52
  • finizlik
    #52
    :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D::D:D:D:D
  • Rapid81
    #51
    Látom, hogy annyira sötét, intelligencia nélküli f@szbukidióta vagy, hogy még arról sincs fogalmad sem, hogy mit jelent az alternatíva szó.

    Olvass utána:
    http://idegen-szavak.hu/alternat%C3%ADv

    A többire meg csak annyit, hogy az nevet, aki utoljára nevet... A vak embernek nem lehet elmagyarázni, hogy milyen látni és amint látom, neked fogalmad sincs, hogy mi folyik körülötted.
  • finizlik
    #50
    Attól hogy mindkettő oprendszer NEM alternatívája a másiknak.

    Nem magyarázom mert úgysem érted meg.

    Van FBI iroda és KIT ÉRDEKEL? Igen a MAGYAR hatóságnak természetes kiadják az adatokat, de persze a foglyokat nem. AHa értem :D:D

    Te annyira hülye vagy hogy az már fájdalmas. Imádom az ilyen totális kontroll behaluzó barmokat. Ugyan ezt játszottátok el TI a mobiltelefonnál a bankkártyánál az utcai kameráknál stb. Szánalmasak és idióták vagytok.

    Ha a totális kontroll hozzá segítem a nevemmel, születési időmmel meg a koncertre járási dátumaimmal meg 1-2 illuminált képpet akkor hajrá, ezt a totális kontrollt bármikor elfogadom :D:D:D
  • Rapid81
    #49
    Te aztán iszonyat sötét vagy.

    Tudod, hogy mi a Linux? Egy operációs rendszer. És a Windows? Igen, az is egy operációs rendszer! Ugyanolyan, mint a Borsodi sör, meg a Soproni sör. Sör-sör, de van aki ezt szereti, van aki meg azt, ergo, alternatívái egymásnak.

    Amúgy meg szerinted a kormányzati szerveknek nincs hozzáférése a levelezéseidhez? Szerinted az iwiw-et és a myvip-et ki üzemelteti? Ja persze, a f@szbuk nem magyar, de tudod a magyar hatóságok kapcsolatban állnak külföldi kollégáikkal és azt kérnek ki, amit akarnak, mivel a f@szbuknak kutya kötelessége kiadni. Itthon is van FBI iroda, tudtad? Nem tűnik fel, hogy a jelenlegi kormányzat (világméretben, nem csak itthon) a totális kontrollra játszik, te meg önként veszel részt benne, b@sszus!
  • Gladiator
    #48
    "Erre nem tudok mit mondani ebből látszik, hogy rettentő hülye vagy a témához."

    Te meg valszeg elsorozted az agyad a haverjaiddal, mert azt se latod mire irtam. Segitek:

    "a Google vagy a Facebook feltérképezi az egész személyiséged hozzá az egész kapcsolatrendszered. Olvassa a levelezésed és figyeli mint dumálgatsz a haverjaiddal"

    Te ezt hogy maskepp ertelmezned?:)
  • Mardekár
    #47
    Én üdvözítem a hírt. Nem vagyok egy nagy közösségi portál felhasználó, de az biztos, hogy jobb ha 100 oldal van, mintha csak egy. Csökkenti a face monopóliumát. Továbbá az, hogy több közösségi oldal van/lesz, az a adatvédelmet is erősíti. Képzeljétek csak el, ha a cégek az általuk ismert adatsértéseket elkezdik ellenőrizni a konkurencián ;)
  • finizlik
    #46
    feles ő megmagyarázza hogy van rá másik 21321321 program.
  • fergusonpapa
    #45
    Sokan mondják nincsenek fent ,inkább haverokkal vannak és kocsmáznak etc.

    Kérdem én,egy ilyen találkozót h beszélsz le ha minden haverod legalább 2-3 kilométere lakik töled.hm?? Hát igen felivod lacikát aztán pistikét,azután zolit de neki nem jó,ezért ujra felhivnia többit h milegyen legyen e máskor ez számomra egyenlö a költségel.

    Facebookot lehet jól és rosszul is használni.Egy ilyet találkozott meg 10perc megdumálni.EGYSZERÜ?? IGEN, INGYENES?? IGEN...AKkor meg??!

    Ingyen dumálhatsz távolabbi ismeröseiddel,és öszsehozhatsz találkozokat,de ha az ember sürü programok közt él,jó érzés kicsit beszélgetni haverokkal othon.

    Mindezt ingyen,nekem ez a facebook hogy könnyen elérek bárkit.


    Az meg h a sok tini szar,egésznap rajta van ö baja,ez egy eszköz használjuk ésszel!
  • dyra
    #44
    kezdünk értetlenbe váltani, na itt fejeztem be. Nyomogasd a lájkokat!
  • finizlik
    #43
    A linux nem alternatívája a windows-nak hanem a windows-t kiváltó oprendszer.

    Miért lenne alternatívája egy teljesen más rendszer egy másiknak?

    FAIL.
  • dyra
    #42
    Ne fárassz már. Ez kb olyan, hogy a Linux is alternatívája a Windowsnak. A másik megjegyzésed meg téged minősít.
  • finizlik
    #41
    Egy alternatívát mondok: BING. Ezen kívül még van vagy 10.

    Gmail-t sem vagy köteles használni.

    Ihatsz sört, de hogy barátaid nincsenek az biztos.
  • dyra
    #40
    "El tudom képzelni, hogy a Google magyar tolmácsokat toboroz, akik éjt nappallá téve az én leveleimet fordítják:D"

    Erre nem tudok mit mondani ebből látszik, hogy rettentő hülye vagy a témához.

    "Ki mondta hogy használj google-t?Ááá még véletlenül sincsenek monopol helyzetben! Csak úgy tálcán vannak kinálva a jobbnál jobb alternativák. Már régen fel kellet volna őket is darabolni.

    "Mellesleg akármilyen szupertitkos mw3 as képedet KÓDOLHATOD amikor akarod te igen buta. De mindenki a legmenőbb mw3-as STATODRA a kíváncsi, mert kb ilyen agyi szinten vagy."


    Én nem kódolok semmit mert nem vagyok fent a fosbokon azt meghagyom az agymosottaknak mint te. Inkább megiszok egy sört a barátaimmal a kocsmában.
  • Gladiator
    #39
    El tudom képzelni, hogy a Google magyar tolmácsokat toboroz, akik éjt nappallá téve az én leveleimet fordítják:D
  • finizlik
    #38
    Ki mondta hogy használj google-t?
    SENKI.

    Nem nem a kamerákban néznek a tescoba te buta.

    Mellesleg akármilyen szupertitkos mw3 as képedet KÓDOLHATOD amikor akarod te igen buta. De mindenki a legmenőbb mw3-as STATODRA a kíváncsi, mert kb ilyen agyi szinten vagy.

  • Gladiator
    #37
    Nyilván az, hogy ingyenes csak látszat. Pénzt nem fizetsz érte, csak információt, hogy hatékonyabban tudjanak reklámokkal bombázni. Most te se várhatod el tőlük, hogy évente több száz millió/milliárd dollárt fizessenek a szerverekért, fejlesztőkért és semmit se kérjenek érte. A Google is ugyanezt csinálja, de azért eléggé lassabb lenne a netezés, ha nem lenne gugli bácsi.
  • coolbboy83
    #36
    Ez az egész az emberek hülyítéséről szól, az a kis Zuckerberg meg tudta, hogy 77 szeres milliárdos lesz ettől... kb ennyi...
  • dyra
    #35
    Azt nem ugyanaz a kategória amikor a Tesco a kameráiban meg az eladási statisztikájában lesi, hogy mi kell a jó népnek mint amikor a Google vagy a Facebook feltérképezi az egész személyiséged hozzá az egész kapcsolatrendszered. Olvassa a levelezésed és figyeli mint dumálgatsz a haverjaiddal. Aztán meg szépen kereskedik is ezekkel az infókkal vagy épp kiadja az amerikai hivataloknak amikor azok a terrorizmus ellen küzdenek azokban az országokban ahol tökig van olaj.
    A nagyon okos megállapításodhoz, hogy ez a kapitalizmus csak gratulálni tudok. Ezek szerint neked az élet csak a kapitalizmusból áll és minden ami jó és rossz az teljesen rendben van mert ez a kapitalizmus. Na most az egésznek a rákfenéje ez az ingyenesség! Tegnap kaptam egy levelet a Googletől.
    "Tisztelt Google Analytics felhasználó!

    Örömmel tájékoztatjuk, hogy fiókjában hamarosan aktiváljuk a Google Analytics új verzióját, mivel a régi verziót 2012 elején nyugállományba küldjük. Az új verzió megújult kezelőfelületete segítségével még könnyebben felfedezheti az adatait, valamint számos hasznos új funkciót is rendelkezésére bocsátunk. Íme néhány a kedvenceink közül."

    Érted! Ezek már nem kérdeznek kapom oszt csók. Mert ingyen van. Ilyen lesz a Facebook is. Bármit lenyomnak majd a torkodon mert ingyen van és kussoljál. A te fajtád meg még rinyálni sem fog mert ez a kapitalizmus.

    Érdekes a buszon nem beszélgetnek a normálisabb emberek mindenfajta témáról harmadik fél előtt. A neten nincs ilyen gátlás. És a változatosság jegyében ezek az eszközök kinek a kezében vannak? Nem folytatom lájkolj te is.
  • djw
    #34
    adatbányász cég? :) igen az. a tesco, lidl, cba, mol, shell, mcdonalds és minden értelmes cég adatbányászással foglalkozik, mert elemi érdekük, hogy ismerjék meg a fogyasztóikat, szokásaikat és olyan reklámokkal árasszák el őket, aminek hatására vásárolni fognak. Ezt az egészet kapitalizmusnak is szokták nevezni más helyeken. Mi a baj ezzel?
  • Gladiator
    #33
    Úgy értettem, hogy a profilnál meg van adva egy szabvány, hogy baloldalt van az info, képek, stb, így sokkal egyszerűbb megtalálni, amit keresel. Nyilván nincs fent minden, de pl. sokszor csak a cég címét akarom megtudni, és így sokkal gyorsabb, mint kibogarászni a sokszor eléggé elvetemült dizájnnal rendelkező hivatalos oldalakról. Főleg kis cégekre igaz, akik csak megkérték a szomszéd fiát, hogy dobjon össze valami honlapféleséget.
  • Gladiator
    #32
    Az a baj, hogy te úgy próbálsz meg valamiről véleményt mondani, hogy szerintem 5 percet nem használtad még.

    "nálad nem gond hogy anyádnak meg a haverjaidnak és vadidegenek ugyan azt látják?"

    Anyumat letiltottam, így ő semmit nem lát. Vadidegenek szintén nem látnak semmit. De őszintén? Igazándiból leszarom. Felőlem megjelenhet holnap a New York Timesban az összes nyaralási fotóm. Oszt akkor mi van? Kiszivárogtak rólam infók, úristen, mindenki tudja, hogy két hete a Balatonnál voltam! Jáááááááj!!!!! Nyilván nem teszem fel azokat a képeket, amin az asszonyt dugom, és így nincs minek kiszivárognia.

    Mi nem testreszabható a facsén? Az, hogy nem tudod a háttér színét megváltoztatni? Égető probléma lehet így 2011-ben. Vagy nem tetszik, hogy a 12 éves unokahúgod Justin Bieber számokat linkel? Beállíthatod, hogy soha ne mutassa a linkjeit, vagy egyáltalán bármilyen postját. Bármire megadhatod, hogy miről kapjál értesítést, kitől mit lássál és ki mit lásson.

    Köszönöm, hogy szóltál a Googleről. Csak éppen pont azon problémáztál az első posztodban, hogy a sok hülye cég a facebook profiljára nyomja fel először, hogy kijött az új patch a játékhoz. Most őszintén, mi az egyszerűbb? Hogy facsén azonnal értesülsz, hogy nesze, itt a patch, már töltheted is, vagy naponta felmenni a cég honlapjára és megnézni, hogy van-e már. Ne válaszolj, tudom, hogy neked sokkal egyszerűbb a második megoldás.

    "Tudom hogy a retardált divatbuzik mint pl te szeretik az ilyesmit, és ott csápoltak az iwiwnél majd a májszpésznél (majd utána szarozták amikor már nem volt menő), de nem mindenki ilyen (szerencsére), van aki szereti hogy rendezetten szépen mindennek meg van a helye, visszakereshető, átlátható."

    Visszaakarsz valamit keresni? Ott van az oldal alján, hogy "older posts". Ha ennyire nem megy az angol, csak szólok, hogy már van magyar nyelv is! A language résznél tudod beállítani.

    Én nem a világ legdivatosabb dolgát istenítem, csupán az idióta, wannabeket próbálom visszaterelni a Földre, bár igazándiból nem értem minek zavartatom magam egyáltalán. Sokkal egyszerűbbé tette a kapcsolattartást az ismerősökkel. Ez neked gondolom nem sokat jelent, mert ilyen gyökereknek, mint te valszeg nem sok ismerősük van, így nem okoz problémát az anyáddal és a pszichiátereddel kapcsolatot tartani, de másoknak, főleg, akik külföldön élnek, jóval egyszerűbb így képeket, élményeket, stb megosztani. Nem kell külön msn, ha chatelni akarok, nem kell hotmailben az ismerősöm e-mail címe után kutatni, nem kell külön webtárhelyre feltöltenem a képeket, majd elküldeni a linket másoknak, ésatöbbi.

    Ha a te ismerőseid meg olyanokat osztanak meg, hogy mikor szartak, meg mennyit kockultak, akkor ez valszeg azt jelenti, hogy kb. te is hasonló színvonalon vagy. Tudod, madarat tolláról, embert barátjáról...
  • dyra
    #31
    ,hogy kerülnek ide a zsidók? Én vagyok készen te beteg vagy!
  • finizlik
    #30
    buta vagy.

    dyra: Igen igen, mindenki a MAGYAROK adataira kíváncsiak, főleg a zsidók!


    Készen vagytok ember KÉSZEN.
  • dyra
    #29
    Na ennyit tudsz! Verni a fejed a falba! Mert egyszerű kérdésekre nem tudod a választ. Nyugodtan éld az életed a "fosbokon" abban a hiszemben, hogy te csak azt "osztol" meg amit nagyon szeretnél. Egyenesen betiltanám, hogy Magyar felhasználók adatait külföldi szerveren tárolják. Nem kicsi gazdasági erő lehet ebben a rendszerben ami jó szokás szerint nem nekünk Magyaroknak hoz pénzt. Legyél büszke magadra oszt nyomjad a lájkokat!
  • sanyicks
    #28
    "figy, ha parázol attól, hogy gyenge a láthatóság testreszabás, akkor ne írd ki a faladra a pin kódodat. nem kell olyat feltenni, ami gáz ha kikerül, azt akkor nincs para."

    Akkor mire is jó a fácsebúk? nem közösségi szar? Ja nálad nem gond hogy anyádnak meg a haverjaidnak és vadidegenek ugyan azt látják?
    Azért baj hogy egy helyen van, mert a fácsebúk egy igénytelen szar felület, ami nem testreszabható, mint írtam inkább egy digitális szeméttelep. Na meg az történik rajta és az látszódik rajta amit cukorhegy és haverjai engednek.
    Én tudom amúgy hol keressek infokat a cégről, ugyanis van egy olyan dolog hogy gugli kereső.
    Na meg minden repül amikor már nem lesz olyan menő.
    Tudom hogy a retardált divatbuzik mint pl te szeretik az ilyesmit, és ott csápoltak az iwiwnél majd a májszpésznél (majd utána szarozták amikor már nem volt menő), de nem mindenki ilyen (szerencsére), van aki szereti hogy rendezetten szépen mindennek meg van a helye, visszakereshető, átlátható.
    Na meg persze azért sem jó mert olyanokat termel ki mint pl te(igaz ha ez nem lenne akkor mást imádnál ugyanígy), akik a világ legdivatosabb dolgát vallásos meggyőződéssel imádják, de valamennyire szégyellik is a dolgot így beállítják hogy a nemhasználók azok is divatból nem használják.

    Nyugodtan osztogassad meg mikor szartál, hány heccsátot lőttél a modern vórfer 5-ben, és mennyit nyertél a tombolán, mekkorát hánytál tegnap mikor berúgtál, jó helyen teszed. De jobb ha mindennek megvan a helye. Az internet szemétdombja maradhat a facebook, de más maradjon ettől távol, nem kell mindennek egyenszarnak lennie.
  • finizlik
    #27
  • dyra
    #26
    Tehát normálist választ ismét nem kaptunk mit kezdenek az amerikaiak a megszerzett adatokkal és mire használják fel ezen információkat. De szerinted szarjuk is le mert ez természetes. És ráadásnak még örüljünk a személyre szabott reklámnak mert hát ingyé van (inkább adnák pénzért a tetvek akkor lehetnének elvárásaink is a Google és a Facebook üzletpolitikája ijesztőbb az MS-nél).
  • Tetsuo
    #25
    En a cegek sajat oldalait preferalom, igy biztos hulye vagyok a szemedben...
  • szvini
    #24
    a #23-as kommentem erre az üzere ment volna -> #20
  • szvini
    #23
    Összességében egyetértek a mondandód lényegével.
    de azért az erős hogy "szabványosított", na most mitől is szabványosítot? azt a szót másra szokták használni :)
    Inkább úgymondanám: egységes. (de néhol elég tematikátlan sztem)
    De amúgy nem vagyok oda hogy cégek honlapját lessem facsén, mert abban sem sok rendszer van csak ömlik az info.

  • finizlik
    #22
    ott a pont
  • Gladiator
    #21
    témához hozzászólva, annyira nem örülök ennek, mert a Windows Phonenak az a nagy előnye, hogy teljesen egybe van fűzve a Facebookal. Az összes kontaktom, képem, mások képei, események, stb automatikusan szinkronizálva van a telómmal és baromi kényelmessé teszi a használatot. Remélem nem az lesz, hogy amint a Microsoft kifejleszti a saját közösségi hálóját, megszüntetik a Facebook integrációt és inkább ezt integrálják, hogy így is növeljék a népszerűségét.
  • Gladiator
    #20
    :DDD szeretem az ilyen "márpedigénazértsemregelekfacebookra" menő arcokat.

    figy, ha parázol attól, hogy gyenge a láthatóság testreszabás, akkor ne írd ki a faladra a pin kódodat. nem kell olyat feltenni, ami gáz ha kikerül, azt akkor nincs para.

    és miért is baj az, hogy minden egy helyen van? érdekel mondjuk 3 cég, felmegyek facséra, egyből látom, hogy milyen új termékük van, stb, stb. szabványosított a felület, mindig tudod, hogy hol keresd az infókat a cégről/termékről, stb stb. ehelyett te inkább külön-külön megnyitod naponta a cégek weblapját, és megpróbálod a totál különböző weblapokból kibányászni a számodra fontos infót.

    nah, hát maradj csak meg ilyen kis okos és menő srácnak:D
  • sanyicks
    #19
    facebookkal az a szar,
    -hogy a csapból is az folyik
    -utálok minden divatot márpedig ez az
    -sok cég normális support felület és kihirdetési felület helyett ez a szart használja, értsd a saját weboldalukon egy szó nincs arról hogy kijött a játékhoz egy új patch, mert csak a retek fácsebookra írják ki, és elvárják ha valamit akarsz akkor regelj a fácsbúkra
    -igénytelen a felület, ha túl sok mindent engedélyeznek az üzenőfal kb egy szeméttelepre hasonlít
    -adatbányászat, gyenge láthatóság testreszabás (ezt pl néhány hónapja még jobban gyengítették)
    -már a fórumokat is fácsebúkra helyezik, így aztán lesz nézés és adatvesztés amikor elmúlik a fácsebúk divatja és esetlen megszűnik...
  • finizlik
    #18
    Na legalább beláttad :)
  • shaddam
    #17
    Csodálatos
  • skyhero911
    #16
    Igen így már igazad van, ezt az oldalát nem gondoltam végig. (Reklámot meg azért nézek, mert ha már elkezdek egy filmet nézni, akkor reklámnál nem kapcsolgatom el...)
  • finizlik
    #15
    Alap hogy mindenhonnan ez jön, mivel INGYENES reklámfelületet biztosít AKÁRKINEK. Majd ha fizetni kell azért, hogy egy cégnek oldala legyen (nem lesz ilyen), akkor majd nem lesznek fb-s linkek a reklámok végén (minek nézel amúgy reklámot?)

    Az meg hogy minden szerencsétlen (most nem a példádra értem) erről beszél, az már megint miért az oldal hibája? Az oldalnak az a lényege, hogy minél többen látogassák, és ezt el is érte. 600 millió userbe vagy mennyibe alap, hogy a 90% agyhalott... Nézd csak meg miből élnek meg a kereskedelmi tv csatornák.

    dyra: Már leírtam, KI KÉNYSZERÍT RÁ HOGY MEGADD MINDEN ADATODAT?!
    Ha a google nem gyűjtene adatokat NEM LENNE GOOGLE. Ha nem figyelné a netezési szokásaidat, akkor a keresője annyit sem érne mint az IE a böngészők között.
    Ezen kívül nem lenne, Gmail, Youtube, Picassa, stb stb stb.
  • skyhero911
    #14
    Nem e téren szar, nekem az a bajom vele, hogy már a csapból is az folyik. Nincs facebookod akkor már nem is vagy élő ember. Ez az első olyan közösségi oldal ami tényleg közösségi, csak az említett túl reklámozás számomra már idegesítő. Ha nézek Tv-t, akkor a legtöbb reklámba is ezt látom a reklám végén a facebook link, a rádióban is, hogy ezt meg azt "lájkolj". Az osztály társaim is erről beszélnek, még anyám is, és a húgom is :D Na most akkor van más téma mint az? :) Persze van.
  • dyra
    #13
    Azért mert egy adatbányász cég. Mint a Google. Ki ellenőrzi őket? Lehet tudni mire használják a megszerzett adatokat? Tudsz ezen kérdéseimre megnyugtató választ adni?