92
  • ManoNegra
    #12
    Ez is csak részben igaz. Ma sokkal több a buktató, sokkal nagyobb az esély az elhülyülésre. :-)
  • wraithLord
    #11
    Amúgy a lényeget szerintem aki akarta, az megértette. :)
  • wraithLord
    #10
    Jah, ez ManoNegrának ment.

    @ #08 Pares: Ez is igaz, kicsit beszűkíthettem volna a kört az olyan szélsőségek kizárására, akik analfabéták, és nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy mi az iskola. (Saját hibájukon kívül vagy belül.)
  • wraithLord
    #9
    Lehet, hogy túl optimista vagyok, csak nem akartam szarkasztikus lenni...
    Elvileg így kéne lennie. A lehetősége mindenkinek megvan, hogy ne legyen hülye... :)
  • Pares
    #8
    Ja, és mindezt pontos műszerek, műholdak és számítógépek nélkül...
  • Pares
    #7
    "Szerintem ma a leghülyébb ember is okosabb, mint anno bármelyik maja volt."

    Ez a hozzászólásod is bizonyítja, hogy ez nem igaz... Nem hiszem hogy egy utolsó putris tajnéger van olyan "okos", mint azok a maják, akik hihetetlenül pontos naptárakat készítettek, elképesztő építészeti tudásukról pedig mai napig megbizonyosodhatunk...
  • finizlik
    #6
    Ezért léteznek a vallások és a fogyasztói társadalom.
  • ManoNegra
    #5
    Szerintem ma a leghülyébb ember is okosabb, mint anno bármelyik maja volt.

    Erre azért nem vennék mérget...
  • gothmog
    #4
    +-10000 év pontossággal szerintem már meg tudják mondani. ;) Ill. például az orionban levő Betelgeuse vörös óriásról elég bizonyosan állítják, hogy a következő százezer évben nova lesz belőle. Vagy nem. :)
  • willcox
    #3
    Az emberi hiszékenység határtalan, ezt ki is használják a csalók és szélhámosok. A hiszékenység mellett még ráadásul ostobák is, képtelenek logikusan és önállóan gondolkodni. Sokszor még a "józan paraszti ész" is hiányzik. Ez sajnos jellemző az emberiség túlnyomó többségére.
  • wraithLord
    #2
    Jó, de pont ez az, ha felrobban/valamiképpen megszűnik egy csillag, azt évek múlva tudjuk csak meg. Pl. ha 50 fényévre van, akkor csak 50 év múlva fog eltűnni az "égről", pedig már 50 éve nincsen ott. Tehát ekkor tudjuk biztosra, hogy megsemmisült... Gondolom én.
    A csillagászok milyen időintervallumon belül tudják "megjövendölni"/meghatározni/stb. egy csillag pusztulásának pontos időpontját?

    Egyébként meg nem tudom, mire alapozzák ezt a világvége dolgot... Szerintem ma a leghülyébb ember is okosabb, mint anno bármelyik maja volt. Szóval ha jövőre világ vége lenne, akkor nem valószínű, hogy a majáktól kellene értesülnünk róla...
  • NEXUS6
    #1
    Elég nekünk a totális pénzügyi káosz is, minek ide szupernova, meg űrlények, meg Niburu, meg malyanaptár!?
    :D