582
  • kukacos
    #462
    "volt (és van ma is) nekünk még 200 másik tudósunk, aki viszont kicsit sem zsidó, de röhögve kaphatott volna bármikor akár Nobel-díjat is"

    Soroljad.
  • kukacos
    #461
    "Gazdasági érdekcsoportokról írtam"

    Fenéket.

    Arról linkeltél be egy cikket, hogy jujj kettős állampolgárság, amit a Mazsihisz támogat. Aztán #366-ban nagyon nem tetszett neked, hogy van pár zsidó nálunk, aki merészel államalkotóként gondolni magára. Neadjisten még valahogy úton-útfélen magyarnak is hiszi magát.

    Pedig akár szereted, akár nem, külföldön főleg a zsidaink miatt ismernek minket. De mivel a zsidók magyarsága sok magyarnak nem tetszik - neked sem - a magam módján szerényen hozzájárulok, hogy akkor ne is magyarként gondoljanak rájuk. Velünk tennének jót, de nekünk nem kellenek.
  • BlackRose
    #460
    Képzeld el, hogy én egy tudatlan ember vagyok, aki nem tud semmit... mégis, milyen példa lenne az amivel elhitetnéd velem, hogy valós az állításod.

    És mondtam már, hogy nem sértődök meg. :)
  • BlackRose
    #459
    OK, de médis... példa?
  • e57
    #458
    "Ha tudtok felmutatni példát, akkor talán én is képes leszek ellenpéldát produkálni. :)"

    És még utána mosoly jelet is képes voltál tenni, te ultraművelt ember! Nem akarlak sértegetni, ezért nem is folytatom.

    A többi a változatosság kedvéért megint a globalista maszlag.

    Áh, hagyjuk! Kutyából nem lesz szalonna.
  • BlackRose
    #457
    Ha tudtok felmutatni példát, akkor talán én is képes leszek ellenpéldát produkálni. :)

    A létező legnagyobb hiba, amit egy ember, egy nemzet el tud követni az, amikor áldozatnak tekinti magát, mert általában akkor feláldoz mindent, főleg a jövőt. A kérdés mindég az, hogy szükségünk van-e valamire, valakire? Ha igen akkor a következő kérdés, hogy szüksége van-e annak a valakinek, valaminek ránk? Ha igen akkor az együttműködés jöhet, ha nem akkor csak úgy kaphatjuk meg amire szükségünk van, hogy ígéretet teszünk (és ez valójában a hitel), hogy a jövőben úgy változunk, hogy másoknak szükségük legyen ránk. Ha nem akarunk hitelből élni, akkor szükségesnek kell tegyük magunkat másoknak. Mert magunk, mások nélkül úgy sem tudunk boldogulni. És ha ez megvan, akkor nem érezzük magunkat áldozatnak, mert nem csak elméletileg vagyunk egyenjogúak hanem gyakorlatilag is.

    Persze nem a hibást kell keresni, hogy miért nem vagyunk jobb pozícióban, hanem a hibát.
  • e57
    #456
    Egyetértek.

    Persze ha van ellenpélda...
  • droidka
    #455
    B.R. mondta:

    ,,A társadalom a kompromisszumokon alapul tehát a konfliktusok kezelése és mindenki számára elfogadható megoldása a cél"

    -És pontosan erről van szó, hogy MINDIG csak és kizárólag a magyar az, akinek mindig mindenkor és mindenhol le kell feküdnie az összes többi nemzet, multicég, kisebbség akarata, érdekei előtt egyoladalúan és tövig szopnia!!!
  • BlackRose
    #454
    Nem a Sci-fi teszi moderné az embert hanem az, hogy mennyire képes alkalmazkodni a modern, kortárs társadalomhoz, világhoz. Egyébként nem vádoltalak én semmivel sem, főleg nem azzal, hogy nem vagy modern, nem is gondoltam itt személyes hangulatban vitatkozni és nem te vagy a kritikám tárgya, hanem maga az a gyakorlat, amelynek eredményeként nem közelednek, hanem inkább távolodnak az emberek és a magyar nemzet a modernitástól. És ha az ember és mint egyik kollektív formája a nemzet nem alkalmazkodik a körülményekhez akkor alkalmatlan lesz az adott körülmények között élni, fejlődni.

    Egy másik dolog, amitől félni kell mint a tűztől és ami egyenesen ennek a gyakorlatnak az eredménye, hogy a nemzetet egy fejlett társadalmi formából egy primitív törzsi formába téríti. És a törzs nem kompatibilis a társadalommal, a törzs a pálca egyik vége a társadalom a pálca másik vége. A társadalom a kompromisszumokon alapul tehát a konfliktusok kezelése és mindenki számára elfogadható megoldása a cél, a törzs esetében viszont a konfliktusok kiküszöbölése, megszüntetése a cél és ez gyakorlatilag csak akkor érhető el, ha lehetetlenné tesszük az érdek különbségeket, vagy ha ezt teljesen nem tudjuk elérni akkor valami felsőbb érdeket találunk ki amit mindenkinek minden más érdek felé kell helyezzen. Ekkor persze elméletileg nincs konfliktus (a törzsön belül) viszont mindenki mással a törzsön kívül vagy semmi féle kapcsolatunk nincs, vagy ha véletlen erre sor kerül, akkor az erőszakos konfliktusban nyilvánul meg. Így nem lehet élni a modern világban, modern körülmények között.

    És még egyszer, szép és jó ha az ember tudja honnan jött, ha ismeri a gyökereit, de nem szabad neki elfelejteni, hogy nem csak gyökere van, hogy a gyökér ha fontos is, csak egy nagyon pici rész és még véletlenül sem szabad azt hinni, hogy az határoz meg bennünket, az identitásunkat nem a gyökereink határozzák meg hanem minden részünk még az is amit el szeretnénk titkolni, le akarnánk tagadni. Mert az embert és a nemzetet nem csak a jó és szép dolgok formálták hanem a rossz, csúnya dolgok is. Persze ez most nem azt jelenti, hogy ezekkel a dolgokkal dicsekedni kell vagy, hogy ezt kell nagyítani egy képzeletbeli identitás megalkotásánál, hanem azt, hogy tanulni kell belőle, megérteni, hogy sok minden, amit ki kellene javítani ami nem tetszik magunkban az valami olyan dolognak a következménye amit a múltban nem jó csináltunk. És ezt nem tudjuk soha elérni, megcsinálni. Ha csak azokat a dolgokat fogadjuk el képzeletbeli identitásunknak, ami tetszik és amivel dicsekedni szeretünk.
  • droidka
    #453
    Kukacos mondta:

    ,,Neked csak a következőt mondanám. Amikor nagy magyarokról kérdeznek külföldön, általában megemlítem Neumannt, Wignert, Erdőst, Tellert meg még néhányat. Ezeket jól ismerik.

    És aztán a fajtád miatt hozzáteszem: "amúgy mind zsidó volt".

    Igazából nem kéne mondanom, nem is szeretném. Ha a te féléd nem lenne, nem is mondanám. De az ilyenek miatt szégyen lenne, ha tisztán magyarnak tekinteném őket.

    Így fair velük szemben."

    -Így van egyetértek!!! Mondd csak nyugodtan, hogy zsidók voltak! Hiszen ezek a tények. neumann jános: egy bankárnak a fia, szilárd leó: tanácsköztársági kommunista, de tellert gyűlölöm a legjobban, ez a geci találta ki azt, hogy a városokra dobják le az atombombát, aztán halála előtt ott mosdatták a mózes 1-en az őrült talmudistát, hogy DEEEEEEE ŐŐŐŐŐ NEEEEEEM IS ÚÚÚÚGY AKAAAAARTAAAAAAA!!! Hát persze! Amikor minden kiderül róluk, amikor már nem tudják tovább tagadni a bűneiket, akkor ők már nem is úgy akarták, persze!!!! És ennyivel el is van intézve minden(ki).

    És ,,gondolom" azt is el szoktad mondani nekik, hogy volt (és van ma is) nekünk még 200 másik tudósunk, aki viszont kicsit sem zsidó, de röhögve kaphatott volna bármikor akár Nobel-díjat is.
  • e57
    #452
    Beszélő protokoll droidjaink már most is vannak. Bp. Kossuth tér 1-3. alatt megtekinthetőek.
  • droidka
    #451
    Imádom az űrsci-fiket!!! Az űrszimulátorokat!!! A Csillagok Háborúját (igaz, nem a történetéért, az gagyi volt, hanem a hangulata, a körítés miatt tetszett a korábbi három rész), és az ilyeneket, amikben fantasztikus dolgokra képes az emberiség a fejlett tudomány által!!!
  • ManoNegra
    #450
    "A Görögországnak hitelező magánbefektetők beleegyeztek az ötvenszázalékos adósságleírásba, ezzel megnyílt az út az eurózóna stabilizálását célzó átfogó csomag elfogadása előtt."

    http://index.hu/gazdasag/vilag/2011/10/27/igy_mentik_meg_europat/
  • droidka
    #449
    Azért kezd el most kutakodni a múltban a magyarság egy ébredező része, mert gyökértelenné tettek minket!!! MERT MÁR TUDJUK, HOGY H.A.Z.U.D.N.A.K NEKÜNK!!! Ahogy ezt fletó is elmondta (tudod? ,,Hazudtunk reggel, hazudtunk délben, hazudtunk este", bár nem ebben a szövegösszefügésben mondta, de erre is elvonatkoztatható, elvonatkoztatANDÓ a dolog...)

    Mert gyakorlatilag nincs sincs SEMMILYEN énképe a magyarságnak!!! Vagy ha van is, akkor az kimerül annyiban, hogy halászó, vadászó, gyűjtögető barbárok voltak eleink és hogy ebből kifolyólag ,,merjünk" továbbra is a felvásárlóink rabszolgái lenni, hisz' már az őseink is csak huszadrangú, értéktelen előemberek voltak!!!...

    Abban természetesen igazad van, hogy 100%-ig ugyanazt az önazonosságtudatot ma nem lehet megélni, mint azt ami régen volt...

    És mondom, abban is túl kell lépni az elődökön, amit azok nem tudtak vagy rosszul csináltak...

    De tudod milyen érzés gyökértelennek lenni?? ÉN TUDOM! MOST MÁR TUDOM És senkinek nem kívánom!!! Olyan, mintha a semmiben lebegnél: az ÜRESSÉGBEN!!! Akkor amikor még ebben voltam benne, a legsötétebb tudatlanság mindent elfedő homályában, ezt még nem értettem, de ma már tudom, hogy ez az volt! Mert ma már megláttam valamit, aminek van értéke, méghozzá olyan nagy, amit fel sem tudok fogni!!! És csak sajnálni tudom azokat akik nem értik, hogy miről beszélek!

    Mondom még egyszer hogy, ez az öntudat bennem nyilván nem ugyanaz és nem is lehet teljesen ugyanaz, mint ami évezredekkel ezelőtt volt az akkori körülmények között élő emberekben... De ez egy olyan valami, amit már soha senkinek nem vagyok hajlandó odaadni semmiért!

    Semmilyen finnugrizmusért, semmilyen judeokereszténységért, semmilyen, bolsevizmusért de legfőképpen nem azért, amit ma akarnak lenyomni a torkunkon, azért az átkozott liberálglobalista, internacionalista agymosott, üres, értéktelen hazugságért!!!

    Azzal vádolsz, hogy nem vagyok modern???
    Én is azt mondom, hogy van ma is sok jó dolog pl: világháló. Vagy amikor néha arról kezdek el beszélni, hogy milyen jó dolog az űrkutatás...

    Ezek után nekem azzal jössz, hogy úgy lennék leragadva a múltban, hogy közben nem tudok alkalmazkodni a jövő kihívásaihoz?

    Tudod mi a különbség a magyar nép múltkutatásában és az összes többi nép múltkutatásában? Az, hogy ennek tényleg van bizonyítható alapja... Még akkor is, ha ezt sokan már nem tudják vagy nem is akarják felfogni...

    A jövőt nem lehet elválasztani a múlttól... Hanem egészében, teljességben akarom szemlélni és megérteni a világot.
  • BlackRose
    #448
    Nem a kolbászkerítésről van itt szó, hanem a felkészületlenségről, naivitásról és arról, hogy valaki túlbecsüli magát és még akkor mind ennek a tetején, amikor nem sikerül neki az irreális cél megvalósítása, akkor nem magában keresi a hibát, hanem másokat okol. Szóval valahogy ez nekem nem néz ki érett felnőtt viselkedésnek.

    Ami a külföldi megélhetést illeti (tapasztalatból mondhatom méghozzá már több országban is éltem és dolgoztam), még véletlenül sem könnyű, de amikor az ember felfogja, hogy a legtöbb baj a saját nem megfelelő hozzáállása, és ezen változtat akkor általában minden javul és néhány hónap alatt nem csak a kerítés lesz kolbászból (relatív a hazai körülmények között) hanem még sok minden más is. Általában megszűnik a bizonytalanság, az ember többnyire mindent viszonylag gond nélkül meg tud venni, alkalma lesz egy picit világot látni (mert lesz miből), és ami talán a legfontosabb tervezni is képes nem csak egyik napról a másikra éldegélni. Persze ehhez nem elég a külföld, csak láttam sok alacsonyan képzett nyelvet alig beszélő szorgalmas magyart, aki külföldön sokkal jobban él, mint otthon a magasan képzett ember, akinek állítólag “jó” állása van.

    A kerítés nem kolbász, de a lehetőségek a gazdasági környezet, annyira összehasonlíthatatlanul jobb, hogy nem is érdemes beszélni róla. Persze ez nem jelenti, hogy a megoldás abban van, hogy mindenki külföldön keresse a javulást, hanem inkább abban, hogy tanuljunk azoktól, akik már előrébb járnak, és hasonló dolgokat próbáljunk meg otthon elérni. Nem lehetetlen, csak a megfelelő módszereket kell alkalmazni.
  • e57
    #447
    Jól látod. Te magad írod le a problémát. Ezt a média sugallja, hogy menjetek külföldre boldogulni, mert ott kolbászból van a kerítés.
    Ez nem így van.
  • e57
    #446
    Én nem vallásról, és nem származásról írtam. Gazdasági érdekcsoportokról írtam, ami a cikk témája is volt. A többit csak te kevered bele a beszélgetésbe.
  • xrt
    #445
    "Egyszerűen hazudsz. A repülő szót le se írtam. És nem csak ennyi volt."

    Nem tudtam hogy nem érted amit olvasol, csak válaszolsz. :(


    ""nem a tervezett és megengedett bevándorlásról beszéltem"

    Érdekes, én sem."

    De azért ezt leírtad... Valami olyasmit hogy bevándorlási politika vagy mi. Legalábbis erre hivatkoztál.



    ""mi értelme ha írok valamit úgysem érted"

    Mindig meglep, hogy bizonyos embereknek mennyivel fontosabb a saját egójuk, mint az igazság."

    No comment.



    És most magamnak oszthatom a dorgálást mert nem tudtam nem válaszolni erre sem. :((
  • BlackRose
    #444
    Tudod mi a különbség egy 1985-beli és egy 2011-beli szerb között? Mínusz 300 év (az előbbi javára). Nem szeretném, ha ez lenne a helyzet egy 1995-beli és egy 2020-beli magyar esetében is, de az elmúlt 3-4 évben sajnos ugyanazokat a gyakorlatokat, "mintákat" kezdem felfedezni a magyaroknál, mint 1989. után a délszlávoknál. Nem volt a jelennel nekik mit dicsekedni, a jövő is gyengének ígérkezett és a közelmúlt sem volt említésre méltó, tehát a távoli múltban kezdték keresni az identitásukat.
  • BlackRose
    #443
    A bullshit nem a “szakrális” tudás, hanem az, hogy ennek 100x nagyobb jelentőséget szentelnek mint ami reális. Nem az őstudat a probléma (ez nálam biztos, hogy jóval magasabb szinten van mint az átlagnál), az a probléma ha ezeket a dolgokat csak nagyon felszínesen ismerve ismétlik az emberek mint a papagáj (dumál de nem érti mit mond) tehát gyakorlatilag nem is értik miről van szó. Ugyanakkor számomra a hagyomány fontos dolog, de különbséget tudok tenni hagyomány és kihalt valamikori hagyomány között.

    A hagyomány az hosszú utat tud maga mögött, de ez az út töretlen és a jelen időkig követhető. A hagyomány az él és változik, minden nemzedék egy picit másképpen értelmezi (korának szellemében), tesz hozzá valamit és elvesz belőle valamit. Bullshitnek nevezem azt a gyakorlatot, amikor a kihalt szokást, életstílust, identitást amit ha ismerek is, és mint a múlt idők részét tisztelem és becsülöm már régen megszűnt élni, egy múlt időben befagyott dolog amelyet most valaki az én identitásomnak akar beállítani. Pedig NEM az én identitásom, a dédszüleim identitása vagy még régebbi ősök identitása, amit tisztelni és becsülni kell, de tudni kell azt is, hogy hol van a helye (a múzeumban).

    Nekünk 21. századi modern magyar embereknek van saját identitásunk amelyben persze, hogy megtalálható a magyar történelem megannyi identitásfázisának a befolyása, lényege, de nem egyenlíthető ki egyikkel sem és nem helyettesíthető egyikkel sem, azzal a 200 évvel ezelőttivel sem és még kevésbé az 1000 éves identitással (amelyet félig-meddig még csak bizonyítani sem lehet).
    Ezért is említettem meg pl. Caes G. Ryn nevét, mert ő foglalkozik többek között ezekkel a jelenségekkel is.

    Ezt nevezem bullshitnak és még sok minden mást is, amit egyfajta tömegeket hipnotizáló ragasztóként használnak, és amellyel gyakorlatilag elveszik a jelent és a jövőt és egy nacionalista hangulatot keltenek, mert olyan időkből való identitásról van szó, amely nem igazán képes egy modern és globális világban másik nemzetekkel együtt meglenni. Élőben követtem ugyanezt a féle bullshit gyakorlatot a délszlávoknál és tudom mi lett a vége.
  • droidka
    #442
    A szakrális tudás -ami neki csak bullshit- ÖNMAGÁBAN, KÖZVETLENÜL valóban nem ér semmit! De KÖZVETVE többet számít, mint hinnéd! Ugyanis egy öntudatára ébredt nemzetet, amelyik tisztában van a múltjával és értékeivel, nem lehet rabszolgasorba taszítani!!! Nem lehet ide-oda rángatni… És többé már nem lehet tőlük mindent elvenni, ahogy arra korábban is utaltam. Ez az oka annak, hogy baromságokkal etetnek minket az iskolában…

    Ez az oka annak, hogy semmit sem beszélnek a szakrális dolgokról az emberiség, a magyarság ŐSTUDÁSÁRÓL… Vagy hogy helyette a judeokeresztény, stb., hazugságokkal etetnek minket.

    Engem is érdekelnek a reáltudományok, stb., (az ilyen földhözragadtabb dolgok) de ezt lényegileg igazán csak mostanában kezdtem el sejteni, megérteni, hogy az ÖSSZES tudásnak ez csak egy OLY KICSI, elenyésző részlete!!! Oly keveset tudunk felfogni az EGÉSZBŐL!!!

    Habár most is még csak egy oly kicsi részletét fedeztem fel eddig az őseink tudásának.

    De Uram Teremtőm! Irgalmazz!!! Hogy valaki a LÉNYEG L.É.NY.E.G.É.R.E mondja azt, hogy az neki bullshit!!! A SZ.A.K.R.Á.L.I.S TUDÁSRA, A REJTETT TITKOKRA!!! Atyaúristen!!! Persze joga van hozzá és ilyen értelemben nincs is ezzel semmi bajom végső soron! De szembesülni ezzel, hogy valaki (ebben) ENNYIRE elképesztően másként gondolkodik mint én, számomra ez olyan, mintha csak egy üres pohárból akarna inni valaki, vagy mint a hulla, az üres porhüvely lélek nélkül, tartalom nélkül… De hát persze ő tudja, hogy mi a jó neki.

    Már bocs, hogy itt szörnyülködöm ezen, mert legyen nyugodtan anyagelvű, materialista, stb., valaki ha akar, ha az az ő útja, akkor járjon azon, ha csak ennyi kell neki, ha csak ennyire van igénye… De csak azért mondom ezt, mert én ezt már nem fogom bevenni! Bocs, de tényleg nem tudok erre mást mondani, csak azt, hogy rohadtul sajnálom valahol az ilyen embereket, mert tényleg nem tudják felfogni, hogy miről mondanak le!
  • BlackRose
    #441
    Egyébként attól függ, hogy mit értesz Magyarság alatt, de nem hiszem, hogy valaminek ami a valóságban létezik befellegzett, még van élet addig van remény is. :)

    Ha a Magyarság alatt a modern Magyar nemzetet érted amely része a világnak és nem egy elszigetelt mese, akkor nincs semmi baj, de ha szerinted a Magyarság az a színjátszás, amely a már valóságban régen kihalt, dédanyánk idejéből való szokásokban, életstílusokban, identitásban stb. “valósul meg”, akkor igen, ennek már régen befellegzett.
  • ManoNegra
    #440
    Hazudsz.
  • BlackRose
    #439
    Nem, inkább úgy értem, hogy ha profik között akar valaki táncolni akkor legyén előbb profi. Nem olyan világban élünk amelyben korlátozzák az embert, hogy mit érhet el az életben. Mindenkiből lehet profi, ha végigcsinálja azt, ami nélkül profi nem lehet. Az viszont nevetséges, amikor valaki profinak hiszi magát és még amatőrnek sem felel meg.
  • BlackRose
    #438
    Nem annyira off topic mert a bevándorlás is téma volt itt:

    A napokban volt a BBC-n egy műsor a kelet európai bevándorlókról Angliába.

    “Young, Foreign and Over Here”

    Érdekes film, nem tudom mennyire reprezentatív de egy picit fájt nekem mint magyarnak, nem annyira azért mert az Angolok így látnak bennünket (mert tapasztalatom szerint nem), mint amennyire azért amit láttam.

    Röviden... a dokumentumfilm néhány kelet európai fiatalt kísér az Angliai élet elkezdésénél, és az egyik közülük egy magyar (Nórbert). Na, most az a szánalmas, hogy a pofa először teljesen le van hülyülve az Angolokkal, mutatja otthon a házát Magyarországon, UK, Angol zászlók a szobában stb. Aztán 500 fonttal a zsebében útra indul, a legkisebb elképzelése sincs Londonról, hogy az 500 font nem elég semmire, de mégis. Aztán kisült, hogy filmekből tanult meg néhány nyelvet (Angol, Német) és azt képzeli magáról, hogy majd fordítóként kap munkát London kellős közepén (halvány gőze sincs a Londoni körülményekhez, ami kb. az, hogy minden négyzetméterére 777-en versenyeznek).

    Olyan kiadásban jelenik meg az interjún, amiben én valamikor a Tiszára jártam fát szedni és még annyi műveltség sincs benne, hogy a baseball sapkát levegye a fejéről az interjú kellős közepén (maga a hölgy, akivel beszélgetett kérte meg erre és útközben megjegyezte, hogy ilyen megjelenéssel nem szoktak állas interjúra menni). Persze a német nyelvtudása gyenge és lehet, hogy egy dél amerikai kisfalúban elég lenne neki fordításra, de Londonban ilyen tudással nevetséges egyáltalán próbálkozni. Az 500 font elfogy és Nórbert hazamegy (autóstoppal).

    Hasonló valamit csinál még egy orosz nő is. Két lengyel egy szlovák és egy cseh, viszont ha nem is éppen álmaiknak megfelelően indultak el Angliában, de látszik, hogy sokkal reálisabbak, felkészültebbek és ezért sikerül nekik ott ragadni, munkát találni (pl. egy mester diplomás lengyel hölgy minimálbéres raktármunkát fogad el, és nem álmodozik, hogy TV-ből szerzett “nyelvtudása” professzionális fordítói állást, biztosit neki London kellős közepén).

    Nem tudom, hogy ez mennyire van így a valóságban és, hogy hány magyar jár így és képzeli el magáról, hogy a világ egy egyszerű hely ahol beképzelt szaktudással boldogulni lehet, de elég fájdalmas volt magyar létemre ezt végignézni.

    És, még, hogy ne felejtsem el, miután Nórbert hazaért Magyarországra, Anglia már nem tetszett neki, és azt mondta mérgesen, hogy úgy érzi Anglia elárulta. Na, ez az amire igazán felfigyeltem, mintha Angliának valami kötelezettsége lett volna iránta.

    Félreértés ne legyen, sok magyar felkészülten és komolyan érkezik Angliába és megmarad, munkát talál és életet kezd el, de azért mégis csak furcsa, hogy ilyen is van és, hogy lehet, hogy azért került épp a magyar ilyen kiadásban a BBC műsorába, mert esetleg sok ilyen van? Nem tudom, de mindenesetre kérdések merülnek fel a fejemben.
  • ManoNegra
    #437
    Ezt úgy érted hogy a Magyarságnak befellegzett? Csak mert igyekeztem a magyarság érdekében felszólalni, nem a saját érdekemben. Ki hatalmazott fel rá? A lelkiismeretem.

    Nincs helyünk a nagyhatalmú profik világában? Válasz az igen is, még ha számunkra szomorú is a végkifejlet.
  • BlackRose
    #436
    Amatőröknek nincs helyük a profik között, csak sajnos kevés amatőr tudja ezt és valahogy beférkőznek a profik közé és akkor már a profik is sajnos amatőrök lesznek (mert nem dobták ki az amatőröket az ablakon, és tudjuk, hogy ha van egy romlott alma a kosárban, akkor...).

    Én tudom, hogy amatőr vagyok és nincs vágyam ezen változtatni. Van, amiben profi vagyok (szoftverfejlesztés) és az nekem elegendő, hogy szép és gazdag jelenem és még szebb és még gazdagabb jövőm legyen.

    Persze az amatőr azért általában fényévekkel többet tud, mint a dilettáns. ;)
  • ManoNegra
    #435
    Ja, és Világbéke!
  • ManoNegra
    #434
    Egyébként nem vagyok közgazdász, de úgy általában hetente rászánok 4-5 órát közgazdász, filozófia, szociológia könyvek olvasására és tisztában vagyok azzal, hogy nem értem meg 100% a dolgokat, de évről évre azért haladok egy picit előre :)

    Most már csak haza kellene költöznöd, aztán innen osztani azt a bőséges tudást, ami megadatott neked Isten segedelmével, Ámen!!
  • BlackRose
    #433
    Ezt elfelejtettem leírni, de teljesen normális, hogy a hitel mikor visszakerül a hitelezőhez akkor megszűnik létezni (az ígéret megvalósult a folyamatnak vége), és mivel nem fizikai pénzről van szó (legyen az aranytallér vagy fiat money) akkor gyakorlatilag nincs is mit megsemmisíteni, gyakorlatilag csak törölni kell a könyvből.

    Egyébként nem vagyok közgazdász, de úgy általában hetente rászánok 4-5 órát közgazdász, filozófia, szociológia könyvek olvasására és tisztában vagyok azzal, hogy nem értem meg 100% a dolgokat, de évről évre azért haladok egy picit előre :)
  • ManoNegra
    #432
    Valami ötleted van, hogy hogyan jutottunk ide??
  • ManoNegra
    #431
    Jah jógyerek...
  • kukacos
    #430
    Amúgy nagyon szimpatikusak a válaszaid, látszik, hogy értelmes ember vagy, és türelmed is van az óvodához. Köszi, én főleg szórakozni járok ide, de néha kicsit kétségbeesek... ;)
  • kukacos
    #429
    Annyival még kiegészíteném, hogy a ker.bank meg is semmisít pénzt, amikor kifizeted a hiteled. Eltüzeli, elégeti, kész, nincs. A hitel visszafizetése után a kamatokat leszámítva nulla lesz a mérlegfőkönyve. Csak erről általában a népszerű ál-közgazdaságtani szórakoztató kisfilmekben, ahonnan itt a plebs az ismereteit szerzi, valahogy elfelejtenek említést tenni.

    Sebaj. Reménykedjetek, hogy egyszer nem kerültök egy orvos kezébe, aki megnézett a Youtube-on egy félórás videót, és utána magabiztosan műteni kezdett. Pedig csak azt kapnátok vissza, amit ti műveltek.
  • kukacos
    #428
    Neked csak a következőt mondanám. Amikor nagy magyarokról kérdeznek külföldön, általában megemlítem Neumannt, Wignert, Erdőst, Tellert meg még néhányat. Ezeket jól ismerik.

    És aztán a fajtád miatt hozzáteszem: "amúgy mind zsidó volt".

    Igazából nem kéne mondanom, nem is szeretném. Ha a te féléd nem lenne, nem is mondanám. De az ilyenek miatt szégyen lenne, ha tisztán magyarnak tekinteném őket.

    Így fair velük szemben.
  • kukacos
    #427
    "Leírtad, drága a jegy a repülőre."

    Egyszerűen hazudsz. A repülő szót le se írtam. És nem csak ennyi volt.

    "nem a tervezett és megengedett bevándorlásról beszéltem"

    Érdekes, én sem.

    "mi értelme ha írok valamit úgysem érted"

    Mindig meglep, hogy bizonyos embereknek mennyivel fontosabb a saját egójuk, mint az igazság.
  • e57
    #426
    Ok, most leírtad a mesebeli Tesz-Vesz Város (itt ország) definícióját. Ezzel a gyakorlatban nem tudunk mit kezdeni. Egyszerűen nem így működik nem csak Magyarország, de egyik sem. Sajnálom, hogy egy ilyen meddő vita alakult ki.
    Én megyek pihenni.
  • BlackRose
    #425
    Nem vagyok én sem, de azok akik konzervatívnak vallják magukat elég magas számban keresztények is. Egyébként attól, hogy nem vagyok vallásos még nem mentesülök az európai értékrendtől, kultúrától, hagyományoktól és ezek, ha tetszik nekem, ha nem általában a zsidó-keresztény elméletből indultak.
  • BlackRose
    #424
    Az a különbség, hogy még ti azt hiszitek, hogy létezik egy nagy válasz, én ezt nem hiszem el, szerintem senki sem tud erre a kérdésre válaszolni mert ez a kérdés nem is azért lett feltéve, hogy választ kapjunk rá, hanem azért, hogy elinduljon a kreatív munka. A valóságban számtalan kérdés van és számtalan válasz és senki sem rendelkezik sem elegendő és megfelelő tudással sem a szükséges információkkal, hogy válaszolni tudjon. Nem lehet egy országot felülről irányítani, nem lehet egy országot átszervezni, mert egy ország mindenki számára gyakorlatilag egy ismeretlen, de mindenki tud valamit, és ha mindenki azt csinálja amit tud akkor eredmény is lesz. Nem lehet a fejlődést lenyomni az emberek torkán, a fejlődés az emberekből jön de ez csak akkor lehetséges ha a körülményeket megteremtettük. És ezek a körülmények mindenekelőtt egy szabad de törvényes gazdasági környezet, megfelelő jogszabályok és azok magas arányú végrehajtása és széleskörű de szabad (állami beavatkozás nélkül) együttműködés úgy az országon belül mint az országon kívül. A baj ott van, hogy valaki mindég azt hiszi, hogy ő tudja a válaszokat...
  • ManoNegra
    #423
    Nono! Nem értem miért számít a vallás. Nem vagyok vallásos, de ha gondolod elkezdhetjük a bibliai idézeteket idecitálni újra, az pedig olyan irányba terelne ismét, ami ... hát legalábbis prófétikus.