203
  • Inquisitor
    #123
    "Nekem azért tetszik, mert a Diablo 2 stílusát vitték 3D-be ültetve tovább. "
    Érdekes, az én Diablo 1 és 2 mániás ismerőseimnek meg azért nem tetszik, mert szerintük ez a Diablo 2 3D verziója, ugyan azon helyszínekkel, csak még lerontották a játék lehetőségeit azzal, hogy internet ÉS működő szerver nélkül se single, se multi nem megy ...

    Ender Wiggin - Tényleg tiszta Tourchlight 2 szerű, de ha ez 2005-ös akkor még a Tourchlight 1 sokkal csúnyább verziója sem volt sehol ...
  • who am I 7
    #122
    vannak azért agyhalottak itt úgy látom...csinálj mást mert szar a szerver pl. aki megvette CE-t 30 ezer forintért.Ez olyan fogyasztó védelem MINT A HUZAT.Ha valaki nagyon fel akarná jelenteni őket, megtehetné.És IGAZA is van.Mert pénzért megvette és a kalózkodás visszaszorítás nevében a blizz képtelen ellátni a feladatot.Néhágy ember nem fogja fel pl. ha valaki melózik és éppen vasárnap le akar 2-3 órára a gép elő ülni..nem megy a szerver.Mennyé mást csinálni :D ehhez mennyire kell agyhalottnak lenni :D de még soloban sem tudsz jásztani egyedül, a kalózkodás visszaszorítás nevében! ó je, profit mindenek felett.

    a Titan questet meg hagyjátok már..nem egy súlycsoport a kettő.Kb hasonló a szitu mint a PoE és d3 esetében.Nyomi környezet, nyomi mozgások, béna mobok, szar zene + diablo klón :D a grafika persze szebb, de ebben az esetben az semmit nem ér.
    Másrészről minek akar valaki egy barbi generátort a játékba?(haj,szem,szín-stílus állítás)...
  • Skill
    #121
    egy cuccon 5+ stat lehet a 20ból?(szerintem több) ahban is érdemes arra költeni amin legalább 3 számodra jó stat van. ilyen esélyek mellett még kevésnek is mondható ami cucc esik. 60asokért meg infernon elég sokat fogsz izzadni. (act 2-3-4)
    perfect ittemekért amin 5stat is "jó" tuti elkérnek majd sok sok usdt.
  • Skill
    #120
    amikor először ölsz meg egy bosst akkor megnövelt esélyed van, hogy rare esik. a sok cucc drop meg azért kell mert abból lesz a pénzed nagy része, craft alapanyagod és ha véletlen mákod van akkor használod vagy ahban eladod.
  • Nos
    #119
    Még a Titan Questről annyit, hogy ha az UI-t modernizálnák, elegánsabbá tennék, akkor ma is simán megállná a helyét.
  • Nos
    #118
    Nekem a Beta alapján nem jött be annyira a D3, meg sem vettem. Nem akarok új vitát, de ez nekem közelről sem RPG és én azt szeretem.

    De ha valami tetszett benne, akkor az a grafika. Nagyon szép kidolgozás és illik a játékstílushoz. Egyetértek Pretoriannal abban, hogy a Blizzard bármilyen grafikus stílust összedobhatott volna, ha akar.
    A csillogó hightech helyett a művészibb, festményszerűbb utat választották. Szerintem jól tették.
  • Szefmester
    #117
    Mostanra meg már az átlaggép is simán viszi...

    Amúgy meg volt valami nyílt hétvége... ki is próbáltam ezt a D3at, meg anno a bétával is játszottam. És erre alapozom a véleményem miszerint a TQ jobb. Nem vagyok elvakult Diablo fanboy, sem hater, mert a D2-vel sokat játszottam, a D1el meg talán még többet. Kíváncsi lennék mi volt rossz a multijában? Mert mi a haverokkal egész jól elvoltunk, és néha még mostanában is elvagyunk.

    Az meg hogy miből mennyit adtak el... A CoD-kból is milliók fogynak de csak kevesen mondják objektíven hogy az nem jó játék, és max a multi ami életképes benne. Az eladási számok meg nagyon sokszor nem a játék minőségét mutatják, vagy hogy mennyire jó. Inkább csak azt hogy mekkora volt a hype körülötte, és a reklám. Nemrég beszélgettem pár D3 várós emberkével, nem is hallottak a TQ-ról soha, pedig a D2idejében kezdtek játszani. Amikor pedig kipróbálták a TQ-t azonnal elkezdtek szerveződni a csapatok és szó szerint azon kellett néha aggódni hogy befér e még valaki a csapatba mert teltház volt.
  • Ender Wiggin #116
    Elképesztő, hogy a pályadizájn egy az egyben Torchlight. Mintha annak a screen shotjait látnám.
  • Pretorian
    #115
    Teljesen más a stílusa a TQ-nek, és a Diablo 3-nak grafikailag.
    Hidd el, a Blizzard megvehette/összekalapálhatta volna a létező legmodernebb grafikus motort. Mégsem tették meg. Miért?
    Mert a Titan Questből fogyott 1 millió a kiegészítővel együtt 6 év alatt, a Diablo 3 kapcsán pedig a legóvatosabb becslések is 3.5-5 millióról szóltak a megjelenés utáni első év végéig. Valószínűleg már most jóval 7 millió fölött jár a játék, én nincs két hete hogy megjelent.
    Ergo ezerféle konfiguráción kell elfutnia röccenés nélkül. Úgyhogy a kissé rajzfilmszerű megvalósítást választották, így kellően alacsony a gépigény is. A fizika viszont elég jó benne, igényesek és aprólékosak a fizikához kapcsolódó animációk is.
    A Titan Quest jó játék volt, de én a megjelenése előtt 3 hónappal raktam össze egy 180000 forintos gépet, ami nem volt képes maximális beállításokkal futtatni a játékot még alacsony felbontásokon sem.
  • Ry0K3N
    #114
    Ez mégis mitől lenne hivatalos? :) Leírtam már egyszer miért nem ugyanaz a kettő és ha elolvasnád a wikit is megértenéd mi a különbség.
  • jarlaxxe
    #113
    Ugy beszélsz, hogy nem játszottál a d3-mal igy a véleményed is annyit is ér...

    A TQ meg felejtsük már el akkora bukás volt mint a ház a multija katasztrófa volt annál a szennynél még a sacred is mérföldekkel jobb volt, bele is bukott a fejlesztö cég most kalapoztak össze egy kis pénzt a Grim Dawnra ami az eddigi infók alapján egy az egyben TQ lesz valaki sosem tanul a hibáiból...
  • Rage47
    #112
    Nem tudom mi a bajotok a skillek eloszthatóságával, az előző részben szerintem marha unalmas volt, hogy ráfeküdtél 1db képességre és azt nyomogattad 20 órán keresztül. Itt legalább választhatsz, kombinálhatsz...
  • cateran
    #111
    Habar a Diablo sorozat az RPG mufajba tartozik (kurva nagy am az a mufaj:P)a 3. reszt mar en magam sem szivesen sorolom oda.A karakter alakitgatas 0..semmit, ismetlem SEMMIT nem alakithatsz a karakterrel kapcsolatban a ruhacskajan es skilljein kivul...Sem attributumokat, sem kinezetet, semmit..(ohh a gear szinet lehet valtoztatni...)A tortenetvezetes linearis, mindenkeppen azzal er veget, hogy Diabloval kell megkuzdeni..mindefelekeppen maghal akinek meg kell es eletben marad akinek eletben kell maradnia. En elhiszem, hogy a genre nem is kivan mast, csakhogy ami okes volt x evvel ezelott a D2-ben, az mara igenis karcsu es a hajlongo fuszalak sem segitenek rajta....Igenis a zillio eves Titan Quest(Immortal Throne) volt a merce es nem a D2..es a D3 nem lepte meg ezt a mercet, sot..joval alatta marad
    Ami vsltozott a D2-hoz kepest az a bossrunok...mar nincs erteleme..inkabb a "gyujtsd a goldot es auction houseban told...Brutalisan lehet gearelodni hugye-szare, persze most meg csak szintezeshez foleg. Per pill Hell act 1 kozepe tajekan jarok wizarddal es oszinten szolva mar veszettu,l unom a sok kek es rare dropot...Nebassza mar meg a pereces, hogy meg akar maga Diablo is esetlegesen 2-3 keket dob es nem feltetlenul uberbrutaljokat (bar az is igaz, hogy az igazi kihivast nem a bossok jelentik, hanem a trashpackek, azokon belul is a rare es oleg elite mobok..na azok a szopas magasiskolai, ha eppebn ugy jonnek ki a kepessegeik..Eddigi kedvenceim a Vortex/Frozen/Jailer, de jopoa az Invulnerable minions, valamint a Fire Chain/Vortex/Molten is.....
  • szurka
    #110
    ezek a képek a korai alfa vagy prealfa verzióból származhatnak. Még nincs minden megrajzolva, na meg csak körvonalazódik kb az egész. A Dio2 alfa verziója is megmosolyogtató volt
  • wraithLord
    #109
    Nekem azért tetszik, mert a Diablo 2 stílusát vitték 3D-be ültetve tovább. Valószínűleg ez csak egy nagyon kezdetleges dolog volt, hogy itt hogy néz ki, nem mérvadó. De nekem így is tetszett volna.
    Egyébként, ha jól tudom, a történet miatt kaszálták el, mert a High Heavensben játszódott volna nagyrészt. Vagy valami ilyesmi.
  • fergusonpapa
    #108
    tudom,hozza az akkori szinvonalat,de , diablo2 csunyább de messze jobban tetszik mint ez,nem tudom megérzés h sztem ez bukta lett volna :D
  • fergusonpapa
    #107
    Pontosan a Bliz játékok ezért jók, mert pl starcraft is mai napig jó és nem érzem hogy hátránya lenne a grafika,sőt..
  • wraithLord
    #106
    Szerinted rémes, szerintem nagyon nem. Nem haragszom. :D
    Ez egyébként 2005-ös, vagyis 7 évvel ezelőtti cucc.
  • wraithLord
    #105
    Nekem a Diabloval kapcsolatban elég annyi grafikai fejlesztés is, hogy pl. már nem csak hunyorogva néz ki a karakterünk embernek. :D
    A Diablo-t sosem a grafikája technikai háttere miatt szerettem, hanem a dizájn, a művészi megvalósítás miatt (ez zene és hangok terén is igaz). Ez pedig már a Diablo első részében is tökéletes volt, és (számomra) még ma is megállja a helyét, soha nem fog problémát okozni játszani vele. Sosem jár le a szavatossága, sosem lesz csúnya a szó klaszikus értelmében.
  • fergusonpapa
    #104
    ez rémes már ne haragudj nem véletlen törölték
  • Szefmester
    #103
    húha.. szóval attól máris kiemelkedik a tömegből ha egy spellcastnál meglibben két fűszál? Belövök neked egy érdekes címet, hátha nem hallottál még róla. Titan Quest... csak kicsit jobb szerintem mint a Diabló széria.. csak a random map hiánya az ami kicsit fáj. Egy modként mondjuk még simán el tudtam volna képzelni.. amolyan Titan Quest: Distant worlds címmel. Az van egy olyan tippem hogy még most is szebb mint ez a böngészős vacak XD Példának okáért ott is mozognak a fűszálak és a fák, sőt egy egy jobban sikerült buzogánycsapás után az ellenfél fennakadhat rajtuk. :D
  • wraithLord
    #102
    Az nekem is valószínűleg jobban tetszett volna. Biztos ismered, de azért berakom ide ezt a kis "videót". :)
  • wraithLord
    #101
    Nagy Diablo rajongó vagyok, az előző két résszel igen sokat játszottam (de főleg az elsővel). Vagy pontosabb, ha azt mondom, hogy Diablo-univerzum rajongó vagyok, mert a Diablo első részének hatására később az összes regényt elolvastam 2-3x magyarul is és angolul is. (Alapból is szeretem a fantasy-t, nem volt nehéz megfogni vele. :D)

    Szívesen belevetném magam a Diablo III-ba, felidézve az előző részek élményeit, hangulatát, és folytatva a történetet... Viszont az előző részek óta kicsit idősebb lettem, és sajnálok 15000 HUF-ot kiadni egy egyszerű hack & slash ("monszta hent") akció játékért, úgyhogy várok vele, amíg 10k alá megy az ára (mondjuk lehet, hogy az 10 év múlva lesz :D). Addig is remélem megint beindul a Diablo regény "gyártás", és lesz mit olvasnom. Egy animációs film is jó lenne belőle, akár olyan minőségben, mint a Wrath című rövidfilm.

    Mit nem adnék érte, ha megbízna a Blizzard egy hozzáértő stúdiót, hogy csináljon Sanctuary-ból egy vérbeli, klasszikus cRPG-t... :)
  • szurka
    #100
    azért kíváncsi lettem volna a Blizzard North-féle Diablo3-ra is, amit asszem 2005-ben töröltek. Helyette lett World of Diablo A játék egyébként tetszik, csak az az egy baj vele, hogy Diablo 3-nak hívják. Most már csak a Path of Exile-ban van minden reményem
  • WoodrowWilson
    #99
    Mért, te minden játékot megveszel? Vagy csak azokról van valami véleményed, amiket megvettél? Ha nem veszel meg mindent, akkor mégis miből tájékozódsz, hogy mi a jó? Nem képekből meg kritikákból?

    Amúgy ja, az sg-s játékkritikák valószínűleg valami laptopon készülnek, low grafikával 1366×768-ban, és ezek a fos képek kerülnek ki.
    Ettől függetlenül még mindig nem jön be a Diablo grafikája.
  • Alien_AM
    #98
    Az a baj hogy az alattam kommentelok 50% a fenti 640x480-as kepeket megnezve fikazza hogy browseres grafikaja van. Hat az agyam eldurran.

    Special hozza a 2012es grafikai kovetelmenyt grafikaban arnyekban es fizikaban is, minden spellcastolaskor meg az apro fuszalak is megmozdulnak, a ruha mozgaa minden. Nagyon brutal, csakhat tudom en hogy ha nincs penzed megvenni akkor a legjobb vedekezes lehuzni a jatekot.

    Szoval gyertek csak kepekbol es youtube trashekbol taplalkozo geekek mondjatok meg milyen jatek is ez.
  • Pretorian
    #97
    Rettenetes lett a cikk. Látszik hogy olyan valaki írta, aki az akció RPG-k hőskorban még bőven pelenkában szaladgált.

    "amikor a kilencvenes évek második felében megjelent a Blizzard legújabb remeke, korábban még nem láttunk hozzá hasonlót sem"

    Persze hogy nem láttál, a kiságyból még úgy sem láthattál sok mindent ha a 2 plüssmacidat egymásra fektetted, és felálltál a hátukra.

    A hasamra ütök, és mondok neked 5 olyan címet ugyanebben a műfajban, amelyek jóval a Diablo előtt jelentek meg.

    Az egy dolog hogy érezhetően túl lett spilázva a fogalmazás, és erőlködik a cikkíró mint székelyné az árnyékszéken.
    De még butasággal is tele van. Mindegy, már megszoktuk :)
    A játék viszont tényleg nagyon jó lett.
  • csimmasz
    #96
    Köszi neked is, nem nagyon kedvelem a varázslós hősös játékokat de ez gameplay alapján is megérdemel egy esélyt.
    Hangulatosnak tűnik annak ellenére hogy tényleg lehetne a grafika egy picit jobb hamár ilyen jó effektekkel akarnak kényeztetni a készítők.
    Bár lehet a Youtube a vétkes mégha HD ben nézem is a videokat.
  • opeca
    #95
    Itt vannak felsorolva a hivatalos kategóriák (és részemről be is fejeztem)

    http://www.allgame.com/genres.php
  • opeca
    #94
    Légyszíves, a wikipédiát hanyagoljátok, amikor érvelni kell forrás-hivatkozással.
    Épp a minap javítottam ott kb. 15 mondatot mert akkora ordas marhaságot írtak le. (most néztem meg el is fogadták a javításomat)

    Szóval a wikipédia bár nagyon hasznos tájékozódásnak, nem tekinthető hiteles forrásnak.
  • opeca
    #93
    Akkor elárulom, hogy a kettő jóformán ugyanaz.

    Amúgy nincs ilyen hivatalos besorolás, hogy beat 'em up meg hack 'n slash, ezek nem-hivatalos kategóriák.
  • Jawarider
    #92
    Igazad van a random fosokkal. A Diablo 2-t imádtam, de a random dolgoktól hajamat téptem. Meg néha túl sztori mentes hentelős volt.
  • Szefmester
    #91
    Egy objektív cikket olvass el, ahol nem csak dicsérik hanem a hibáit is leírják: például itt az értékelés számomra még mindig pozitív, de már közelebb áll a "nem fanatikus rajongói" értékeléshez.

    A pozitívumok
    Diablo
    Blizzard
    Skill rendszer
    Hangulat (ha megfog)

    A negatívumok:
    erősen bétás jellege van
    mocskosul drága
    blizzard
    diablo
    a random cuccok olyan erősen randomok hogy gyakran nem fogsz találni olyat ami pont jó lesz neked.

    Az RPG vs HnS témához. A nagy black isle sem igazi rpg-ket készít hanem cRPG-ket. Ha RPG-ket készítene akkor nem annyi lenne a különbség egy tolvaj és a varázsló vagy a harcos között hogy milyen fegyverrel öli meg az ellenfelet, netán a jó és a rossz között hogy mit válaszolsz az npc-nek. Ami egy jó harcosnál ugyanaz mint egy jó varázslónál. Régebbi keményebb cRPG-k még ehhez hozzátették az intelligencia szintet is, és egy full sötét fickónak egész végig más szövegei voltak mint egy átlagosnak vagy mint egy zseninek. Lásd Fallout 1-2, valamint az Arcanum. Ebből a három játékból is lehet látni hogy LEHET csinálni szerteágazó cRPG-t, csak mostanában szokás azt mondani hogy bonyolult lenne megoldani...
  • Riddick21
    #90
    Így visszaolvasva elég felületes voltam, de melóban vagyok, a másik kezem excelezik, sok a dolog :) Majd összeszedem normálisan, ha lesz egy kis időm, de az a lényeg végülis, hogy a negatívumok kimerülnek annyiban, hogy korábban kaptuk meg, mint ahogy "kellett" volna, így a végső finomhangolás az orrunk előtt történik, annak minden kellemetlen velejárójával együtt, ugyanakkor ott a pozitívum, hogy már beleszólásunk is van (amivel nem igazán élünk mi magyarok, lévén angolul kellene észrevételeket írni a hivatalos fórumokra, amit szerintem minden 1000. játékos tesz meg - én is csak a béta alatt éltem vele)
  • csimmasz
    #89
    Köszi ez egy építő jellegü HSZ, több ilyen kellene.
  • Riddick21
    #88
    Teljesen egyetértek - bár nehezemre esik elmenni egy-egy égbekiáltó ökörség mellett -, ezért javasoltam, hogy kérdezz bátran! :)
    De megpróbálom röviden összeszedni:

    Pro:
    - elkap az a feeling, ami régen: hajt előre a játék, érzed, hogy sosem lesz vége, de mégis nyomni akarod, fejlődni, várod a következő szintet, kihívást
    - mindig ki tudsz valami célt tűzni magadnak, legyen az pénz vagy egy ellenfél legyőzése, mindig van kihívás és bár ez a rész nem tökéletes, de fejlődni fog, és így is nagyon erős
    - rengeteg lehetőség és a skill-rendszer is nagyon érdekes! végre van mire költeni a pénzt, hogy ez most kifizetődő-e az AH miatt, az más kérdés, de én pl. szinte kötelezőnek érzem kimaxolni a kovácsot és az ékszerészt is, nem szeretem, ha valami félbe van hagyva... és egyébként is rád van bízva, hogy milyen eszközökkel élsz (én egy kicsit mindennel)

    Kontra:
    - egy bő évvel korábban lett kiadva, ami ugye kb. minden Blizzard játékról elmondható, ugyanakkor mégsem igaz, hiszen ha egy évig tesztelték volna még, akkor is lenne benne kivetnivaló a játékosok szemében... szóval ez most más, mint anno a 2. résznél, amikor sokaknak még internet is alig volt és örültünk, ha megjelenik valami fasza! Most mindenki sokkal keményebben háborog és hisztizik, az igények is egész mások és sokkal sokrétűbbek. Igaz, hogy rengeteg az elégedetlenkedő, de a fejemet rá, hogy mindegyikre jut 100 olyan, aki azért nem ömleng, mert inkább játszik kedvére :)

    Szóval alkalmazkodni kell és türelemmel várni. Megkaptuk a játékot kb. 95%-os állapotában, de legalább hamarabb.
  • csimmasz
    #87
    Jólenne végre egy olyan játék amit nem unok meg hamar, gondolom ez mostanában sokak gondja sok a selejt játék a piacon.:)
  • csimmasz
    #86
    Köszi én inkább csak szeretem csöndben olvasgatni a véleményeket a játékról, nem vagyok nagy Diablo fun de akkora felhajtás hogy azon filózok meg kellene próbálni.
    Az első tetszett a második kimaradt.
  • csimmasz
    #85
    Nekem tetszik a stílusod, ez lenne az igazi SG ami régen volt, ahol lehetett röhögni a kommenteken, mostanában már nem értik az emberek az iróniát, felháborodnak és rögtön anyáznak.
  • Ry0K3N
    #84
    Teljesen mindegy ki mit mond mert ha valami írok róla akkor tuti jön 20 másik ember nyáladzani hogy az neki bizony nem tetszik benne. Kapásból kezdve a grafikával. Ezért mondtam próbáld ki ott a lehetőség rá azzal jársz a legjobban és nem csalódsz. Ne hallgass másokra e tekintetben.