203
  • csimmasz
    #83
    Tudom, hogy más oldalakon is tudok érdeklődni, a gond nem is az hanem idegesítő a kommentek felét átugrani mert parttalan értelmetlen vitába keverednek egyesek arról, hogy ki minek tartja.
    Sokkal jobb ha magáról a tartalomról megy az eszmecsere és kirajzolódik egy kép az érdeklődőkben az alapján amit pro és kontra mondanak a többiek.
  • Ry0K3N
    #82
    Vedd le a felbontást 800x600-ra és tessék diablo 2
    Ne legyetek már ekkora grafikabuzik :) Lentebb leírtam a véleményem róla és attól nem lesz jobb egy játék ha részletesebb a grafikája.
  • Riddick21
    #81
    Mozgásban is láttátok? Kurva jól néz ki.
    A grafikát nem shaderekben mérik, hihetetlen hangulatot generálnak ezek az amúgy félpénzes grafikai megoldások! Részleteiben maximum közepes, összhatásában viszont kitűnő! És jelen esetben az volt a lényeg, hogy fusson el kenyérpirítón is, ami maximálisan megvalósult!
  • WoodrowWilson
    #80
    Ennyi erővel kiadhatták volna diablo 2 grafikával is. Szerintem is elég gagyinak hat ez egy ekkora címnek 2012-ben. Én mondjuk eleve nem gondoltam volna, hogy maradnak ennél a felülnézetes dolognál.
  • Tinman #79
    Ezért égni fogsz eretnek!



  • Ry0K3N
    #78
    Most attól ha valaminek részletesebb a grafikája tartalmasabb hangulatot ad a játéknak? El tudnád képzelni ezt a játékot BF3 stílusban és részletességgel? Milyen lenne már az? Torchlightnál sem panaszkodtak a grafika miatt. Az csak egy eszköz a hangulat formálásához. Mellesleg elmegy az ezer éves vasakon is, meg is lepődtem milyen jól fut. Azon meg mégjobban mikor egy 4 éves notiról indítottam :D
    #72 kunyerálj valakitől egy guest passt vagy várj még pár hetet míg mindenki kipróbálhatja aztán eldöntöd kell e. Én ismerősök miatt vettem meg. Eredetileg nem is állt szándékomban de egyáltalán nem bántam meg a rááldozott pénzt. :)
  • wedge31
    #77
    Vedd meg azért mert lehetetlen abbahagyni és ez mindent elmond a játékról, szvsz.
  • morden
    #76
    Tudom, hogy nem illik, de akkor sem érdemes elmenni szó nélkül, hogy a grafikája a cuccnak egy átlag böngészós jétéktól nincs nagyon messze.
  • Riddick21
    #75
    Mivel mindenféle információ elérhető a játékról és már elég sok ismertető kijött, így egyszerűbb lenne, ha feltennél néhány kérdést, amire esetleg megpróbálunk válaszolni elfogulatlanul, tényszerűen. Így nem kell kitalálnunk azt sem, hogy mennyire ismered a műfajt, a játékot, stb. :)
    Én pl. szívesen válaszolok, amire tudok.
  • Ry0K3N
    #74
    Mind mást mond de mindnek igaza van. :)
    Sokak zavara meg ott van hogy a "Hack and slash" kifejezést használják mind a Beat'em up játékokra, mind az akció rpg-kre is de a kettő teljesen más műfaj.
  • WoodrowWilson
    #73
    Rpg is és hack n slash is. Kész, remélem mindenki örül. Persze a hardkór rpg-seknek nehéz elfogadni, hogy egy ilyen játékot is rpg-nek hívnak mások, de ettől még ez van.
  • csimmasz
    #72
    Uraim, tényleg ez a legfontosabb, hogy ki minek sorolja be a játékot?
    Ki nem szarja le attól nem kell máshogy játszan.
    Én végre olyan konstruktív véleményt szeretnék olvasni, lehetőleg érzelmektől és elfogultságtól menzteset ami alapján eldönthetem hogy megéri e nekem azt a pénzt!
    De attól hogy RPG, vagy tököm öccse attól nem lettem okosabb!
  • Narxis
    #71
    Mondd meg a frankót Leszarus! :D
  • Lazarus
    #70
    Vitatkozzatok hogy kinek nincs élete, ki hanyagolja el a barátnőjét és hogy milyen kategóriába sorolható az adott számítógépes játék!
  • Reg5
    #69
    Osztan mé' öngől? Action, hack and slash és Beat 'em up.

    #68: Az enyémen volt, akkor mi van? Amúgy meg minden szarról van rahedli wikis oldal és mind mást mond...
  • Ry0K3N
    #68
    http://en.wikipedia.org/wiki/Devil_May_Cry_2
    http://en.wikipedia.org/wiki/Devil_May_Cry_3:_Dante%27s_Awakening
    http://en.wikipedia.org/wiki/Devil_May_Cry_4
    Látsz valahol akár megemlítve hack & slasht?
  • Riddick21
    #67
    Öngól. Nézd meg jobb oldalt a kép alatt, ahol a műfajokat sorolja fel.
    Amúgy meg ki nem szarja le a DMC-t itt?
    Ott tartottunk, hogy az egyik gyökér szerint a Diablo action-RPG és nem hack'n'slash, ami egyelőre az év faszsága, pedig már május vége van.
    Illetve ugyanő közölte, hogy a Diablo szerepjáték, mert a Blizzard azt írja :)
  • Reg5
    #66
    Parancsolj.
  • eNMi
    #65
    ohhh! csak nem ott tartunk már megint, h:

    "... pillanatnyilag kevés embert érdekel az, hogy a blizzard által tavaly kiadott félkész játék bétatesztere volt egy évig és ezért még fizetett is. s ne felejtsük el: a diablo 2 egyfajta olcsó lottó, ahol annak lázában ég mindenki, hogy a következő leölt szörny esetleg majd eldobja a valaha létező legjobb tárgyat. az egészben az a legbosszantóbb, hogy merő statisztikai okból karakterünk csak akkor fog hozzájutni valami értékes cucchoz, amikor már nem sok hasznát veszi. mintha egy 100 éves ember nyerné a lottó ötöst. ezt jól kitalálták. s amig új tárgyakkal lehet fokozni ezt az éhséget, addig a blizzard szekere futni fog akármennyire lagos a battle net, akármennyire bugos a program, és akármennyire arcátlan patch-csel hozakodnak elő. SAJNOS. (El Diablo)..."

    ???
  • Ry0K3N
    #64
    Devil may cry 2 genre: Action, beat 'em up
    Devil may cry 3 genre: Action, beat 'em up
    Devil may cry 4 genre: Action, beat 'em up
  • Riddick21
    #63
    Ennyi, maximálisan egyetértek :)
    De amíg olyan szinten ragadnak le egyesek, hogy a Diablo nem hack'n'slash, addig esély nincs rá, hogy ilyen összetett mondatokat értelmezzenek :)
  • Reg5
    #62
    A wikipédia szerint a DMC hack'n'slaash, de a Diablo is az.
  • skinnyman
    #61
    Egyébként ha értékelni kéne, sztem:
    -objektíven mint egy sima játékot: 10/10, ilyen játék 10 évente egyszer jön, egy legenda már most.
    -magához és az elődei által felállított irreális elvárásokhoz képest: 7-8/10, simán megugorja ezeket az irreális elvárásokat is, viszont vannak gyermekbetegségei (kezdeti szerver gondok, túl ritka és gyenge legendary tárgyak, stb) amiken lehet majd még csiszolni, viszont idővel teljesen kiforrottá válhat ez is, hogy a Blizzard játékok általában szoktak. D2 sem volt épp tökéletes kiadáskor.
  • skinnyman
    #60
    Flémtopic, fákkjee
  • Ry0K3N
    #59
    A Devil May Mry Beat'em Up
    Hogy is volt az az 5 évesek a gép előtt? :)
  • Riddick21
    #58
    Na, nem engedi a képet, muszáj lesz keresgélnetek :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hack_and_slash

    Ahol felsorolják a játékokat, ott említik! ;)
  • Riddick21
    #57
    A wikipédiát is bizonyára 5 évesek írják :D
    Amúgy mi a különbség az action-RPG és a hack'n'slash között?
  • Merces
    #56
    hát ezt fel kellene rakni a napi szarra............
  • morden
    #55
    Ha nem lett volna diablo 1-2 akkor ez a diabló 3 szerintem bukás lett volna.
  • opeca
    #54
    Írjál már már a Blizzard-nak, hogy hülyék, és valójában nem is RPG-t hanem Hack 'n Slash-t fejlesztettek...

    Mi a Hack 'n Slash? Igazad van, tiszta Devil May Cry az egész:)

    ...Komolyan miért engedik öt éveseknek, hogy gépezzenek...
  • Venom T
    #53
    Én eddig abban a hitben éltem, hogy amit leírtál, az alapkövetelmény az sg.hu-n...

    De ettől függetlenül igazat adok!
  • Archenemy
    #52
    ott van modera, plusz akkor van accountod, ha van gaméd, ennyi
  • Tinman #51
    ~22 órám van benne eddig, ACT 3 elején tartok, tehát még az a vád sem érhet, hogy átrohanok rajta.

    A Diablo I és II-vel pedig közel 2 éven keresztül játszottam anno multiban, coop és single-ben.
  • Tinman #50
    Téged pedig ilyen egyszerűen is kedvellek. Láttam már máshol is, milyen magasröptű gondolataid vannak... igaz általában mások becsmérlésében jeleskedsz, de kell egy ilyen legény is a csapata. Csak így tovább!
  • Tinman #49
    Miért kell idáig eljutni és ilyen stílusban értekezni?

    Nézzétek meg a Blizz off. fórumait... ott normális hangnemben képesek az emberek érvelni heteken itt.

    Itt pár óra alatt előkerül az ultimate:

    - személyeskedés
    - helyesírás
    - troll

    kártya.

    Miért van ez így?
  • Riddick21
    #48
    Te istenbarma, hát mi a hack'n'slash, ha nem a Diablo??? :D
  • Riddick21
    #47
    Agyhalott: RPG = Role Playing Game. Szerepjáték. Ahol egy szerepet játszol, azaz befolyással vagy legalább a karaktered JELLEMére, ha már a történetre nem is, de azért jobb helyeken alakíthatsz azon is. A Diablo egyik részéről sem mondható el egyik sem, semmivel sem alakítasz többet a dolgokon, mint akármelyik faék egyszerűségű FPS-ben. Az, hogy fel lehet aggatni cuccokat az emberedre, szintén ott van néhány FPS-ben... ez az RPG játékok EGYIK ismertetőjegye. Attól még nem lesz RPG.
  • opeca
    #46
    Hack 'n Slash, egyre jobb, a végén kiderül, hogy a Diablo valójában autós szimulátor...
  • opeca
    #45
    A Black Isle hűen ragaszkodott a D&D világhoz. A Blizzard csak magát az RPG elemeket akarta átemelni.

    Ettől függetlenül simán besorolható az RPG műfajba, ugyanis az nem csak a D&D világból áll.
  • Riddick21
    #44
    Ez a társaság egy keresztrejtvényt nem tudna megfejteni :D Co-opban sem :D
    A Black Isle minőségi RPG-t gyárt, a Blizzard minőségi hack'n'slash-t :) Egyik sem jobb a másiknál, mert nem egy kategóriában indulnak. Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni. Jobb úgy lehet pl. a Baldur's Gate a Diablo 3-nál, hogy valaki jobban szereti az RPG-t, mint a hack'n'slash-t. Ez esetben a fasznak vette meg 10e fölötti áron a Diablo III-t?
    Ha meg nem vette meg, csak max bétázott, akkor fogja be a pofáját, mert az csak egy apró szelete a játéknak, az alapján véleményt nem lehet alkotni.
    Jobb-e, mint a 2. rész? Naná, hogy jobb. Annak a fejlődési rendszere egy rakás szar ehhez képest... Lehet hisztizni, de az egy alapjában elhibázott rendszer, főleg egy ilyen, történetmesélés helyett karaktermenedzsmentre alapozó játéknál.

    Itemizáció és balansz pedig folyamatosan változik. Az istenített 2. részhez (amivel gyenge 11 évet játszottam, mielőtt még...) még idén is (vagy tavaly év végén?) jött ki patch, szóval majd alakul itt is, gondolom ti sem egy hétre vettétek a játékot :)

    Ja, ilyen komoly dolgokon sírni, hogy nem AZONNAL tökéletes, hogy néha nem lehet belépni és ne adj isten valami mást kell csinálni? :D Szegény Ti :D