45
  • Andrew1987
    #45
    Esetleg az SII-ne több féle kinézete is van?
    http://www.youtube.com/watch?v=mjwM9aeDN8o&feature=fvwrel
  • Andrew1987
    #44
    Időközben gondolkodtam és szembetűnt a Galaxy S Advanded is, de végső soron úgy döntöttem, hogy maradok a Galaxy S2-nél. :-) Viszont ráakadtam egy videóra, amiben az SII-t és az iPhone 4S-t hasonlítják össze: http://androidcommunity.com/samsung-galaxy-s-ii-vs-iphone-4s-browser-comparison-and-load-times-video-20111011/
    Viszont 03:33 percnél cseréli ki a bal oldali telefont az SII-re. De akkor milyen telefon volt az asztalon? Nem így fog kinézni az s3? Kicsit fura. De kíváncsi lennék, mert az tuti nem S2.
  • Andrew1987
    #43
    Sziasztok! Telefon váráslás előtt állok. Nagyon szemezgetek és a régi vágyam a Samsung Galaxy S2. De felbukkant a Galaxy Nexus is és azt kell, hogy mondjam nehéz a választás. De valahogy jobban húzok az S2 felé. Nem tudom miért, de így van. Na meg arról nem beszélve, hogy hamarosan érkezik az S3 is. Érdemes várni rá szerintetek? Mármint olyan értelembe, hogy milyen árban lesz kb., és ugye ha bejön az S2 ára is lentebb meg. Szerintetek maradjak az S2-nél, vagy inkább Nexus, esetleg majdan S3? Jó, gondolom sokan azt mondjátok, hogy S3, de mondjuk az ára is szép lesz gondolom. Azért érdekelne a véleményetek. A lényeg, hogy minden téren jó legyen. Tudás, ár, design, stb. Mondjuk ezért is húzok az S2 felé.
  • SupraMKIII
    #42
    hát, forró is, rendesen...

    Egyébként én is erre gyanakodtam, át is állítottam a akku ikont olyanra, ami mutatja - mégis...
  • SupraMKIII
    #41
    ...persze, mind a 200 körüli, próbált alkalmazás hülye, meg az a rengeteg ember is, aki ugyanezt már leírta...

    De okés: mondj olyan alkalmazásokat, amik szerinted jól vannak megírva...
  • Rage47
    #40
    pécsiben nem láttam
  • nachtwey
    #39
    Egyik búzább, mint almább


  • rágógumi
    #38
    értem. majd igyekszem kipróbálni majd. media marktba van ilyen ájfón amit lehet tapogatni? majd megnézem.
  • Rage47
    #37
    ha utána fogsz egy Apple cuccot, látszik, hogy az teljesen folyamatos, több az fps, mint az Androidon
  • rágógumi
    #36
    én nem tudom miért mondjátok hogy az android döcögős. :o
    nem pattogni akarok hiszen nem volt még más a kezembe csak a mostani telefonom ami egy s2 de nekem semmi bajom sincs vele. elég gyors, nem veszek észre semmi lassú dolgot.
    persze mint mondtam nem teszteltem készülékeket de mielőtt megvettem a telót néztem egy videót amin pl látszott hogy ez sokkal gyorsabb mint a többi.
  • Szemjuel
    #35
    http://event.asus.com/mobile/padfone/

    én így képzelem el az összeolvadást :)
  • sanyicks
    #34
    "akkor miért áll fejre a telefon a második alkalmazásnál?"

    mert gagyiul megírt alkalmazásokat futtatsz?
  • sanyicks
    #33
    10w-ot fogyaszott? Azt mi hűtötte le?(mert mint tudjuk az ilyen eszközök fogyasztásának nagyon túlnyomó része hővé alakul) Valószínűbb hogy be volt dugva de nem töldődött...
  • SupraMKIII
    #32
    Hát, elméletben 380 körüli rammal indul most elméletben az androidom, DE:
    - mire bármit csinálnék vele, ez 200 alá csökken, de inkább 100 körülre
    - ha szerinted nem zabál sokat, akkor áruld el, hogy miért lövi ki a másik alkalmazás, ha váltok, illetve azt, hogy ha lekapcsolom vagy leveszem a "low memory killer" beállításokat, akkor miért áll fejre a telefon a második alkalmazásnál?

    Informatikus vagyok, tehát nyilván virtuális memória nélkül értettem. A windows 7 lecsontozva simán elindul 300 mega ramban, és befér az 512megába 1-2 alkalmazás is mellé - szóval akkor hogy is van ez?

    Azért 100 megába illenék beférnie egy telefonon az alap programoknak úgy, hogy nem szorítják ki egymást...
  • SupraMKIII
    #31
    Abszolult komoly... Hétfőn voltam Miskolcon, 2A-es töltöre volt dugva, és nyomtam a gázt mint a veszett, mert 14%-nál indítottam a GPS programot, és 4%-al értem oda...
  • narumon
    #30
    Hülye-e vagy?
  • neevous
    #29
    Tényleg, a Skorpiós reged más inaktív?
  • skinnyman
    #28
    Pont egy éve februárban jelentették be az S2-t, és most sem fogják előbb az S3-at, ergó legalább 1 év lesz köztük
    A "Persze ameddig szar van addig veréb is." példa viszont nagyon találó rád, és a hasonló alma melegekre... :D
  • kvp
    #27
    "Azt az összeolvadást úgy képzelem el, hogy nem lesz zsükség olyan ketyerére, amit a fejedhez kell tenni"

    Jo ideje nincs, a bluetooth-os headset-ek mar nagyon regen elerhetoek. De meg egy sima telefonhoz is mindig adnak vezetekes headset-et. (ha mas miatt nem is, de a zenehallgatashoz kell a fules) Ma mar csak az telefonal a fejehez szoritott telefonnal aki nem birja a fuleben a fulhallgatot vagy nem tudja hogy letezik a headset technologia.

    A tablak es telefonok osszeolvadasaban a telefonnak jobbak az eselyei. Egy telefont konnyebb osszekotni egy tablet meretu kijezovel, mint egy tabletet magunkal cipelni. Nekem 3 inches a telefonom, kb. akkora es olyan vastag mint a regi t20-asom volt, csak ennek a teljes eleje egy kijelzo. Ez ha kell, elfer az ingzsebembem is. Barmikor ra tudom kotni egy tv-re vagy akar egy tablet kijelzore is. (wifi-n, vezeteken vagy dokkolon keresztul)

    "Azért is van külön mp4 lejátszóm, régi mobilon és ez a touch 4, mert ha véletlen lemerítem a kütyüket, attól még telefonon elérhető legyek."

    Ennyi erovel kell kulon fenykepezogep, gps-es navigacios keszulek is. Ez ugy nagyjabol 5-6 kutyu, toltokkel egyutt. Ha annyira gond az aksi lemerulese, akkor nem egyszerubb vinni 1-2 pot aksit a telefonhoz es ha nincs toltesi lehetoseg a kozelben, akkor kicserelni? (mondjuk pont az apple termekekre nem jellemzo a cserelheto aksi, de a tobbiekre azert igen) Es akkor egy kis keszulek egyszerre tudja a fenykepezogep, mp3/mp4/stb. lejatszo, telefon, gps funkciokat is es mivel telefon ezert van rajta internet is es nem csak wifi kozelben, hanem kb. 700 (jovore aremeles miatt 900) forintert korlatlan net is van barhol ahol van terero. (videken lassu, de azert a puszta kozepen vagy a metron ket allomas kozott is bejon az sg.hu)

    "akarom még venni egy Sony k660i-t is mellé, hogy ha lemerül az egyik, rögtön ott a másik"

    A potakumlator meg mindig jobbnak tunik, arrol nem beszelve, hogy a k660-asok most ertek el a tamogatas hatarat, tehat a gyari aksik mar nagyon rossz allapotban vannak, potalkatresz (aksi) meg identol nincs hozzajuk. Ujonnan egy ilyen telefon meg 5-6 napot kibirt folyamatos zenehallgatas mellet, mostanra a hasznalt peldanyok mar 2 napot ha kibirnak keszenletben. Ellenben egy uj android-os keszulek, amennyiben kis kijelzoje es modern, de egymagos processzora van, tovabba a szuksegtelen dolgok (gps, bluetooth, wifi) ki vannak kapcsolva az ido jo reszeben akar 3-4 napot is kibir es ebbe meg nemi bongeszes is belefer (3g-n).
  • tomcsa4
    #26
    És abban teljesen igazad van, hogy a túltermelés a fejlődés velejárója. Átgondolva a szempontodat igazad van, nem gondoltam át a mondatomat.

    iPhone-ból mindegyik jó. :) Ráérsz. Nekem iPod Touch 4-esem van és nagyon elégedett vagyok. (Azért is van külön mp4 lejátszóm, régi mobilon és ez a touch 4, mert ha véletlen lemerítem a kütyüket, attól még telefonon elérhető legyek. Nokia 5310-esem van és akarom még venni egy Sony k660i-t is mellé, hogy ha lemerül az egyik, rögtön ott a másik. Nekem fontos hogy elérhető legyek! Na nem azért mert mobilfüggő lennék (alig használom), de apukám tüdőrákos volt és bizony fontos az elérhetőség.)
  • tomcsa4
    #25
    Jól összefoglaltad, egyet értek veled.

    Azt az összeolvadást úgy képzelem el, hogy nem lesz zsükség olyan ketyerére, amit a fejedhez kell tenni (igaz ma is kapható kihangosítók és headsetek pazar választéka). Ülsz a vonaton, táblagépeden netezel, közben megy egy film és hopp, jön egy hívás. Tehát headseten (vagy ki tudja mit találnak ki addig, ráadásul nem kell majd a kezedben fogni/övedre akasztani, a táskádban is lehet a táblagép) beszélgetsz. És addigra az a táblagép olyan erős lesz, amin sokmindent meg tudsz csinálni. Szeritnem ez nem megvalósíthattalan.

    És végülis az okostelefonokon is szinte ugyanazt csinálod, mint a táblagépen.
  • narumon
    #24
    "Sűrű? Ember, nagyon durva fejlődés van és túltermelés."

    Ezzel tisztában vagyok, de kicsit ez engem a PC VGA piacra emlékeztet. Elkezdte az NVidia a féléves fejlesztési ciklust, és egy ideig ment is amíg a sok hülye tárazta az újat, de nagyon gyorsan rájöttek az emberek, hogy minek vegyenek mindig új VGA-t? Most meg látjuk, hogy szenvednek a VGA kari gyártók.
    Nekem iphone-om van. 4-es. Azóta már kint van a 4S (több mint 1 év telt el), mégsem cseréltem (és sokan nem). Ehhez képest a Samsungnál nemrég jött ki az S2 és már mindjárt itt a három. Persze ameddig szar van addig veréb is.

    "Amúgy is a táblagép és a mobil össze fog olvadni a jövőben."

    Ezt jelenleg nem tudom elképzelni. Táblánál a használható méret 10" a telefonnál meg max 4" körül. Biztos vannak egyesek akik szeretnek 10" eszközzel telefonálni, vagy egy 4" kijelzőt táblaként használni, de szerinte azért a nagy többség nem ilyen. A samsungnak az a mittoménmilyen bazinagy telefonja is éppen elég ilyesztő, ráadásul tábla feladatokra még mindig teljesen alkalmatlan.

    "A laptop meg a nettop kikerül a piacról és a köztudatból."

    Laptop nem fog, azok kellően erősek lehetnek ahhoz, hogy az asztali gépet váltsák ki.

    "Sorrendben iOS, Windows mobile, Android. Az Android még mindig döcögős."

    Ezzel egyetértek. Nálam is ez a sorrend.

    "Ja és hiába két meg négy magos egy processzor. nem az zsámít, hanem az architektúra. Pl emékszem makro kijöttek a 2 GHz-es Atomok, nem értek fel az 1,3 GHz-es Duronhoz!"

    Ez így van. Sok tudatlan a Ghz-eket kajálja holott annak vajmi kevés köze van a sebességhez.
  • kvp
    #23
    "A másik: belegondolt már valaki abba, hogy 512 mb ramban már elindul a windows 7? És azon belül még több alkalmazás is, úgy, hogy nem löki ki az egyiket induláskor a másik? Én amúgy szeretem az androidot, de ilyen memória zabáló program kevés van másik..."

    Mar most is megy a winxp android alatt. Az 512 ram meg nem sok, az en kis 3 inches kijelzoju telefonomba is ennyit raktak es siman boot-ol rajta x86 emulatorban a windows. Az alap android egyebkent nem eszik sokat, a felrakott programok szoktak elfogyasztani a helyet amikor futnak. (egy default android rendszer 128 megan mar boldog, ez egy modern linux atlag fogyasztasa) ugyanannyit Jopar olyan android-os jatek van ami siman lehuz par szaz megat az elso inditaskor a netrol, majd ennek jo reszet be is tolti ram-ba. (3d-s mmorpg-k, fps-ek es rts-ek)

    Fontos, hogy a legtobb telefon nem hasznal swap-et, tehat mig egy mai windows elindul 512 mega rammal, tobbnyire 2 GB koruli swap file-t hasznal. Android alatt minden ram-ban van. Persze swap-elhetne a system flash temp-jebe, de egyreszt lassu lenne, masreszt nem akarjak rongalni a tarolot. (amikor merevlemezes gepen fut, akkor erdemes ugyanugy adni neki egy swap particiot, mint minden mas linux-nak)

    "Az hülyeség szerintem, hogy egy okostelefon aksija kevésbé bírja mint egy nem okos telefoné."

    A legtobb nem okos telefon valojaban az. Pl. a sony ericsson regi telefonjai vagy a nokia s60-asok is smart phone-ok voltak, ugyanolyan os-el mint az android csak nem latszott rajtuk, mert gyenge grafikus feluletet kaptak. Egy rendes 3D-s jatek mar a regi se telefonokat is eleg gyorsan lemeritette es az ericsson t20 sem birta sokaig ha folyamatosan a neten logott, pedig abban meg csak fekete-feher 101x32-es lcd volt es az tenyleg buta keszulek volt (nem lehetett ra semmit sem telepiteni, ugyhogy csak gyari bongeszo es jatekok voltak, mondjuk index, freemail, elvira ment rajta rendesen).

    ps: Egy cikk az index-rol 2000-bol:
    http://index.hu/tech/mobil/wapup
    "3. A 2. pontból némileg következően igen vicces és riasztó a mobilpróféták ama jövőképe, miszerint a közeljövő europolgárai mindent mozgás közben akarnak majd csinálni. Úgy nézne ki Európa, mint egy kokainnal beszórt hangyaboly. Még egyszer: miért akarna mindenki menetközben internetezni, amikor ott lesznek a telepített technológiák mindenfele?
    ...
    A "XXI. század svájcibicskája" fantázianevű őrület, hogy tudnillik a mobiltelefon lenne a kulcseszköz, amelyre az egész új világ épül, olyan integrációs hóbort, amely szinte minden hirtelen elterjedt, népszerű technológiát elér. Elszabadulnak az ipari fantáziák, és mindenki mindent erre az egyetlen eszközre integrálna, ezzel próbálna mindent megoldani, amíg rá nem jön, hogy a sok funkciótól csak használhatatlan lesz az eszköz, és a technológia szép lassan vagy gyorsan visszatisztul. És arra használják megint, amire való, amire valóban hatékonyan használható."

    Hat nem igazan jott be a joslat... :-)
  • G_ArchAngel #22
    En peldaul gyulolnem fotozasokra vinni az asztali gepemet, tableten meg nem fogok tudni 1GB-os PSD file-okat szerkeszteni.

    A legegyszerubb tartalomfogyaszoknak tenyleg nem kell mas, mivel mar a komolyabb bankoknak is van kulon applikacioja tabletekre, de laptopot meg mindig azok vesznek, akik alkotnak is es kell az asztali gepekhez hasonlo ero.
  • tomcsa4
    #21
    Jóval nagyobb kijelzőt kell táplálnia az okostelefonnak és még mindig a kijelző eszik a legtöbbet (tudom némelyikben amoled van).

    Amúgy én még abban is reménykedem, hogy új akkumulátor-technológiát találnak ki. Környezetbarátabbat, sokkal nagyobb kapacitásút, és netán gyorsabban tölthetőt. 1-2 okosságról olvastam már.
  • purblind
    #20
    Az hülyeség szerintem, hogy egy okostelefon aksija kevésbé bírja mint egy nem okos telefoné. Persze ha ugy hasonlítassz hogy mind a kettőt csak telefonálásra használod. Én pont most tesztelem a SE neot. 3. napja hogy nincs töltőn és csak telefonáltam meg zenét halgattam rajta. Most 66% on van. Persze ha elkezdek netezni, játszani stb akkor gyorsan letudnám meríteni. Most csak azért tesztelem hogy ugyanolyan körülmények között mint amikor a samsung sgh 5280-at használtam mennyivel bír kevesebbet. De eddig ugy fest kb. ugyanaz.
  • tomcsa4
    #19
    Hopp, kimaradt a második pont. Szóval és 2, nem léesz ennyire igény, ezeket mind legyártani feleslegesen. Majd a válság eléri ezt a szegmenst is. Ráadásul ha megvalósul majd ez az internetfelhő dolog (tudom van már, de még nem terjedt el úgy, ahogy megálmodták), akkor pedig kényelmesebb lesz táblagépeket is használni.
  • tomcsa4
    #18
    Azokra ott vannak az asztali gépek. Hisz menet közben, ágyon fekve nem lehet ilyen pepecselős programokkal alkotni. Rosszul gondolom?

    Én abból indultam ki ,hogy 1, kibaszottul sokszereplős a piac. Telefonok, nettopok, netbookok, e-readerek, laptopok, táblagépek, mp4-5 lejátszók. Ez szeritnem meg fog szűnni. A táblagépek kényelmesen ki tudják váltani nagyrászüket. Sőt majd jönnek USB-vel is és perifériákat is kezelnek.

    Én kíváncsian figyelem a mobiltechnológiákat, izgalmas lett ez a terület.
  • G_ArchAngel #17
    Amig a tabletek nem tudjak futtatni a Photoshop-ot es Sony Vegas-t korlatok nelkul, addig a tablet nem fog felulkerekedni.
    Tovabbra is tartom, hogy kiegeszitik egymast rengeteg teruleten es csak keves folyamat van (minimalis alkotas, tartalomszerkesztes), amiben kivalthatjak a nagytesokat.
  • tomcsa4
    #16
    Sűrű? Ember, nagyon durva fejlődés van és túltermelés. Amúgy is a táblagép és a mobil össze fog olvadni a jövőben. A laptop meg a nettop kikerül a piacról és a köztudatból.

    Amúgy nekem egy Ipod Touch 4 van és bőven elég, szerintem még mindig az Apple a legjobb. Telefonra meg egy Nokia 5310, de ha tönkremenne, hasonlót (vagy Sony k800i, k660i) vennék. Az a baj az okostelefonokkal ,hogy naponta kell töltened. Kettő napot akkor bírnak ki, ha hozzájuk sem érsz. Meg nekem ezek az okostelefonko nem tetszenek. Persze volt a kezemben pár napig Galaxy S 1 és 2, HTS Sensation, Galaxy Spica, Galaxy Ace. Jók meg minden, de nem kellenének (szerencsére csak kölcsön kaptam ezeket). Volt szerencsém egy Windowsos mobilhoz is. Sorrendben iOS, Windows mobile, Android. Az Android még mindig döcögős. Ja és hiába két meg négy magos egy processzor. nem az zsámít, hanem az architektúra. Pl emékszem makro kijöttek a 2 GHz-es Atomok, nem értek fel az 1,3 GHz-es Duronhoz!
  • tomboy013
    #15
    Nem néz ki rosszul a telefon csak kár hogy Android fut rajta.
  • narumon
    #14
    "Remélhetőleg ennek már nem szúrják el a töltő áramkörét, mint az SGS-nek, amin pl. ha navigáció fut, akkor töltöre téve is merül :-)"

    He? Ez most komoly?
  • narumon
    #13
    Nem sűrű egy kicsit ez a termék update? Nem rég jött a kettes...
  • SupraMKIII
    #12
    Csodálatos ötlet az eszköz legszélére érintő képernyőt tenni - az SGS-nél több hely van, mégis sikerül megnyomni csak azzal, hogy kézbe veszem. Ezt hogy fogom használni? Lesz külön eszköz rá, amivel megfogom? Csak tokkal használható? akkor baromi sok értelme volt ilyen vékonyra csinálni...

    A másik: belegondolt már valaki abba, hogy 512 mb ramban már elindul a windows 7? És azon belül még több alkalmazás is, úgy, hogy nem löki ki az egyiket induláskor a másik? Én amúgy szeretem az androidot, de ilyen memória zabáló program kevés van másik...

    Remélhetőleg ennek már nem szúrják el a töltő áramkörét, mint az SGS-nek, amin pl. ha navigáció fut, akkor töltöre téve is merül :-)
  • tucky1
    #11
    nem ;) ahhoz azért nagyon el kéne ronta a rendszert :) Én bízom bennük!
  • Marko001
    #10
    Dehogynem, mindkettő lekerekített sarkú téglalap formájú. :D
  • mad mind
    #9
    Még csak nem is hasonlít ahhoz, amit linkeltél.
  • viasz
    #8
    Minimális keret kell. Nem lenne túl egészséges a kijelzőnek, ha a két oldalát ütögetnék, karcolnák.

    A jobb akku felvetéssel viszont igencsak egyetértek! ( Majd az Epül! :D )
  • nachtwey
    #7
    LOOOOOOL

    Átfotosoppoltak egy több, mint egy éves bÁjfón konszept képet:DDD

    Eddig azt hittem az Epülnél nincs nyomorultabb banda, de aztán a koreai indigógyár mégiscsak:DDD


  • sanyicks
    #6
    hidd el, akik most megakadni látják azok egy 4000 cpu-s szuperszámítógépen is azt látnák hogy megakad ;)