169
  • hurkaur
    #89
    Felesleges. Eme 2 lenynek meghaladja az agyi kapacitasat ezt felfogni.
  • narumon
    #88
    "E-inken olvasok órákig lámi:-) Nincs is Galaxy Tab-om, csak fejlesztek tabletre (iPad-re is). De attól még nem használom őket, mert kalap sz.r mind."

    Megint miről beszélsz? Állítottam én, hogy van galaxy tabod? Az egyéni szuverén jogod, hogy nem használod őket, attól még engedtessék meg, hogy a világon rohadt sok ember használja szemfolyás nélkül. (Azért kíváncsi lennék ha neked ipadon olvasással kifolyik a szemed, akkor hogy bírod a monitort nézni órákig - erre persze nem válaszoltál)
  • narumon
    #87
    "eleve, ki vesz használt PC-t?"

    Nyilván ezért van egy tucat bolt minden nagyobb városban amelyik használt PC-vel foglalkozik mert nem vesz senki....
  • Komolytalan
    #86
    Nem azzal van a gond, hogy hazudsz, hanem azzal hogy:
    A. Nem emeled ki, hogy figyelem, mese következik.
    B. Meg se próbálsz hihető mesét előadni.
  • willcox
    #85
    Hmmm... Ébredj fel, mert bilibe lóg az ujjad. Ez még esti mesének is gyenge volt. Viszont nézzünk csak a dolgok mögé! Eladta a PC-t. Értem. De azt valaki megvette! Mert eladni csak úgy lehet, ugyebár. És aki megvette, annak jobban kellett az a "zajos, böhöm nagy doboz, ami foglalja a helyet", mint egy "sokkal praktikusabb" tablet. Pedig annyiért, amennyiért a használt PC-t megvette az illető (gondolom monitorostul), annyiért már használt tabletet is vehetett volna.
    Nem élénk egy kicsit a fantáziád?
  • ppista
    #84
    Neked is külön. Vett egy tablet-et, azt használta, meg volt vele elégedve. A gép ott rohadt, az asztalon, a kutya sem piszkálta. Mivel haszontalanná vált eladta. Jó éjszakát gyerekek.
  • ppista
    #83
    Nekik sokkal praktikusabb használni a tablet-et, mint egy zajos, böhöm nagy dobozt, ami foglalja a helyet. Ennyi. Tudom, nehéz felfogni, de ez van.
  • Komolytalan
    #82
    +1 - Ilyen ember, aki a PC-jét eladja (eleve, ki vesz használt PC-t?), és tabletet vesz helyette nincs.
  • Komolytalan
    #81
    E-inken olvasok órákig lámi:-) Nincs is Galaxy Tab-om, csak fejlesztek tabletre (iPad-re is). De attól még nem használom őket, mert kalap sz.r mind.
  • Komolytalan
    #80
    Ez html gomboknál, linkeknél akár működhet is valamilyen szinten, de mi van pl a dragelhető controllokkal? Mondjuk egy scrollbart is zoomolsz? Meg mi van a jobb gombbal? Mi van a rolloverrel? Hogy lesz shift+katt, meg hasonlók?

    Persze másik oldalról is lehet sorolni, hogy a tablet meg tud multi-touch-t, ami egérrel nem megy (egyes tapipadokkal igen, de még senkit se láttam ezt használni, ha volt is a gépén ilyen feature). Szóval ezzel se kerül közelebb egymáshoz a touchscreenre meg az egér+billentyűzetre írt alkalmazás.

    Kívülről persze egyszerűnek tűnhet a dolog, de aki ilyesmivel próbálkozik, az rájön, hogy tablet ui-ból egeres ui-t írni az durván annyi, hogy kidobjuk a tablet ui kódját, és elkezdjük a munkát nulláról, a tervezéstől. Persze a háttér kód maradhat ugyanaz, de a fejlesztő eszközök ma még nem támogatják az egyik típusú UI pikk-pakk másikra való alakítását (talán mert ez nem is automatizálható).
  • willcox
    #79
    Az talán még érthető, hogy ha valaki vesz egy tabletet is, de azt már nehezen tudom elhinni, hogy _eladta_ az asztali pc-jét, és vett _helyette_ egy tabletet.
    Ha ez mégis igaz lenne, nem csak fényeztél, akkor nem sok esze lehet az ismerőseidnek, nekik még egy tablet is meghaladhatja a képességüket.
  • ppista
    #78
    Több ismerösöm is van, aki eladta az asztali pc-jét, és vett helyette egy taplet-et, mert az ö igényeinek sokkal jobban bejött. A cikk is azokról szól, akinek otthon teljesen felesleges egy batár gépet tartania, mert amire kell arra tökéletesen elegendö lesz. Aki a legújabb fps-t akarja nyomatni egérrel és billentyüvel, meg melózni, az úgyis marad a jól bevált formulánál.
  • narumon
    #77
    "Könyvolvasóból is csak az alkalmas igazán a feladatra, ami e-ink -es. Azok tényleg nagyon jók. Nem mondom hogy a valódi papírról nem jobb olvasni, de ami a legkevésbé bántja a szemet órákon át tartó olvasás esetén, az az e-ink.
    Ezért a digitális könyvolvasót én is hasznos dolognak tartom, mint kiegészítő eszközt. De csak akkor, ha a fent említett technológiával készült kijelzője van. Egyszer próbálj ki egyet."

    Próbáltam többet is a legnagyobb gond ott van, hogy újságokat nem tudják normálisan lekezelni (egy pdf-ben lévő magazint pl) - legalábbis amiket én próbáltam. Az esetek nagy részében én meg ilyeneket olvasok.
  • narumon
    #76
    "Erre mondják azt, hogy a(z almába vetett) hit hegyeket tud mozgatni. Másnak kifolyna a szeme attól amit te csinálsz, te meg távolbalátó versenyekre jársz mióta ipad-en olvasol."

    Látod Apple haterként eddig tudsz agyban eljutni. Ez szomorú. Barátom Galaxy Tabon olvas órákat szemfolyás nélkül, de annak biztos nagyon egészséges képernyője van azért nincs baja. Nem szar apple.
    (Azt meg végképp nem tudom, hogy képesek egyesek órákig bámulni ezeknél lényegesen rosszab TN monitorokat az asztali gép előtt szemkifolyás nélkül? Vagy megint a híres kettős mérce? Azt már ismerjük....)
  • Balumann
    #75
    hát csak ne lennének olyan drágák azok is.
  • Balumann
    #74
    Szerintem az általad említett probléma simán megoldható úgy, ahogy pl. a netezésnél is megoldották, odaérint, megjelenik nagyobb méretben, aztán kiválasztja amit szeretne és eltűnteti. Az okostelómon szoktam netezni, és ott nagyon szépen működik, hogyha nem tudja eldönteni mire böktem akkor rázoomol és utána rábökhetek normálisan. Egy kevésbé gyakorlott felhasználónak szerintem ez ezerszer könnyebb, mint egérrel eltalálni a néhány pixeles ikonokat, touchpadról ne is beszéljünk :P (hétvégén állítottam be egy néninek a laptopját, nem is tudta, hogy lehetne külső egeret használni :D ).
    Tehát ez az érv kb. olyan most, mintha azt mondanád hogy nem lehet netezni sem rajta rendesen, mert nem tudsz rábökni rendesen a linkekre pl. a menüknél.
  • usersg
    #73
    "Könyvolvasóból meg sajnos még nem találtak ki olyat ami ki tudná váltani :("

    Könyvolvasóból is csak az alkalmas igazán a feladatra, ami e-ink -es. Azok tényleg nagyon jók. Nem mondom hogy a valódi papírról nem jobb olvasni, de ami a legkevésbé bántja a szemet órákon át tartó olvasás esetén, az az e-ink.
    Ezért a digitális könyvolvasót én is hasznos dolognak tartom, mint kiegészítő eszközt. De csak akkor, ha a fent említett technológiával készült kijelzője van. Egyszer próbálj ki egyet.
  • Komolytalan
    #72
    Erre mondják azt, hogy a(z almába vetett) hit hegyeket tud mozgatni. Másnak kifolyna a szeme attól amit te csinálsz, te meg távolbalátó versenyekre jársz mióta ipad-en olvasol.
  • narumon
    #71
    "Egyszer azt hittem hogy könyv olvasásra jó lehet, de 30 perc próba után bekönnyezett a szemem, és rendkívül elfáradt. Ez egy almás masina volt, ami egyébként sem kellene, de a próbának épp jó volt, hiszen a legtöbb - indokolatlan - dícséretet ez kapja. Rá kellett jönnöm, hogy erre sem jó, ellentétben egy normális könyvolvasóval. "

    Napi szinten használom könyvolvasónak, nem könnyezik a szemem pedig van hogy éjszaka órákon át olvasok. Könyvolvasóból meg sajnos még nem találtak ki olyat ami ki tudná váltani :(
  • Komolytalan
    #70
    "rá lehet dugni egeret, billentyűzetet, külső monitort"
    Az a gond hogy ettől még nem fognak újraíródni a rajta futó szoftverek. Azok meg az eleve fos platformra vannak optimalizálva. Telepíts egy Androidot PC-re, és rá fogsz jönni, hogy nem a virtuális billentyűzet miatt kényelmetlen, hanem azért, mert egyszerre kevés dolog van a képernyőn. Én fejlesztek PC-re és tabletre szoftvert (ugyanannak a PC-s és tablet verzióját), és marhára két különböző világ a kettő. PC-n kirakok a képernyőre 2 datagridet meg két diagramot kényelmesen, tableten egyszerre 1 dolog lehet a képernyőn. Tableten gombból 50x50 pixel a minimum érzékenységi terület, és a gombok között nem árt minimum fél gombnyi térközt hagyni - PC-n sok helyen használok 5 pixeles sávokat, gombok is jóval kisebbek, és nem kell közéjük térköz mert a minimális méretet a grafika határozza meg, nem a pointer pontosság. Emiatt tableten kevés különböző érzékeny terület lehet egy képernyőn, ezért a tablet képernyőn kevés dolog lehet. Ez meg nem fog attól megváltozni, hogy rádugunk egy monitort, billentyűt, meg egeret. Egy Androidot PC-n lábbal is lehet kezelni, olyan szinten nem kell pontosnak lenni az egérnek.

    Ez csak attól változhat meg, ha elfelejtjük az érintőképernyőt a maga pontatlansági defektjével úgy ahogy van. Az érintőképernyő olyan visszalépés az egér után, mintha egy új 5-ös BMW-ből ülnénk vissza egy Ford-T modellbe.
  • Balumann
    #69
    "A gyenge hardware, a nehézkes kezelés, és a rendszerint gyártóhoz láncolt egyszerű software -ek nem engedik ezt meg. [...] Persze ilyenkor szoktam kapni az érvet, hogy "de lehet belőle pc szerű izé mizét kilegózni egy zsák pénzért". Rendben, de minek? Költségesebb is, gyengébb is, és az egyéb hátrányai akkor is megmaradnak. "

    Az előző hozzószólásomban is pont ezeket az érveket támadtam, ahogy terjed úgy az ára is lejjebb fog menni, gyorsabbak lesznek, hatékonyabban kezelhetővé teszik.
    Ha javul az ára, teljesítménye, a szoftverek használhatósága, rá lehet dugni egeret, billentyűzetet, külső monitort, ráadásul megmarad az előnye is, hogy bizonyos dolgokra kényelmesen lehet használni kevésbé optimális körülmények között, könnyebb cipelni, stb..
    Persze meg nem fogja ölni - legalábbis nem manapság, mert a gamerek, poweruserek (ahogy én se) nem fognak áttérni egy jódarabig, bár jópár év múlva ki tudja miket találnak ki.
  • xrt
    #68
    Ott a pont. :)
  • Komolytalan
    #67
    TV megöli a PC-t, mert abból sokkal többet adnak el. Sőt, mosógép is megöli a PC-t. A mikrohullámú sütő meg pláne!
    Fel kéne fogni, hogy a piackutató kitöltet egy ilyen kérdőívet:
    Tegye sorrendben, hogy idén mire költi a pénzét:
    PC
    Tablet
    Nyaralás
    Kurvák
    Sör
    Ez alapján lesz egy érték, amiből a kisebb jó. Szummázzák, megnézik tavaly mennyi volt a PC mondjuk 1000 kérdőív alapján (2200), idén mennyi (2500), megnézik a tabletet is tavaly/idén (3400/2300), és levonják belőle a következtetést, hogy a tablet megöli a PC-t. Persze, megöli, meg a sör is, mert arra is többet terveznek idén költeni, de a kurvák pont nem, mert arra meg kevesebbet.

    A tablet mint eszköz a bevitel terén olyan deficittel küzd, amely egyértelműen generálja hogy a PC beviteli képességeit nem tudja megközelíteni - így ki sem válthatja -, míg egy egészen más, "pointerless" beviteli módra át nem térünk (pl hangvezérlés, gondolatvezérlés, ilyesmi). Nem a tapi-mapi mellett hangvezérlés, hanem helyette - érintőképernyő nincs, mert nincs rá szükség, és kizárólag hangvezérlés, agyvezérlés, akármi. Megoldva az, hogy senki mást ne zavarjon, amikor éppen hang vezérlek (mittomén, húzzon a fejemre egy szonárvödröt). Ez sci-fi, közel-távol nincs ilyen technológia. Hamarabb fogunk hétvégenként a Marson F1-et nézni, minthogy ezt megoldják, és utána jöhet az, hogy a tablet kiváltja a PC-t.
  • usersg
    #66
    "Csak 3-4 et vissza olvasni, á azt nem."

    Megvolt. És? Olvasd el te is amit írtam, és értelmezd.
  • usersg
    #65
    ""nehézkes kezelés", tovább nem is olvastam:)"

    Miért is? Ott volt a lényeg.
  • csimmasz
    #64
    Csak 3-4 et vissza olvasni, á azt nem.
  • passatgt
    #63
    "nehézkes kezelés", tovább nem is olvastam:)
  • usersg
    #62
    Én ezt a tablet marketinget már nagyon unom. Kicsit olyan, mint a netbook láz, ami el is múlt ahogy a betegségek szoktak. :)

    A dolog ott kezdődik, hogy ezek nem alkalmasak rá, hogy egy számítógépet kiváltsanak. A gyenge hardware, a nehézkes kezelés, és a rendszerint gyártóhoz láncolt egyszerű software -ek nem engedik ezt meg. Esetleg kiegészítő eszközöknek jók lehetnek bizonyos feladatokra. Illetve szórakoztató bohóckodós kütyünek.
    Persze ilyenkor szoktam kapni az érvet, hogy "de lehet belőle pc szerű izé mizét kilegózni egy zsák pénzért". Rendben, de minek? Költségesebb is, gyengébb is, és az egyéb hátrányai akkor is megmaradnak.
    Szerintem idővel majd beáll a piac megfelelő sarkába, és csak azt vesszük észre, hogy már nem olvasunk minden harmadik nap cikket arról, hogy a tablet már a turmixgépet is kiváltja.... mert nem.
    Én pl semmilyen felhasználási területet nem tudok, ahol nekem hasznos lenne. Egyszer azt hittem hogy könyv olvasásra jó lehet, de 30 perc próba után bekönnyezett a szemem, és rendkívül elfáradt. Ez egy almás masina volt, ami egyébként sem kellene, de a próbának épp jó volt, hiszen a legtöbb - indokolatlan - dícséretet ez kapja. Rá kellett jönnöm, hogy erre sem jó, ellentétben egy normális könyvolvasóval.
    Tehát marad a normális számítógép a feladatok 90% -ra, a kevés maradékra meg nem kell tábla.
  • narumon
    #61
    Egyetértek! Mármint abban, hogy nem kell mindenkinek tablet nem is tudja mindenki kihasználni. A gond ott szokott lenni amikor a tablet tulajokat rögtön lehülyézik csak mert ők jól tudják használni.
  • csimmasz
    #60
    Erről van szó!
    Akinek tetszik és tudja használni az megveszi, aki nem az nem.
    De amikor neki állnak, hogy a tablet egy szar mert nem lehet játszani vele, meg nem megy rajta a CAD akkor kész vagyok.
  • Balumann
    #59
    Azért azt is vegyétek figyelembe, hogy a táblák hardverei is fejlődnek, lehet hozzájuk csatlakoztatni billentyűzetet és egeret(!) (bár amiket olvastam azok macerásak, nem tudom az újabbakkal mi a helyzet, azt meg pláne, hogy később hogy lesz) - én már láttam is nem is egyszer, hogy egérrel használják (pl. Kandón lassan több embernek van tabletje mint laptopja :O ), és a laptopokkal ellentétben sokkal "extrémebb" körülmények között is lehet - bár korlátozottabban, de adott dolgokra (multimédia, netezés, olvasgatás) használni.

    Ettől függetlenül én sem vagyok tablet párti (én megvagyok az asztalim + netbookom + zteblade okostelómmal :DDD ), ettől függetlenül azért vannak esetek, amikor jól jönne (vagy jött volna) egy hasonló. De én sem vagyok egy átlagos felhasználó.
  • willcox
    #58
    Biztos vannak emberek, akik hasonlóan használják a tabletet, mint te, és azt kényelmesnek is vélik. Én egy tabletet nem tudnék hol használni. Ha itthon vagyok, akkor a gép előtt ülök a nagyon kényelmes székemben, ha éppen nem a gép előtt ülök, akkor egyéb dolgot csinálok, de oda tablet sem kéne. Utazás közben sem tudnék ilyesmit használni, mert vezetek. Ha nyaralok, akkor még telefont sem akarok látni, nem hogy bármilyen gépet. Ha valami melóval kapcsolatos dolog miatt vagyok valahol, oda a notit viszem. Vagyis én nem tudnék hol és mikor egy tabletet használni, _nekem_ nincs rá szükségem.
  • csimmasz
    #57
    De ezzel nincs is gond!
    A tendenciát én is erősítem mert régen sokkal többször és több mindent cseréltem a pc-m ben mint az utóbbi 4 évben.
    Elértünk egy olyan szintet ahol kényelmesen el lehet lenni fejlesztés nélkül is sokáig.
    Közben ki lehet váltani a PC sok funkcióját mással, tablet okostel, stb.
    Szerintem nincs itt mit csodálkozni egyszer minden végetér, most a PC piac növekedése ért véget a tableté pedig szárnyal, majd az is véget ér egyszer.
    Semmi sem tart örökké.
  • csimmasz
    #56
    Semmit, én csak arra akartam rávilágítani, hogy miért jó a tablet, azt hiszem abban egyet érthatünk, hogy kényelmes azokra a területekre amire ki lett találva.
    A többire meg nem való.
    Viszont szempont a vásárlásnál, hogy mira kell menyi és milyen kényelmes a használata, természetesen sokaknál az apple féle "iPénisz" is bejátszik, mert az rátesz vagy 10 centit az igazira.
  • willcox
    #55
    A mennyiségekkel (legtöbb ember) csínján kéne bánni, mert egyelőre jóval több embernek van PC-je, mint tabletje. Szerintem marginális azoknak a köre, akiknek eddig semmilyen eszközük nem volt, de most hirtelen tabletjük lett.
  • willcox
    #54
    És? Ez mit bizonyít? Ez mire lenne érv?
    Sok embernek meg nem kell tablet, mert van asztalija, vagy notija (esetleg mindkettő).
  • csimmasz
    #53
    De a legtöbb embernek ez elég vagy van mellette notija vagy pc je.
  • willcox
    #52
    Ágyba én sem vinnék semmilyen eszközt. Sem notit, sem tabletet. Ha fekvő helyzetbe kerülök, akkor hamar elalszom (kivéve a lepedőakrobatikát).
  • willcox
    #51
    Többre nagyon nem is alkalmas a tablet, de csupán ilyesmire túl drágák a minőségi darabok.
  • xrt
    #50
    "Az emberek jó részét nem érdeklik az újabb modulok és technikai lehetőségek, ha megkérdezed őket hogy melyik kell nekik, egy laptop amit az ágyba vihet és onnan netezhet ..."

    Én mást szoktam ágyba vinni. :) (No offense)