388
  • narumon
    #228
    Hát nem tudom, éppen Mass Effect 3-azok. Jól néz ki. Nagy tévén is. A többi meg piszmogás. Nekem a régi idők nem tetszettek amikor azt néztük, hogy jéé egy új játék ami érdekel, mennyibe fog ez nekem kerülni, hogy játszak is vele?
  • hurkaur
    #227
    "Oh, hát az az általános konzol fanboy tévhit, hogy a fejlesztők belejönnek a hardver kihasználásába, és egyre szebbek a játékok, hiába ugyanaz a hardver. Ez egy kurvanagy bullshit." hat sajnos de, mert azt ugye te sem hiszed el, hogy a jelenlegi jatekok tenyleg igenylik ezt a brutalis szamitasi teljesitmenyt? 4 ev alatt nem latom azt a grafikai fejlodest, szemben a gepekben levo hardver teljesitmenyevel :)
    Egyszeruen jobb, ha a felhasznalo fizeti ki a fejlesztesi koltsegen sporolast s nem a kiado.
  • Zero 7th
    #226
    Ja, csak közben a technikai fejlődés állt bele a földbe. Kurvára örülök neki, hogy te jól elszórakozol a 2005-ös szinten, de nekem ez már baromi unalmas. Engem sajnos sokkal jobban érdekel a technika fejlődése, mint hogy kényelmesen játszhassak, és mélységesen elszomorít és dühít egyszerre, hogy mekkora stagnálás van, lassan egy évtizede. Soha a számítástechnika fejlődése során nem volt ekkora megtorpanás.
  • Zero 7th
    #225
    Oh, hát az az általános konzol fanboy tévhit, hogy a fejlesztők belejönnek a hardver kihasználásába, és egyre szebbek a játékok, hiába ugyanaz a hardver. Ez egy kurvanagy bullshit.

    Szóval akkor már inkább az egyre több feldolgozó egység a GPU-ban, meg az egyre több ram, legfeljebb nem veszem meg. De ez legalább kézzelfogható és valós fejlődés, a fenti, képzelttel ellentétben.
  • csimmasz
    #224
    Teljesen egyetértek, én sem tudnék megválni a pc-m től, nem érezném a laptoppal való munkát vagy szórakozást, kellemes foglalatosságnak.
    De a nagy többség nem mi vagyunk ez mind HC vagy Power user vagy hívd ahogy akarod.
    A felhő meg nem azért fog terjedni mert annyira jó nekünk, bizonyos tekintetben kényelmes lesz, hanem azért mert lenyomják a torkunkon.
    Mégjobban függjünk a multiktól.
    A pc túl nagy szabadságot ad és nem csak a tört szoftverek miatt.
    Azt akarják, hogy ne legyen semmid de mindenért fizessél, ez az üzlet!
  • hurkaur
    #223
    jezus mi lesz ebbol : D
  • narumon
    #222
    Mondjuk bemesélik maguknak, hogy 6 éve vettek egy videókártya áráért egy konzolt és azóta is játszanak vele minden gond és fejlesztés nélkül? Húúú tényleg de hülyék...
  • hurkaur
    #221
    Erzem nem kene meg kerdeznem, mert meg a vegen egy konzol vs pc haborut is lehozok ide, de wat? :)
  • narumon
    #220
    "Táblát fognak évente újat venni? Vagy sűrűbben, mint PC-t?"

    Szerintem nem, de addig még eltelik pár év és lehet keresni vele, és egy üzletnél ez a cél. Azt meg csak a jövő mondja meg, hogy mi lesz. Ami tisztán látszik, hogy 5 évvel ezelőtt 500 millió PC-t adtak el egy évben, tavaly már csak 400 millió körül, 2-3 év múlva meg lehet, hogy csak 300 milliót. Azaz a Pc piac zsugorodik. Tabletből ennek töredéke fogy, de a piac tágul. Táguló piacra sokkal könyebb belépni mint zsugorodó piacon életben maradni. Erről szól a cikk, erről szólnak az eladási adatok, az, hogy mi itten belementünk már mindenfélébe az egy másik dolog. Vannak néhányan akik nem hisznek a tényeknek.
  • Zero 7th
    #219
    Még mindig jobb, mint amit a konzol fanboyok mesélnek be maguknak konzolon...
  • Zero 7th
    #218
    Egyelőre én nem tudok elképzelni kényelmesebb számítógépezési pozíciót a hagyományosnál (asztal mellett, kényelmes irodai székben, nagy monitoron). Erre nincs alternatíva.
    A laptop egy szar megoldás, asztalon billentyűzettel és egérrel a monitor van rossz helyen, ölbe véve meg megsüti a herémet és nincs egér. Persze, ha kell a hordozhatóság, megszokja ezt az ember, de az asztali gép helyett venni laptopot kizárólag helyben használatra az egyik legnagyobb idiótaság, amit el lehet követni a témában.
    Az okostelefon őszintén nem tudom, kinek szükséges, de lehet, hogy csak azért nem tudom elképzelni, mert melóban számítógépen dolgozom, otthon van gép meg net, arra a heti szinten pár órára, amíg utazom, a tökömnek sem hiányzik egy számítógép vagy a net.
    Táblagép meg szerintem egy még jobban kiherélt laptop, még egy lapáttal rátéve annak a hátrányaira, számítógépre egyáltalán nem alternatíva, teljesen másra szánt eszköz.
    Valójában én még ezt a szájbatekert érintőképernyő-mániát sem igen tudom felfogni. Mindent megteszek, hogy a monitorom NE legyen gusztustalan zsíros összetapizott hányadék. Erre terjed ez a baromság, hogy de, de, tapizzam csak azt a kijelzőt. Hát bazdmeg, hülye vagy?

    A felhős baromságot meg szerintem hagyjuk, otthonra még csak-csak elmegy, de professzionális szinten egyszerűen használhatatlan. A netes felhős megoldás akárhogy is nézzük, több hibalehetőséget és megbízhatatlanságot tartalmaz, mint a helyi munka, gépekkel, szerverrel. Nem hiszem, hogy lenne cég, ami az egész termelékenységét feltenné arra, hogy éppen van-e net.
  • WoodrowWilson
    #217
    Táblát fognak évente újat venni? Vagy sűrűbben, mint PC-t?
  • narumon
    #216
    "Vágod-e hogy ők növekedtek, amikor te lehúztad a redőnyt?"

    Vágom. Sőt szerintem találsz még jópár céget amelyik növekedett. Node nem mindegy honnan - hova növekedett. A redőny lehúzástól meg nem tudsz elszakadni - amiből én kiszáltam cég, most is működik, országosan nem is egy üzlettel.
  • narumon
    #215
    "Azért ebből könnyen ki lehet találni miből fog több elmenni. Na de ebből levonni azt a következtetést, hogy a PC-nek annyi meg, "

    Olvasni, olvasni, olvasni, értelmezni értelmezni, értelmezni.
  • hurkaur
    #214
    "Nyilván újdonság, ami majd lecseng de gondolom akkor meg kitalálnak majd valami újabb kütyüt és akkor majd jön a sok marketinges aki megmagyarázza, hogy miért az a tuti."
    Furcsan vicces ez annak fenyeben, amit az nvidia/amd/intel trio csinal a gamerekkel "grafikai" fejlodes urugyen :)
  • Komolytalan
    #213
    Vágod-e hogy ők növekedtek, amikor te lehúztad a redőnyt?
  • csimmasz
    #212
    Teljesen igazad van előbb utóbb lecseng a nagy tablet láz, de a pc sosem fog visszatérni, erre mérget vehetsz, eljárt felette az idő.
    Amenyire nyomják a web 2 meg felhő szolgáltatásokat nem lesz értelme megint erős pc-t venni.
    Nyilván nem 2-3 éves periódusra gondolok, de 10- 15éven belül meg lesz az átállás.
    Lehet vitatkozni de szerintem erre tartunk, tévedhetek de én így látom.
  • csimmasz
    #211
    Nyugaton a kész gép vásárlás az elterjedt, nyilván abban igazad van, hogy sok olyat adnak el amit a pc üzletek szerelnek össze, de akkor is a kész konfigok a nyerők.
    Ráadásul, komplett megoldásokat kínálnak a nagyobb pc gyártók, előre telepített rendszerrel visszaállítás, telepítés segéd, meg minden vacak.
    Az is igaz, hogy sokszor idegesít engem is,aza sok vacak de ez megint a HC felhasználó szemlélete.
  • Zero 7th
    #210
    Azt meg te felejted el, hogy a Dell meg a HP csak egyben összeszerelt gépeket gyárt, alig-alig tekinthető hardvergyártónak. Hány embert ismersz, akinek HP vagy Dell konfigja van, és nem alkatrészekből van összerakva?

    Nekem volt egy, egy HP. Ingyen lett. Ajándék ló, ugye, de őszintén egy kalap szar volt. Nyilván médiacenternek, aminek szánták, biztos jó lett volna, én játékkal elfüstöltettem a videokártyáját. Aztán amikor alaplapot is akartam volna cserélni, dobhattam ki az überdizájn, 8 beépített kártyaolvasós, HPrackes, csodaházat, mert spéci, kisméretű alaplapot lehet csak belerakni. Amit ugye egyetlen épeszű gyártó sem gyárt, tehát ápgréd kizárva.

    Még szép, hogy egy idióta üzleti modell nem termel túl sok hasznot. Tudod, az a cég, ami ekkora szart képes legyártani, az menjen csak csődbe a picsába, vagy engedjen olyanokat termelni, akik tudják is, mit csinálnak.

    Közben a Gigabyte, Asus, MSI, stb. alkatrészgyártó meg köszöni szépen, jól érzi magát. Sőt, az új gyártók, megjelenése meg igencsak nem azt mutatja, hogy ne lenne igény és piac.
  • dyra
    #209
    Most azért picikét viccesek a következtetéseitek.

    1. PC szinte minden családban van
    2. Okostelefon és tábla meg szinte sehol nincs

    Azért ebből könnyen ki lehet találni miből fog több elmenni. Na de ebből levonni azt a következtetést, hogy a PC-nek annyi meg, hogy a Tabla meg az Okostelefon lesöpri enyhén szólva vicces.

    Nyilván újdonság, ami majd lecseng de gondolom akkor meg kitalálnak majd valami újabb kütyüt és akkor majd jön a sok marketinges aki megmagyarázza, hogy miért az a tuti.
  • rajdi
    #208
    Van akinek az igényit egy tablet, vagy egy okostelefon is kielégíti. Eddig nekik is PC-t kellett venni, de most hogy feltalálták ezeket a dolgokat, nem fognak PC-t venni ahhoz, hogy pl megnézzék az e-mail-jeiket. Ennyi, nem kell túlragozni...
  • csimmasz
    #207
    A technologia kell, hogy az embert szolgálja nem fordítva!
  • csimmasz
    #206
    Én azt gondolom, hogy sokan sokáig elhasználják a laptopot és mire az használhatatlan lesz vesznek másikat, a pc fejlesztés sincs ingyen és az sem olcsó megnyugtatlak, amilyen pofátlan árakat mondanak arra hogy kicserélnek egy videókártyát, meg felrakják hozzá az új drivert.
    Az, hogy valaki magának csinálja a fejlesztést az megint a HC felhasználói hozzáállás.
    Tudom mert egy szaros Facebook fénykép felrakás vagy skype regisztrációkhoz is hívni szoktak.
    Meg kell érteni , hogy az emberek nagy többsége nem akar még drájverekkel sem szarakodni meg semmi csak használni a gépet mint egy tv-t.
    És én ebben látom az ipad sikerét, a technolodia kell hogy az embert szolgálja nem fordítva!
  • narumon
    #205
    Agreed. Bár lehet, hogy azért gondolkodunk hasonlóan mert bár én még Magyarországon élek, de nagyon sokat vagyok külföldön, nekem a vállalkozásom is leginkább külföldre termel, és a barátaim nagy része szintén külföldön él.
  • csimmasz
    #204
    Végig olvastam a topikot, és anélkül, hogy bárki pártjára állnék, én azt tapasztalom amit te mondasz, attól függetlenül, hogy nem vagyok benne a pc üzletágban.
    Szerintem a gond az, hogy a Magyar HC felhasználók mindíg a saját szemszögükből nézik a dolgokat, nem az egyszerű emberek szemével, akiknek egy pc sok zsinórt, állandóan porfogó monitort meg nagy helyigényt jelent.
    Aki csak böngészget annak tökéletes egy laptop vagy tablet.Én szívesen vennék ipadot mert volt szerencsém kipróbálni és nagyon kényelmes, egyenlőre azonben itt is érződik a krízis, ezért most nem fér bele a keretbe.
    é
  • narumon
    #203
    Hogy a te példáddal éljek; egyetértettem benne, hogy az új autó piac zsugorodik, pedig a BMW több autót adott el mint valaha. Vagy a már említett építőcég tulaj barátom tavaly rekord mennyiségű bevételt termelt a haldokló építőipari piacon. Ettől még te is és én is elismertem, hogy ezek bizony zsugorodnak.

    Erre minden cég megállapítja, hogy a PC piac zsugorodik, de te csak azért is bizonygatod, hogy nem, pedig csak be kéne írnod googleba.

    http://blog.chron.com/techblog/2012/01/pc-makers-see-their-markets-shrink-while-apples-grows/
  • MacropusRufus
    #202
    hát ez így van. Kérdés az, hogy 1-2 éven belűl hány laptop tulaj fogja falhozbvágni a vasát mert kb. arra méh jó lesz :o
    A laptop is elavúl, úgy mint a pc. Csak ez utóbbit tudom modulonként ferssíteni (új vga, új hang, stb) egy laptopnál nem lehet. Okés a felső kategóriában igen, de azért meg 2 asztali gépet veszek (és még lehet nem is túloztam).
    Szóval véleményem szerint sok embert megvezetett a marketing. Most a trendi az, ha viheted magaddal stb... + ha laptopot/tabletet veszel már a markoban vagy. Mert ha tablet akkor már csak az megy rajta amit én engedet (legyen ez android, vagy az ipad saját os-e). ellentétben egy pc-vel, ahhol az megy amit a user akar. Amennyiben elavúl a vga? Vehetsz új laptopot, stb... de ezt felesleges itt ecsetelni. :)
    Szóval sajnos a trend az amit írsz, csökken a pc. Majd 1-2 év és rájönnek, hogy az elsőre jónak tánt dolog, hosszú távon baromi drága tud ám lenni (egy vga pártizes. egy vga miatt új laptop pár 100ezer, de min. 80-100ezer)

    Véleményem szerint minden gépnek meg van a maga előnye, és ott kell őket használni ahhol ők profik.
  • narumon
    #201
    Megint valami olyanról kezdtél el beszélni ami nem is volt téma. Milliárd forintról beszéltél? Akkor számold ki, hogy 1 évben kb 3-4 ezer gép és a hozzá való szolgáltatások, sallangok mennyit tesznek ki - valamiért bemesélted magadnak, hogy én garázscég szintjén nyomtam. Megnyugtatlak amikor kiszálltam akkor is milliárd felett volt a forgalom. Ipont is megkérdezném, hogy a forgalom hány százaléka PC és hány százalék a többi, de attól, hogy hozol egy céget ami milliárdos forgalmat csinál (forintból) még nem változik semmi. Rakjak mellé neked még 8 másik Magyar céget? Tudok mondani csak nem erről beszélgetünk.
  • narumon
    #200
    Erről beszélek én is, köszönöm szépen.
  • csimmasz
    #199
    Az az igazság, hogy innen nyugat Európából szemlélve, a pc eladások sehol sincsenek a laptop és tabletekhez képest.
    Régen tele voltak a multik is konfigokkal most alig akad a polcokon, laptopból meg töménytelen mennyiség van, tabletből is.
    Az ismerőseim között alig akad aki pc vel bohóckodik otthon.
    Sokan pc-t cseréltek laptopra vagy tábla gápre.
    Én nem akarok senkitsem meggyőzni de én ezt látom itt kint.
    Nyilván akinek a munkájához vagy szórakozásához kell az ezután is venni fog nagy gépet (pc).
    És légyszi ne kössetek bele a pc szó használatába, mindenki tudja mit akarok mondani vele.
    Régen én is kb 1- 1,5 évente cseréltem gépet, a mostanival ez a 3. évem és nincs okom lecserélni pedig dolgozom, és ha időm engedi játszom is rajta.
  • Komolytalan
    #198
    ipon szerinted hol multicég? Még csak nem is nagy - ha voltál már náluk, akkor láthattad, hogy mekkora az üzletük. Egyszerűen csak gyorsak, olcsók, és korrektek - te valószínűleg valamelyik pontnak nem feleltél már meg, így buktad a megrendeléseidet. Az eredménykimutatásuk alapján a forgalmuk 2010-ben is több milliárd Ft volt, ráadásul durván növekedett 2009-hez képes. Nézz utána nyugodtan (itt). Aztán gondolkozz el, hogy a világban van-e a hiba, vagy benned.
  • MacropusRufus
    #197
    imádom az ilyen jóslatokat. Az egeret hányszor temették már el? :o
  • narumon
    #196
    No most tényleg nem értem, már megint mit zagyválsz.

    1, multicég még szép, hogy többet értékesít mint én Magyar cég. Csúnya is lenne ha nem így lenne.
    2, Pont a multicégek jelentetik meg a gyászjelentéseiket folyamatosan
    Személyesen ismerek a legnagyobbaknál Magyar vezetőket is.
    3, Személyes gyász? Milyen személyes gyász? Életem egyik legjobb döntése volt kiszállni erről a piacról - egyrészt működő céget adtam el pénzért. Másrészt az így felszabaduló pénz a másik vállalkozásomban ketyeg ami ha így fut felfele akkor 1 éven belül többet hoz a konyhára havonta mint a PC bizniszem valaha is. A több időről és stressz mentességről meg a családom tudna beszélni. Mindenesetre lehet, hogy nem lesz sokáig így mert már egy újabb ötleten töröm a fejem. Persze annak sem lesz köze a PC piachoz, de informatikához igen.
  • gforce9
    #195
    Dehát látod, én inkább ne is írjak ide :) Pedig én csak a vele való meddő vitát akartam lezárni (szerintem ez egy értelmes lépés ennyi komment után), de még erre is képtelen, normálisan ember módjára, lezárni egy meddő vitát.
  • narumon
    #194
    Mint írtam én is több mint 15 évet töltöttem el ezen a piacon. Nem hinném, hogy nem vagyok képben, sőt a múlt héten kaptam egy telefont az egyik igen nagy hazai forgalmazótól, hogy nincs-e kedvem náluk vinni a közbesz piacot. Persze lehet, hogy szerintük sem vagyok képben azért hívtak.

    Neked is leírom amit geforcenak attól, hogy te máshogy gondolod még nem biztos, hogy te vagy jobban képben.
  • xrt
    #193
    Mondhatni legyen igazad ha te csak a te általad szűkkörben láttottakat hiszed el.
  • Komolytalan
    #192
    Értem én hogy fáj neked a személyes gyászod, de az említett cégeknek több milliárdos éves forgalmuk van, és havi szinten értékesítenek többet, amennyit te a legjobb időszakodban éves szinten tudtál. Szóval alapvetően nem a piaccal van hiba - ahogy általában nem azzal szokott hiba lenni, ha valaki lehúzza a rollót.
  • xrt
    #191
    Nekem nem tudod megmagyarázni. Több mint 20 éve rálátásom van az ilyesfalyta beszerzésekre, előbb belülről, majd kívülről.
    Szerintem tényleg nem vagy képben...

    Csatlakozom gforce9-hez. Egyszerűen hihetetlen hogy a tényeket nem hiszed el azoktól akik ezzel a témával foglalkoznak nap mint nap és nem csak a statisztikák és egy két ismerősnél látottak alapján mondja el a véleményét.
    Én is tudok hozni extra dolgokat, pl. 70 éves (!) nyugdíjas, otthon külön szerver, több raid torony, mellette pár pc, laptopok, HD kamera miegyéb. Akkor 1-1? Hát nem.
  • Komolytalan
    #190
    Samsung Galaxy Tab, utána kapott még egy esélyt az iPad 2 is - az is ugyanígy elvérzett (+kapott még egy de böszme jelzőt is).
  • narumon
    #189
    Nem is akarlak meggyőzni. Nem probléma, ne írj a cikkhez és akkor nincs mire válaszolnom sőt más sem fog neked írni ezzel kapcsolatban.