117
  • Bronx South
    #37
    Szerencsére az ilyen síklátókörű irományokat, és emberek ilyen kaliberű véleményét már rég elzártam magamtól, sry ha ezzel megsértettelek.
  • Irasidus
    #36
    Nincs eltitkolt csillagászat, nincsenek UFOk. Egy egyszeri égboltfelhasználó nem tudja mit kellene az égbolton látnia, nem szakember. Az égbolt nem az állócsillagok szférája, jelensége tárháza amit egy laikus nem ismer. Te sem.

    Olvasni meg sok mindent lehet, attól még, hogy írták nem lesz igaz.
  • wraithLord
    #35
    A mobilom naptára meg 2016. 12. 31-én ér véget. Kicsit fejlettebb technológia, mint a majáké, nagyságrendekkel megbízhatóbb. Szerintem akkor lesz világvége, nem jövőre. Meg majd szólok egy tisztánlátó ismerősömnek, hogy kérdezze meg az arkangyalt, mi okozza majd a világvégét...
  • uwu200
    #34
    ja hát ezt nem így akartam elküldeni XD
  • Bronx South
    #33
    Nem ártana megnézned ezt a filmet, és a filmnek is a végét mert az szól a titkolózásról. UFO kutatók, egyéb tudósok, volt szövetséges katonák beszélnek benne, így a középső része a hszednek jó nagy hülyeség.
  • torreadorz
    #32
    Nos amennyiben olyan kinyilatkoztatásokat teszel hogy:
    "Továbbá az az érv helytelen, hogy 2012 -ben bármi fennakadást okozhatna, olvastam még régebben hogy ugye 3600 évenként ér Föld közelbe, és ebből a pályájának talán a felén jár jelenleg."

    Akkor nem ártana leirnod hogy miből olvastad még régebben ugye...

    Egyébként elárulok egy szigoruan titkos infot (feltörtem a pentagont és onnan származik): az egész hercehurca csak félrevezetés, ugyanis 2012-ben nem lesz üstökösbecsapódás, sem niburu, de még csak vulkánkitörés sem, hanem jönnek a medvedisznóemberek és ők fogják leigázni a Földet, de ők sem jókedvükből, hanem mert kergetik őket a disznómedveemberek. De erről pszt, ne szólj senkinek, még beindul a pánik
  • uwu200
    #31
    Vészmadarak mindig voltak.
    Bizonyos emberek típusú úgy szórakoznak, hogy félnek, őket pedig ki kell szolgálni.
  • Bronx South
    #30
    "olvastam még régebben" - Ebből alkottam a véleményem, az meg hogy a csillagászok, egyéb tudósok mit látnak, és mit kötnek az orrodra két külön dolog. Amit még akartam írni de lemaradt, hogy sokan félreértelmezik 2012 -t. itt inkább van szó elemi katasztrófákról, egy esetleges 3 -ik világhábórúról ami jól odabaszna az emberiségnek, vagy esetleg a yellowston mint szupervulkán kitöréséről, utána meg jön a nukleáris tél és 10 év kb. kaja nélkül, ez elég nem ?
  • torreadorz
    #29
    "hívatalos álláspont még tagad az UFO témában is, annak ellenére hogy számos jelentés, észlelés, és a statisztikai alap megerősíti a létezésüket."

    Mert mit kéne csinálniuk? Az ufó magazinokat olvasgatva számomra mindig az jött le, hogy az idegenek általában vidéki tehénpásztorokra meg falusi emberekre reggeli disznóetetés közben csapnak le, általában orvosi vizsgálatok céljából és teszik ezt már több ezer éve.

    Ebből meg az a konkluzió hogy nem az okos emberekre kiváncsiak, tehát jóhogy tagad a NASA őket egy idegen sem kereste meg, másrészt meg amúgy is kőbuták lehetnek az idegenek ha több ezer év szükséges nekik hogy rájöjjenek az emberi anatomiára...
  • torreadorz
    #28
    "ovábbá az az érv helytelen, hogy 2012 -ben bármi fennakadást okozhatna, olvastam még régebben hogy ugye 3600 évenként ér Föld közelbe, és ebből a pályájának talán a felén jár jelenleg."

    Két kérdésem lenne (azt inkább nem kérdezem meg hogy miből gondolod hogy létezik, mindenki abban hisz amiben akar):

    1, Miből gondolod hogy 3600 évente ér Földközelbe? Mert most egy olyan bolygóról beszélünk amit a csillagászok sosem láttak, semmiféle pályainformáció nincs róla, maximum állítólagos ókori rajzok, amiken kötve hiszem hogy fel lenne tüntetve a pontos mérete, sebessége, pályája stb

    2, Hivatkozva az 1.-es pontra, miből gondolod hogy az ismeretlen pálya felén jár? :DDD
  • Bronx South
    #27
    "Nincs bizonyíték a Nibirura - zárta rövidre a témát Don Yeomans, a NASA Sugárhajtómű Laboratóriumának Földközeli Objektumok Hivatalának vezetője." Akkor az ókorból fennmaradt rajzokat mivel magyarázná ez az emberke ? Számos olyan rajz, kővéset fennmaradt amin szerepel a Nibiru bolygó. Továbbá az az érv helytelen, hogy 2012 -ben bármi fennakadást okozhatna, olvastam még régebben hogy ugye 3600 évenként ér Föld közelbe, és ebből a pályájának talán a felén jár jelenleg. A hívatalos álláspont még tagad az UFO témában is, annak ellenére hogy számos jelentés, észlelés, és a statisztikai alap megerősíti a létezésüket.
  • torreadorz
    #26
    Nem ez a baj, hanem hogy egy se nekem ajándékozott... Pedig én szivesen vállalom hogy a világvégéig felélem az összes vagyonukat :)
  • skyhero911
    #25
    És mi van, ha új kezdet lesz? Ez ugyan olyan mint a tél után a tavasz, egy kezdet... virágok, levelek, új hajtások nőnek, nem lehet, hogy a maják is így gondolkodtak, hogy valami új fog történni? Akkoriban nagy volt az isten hitt, még a "fű" szálat is feláldozták, aztán ki tudja mire gondoltak az új kezdettel, 5126 évvel ezelőtt is megsemmisült a világ? Azt nem értem még, hogy a sok tudatlan ilyenkor mit érez, hogy a házát eladja, a munka helyét ott hagyja a pénzét meg elajándékozza (bár minek ajándékozza el, ha úgyis mindenki "meghal"? :D)... Hányan tették ezt meg az előző 999110 világ vége jövendölésnél? És még mennyien fogják megtenni? Aztán csak ennyit közölnek velük, ja bocsi rosszul számoltam már harmadszorra is, de újra kiszámoltam és a világvége nem ma lesz, hanem április elsején :D
  • Irasidus
    #24
    Az X bolygó egy hipotetikus bolygó, ami a Neptunusz és Uránusz perturbációját okozhatja, és semmi ismétlem semmi köze a ezoterikus-áltudományos Nibiruhoz.

    X-bolygó
  • IMYke2.0.0.0
    #23
    Ki mondta, hogy bizonyítékként említettem?! Analógiát vontam, nem tűnt fel?
  • tomboy013
    #22
    Szerintem ezt a világvégét máshogy is lehet értelmezni, nem csak úgy hogy megsemmisül a föld. Pl. beüthet egy vírus ami kipusztítja az embereket vagy akármi más.
  • Alexease
    #21
    En is azokat nem ertem igazan, akik az ilyennekkel durvan foglalkoznak es hitegetnek. Ha annyira hisz az igazaban, el akarja hitetni, felfogta egyaltalan, hogy O is meg fog halni?!?!:) Vagy O fog a legjobban sirankozni, ha valoban igaza lesz?! :)

    Amugy ebben a Nibiru-s, "kis csillagrendszeres" mutatvanyban/kitalacioban/hirben, eppen az a felelmetes, az a remiszto, hogy nem olyan, mint az eddigiek: nincs napra pontos, szep kerek, nevezetes datum, hanem egy hosszabb atmenet. Nem utkozik nekunk semmi, nem pusztul el a fold azonnal, mindennel es mindenkivel egyutt, "csak" a ~70%-a. Egy "egyszeru" csillagaszati jelenseg, ami visszatero, csak most komoly karokat is tud okozni.

    A szaraz Maja-naptar vege, a kulonfele vallasos es bibliai joslatok, Nostradamus es hasonlo gyokersegek (meg ha osszefuggesbe tudjak hozani ezzel is), mind gyokerseg.
    De ezt jol kitalaltak, levezettek, ezzel mar lehet parasztvakitani.
  • VRSDM
    #20
    ez a 21. szazad hulyesege. mindenki meg akar halni. :D tessek az en nevemre iratni az ingosagokat es ertekpapirokat, aztan lehet menni kihalni :DDD

    a helyett hogy a GDP-t novelnek itt vitatkoznak arrol mikor akarnak meghalni...
  • Alexease
    #19
    Amugy sehol nem mondtak, hogy a Nibiru egy sima bolygo, sem azt, hogy nekunk fog utkozni;)

    Videok, inyenceknek:))))))))







  • karesz6
    #18
    Nem értek egyet a cikkel. Amennyiben a napot a nemzetközi magántőke irányítja igenis fennál a veszélye hogy megirigylik a magyar gyorsnaszád száguldását és elpusztításunkra küldik a nap sárga energiáját.

    Majd vezérünk és jótevőnk nemzetmentő Orbán Viktor feltölti gyűrűjét a 2/3 pink energiájával megpördül tengelye körül a gyűrűvel rámutat a napra majd így kiált: "A 2/3 pink energiájával az oldalamon velszólítlak hogy MONNYÁL LE!!" és sarkalatos törvényekből álló szivárványszínű energiamezőt von a nap köré és megment minket.

    Meg nem nevezett kormányzati források szerint az hogy magyarország sebezhetővé vált a napból esetlegesen érkező túlzott mennyiségű nagyenergiájó sugárzással szemben egyértelműen az elmultnyócév katasztrófális kommunista-liberális kormányzatának köszönhető.
  • Thrawn
    #17
    Ha ez a Niburu négyszeres Föld méretű, akkor az Uránusz és Neptunusz nagyságrendjébe esik. Már a mai amatőrcsillagászat eszközeivel is egy ilyen bolygót jóval a Neptnusz pályáján túlról lehetne észlelni, nem beszélve a profi műszerekről. Onnan pedig nem fog egy éven belül ideérni.
  • teddybear
    #16
    Azta! Tudományos bizonyítéknak egy B kategóriás film!
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    "Nincs bizonyíték a Nibirura" - "Nincs Nibiru bolygó, nincs X-bolygó és semmi sem sodródik felénk"

    A Melancholia c. filmben is a tudósok azt mondták, hogy
    [spoiler]csak megkerüli a Földet a Melancholia...[/url]

    De, amúgy én is csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, baromság a világvégét az űrből várni.
  • tomcsa4
    #14
    Nekem tegnap hamsenésem volt, azt hittem világvége lesz. De nem lett.
  • mrzed001
    #13
    Majd felküldjük Bruce Willist egy fúrócsapattal ... ja nem, az másik film volt
  • Wharyoo
    #12
    Fenébe, ha megint elmarad a világvége, akkor legalább valam jó filmet vetíthetnének helyette, hogy ne menjen kárba a sok pattogatott kukorica :D
  • teddybear
    #11
    Azaz, mivel nem tudták bebizonyítani a létezését, csak elmeszülemény, mint annyi más hülyeség.
  • teddybear
    #10
    Ami azt illeti, a Discovery-n a napokban láttam egy katasztrófa-riogató hülyeséget, amiben aztán mindent összehordtak az aszteroida-becsapódástól egészen a napkitörés által generált vulkán-kitörés és földrengés sorozatig.
    Egetverő baromság volt, de hatásosan megkomponálva. Nem csoda, hogy pár egybites hülye bedől nekik.
  • teddybear
    #9
    És még vidáman éltek úgy 130 millió évig.
  • lapaleves
    #8
    nem a bolygó létezését zárták ki, csak nem találtak bizonyítékot a létezésére.
  • NEXUS6
    #7
    "A Nap valóban 11 éves tevékenységi ciklusának csúcspontja felé halad, ez a csúcs azonban a csillagászok várakozása szerint 2013-ban vagy 2014-ben érkezik el, emellett számtalan maximumon estünk már át az elmúlt évtizedekben és még mindig itt vagyunk a Földdel egyetemben."

    Mi bajunk történhet, hiszen már 10 millió évek óta létezünk! - mondták a dinoszauroszok.

    Amugy meg: MINMEGHALUNK!
    :D
  • CybeRick
    #6
    "csillagunk nem képes olyan erejű napkitörést produkálni, ami ropogósra sütné bolygónkat." - lehetne tipikus utolsó mondat is
    Utolsó mondatok
  • Pluskast
    #5
    Pólus váltás lesz de egyrészről ez nem azt jelenti, hogy megszűnik a mágneses mező, másrészt meg nem 1-2 nap alatt vagy 1-2 hét alatt fog végbe menni, hanem hosszú-hosszú évtizedek alatt. Persze más kérdés, hogy ez a változás sok emberre rosszúl fog hatni egészségügyi értelemben (pl: meg fog nőni a rákos megbetegedések száma). De ez a folyamat már elkezdődött és nem 2012-ben fog tetőzni. Inkább valószínűbb egy világháború kitörése jövőre mint bármilyen külső - nem földi eredetű - esemény, ami elpusztítaná bolygónkat.
  • Lack
    #4
    A Föld nem pusztul el (MÉG!), de a sok sötét birka elpusztulhatna, ahelyett hogy világvégéről fantáziál.

    Mintha azt olvastam volna valahol, hogy a maja naptár ciklikus, tehát ha végéhez ér, utána "kezdődik elölről".

    #Teppik Amon: biztos, hogy pólus váltás közeleg (ahogy már volt rá példa, réges-régen, de az még jó néhány évszázad-évezred, vagy még több idő múlva következik be.
  • Teppik Amon
    #3
    De vegyük hozzá hogy a mágneses terünk meg gyengül. Talán egy pólus váltás közelít. 1-2 nap mágneses mező nélkül nem elég?
  • mortep
    #2
    Nekem egyetlen hozzáértő maja sem mondta hogy az általuk készített naptár lejártakor jön a világvége. A gergely-naptár lejártakor sincs világvége, csak január elseje. Egyáltalán ki találta ki, és mire alapozza?
  • atomjani
    #1
    Akkor az égi áldást nem az űrből kell várni.
    Földrengések és árvizek viszont évek óta vannak, talán intenzívebbek is. Vulkánkitörés is volt. Az időjárás is szélsőségesebb lett.
    Egyébként a naptár maják számára készülhetett, akik régen kihaltak. Biztos tudták, hogy nem élnek ilyen sokáig, ezért nem lett hosszabb a naptár.