388
  • willcox
    #268
    Szerencsések vagytok, hogy 30ezerből (videokártya) évekig el tudtatok vegetálni. Én ugyan nem évente vettem a gépeimet, hanem 3 évente, csak az volt a büdös nagy helyzet, hogy csupán videokártya cseréből nem lehetett továbblépni. Mert bizony kellett egy új proci is, amit érdekes módon a régi alaplap már nem fogadott, kellett nagyobb winchester, meg táp is. Amikor az újabb videokártyák kijöttek (PCIE), ahhoz megint új alaplap és proci, stb. Ezekről a költségekről szemérmesen hallgattok.
  • Zero 7th
    #267
    Höhö. Megmutatnád, hogy hol írtam, hogy mindenem a grafika? Technikai fejlődésről beszéltem, aminek csak egy kisebb része a grafika.

    Egyébként meg most már megengedhetném magamnak, hogy idióta legyek, és háromhavonta lecseréljem a gépem, csak semmi értelme. Középiskolásként és egyetemistaként ez nem volt opció.
  • hurkaur
    #266
    Uhh igazad van, akkor majd hazamegyek es jol megrugdosom a gepet, mert amiket felsoroltal rohadtul szarul futnak (kiveve cod), pedig szerinted nem lenne szabad. Nafene..

    "Ne vetíts már hülyeségeket, kérlek szépen! Tudom, kognitív disszonancia, be kell magadnak magyaráznod, hogy jó döntés volt konzolra váltani, de nekünk, akik maradtunk PC-n és így tudjuk is, mi a helyzet, nem csak a nedves álmainkat szeretnénk a valóságra vetíteni, nem fog menni."
  • Zero 7th
    #265
    A gyengébb grafikájú szarhoz nem kell még az 5 évente 30 pénz sem, azt nyugodtan vinnie kéne a Crysis-t maxon futtató gépednek.
    Most leírjam megint a 2008-as gépem, meg hogy SEMMI bajom nem volt vele, a konzolportok mentek vele max grafikán?
    Az 5 évente 30 az meg pont a grafikai tuningra kell. Ha a Shogun2-t lebutítod Rome szintre, akkor az is menni fog a régi gépeden. A CoD:MW szarságok simán max grafikán futottak az előző kártyámon, a BF3-hoz kellett a 30 pénz, az viszont nagyságrendekkel durvább dolgokat is produkál. Nem a semmire fizeted.

    A _SZAR_ konzolportok (GTA4, CoD5, LA Noire) alá meg olykurvamindegy, milyen vasat teszel, mert azok akkor is szarok maradnak, és szaggatni fognak. A normális, korrekten portolt játékokkal (Assassin's Creed sorozat, pl) ilyen gond nincs.

    Ha nem idegesítetek hülyeségekkel, nem fogok "érzelmeket" keverni bele. (Hogy ez hol érzelem, azt nem értem, de ezt inkább rád hagyom.)
  • narumon
    #264
    Nah most nem értelek. Az előbb még mindened volt a grafika, most hog PC-ről van szó már nem is volt érdekes?? WTF?
  • Zero 7th
    #263
    Szoftver render. Az első generációban még csak egy extra lehetőség volt a 3D gyorsítás. Quake1 időszakról beszélünk.
  • narumon
    #262
    Hmm és akkor te a kettővel kezdtél? Az előtte lévő játékokkal meg nem játszottál?
  • hurkaur
    #261
    Zero, latom huszonhatodjara sem esett le, hogy igazabol mi is a gondom. De ujbol leirom, mer' most ilyen bazi jo kedvem van: nem az a problemam, hogy fejleszteni kell 5 evente 30 penzt (tetrisezni biztos eleg), hanem hogy mire. Nincs grafikai fejlodes, ami a fejlesztest megindokolna. A 2007-es crysist viszi a gepem fullon, mindez egy joval gyengebb konzolport szarrol nem mondhato el. Tehat fejlesszek azert, hogy joval gyengebb grafikaju szarral jatszak?

    pelda: 2009-ben te mit szoltal volna, ha doom3nal gyengebb grafikaval megaldott jatekkal jatszottal volna, de nagyobb gepigennyel? - amugy pont leszarom a grafikat.

    "Ne vetíts már hülyeségeket, kérlek szépen! Tudom, kognitív disszonancia, be kell magadnak magyaráznod, hogy jó döntés volt konzolra váltani, de nekünk, akik maradtunk PC-n és így tudjuk is, mi a helyzet, nem csak a nedves álmainkat szeretnénk a valóságra vetíteni, nem fog menni." Bazzeg, ne keverj mar bele erzelmeket, mert meg levizionallak titeket mint utolso pc-s lovagrend, akik tudjak a gonosz igazsagot a konzolrol es harcolnak ellene.
  • Zero 7th
    #260
    Az 1 és a 3 az eléggé páratlannak tűnik nekem...
  • narumon
    #259
    Hát nemigen. Nem tudom mennyire emlékszel de Voodoo1-el nem bírtad ki Voodoo 3-ig kivéve ha nem akartál képregényt nézni.
  • Zero 7th
    #258
    Azt csinálsz, amit akarsz, csak ha hülyeséget beszélsz, akkor azt szóvá fogom tenni.
  • Zero 7th
    #257
    Halálnyugodtan kihagyhattad volna az összes páratlan videokártya(régen "3D gyorsító", ugye) generációt. Egy generációnyit(inkább jellemzően 2-3-at) MINDEN játék kompatibilis volt visszafelé, a kezdetektől a mai napig.

    Persze ha a pénz nem tétel, akkor ez nyilván mindegy, de akkor meg kissé balfaszság sírni, hogy mennyi pénzt "kellett" beleölni.
  • narumon
    #256
    Attól függetlenül az új generációból is konzolt veszek annyira át lettem baszva.
  • narumon
    #255
    Ha nem kellett akkor nem játszottam. Szóval kellett. Szerencsére már nem vagyok fiatal és geek
  • MacropusRufus
    #254
    sajnos nekem meg szakmai ártalom.. :) gémer már én sem vagyok

  • Zero 7th
    #253
    Légy oly kedves ne akard már megmagyarázni, hogy az elmúlt négy évet csak álmodtam!

    2008ban vettem alaplap, E8400 3GHz, 4G RAM, 8800GT-t. Idén januárban lecseréltem a 8800GT-t, kizárólag a BF3 miatt, amivel azóta sem játszom, pedig már menne jól. Közben végigjátszottam az egész időszakot. Jellemzően konzolportok max grafikán, PC exkluzívok médiumon(és még úgy is szebben, mint a portok).

    Ne vetíts már hülyeségeket, kérlek szépen! Tudom, kognitív disszonancia, be kell magadnak magyaráznod, hogy jó döntés volt konzolra váltani, de nekünk, akik maradtunk PC-n és így tudjuk is, mi a helyzet, nem csak a nedves álmainkat szeretnénk a valóságra vetíteni, nem fog menni.
  • hurkaur
    #252
    "De, pont a lényegen változtat. 4 illetve 5 év alatt egy egyszeri 30e beruházás elég nehezen nevezhető mókuskeréknek."
    Aha, felteve ha ebbol 1 evet tetris sebesseggel mosott textura bamulasaval akarok tolteni. Van az boven tobb, mint 30, ha 5 evet at tenylegesen akarsz "elvezni". Konzolportokkal, es gyengebb grafikaval.
  • Zero 7th
    #251
    De, pont a lényegen változtat. 4 illetve 5 év alatt egy egyszeri 30e beruházás elég nehezen nevezhető mókuskeréknek.

    Nem baj, ha konzolossá váltál, csak kérlek, olyan témában akkor ne beszélj faszságot, amihez MÁR nem értesz.
  • hurkaur
    #250
    Persze tudom en, de a lenyegen nem valtoztat a dolognak. Nem kerek ebbol a mokuskerokbol tobbet.
  • gforce9
    #249
    De azt te is tudod, hogy a játékok fele, főként a portoltak, egy optimalizálatlan bughalmaz. Ha valami sz*r, akkor azon segíteni nem sokat lehet. A C2 normálisan meg volt írva, fut is. Biztos vagyok benne, hogy tudsz te is olyan mai játékot, ami mai szemmel is szép és fut is a gépen. Csak hát a piacon sok a szemét.. :S
  • hurkaur
    #248
    "A hasonlatodhoz pedig: felhasznalasi terulet valasztja meg a *teruletet*, es nem forditva :)"
    *az eszkozt*
  • hurkaur
    #247
    Oke es? Az eredmeny az, hogy masfel evre ra kijon egy olyan jatek, amivel kepregenykatonasat jatszol. Es ezt egy pc only jateknal.. mi van akkor a portolt szarokkal? skyrim pl :)
  • Zero 7th
    #246
    Na, pont ezt a viselkedést neveztem idiótaságnak. Hadd ne elemezgessem darabonként, de ennek a fele sem lett volna "kötelező", ha a hardver ára számít, és mégis játékra alkalmas a gép. Nem arról beszéltem, hogy nem _lehetett_ folyamatosan költeni a gépre, hanem hogy nem _kellett_.
  • hurkaur
    #245
    Viszik, csak nagyon rondan. Elmeletbe koltok ra 60 korul, azert hogy a crysisnal joval gyengebb grafikaju jatekok fussanak normalisan? nemaar :)
    "Azért egy 4-5 éves eszköznél, egy 20-30k beruházás nem túl sok." dehogy sok, ha van latszata. En ezen vagyok kiakadva, es nem azon ha fejleszteni kell.
  • hurkaur
    #244
    Um, ami azt illeti nem felejtettem ki, mert nem volt celom ilyen mertekben osszehasonlitani a 2 platformot, mint Te. Mainstream szemmel nezem, es nem hc gamer oldalrol. (abbol mar kinottem :)). Ott ezek teljesen irrelevansak. Bekapcsolod, lemez be, jatszol haverokkal egy atlagban jo grafikan es nem buziskodsz mindenfajta pc problemaval. Errol szol az egesz.
    "A konzol amióta van csak a szabváynos tv felbontást is bírta ennyi."
    A hasonlatodhoz pedig: felhasznalasi terulet valasztja meg a teruletet, es nem forditva :)

  • Zero 7th
    #243
    Nade bazze, a Total War sorozat az PC only, ki is használja és igényli is a hardvert, és azért ne mondd már, hogy a Shogun2 ugyanúgy néz ki, mint a Rome:TW(2004 szeptember)...

    Igen, lehet, hogy elfelejtettem mondani, de a PC exkluzív, vagy PCre külön fejlesztett (és nem portolt!) játékok a kivételek. Az kb 5%-a a felhozatalnak. Annyiért viszont nem éri meg gépet venni, inkább opsönsz, grafika le.
  • hurkaur
    #242
    Oke, elso bekezdeseddel kapcs. azt mondom igazad van, hisz havonta ha egyszer bekapcsolom, akkor is arcade cuccal jatszom.(castle crashers coop ftw) Fokepp gta4/force unleashed miatt vettem akkoriban :)

    2007 decembereben lett veve amugy, 8800gt core2 duo e6850. Crysis jol ment, de pl egy empire total war mar medium alatt is fps esesekkel..
  • csimmasz
    #241
    Menyire igaz!
    Azért a nosztalgia az megvan, nem mondom, hogy ez jó volt, de megvolt a maga feelingje.
    Régi szép idők, amikor még szar CGA monitorok meg megaherzek voltak.:)
  • gforce9
    #240
    Ha 2007-ben 200k ért vettél gépet, akkor annak ma is vinnie kell mindent, néhány bughalmazon kívül. Esetleg, ha fullos játék kell, tehetsz bele ramot, vagy korszerűbb vga-t. De 2007 ben már az atinak kinn volt a 2000-es szériája az nvidia pedig a 8000-esnél tartott. 200k ból ki kellett jöjjön ezeknek a középfelső katagóriája is. Ezek ma a fullhd-t nem bírják, de játszani lehet velük. Egyébként ebbe a gépbe ha egy mai 20-30k közötti vga-t beleteszel (feltételezem, hogy a cpu erős, 200k-ért annak kell lennie) akkor bőven elég játékra is, ha nem vagy HC gamer. Azért egy 4-5 éves eszköznél, egy 20-30k beruházás nem túl sok. Jelenleg pedig cserélni az egészet nincs értelme. Szerintem... :)
  • MacropusRufus
    #239
    konzol: jogos. De egyett azért kifelejtettél! Az összes mostani konzol dx9-et nyom, és csak az utóbbi időben tudják a fullhd. A PC már dx11-nél jár a fullhd-t kb. 20 éve túllépte. A játékok évtized óta 1280x1024-es felbontásra vannak belőve (itt a teljesítmény/kép minőség a legjobb, persze atombrutálmegaerős kártyáknál nem számít ez)
    A konzol amióta van csak a szabváynos tv felbontást bírta ennyi. A két nagy ütős konzol ps3/xbox is csak dx9-et nyom... Hát ez igazán remek. Nincs bennük élsímítás, se semmi ami a képet szebbé tenné. Ráadásúl csak fullhd-t nyomnak ami a pc-s körökben kezd pici lenni. Bár köszönhetően a 16:9-es szaroknak ennél nagyobb már a pc-nek sem lesz (mármint felbontás). Nekem még régi 24"-os vasam van (CRT) és simán nyomja a 2048x1536-ot :) Ehhez képest a konzol egy ronda grafika.
    Ha meg meg fog jelenni a PS4 meg az XBox következője az megint csak kullogni fog a pc után. MErt az ugaz, hogy dx11-et tudnak, egy ugrás és jönn a dx12 és akkor már megint sehol nem lesznek.
    Ajánlom figyelmedbe a 3DMark dx11-es tesztjét. Hát apám ahhoz képest a konzol egy c64 szintű grafikát nyom.

    Ha egy hasonlattal élhetek
    Music center = konzol
    Hifi = PC

    akinek jó az, hogy csak úgy szoljon/játszon annak ott van a music center/konzol
    akinek komolyabb élmények kellenek, modularítás stb annak ott a hifi/pc

    ez ilyen.

    a tablet meg kb. a tunningolt zsebrádió kategória. ;)
  • Zero 7th
    #238
    De pont ezt mondom, hogy nincs is fejlődés, a konzolok fix hardvere miatt. Ugyanaz a grafika van 2005 óta. A parasztvakító "fejlődés", amit lentebb említettem, kimerül abban, hogy átcsoportosítják az erőforrásokat. A játékos karakter poligonszáma, textúrafelbontása nő, cserében a pályák mérete, kidolgozottsága csökken (ezt jól elfedik blurrel), az AI feladatát faék egyszerűségű scriptek veszik át. A fanboyok meg tapsolnak, hogy mennyivel szebb lett...

    2007 meg lehet, hogy pont vízválasztó, én éppen egy hihetetlen szerencsés időszakban vettem a gépem, a szüleid meg éppen ezen időszak előtt. Pont 2008 volt egy nagyobbacska ugrás, csíkszélesség váltás, meg az igen költséghatékony E8400-as proci meg a 8800GT videokártya...

    Ha nem költöttetek százezreket, akkor elnézést. De tényleg ez jött át.
  • narumon
    #237
    "A '90-es években sem kellett két évnél sűrűbben hardverre költeni, csak az idióták csinálták"

    Nem a francot nem. Játszottunk élveztük. Megjelent a doom. 4MB memória alatt nem indul. fuck. kurvasokért memóriát vettünk. Játszottunk, élveztük megjelent a DUNE. only VGA, akkor VGA kártyát és monitort vettünk sok pénzért. És a haddelhadd még csak ezután indult be. Vegyél Tseng ET6000-et. Oké de gyors lett minden. Egy idő után már kevést volt a memória bele, vegyél bele memóriát. Ó bakter fél év múlva a játék 3DFX only... gyerünk vegyünk egy 3D kártyát. Hangkártya is kéne normális. Fuck kéne egy nagyobb felbontású monitor. Ó bakter ez a 3DFX már lassú alig mennek rajta a gamék vegyünk egy VoodooII-t vagy Rivát, anyám már nem elég az 512 RAM kéne venni még egyet mellé. Bakter akkorák már ezek a játékok, hogy kéne egy nagyobb HDD. Vazz CD író is kell. Öcsém már megint ez a videokártya kérdés, kéne egy Geforce, bakter memória megint kevés dobjunk bele 2x1GB-t... anyád mekkora ez a játék kell egy nagyobb vinyó...bakter még memória, nagyobb geforce...

    Hát nekem ez maradt meg kb, és a proci mizériát még ki is hagytam.
  • hurkaur
    #236
    Aham, hat viszik is, csak epp szarul a crysisnel hadd ne mondjam mennyivel rondabb grafikaval.
    2004-es grafikai fejlodes(hl,doom,far cry) ota nem latom azt a fene nagy okot, amiert kell ez a merteku teljesitmeny novekedes.

    "Ha te több százezret költöttél 2007 óta a gépre, akkor szépen betetted magad az "idióta" feliratú dobozkába, amire én a helyedben nem lennék annyira büszke." Ezt nem tudom honnan vetted, de nem.
  • mousee
    #235
    Csökken az új PC-k eladott száma, mert senki nem fog feleslegesen kidobálni a pénzt olyasvalamire, amire rohadtul nincs szüksége.

    Ismeretségi körömben nem egy olyan emberke van, akinek tökéletesen megfelel a 2.4-es celeron gép 1 giga rammal, mert ímélezni, jútúbozni, offiszozni, és neteken híreket olvasni több mint elég. Amíg megy, addig nincs szükség újra, mert egyszerűen minden szükséges igény ki van elégítve.

    A legújabb játékok is szépen elcsúsznak egy pár éves konfigon, legrosszabb esetben minimális ráfordítással, max nem ultramegagigahighenchanced grafikán, de aki erre vágyik, az szintén nem egy vastag réteg.

    A tábla meg most divat, alap hogy növekvő piac. Az embereknek kell, mert mindenkinek van, és nem szabad lemaradni a trendi kütyükkel mert csak.
  • Zero 7th
    #234
    Nem tudom, te melyik adót nézed, de néhány híresen elbaszott konzolporton kívül (Rockstar szarjai, CoD Black Ops, ilyesmi) mindent kéne vinnie annak a gépnek.

    Én 2008 tavaszán vettem a gépem, kb 120ért (csak a gép) idén januárban vettem bele egy videokártyát (30e). Skyrim ment szarul (kurva annyukat, obli motor, semmi nem indokolja az extra gépigényt), meg a BF3. Most már fasza mindkettő.

    Ha te több százezret költöttél 2007 óta a gépre, akkor szépen betetted magad az "idióta" feliratú dobozkába, amire én a helyedben nem lennék annyira büszke.
  • Zero 7th
    #233
    Az infóim szerint nem könnyű programozni azt a motort, ráadásul német.

    A másik fele a dolognak, hogy egy motort, ami a többihez képest sokszoros részletességet tud kezelni, az sokszoros munkát is igényel adattal feltölteni.

    A két dolog együtt meg elég nyomós indok lehet, hogy skippeljék az egészet, és másik motort válasszanak a fejlesztők.
  • hurkaur
    #232
    Felreertesz. En arra celzom, hogy melyikre mennyit es milyen eredmenyert koltesz. Konzolra 0, Pc-re tobb szazezret a hozzavetolegesen 6 ev alatt. Van anyameknal egy 2007-ben kb 200 penzert osszerakott gep, ami akkortajt crysist vitte fullon. Hadd ne mondjam, jelenleg hany jatekot lenne kepes kihajtani normalisan, holott a crysist tudja. :)
  • Zero 7th
    #231
    Jaj, hagyjuk már ezt a hülyeséget is. A '90-es években sem kellett két évnél sűrűbben hardverre költeni, csak az idióták csinálták. Amióta meg a konzol a menő, azóta meg PCbe sem kell pénzt ölni, a korábban említett technikai stagnálás miatt.
  • narumon
    #230
    "az utolsó a 2007-es Cryengine2, ami mai napig a csúcs."

    És arra se csináltak egyetlen értelmes játékot sem. Bakhatjuk a grafikát, de szerintem ez a forum nem arról szól.
  • Zero 7th
    #229
    Mert a konzol most az elsődleges platform, ami négy (inkább 7, de mindegy) év alatt pontosan NULLA fejlődést produkált teljesítményben. Nyilván nem fogsz akkora eredményeket látni. Nincs is igazán ma modern PC-s grafikus motor, az utolsó a 2007-es Cryengine2, ami mai napig a csúcs. Talán most a PC-s Frostbite2 az, ami egy lapon említhető vele.