85
  • nlght
    #1
    micsoda meglepő hír... ki gondolta volna, hogy az usában van a legtöbb agy nélküli divatmajom idióta, mert tényleg sokkal jobb a drága, lekorlátozott eszköz mint a szabadon használható, ár/érték arányban pedig jobb rivális eszköz
  • endrev
    #2
    Az agynélküli divatmajom idióták addig divatmajmok, amíg a tényleges használat során rá nem jönnek hogy baromira ráfaragtak.

    Egyetlen gond van kedves Night: nem faragnak rá. A ráfaragás pont a többi készüléknél figyelhető meg nagy számban, amikor arra jön rá, hogy mégis iPad-et kellett volna vennie. Mondom ezt iPad és HTC Flyer felhasználóként. Mindkettőt szeretem, de az iPad-et veszem elő, mert a Flyer hülyeségei és bénasága idegesít, és nem tudom mindenre úgy használni mint az iPad-et.

    Ennyit a kompetenciánkról a témában.
  • mousee
    #3
    Odakint az iTermékek ára az ottani fizetés töredéke, míg itt nálunk annak többszöröse. Nekik az a lényeg, hogy olyan cuccot kapjanak, ami szép, és az alapokat tudja (zene, videó, ímél, internyet, játékok). Ha ez megy, és még szép alma is van rajta, akkor tuti befutó. Az android is nagyon jó, szépen lassan táblákon is el fog terjedni ugyanúgy, ahogy a telefonokon is tette, csak idő kérdése.

    Én pl egy Transformer Prime-al szemezgetek, remélem 1-2 éven belül elviselhetőbb árkategóriába kerül majd számomra :)
  • G_ArchAngel #4
    Az ugye megvan, hogy az ar/ertek arany szubjektiv?
  • G_ArchAngel #5
    a legolcsobb iPad 2 heti minimalber UK-ben (oke, talan 2 es fel), ez annyi, mintha otthon 50k lenne - annyit pedig szerintem meger:)
  • nlght
    #6
    Ok, lehet h az ipad kiforrotabb, mert hamarabb kezdtek hozzá a fejlesztéséhez, de attól még lekorlátozott és drága (a pofátlanul magas haszonkulcs miatt kint is, de a magyar viszonyok között mindenképp), a google meg szépen utoléri szoftverfejlesztésben és lehagyja. Egyébként a táblapiacot még mindig egy nagyra nőtt lufinak tartom, van rá valós igény, de nem akkora, mint ahogy levetíti a média a népnek. Egyszer ez a lufi nagyot fog durranni.
  • mousee
    #7
    Valakinek mindenképpen, én pl 50-ért sem venném meg az ipad-ot (mondom ezt úgy, hogy nemrég szereztem be egy powermac-et otthonra, és van egy slot loading-os g3as imac-em is (konyhai gép :P).

    Amúgy az egész tábla őrület egy vicc, ahogy az okostelefonok is. Az emberek 90%-a azért veszi meg, mert trendi (akár alma, akár robot), és a töredékét sem használja ki. Az ilyen telefonok az esetek nagy részében facebookozásra, és angry birds-re vannak használva. A táblák valószínűleg pontosan ugyanerre lennének, csak nagyobb felbontásban. Divat, pénzkidobás.

    Én azért hajtok a transformesrs prime-ra, mert a jelenlegi androidos telómat is alaposan kihasználom (gmail (privát), sima mail (céges), naptáram folyamatosan ki van töltve, internetezek, szórakozok út közben (zene,videó,jútúb,trafficJAM rullz), ha kocsival vagyok akkor GPS, fényképezek is vele elég sűrűn, videót mondjuk ritkábban csinálok. Mostanában kéne valahogy belőnöm majd a VPN-t is, mert nemsokára húzok ki külföldre.
    És ez a telefon egy csöves HTC Wildfire, és nem érzem úgy, hogy kinőttem volna. Amiért a transformer prime-ban gondolkodom az az, hogy kéne vennem egy új laptop/netbook-ot, mert a régit eladtam (acer aspire 5536g), és jelenleg egy p3-as laptopot használok ami... bár elvagyok vele, de már nem éppen up-to-date (fusi lifebook b series, érintőképernyős, nagy poén :P).
    Mivel a prime elég izmos vassal jön, ezért nem hiszem hogy gond lenne a későbbiekben vele, ha a droid nem felelne meg a kívánalmaimnak, akkor legrosszabb esetben megy rá egy win8 (bár nem hinném hogy találkozok olyasmivel amit nem tudok droidon megcsinálni :P)
  • Tetsuo
    #8
    :) Ezt joparszor eloveszitek, de ez nem lehet kifogas.
    Ha jo az eletszinvonal, ha rossz, az nem befolyasolja a termek minoseget es hasznossagat.
    Az egy mas kerdes, hogy pl. Magyarorszagon (es a vilag nagyreszen) nem engedhetik meg maguknak az emberek, de attol meg lehet jo az iPad.
    A Bentley-t sem engedheti meg a legtobb ember, megsem szarozza le senki.

    Aki gazdag, az pedig nem feltetlenul vasarol ossze-vissza, O ugyanugy megfontolhatja, mit erdemes megvenni. (Ezert is gazdag.)

    Az amerikaiak es az angolok tobbsege bizony hiteleket halmoz fel es legalabb ugy a fogyasztoi tarsadalom rabszolgai mint a magyarok, ha nem jobban.
    Rajuk "is" hatnak a reklamok, a sok agymosas, nivotlan szorakozas, raadasul mas szinten. Magasabb az eletszinvonal, nagyobbak a mesterseges igenyek es emiatt a hitelek is.

    Szvsz az iPad egy nagyon jo termek, nagyon sok embertol hallom, akinek van, de nekem nem kene.
  • B0nFire
    #9
    Hiába példálózol itt a minimálbérrel, mert azt kell látni, hogy amíg UK-ben minimálbérből ki tudja fizetni az összes rezsijét és meg tud élni, mellette még meg is tud takarítani, tehát van sansza rá, hogy össze tudja rakni az árát.

    Nálunk korántsem ez a helyzet. Te minimálbérből nemhogy nem takarítasz meg, de még a számláidat sem fizeted ki, ergo 0 esélyed van "összerakni" rá a pénzt.
  • asgh
    #10
    1. A tablet, egy jól körülhatárolható célközönségnek szánt terméktípus. Attól, mert valakinek nincs rá szüksége, nem jelenti azt, hogy az összes tablet használó konzumidióta, akinek reklámmal le lehet nyomni a torkán azt, ami nem is kell neki. Pl. nekem nincs szükségem trágyarakodóra, mégsem hiszem, hogy mindenki idióta, akinek van.
    2. A tablet piac jelenleg olyan, mintha a TV-k csak a saját gyártójuk adását tudnák fogni. Azért arat az apple, mert az iPad mögött ott van egy jól kiépített szolgáltatási rendszer: iTunes, AppStore, iCloud. Nem véletlen, hogy mellettük egyedüli esélyesnek az Amazon számít, mert ők tudnak tartalmat adni a tartalomfogyasztó eszköz mellé. Ebben a mezőnyben hiába erőlködik a többi hardvergyártó. Ha a a Google nem indítja be és nem viszi sikerre a saját tartalomszolgáltatásait, nem lesz esélyük. Szvsz ezt a google is észrevette, nem véletlenül indítottak profi Youtube csatornákat és saját zeneboltot, csak lehet, hogy rosszul időzítettek: mire esélyük lenne felfutni, a független hardvergyártók kivonulnak a piacról, így viszont a google szolgáltatások fogyasztók nélkül maradnak.
  • mousee
    #11
    Nem kerestem kifogást, csak leírtam a véleményemet :) Nem azt mondtam hogy az iPad szar (sőt, nagyon jó termék a maga nemében, ebben egyetértünk), hanem azt, hogy én nem venném meg, mert számomra kényelmetlen, nekem nem tetszik. Persze ízlések és pofonok, ugyebár, különböző emberek vannak, van akinek nagyon is kényelmes cucc, aki beéri a tudásával.

    A megélhetési körülmények, és a reklámoknak köszönhető teremtett igények... na ez meg egy szép nagy külön téma, amiről oldalakon át lehetne írogatni.
  • 5c0rp330n
    #12
    hat egeszsegukre, az agyonkorlatozott ios miatt en mar az iphone-omat is sokszor a foldhoz vagtam volna legszivesebben, egy ugyanilyen buta os-t 10"-on valoszinu nem sokaig viselnek el.
  • Marko001
    #13
    Ja, 50 ezret szerintem is megérne, de rohadtul nem annyiba kerül. :D
  • Mister
    #14
    A Bentley is megérne 2 millió forintot :D
  • G_ArchAngel #15
    De erted, hogy a felmeres nem a magyarokrol szol es nem is a magyar piac meghoditasa az elsodleges cel?
    Az ilyen cikkeknel illik globalisan gondolkodni, ha a magyar tablapiacot elemezte volna az iro, akkor megertem, hogy keseru a szajizunk.
    Nem a gyartok tehetnek rola, hogy nekunk szar.
  • item
    #16
    Nemrég volt egy cikk,amiben frankón leírták,hogy usa-ban ugye államonként van az áfa és ott is van ahol 0% a disztribútor és a kisker forgalmazó nem fizet utána áfát,csak a végfelhasználó. És így sokkal olcsóbban esetenként vesztességgel tudja adni,mint más országokban. Idehaza meg a többi piacon meg megfizettetik(jük),az ottani profitveszteséget. Jól kivan ez találva.
  • gombabácsi
    #17
    egy tablet kb 11ezer ft-t ér, nem többet
    de inkább 7ezer

    vagy 5
  • gforce9
    #18
    Egyetértek, divatbaromság az egész. Semmit nem tudnak, amit a már meglévő eszközeik ne tudnának az embereknek.

    asgh: "A tablet, egy jól körülhatárolható célközönségnek szánt terméktípus"
    Ez egyszereűen nemigaz. Pont azt próbálja hangsúlyozni minden gyártó, hogy mennyire sokoldalú a készülék, ergo, széles célközönségnek szánják, nem behatárolt rétegeszköznek.
  • mousee
    #19
    Én olyan 30-40 köré lőném az ideális árukat (egy szép álomvilágban).
  • M1kka Makka
    #20
    nem unjatok meg a flame-et minden apple-ös cikknel.
    a divatmajmozok meg siman szanalmasak.masnak telik ra,ez mert faj neked? fel kene mar fogni h nem mindenhol szamit luxuskiadasnak egy ipad vasarlasa, nem K-Europabol kene kiindulni.
  • G_ArchAngel #21
    Meg az olaszoknal sem nagy gond venni egy tablat, ha pont van munkajuk, egyszeruen magyarnak lenni szopas: fizetsz egy adot, amire a skandinavok szeme is elkerekedik, emelle kapsz egy balkani fizetest.
  • gforce9
    #22
    1. Amit én írtam, nem az apple ellen szól, hanem úgy ahogy van a táblagépek ellen.
    2. Tellne rá, de a jelenlegi eszközeim is tudják azt amit egy tablet, pénzt nem fogok dodobni, divat miatt.
  • gforce9
    #23
    dodobni=kidobni*.. sry :)
  • DjDano
    #24
    Szerintem az igazi "Tablet boom" jövőre illetve karácsonykor várható, amikor sorra jönnek majd a valóban olcsó és mégis jó minőségű tabletek. Bár a 200 dolláros Amazon Kindle Fire már most elég szép számokat tud felmutatni.
  • fika ferenc
    #25
    Ezt most egy iPad 2-ön írom:
    - Majmok, nem vetettek még észre, hogy csak olyan tartja értelmetlen hülyeségnek az iPad-et akinek nincs?
  • Marko001
    #26
    Akinek van, az meg valószínűleg azért vette meg, mert nem tartja értelmetlen hülyeségnek. Ja, kihagytam, hogy: te majom. :D
  • gombabácsi
    #27
    én nem tartom értelmetlen hülyeségnek
    5-7ezer forintot érő valaminek tartom :)
  • Lack
    #28
    Hogy ki szereti és ki nem, ki minek tartja az eszközt, azt mindenki hadd döntse el maga. Valószínűleg én nem igazán használnám ki egy tábla képességeit, legalábbis nem mindet.

    Nekem nincs, mégsem tartom értelmetlen hülyeségnek, igaz túlságosan fontos eszköznek sem.

    Árkérdést tekintve én inkább a minimálbéreket emelném 1000 euróra, rögtön könnyebb lenne igen sok embernek.
  • item
    #29
  • narumon
    #30
    Mhm, ennek ellenére a világ többi részén is pont ugyanez az arány (még Magyarországon is), akkor hogy is van ez? Vagy mindenki hülye?
  • narumon
    #31
    "Amúgy az egész tábla őrület egy vicc, ahogy az okostelefonok is. Az emberek 90%-a azért veszi meg, mert trendi (akár alma, akár robot), és a töredékét sem használja ki."

    Na ezt nagyon utálom. Ami neked kell az hasznos, ami másnak az már csak a hülyeség meg a trendiség miatt veszi meg. Én fordítva gondolom; rengetegen vannak olyanok a világban akiknek a notebook az ágyúval verébre kategória. Nekik tökéletes választás egy tábla. Én nem cserélném el notebookra felhasználás ügyileg, mert teljesen másra használom.

    "A táblák valószínűleg pontosan ugyanerre lennének, csak nagyobb felbontásban. Divat, pénzkidobás."

    Már fentebb is leírtam; rengeteg ember van a világon akinek az informatika igénye, kimerül egy kis szörfölésben, email nézésben, video vagy hangtelefonálásban. Szerintem ezeknek az embereknek egy notebook overkill. Ebből az irányból azt is mondhatnám, hogy notebook divat, pénzkidobás, de nem mondom, mert tudom, hogy valakinek meg az az igénye. Nem tudom miért olyan nehéz elfogadni, hogy ahány ember annyi igény.

    "Én azért hajtok a transformesrs prime-ra, mert a jelenlegi androidos telómat is alaposan kihasználom (gmail (privát), sima mail (céges), naptáram folyamatosan ki van töltve, internetezek, szórakozok út közben (zene,videó,jútúb,trafficJAM rullz), ha kocsival vagyok akkor GPS, fényképezek is vele elég sűrűn, videót mondjuk ritkábban csinálok. Mostanában kéne valahogy belőnöm majd a VPN-t is, mert nemsokára húzok ki külföldre. "

    Akkor? Akkor miért nehéz elhinni, hogy más is használja ennyire az okostelefonját, esetleg az ipadját?

    "Mivel a prime elég izmos vassal jön, ezért nem hiszem hogy gond lenne a későbbiekben vele, ha a droid nem felelne meg a kívánalmaimnak, akkor legrosszabb esetben megy rá egy win8 (bár nem hinném hogy találkozok olyasmivel amit nem tudok droidon megcsinálni :P)"

    Akkor most beállsz abba a sorba amit előbb szidtál? Nagyon nem értelek...
  • narumon
    #32
    "hat egeszsegukre, az agyonkorlatozott ios miatt en mar az iphone-omat is sokszor a foldhoz vagtam volna legszivesebben, egy ugyanilyen buta os-t 10"-on valoszinu nem sokaig viselnek el."

    Húha, nem tudtál átküldeni a melletted ülőnek egy mp3 csengőhangot? Kb. ebben lehettél olyan kurva korlátozott...
  • narumon
    #33
    "Egyetértek, divatbaromság az egész. Semmit nem tudnak, amit a már meglévő eszközeik ne tudnának az embereknek."

    Te is rosszul gondolkodsz. Abból indulsz ki, hogy már van ilyen eszközük. Pedig nincs. Az ipad vásárlók nagy része az nem az otthon 2 notebook 2 netbook 2 asztali gép 1 internetes médialejátszó tulajból kerül ki. Nem egy példát tudok ahol az egyetlen informatikai eszköz a családban most egy ipad. Sőt olyat is tudok, hogy egy nagyon régi notebookot cseréltek le rá. Szóval próbálj egy kicsit tágabb látókörrel körbe nézni és mindjárt nem tűnik hülyeségnek.

    asgh: "A tablet, egy jól körülhatárolható célközönségnek szánt terméktípus"
    "Ez egyszereűen nemigaz. Pont azt próbálja hangsúlyozni minden gyártó, hogy mennyire sokoldalú a készülék, ergo, széles célközönségnek szánják, nem behatárolt rétegeszköznek."

    Annyiból feltétlenül igaz, hogy nincs rá mindenkinek szüksége, tehát szerintem is elég körülhatárolható rétegnek szól. Dehát a világon rengeteg ilyen termék van, és ebből a gyártóik jól megélnek.
  • Adequate
    #34
    Egyetemre járok van félévente 15000 oldalnyi jegyzetem( a könyveket is beleszámoltam), amik 99%-a megtalálható elektronikus formában.
    Meguntam a sok nyomtatgatást, meg papírhorculászást, ezért vettem egy laptopot, 170.000 Ft-ért. Core2 1.3 GHZ proci 4GB ram volt benne és másfél kiló volt, ami számomra fontos volt (mármint a súly), mert keveset voltam otthon mindig ott tanultam, ahol éppen tudtam. Borzalmas volt. A laptopom ~4 órát bírt, ami kiemelkedőnek mondható a mai laptopoknál, viszont ez a teljesítménybe került és ez sokszor odáig fajult, hogy egy scannelt PDF a görgetésnél olyan lassú volt, hogy hihetetlen. A töltő hurcibálásról meg nem is beszélve... annak is súlya van + mindig keresni kellett a konnektorokat és azok közelében lenni.
    Eladtam a laptopot és vettem egy ipad2-t, amerikai áron, ami szerintem megérte, mert:
    - 10 órát bír állandó wifi: on(ha kikapcsolom több), és PDF olvasással egyszerre (ja a laptop wifi-vel 3at bírt talán)
    - a súlya a töredéke egy laptopnak 600g, ha jól emlékszem
    - ha mégis kéne a töltő az se egy nagy probléma akkora, mint egy mobiltelfoné
    - ua. a PDF szinte alig szaggat, az olvasás folyamatos.
    - ott használom ahol akarom a földön ülve is kényelmes

    és még sorolhatnám, így is sokat írtam. :)
  • Adequate
    #35
    fosaple levele.
  • sanyicks
    #36
    Persze hogy csak az ipad menő, mert az van a tévében azt vesznek a politikusok is, az folyik a csapból. Az ipad vásárlók 95% fogadni mernék hogy nemtudja mi a tablet pc, és úgy tudja hogy az ipadhoz hasonló gép nincs. Tehát nem a tablet pc kell, nem az a felhasználás, hanem pont az ipad, mert divatos. Majd elmúlik előbb utóbb, pont mint a fácsebúkk, a lédigágá, dzsásztinbíbör őrület.
  • mousee
    #37
    Azért tartom fölösleges pénzkidobásnak, mert az emberek, akik táblát vesznek, már többnyire rendelkeznek asztali géppel/laptoppal, tehát mar alapból overkill :)
    Ettől függetlenül ha nem lenne nekik más gépük, akkor tök igazad lenne, így viszont marad a gép melletti trendi kütyü szerep :)
  • Tomalak
    #38
    Erről van itt nagybaszó, mindeki azt vesz amire szüksége van személy szerint. Kb arról vitatkoztok, hogy mi a jobb a szilva vagy a barack vagy a mogyoró :D
  • Adequate
    #39
    Amelyikből több pálinka főzhető.
  • Tomalak
    #40
    a mogyoró kiesett :D