751


Rocksmith : authentic guitar game
  • Mozes
    #671
    KÖszi szépen, megvan! :)
  • blenard80
    #670
    nézd meg ezt a videót http://www.youtube.com/watch?v=vh357n6mU70 ebben van 0:27 nél az oldal regisztrálnod kell és tudsz letölteni a 24 oldal körül van Tankcspda valahol ott van a Moby Dick is
  • Mozes
    #669
    Sziasztok!

    Le lehet valahonnan tölteni egyedi dalokat?! Keresgéltem a netten, de sehol nem találtam. Persze magyar dalok érdekelnének a legjobban!

    köszi előre is

    M
  • blenard80
    #668
    és tényleg működik ezer köszönet pont a tankcsapda és a moby dick nem ment
  • blenard80
    #667
    köszi a gyors választ nézem máris
  • Probatbicol
    #666
    Azért mert abban a számban nem csinálták meg azt a szólamot amin éppen állsz, tehát ha szólógitár van kiválasztva, akkor csak a ritmus vagy a baszus van megcsinlálva benne. Ctrl-al tudsz váltani a hangszerek között.
  • blenard80
    #665
    A kérdésem még az lenne hogy némelyik letöltött zene mellett miért van x nem lehet lejátszani megy a mintazene látja de x van mellette
  • blenard80
    #664
    Meg volt a hiba nem volt jó a crack már megy rajt minden köszi a segítslget
  • Fehercsoki
    #663
    Lehetséges.
  • blenard80
    #662
    Igen.lehet hogy a crack nem volt jò?
  • Fehercsoki
    #661
    Crackelted?
  • blenard80
    #660
    Sziasztok!Olyan kérdésem lenne a meglett a rocksmith 2014 szeretnék berakni zenéket ill. raktam is be a DLC mappába de nem jelennek meg a játékba mitől van ez?Win 8-am van ha ez számít valamit.a választ köszi
  • Tharus
    #659
    Van itt valaki Dunaújvárosi?
  • twi452
    #658
    Egy alap tiszta hangot fogsz hallani úgy is ha csak direktbe rákötöd a hangkártyára de semmi mást :)
    Ha játszol akkor ezt érdemes is lehúzni, hogy ne halld mert ott a játék szimulálja az erősítőt és azt hallgasd ne ezt a tiszta hangot :)

    A programot pedig lehet használni úgy mint egy sima erősítő szimulátort, szóval nem kell hozzá "játszani", tudsz csak úgy egyedül is pengetni mindenféle hangzással.

    Illetve a 2014ben van egy jam session mód ott, beállíthatsz gépi hangszereket amik kísérnek téged ahogy játszol.

    ez jól szemlélteti

  • lammaer
    #657
    Hehe, ügyesek a marketingeseik :)

    Mondjuk nem várok csodákat, de úgy tűnik akkor ez a totál kezdőknek is jelenthet valamit. Mondjuk ahogy elnéztem a videókat, itt senkinek sincs családja, tán még munkájuk se nagyon, szóval a 60 nap az lehet hogy 60*20 órát jelent :)

    Még 1 kérdés: ha az ember csak úgy program nélkül pengetné a gitárt, úgy is megy PCn keresztül? Vagy ahhoz már kell erősítő?
    Tehát hogy tényleg azt halljam amit gitározok, hogyha netalántán egyszer megtanulnám a paint it blacket, akkor elkápráztathassam a családot vele...
  • Jeffjohnson
    #656
    Az ellen tudok valamit csinálni ha a játék túl halknak érzékeli a gitárom és ezért kalibrálás után felnyomja a hangot, ami ezért torzít kicsit? Meg ha a húrokhoz hozzáérek akkor "búg" és a hangok se tiszták kb. 2 hónappal ezelőtt volt vagy 5-6 levélváltásom a supporttal ott végigharmonikáztunk drivertöl kezdve mindent, aztán ezért le is tettem egy időre a játékot de most megint nekikezdtem mert élvezetes a játék csak a fent említett problémák zavarnak.
  • twi452
    #655
    Rocksmith 2014 (60-days Challenge) Success Stories

    tudom promó meg minden :) azért az elvet bemutatja egész jól :)
  • twi452
    #654
    nyugodtan bele lehet vágni akkor fog bedobni a nehéz vízbe amikor már látja rajtad, hogy már nagyon megy az előző fokozat :)

    persze amikor ez a váltás megtörténik számközben akkor jön a WTFF??!, pánikolás, semmi sem jön össze :D
    aztán a következő próbálkozásnál már ezekre az új dolgokra fogsz koncentrálni :D

    ez inkább egy oktatójáték mint hagyományos játék, szerintem leülni, hogy most nyomok fél órát vele arra nem éri meg

    inkább itt van ez a szám és gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni amíg nem fog menni illetve fel nem húzza a nehézségi szintet maximumra ahol minden hangot el kell játszani nincs egyszerűsítés benne :)
    a legmagasabb Mastery az ahol már nem mutatja a jelöléseket sem :)

    játszani a guitarcade-dal lehet benne de ahhoz is sokat kell tanulni és gyakorolni, hogy jól menjen

    Lehetne benne egy ilyen karrier mód mint a gh-kban az hangulatos de úgy tűnik ennek nem ez a célja :)
  • Tharus
    #653
    Hali!

    Guitar hero, Frets on Fire játékot én is nyomtam, nyomom hard-expert fokozatban zenétől függően. Most kezdtem a Rocksmith-et játszani, mit ne mondjak ezt is gyakorolni kell ezerrel. Szerintem ezt is meglehet tanulni, de szerintem kell hozzá 1-2 év. Lassabb és egyszerűbb zenéket játszok, de az akkordok még így sem mennek nekem, gondolom majd később rá áll a kezem. Majd meglátjuk
  • lammaer
    #652
    Srácok,

    Ha életemben nem játszottam még igazi gitáron és guitar heroban is csak medium szintig sikerült eljutnom, van értelme belevágni a rocksmithbe?

    Segít megtanulni gitározni autodidakta módon és esetleg még sikerélmény is lehet belőle, vagy gitáros előélet nélkül ez abszolút felejtős?
  • Tharus
    #651
    Valaki megtudná mondani, hogy a játékban hol lehet váltani a sztereó és 5.1-es hangzás között?

    Köszi előre is.
  • RYO21
    #650
    Én is úgy használom. Alulról felfelé: Piros-sárga-kék-narancs
  • gyurma78
    #649
    Én úgy tudom, ha valaki tabot olvas, az állítja így be, ugyanis a tabok fordítva vannak.
  • Doom 4
    #648
    Azt vágom, hogy be lehet állítani, illetve, van akik egyedül használják így, csak nem látom értelmét. Lehet, hogy így nehezebb azt több pontot ad a játék?
  • RYO21
    #647
    Szerintem ez valami kétjátékos mód, ahol az egyik játékos így van beállítva. Azt lehet az optionsben állítani, hogy milyen legyen a húrok sorrendje.
  • Doom 4
    #646
    Cső! Azt meg tudjátok mondani, hogy mi a jó abban, ha megvan fordítva a húrok sorrendje? Mint ebben a videóban felül?
  • Teppik Amon
    #645
    Oh, köszi a tippet!
  • 3dfx
    #644
    üdv
    valakinek nem lenne rocksmith előrendelői pólója eladó?
    Nekem van egy S-es méretben.Sosem volt rajtam, mivel túl kicsi lenne rám, így
    cserélném nagyobbra akinek lenne. L-es méret érdekelne főleg.

    hirdetésem

  • Tharus
    #643
    Köszönöm a válaszokat, megpróbálom.
  • Bercy #642
    Kalibrald ujra a gitart. A hangolas modbol lehet elohozni a kalibraciot.
    Amikor irja hogy csinalj egy kis zajt akkor pengesd a hurokat, amikor meg kiirja, hogy csendesitsd el akkor fogd le oket de csak 1 pillanatra amig elcsendesul majd azonnal engedd el. Ne erj gitar femreszehez azaz ne foldeld. Es el fog tunni a zaj.
  • Teppik Amon
    #641
    RT kábellel is zúg, ha nem fogom le a húrokat. (földeletlen a konnektor)
  • Tharus
    #640
    Elegem van már ebből a zúgásból, még mindig nem az igazi. Figyuzzatok, ha veszek real tone kábelt pc-re, akkor tuti tiszta lesz a gitár hangja? Nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni. Köszi a helpet :)
  • RYO21
    #639
    Nekem ezeket mondták anno gitárvásárlásnál. Én csak azt mondom amit nekem mondtak.
  • Fehercsoki
    #638
    #637 nem teljesen igaz. Erősítőre kötve több dolog is okozhat zúgást: magas gain, nincs zajzár, rossz minőségű erősítő.(egyébként sok gainnél mindig lesz egy kis alapzaj, ez játék közben nem hallatszik) A nyakat pedig nem oldalról kell nézni, a nyaknak van egy természetes görbülete(ez látszik oldalról), amire azért van szükség, mert a húrok kitérése középen a legnagyobb. A nyakat pont hogy felülről vagy alulról kell nézni, és azt kell rajta nézni, hogy a nyak legalsó és legfelső része párhuzamos legyen, azaz mondjuk NE így nézzen ki: vetemedett nyak. A húrszakadás pedig azért probléma, mert a húroknak van egy bizonyos húzása, ha egy húr elszakad, akkor borul az egész egyensúly és hosszabb idő alatt ez is rosszat tesz a nyaknak, aki ezt így hagyja az nem nagyon törődött a gitárjával.(szóval alapvetően nem baj, de rossz előjel!)
  • RYO21
    #637
    Ki kell próbálni egy erősítőre rákötve, hogy hogyan szól. Nem szabad zúgnia. A másik fontos pedig a nyak. Azt oldalirányból kell megnézni, hogy nincs-e meggörbülve. Ha húr elvan szakadva akkor az nem probléma, mert azt lehet cserélni. Ja és mindenfélekép megérdeklődni a gazdáját, hogy milyen módon használta, tárolta stb. Mondjuk egy profi zenész nem követ el olyan bakikat amivel tönkretehetné a gitárt.
  • jan5650
    #636
    Okés, meggyőztél! Mire figyeljek használt gitárnál, mit ellenőrizzek le rajta, mire figyeljek oda?

  • Fehercsoki
    #635
    Nem lehet pontosan beállítani, könnyen elhangolódik, olcsó alkatrészek hamar letörnek, elektronika megadja magát, zajos, vetemedik a fa. Ez csak néhány azok közül a problémák közül amik előjöhetnek az ilyen gitároknál.
  • jan5650
    #634
    Köszönöm szépen, akkor hát nincs más hátra, mint hogy találni egy eladó használtat :D

    De azok amiket belinkeltem teljesen használhatatlanok még egy kezdő kezében is, akinek még az akkordok megtanulása is újdonság? Nyilván jó pár hónapig/évig csak gyakorolgatni fogok, én úgy gondolnám, hogy egy gagyi is jó... De nyilván adok a hozzáértő véleményére, hisz pont ezért tettem fel a kérdésem :D
  • Fehercsoki
    #633
    Szerintem ezeket felejtsd el, egy gagyi hangszer fel fog bosszantani és abba fogod hagyni. A legolcsóbb gitár amit érdemes megvenni az Epiphone Les Paul Special II(illetve SG Special), ez használtan 22k körüli áron van.
  • jan5650
    #632
    Sziasztok!

    Szeretnék a játékhoz gitárt vásárolni. TELJESEN AMATŐR VAGYOK!
    Nyilván nem akarok túl komoly szintű gitárt venni, úgy gondolom számomra a gagyi is megfelelő... Csak magával a gitározással szeretnék egy kicsit megismerkedni, megtanulni ezt-azt... Nyilván később vennék komolyabbat, ha megtetszik...

    Szóval most így hirtelen ezeket találtam, szerintetek melyiket lenne érdemes? :

    1. http://aprod.hu/hirdetes/johnson-gitar-nagyon-jo-allapotban-cserlnem-les-paul-gitarra-IDVz1T.html#2896b98143

    2. http://aprod.hu/hirdetes/gitar-elado-ID1Kt8Z.html#2896b98143

    3. http://aprod.hu/hirdetes/gitar-ID1q457.html#2896b98143

    4. http://aprod.hu/hirdetes/elado-elektromos-gitar-ID10zuP.html#2896b98143

    Köszönöm előre is, üdv! :D