The Elder Scrolls Online

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Terawatt
#9776
Zabálná a zsíros kenyeret amit két liter stamina potival öblít le. <#pias>

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

Jeffjohnson
#9775
Miden spellt lehet shield-el blokkolni vagy csak a "fizikai" támadásokat?

danone
#9774
Ha jobban belegondolok elég gáz is lenne, ha nem fogyna a stamina, tankként elég lenne csak beköltözni pár napi hideg élelemmel a pajzs mögé, aztán majd csak töltõdik blokkolás után valamennyit 😄
#9773
Itt egy ShoddyCast-os videó, amiben a Zenimax válaszol az ilyen és ehhez hasonló kérdésekre.

http://edtool.net

#9772
bétában nekem feltûnt, hogy szívta le harc közben lassan a staminát, ahogy tartottam -> eleinte csodálkoztam, hogy miért csak 1x blockolt - utána már próbáltam idõzíteni
#9771
Akkor ez alapján amit írtam, az 1. pont igaz. Viszont a leírás alapján blokkolás közben a light/heavy támadást nem tudod használni (helyette van az interrupt/cc free), de a skillbaron lévõket igen.

http://edtool.net

danone
#9770
VAn mégegy hely ahol azt írják hogy ugyanúgy drain stamina ha használod, mint a sneak.
danone
#9769
"Active blocking drains stamina but allows to protect your character. Blocking mode does not transform you into inactive dummy. You can interrupt enemy spell casting with a shield or weapon bash by left clicking during blocking. So you can protect yourself and interrupt enemies."
//http://elderscrollsonline.info/combat
#9768
Lehet, hogy csak akkor fogy ha combat-ban vagy.

http://edtool.net

Terawatt
#9767
Nekem is sem rémlik, hogy fogyott volna.

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

#9766
hm egy 2012-es tamrielfoundrys leirasban ilyet talaltam:

"Holding the right mouse button engages active blocking, slowly draining stamina in order to intercept enemy attacks with a weapon or shield. While in active block mode, the player can shield (or weapon) bash by left clicking to interrupt enemy spell casting or to break free of crowd control effects."

ez alapjan akkor megy lefele akkor is ha csak tartod, de nekem ez nem tunt fel 😊 bar konkretan nem neztem, ill out of combat hulyeskedtem vele es nem remlik fogyott volna a stamina kozben.

Terawatt
#9765
Templarként én úgy érzem, hogy a heavy armor mellett még a healing skilljei miatt is tankos leszel. Kell ütni a mobot vascsõvel, hogy lehetõleg téged üssön, de ez ugye staminát eszi, így okosan kell beosztani a védés/támadás sorrendjét. Eléggé szituáció függõ a téma, mert ugye te is tudsz magadon gyógyítani, így pár ütésbe nyugodtan bele lehet állni.Ha valaki ügyesen megoldja a partiban a healt, akkor manából is lehet püfölni a mobot-->több stamina marad védekezni.

Lehet gurulni is, de szerintem túl sok staminát fogyaszt heavy armorosként, így én szinte soha nem használtam.

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

#9764
feltartas kozben nem fogyasztott, csak ha tenylegesen blckoltal, es szerintem a blockolt sebzestol fuggoen von le staminat, de lehet fix erteket von csak le.

#9763
Sajnos én sem figyeltem meg, hogy pontosan hogyan mûködik, de szerintem két féle lehetséges.

1. Ha blokkolsz (feltartod a pajzsot), folyamatosan eszi a staminat, valami X stamina/tick fogyásra gondoltam.
2. Csak akkor eszi a staminat ha éppen blokkolsz valamit.

A második kicsit OP (ez volt a TERA-ban is és nerf lett belõle, az 1. esetre), mert nem kell figyelni, hogy éppen mikor kellene blokkolni és ész nélkül csak tartod a pajzsot.
Én inkább az elsõre tippelek itt is, mert ott figyelni kell, hogy mikor érdemes blokkolni, különben hamar kifogysz a stamina-ból.

Persze lehet, hogy ESO-ban valami harmadik féle van.

http://edtool.net

#9762
Igen pont ezért érdekel, hogyan is mûködik a blokkolás a játékban mivel tankként nem fogyhat el a stamina.
danone
#9761
Igen, nightblade-ként elsõre fura volt, hogy nem a standard "vagy stamina, vagy mana pool" rendszer szerint voltam a leghatékonyabb, hanem a leech skill manából ment, arrow skillek pedig staminából.
Terawatt
#9760
Ebben nem vagyok biztos, de szerintem sebzés alapján vonja a staminád a blokkolás. Ezt lehet csökkenteni passive skillbõl illetve szerintem még enchantból is, ha már a sprint költségét lehet. Szerintem érdemes nem csak egy erõforrásból gazdálkodni. Például csak staminára építve hamar kimerülhetsz. Ezért is voltam bajban amikor a pontokat kellett elosztani, mert mindenre szükségem volt templarként, így egyenlõen osztottam el.

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

#9759
Ok, köszi.
#9758
Blokkolast nem igazan neztem, a regen 2 secenkent van, karakterlapon szereplo ertek is annyira ertendo.

#9757
Lenne pár kérdésem a tesztelõkhöz mert errõl nem találtam semmit sem 😄

Mennyi staminát fogyaszt a blokkolást?
A stamina/magicka/hp regen ami a karakter lapon szerepel milyen idõközönként regenerálódik?
#9756
Köszi!
#9755
Aki addonokra vágyik, itt nézzen körül.

http://edtool.net

PiszkosFred
#9754
Detto. Illetve, a francnak sem hiányzik - most, hogy nincs NDA - egy újabb 4-5 szintû játékon alapuló lejárató cikk, hurrogás, elemzés, "jólodamondás" stb. offline és online.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#9753
Igazabol, en annak latnam jatekos szemmel ertelmet, ha egy hosszabbacska betaidoszak lenne, lehetoseggel kicsit beletekinteni az end(ish) kontentbe, dehat nyilvan nem rajtunk mulik. Siman elkepzelhetonek tartom, hogy a megjelenesig csak olyan betak lesznek ami ugyanez a "1-17", sot. Azert holnap jolenne egy beta bejelentes (vallalom, beta hetvege ota csak a remeges, meg minden mas jatek fos mert nem ESO - effektus van).

#9752
Azt irtak lesznek meg betak, tehat minimum 2.

Running
#9751
Betettem, köszi!

#9750
Ahhoz képest hogy eddig mennyire vártam a bétát most szerintem be sem fogok lépni, nem akarok lelõni magamnak több dolgot, hadd maradjon majd meg az újdonság varázsa a releasere.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

j0nNyKa
#9749
bazz ha ezt tudjuk, sose kalkulálunk, mindig csak téged kérdezünk hogy rá fogsz-e érni <#idiota>
köszi egyébként, hétvégén pont akartam nyomkodni kicsit <#eljen>

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#9748
tuti hogy most lesz beta hétvége mert nem érek rá,mindig igy van.

márc 30. starthoz képest 4 hétvége van , megjelenés elõtt lévõn szerintem nem lesz beta. Szóval azt írják még több beta lesz az legalább 2, teát vagy most és 2 hét múlva vagy 2 hét múlva és 4 hét múlva az én tippem .
#9747
5 hét van hátra....kettõt lehúzhatsz a megjelenés elõttrõl tehát kb még 1 béta hétvége lesz azt csokimoki😛

Terawatt
#9746
Remélem jut erre a hétre valami nagyobb infó morzsa. Mondjuk egy '' annyira kész van a végleges verzió, hogy már jövõ héten lehet játszani '' 😄

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

j0nNyKa
#9745
Running: modi topicban szóltak hogy átköltözött a bannerben lévõ flash másik szolgáltatóra, ennek fényében javított fejléc kód itt (változás nincs semmiben)

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#9744
Megnéztem, a két kliensnek más a verziószáma.
Az US picivel nagyobb verzió.
#9743
Regio szerint elkulonitodik mar a kliens, bar kisse erdekes megoldas, szerintem nem is marad ez igy. Torold nyugodtan az EU-tag mentes konyvtarat.

#9742
Én leginkább a blacksmith-re "gyúrtam".
A szakma fejlesztéséhez valóban kell a skillpont de pl. kovácsolás acélból a blacksmith lvl 5-tõl érhetõ el és a karakterednek 16-os szintünek kell lennie, hogy használni tudd az elkészített tárgyat.
szvsz jobban jársz ha a kezdet kezdetén inkább armor/weapon/class -ra rakod a pontjaidat.
Ha közben fejleszted a választott szakmát az oké, de a amíg nem éred el a szükséges karakter szintet addig felesleges pontot rakni rá.

belenéztem a "Zenimax Online" mappába 3 almappát találtam benne:
-Launcher
-The Elder Scrolls Online
-The Elder Scrolls Online EU
a launcher oké tudom mi, de a másik 2 furcsa...
szval a kérdésem, mivel nyilván eu szerveren fogok játszani kell-e nekem a "The Elder Scrolls Online" mappa???
van elég helyem csak 58,8 GB egy kicsit megdöbbentõ.

#9741
Mobilnettel tolta valaki a bétát? Remélem/Gondolom kb csak annyi adatforgalmat generál mint mondjuk a WOW. Tévednék?
#9740
Egy alkalommal nemvolt skillpontom valamire amire szerettem volna enchantingban azt hiszem, de mivel nem volt mar kedvem szintet lepni erte, bementem pvpzni es eleg hamar meg is lett.

PiszkosFred
#9739
Elsõ pár szinthez (1-10) nem kell skill pont, az max könnyít, de nem fejleszt.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#9738
Ti bétában a szakmát/szakmákat hogyan fejlesztettétek? ugye ahhoz, hogy a szakmát/szakmákat fejleszteni tudjam skill pontok kellenek... a játék elején vannak fontosabb skillek is amiket fejleszteni kell, viszont szakmával/szakmákkal nagyon jó armorokat, weaponoket lehet fejleszteni mind low levelre, mid levelre, high levelre...

BEAST
#9737
Szerintem minden faj/kaszt páros életképes lehet. Nem hinném, hogy a faji képességek hosszútávon olyan nagy jelentõséggel bírnának a felszereléssel és a saját skill elosztásoddal szemben.

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

j0nNyKa
#9736
mert átváltott eu realmre, és valamiért nem képes átnevezni a mappát The Elder Scrolls Online-ról The Elder Scrolls Online EU-ra, hanem inkább letöltené újra - nevezd át kézzel és jó lesz
abba ne is menjünk bele, hogy miért akar más nevû mappát minden realmhez, rejtély

SG troll, ban, büntetőpont, hsz törlés FAQ: http://kocsog.eu/ban/

#9735
Egy Breton két kardos, íjász karakter HP (nagyobb) stamina (kisebb) cucc kombó életképes lehet?😊

#9734
HEYY!!! WTF!!! a Láuncser miért akarja felinstallálni a játékot megint?

#9733
Valakinek van tapasztalata Mumble használatával kapcsolatban? Privátban lenne egy két kérdésem.

Elõre is köszönöm!

WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro

ricsaj
#9732
Valaki próbálta esetleg 3Dben?

Terawatt
#9731
Vicces lesz. Felrántod kap két pofont, le akar ugrani és kitöri a nyakát. <#eplus2>

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

PiszkosFred
#9730
Elvileg kellene.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Terawatt
#9729
Vajon visszafelé mûködik? <#ravasz1>

lirikTENK |XMG Neo 17 (M21), RTX 3080(16GB), i7-11800H, 64GB ram

#9728
Lehet, de ha majd rájönnek, hogy 500K-600K-700K -ért lehet lila cuccokat venni a karakternek, akkor majd úgy kell könyörögni, hogy valaki tegyen le egy nyamvadt trebut 😄

A mohának mindig a déli oldala fás!

PiszkosFred
#9727
Haha, ezen gondolkoztam a múltkor, hogy a védõket a falról a deathgrippel le lehet e "hozni" kívülre, a csatatérre? 😄 Videóban a válasz, igen.

Ami az árakat illeti, lehet, hogy a teszt miatt lett "olcsó" minden, mert így instant lehetett próbálgatni mindent, nem kellett kvázi szopni, mint pl a pve mount 17000-es ára miatt. De ez csak egy gondolat.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”