751


Rocksmith : authentic guitar game
  • gyurma78
    #551
    Köszi mindkét kommentedet. Tetszik mindkét gitár, amit ajánlottál, azt hiszem ez az Epiphone Goth G-400 még jobban:) Lehet, hogy rááldozom azt a plusz párezer forintot.
    A későbbiekben egyébként tervezek egy kicsit komolyabban foglalkozni a témával, nemcsak rocksmith szinten. De ahhoz még egy picit nőnöm kell:)
  • Fehercsoki
    #550
    Ha csak Rocksmithezel akkor viszont szerintem ne vegyél gitárt, úgysem lesz különbség...(bár a helyedben én sem tudnám megállni hogy ne vegyek egy másikat:D) Ja és ha megvetted akkor mindenképp vidd el egy megbízható helyre egy teljes beállításra(bundok síkba csiszolása, nyak és intonáció beállítása).
  • Fehercsoki
    #549
    Természetesen, de akár le is tölthetsz valamilyen hangoló programot a számítógépedre, RS kábellel vagy más hangkártyával biztos nem lesz zaj és pontosan be tudod állítani.
  • Fehercsoki
    #548
    2 gitárt tudok ajánlani, viszont mindkettő 50k felett van picivel:
    Cort KX-5(felezhető és gyárilag nagyon jó minőségű hangszedők, bármit lehet rajta játszani, fából viszont szerintem jobb lenne a mahagóni)
    Epiphone Goth G-400("jobb" fából van mint a KX-5, teljesen mahagóni, ragasztott nyak és gyárilag nem felezhetők a hangszedők, viszont szintén jó minőségűek a hangszedők, ez is jó bármilyen stílusra)

    Szerintem ilyen árkategóriában csak ezt a kettőt éri meg megvenni.
  • ratgab
    #547
    Egy ilyen hangológép megfelelne a célra szerinted?

    Tension GT-40
  • ratgab
    #546
    Köszönöm szépen a gyors választ.
  • ratgab
    #545
    Nincs hangológépem, szóval még nem.
  • gyurma78
    #544
    Mindenképpen újat szeretnék. Egy fokkal komolyabbat, mint eddig volt. Elsősorban, sőt inkább csak rocksmith alatt használnám, a benne lévő zenékkel. Gitárshopot köszi, nézelődök.
  • Fehercsoki
    #543
    Milyen zenét játszanál rajta?(csak mert amiket itt felsoroltál az mind másra jó, nem lehet forma alapján gitárt választani) Használt is jó vagy csak új?(mert ennyiért érdemes gitarshopon is nézelődni)
  • gyurma78
    #542
    Meglepő lehet, de majd másfél év alatt, napi 2-3-4 óra használattal azért érzem, hogy fejlődtem. Lehet, hogy ellehetnék még ezzel a gitárral is, de szeretnék egy újat. Szeretnék egy nem kifejezetten tanuló gitárt is. Ennyi, egyéb oka még, hogy tetszik a formája. Gondolkoztam még a stratocaster formán is, de az sg jobban bejött.
    De akkor fölteszem másképp a kérdést. Milyen gitárt ajánlanátok nekem max. 50000 forint értékben.
  • Fehercsoki
    #541
    Természetesen, az intonáció az adott hangoláshoz van, ha áthangolod ugyanazokkal a húrokkal akkor más erővel fogják húzni a nyakat, változik az intonáció is, viszont szerintem annyira nem, hogy egy tökéletesen beállított hangszer használhatatlanná váljon, ha jól beállítod akkor szerintem minden a játékban előforduló hangolásnál jól kéne felismernie a bundokat.
  • Fehercsoki
    #540
    De nem behangolni kell, hanem az oktávtisztaságot beállítani, azt megcsináltad? Ugyanazt a hangot írja ki a hangológép minden húron üresen és a 12. bundnál is?
  • ratgab
    #539
    Amúgy ezzel az a gáz, hogy a játékon belül is elég sok dalban totál át kell hangolni a gitárt... Tehát előbb-utóbbi ugyanolyan rossz lesz.
  • Fehercsoki
    #538
    Esetleg megfogalmazhatnád, hogy konkrétan miért gondolod azt, hogy neked másik gitárra van szükséged, mert szerintem ilyen gyorsan nem nő ki egy kezdő egy ilyen gitárt(mert azért nem a 15 ezres stratocaster kategória, ennek a gitárnak legalább 2-3 évig elégnek kellene lenni). Másrészt ez a gitár amit linkeltél szinte ugyanaz mint a te mostani gitárod, csak van benne nyaki hangszedő is(de a hídi ugyanaz, és mivel azt használod a legtöbbet ezért te konkrétan semmilyen különbséget nem vennél észre a hangján), jávor a nyaka(ez nem jó, mahagóni jobb!) és SG alakú, szerintem pénzkidobás lenne.
  • ratgab
    #537
    Ahogy a játék behangoltatja a hangszert az nem jó ezek szerint?
  • gyurma78
    #536
    Már többször írtam itt a topikban, hogy a rocksmith első részével kezdtem a gitározást, egy hozzá kapott epiphone les paul juniorral. Akkor már kaptam hideget-meleget, hogy ne vegyem meg, mert egy semmire nem jó gitárról van szó. Két húrkészletet koptattam el azóta vele, szerintem tanulásra megfelelt.
    Most viszont már érzem, hogy kinőttem, ezért arra gondoltam, hogy karácsonyra meglepem magam egy új gitárral.
    Ezt néztem ki
    Kérdésem, hogy mi a véleményetek erről? Vagy egyáltalán mire kell figyelnem új gitár vásárlásakor? Vegyek másfajtát, vagy jó lesz ez?
    Válaszokat előre is köszönöm:)
  • Fehercsoki
    #535
    Már egyszer leírtam...
  • ratgab
    #534
    Na most segítsetek srácok mit csináljak. Low E húr 3-as fretet ha pengetem nemigen érzékeli, viszont a 4-es sávban érzékeli a játék, hogy a 3-ast pengettem.

    Ez gondolom valami gitár beállítási gebasz nem? Ezzel mit tudok kezdeni?
  • Bankihlaci
    #533
    Pont vadászatban Blickrieg BOP-ban az online helyezésem első helyezet. 1,303,328 ponttal.
  • ratgab
    #532
    Ez nekem elég kínai...
  • Bankihlaci
    #531
    Score attack:
    Blickrieg Bop
    Online ID position number 1
    1,303,328 SCORE
    :D
  • Bankihlaci
    #530
    Még nem szurhatok be linket ezért csakbemásolom.
    Gitár nyak beállitás:
    http://www.youtube.com/watch?v=nTMJP-q49Oc
    Gitárbeállítás:
    http://www.gitartanfolyam.hu/gitarbeallitas/
    Ezek fontos beállítások.
    Üdv.
  • Fehercsoki
    #529
    Amúgy elég egyszerű folyamat és pár havonta érdemes leellenőrizni az oktávtisztaságot, hogy azt szokd meg hogy minden bundnál jó hang jön ki a gitárodból, sajnos alapvetően mindenféle beállítás nélkül árulják az új gitárokat, érdemes elvinni egy hozzáértő emberhez és kérni egy teljes beállítást(nyakbeállítás, oktávtisztaság beállítás, bundcsiszolás), mert akkor nem csak hogy biztosan jó hangok jönnek majd ki a gitárból hanem sokkal kényelmesebb is lesz rajta játszani.
  • Fehercsoki
    #528
    Leírom röviden, de szerintem keress rá a neten, ott vannak képek is.

    A lényeg az, hogy először tökéletes pontossággal hangold be a gitárt, aztán húronként lehet az oktávtisztaságot beállítani, úgy kell hogy lepengeted üresen a húrt, megnézed milyen hangot ír ki a hangológép(pl E húrnál E hang), ez nyilván a húrtól függ, aztán lefogod ugyanazt a húrt a 12. bundnál és megint megpengeted, lehetőleg olyan erősséggel mint ahogy üresen pengetted és megnézed mit ír ki a hangológép, akkor van jól beállítva az oktávtisztaság ha ugyanazt a hangot írja ki mintha üresen pengetnéd, ha mást ír ki(ez elég valószínű:D) akkor a hídnál lévő csavarokkal tudod állítani(hogy merre azt vagy próbáld ki vagy keress rá a neten), a lényeg hogy minden kis állítás után újra nézd meg milyen hangot ír ki a 12. bundnál és üresen és ha közben elhangolódna a gitár akkor hangold vissza tökéletesre. Ezt addig ismételgesd amíg nem ugyanazt a hangot írja ki a hangológép üresen és a 12. bundnál is.
  • ratgab
    #527
    És az oktávtisztaságot hol tudom beállítani?
  • Fehercsoki
    #526
    Az valószínűleg azért lehet, mert az oktávtisztaság nincs beállítva rendesen, vagy amikor lefogod az adott bundnál a húrt akkor véletlen nyújtod is.
  • Bankihlaci
    #525
    E6 a húr neve, próbáld meg a gitár hangszedőjét közelebb állítani a húrokhoz.
    Ezt a hangszedő kertjén lévő két középső csavarral tudod állítani.
    Ha közelebb van a hangszedő a húrhoz hangosabban veszi le a hangot is.

    Kösz az infót a steam kulcsról. Üdv.
  • ratgab
    #524
    Ha a játék dvd-jében lévő kódot írod be, akkor azt írja ki. Nekem is azt írta ki.

    Bemész steambe, könyvtár/library, kikeresed a játékot, rákattintasz és jobb oldalt lesz olyan, hogy cd kulcs/cd key arra kattintasz ott fel fog hozni egy 3. féle kódot. Azt kell beírnod uplay-ben és jó lesz.

    Tök ugyanezt írta ki nekem amikor a játék dobozában lévő kódot írtam be. Az nem lesz neked jó!
  • Bankihlaci
    #523
    Ja annyit kihámoztam, hogy bannolták a cd kulcsom csak nem tudom miért meg forduljak az ubisoft support hoz.
  • ratgab
    #522
    Azt tudod, hogy a steamen belül találod a kulcsot, amit kér az uplay?

    Nem az, ami a dobozra van vagy a kiskönyvre ragasztva.
  • Bankihlaci
    #521

    Nekem is így volt a mai napig, de ma amikor elakartam indítani a rocksmith 2014-et a steam tovább enged az uplay kidob egy rocksmith 2014 "product activation" ablakot ami eddig nem volt és kéri a cd kulcsot, de hiába írom be nem fogadja el.
    Lehet valahol Magyar nyelven reklamálni?
  • ratgab
    #520
    Amúgy nálam is halk a gitár. Hangolásnál sokszor kiírja, hogy tekerjek a hangerőn, de már nincs hova. Ilyenkor nincs más hátra, mint erősebben pengetni, de ez félek jobban elhasználja majd a húrokat.
  • ratgab
    #519
    Uplay-nél nekem a steam által megadott kulcsot kérte csak és kizárólag és azt is csak elsőre.

    Amúgy mai napon meghozta a futár a Rocksmith 2014 guitar bundle kiadásomat.

    4 órát toltam vele és hát ez nem lesz könnyű. Ami nem nagyon megy az az időzítés (vagy túl korán pengetek, vagy túl későn nem tudom pontosan). Na meg néha valamiért nem veszi be a piros húr 3-asát (Low E talán a húrnak a neve vagy valami ilyesmi).

    Most lehet hogy a két probléma az én bénaságomból fakad, de azért megkérdezném ti tapasztaltatok-e ilyet?
  • Bankihlaci
    #518
    Kezdek kicsit morcos lenni az Uplay a játék indításakor kéri a CD-kulcsot eddig ezt nem csinálta, beírom az eredeti dobozos játékomban lévő kulcsot amiből kettő is van az egyik a dobozba ragasztva a másik pedig a rocksmith 2014 kiskönyvre nyomtatva eddig gond nélkül ment a játék, most meg nem fogadja el egyiket sem.
    Ráadásul egy kukot sem tudok angolul, hogy megértsem mi a baja.
    Xar ügy.
  • Bankihlaci
    #517
    Nekem 109,7°%
  • Jeffjohnson
    #516
    Igen mert master mode-ban vagy. Ha nem rontasz akkor semmit sem mutat. Egyébként gratula ügyes vagy! Mostanában én gitározás helyett sajna csak az UBI supporttal levelezgetek
  • Probatbicol
    #515
    Blitzkrieg Bop 101,7%. Azt hittem 100 a max. ezek szerint jobban tolom mint a Ramones. :)

    Jól van nem kell kiröhögni, tudom hogy nem nagy valami, de nekem sikerélmény. Érdekes, hogy ilyenkor már nem is mutatja az ujjrendet, csak a kék alap megy üresen.
  • atomeec
    #514
    A menüben lévő hangzást a tone designer-ben tudod állítani. Sajnálom ha nálad a kalibrálás nem segít. Bár azt is el tudom képzelni, hogy ahogy nálam szól, az másnak bántaná a fülét, de én örülök, mert sokkal rosszabb volt. A kalibrálás előtt a kábel hangerejét mindenképp javaslom 70% körülire állítani (kipróbáltam többféleképpen).
  • Jeffjohnson
    #513
    Hiába pengettem izomból kalibrálásnál az sem segített. Frissítettem a hangkártya drivert és újraraktam a játékot most egy picit jobb de van még mindig búgás de kalibrálni nem merek mert lehet megint elrontaná. Főmenüben ha pengetek akkor meg visszhangos az egész szám alatt nem.
  • Jeffjohnson
    #512
    Nekem éppen ez a kalibrálás volt, ami mindent elrontott. Az volt a problémám, hogy ha csak egy picit hozzáértem a húrhoz akkor is búgott. Valami miatta kalib. sokkal halkabbnak érzékeli a gitárt és ezért felnyomja a hangot viszont a jelszintet a kábelen meg leveszi 17-re.