751


Rocksmith : authentic guitar game
  • dawid94
    #631
    Az tűnt még fel hogy ha átírom a rocksmith ini -ben a latency-it 3-ra a játékon belül a settingsben nem változik az érték, marad négyesen, viszont ha a felbontást írom át arra reagál. Elképzelhető hogy a hang beállításokon nem tudok változtatni ezért marad a zaj?
  • dawid94
    #630
    Sziasztok! Pár napja hallottam a játékról, és próbálom összehozni, de eddig még csak félig sikerült. A rocksmith (2012) ben szinte tökéletes a hang 3.5 jack átalakítóval, alaplap mic in (line in nincs), de elveszíti a jelet 2-3 hang után, hang van, de pontot nem számol. A rocksmith 2014 -el meg nekem is az a bajom hogy elviselhetetlenül zajos, de szerintem minden beállítást megpróbáltam amit itt leírtatok. Most rendeltem egy usb átalakítót (nem a rocksmith real tone -t) hát kíváncsi leszek... de ha van valami ötletetek...
    Egyébként kikapcsoltam az ultralowlatencymod -ot, próbáltam feljebb venni a latencyt csökkenteni a hangerőt, de akkor csak halkabban volt zajos :)
    a maxoutput buffersize -ot ha korlátoztam 512-re vagy 1024-re attól csak roszzabb lett.
    Ja és igen a mintavételezés 16 bit, 48 khz, viszont csak olyan lehetőség van hogy 2 csatornás, de a hangkártya driver saját interface-én lehet balance-ot állítani, ott próbáltam áthúzni csak a balra, illetve csak a jobbra, de ugyan az a helyzet.
  • Teppik Amon
    #629
    Korábban kellett volna nyavajognom. Oktatás meglett elsőre, lession track meg 98%-ra :o Azbeszt +.. ta, komolyan mondom :D
  • Teppik Amon
    #628
    Csak én vagyok ennyire béna, hogy nem tudok továbbjutni a hammer on/pull off -os oktató résznél? jó fél órája szórakozok vele, de nem megy. Néha sikerül megcsinálni nagyon lassú sebességnél, aztán felveszi 100ra a tempót, de ott már belegabajodok a húrokba, meg hogy mikor hova tegyem az ujjaim :( :( Mondjátok hogy nem én vagyok retardált és másnak is nehezen megy :)
  • Probatbicol
    #627
    A javulást úgy értettem a tisztaságra, hogy a zúgás és gerjedés gyakorlatilag teljesen eltűnt, a hangerőre meg úgy, hogy a hangolásnál sokkal kevesebbszer írja ki, hogy túl halk a gitár, hangosítsam fel.

    De most már utólag nem kalibrációs problémának gondolom ezt, hanem lehet hogy javítottak valamit patch-ben, mert azóta is így megy stabilan, a jelszintet már nem is nézem soha, most megnéztem és 17-en áll.
  • Xerxész
    #626
    Ez érdekes...lehet, próbaképpen megnézem otthon ezt a megoldást is.

    Ugyanolyan hangerővel, ugyanannál a számnál érzékeltél javulást a gitár hangjában? Mert a számoknál (ugye az eltérő zenei műfajok miatt) vannak eltérések a gitár/basszgitár hangerejében. Illetve biztos nem az eredeti gitárhangot hallottad, hanem a sajátodét? :)
    Nem mintha nem akarnék hinni neked, csak tisztázni akarom, hogy milyen feltételek mellett tapasztaltál javulást.
  • Probatbicol
    #625
    Érdekes ez a 17-es szint, ha megnézed a #495-ös hozzászólást, akkor láthatod, hogy nekem is ez volt a problémám, aztán egyszer rájöttem, hogy tökéletesen működik 17-es jelszinttel is, azóta is úgy használom, állítgatás nélkül.
  • Xerxész
    #624
    Működött a d3dx9_42.dll fájl megoldás a DLC-k lefagyására.
    És azt vettem észre, hogy ez megoldotta azt a problémát is, hogy a bemeneti jelszint mindig visszaugrik 17-re. A fájl bemásolása után kétszer megnéztem, és annyin maradt a bemeneti jelszint, amennyire én beállítottam indulás előtt.
  • twi452
    #623
    1-1 dal sajnos halk de a nagy többség rendben van

    én levettem a "zene" hangerejét a játékban egy kicsit így jobban hallani azt amit én bénázok és nem csak azt hallom, hogy épp milyen jól szól az eredeti :D

    így meg aztán az eredetileg is halk nóták még rosszabbak
  • Xerxész
    #622
    Oh, köszi a tippet mindkettőtöknek, ez valóban nem történt eddig meg. Ha hazaértem a munkából, máris megcsinálom.

    Ti amúgy elég hangonak találjátok a játékot? Tény, hogy a PC speakereket nem lehet összehasonlítani egy basszgitár erősítővel, de én akkor is halknak érzem a gammát. Lehet, hogy tovább kéne játszadozni a hangkártya beállításoknál...
  • gyurma78
    #621
    Nálam is ez volt, be kell tenni a rocksmith főkönyvtárába a D3DX9_42.dll fájlt és utána jó lesz.
    Itt letöltheted
  • twi452
    #620
    bemásoltátok a módosított D3DX9_42.DLL-t?
    ott van a videóban
    én kb 30 dalt pakoltam be eddig és mind működik
  • Xerxész
    #619
    Azt akartam még írni, hogy a Custom DLC-k nálam is fagynak. 3-at próbáltam és 3-ból 3 megfagyott. Menüben ott vannak, a mintazene szól is, de amikor rámegyek, hogy játsszam, ráközelít a kamera, de sem a gitárnyak nem jelenik meg, se a fretboard "pálya", amin mutatni szokta, hogy mit kell lefogni. Csak a 2 oldalsó erősítő látszik...és itt meghal az egész.
  • Xerxész
    #618
    Igen, azt már csináltam. Így tudtam csak megcsinálni a kalibrálást, hogy a jelszintet feltettem asszem 60%-ra játék közben...mert mindig visszaállítja.

    De én a halkságnál a kimenetről beszélek. A hangfalaim már majdnem maximumon vannak és mégis olyan halkak a dalok a basszgitárral együtt... Ezeknek visítaniuk kéne kifelé. Megnéztem a kimeneti jelszintet meg hangerőt, is 100 közelében vannak, ezért nem értem, hogy miért halk.
    Az előző Rocksmith sokkal jobban szólt.
    Vagy ez csak nálam probléma?
  • Tharus
    #617
    Még mindig fent áll a kérdésem, valaki használja 5.1 hangzással a 2014-es Rocksmith játékot? Mert nekem valamiért nem szól benne a mélynyomó, megoldást sehol sem találok rá
  • gyurma78
    #616
    Ha valakit esetleg érdekel, van steamen egy magyar rocksmith csoport.
    Csatlakozzatok, hogy legyünk minél többen:)
    http://steamcommunity.com/groups/rocksmith_hungary
  • RYO21
    #615
    Igen nálam is ez volt, de van rá megoldás.
    Miközben fut a játék, alt-tab, be kell menni a felvevőeszközökhöz, kiválasztani a line-int, tulajdonságok és ott a hangerőt valamelyik fül alatt. Nekem mindig leveszi 17%-ra.
  • Xerxész
    #614
    Köszi szépen mindenkinek, a megadott beállításokkal eltűnt a zaj.
    Most viszont az a bajom, hogy nagyon halk az egész, de elsősorban a gitár...pedig minden maximumon van.
    Ez valami bug?
  • twi452
    #613
    működnek pöpecül

    itt van hogyan kell

  • RYO21
    #612
    Customok működnek valakinél? Én leszedtem párat a 2014-hez és a menüben látja őket, sőt a zene is szól, de amikor elindítom akk befagy a játék.
  • Doom 4
    #611
    Köszi szépen!
  • twi452
    #610
    Rocksmith.ini -ben vannak ezek a telepítési mappában

    smithy-re beregisztrálsz és a fórumban találod meg miután bejelentkeztél a custom-okat
  • Doom 4
    #609
    Háj! Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy a smithyanvilon hol lehet megnézni és letölteni a custom számokat, illetve ezek a beállítások amik ide be vannak írva azok valami ini-ben vannak módosítva, vagy a játék menüjében?
  • Tharus
    #608
    Ezzel a beállítással:

    [Audio]
    EnableMicrophone=0
    ExclusiveMode=1
    LatencyBuffer=4
    ForceDefaultPlaybackDevice=1
    ForceWDM=0
    ForceDirectXSink=0
    Win32UltraLowLatencyMode=0
    DumpAudioLog=0
    MaxOutputBufferSize=1024

  • RYO21
    #607
    #600-ban leírtam, hogy nekem mivel sikerült megszüntetni.
  • Xerxész
    #606
    Tharus, megkérdezhetem, hogy pontosan milyen INI beállításokkal tudtad megszüntetni a recsegő alapzajt a Rocksmith 2014-ben?
  • Tharus
    #605
    Nekem is jó lett ezzel a Rocksmith.ini fájl átírással. Ezer köszönet a tippért

    Viszont lenne még egy kérdésem, 5.1 es hangfalat használok és valamiért nem szól a mélynyomó a Rocksmith játékban. Valaki megoldást tudna rá mondani? Köszi.
  • MrSnail
    #604
    Nagy köszönet twi452-nek és RYO21-nek!

    Sikerült beállítani, tökéletes.

    Ment a +!

  • Probatbicol
    #603
    Hetente? Már naponta, és tök jó számokat raknak fel. Mondjuk van egy olyan hátránya, hogy mindig újabb és újabb számokat próbálna ki az ember és nincs idő elmerülni egyben, na majd ha elmúlik az újdonság varázsa.

    RYO21: a DLC-k működnek az eredetivel, de legalább 1 db dlc-t meg kell venned (a Cherub Rock-ot érdemes, mert szinte az összes custom-ot ennek az ID-jével csinálják).
    A nocable szerintem nem megy, illetve az már törés.

    Aki sikerélményt akar és egy könnyű de húzós számot, amit élmény játszani az töltse le a Danzig - Twist of Cain -jét.
  • RYO21
    #602
    a custom DLC-k és a nocable működnek eredetivel is?
  • twi452
    #601
    ja igen én is lehúztam csak a bal-ra

    mondjuk igaz most már megéri elgondolkodni megvenni is mert beindul a custom dlc-k tárháza és hetente gyarapszik rendesen mindenfélével :)
  • RYO21
    #600
    Én pl azt csináltam bassgitárnál, hogy line in bekötöttem, és levettem az eggyik csatornát (asszem balt) amin nem volt hang, csak zúgás.
  • twi452
    #599
    Ha valaki törttel nyomul annak egy ötlet. Most kíváncsiságból a hangkártya kezelőfelületén átkalibráltam a mikrofon bemenetet vonal bemenetre. Tökéletesen megszűnt ez a mellékzaj ami eddig volt. És olyan mint az első RS volt.

    Hátha másnak is segít.
  • RYO21
    #598
    1680 x 1050 a monitor max felbontása
    Szóval a rocksmith.ini-ben
    ScreenWidth=1680
    ScreenHeight=1050
  • twi452
    #597
    lehet, hogy a rocksmith.ini-ben alapból fullhd-ra van beállítva és nem akarja kisebbre állítani a monitorodhoz

    azt megnyitod szövegszerkesztővel és beírod a kívánt értéket :)
    én ablakos módban használom nálam ilyen csak, hogy tudd mit keress benne :)
    ScreenWidth=1440
    ScreenHeight=900
    Fullscreen=0
  • MrSnail
    #596
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy megkaptam karácsonyra a páromtól a játékot Pc-re, na most minden jó lenne ha a játék indításakor nem ezt írná ki a monitor : "out of range".
    Hallom a töltő zenét meg minden de tök fekete a kép ezen az egy soron kívül...

    monitor: ASUS VW222S

    Valaki tud megoldást?

    Előre is köszi!
  • RYO21
    #595
    Igen ez működik. Egyébként én nocablevel szenvedtem, és végül sikerült elindítani, igaz egy picit halk, de ezekkel a beállításokkal:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [Audio]
    EnableMicrophone=0
    ExclusiveMode=1
    LatencyBuffer=4
    ForceDefaultPlaybackDevice=1
    ForceWDM=0
    ForceDirectXSink=0
    Win32UltraLowLatencyMode=0
    DumpAudioLog=0
    MaxOutputBufferSize=1024
  • Bercy #594
    Csak egy otlet, de egy probat meger. Amikor hangoljatok a gitart akkor valamelyik gomb megnyomasaval (xboxon az y) elo lehet hozni a kalibraciot. A gitar legyen olyan 7-8 as hangeron. Amikor irja akkor pengess de amikor kiirja hogy hallkitsd le akkor fogd le a hurokot amig elhallgatnak de egybol engedd is el, ne erj hozzajuk utana.
  • goso
    #593
    Sziasztok, az a problémám, hogy a rsmith 2014 ben a gitár hangja már eleve torzított, és ezért még az első kalibráláson sem tudok túljutni, ugyanakkor az első rocksmith viszont tökéletesen működik, mi lehet a probléma?
  • twi452
    #592
    Azért, hogy megvegyék az emberek :)