317
  • JMáté
    #277
    Most lehet hogy ezen nagyon meg fogsz döbbenni, de vannak olyan emberek akiket nem temetnek el, hanem elhamvasztanak és a hamvakat elszórják valahol, vagy a tengerbe dobják, vagy ha nagyon gazdag hozzátartozói vannak, fellövik az űrbe.
  • JMáté
    #276
    Te már csak tudod...
  • opeca
    #275
    Itt nem pontos és pontosabb válaszokról van szó, hanem arról, hogy bizton állít valamit aztán utána az ellenkezőjét állítja bizton.
  • Tetsuo
    #274
    Persze. Teljesen felesleges megjelolni, hol ették a férgek a tetemet. Semmi ertelme, egy ateista nezopontbol. Az elhullott testet pl. komposztkent is lehetne hasznositani, ha mar a szervek egyiket sem lehet atultetni vkibe.
    A ceremonia pedig alapvetoen penzkidobas, foleg ennyiszer. (Ateistankent kulon, ugye.)
    A ruhanak tobbek kozott higieniai es szexualis okai vannak.. hogy jon ide?
  • JMáté
    #273
    "Amikor mondanak valamit, az évek után megcáfolják."

    Ez a tudomány lényege. Így tud fejlődni. Sosem elégszik meg a pontos válasszal, még pontosabbakat keres.
  • opeca
    #272
    Csak ezzel tudod mi a baj? Az, hogy a tudományok iránt vagyok ennyire szkeptikus. Amikor mondanak valamit, az évek után megcáfolják.

    Nincs olyan, hogy egy igazság, és ha te azt gondolod, hogy az emberiség fel van készülve arra, hogy csak a racionalitást és az empirikusságot fogadja el, akkor rosszul hiszed.
  • WoodrowWilson
    #271
    Azért nem azt mondom, mert ez egy bevett szófordulat ilyen esetre. Ne akarj mögé többet képzelni, mint ami. "Az Isten áldjon meg"-et is mondok. Meg bármi ilyet. Ezek csak szófordulatok.
    Hát az én síromra biztos nem fognak keresztet rakni (ha rajtam múlik). Most sincs minden síron.
    Mi az, hogy miért van sírjuk? Csináljanak kolbászt belőlük, vagy mi? Mondjuk talán én is jobban szeretném, ha csak szétszórnának valahol, de ennek nem az ateizmushoz van köze (nálam).
  • opeca
    #270
    A budhizmus vallás, csak nem térítő vallás. Nem kell mindent elhinni a wikipédiának.
  • JMáté
    #269
    Ezek hagyományok. Értelmetlenek, de nincs különösebb okunk másképp csinálni őket (bár sokan mégis megteszik). Azt is kérdezhetnéd hogy miért hordunk ruhát nyáron? Abban a dögmelegben teljesen fölösleges (valóban, sokan nem is hordanak).
  • opeca
    #268
    Hát akkor értelek. Amúgy szerintem aki nagyonv allásos, az menjen papnak, apácának vagy szereztesnek. De ez csak az én véleményem.
  • JMáté
    #267
    A buddhizmus filozófiai irányzat. Azzal nincs bajom. A vallásokkal annyi bajom van hogy ma már elég jól lehet tudni hogy milyen evolúciós folyamatoknak köszönhető a létrejötte, és milyen az agyat érintő születési rendellenességeknek köszönthető a fennmaradása.
  • Tetsuo
    #266
    Ez erdekes. Akkor miert nem azt mondod? A nyugodj bekeben, az vmifajta halal utani letrol szol... ertelem szeruen.
    Eleve miert raknak keresztet az ateistak sirjara is? Miert van sajat sirjuk egyaltalan?
  • JMáté
    #265
    Ezzel a szóhasználattal fejezem ki hogy tiszteltem az elhunytat, remélem emléke sokáig fennmarad és nem fognak gyépés 14 évesek internetes fórumokon a halálán poénkodni. Bár ez utóbbi nem, jött össze.
  • Tetsuo
    #264
    A legtobb ember hisz valamilyen istenben ill. feli azt, megha nem is koveti a(z egyhazi) tanitasokat, bar sok esetben ez nagyon felszines dolog.
    Pl. sztorimagazinos buddhista europai haziasszonyok meg hasonlok, akik azert a gorog tipusu horoszkopot is elolvassak.

    A legtobb ember nem topreng el rajta, a legtobb ember egyszeru mint a faek.
    Vasarolnak, dolgoznak es kielegitik osztoneiket.
    A legtobb embernek pedig alapbol remenyt ad, hogy egyaltalan ne legyenek ongyilkosok, bar a tulnepesedes szempontjabol ez pl. kifejezetten rossz, hogy a 3. vilag szinte bakteriumtenyeszetkent szaporodik..
  • WoodrowWilson
    #263
    Van értelme, azt fejezi ki, hogy tiszteltem az elhunytat, érzelmek fűztek hozzás, sajnálom, hogy meghalt.
  • opeca
    #262
    Azért azt elmagyarázhatnád, hogy mi a bajod a vallásokkal. Kíváncsi voltam mindig is az ilyen emberek gondolatmenetére.

    Mondjuk pl. a budhizmussal mi a bajod?

    Amúgy Jobs is vallásos volt, bár ez mondjuk nem nagyon látszott rajta:)
  • WoodrowWilson
    #261
    Én ateista vagyok.:) Komoly gondjaim szerintem nincsenek, de a csalódás talán megvolt. Anyám elég bigott vallásos, és sok negatív inputot kaptam tőle a témával kapcsolatban.:)
  • opeca
    #260
    ?:D
    A mi életünkben?
    Ember, te nem követed a történelmet. Amióta létezik emberiség mindig is volt vallás. Soha ne fog eltűnni.
    És nem is kell, hogy eltűnjön, a modern kor bebizonyította, hogy a ráció és a vallás képes egymás mellett élni. És ez így van jól.
  • Tetsuo
    #259
    Ezt most reflexszeruen mondod, mert ezt szoktad mondani, ha vki meghal, bar semmi ertelme, vagy mi?
    Ha szamodra nincs ertelme egy mondatnak, akkor az elegge ures szajtepesnek tunik altalad, nem gondolod?

    Vagy vmilyen szinten van ertelme a "Nyugodjon bekepen" kifejezesnek egy ateista szamara is? Hogyan?
  • opeca
    #258
    Szerintem aki ateista, annak valami komoly gondjai lehetnek az életben. Vagy valamikor nagyon csalódhatott az egyházban, esetleg azt hiszi, hogy divat.
  • JMáté
    #257
    Ha ránéztek a wiki cikk vitalapjára láthattok érdekes adatokat arról hogy a katolikusok 20%-a ateista (nem nem gyakorolja a vallását, hanem tagadja isten létét). A vallás kis szerencsével még a mi életünkben el fog tűnni.
  • opeca
    #256
    Sosem tudtam megérteni, hogy sok embernél hogy nem fér össze a ráció és az egyház. Én pl. nem vagyok hívő katolikus de semmi bajom az egyházzal. Vannak hibáik, de ki tökéletes.

    Nekem tetszik a misztikus légkör és bár voltak rosszabb napok, a hívőség lényegében benne van az egész emberiség történelmében, mindegy milyen korszakról beszélünk.

  • opeca
    #255
    Én sem követem a katolikus vallást viszont nem vagyok ateista sem, akkor mi van?
  • WoodrowWilson
    #254
    Jó persze, de azért ez nem azt jelenti, hogy a többiek ateisták.
  • JMáté
    #253
    A népszámlálás szerint. De lentebb van egy ilyen rész is:

    "A Medián 1999-es felmérése szerint valamilyen egyház tanítását követi: 13%, és ennek megoszlása: 8% katolikus, 2% református, 1% evangélikus, 1% egyéb felekezetű, 1% felekezet nélküli."
  • WoodrowWilson
    #252
    2001-ben 51% vallotta magát katolikusnak.
  • WoodrowWilson
    #251
    Szerintem pont az a másodlagos kérdés, hogy egy csecsemőt épp melyik felekezet keresztel meg. A lényeg, hogy a felnőtt ember mit gondol a kérdésről.
  • opeca
    #250
    Ja értem, tehát ha adsz pénzt akkor katolikus vagy:)

    Figyelj, ne akard, hogy mindenáron igazad legyen. Csak valld be, hogy ezt benézted. az ország többsége jelenleg katolikus. Az, hogy gyakorolja e a vallását, vagy hívő katolikus, az más kérdés.
  • opeca
    #249
    Jó persze, hát neked biztos jobbak a felméréseid, mint az államnak:)

    Amúgy elárulok egy titkot, akiket katolikus pap keresztelt meg, azok katolikusok, és ez a legutóbbi statisztika alapján amúgy az ország 74 %-a. de ez jó pár éve készült, ezért vontam le, mert manapság divat az ateizmus.
    Te szerintem a hívő katolikusra gondoltál, illetve a vallásgyakorlásra.
  • JMáté
    #248
    Ennek a szófordulatnak annyi köze sincs a vallásossághoz mint "az ördögbe!" felkiáltásnak.

    Nyugodjék békében Steve Jobs.
  • Tetsuo
    #247
    Ezt azoknak mond, akik "nyugodjek bekeben" es hasonlokat irtak. ;)
  • JMáté
    #246
    Az 1%-os adófelajánlások alapján számolt egyházi megoszlások
  • JMáté
    #245
    Nem. A lakosság 65%-a meg van keresztelve. De egyébként még a templombajárók egy része is ateista.
  • opeca
    #244
    Mármint melyik ország 70%-a?
    Magyarországon úgy kb. a lakosság 65%-a katolikus.
  • JMáté
    #243
    Szerintem az a tiszteletlenség amikor valaki a kereszténység más világnézetekkel szembeni felsőbbrendűségét hirdeti egy közismerten nem keresztény halálhíre alatt. De ezt hittanórán nyilván nem mindenkinek tanították meg.
  • JMáté
    #242
    Amúgy azt tudtad hogy isten nem létezik?
  • Tetsuo
    #241
    Dehogynem. Hianyozhat neki, aki meghalt, viszont a "RIP" az kicsit eros lenne tole. ;)
    Az europai kulturakban levo illemrendszer es az ebbol vonatkoztatott jog alapvetoen kereszteny ertekrendbol ered.
    Az ateizmus csupan a penz tiszteletet hozta, a tobbit elveti.
    Nezd csak meg, "liberalizmus" neven milyen ertekrend-rombolas ment vegbe Europaban.

    Pretorian, barmely felekezetbol kerdezheted, nagyon hasonlo ertekrendet fognak magyarazni, ami viszont teljesen ellentetes a mai liberalista, hedonista, nihilista agymosassal.
  • JMáté
    #240
    *egyedül
  • JMáté
    #239
    Én ateista vagyok, akárcsak az ország 70%-a. Törődj bele, ebben a korban egyetúl a munka, a tudás és a tehetség kap tiszteletet.
  • WoodrowWilson
    #238
    Azt honnan veszed, hogy csak a keresztények tisztelhetnek valamit? Az ateistáknak nincsenek érzelmeik?