751


Rocksmith : authentic guitar game
  • Fehercsoki
    #350
    Csak simán dugd be a mikrofonbemenetbe és fel kell ismernie.(és az ilyen programokat meg felejtsd el, töröld le)
  • david1002
    #349
    Sziasztok!Szeretném kipróbálni a Rocksmith-t.Adott egy gitár hozzá rendes gitár kábel átalakítóval 3.5 jack-re és sehogy nem tudom a hangot rávarázsolni hogy érzékelje a játék.Próbáltam ezt a virtual audio cable programot de sehogy nem sikerült jól összevarzsolnom.Valaki tudna írni egy beállítást hogy mit hogyan csináljak?
  • Pisti96
    #348
    ...Kicsit visszaolvasva rájöttem hogy én régi No Cable-el játszottam,és abban még nem mentek a DLC-k
  • Fehercsoki
    #347
    Igen, alapból működnek vele...
  • Pisti96
    #346
    Sziasztok!
    Valahogy működésre lehet bírni a Dlc-ket nocable-val?
  • doctorsmith
    #345
    Sziasztok! Nem használtam néhány hétig a rocksmith-t és amikor újra játszani akartam volna néhány nappal ezelőtt nem töltötte be. Csak egy fekete képernyőt tölt be és utána semmi... Újratelepítettem a steam-et is és a rocksmith-t is, de hiába. Történt már valakivel hasonló vagy tudja valaki hogy lehetne helyreállítani? Előre is köszönöm a segítséget!
  • Fehercsoki
    #344
    Nem kell.
  • mncron
    #343
    Köszi Csoki!
    És kell valamit állítani az adaptereken, vagy van valami csavar amitől esetleg nem működhet a co-op dolog nocablefixel?
  • Fehercsoki
    #342
    Nem kell a real tone kábel, az egy átbaszás.
  • mncron
    #341
    Sziasztok!
    A co-op csak real tone kábelekkel működik, vagy a nocablefix-el is kettő jack átalakítóval??
  • Tufu
    #340
    Ahogy gondolod, Ámen.
  • Fehercsoki
    #339
    Miért RS mit csinál? Nyomja neked a tabot, semmi mást nem csinál, nem lesz tőle egyedi stílusod. A videókban legalább igazi gitárosok magyaráznak és részletesen bemutatják hogy mit hogy kell csinálni, azt meg fogd már fel, hogy ha RSezel és valamit rosszul csinálsz és azt úgy gyakorlod be, úgy rögzül benned, akkor nagyon nehéz lesz kijavítani... Hajlandósággal meg nem tudom mit akarsz, nem nagyon tűnik úgy az írásod alapján, mintha lenne bármi közöd is a zenéhez.
  • Tufu
    #338
    Feher-csoki, én azt látom, hogy mindenki ugyan azt az igazat védi. Ez már nem Guitar Hero, ez már egy fejlettebb gamma.. Itt a tanuláson van a hangsúly.. ha valaki csak játszani szeretne vele az csak játszik, ha valaki gitáros akar lenni az nem csak játszik, hanem oda akar nyúlni, ahova kell és hallani fogja hogy mit rontott el.. sőt majd játszani akarja ugyan ezeket a számokat az erősítőjén és ha rosszul tanul meg valamit akkor majd kijavítja vagy elmegy tanárhoz.. nem buta kis robotok a gyerekek vagy gitározni tanulók.. mindenkinek megvan a preferencia rendszere.. ha egy ember a játékélményt preferálja, hogy végre gitározhat a kedvenc zenéire valamilyen szinten, akkor az játék marad.. ha valaki gitáros akar lenni, van benne HAJLANDÓSÁG (EZ KÜLÖNBÖZTETI MEG A HANGSZEREN TUDÓ ZENÉSZT AZ IGAZI ZENÉSZTŐL), akkor segédeszköz és megtanul rajta egy-két jó trükköt.. majd úgy is szelektálni fogja a maga ízlését.. ez az igazság.. és ezt védjük itt mindannyian, akik erről beszélgetünk egy ideje.
    Amúgy meg azzal végképp nem értek egyet hogy ott vannak a tab-ok és videók.. hát azzal nem megy messzire, ha igazi gitáros akar lenni. Itt is a hajlandóság.. Ki meddig akar eljutni és mennyit tesz érte, hogy eljusson? Tabok-tól senki nem lesz rendben zeneileg.. na meg most hogy 100 lick-et valaki benyal az is frazírozás marad, nem egyéniség vagy igazi impro.. ezért vágtam fel az elején hogy tisztában légy.. én egész életemet zenével töltöttem, azt leszámítva, hogy nem ez a szakmám és napi 8 órát dolgozom egy zenéhez absz. nem közeli munkahelyen.. nekem ez a véleményem.
    Továbbá a program, zenei népszerűsítés, én személy szerint örülök neki, hogy a gyerekek értelemes dolgokkal is el tudják tölteni az idejüket és nem a facebook-on lógnak értelmetlenül, későbbiekben pedig besavanyodva, hisztizve.
  • Fehercsoki
    #337
    De mind1 aki akarja úgyis használni fogja... Én mindig amikor arra gondolok, hogy RSeznék inkább előveszem az erősítőm...(bár a minijátékok tetszettek amikor először kipróbáltam, főleg a kacsás)
  • Fehercsoki
    #336
    Hát a videón megmutatják részletesen és pontosan hogy mit hogy kell csinálni. Nem a folyamatosan nehezedő nehézséget bíráltam, hanem azt, hogy elnézi ha hibázol, és ez biztosan rossz hatással van a játékosra.
  • Probatbicol
    #335
    Ezt értem, de a videó és a tab sem szól rád a hibák miatt. Ahhoz képest itt azért legalább van visszajelzés. Nyilván nem lehet kizárólagosan erre támaszkodni, de a tanulás legunalmasabb részét, a gyakorlást remekül színesíti.
    Az meg, hogy menet közben folyamatosan igazodva a progressziódhoz állítja egyre komplexebbre a játszani valót, egy merőben új módszer, amit jellegéből adódóan eddig semmilyen módon nem volt lehetőség kipróbálni.
    Ez kb. olyan ahogy a kisgyerek tanul beszélni, ott sem úgy működik, hogy egyesével megtanítjuk az összes szót, mondatszerkezetet, hanem folyamatosan a képességeivel párhuzamosan lesz egyre komplexebb a beszéde.
  • Fehercsoki
    #334
    Meg tök elnéző a program, tehát ha például rosszul fogsz le egy bundot(egyik ujjad elcsúszik, vagy nem nyomod le vele eléggé a húrt) attól még elfogadja az akkordot te meg hallod a kamu hangzást és azt hiszed hogy jól csinálod. Direkt tesztelgettem ezeket...
  • Fehercsoki
    #333
    De nem érted, hogy a program nem szól, ha rosszul csinálod? Csak azt nézi hogy legyen meg a jó hang.(persze nem is lehetne megvalósítani hogy figyelje) Lazán lehet, hogy tök rosszul tanulod meg a dolgokat(pl rosszul pengetsz, rosszul tartod a gitárt, és ez kis dolognak tűnik de szar átszokni), azt meg hogy melyik bund hol van megtanulod úgy is ha tabokról tanulsz.
  • Probatbicol
    #332
    Jajmár, olvasta ő a kommentedet, csak nem ért vele egyet (ahogy én sem), olyan nehéz ezt elképzelni?
    Simán lehet ezzel tanulni, csak idő és akaraterő kérdése. Persze egy tanár nyilván jobb, de pl. az általad ajánlott videók és tabok nem feltétlen, mert azok egy-egy konkrét számot gyakoroltatnak be veled, ez meg, ahogy Tufu is írta, a gitáron való 'közlekedést' gyakorlotatja be.
    Valamint a gyakorlás monotóniáját oldja fel fel szórakoztató módon.
  • Fehercsoki
    #331
    Ellenben gyakorlásra jó lehet egy kicsit minijátékozni vagy valami.
  • Fehercsoki
    #330
    Komolyan mintha nem is olvastad volna amit írtam, ez a játék pont nem jó tanulásra, mert nem tanít semmit csak várja hogy jöjjön az adott hang...
  • Tufu
    #329
    amúgy nagyon szépen köszönöm :D
  • Tufu
    #328
    Önfényezés kellett, hogy megjegyezzetek :D :D
    Nem, komolyan.. érzékeltetni szerettem volna, hogy zenészként is merem ajánlani.. játékos és még is király.. kilőttem néhány kacsát egy számozott gitáron és mondom, "aztaaaa, hát ez tök komoly" :D Ráadásul ahogy nehezedett a zene mindig több hangot adott be a zenéből, beleszurkált akkordokat, amik nagyon jó gyakorlatok egyébként. Felfedeztem a hibákat én is, de alapvetően ragyogó próbálkozás, egy igazi autodidakta módszer, talán ez lesz a jövő és majd az én gyerekeim is játszva fognak majd megtanulni egy ennél sokkal újabb és pontosabb gammán vagy egy 100011101111011111010010111000011....... stb. programon :D
    annyi időm azért nem volt, hogy minden bug-ot feltelepítsek, nyílván ha otthon kipróbálgatom, tesztelgetem bizonyára rájövök mindenre, ami nem tiszta.. :D
    Jártam tanárnál is, de ennyi pénzt és energiát nem szeretnék fordítani hobbira :D
  • Fehercsoki
    #327
    Amúgy ha visszaolvasol látni fogod, hogy hogy kell beállítani.
  • Fehercsoki
    #326
    Esetleg a minijátokok jók lehetnek akkordokat meg fret placementet tanulni, de szerintem ennél is jobb ha netről tanulsz.(persze a legjobb ha legalább párszor elmész egy JÓ gitártanárhoz)
  • Fehercsoki
    #325
    Amúgy szerintem ne Rocksmithből tanulj, mert semmi értelme, túl elnéző és rosszul rögzülhetnek be a dolgok, mert azt például egyáltalán nem nézi(nyilván) hogy te hogy játszol, csak hogy az a bizonyos hang kijön-e a gitárból. Inkább netes videókat és tabokat ajánlanám.
  • Fehercsoki
    #324
    Igen működni fog, de ez az önfényező bevezető nem kellett volna.
  • Tufu
    #323
    Halihó!
    Csak elöljáróban: Én már vagy 17 éve zenélek 2 hangszeren is, de csak 2 éve kapott el a gitármánia, akkor jöttem rá, hogy pályát tévesztettem a trombitával és zongorával elég csúnyán.. Bár ez nem igaz, mert 2 sikeres zenekarban játszom.. :D :D :D
    Szóval 2 hangszer után kezdtem el a 3.-at az a lényeg.. életem során rengeteget gyakoroltam és mindig is tisztában voltam azzal, hogy valami játékos gyakorlatot kell kitalálni azért hogy a saját figyelmemet is fenn tudjam tartani.. nos kipróbáltam múlthéten a RS-t és hanyatt estem attól amit tapasztaltam.. nem az a lényeg, hogy milyen számokat tanít meg, hanem az, ha végigcsinálod akkor megtanulsz a gitáron reflexszerűen közlekedni, ami egyébként egy billentyűs hangszer után sztem marha nehéz. :D Másképp fejlődtek ki az izmok a kezemben, más kéztartás kell ide és ugye újra kell tanulni egy egész hangszert..

    Gyerekek.. már csak az a gondom, hogy nem telepítettem fel, mert nem volt még időm, egyik barátomnál próbáltam ki és azóta is ezzel kelek és fexem, fel kell tennem és pont.

    Nem akarom megvenni, pontosan a DLC-k miatt.. Szóval tört verziót szeretnék feltelepíteni az este folyamán, de nem vagyok benne biztos, hogy egy Tascam US144 MK2 hangkártya jól működne vele. Nos a hangkari USB-n csatlakozik a géphez, ráadásul a gitárt a kártyára nagyjack-el tudom rádugni.. tehát egy hangkártyám van, ami USB-s, egy gitárkábelem, egy USB kábelem, egy gitárom meg egy számítógépem :D

    Működni fog? Esetleges eligazítást kérnék, amit nagyon megköszönnék :)

  • blenard80
    #322
    köszi a segítséget
  • Fehercsoki
    #321
    Nem, hirtelen demo lesz belőle:S
  • blenard80
    #320
    Ha crackelem akkor steam nélkül is megy?És attól lég teljes lesz a játék?
  • Fehercsoki
    #319
    Ja, crackelni meg steamet kikapcsolni...
  • blenard80
    #318
    megnéztem nem volt ott létrehoztam bemásoltam dat fájlban vannak nem látom a játékban!Ez nekem eredeti játék kell valamit csinálnom vele?
  • Fehercsoki
    #317
    Rögtön a Rocksmith mappájában kell lennie, ha nincs ott hozd létre.
  • gyurma78
    #316
    c:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Rocksmith\Content\
  • blenard80
    #315
    okés de hol találom meg?
  • Fehercsoki
    #314
    Content mappába bemásolod és kész.
  • blenard80
    #313
    Sziasztok!Segítene valaki hogyan tudnám betenni az itt letöltött számokat a rocksmith pc-s játékomba?
  • csokalaci
    #312
  • gyurma78
    #311
    Egész jól. Mondjuk úgy, hogy sokkal jobban, mint amikor elkezdtem. De nagyon sokat kell még gyakorolnom. Mindenesetre már nem idegen a gitár, tudom, hogy kell megfogni, nem fáradok el, mint az elején, és már önállóan is tudok rajta pötyögni:) Mindezt röpke három hónap alatt.