751


Rocksmith : authentic guitar game
  • atomeec
    #511
    Akiknek nagyon rossz a hangminőség, hiába a Real Tone kábel, azok próbáljanak meg újrakalibrálni a hangoló menün belül (mikor hangolnál jobbra lent mutatja, hogy nyomj enter-t a kalibrációhoz). Na most nálam az segített, hogy mikor azt mondja, hogy "make some noise", akkor tényleg erősen kell pengetni (valószínűleg elég rossz a játék érzékenysége). Utána már nem nagyon volt zaj, ha nem nyúltam a húrokhoz. Így se tökéletes még, de legalább már van egy kis kedvem a játékhoz. Az egyéb beállításokat korábban néztem, de semmi se javított a helyzeten, hiába alaplapi hangkártya...Remélem tudtam valakinek segíteni, én már hetek óta vadászom a neten, hogy javíthatnék a hangminőségen. :)
  • Bankihlaci
    #510
    Rengeteget le lehet tölteni a nettről különböző oldalakról.
    De ha beteszed a játékba nem működnek, gondolom kell hozzá a tool-is.
  • Since
    #509
    Gondolom más lehetőség nincs a DLC-k beszerzéséhez.
  • Probatbicol
    #508
    Igen, ehhez meg kellene venned az alapjátékot is, sőt még ez sem elég, hanem még egy tool-t is amivel importálni tudod a számokat kb. 10eur-ért, szóval szerintem nem éri meg, az alap számlista úgy sem volt nagy eresztés az elsőben.
    Viszont az a rengeteg dlc ami kijött hozzá, az megvásárolható a 2014-hez is és ahhoz nem kell meglenni az első résznek. Cserébe húzós az ár, 3eur/db.
  • Since
    #507
    No találtam egy boltot ahol lehet kapni a Rocksmithet kábellel együtt, úgyhogy lehet beruházok rá mivel sokat gitároztam régebben de sajnos szétment a bandám és hiányzik a zene, viszont felmerült egy két kérdés bennem.
    Olvastam róla, hogy az alap Rocksmithes számokat lehet valahogyan importálni az új játékba, viszont ehhez gondolom meg kell hogy vegyem az alapjátékot is?!
    Milyen a multi része a játéknak?
  • bazsi1
    #506
    Kösz a tippet, akkor kidobom az led tv-t...
  • Bankihlaci
    #505
    Ja nem tudtam, hogy van rajta :D
  • berobi
    #504
    :D nem akarlak megbántani a világért sem, de az mekkora már, hogy formáztál, újraraktál mindent, és közben meg szét volt csúszva egy csatlakozó :D megalol :D
  • Bankihlaci
    #503
    Teljesen újra formáztam a számítógépet, újra raktam mindent.
    Most már úgy néz ki működik.
    Viszont rájöttem ez után, hogy valószínűleg azért nem érzékelte a real tone kábelt, mert az USB csatlakozó után egy széthúzható csatlakozó van ami kicsit szét csúszott.
    Össze nyomtam szikszalaggal betekertem nehezebben jöjjön szét.
    Hátha segít valakinek ez az info.
    Üdv.
  • Probatbicol
    #502
    A játékon belül lehet állítani a késleltetést, azt próbáltad?
  • Jeffjohnson
    #500
    Lehet, hogy a TV a probléma oka illetve a HDMI. Haver most vett új tv-t és a Guitar Hero brutálisan laggolt nála visszadugtuk a régi tv-re és minden ok volt 0 lagg.
  • bazsi1
    #499
    Így nem igazán értem, hogyan kérnek érte pénzt...
  • Bankihlaci
    #498
    Sajnos valami történt a játékkal.
    Sistereg recseg nem ismeri fel a real tone kábelt pedig megjelenésétől számítva semmi probléma nem volt vele. Tegnap még szépen működött.
    Gyári eredeti kábeles verzió nem tudok rájönni mi történt vele.
    Már átírtam a rocksmith.ini-ben a lejjebb említett két fájlt a hang javult, de az eredeti kábelt így sem ismeri fel.
    Kérem segítsen valaki ha tud.
    Előre is kösz.
  • Fehercsoki
    #497
    Konzoltól mit vártál?...
  • bazsi1
    #496
    Megjött a kábelem.
    Nem vagyok lenyűgözve....
    Akkora lag van az xbox-on, hogy pengetek, majd megszólal.
    Így nem tudom miképp lehet játszani vele.
  • Probatbicol
    #495
    Index cikk

    Más.Egy érdekes dolgot tapasztaltam. Amikor megvettem a játékot és először kipróbáltam, akkor nem érzékelte a gitárt, megnéztem a rögzítőeszközöket és a RTC jelszintje 17-re volt belőve, azt felhúztam 95-re és akkor már jó volt. A jelszint minden rádugásnál resetelődött 17-esre és mindig fel kellett húznom, hogy működjön, ha véletlenül elfelejtettem akkor nem érzékelte a gitárt. Eddig így játszottam.

    Most viszont egyszer megint nem húztam fel a szintet, és láss csodát, 17-es beállítással tökéletesen működik, sőt még tisztább és hangosabb a gitár hangja. Imádom az ilyen megmagyarázhatatlan dolgokat.

    Összesen annyi történt, hogy csak meg akartam valamit nézni a programban és gitár nélkül elindítottam, a kábel be volt dugva, jack a levegőben. Így halkan zúgott/gerjedt a program ezért mégis rádugtam a gitárt, de azt gondoltam nem fog szólni, mert a szintet nem állítottam, erre de..

    Lehet, hogy az üres jackkel újrakalibrálta a saját jelszintjeit a program?
  • Since
    #494
    Erre lettem volna én is kíváncsi, hogy alaplapi hangkártyával, real-tone kábellel menneiyre játszható a játék. Kipróbáltam "nocable" verzióval a játékot, és nagyon nagy zúgás van... Sajnos nem találtam Pesten PC-s verziós játékot kábellel...
  • twi452
    #493
    A real tone kábel magában egy usb-s hangkártya úgyhogy te azt használod ezért nincs vele semmi gondod :D
  • Probatbicol
    #492
    Várjatok már, én kezdem elveszteni a fonalat. Szerintem két fogalom keveredik it egy ideje.
    Egyrészt a hangkártya, hogy alaplapi vagy egyéb, másrészt a kábel, ami real tone vagy sima jack a a mikrofonbemenetbe tört játékkal.

    Aki olyat ír, hogy alaplapi hangkártyával használja és zajos, az tegye már hozzá, hogy real tone-nal használja vagy nem, mert megtévesztő.

    Én egyébként alaplapi hangkártyát használok és real tone kábelt és nem zajos, pedig elég szutyok gitárom van.
  • Fehercsoki
    #491
    Ez a hangkártya gitározáshoz pont ugyanannyira szar mint az alaplapi...
  • bluesfool
    #490
    Sziasztok ,
    Egy olyat szeretnék kérdezni , hogy én is alaplapi hangkártyával használom a rocksmith-et , működik meg minden , csak zajos , azt akarom kérdezni hogy valaki itt használja külső hangkártyával ? Én hiába kötöm rá , az alap mikrofont kikapcsolom , a külsőt pedig 16 bit 48khz állitom , de igy is kéri real tone kábelt . A külső hangkártya az egy sound blaster x-fi.
  • Fehercsoki
    #489
    Igen, alaplapi hangkártyával nagyon zajos, DE ennek ellenére ugyanúgy játszható, a kábel viszont később használható más programokhoz is, tehát megéri megvenni.(Pl guitar rig, amplitube)
  • Since
    #488
    Még arra lennék kíváncsi hogy mennyi különbség van a real tone kábel és a sima kábel között. Hallani nagyon a különbséget?
  • J3ckson
    #487
    KÉRLEK SEGÍTSETEK.... miért van az hogy.. játszom a játékkal egy ideig tök jó.. működik minden (nocable crackel játszom) és egy idő után nem adja be a pontot.. pedig jól játszom a számot.. a gitárom hangját is hallom a játékban de egyszerűen nem ad pontot.. és nem tudok tovább jutni így :( segítsetek légyszi :(
  • twi452
    #486
    Ezt hogy érted?

    dinamikusan változtatja a nehézséget szám közben is attól függően, hogy mennyire jól csinálod :)
    ha nem hibázol akkor feljebb tolja a nehézségi fokot ha úgy látja, hogy sokat rontasz akkor visszaveszi és a végén javasolja is, hogy mit kéne gyakorolnod :)

    riff repeater-ben pedig teljesen testre tudod szabni az egész számot nehézség szempontjából
  • Since
    #485
    Azt nemtudjátok hogy hogy lehet beállítani a nehézséget a játékban? Csak az elején lehet kiválasztani, vagy a játékban is van rá lehetőség?
  • twi452
    #484
    a Rocksmith.ini-ben ezeket ajánlják átírni erre

    MaxOutputBufferSize=512
    Win32UltraLowLatencyMode=0


    ezzel javul a hatalmas zúgás de még így is van azért egy "kevés"
  • Since
    #483
    Kipróbáltam a hivatalos kábel nélkül, eléggé zajos az egész, hallok valamit, de játszhatatlan... És mintha nem lenne behangolva a gitár...
  • Since
    #482
    Próbáltam Pesten beszerezni a játékot (kábellel együtt), viszont nem jártam sikerrel... Úgy néz ki hogy nem igazán közismert ez a program :)
    Lentebb olvastam hogy kijött "nocable" crack, viszont én nem találtam sehol. Esetleg ha valaki tudna linkelni egy működő verziót nagyon megköszönném...
  • Mersant
    #481
    440. ugyan annal a szamnal sem erzekelte mar rendesen. kesobb meg folyton azt irta hogy gyenge/halk a jel es ezert nem ment.
    kb. mindig az volt, hogy program indit, megy rendesen amig az 1. dolgot kiprobalom, aztan ha lepkedek a menuben, valtogatok, kiprobalok mast, akkor egyszercsak elszall valami, es mar nem erzekeli rendesen a gitart.
    tegnap tenyleg csak kiprobaltam, megneztem merre hany meter, majd hetvegen meg kiserletezek a beallitasokkal...
  • Zero Hero
    #480
    OK, hogy standard E. De milyen frekin? Nem mind 440Hz-re van hangolva!
  • Mersant
    #479
    na, kozben en is megleltem a jot, mar mukodok.
    es ami kulon orvendetes, hogy vegre nem csak az alaplapi hangkartyaval megy. (sot, azzal nekem most hasznalhatatlan)SB-vel semmi zaj, 0 keses, tokeletes hang...:)
    viszont a gitarhangolas kicsit bugos volt. behangoltam, jatszottam vele, kovetkezo szamnal csupa fail...ujrahangolom/hangolnam es tobb hang csuszast erzekel, pedig a gitar nem hangolodott el...erdekes. es ugyanugy standard E kellett volna.
  • ratgab
    #478
    A kérdés ez volt, a választ köszi! :-)
  • Mersant
    #477
    dobjatok legyszi 1 linket, mert en mar kettot leszedtem de egyikkel sem ment. thx.
  • Fehercsoki
    #476
    Megvan már.
  • Fehercsoki
    #475
    Tudnád linkelni?
  • twi452
    #474
    az elsőnél nem volt semmi ilyesmi

    a tiszta hangoknál itt sincs igazán csak a torzításnál még rádob egy adag sistergést amitől borzalmas lesz :D
  • Fehercsoki
    #473
    Alaplapi hangkártyával ne is várj mást.
  • Probatbicol
    #472
    Ha a kérdésed arra vonatkozott, hogy kell-e profibb hangkártya a játéknak, vagy elég az alaplapi is, akkor a válasz,hogy tökéletesen megy alaplapi kártyával is.
  • twi452
    #471
    Már lehet a 2014el is alaplapival de nem az igazi. Van egy állandó sistergés amikor jelet észlel.

    Amúgy tökéletesen működik észleli is a hangokat szépen csak ez a gond vele ami azért elég zavaró :)