117
  • Thrawn
    #77
    A média meg még rátesz egy lapáttal a hülyítésre. A 2003-as Marsközelség idején a Nők Lapja - ami egy viszonylag komoly hetilap, legalábbis addig azt hittem - terjedelmes cikket közölt az eseményről. Eddig derék dolog lenne, no de kivel? Egy asztrológussal.
  • Bronx South
    #76
    Jól össze lett kavarva a téma látom. Az én álláspontom szerint ez a bolygó létezik, ugyanis vannak róla ókori leletek, rajzok. De nem tudom hogy ki állította hogy jövőre itt lesz és seggbetolja a Földet, mert hogy én nem, az biztos!

    Továbbá vissza térve az UFO -kra. Felejtsétek el amit leírtam eddig, nézzük más szemszögből. A galaxisunkban több 1000, millió(!) hasonló bolygó van mint a Föld, és ahol kialakulhatott az élet valamilyen formája, ha így nézzük melyik a buta ember, aki reflexből aztmondja hogy mi vagyunk egyedül értelmes emberek több fényévnyi környéken belül, vagy az aki azt mondja hogy szerinte léteznek földönkívüli intelligenciák, akár nagyobb fejletségi szinten mint mi, és akár minket is látogatnak. Aki azt mondja hogy nincsenek földönkívüli létformák azok mire alapozva állítják ezt ? A 2-3 nappal ezelőtti esti RTL híradóra, mert ott mondták be a közelmúltban.(?)
  • Alexease
    #75
    Az utobbi idoben senki nem beszel bolygo utkozesrol sem vilagmeretu kipusztulasrol, vilagvegerol (lasd utolso infok, hirek, videok, leirasok - ha ugy tetszik remisztgetesek, okoskodasok, kitalaciok).

    Egyszeruen "csak" palyaadatokrol, kozelsegrol, es az ezek miatt bekovetkezheto vilagmeretu valtozasokrol, katasztrofakrol stb.

    Eppen emiatt ujdonsag ez az "uj" kihalosdi", es annak aki komolyan veszi felelmetes, mert nem egyik percrol a masikra MINDENKI meghal, hanem bizonyos ido elteltevel, csak kevesen maradnak;)
  • torreadorz
    #74
    Az emberek már csak ilyenek. Multkor egy csomó ismerősöm fárasztott azzal (tudják hogy amatőr csillagász vagyok), hogy figyelem-e az eget augusztusban, mert a Mars akkorának fog látszani mint a Hold mert ők ezt olvasták az interneten...

    Mondom neki, ember magadnál vagy, a Nap látszik akkorának mint a Hold, akkor mekkorának kéne lennie a Marsnak...
    És az a vicces, hogy ezt nem buta emberek mondták nekem, de mégis annyira nincsenek képben a világegyetemünkkel kapcsolatban hogy az már hajmeresztő.
    Kimész az utcára, garantált hogy az emberek fele meglepődne amikor megmondanád nekik hogy a csillag az nem más mint egy távoli nap, ha meg még azt is hozzáteszed hogy az esthajnal csillag az nem csillag hanem egy bolygó (Vénusz), akkor garantált hogy hülyének néznének hogy hogy mondhatsz ekkora hülyeséget...
  • Thrawn
    #73
    Erre egyszerű a magyarázat. Válság van, a Nibiru megjelenése is csúszik, akár csak nálunk az euró bevezetése.
  • mcganyol
    #72
    Sok minden történhet az emberiséggel és gyakorlatilag bármikor. Azt állítani, hogy ez nem így van és hogy _mindent_ felfogunk a minket körülvevő világból az nagy dőreség. Ugyanilyen butaság a jól ismert jelenségekkel próbálni magyarázni egy vizionált világvégét. Nyílván nem a napkitörés, a vulkán, a vírus, vagy egy 4xes Föld méretű bolygó okozza a problémát. Ennél még az is valószínűbb, hogy megjelenik Isten és látja milyen elfajzottak lettünk, ezért ránkküldi az özönvizet.
    A hit lényege pontosan az, hogy nem szükséges hozzá racionális belátás, vagy tényszerű bizonyíték. Viszont ismeretlen jelenségekről a racionalitás nevében kijelenteni, hogy nem léteznek mert még sosem tapasztaltuk szintén butaság.

    Azt ÁLLíTANI, hogy nem létezik a mikulás butaság. Azt HINNI, hogy ő hozza az ajándékot szintén butaság.

    a terminológia alapján remélem érezhető: azt ÁLLíTANI hogy nem lesz világvége nem lehet (mindenki eldöntheti hogy hisz-e benne), azt HINNI, hogy ezt egy 4x es Földméretű bolygóval való ütközés okozza jövőre, korlátoltságra vall.
  • karesz6
    #71
    Miert ne lenne hiheto hogy az ufo sztorik egy toredek resze igaz? ha elunk azzal a feltetelezessel hogy mas intelligens lenyek leteznek esetleg hogy az elet megjeleneset elobb vagy utobb feltetlenul koveti az ertelem megjelenese is akkor az ertelmes elet valoszinuleg borzaszroan gyakori es igen nagy az eselye hogy mar jartak itt. Ha pedig tenyleg leteznek sokan is vannak fejletebbek is es megsem jartak erre az szomoru mert azt jelenti hogy megno a valoszinusege hogy a fenysebessegnel gyorsabb helyvaltoztatas semmilyen modon sem lehetseges es soha nem juthatunk tovabb a szomszedos csillagoknal.

    vagy otosunk volt a lotton es mi vagyunk a legfejlettebbek eggyike.
  • Cef
    #70
    Hát nem tudtad? A NASA a világ összes amatőr csillagászát lefizeti/megzsarolja/megöli.
  • Cef
    #69
    A Nibiruban az a vicces, hogy 2003 óta (én akkor találkoztam vele először, de valószínűleg már előtte is ment a mizéria) minden éveben megjósolják az eljövetelét. És mindig csak egy pár hónap van hátra mire látható lesz, és mindig van aki egy blogon olvasta, hogy valakinek egy ismerős ismerősének egy csillagász ismerőse már látta.

    A maja naptárhoz hozzászólva meg: ezek embereket áldoztak fel mert azt hitték, hogy attól jó lesz a termés. Ezek után már lehetett fejlett építészetük, jó matematikai számításaik és csillagászati tudásuk, a melléjük szőtt körítés vallási alapú.
  • Thrawn
    #68


    No kérem, így néz ki egy korszerű amatőrtávcső. Magyar amatőr távcsöve, nem dollármilliárdosé. Több száz, akár több ezer ilyen figyel szerte a világon. Fotografikus határmagnitúdója 23.5. Utána lehet nézni, hogy ez mit jelent. 30-40éve ilyet csak néhány távcső tudott, pl. az 5 méteres Hale teleszkóp. Akkor hogy is tudna elrejtőzni egy ekkora égitest a belső Naprendszerben? Mert bizony az égimechanika törvényei szerint már bőven itt jár, ha jövő év végére ide szeretne érni. Több ezer amatőrcsillagász meg nem fogja be a száját, főleg nem az internat korában.
  • MacropusRufus
    #67
    Bocsi, hogy belekoty: ha ennek a bolygónak 3600 éves a keringése, akkor ugye elvileg már járt itt. Amióta az emberiség létezik (kb. 200ezer éve, és most nem érdeklenek a nem hivatalos álláspontok!) az azt jelenti, hogy ez a valami már legalább 55x elment a Föld mellett valamilyen távolságra. Ha jövőre kell jönnie akkor ugye pont 3599 évvel ezelött volt itt... Én mi történt akkor? :o
    Sztem semmi. De ha még is akkor én vagyok a tudatlan, pls. idézzél be pár világrengető katasztrófát 3600 évvel ezelötről. Vagy 7200 és így tovább...
    Meg 1-2 adatot arról, hogy a bolygóink keringési pályáit miképpen is befolyásolta ez a bolygó, mert abban biztos lehetsz, hogy ha van akkor befolyásolja.
  • apuci7
    #66
    Egyszerűen nem látom át a vita lényegét... Szerintem mindenki tudja, hogy zombi apokalipszis lesz...
  • paj01
    #65
    Nem kell ide semmilyen természeti katasztrófa a világ végéhez... Tovább gyűrűzik az euró válság, beüt valami globális gazdasági összeomlás aztán ember embernek lesz farkasa:)Az is jelentheti a mi általunk megszokott "világ" végét. És ebből még lehet is valami 2012 végére ha így haladunk:)
    Ez sem extrémebb elképzelés a többi elmélethez képest...Észre sem vesszük és menetelünk a vesztünkbe.
  • immovable
    #64
    XDDDDD conspiracy
  • asgh
    #63
    Az ezoterikus, agyhalott áltudományhívők egyik klasszikus érvelése, hogy a "hivatalos" tudomány művelői képtelenek elfogadni, ha az évszázados dogmáik megdőlnek.
    Ez nettó hazugság. A természettudományok évszázadokig biztosnak vélt alaptörvényei néha egy éven belül többször is megdőlnek és a tudományos világ csak addig fogadja szkeptikusan, amíg nem sikerül őket ellenőrzött kísérletekkel bizonyítani.
    Ha a vaskalaposokat keresed érdemes inkább körülnézni a humán területen. Na ott aztán találsz dogmát dögivel.
  • Shiny Copperpot
    #62
    Elfajult vita? Miféle vita?
    "- Hát de ne haragudjon, de ez nem vita!
    - Dehogynem!
    - Dehogyis! Ez csak ellenkezés.
    - Dehogyis!
    - Dehogynem!
    - Dehogyis!
    - De hát maga mindig csak ellentmond nekem!
    - Dehogy!
    - De igen!
    - Nem! Nem! Nem!
    - Most is ezt tette!
    - Ugyan!
    - Ne haragudjon, de ennek semmi értelme!
    - De van!
    - Nincs! Én vitatkozni jöttem ide a vita pedig nem csak ellenkezésből áll.
    - De igen!
    - Nem! A vita észérvek logikus sorozatainak ütköztetése, amelyet konklúzió követ."
  • Irasidus
    #61
    Persze, semmi konkrétumról nem beszél, mert pillanatok alatt kiderülne, és ki is derült, hogy ismert hiányban szenved, még azt sem ismeri igazán ami mellet kardoskodik. Csak muszáj megszólni, mert kell! Ezért írja le 20-dszorra is hogy mi a világnézete, és mi akkor is tévedünk ha fene fenét eszik is, meg mi vagyunk azok akik a médiából tájékozódnak és ő az aki ... a youtubról XD!!! De szerintem erre reagálni nem sok értelme van, mert nem érti azt alapvető dolgot, hogy nem elhinni kell egy nekünk tetsző állítást, hanem végig gondolni, aztán bizonyítékokkal alátámasztani.
  • uwu200
    #60
    Az sok poros könyv csak hazugsággal van tele, világméretű összeeskövés, hogy neked hamis világképed legyen. És különben is az olvasás fárasztó és hosszadalmas. Ugye?
    Az igazság meg a Youtube-on van. Könnyű nézni, és linkelni is lehet...
  • freemanone
    #59
    flamewaaaaaaaaaaaar flamewaaaaaaaaar4444!!!! xDDD
    Ne hagyjátok abba, mot lett kész a popcorn :D
    Már várom a nagy megsemmisülést is. 2011.11.11. nem az volt? :D Kell várni megint 1 évet a picsába.... sose lesz vége.
  • Irasidus
    #58
    "Csak az a helyzet hogy sokan lettek, de az érvük egytől egyig ugyanaz a mainstream maszlag, jó fegyver mert bármit ki tudnak magyarázni amire nincs hívatalos bizonyíték."

    Tudnál olyat mondani amit a szkeptikusok elfogadnak, de nincs rá hivatalos bizonyíték? Csak mert eddig ilyeneket Te mondtál...
  • Bronx South
    #57
    Az utóbbi években, kialakult egy olyan réteg is a szkeptikusokból, akik támadni próbálják azokat akik idáig a szkeptikusokat riogatták, tudom nem ez a megfelelő szó rá, de ez így jött most. Csak az a helyzet hogy sokan lettek, de az érvük egytől egyig ugyanaz a mainstream maszlag, jó fegyver mert bármit ki tudnak magyarázni amire nincs hívatalos bizonyíték. (What ?) Mikor egy vita elfajul a két tábor között, én ki szoktam lépni hogy elkerüljem az időpocsék kialakulását, az a helyzet hogy míg egy két ember felvet egy lehetőséget, jön 10 másik aki azt hiszi hogy ő jobban tudja, és közös reflexel megpróbálják távozásra bírni azt az illetőt aki kicsit is megpróbálja megingatni a már születésénél beleivódott világképet, nem tudják elhinni hogy a világon van több is mint amit látnak. De nem is én leszek az aki megpróbálja elhitetni a tömeggel a saját elképzeléseit, én távozok mert távozásra bírtak, az idő a legjobb szer mindenre.
  • Irasidus
    #56
    - Hol az igazság?
    - A youtubon...
    - Viccelsz?
    - Nem.

    O.o
  • uwu200
    #55
    Én nem érveltem.
    Nem értem miről beszélsz.
    Csak tájékoztattam a kollégát hogy milyen fajta időtöltést vesz ő (szerintem) túlságosan komolyan.
  • Bronx South
    #54
    "Alternatív témákkal sokan foglalkoznak ám"

    Szerintem én egy elégedett mosollyal itt le is zárom a témát a magam részéről mert elmegy a napom a semmire, én megmaradok a saját igazságaimmal, nektek meg meghagyom azt a felülmúlhatatlan tudatot amit csak több azonos véleményen lévő ember tud produkálni X ellen, de ne feledjétek hogy pár éve még mindenki megkérdőjelezte hogy fénysebességnél is van nagyobb sebesség, én most is csak azt felejtettem el hogy amiről firkálok még nem jött le az esti híradóban. :D Illetve az pár napja hogy nincsenek UFÓk :DD na további szép napot.
  • uwu200
    #53
    zsír
  • Irasidus
    #52
    ez mellé menet, a címzett: © Tetsuo
  • Tetsuo
    #51
    Eleg hamar elfogytak az erveid. :))
  • Irasidus
    #50
    "Tudtommal az UFO az, ami jelenseg eseten kizarnak pl. muholdakat, leggomboket, foldi eredetu jarmuveket, termeszetes es foldi eredetu fenyjelensegeket, stb."

    Nem zárják ki, mert nem tudják kizárni, de a legtöbbször nem is akarják. (El kell adni, a könyvet, filmet, újságot.)
  • uwu200
    #49
    Felőlem aztán szaladhatsz nyugodtan az újhullámos aktuális okosság után, lehetsz te is nagy youtube tudós, csak szólok hogy sokra nem mész vele.
    Szórakozásnak jó, kb olyan mint a TV nézés vagy a számítógépes játékok. Jobb ha ezzel tisztába vagy mielőtt elhiszed, hogy megtudtál valami nagy TITKOT amit egyébként a gugli kidob ha rákeresel :)
  • Tetsuo
    #48
    Azert azt hozza kell tenni, hogy minden UFO-magazinban leirjak kb., hogy az ilyen fenyjelenseg NEM UFO.
    Tudtommal az UFO az, ami jelenseg eseten kizarnak pl. muholdakat, leggomboket, foldi eredetu jarmuveket, termeszetes es foldi eredetu fenyjelensegeket, stb.

    Bar eleddig meg egyetlen publikus, cafolhatatlan bizonyitek sem kerult elo.
  • Bronx South
    #47
    Ezzel én pontosan tisztában vagyok. Egy jó példa is van erre, egy világválságról szóló dokumentum film, amiben szerepel pár fő góré, és úgy mutogatják őket mint ha valami sztárok lennének, és az ember képébe röhögve mondják meg hogy "mi", "én" stb ezt meg ezt csináltuk és röhögnek is. De a te érved ugyanúgy nem hivatalos mint az enyém, így megkérdőjelezhető.
  • uwu200
    #46
    Alternatív témákkal sokan foglalkoznak ám, csak nem mindenki szopja be az elmélkedéseket ténynek. Mondjuk a legújabb divat úgy agyalni, hogy tényként állítsuk be a végeredményt, a sokkolja a népeket, és ilyen hsz-eket teremt mint a tieid.
  • Irasidus
    #45
    Én is sok éve foglalkozom alternatív témákkal, és újat nem tudsz mutatni. Amiket te linkelsz az kőkemény megélhetési média! Mind az emberi tudatlanságra épít Javaslom vesézzünk ki egy témát, hogy lásd nem a levegőbe beszélek, és hadjuk ezt a ki-kicsodát. Mit szólsz, elég nyitott vagy ehhez?
  • uwu200
    #44
    Az ilyesmit szándékosan csinálják ám, a magadfajtáknak megnézésre és ajánlgatásra, nem véletlenül keletkeznek.
    Az emberek egy kis csoportja rajong az ilyesmiért, és mint igazi rajongó fanatikusan terjeszti is, de ettől nem fog megváltozni a világ, a tények makacs dolgok. Lassan 50 éve tart ez az ufóhiszéria a mai formájában, mindig akad aki élteti, de ugyan úgy áll a dolog mint régen, UFÓK sehol...
  • Bronx South
    #43
    Évek óta foglalkozok alternatív témákkal már, sokat láttam is már, és sokáig meghallgattam az olyan emberek véleményét is mint te, csak egy idő után úgy döntöttem, felhagyok a győzködéssel, ugyanis egyes emberek olyan szintű sötétségbe burkolóznak hogy azzal már nem lehet mit kezdeni, és az a baj hogy az ellen érvek minden esetben ugyanazok, egy hatalmas szkeptikus ködbe búrkolva, nem értek hozzá de azért írjunk valami hatásosat, hát ennyi. Nézzed tovább a mainstream médiákat, ott vannak a frankó infók, én meg megmaradok az első kézből kapott infókkal.
  • Tetsuo
    #42
    Ha klikkelnel 3-at, latnad, hogy az egyik forras pl.: Popol Vuh.
    Most biztos velem akarsz vitatkozni, hogy az szerinted mekkora bena, stb... En azt lesz@rom, csak a #2-re valaszoltam. ;)
  • Bronx South
    #41
    Ha UFÓkról akarsz beszélgetni a továbbiakban is, javaslom megnézésre azt a filmet amit linkeltem, alaposan alá van támasztva, továbbá itt nem spontán felvillanásokról szól már a dolog.
  • Irasidus
    #40
    Hát ez az! Más véleményt kizárod, és görcsösen ragaszkodsz a rögeszmédhez. Tudod ez a síklátókörűség! Én nyitott vagyok mindenre, engem elég könnyű meggyőzni, bizonyítékkal! Az olvastam valahol nem bizonyít semmit. Tudom, mi-mindent néznek az emberek (laikusok) ufonak. Te tudod?
  • Bronx South
    #39
    Nekem bőven elég az a pár ókori lelet, amit akár sztem te is megnézhetsz mondjuk egy egyiptomi vagy egyéb múzeumban (ezt így hasra ütve), innentől kezdve meg ugye bármerre elindulhat a történet. Bár ez az NWO témák azon része amivel kapcsolatban én is szkeptikus vagyok.
  • torreadorz
    #38
    És ezzel nagyon egyetértek. Én speciel amatör csillagász vagyok, és kapásból tudok mondani egy csomó olyan jelenséget, amit egy laikus ufónak néz.

    Pl: iridium mühold felvillanások. A jelenség a következő: hirtelen a semmiből feltünik egy elég fényes valami, kb. mint egy meteor, csakhogy sokkal fényeseb és jóval nagyobb is, és az egész felvillanás eltart kb. 4-5 másodpercig miközben fokozatos halványul. Szóval gyakorlatilag egy 4-5 másodpercig tartó mini tüzgömböt lát a laikus ami lassan mozog és halványodik.

    Ilyenből egy éjszaka alatt szinte bárki megfigyelhet 1-2-őt, és kb. 100 emberből 99 nem tudná megmagyarázni azon kivül hogy biztos ufó. Pedig nem.