85
  • narumon
    #85
    "-Ezt a hatalmas ökörséget honnan vetted? A kínai olcsó tableteket nem győzöm rendelni, úgy viszik mint a cukrot."

    Akkor most gondold el, hogy más dupla annyit nem győz rendelni az ipad2-ből és akkor már képben is vagy.
  • MutenRoshi
    #84
    ".... 10 hónap alatt alig 1,2 millió példányban fogytak ezek a rivális megoldások, a vetélytársak összbevétele pedig alig érte el a 415 millió dollárt, ... , ha összevetjük azt az Apple eddigi eredményével: a cég egyedül a nemrég lezárt harmadik negyedévben több mint 11 millió példányban értékesítette iPad tábláját"

    A cikk írója itt most nem összemérhető mennyiségeket hasonlít össze. Ahhoz, hogy tudjuk darabszámra mit takar a 415 millió dollár bevétel, ismernünk kell, hogy az összes többi gyártó milyen összegért árulta a termékeit. Viszont még ebben az esetben sem feltétlen jön ki a pontos darabszám, mert az arányok változhatnak az árkülönbözetek miatt. Az össze nem mérhető mennyiségekkel való érvelés a demagógia eszköztárába való.



    "A HP ezzel a nem-Apple piac 17 százalékát szerezte meg"

    A cikkben sehol sem szerepel, hogy hány százalékos az Apple piac, vagyis megint csak nem lehet megállapítani a leírtakból, hogy mit jelent a 17 százalék.
    Ez a cikk egy hablaty. Semmiről sem szól.
  • usersg
    #83
    "Nem támogatja a warezt? A pofátlan zenészek, hogy képzelik, hogy valaki fizessen a munkájukért! :))"

    Mert a saját gépén csak warez hanganyag lehet? Érdekes a gondolkodásod.
  • llaszlo
    #82
    Bakker, de jó neked. Te tényleg tudod, hogy az apple mekkora haszonkulccsal dolgozik? Húúú te aztán valami kurva okos csávó lehetsz, hogy ha ezt ki tudtad számolni. VAgy valami nagy kutya aki az applenél dolgozik. :D :D :D :D
  • mad mind
    #81
    Az ok egyszerű. Az almának ott az itunes, míg a többi csak most próbálja, ha egyáltalán próbálja kiépíteni a saját alternatíváját.
    Mondjuk itt is hamarosan lanyhul majd az érdeklődés, mert ez is olyan mint a netbook. Akinek kell az hamar megveszi, a többi ember meg max. akkor, ha nem tud mit kezdeni a pénzével.
  • wroadd
    #80
    Látod,látod, te nem az Apple féle verziót értelmezed wareznak
    (ami nem az iTunes-ból jön = warez) :)))
  • 5c0rp330n
    #79
    igencsak furcsa szovegertelmezesi kepessegeid vannak. szo sem volt warezrol.
  • Arnoux
    #78
    Én vettem egy Archos 101 internet tabletet még nyáron 67 ezer körül (10 colos) és baszhatom az ár érték arányomat ha kaptam egy ilyen szar gépet. Mind1 iPad drágább volt és még most is drágább, annyit nem adtam volna érte.
  • Hoho
    #77
    "#53: ja, nem semmi elvarasaim vannak. peldaul hogy ra tudjak masolni egy mp3-at a sajat gepem es itunes nelkul. huu, micsoda elvaras. nem is ertem mit gondoltam magamrol h nem a sajat gepemrol akartam ramasolni valamit es meg a csodalatos (undormany hanyadek) itunes sem volt fent rajta."

    Nem támogatja a warezt? A pofátlan zenészek, hogy képzelik, hogy valaki fizessen a munkájukért! :))
  • DontKillMe
    #76
    Talán akkor a címet ki kellene egészíteni a "Az Egyesült Államokban " szavakkal. Mert láthatóan nincs benne, holott kizárólag a USA-ban értékesített szarokra vonatkozik, ami baromira nem tükrözi a globális piaci adatokat. De miután nem szerepel a címben, jogosnak tartom a kérdést továbbra is. Mivel a tablet piac != USA tablet piaccal. Azon kívül egy NPD-nek sincs abszolút semmi rálátása egy akármilyen másik országban megrendelt termékre, ami egyáltalán nem kerül be az ottani kereskedelembe, hanem mondjuk postán jön. Így tudomása sincs, ergo adatai sem, tehát az eredmény baromira fals. Valóban csak a saját eredményeit tükrözi, de akkor meg a cím téves, ugye. Erre próbáltam rámutatni.
  • Oliwaw
    #75
    Valamikor volt a szomszédomban egy bögrecsárda 200m2 szőlő ültetvény háttérrel.
    Tudjátok miből készítette az öreg a bort meg a pálinkát ?
    Szalmából vagy krumpliból. Ehhez képest a mogyoró No1.
  • Papichulo
    #74
    Igazan sokat egy thin client-tel sem sprololnal mivel a tablet-eken nem a processzor a legnagyobb koltseg, hanem a kepernyo, a haz, meg az aksi. A memorian tudnal fogni valamennyit, de lenyegesen olcsobb, akkor sem tudna lenni.

    Itt egy osszeallitas az iPad2 alkatreszarairol, mely nem tartalmazza a szallitasi koltsegeket, a R&D-t, a retail arrest, a marketing koltsegeket, a support koltsegeket, meg meg rengeteg dolgot. Ezeken az arakon kaphatoak az alkatreszek ipari mennyisegben: http://www.isuppli.com/PublishingImages/Press%20Releases/2011-03-12_iPad2_BOM.png

    Ezt amugy ajanlom azoknak is akik azt hiszik, hogy az Apple olyan sokat fog a hardware-en es olyan hulyesegeket irnak, hogy "a pofátlanul magas haszonkulcs miatt" kerul $500-ba.
  • gombabácsi
    #73
    na de én nem erre gondoltam, hanem célezközre, ami csak ezt tudja
    így lenne olcsó
  • G_ArchAngel #72
    A szovegben talalsz kekkel kiemelt linkeket, keresd az 'NPD elemzese' szavakat.
  • DontKillMe
    #71
    "Bár a tábla PC az okostelefonok mellett 2011 másik nagy nyertese volt, a kisebb vásárlói hisztéria képe csalóka, mivel az Apple fejlesztésén kívül nem nagyon fogytak ezek az eszközök. Az iPad minden riválisát lemossa"

    -Ezt a hatalmas ökörséget honnan vetted? A kínai olcsó tableteket nem győzöm rendelni, úgy viszik mint a cukrot.
  • narumon
    #70
    Van ilyen többféle is.
    Sőt olyan is van (nálam pl így megy a rendszer), hogy a dreambox beltérihez van vezérlő ipadon, és wifivel akárhol vagy a lakásban az ipadon is tudod nézni az összes tévé műsort mert a dreambox "kilöki" rá. Sőt a felvett műsorokat is nézheted kényelmesen. Azon kívül én a hifimet is iphone-ról és ipadról vezérelem, külön szobákra van osztva a nappali és a hálószobai hifi. Szerintem gyak. mindenre van megoldás csak utána kell nézni, és nem elhinni amit az apple fikázók mondanak.
  • Papichulo
    #69
    Dehogynem: Google->"remote desktop client ipad"
  • gombabácsi
    #68
    Olyat nem csináltak még, hogy a tablet csak egy touchscreen és az otthoni gépemen fut minden és videókép megy a tabletre? Szóval "onlive" házilag. :)
    Szerintem ez tök állat lenne és lehetne olcsó is.
  • Papichulo
    #67
    Sok eve hasznalok Apple termekeket es nagyreszt elegedett vagyok veluk, viszont, aki ezt az iTunes kitalalta azt elkuldenem egy afghanisztani kalandturara Star and Stripes-ba oltoztetve, hatan egy magnoval, amin valami heavy metal uvolt es kezeben egy whiskey-s uveggel. Ennel a programnal nagyobb szemet keves van es szamomra erthetetlen, hogy miert ezt nyomjak. Minden funkciojara (kiveve store es iOS szinkronizacio) van jobb megoldas, de sajnos ez utobbihoz nelkulozhetetlen, kulonben mar a gepemen sem lenne (rm itunes.app -rf)
  • fika ferenc
    #66
    Könyörgöm értsetek már meg: igen, az iPad nem helyettesíti a Note Book-ot, sem az okos telefont.
    Ez egy önálló kategória! Akinek van az pontosan tudja,hogy mire használja, akinek meg nincs az meg úgy sem érti meg, hogy mire jó.
    Tehát az igazi kérdés az, hogy van itt olyan akinek van iPad-je és úgy érzi, hogy értelmetlen hülyeség, vagy hogy nehéz a kezelése? LOL

    - Mert csak ismételni tudom önmagamat: a többi majom már megint olyanról vitatkozik amiről fogalma sincs.
  • 5c0rp330n
    #65
    hasznaltan vettem olyan aron, aminek itthon a duplajan barmikor el tudtam volna adni (es vegul el is adtam), szoval nem volt mit bukni rajta, egy probat megert.

    #48: az a telefon sokkal kozelebb all a te igenyeidhez. mint irtam, nekem az ios is egy buta szar volt. neked talan jo lenne az a tarcsazos telefon, csak gondolom nem eleg draga es sznob, igy nem kell.
    #53: ja, nem semmi elvarasaim vannak. peldaul hogy ra tudjak masolni egy mp3-at a sajat gepem es itunes nelkul. huu, micsoda elvaras. nem is ertem mit gondoltam magamrol h nem a sajat gepemrol akartam ramasolni valamit es meg a csodalatos (undormany hanyadek) itunes sem volt fent rajta.
    nem, nem androidrol beszelek. arrol beszelek, h az ios milyen buta korlatozott szar. az android ennek pont az ellenkezoje, ahol alapbol is gyakoraltilag mindent meg tudok csinalni amit akarok.
  • Papichulo
    #64
    " a tabletek 90%-a a trend miatt kerül megvásárlásra"

    Ez a szam valami felmeresbol/tanulmanybol szarmazik? Hol lehetne elolvasni?
  • G_ArchAngel #63
    Nekem is tobb ismerosom van (kreativ emberek: stylist, blogger, fashion designer), aki 99%-ban csak az iPad-jat hasznalja, semmi mast.
    Olyat is ismerek, aki csak az elettarsa gepet hasznalja neha backupra, azontul minden munkat egy kulso billentyuzettel az iPad-on vegez. Szamomra is beteg, de van ilyen, masok az igenyeink, ezt be kell latni.
  • gforce9
    #62
    Nem csak én vagyok így :)
  • narumon
    #61
    Oké látom nem vagy képes kilépni / kinézni a kis gubódból, úgyhogy nincs miről beszélnünk.
  • gforce9
    #60
    No, szerintem pedig, van már mindenkinek számítógépe, aki kicsit jobban belefolyik az informatikába, akinek pedig csak napi 1 email az igénye meg mondjuk zenehallgatás, vagy néha megnézni valamit a weben, azt a !már meglévő! telefonja segítségével megteheti. És nem "baszom meg", bocs. Próbálj meg emberi módon kommunikálni. Egyébként én abba kötöttem, bele, hogy nem életszerű egy egyetlen informatikai eszközként működő tablet. Kb, mondjuk semmit sem írtam arról, hogy kiegészítőnek veszik a meglévő gép mellé. Erre te felhozod ezt az esetet.

    Ezzel kapcsolatban csak annyit írtam, hogy általában a meglévő eszközeik tudásán túl, nem tud a tablet többet. És ezzel sem hinném, hogy elrugaszkodtam volna a valóságtól. Az hogy mégis megveszik kiegészítőnek az emberek a meglévő eszközeik mellé, legtöbb esetben nem a szükség miatt van, hanem azért, mert most épp ez a trend. És ezzel sem hinném, hogy nagyon elrugaszkodtam volna a valóságtól. Tudom te számtalan embert ismersz, akinek az informatikai problémáira kizárólag a tablet pc a megoldás. Attól, hogy ismersz sok ilyen embert, attól még a tabletek 90%-a a trend miatt kerül megvásárlásra, köze sincs ahhoz, hogy valamiféle informatikai célfeladat miatt vennék meg.
  • narumon
    #59
    +1
  • narumon
    #58
    Ú bazdmeg látom elég nehéz a felfogásod, és csak a divat mantrát tudod hangoztatni. Hidd el nem 1-2 őrült van aki minden informatikai dolgát egy ipadon éli ki, márpedig azért amit korábban leírtam. Az, hogy te informatikai beállítottságú vagy informatikai forumot olvasol, valószínűleg a barátaid is ilyenek. Nekem viszont üzleti életből van rá látásom másik oldalra is. Nem egy embert ismerek akinek az informatikai igénye a napi 1 email olvasás. Ennyi. Semmivel sem több. Hidd el sok ilyen ember van. Azon kívül mint az elején is írtam szintén rengeteg ember van ahol van egy asztali gép (olyan amilyen), ami mellé kellett egy hordozható eszköz - és hidd végre el, hogy nincs mindenkinek szüksége notebookra, és nem a divat miatt fesz hordozható eszköznek ipadot hanem a notebookal szembeni számtalan előnye miatt (mint itt már más is leírta korábban) ha ezt nem látod akkor sajnos nem tudok mit mondani. Esetleg még egy adalék;
    Van egy vállalkozásom ahol interneten keresztül lehet venni kifejezetten NEM informatika témájú dolgot. Amikor elindítottuk akkor csak bankkártyás fizetés volt. Azért kellett utánvétes lehetőséget csinálnunk, mert ezrével jöttek a telefonok, hogy most akkor bankártyával hogy is miként is tud fizetni. (pedig a végén már magyarázó videótól elkezdve minden volt fent és minden magyar nyelven). Szóval bármilyen furcsa Magyarországon (és a világon sok helyen) ezresével élnek olyan emberek aki kettő számot nem tud beírni és hármat kattintani...
  • asgh
    #57
    Felhoztál néhány indokot, hogy NEKED miért nincs rá szükséged és ebből azt vezetted le, hogy ezek szerint senki másnak sem. Ha számodra ez a hülyeség definíciója, akkor legyen úgy.
  • gforce9
    #56
    Én legalább felhoztam néhány indokot, hogy miért nincs rá szükség :) Te meg szimplán kb lehülyézel :)
  • asgh
    #55
    " Pont azt próbálja hangsúlyozni minden gyártó, hogy mennyire sokoldalú a készülék, ergo, széles célközönségnek szánják, nem behatárolt rétegeszköznek."

    Attól, mert a célközönség széles, még nem jelenti azt, hogy nem behatárolt. Pl. sokan laknak városban, sokan vesznek városi autót, de ez nem jelenti azt, hogy a városi autót mindenkinek szánják és jogos lenne a panasz mondjuk a favágók részéről, hogy nem lehet városi autóval jeges úton mázsás farönköket vontatni.
    Amint előjön a tábla téma, jön a sok IT guy, aki megszokta, hogy ha informatika, akkor ő mondja meg a tutit, és jól kinyilatkozza, hogy NEKI nem jó a tablet, ergo SENKINEK sem az. Pont mint ha favágók osztanák az eszet városi autó témakörben.
  • gforce9
    #54
    Már ne is haragudj, de attól hogy van 1-2 őrült, aki minden informatikai dolgát 1 szál ipadon éli ki, még nem lesz sem életszerű, sem általános. Ne akard már megmagyarázni, hogy az az elterjedt forma, hogy valakinek van 1 tablet-je és mellette semmi.
  • narumon
    #53
    "gyakorlatilag alig tudtam vele barmit megcsinalni, amit egy okostelefontol elvarok."

    Nem semmi elvárásaid lehetnek egy okos telefontól, ráadásul, hogy nem átlagos feladatok az fix.

    "a legtrivialisabbnak hitt feladatokhoz is jailbreak-elni kellett es fel oras tutorial-okat vegigcsinalni."

    Várjál már. Te most nem az androidról beszélsz? Mert én ilyet még csak android tulajtól hallottam eddig. (itt is többször felmerült problémámra is pilótavizsgás választ kaptam - havernak azóta sem megy normálisan mert kb egy android guru kéne, hogy megcsinálja)

    "ezek barmilyen mas okostelefonon (symbian, android) vagy beepitett alapfunkciok, vagy egyszeru programmal megoldhatoak, nehany kattintassal, minden esetben. nesze neked egyszeruseg"

    Tényleg felcsigáztál, hogy mik voltak ezek a dolgok amikhez neked tutorial kellett és nem létező programok.
  • narumon
    #52
    "Azért ez a mondat nagyon messze van az életszerűségtől. 1 gyerek legyen a családban és az ipad kevés. Ugyanis jár iskolába, ott van informatika és ugye ott nem ipad az alap."

    Tehát szerinted csak olyan családok léteznek a világon ahol iskoláskorú gyerek van. Hát ehhez gratulálok. Pont erről beszélek, hogy te benne vagy valamilyen élethelyzetben és attól nem tudsz elvonatkoztatni.
  • narumon
    #51
    "a mogyoró kiesett :D"

    Mámé? Mogyorópálinkát még nem ittál? Pediglen fincsi. A pálinka egyébként univerzális nincs olyan növény amiből nem készíthető...
  • Tetsuo
    #50
    Szoval rajottel, hogy hianyoznak ekezetek. Gratulalok! Akkor valaszolhatsz is a kerdesre.
    Az eddigiek alapjan ugy latom, benned van gyulolet.
  • Old PS Fanboy
    #49
    http://www.nyest.hu/media/a-magyar-billentyuzet.png
  • Wittao
    #48
    Fél órás tutorial-ok? :)

    Szerintem adj el mindenedet, mert ez a Neked való IT eszköz: http://2.bp.blogspot.com/_78ypMtajT7M/TEYbdqe3keI/AAAAAAAAAZ4/NCe_FieRsOs/s1600/piros+telefon.jpg

    Ja, kérlek írd le ide, hogy Symbian-on hogyan kapcsolod be a 3G hálózatot (menü fát kérek), és állítod be a Exchange account-odat a telefonra..., ja és utána a másodikat is
    Nesze neked egyszerűség :)
  • Tetsuo
    #47
    Ki gyulol kit?
  • Old PS Fanboy
    #46
    BAROM!