317
  • JMáté
    #197
    Ne beszéljünk mellé kérem. Ismerd be hogy neked perverz örömöt nyújt mikor a parancssorba mindenféle -o -ls kapcsolókat gépelgetsz, persze eleve C-ben kódolsz és nem is C++-ban, mert az nem elég hardcore. Ismerek én ilyen embereket, nem szégyen az ha valaki direkt kényelmetlen eszközöket választ puszta elitizmusból. Bár kicsit azért bizarr.
  • opeca
    #196
    Tévedsz, utálom a Linuxot. És abban is tévedsz, hogy milyen vagyok, bár csodálkoztam is volna, ha te pár mondatból valakiről hiteles jellemrajzot tudnál adni.

    Nem az egyszerűség a gond, hanem amit az egyszerűség oltárán feláldoznak.

    Éjfélkor programozni? Hát azok valaki geekek lehetnek, az agy éjfél után tompul, és egészen reggelig tart ez, azért is szokták pl a kihallgatásokat hajnalban megejteni mert az agy ilyenkor a legtompább és a legkönnyebb megtörni az illetőt.

    Mindent csak mértékkel.
  • Garou
    #195
    Te most komolyan lehülyézed azokat, akik nem tudnak programozni/fejleszteni IT -téren, hanem annyi a kívánságuk, hogy mondjuk elolvassák a híreket, zenét halgassanak, filmet nézzenek a gépen? Ezek neked sáskák te szerencsétlen? Mert nem kockul egész nap a gép előtt, hanem az életében az okostelefon/pc/Ipad csak egy segédeszköz? Ezek neked hülyeuserek, mert "nem tesznek hozzá semmit"?

    Olvasd már el mit csinált ez a fazon élete során a tipográfiás tanulmányaitól kezdve mondjuk, és ne hagyd ki a Pixart se, mint úttörő céget bakker. És akkor próbálod lehozni ezt az egészed az Ipad-Iphone ötletre, és azon kívül semmit se csinált szerinted. Te most komolyan gondolod azt, hogy Jobs hülyének nézte az embereket, adott nekik valami primitív szart, és ezzel nyert?

    Ja persze, és mindezt egy olyan gépről írod, amit egy német fiatalember rakott össze légkondis irodában reggel 9 és délután 3 között luxusbérért.
  • opeca
    #194
    A probléma az, hogy ezáltal olyan szinten mesterségesen elnyomja a fejlődést, ami tkp. kedvez a hülyeusernek, viszont az iparágnak nem. Mert a nyitottság, és a szabadság, az elengedhetetlen az IT-ban.

    Kb. azt akarta tenni az ágazatban, mint ha mondjuk ezentúl az autók java része Suzuki lenne és lenne Suzuki abroncs, motorolja, stb. amik csak a Suzukihoz tudsz felhasználni, más termékeket a Suzukihoz nem fogsz tudni használni.

    Nem kell nagy észnek lenni ahhoz, hogy rágyere, ez előbb utóbb monopóliumot, és ezzel együtt a fejlődés visszavetését idézi elő.

    Na erlmesélem, hogy hogyan tudsz pl. IPhone-ra fejleszteni. Először is kell hozzá egy Mac-gép, MacBook, vagy Macintosh stb.

    Azon megalkothatod a kódodat, viszont IPhone-ra még nem töltheted fel. Nem azért mert nem kompatibilis, 100%-ig az, viszont mielőtt ezt megteszed, tehát tesztelni akarnád az alkalmazásodat, be kell regisztrálnod fejlesztőként az AppStore-ba, ami egy bizonyos költséggel jár, olyan 100 dollár körül van.
    Ez egy évre szól, ez alatt az idő alatt jogosult vagy az Iphone-odon tesztelni a saját alkalmazásodat.
    Ha lejár újra kell regisztrálnod és persze fizetned.
  • JMáté
    #193
    *parancssorból
  • JMáté
    #192
    A kommented alapján te biztos az a fajta szoftverfejlesztő vagy aki puszta mazochizmusból a hobbi projectjeit Linuxra fejleszti és amikor csak teheti paranccsorból fordít.

    Egyébként ha szoftverfejlesztő vagy miért nem dolgozol éjfélkor? Nekem egy ismerősöm sem alszik ilyen korán, és amikor nem alszik akkor kódol. Viszont én puhány vagyok, úgyhogy lassan lefekszem.
  • opeca
    #191
    Vagy ez a szomorú, hogy valaki három termékkel a topra került. Szerintem ez még mindig azt mutatja, hogy a hülyeusereknek tervezte az egészet.

    De persze ő ezért nem hibáztatható, sőt, a mondás örök: a hülyékből lehet meggazdagodni.

    Most lehet mondani azt, hogy innováció meg minden, de tudvalevő, hogy Jobs egy tényből indult ki. - csak hát ki szereti magát hülyének beállítani....

    A tény az, hogy az informatika, a kommunikáció túl gyorsan fejlődik ahhoz, hogy azzal az emberek többsége lépést tartson.
    Miről is van szó. Arról, hogy még a szakmabeliek is, akik kereskedelmi szinten űzik ezt a "sportot" vagyis a sport egy részét, még nekik is folyamatosan tanulniuk kell, hogy lépést tartsanak a fejlődéssel.

    Jobs azt ismerte fel kiválóan, hogy az emberek többsége legyen akár idősebb akár fiatalabb, ha nem fanatikus, ha nem abban a szegmensben tevékenykedik specifikusan, akkor nem az nem élmény, se nem kihívás, hogy a sok sok technológiát összekapcsolja és a sok funkció közül szisztematikusan kiválassza, hogy neki mi a jó és mi a szükségtelen.
    Éppen ezért találta ki azt, hogy egy olyan termékkapcsolást vezet be, ami az emberek többségének az ilyen eszközökhöz való viszonyát tehermentesíti azzal hogy specifikusabb funkciókat kínál fel úgy, hogy a termékek önmagukkal kompatibilisek maradnak.

    És mi a végeredmény.a sok hülyeuser örül neki, hogy nem kell 10 percet szarakodnia a bluetooth-al, hnem van egy kis segédprogi amit ha elindít, akkor automatikusan felismeri a másik terméket és csak drag 'n dropal kell játszadozni.

    Ez a meglátás még nem változtat azon a tényen, hogy a hülyéknek találta ki, akik a témában nem jártasak, akik ezekben a dolgokban nem tudják értékelni a szabadságot, sőt örülnek is neki ha 10 gomb helyett csak kettő van.

    É s a hülye sem olyan hülye, hogy agyilag zokni, hanem szakmailag felkészületlen. És miért vannak lehülyézve? Azért mert ők a legvégső felhasználók, akik már csak használják az IT-t, nem tesznek hozzá semmit, csak felhasználják azt. A sáskák.

    Mielőtt valaki megkérdezné, igen, én hozzá is teszek a magam részéről a segélyem és betanított munkám folyományaként szoftverfejlesztő vagyok.
  • JMáté
    #190
    Ami azt illeti én amelett hogy ide kommentelgetek közben programozok és tanulok. A virtuálisan indexelt cache rendkívül izgalmas dolog... Igazából még nem tudom mi az, csak túl unalmas volt az anyag ezért előrelapoztam.
  • farrvince
    #189
    Igen,egyetértek hogy kene moderálni!Ez most nem a kritika és a megalázása helye....független attól hogy szereted-e vagy nem az Apple-t,termékeiket és Steve Jobsot!
    Ez a hely most egy megemlékezés és részvétnyilvanitas helye!

    Nyugodj békében Steve Jobs,mindig emlékezni fogok rad,mert egy csodálatos ember voltál,amit megvalósítottál az egy csoda és erre csakis te voltál képes!
    Emléked mindig megmarad!Nyugodj békében Steve Jobs!
  • who am I 7
    #188
    btw ilyen primitív hszhez, még azok sem fognak lesüllyedni, akiknek szántad fail :D
  • opeca
    #187
    23:24-kor menjünk vissza dolgozni? Ki vagy te? Jobs papa reinkarnációja?:)
  • Invest
    #186
    Ez a sok irigy...a sok csóró szereti megmagyarázni, hogy ő csak azért van ilyen helyzetben, mert nem volt szerencséje, meg lehetőségei. Aha na persze. Ne üzengessetek ide, menjetek vissza dolgozni a többi segélyes, betanított munkás közé.

    Kíváncsi leszek, hogy ki ismer magára és szól be valamit :)
  • Windwalker
    #185
    Ha valaki beir valami negativat egyszeruen csak figyelmen kivul kell hagyni..

    En Pc-es vagyok, de az Apple nelkul a pc sem igy nezne ki ahogy ma, se a windows stb..
    sztem az hogy egy ceg nagyreszt 3 termekevel ipod/phone/pad kepes volt a legnagyobb, ismetlem a legnagyobb technologiai vallalatta valni, az tenyleg rendkivuli.

    Nezd meg a Sony-t, vagy inkabb a Samsungot, hany termekuk van. az osszes letezo haztartasi geptol kezdve minden ami elektronikus, ok, gyartjak. es elsok, legnagyobbak? kozel se.
    Az Apple-n kivul mindegyik IT ceg nagyreszt vagy tokeletesit, tovabbfejleszt vagy koppint.

    Az Apple ujat alkotott, uj piacot teremtett, ez nem uaz minthogy beletesszuk a Gps-is a telefonba. Es ezen a teljesen uj piacon a tobbi gyarto probalja megvetni a labat.
    Akkor jobban tisztelnem akarmelyik elektronikus ceget ha valami tok ujjal rukkolna elo, nem csak allandoan masolnanak.

    Es megvalami, az Apple termekeket nem hulyeknek talaltak ki, ha nem elvezetesre es intuitivra fejlesztettek.
    Nem tudom miert kell a kettot osszekeverni.

    Az Apple uttoro volt, van es lesz. Remeljuk Steve Jobs nelkul is. Isten nyugosztalja.
  • JMáté
    #184
    "Tévedsz, most semmilyen hatalmas bizniszhez nem vagyunk jó helyen."

    Ha nyilvánvaló lenne hogy mi a jó biznisz, akkor az már nem is lenne jó biznisz, hisz mindenki másnak is eszébe jutna.
  • llax
    #183
    Ő azok közé tartozott, aki tett valamit azért, hogy a halálhíre ezen a csatornán eljuthasson hozzánk.

    Lehetett szeretni vagy nem szeretni, ugyanígy a cégének a termékeit...

    De egy tény: az IT ipar egyik legnagyobb alakja volt.

    Nyugodjon békében!
  • opeca
    #182
    Tévedsz, most semmilyen hatalmas bizniszhez nem vagyunk jó helyen. Van az a számítási felhős okoskodás, de ehhez maximum a nagyon tőkerős cégek fognak tudni hozzászólni, de egyelőre szerintem ez is ülni fog még egy jó ideig mert túlzottan magas a kockázata.

    Szerintem ezek a jó helyek csak egy évtizedben egyszer vannak. Ő kettőt is megtalált, ami persze a jó üzleti érzékét mutatja.

    De azt el kell felejteni, hogy mindig vannak jó helyek.
  • who am I 7
    #181
    Én használtam, de kikúrtam a kukába úgy ahogy van (ennek már kb 4 éve) plusz minden apple programot (quicktime,itunes) gyalúltam a gépről.Mert egyszerű zombiknak készült és iszonyúan felcseszett pár primtív megvalósítása.Ennek ellenére, nem ítélem el, csak egyszerűen nem hájpolom, mert nekem nem adja, x milliónak meg igen.Ezzel nincs baj, mert @7milliárdan vagyunk.
    (Eként OSX-ről nem mondok véleményt azt nem használtam csak futólag -elégvolt-, de a közel és a távoli jövőben egyáltalán nem tervezek vele semmit).
    Amit viszont elismerek a formavilág reformja, a touch cuccok könnyeb kezelhetőségi szintre hozása -ezáltal verseny helyzet kialakítása - és az üzleti véna.
  • fergusonpapa
    #180
    valami admin takarithatna...érdekes hogy máshol nincs ez.meg ha igen nem ilyen arányban és azt is moderálják.

    vic.

    kell az oldal letöltés -.-'
  • fergusonpapa
    #179
    Nagyon gáz ez a szinvonal ami itt megy :S a sok troll legalább ilyenkor nyugodna le és vigyázna mit mond csak 1 napra?! -.-' és akkor ez IT oldal mindenki intelektuállisnak hisszi magát a diiszkoveriiiével,de nem bir ki 1 retkes napot h ne trollkodjon.beirja h részvéttem vagy inkább nem szól hozzá.

  • Garou
    #178
    Milyen "hájp" már fakkom? Számítógépek előtt ülünk, internetet használunk, ennek a színtérnek egy hatalmas alakja távozott el, nyilván lesznek róla cikkek. A rákkutatóról is vannak cikkek az orvosi szaklapokban.

    Jó időben volt jó helyen? Most is jó időben vagyunk valami hatalmas bizniszhez! Ötletek? Senki? Neki voltak, és meg is csinálta, és nem milliárdos csemeteként, hanem egy garázsból indulva.

    Nincs semmilyen Apple termékem, de elismerem, hogy amit tett, az az üzleti életet nézve tényleg zseniális. Az egyetemi beszédét is érdemes megnézni a fikázóknak. Nyugodjék békében!
  • WoodrowWilson
    #177
    Igen, tulajdonképpen itt van a lényeg. Kihez kötnek érzelmek. Most hogy "csak" hype volt, vagy nem, az már mindegy.
  • JMáté
    #176
    "Elvis Presley? Ááá, az nem híres. Hogy is hívják azt a pasast aki felfedezte a penicillint? Na Ő híres."

    Kedvenc viccem. De tényleg: hogy is hívják? Ugye te tudod és nem csak tőlünk várod el hogy tudjuk?
  • who am I 7
    #175
    Egy kacattal miért kötne hozzá bármi is?Ez nem attól függ.Nyilván nem jó dolog, h meghalt, neki főleg, ezért is nyilvánítom ki a részvétem, és azt elismerem ami volt.Azt megkérdőjelezném, h annyira fontos volt-e a társadalomnak, mint amekkora a hájp.Jellemző, h egy ilyen ember 1000x jobban van hájpolva, mint, aki egy nagyon fontos szert talál fel esetleg egy durva betegség ellen, ami konkrétan fontos a társadalomnak.Ez persze a jó üzleti érzékét tükrözi, de a valós értékek mások (sajnos).
  • WoodrowWilson
    #174
    Így van, ők senkik, legalábbis számunkra. Számodra Jobs is senki ilyen értelemben, mert nem kötnek hozzá pozitív érzelmek, de elég sok embert meg igen, ezt el kell fogadni.
  • who am I 7
    #173
    Még x millió másik szerencsétlen hal meg rákban percentként.Te tisztelettel vagy rájuk?Ők senkik, h nem érdemelnek hájpot?Ez a szánalmas...és a sok i kacatos zombi meg nyáladzik.Nagyon jó üzletember volt ez tény és tudta, h lehet a sok zombiból pénzt csinálni.És részvét is a halála okán.De ez a hájp már sok.
  • Zolivok
    #172
    who cares..
  • coolbboy83
    #171
    Elképesztő, hogy ilyen alkalmakkor is vannak olyanok akik itt fröcsögnek és kárognak !!

    Szánalmasan undorító itt néhány ember !!

    Semmire és senkire nem vagytok itt tisztelettel, de egy zöldségest vagy egy sarki fűszerest sem tudnátok itt néhányan irányítani.... no comment !!Hülye pitlákok !!
  • Mike at home
    #170
    de kibaszott szar, hogy valaki meghal, és még erre sem vagytok tekintettel, hanem egymás torkának ugrotok
  • Chocho
    #169
    Pár IT-s nagykutya és géniusz reakciója.
  • hurkaur
    #168
    "Szóval ha Az Apple eltűnne, akkor a pécém megmaradna, mert az itt az IBM kompatibilis pécéből nőtte ki magát és nem a Mac-ből." Apple & MS vette az iranyt az user friendly gui fele. Ez az egyik fo szempont az home pc elterjedesenel.
    "akkor a pécém megmaradna" Ezt sem tudhatod, hisz konkurencia nelkul a gyarto nem biztos hogy erre fejlodott volna.
  • opeca
    #167
    Inkább az IBM és az Apple.

    Európában sosem volt amúgy nagy kultúrája az Apple-nek. Kétszer láttam Macintosh gépet eddig itt Magyarországon.

    Inkább Észak-Amerikában volt nagy keletje.

    AZ új hullám az I-termékekkel jött, azok már a világ többi részén is jó eladásokat produkáltak, de pl. Magyarország még mindig kurva távol van a legjobb piacoktól, mint pl. Ausztrália, ahol jóformán 10-ből 7 embernek van I-készüléke.

    Szóval ha Az Apple eltűnne, akkor a pécém megmaradna, mert az itt az IBM kompatibilis pécéből nőtte ki magát és nem a Mac-ből.
  • hurkaur
    #166
    "Mint írtam, nekem az Apple termékei semmik. Ha holnapra az összes eltűnne, az sem érdekelne." Az ms es az apple vezette be a jelenlegi ismert home pc fogalmat, szoval ez igy ketlem, hogy nem erdekelne.
  • opeca
    #165
    Ez már csak egyéni értékrend kérdése.
    Mint írtam, nekem az Apple termékei semmik. Ha holnapra az összes eltűnne, az sem érdekelne.
  • opeca
    #164
    Igen, mert bizonyos társadalmak erre építették ki a kultúrájukat.

    Még ma is, az emberek harmada semmiféle komolyabb elektronika cuccot nem használ.

    De elkanyarodtunk a témától.
  • hurkaur
    #163
    "Pontosan itt kapcsolódik az, hogy más a rák ellenszere és más az AppStore."
    Egyiknek jobban orulok, masiknak kevesbe. De ugyanugy tisztelem mindkettot, mert egyik letrehozasa sem szamit altalanossagnak.
  • opeca
    #162
    Ez pontosan így van. Ha életében nem járt még orvosnál és nem is megy el soha, akkor neki ez teljesen hasztalan lesz.

    Pontosan itt kapcsolódik az, hogy más a rák ellenszere és más az AppStore.

    Én pl. leszarom az AppStore-t, de mivel eliserem a modern orvostudományt, és alkalmazom, ezért nekem a rák ellenszere már egy forradalmi találmány lenne.
  • JMáté
    #161
    Egyébként az én életemre meg a Indira Gandhi-nak nincs semmilyen hatása. De attól még jó arc volt.
  • JMáté
    #160
    Viszont másoknak az mindennapi "működésük" elengedhetetlen feltétele. Bele sem merek gondolni milyen lehetett a világ az elektronikus ügyintézés feltalálása előtt.
  • hurkaur
    #159
    Got it, de ez akkor is hulye pelda.
    "Egy hegyekben élő őregnek, akinek se mobilja, se telója, se pécéje nincs, kurvára mindegy, hogy ezek a nagy "zsenik" mit hoztak össze."
    ezen a gondolatmeneten vegigmenve nekik tok mindegy az is, hogy valamelyik nagy "zseni" kitalalta a rak ellenszeret. Holott ha objektivan nezzuk, kurvara nem, mert ebben a tarsadalomban elnek es kozvetetten minden hatassal van rajuk.
  • JMáté
    #158
    Nem, csak egyre kevésbé értem mi bajod van Jobs-szal.