148
  • Cef
    #68
    "Semmi okunk feltételezni hogy a feltételezett idegen lények úgyanolyan elvek alapján müködnek mint mi."

    Ez igaz, viszont valahol el kell indulni.
  • Cef
    #67
    Sokkal másabb egy Föld körül keringő műholdról érkező jelet keresni mint egy másik csillag felől érkezőt. Főleg, hogy a műholdakkal általában azért szokott megszakadni a kapcsolat mert a rádiójuk elromlik.
  • ProgServ
    #66
    :) Nekem csak az jut eszembe erről a témáról, hogy ugye emlékeztek, hány műholddal szakadt meg a kommunikáció?

    Relatíve sokkal, és úgy, hogy tudták, mit keresnek, hol kell lennie, tudták a kommunikációs formát, gyakorlatilag mindent, mégis bukta lett.

    A delfineket meg szintén régóta kutatják, azt is tudjuk, hogy kommunikálnak egymással, csak azt nem, hogy mit. :D

    Egy tök eldugott (fényévekre lévő), ismeretlen kommunikációt, ismeretlen technológiával rendelkező fajt, a cirka 100 éve létező rádiós vackainkkal próbáljuk felderíteni, úgy, hogy még a saját eszközeinket se vagyunk képesek megtalálni?

    Komolyan...ez vicc kategória. :)

  • Oliwaw
    #65
    Semmi okunk feltételezni hogy a feltételezett idegen lények úgyanolyan elvek alapján müködnek mint mi.
  • Oliwaw
    #64
    Igy van, a jobbszélsők meg már egyenesen a kapuban vannak, viszont az oldalnélküliek csak mosolyognak, mert tudják, hogy ők írányítják mindkettőt.
  • torreadorz
    #63
    "de én úgy vélem hogy az elgondolás miszerint ez a háborús jelenség ami a földön van, az egész univerzumban megtalálható, eléggé beszűkültnek hangzik. A legtöbb háború földterület, nyersanyagok, vallás miatt tör ki, de ez az űrben már nem nagyon játszik."

    Ezzel nem értek egyet, a Földön a legtöbb faj erősen territoriális, az ember ugyanezeket a jellemzőket hordozza. Ha kimerészkedünk az űrbe, az mitől lenne más? Ez a te naprendszered ez az én naprendszerem ugyanugy müködne tovább a felosztás. Az a senki földje néhány meteorittal meg a tiéd...

    Semmi okunk feltételezni hogy a feltételezett idegen lények nem úgyanolyan elvek alapján müködnek mint mi, főleg hogy ez jellemző szinte az összes földi élőlényre nem csak az emberre.
  • god25
    #62
    így van...és Kóka építtette az M0-át UFO leszállópályának...meg persze a saját helikopterének. :D
  • Bannedusermail
    #61
    "Elképzelhető, hogy már itt vannak. Az is elképzelhető, hogy energiatakarékos módon pusztítják el az emberiséget. Ez pl. magyarázat lenne arra a tengernyi és nehezen megmagyarázható iszonyatos aljasságra és ostobaságra, ami a "balliberalizmus" címkével árasztja el az emberiséget, és pusztít mindent, ami érték, és támogat mindent, ami okádék"

    Hát ez gyönyörű. UFO-inváziót készítenek elő a balliberálisok. Szerintem ezt olvasva minden ember azon gondolkodik, hogy tulajdonképpen a röhögéstől vagy a hirtelen döbbenettől szarta össze a lábaszárát. Én valamilyen szerencsével megúsztam ezt a kellemetlen malőrt. Én súlyosan meglepődtem, hogy ilyen hülye lennél. Ez tényleg a diliház kategóriás elmélet volt. Etr egy orvos előtt mondanád el, kapnád is a hátulkötözőst.
  • halgatyó
    #60
    Van még (legalább) egy LEHETSÉGES oka a hallgatásnak: az, hogy a galaxis már fel van osztva, és mi valamelyik osztat területén (pontosabban térfogatában) vagyunk.

    A térfogat urai pedig nem kívánnak velünk kapcsolatba lépni.

    Gondoljunk bele: semmilyen természeti alaptörvény sem határozza meg, hogy egy értelmes lény csak 80 évig élhet. (Mi is feszegetjük a korlátokat, pl. a telomeráz enzimes kísérletekkel)
    Mi van akkor, ha másutt 100ezer év az életkor? Ez esetben nem akadály az a pár ezer fényév távolság, akár a fénysebesség harmadával.
    Egy ilyen hosszú élettartamú lényekből álló civilizáció más időléptékben gondolkodik és tervez, mint mi.

    Elképzelhető, hogy már itt vannak. Az is elképzelhető, hogy energiatakarékos módon pusztítják el az emberiséget. Ez pl. magyarázat lenne arra a tengernyi és nehezen megmagyarázható iszonyatos aljasságra és ostobaságra, ami a "balliberalizmus" címkével árasztja el az emberiséget, és pusztít mindent, ami érték, és támogat mindent, ami okádék. Az, hogy a gyerekszám fordított arányban áll az intelligenciával, hosszú távon nagyon tragikus. Vagy a technikai civilizáció ellenes és a civilizált, értékes életmód ellenes csoportok érthetetlen és megmagyarázhatatlan diadalmenetét figyelve... no nem akarom szétoffolni a fórumot.
    Persze, a lehetséges magyarázat még nem bizonyíték.
  • Messier31
    #59
    a fizika helyére én a mai technikai szintet írnám. az univerzum biztosan tartogat még sok dolgot, amivel kibővíthetjük a mai elképzelésünket a fizikáról. Nem szabad ilyen elhamarkodott kijelentéseket tenni.Lehet hogy igazad van, de az is lehet hogy 200 év múlva ezen csak nevetni fognak.
  • Oliwaw
    #58
    Érdekes ezeken a scifis, dolgokon elmélkedni, de az idegenektől nem kell fosni, mivel ők soha nem jönnek ide, mi meg soha nem megyünk oda. A fizika ezt lehetetlenné teszi.
  • Messier31
    #57
    Az 1, 3 ,4 -el teljesen egyetértek, de szerintem a 2-es nem optimizmus, pesszimizmus kérdése. Persze ha Hawking is ezt mondja akkor már érdemes rajta elgondolkodni, de én úgy vélem hogy az elgondolás miszerint ez a háborús jelenség ami a földön van, az egész univerzumban megtalálható, eléggé beszűkültnek hangzik. A legtöbb háború földterület, nyersanyagok, vallás miatt tör ki, de ez az űrben már nem nagyon játszik.
  • Kryon
    #56
    Lehet, bár én kevésbé vagyok optimista.
    Szerintem a hallgatás oka lehet:

    1 Valamilyen csillagászati jelenség erősen pusztítja az életet a galaxisban, ezért mázli, hogy mi eddig bírtuk.

    2 A domináns civilizáció(k) elpusztítják, vagy csak elhallgattatják a gyengébbeket (megszállás).

    3 Olyan kommunikációs technológiát használnak, ami nem bocsát ki általunk érzékelhető jeleket.

    4 Elhagyták szülőbolygójukat (pl. mert lakhatatlanná tették fejődésük során), és a csillagközi űrben élnek, tehát nem a csillagok közelében vannak, ahonnan a jelet várjuk.
  • Bannedusermail
    #55
    Komoly hülyeségeket beszélsz.
    Nyomathatod az önostorozó baromságaidat, ha téged ez tesz boldoggá.
  • Messier31
    #54
    Igen, valószínű hogy ez a nagy kiabálás csak addíg megy, amíg még semmilyen idegenekkel sem találkozott egy civilizáció. Egyébként el tudom képzelni, hogy van valamiféle megegyezés a fejlettek idegenek között, hogy nem szabad beavatkozni a fejlődő civilizációk dolgába, és meg kell várni míg ők mutatják meg magukat.
  • Bannedusermail
    #53
    Felesleges szó szerint komolyan venni ezt a mondatot, mert szó szerint hülyeség.
  • Kryon
    #52
    Elvileg, ha kép és hang jön együtt, és a jelet dekódolni tudjuk a megjelenítéshez (ez eddig csak műszaki feladat), akkor az összevetésből talán már megfejthetnénk a jelentést.

    Amúgy azokkal értek egyet, hogy az igazán értelmes civilizációk nem reklámozzák magukat, nekünk sem kéne. Senki sem tudja, milyen veszélyes fajok lehetnek odakint, és attól, hogy mi még nem tudunk odamenni, nekik lehet nem okoz már gondot egy efféle látogatás.
  • Merces
    #51
    és akkor az időben elfoglalt helyükröl még nem is beszéltünk, hozzánk viszonyitva lehetnek mérhetelen lassúak, vagy gyorsak is, fel sem fedezhtjük bennük az értelmet
  • Agaba72
    #50
    "Ne beszéljünk addig nagy felfedezésekről vagy haladásról, míg a világon egyetlen boldogtalan kisgyerek is létezik."

    Albert Einstein.
  • wraithLord
    #49
    Nem biztos, maga a cél is elég nagy hajtóereje a fejlesztéseknek. Ilyen formán pedig nem feltétlenül lényeg, hogy találjunk is valamit.
  • ugh
    #48
    A vilag osszes penzet beletehetnek akkor se lenne semmi eredmenye.
    Penzkidobas.
  • ugh
    #47
    Ezek a fajta kutatatasok tok ertelmetlenek.
  • MacropusRufus
    #46
    Es honnan tudjak, hogy nem kaptunk jelet onnan? Mi van akkor ha a mi rendszereink zavarnak konyvelik el az idegenek jelet? Tovabba azt se tudjuk, hogy mit keressunk. Naivitas azt feltetelezni, hogy ott ahhol viz van es hasonlo legkor osszetetel mint a Foldon akkor ott hasonlo elet is lehet mint a Foldon... Tovabba ha fogjuk is a jeleiket egy rosettai ko kellene a dekodolasukhoz. Ne felejtsuk el, hogy az egyiptomi irasokat csak egy dekodolo (ez az a ko) segitsegevel sikerult megfejteni. De mar egy nem emberi logika alltal keszitett zsoveg, visszafejthetetlen szamunkra. Ez tutibiztos. Tehat meg az is lehet, hogy a tv-ben lathato zsizsik, nem a hattersugarzas, hanem egy intergalatikus jelfolyam amit a mi kezdetleges vevoink zajnak konyvelnek el.
  • mr9
    #45
    ja nem, hulyeseget irtam, a lezer a foton par letrehozasahoz kellett, meg szinkronizaciohoz, stb
    ugyhogy ebbol meg lehet is trikorder
  • Agaba72
    #44
    Ha nem érted mit írtam, és ellentmondásosnak találod, talán próbáld meg értelmezni. A média többnyire a hatalom eszköze és valóban elsődleges célja a tömegek irányítása, tehát ami onnan jön az számomra csak kamu TÖBBNYIRE. Ha figyelmesen elolvastad volna a hozzászólásomat, akkor belátnád , hogy nincs benne ellent mondás.
    A pandamacis példád meg tök hülyeség. Én én nem arról írtam, hogy ne vegyél el semmit, arra próbáltam rávilágítani, hogy hova vezet ha TÖBBET (jóval többet) veszel el mint amit elbír az amiből elveszed.
    Az élet minden területére igaz. Szándékosan extrém példa jön: az a maffiozó aki csak annyi védelmi pénzt vesz el amit a boltosok még ki tudnak termelni, úgy hogy még mindig megérje üzletelni a boltosnak, hosszú távon is meg él a "bűnből" , az amelyik tök hülye és csak annyit lát, hogy erős vagyok kétszer annyit is ki tudok verni a boltosból, az egy idő után éhen hal ha nem talál új környéket magának, új prédát mert a boltosnak már nem éri meg tehát bezár = 0 védelmi pénz.
  • NEXUS6
    #43
    Természetesen az előző 3 hsz-em, a nonfiction/sci-fi, és nem a tudományos kategóriába tartoznak.
  • mr9
    #42
    kvantumkommhoz:
    http://arxiv.org/pdf/1205.2024v1.pdf

    sajna ez is csak valami lezerrel megy, a fenysebesseg korlat tovabbra is

    nem is ertem, miert kinlodnak ezzel, ahelyett hogy elkernek a trikorder terveit Gene Roddenberrytol
  • NEXUS6
    #41
    Kicsit ellentmondásos, amit írsz. Szerintem ezt próbáld meg még egyszer átgondolni, és még rövidebben leírni.

    Na most csak a média által sulykoltan vagyunk kizsákmányolók, vagy tényleg azok vagyunk.
    És amúgy a pandamaci meg miért nem az? Zabálja az aranyos kis ártalmatlan növényeket, bennünket meg lenyúl, hogy kosztot kvártélyt kapjon, és akkor is szaporítsuk, ha ő már nem akar, mert ahhoz is lusta?
  • NEXUS6
    #40
    Ez így nem igaz. Ismerünk olyan jelenséget, amelyek a fénynél gyorsabb változásokat eredményeznek. Ezek a kvantum-összefonódásból EPR paradoxonból következnek.

    A pár cikkel korábbi fotoszintézisről szóló cikk pedig pont erről is szól valójában.

    A remote viewing egyfajta magyarázata lehet, hogy élő rendszerekben új, indukált kvantum-összekapcsolódást hozunk létre.

    Ez az egész sokkal nagyobb hatású, jelentőségű mint ami előszörre látszik.
  • NEXUS6
    #39
    Lehet, hogy marhaság de az amcsi kormányzat ráköltött vagy 20 milkó $-t.

    Stargate-project

    A CIA azért hagyta abba, mert az Iran-gate botrány után minden kétes akciójától meg akart szabadulni. Ez meg ahogy a mondod, a jólnevelt birkák szerint "eretnekség".
    Amúgy kb. a kiszivárgott infók után csinálták a Kecskebűvölők c. filmet is, ami egy isteni jó film, végigröhögtem rendesen, de inkább csak azt bizonyítja, hogy igen is komolyan foglalkoztak vele és sikereket is elértek!

    Ja és egy fickó használta is csillagközi kapcsolatteremtésre. Dr. Courtney Brown 2 könyvet is írt róla. Ő egy viszonylag komoly emberke matematikai szociológiával, politológiával foglalkozik amúgy.

    Szal a kapcsolatteremtés megtörtént.:)
  • Agaba72
    #38
    Hehe te nem vagy naiv?............
    Téged egy, az arcodba nyomott szimbólum (a panda macikád emblémája) így elvakít?
    Könyörgöm, az hogy a csapból is az folyik, hogy a jelenlegi civilizációnk kizsákmányolja a föld erőforrásait végletesen, ami előbb utóbb ökológiai összeomláshoz vezet, (az ember is része az ökológiának, tehát vele fog pusztulni) még nem biztos, hogy úgy van de aki saját maga is körül néz kicsit a világában, az belátja, hogy ez nem csak egy a szokásos médiakamuk sorában, hanem tény.
    Tehát milyen a civilizációnk? Kizsákmányoló, parazita szemléletű. Mit csinál egy parazita ha már a gazda test haldoklik? (pl. a penész a narancson ) Megpróbál ÚJ gazda testre lelni. (a penész ha teheti "mászik" át a közeli narancsra, hogy abból is kivonjon minden tápanyagot)
    Miért is írom ezeket ehhez a témához?
    Szerinted az ember tiszteletben tartana egy idegen civilizációt. (gondolom a panda maci emblémából vontad le ezt a következtetést) Szerintem ha tehetné AZONNAL megpróbálná leigázni, kizsákmányolni. (mint minden parazita ha új gazda testre lel) Ha vannak idegenek, de megtanulták a "leckét", akkor szerintem nagy ívben elkerülnek mind olyan civilizációt, fajt, lényt, aki ilyen agresszív kizsákmányoló és hódító természetű, tehát inkább "elrejtőzik" (ha teheti) mintsem magára hívja a figyelmet. Ha meg a jelenlegi emberi civilizációhoz hasonló de fejlettebb, akkor meg azért rejtőzik el, amiért a tigris a dzsungelben a szarvas elől. (hogy könnyebben levadássza)
    Nézzük meg a múltunkat. (mint a jelenleg uralkodó, nyugati típusú civilizált ember) A nagy felfedezők miért indultak útnak? Ki tudja? Mindenki azt mond amit akar. DE mi történt MINDEN esetben? Amerika, Afrika, Ausztrália stb. Mindenhol hódítani kezdett (minden "felfedezettnek" beszabályozták, hogy, hogy éljen ha nem ölték meg) ÉS elrabolták az anyagi javakat. (kizsákmányolás)
    Mi változott? Semmi. Ma is ezt teszik ha tehetik, és ma is megy a harc minden formája az anyagi javakért.
    Gondolod ez a hatalom ha találna egy nálánál katonailag gyengébb és elérhető idegen fajt tiszteletben tartaná? Ugyan.....

    UI: Érdemes azon is elgondolkodni kicsit, hogy a jelenlegi fejlett technológia mellett is az átlag ember végig küzdi az életét sokszor csak a puszta megélhetésért is, miközben elképesztő mennyiségű emberi energiát (pénzt) fordítanak fegyverekre, meg pl. idegen civilizációk keresésére (és egyébb hülyeségekre, tekintve mennyi igazán fontos dologra meg nem jut pénz) de vajon miért? ( egy közismert adat: az összes anyagi javak több mint 98%-a az emberiség kevesebb mint 1%-nak a kezében van) Tehát miért is KELL a hatalmasok szerint találni egy idegen fajt, vagy legalább is egy élhető és elérhető bolygót? (iszonyat pénzt fordítanak az űrben való közlekedés kutatására is) Mert mint a narancson a penész, úgy ért körbe a földön ez a civilizáció és mint a narancs természetszerűleg elpusztul, úgy pusztul majd el a föld is a kizsákmányolás súlya alatt a rajta addig élősködő penésszel együtt. Ebben az esetben az emberekkel együtt. Milyen jó is lenne ha jelenlegi hatalom, addigra találna magának egy menekülési lehetőséget. (másik bolygó ami elérhető). Gondolom annyira senki nem naiv, hogy ne látná be, hogy ott neki (az egyszeri embernek (alattvalónak)) helye nem lesz.......
    Röviden. Egy olyan civilizációnak vagyunk a tagjai, ahol egy szűk kisebbség szabja meg, mi a jó és mit kell tenni DE kizárólag saját hasznukra, saját érdekükben. Az egyszeri ember életvitele, ugyan kizsákmányoló de ezt neki megtanították, hogy ez a jó. Tehát ugyan részese a kizsákmányolásnak a természet felé de erre tudatlan. A hatalom saját érdekében rendezi így az életet tudatosan.
    Még rövidebben: az emberek pénzét (energiáját), egy szűk hatalmi kisebbség arra használja, hogy az általuk "vezényelt" önpusztító civilizációban a hatalmukat megtartsák (fegyverek, massmedia stb.) és a SAJÁT túlélésüket biztosítsák mikor majd tényleg gáz lesz.
    Még egy gondolat, akik szeretnek azonnal valami készen kapott ideológiához menekülni. Az hogy van egy szűk hatalmi elit, ami öncélú és talán akár gonosznak (vagy butának) mondható az nálam nem etnikai vagy vallási, még mielőtt itt valaki kontrázna itt valami zsidó világ összeesküvés elmélettel.
    Van ott minden aki elég "okos" és gátlástalan hozzá. Az egyetlen összetartó erő a közös érdek. Nincs se nemzetük se vallásuk csak felhasználják a vallást és a nacionalizmust az emberek megosztására. (oszd meg és uralkodj.....ugyebár)
  • Messier31
    #37
    persze ez még messze van, de mi van a kvantum kommunikációval ?
  • teddybear
    #36
    Nem tudom milyen kommunikációs formára gondolnak itt egyesek, mert a mostani tudásunk alapján nincs gyorsabb a fénysebességnél. Semmilyen, a fénynél sebesebb jelenséget nem tudtunk eddig detektálni, az ominózus Fénynél gyorsabb neutrínó-észlelést észlelési hibának bizonyította az ellenőrző kísérlet.
  • Bannedusermail
    #35
    Jesszumpepi, ezt az ezoterikus marhaságot...
  • Bannedusermail
    #34
    "igen, ideje lenne mar, ha a tudosok is nyitnanak az uj technologiak fele, mert igy teljesen le fognak maradni"

    Hát ugen, akiknek nincs egy spektrum tévés általános műveltsége a tudományról, az azt gondolja, hogy úgy működik a világ, hogy ráparancsolnak a fejesek a tudósokra, hogy holnap reggelre legyen kész a lézerkard, a térhajtómű, és az antigravitáció, meg egy ZPM-modul, akkor az működne. Ez nem így megy...
    Sőt, tovább meghyek. Már azt is elhiszik, hogy eu mind műküdik, csak titkolják az emberek elől. Meg még az ezotériában is hisznek.
  • Bannedusermail
    #33
    Ha szuperfejlettek lennénk és mi bukkannánk egy fejletlenebb civilizációra, nem igáznánk le őket. A WWF pandamacija mellett lenne egy ET embléma is. Már most sem igáznánk le őket, ha hirtelen lenne hozzá technológiánk. A csirkéknek is nagyobb ketrecet írt elő az EU, mert vannak a csirkéknek is jogai, egy komplett idegen bolygónak meg pláne lenne a szemünkben. Nem naív vagyok, csak különbséget teszek a sci-fi irodalom és a valóság között.
  • csimmasz
    #32
    Szerintem a hiányos alap ismereteink a kvantumfizikai miértek és hogyanokkal kapcsolatban az ami megbénítja a további fejlődést ezen a téren.
    Talán az LHC vagy annak egy következő változata megadja azokat a válaszokat ami alapján el lehet indulni olyan technológiák irányában ami csak sci-finek tűnik még manapság is.
    Remélem még az én életemben lesz egy jelentős technikai áttörés a tér és a részecskék megismerésével kapcsolatban, ami mindent megváltoztat majd.
    Onnan lehet, hogy a rádióhullámokkal való komunikáció gyakorlatilag megszünik, ebben az esetben soha nem találnánk semmit ha a rádiózás csak átmeneti egy civilizáció életében.
  • shaddam
    #31
    Addig jó amíg hallgatnak. Majd ha felkeltjük az űrzsokét meg a savas vérű cimboráit akkor lesz nemulass!
  • gumikacsa
    #30
    Lehet túl sok filmet néztem az utóbbi időben, de a hideg kiráz, ha belegondolok, mi lenne, ha ránk találna egy fejlettebb faj. Emellett, jaj annak a fejletlenebb civilizációnak, akire mi emberek rátalálnánk, ha odáig jutnánk... innen így én kérek elnézést tőlük.
  • Tetsuo
    #29
    1. Mibol tudod olyan biztosan, hogy az emberi civilizacio 200 evig hasznal radiohullamokat?

    2. Mibol gondolod azt, hogy mas civilizaciok ugyanilyen utemben fejlodnek, mint mi?

    Szerintem egy magasabb fejlettsegi szinten akar erzekelheto lesz a bolygo bioszfera altali modosulasa, igy nem kell semmifele mesterseges radiohullam, hogy lassak, regota van mar itt elet.