207
  • Gerygrey
    #127
    Nekem nem lenne semmi bajom azzal, ha az N8-al vígan elvagy. Sőt, tőlem akár 3210-esed is lehet, ha te azzal beéred (telefonálásra és SMS-re szerintem is tökéletes) csak ne gyere itt a hülyeséggel trollkodni egy Apple vagy Android hírhez, hogy milyen szar az iPhone/Galaxy S hogy nincs benne pár olyan bullshit, semmire se jó feature, mint a Carl Zeiss, a 12 megapixel, vagy az FM transzmitter...
  • Pukkka
    #126
    Bocs, van iphone-om is, vagy ez a te topicod, és ide csak akkor írhatok ha elég elvakult apple fan vagyok mint te? tard
  • Pukkka
    #125
    Nyilván te ezt mondod, valószínűleg neked Galaxy-d van, és nehéz elviselni, hogy vannak olyanok, akik esetlegesen egy N8-al vígan elvannak. Akik semmit nem éreznek a kijelző, az oprendszer, a hardver gyengeségeiből. Nyilván huzamosabb ideig használtál N8 at és azután nyilatkozol így, nem a marketing dumák alapján.
    Galaxy S mondjuk csak pár napig volt nálam, de egy S II jelenleg is itt hever előttem.
  • Tetsuo
    #124
    :) Egy jol mukodo voice recog is nagy szam lenne. ;)
  • fergusonpapa
    #123
    Még azt megértem h sokan fanyalognak az iphone és maga apple cég ellen.unatkoznak ezvan,és még azt is akiknek tetszik és megvédik.

    DE mit keress itt egy szaros nokia a témában...?! az emlitett telefonokhoz közze nincs és ahogy láttam új készülékeket nem is lesz egy darabig.
  • hurkaur
    #122
    Jah, csak ott basztak el a telefon imidzset, hogy meg a megjelenese elott kikialtottak, hogy symbian is dead. (holott olyat vettem volna)
    Es most ugyanezt jatszak el a meego-s n9-el is, amit szinten beakartam szerezni, de igy hogy elso es utolso telefonjuk, igy megis hogy a faszba vegyem meg?
    Olyan mintha gyartana valaki egy uj konzolt, de mar a gyartas elott kiall a platform mogul mondvan ez csak egy demo. probalkozunk jah ,es majd a community megoldja a supportot (appok teren is). Nokia..
  • Gerygrey
    #121
    Te mondtál egy dolgot, amiben az N8 _valamelyest_ jobb, mint a Galaxy S, vagy az iPhone. Én meg mondok ötöt, amiben ez a másik kettő _sokkal_ jobb :)

    N8 és Galaxy S tesztfotók

    Csak teljes nagyításban látható igazi különbség a kettő között... A kijelző, az oprendszer, a hardver gyengeségei viszont mindennapos használat során is kijönnek az N8-nál.
  • Pukkka
    #120
    Nyilván most nem fogok linkelgetni más összehasonlításokat, van elég a neten. De mondjuk ha DSLR-el fényképezgetsz valami azért feltűnhetne azon az engadget-es teszten.
    És még mielőtt habzószájú márkabuzinak kiáltanának ki, jelenleg is használok iphone-t, és nem mondom hogy rossz. Viszont nem mindenkinek ugyan azok az igényei, ezért érzem nevetségesnek azt, amikor egyesek fröcsögnek, hogy az iphone a legjobb, míg mások hogy az android.
    Hozzáteszem, a droidot iszonyat nagy gánynak tartom =)
  • narumon
    #119
    Sőt most megnéztem az engadget camerafight képeit, és ki merem jelenteni, hogy a legtöbb helyzetben nem csinál szebb képet mint az iphon4 a maga 5Mpixel kamerájával. Szerintem a 4S reggelire fogja megenni képminőség tekintetében az összes telefont.
  • narumon
    #118
    Én nem beleszólni akarok, csak nem láttam a messze szebb képeket. Egyébként fényképezésre nekem is Canon DSLR van, szóval legalább valamiben egyetértünk :)
  • narumon
    #117
    No pont ezt írtam az előbb. Kérdés, hogy jól értelmezzük-e, ezért várom kiváncsian a real life teszteket.
  • Pukkka
    #116
    Örülök, hogy ismerjük egymást annyira, hogy tudod mim van és mim nincs.
    És köszi, örülök hogy van egy 5D-m még ha nem is mai darab.
    Ettől függetlenül, az n8 messze szebb képeket csinál, mint a többi telefon. Abba most ne menjünk bele, hogy minél szarabb minél nem, mert ez manapság már kezd divatirányzattá válni...
  • narumon
    #115
    Mondjuk én úgy tudom, hogy a Vingo az nem képes értelmezni semmilyen mondatot. Vagy igen? Nem a voice recognition a nagy szám, az a régi iphoneokban is volt. Hanem, hogy valamilyen szinten (a marketing szerint magas szinten) értlmezi az elmondottakat. Ezt nem láttam a többi esetén. Persze lehet, hogy csak nem szenteltem neki időt. De a play madonna xy song-ot már a 3GS is tudta, azért a Siri ennél sokkal komolyabb cuccnak tűnik. (Főleg azt nem értem a reklámban, hogy nem is nyomnak gombot hozzá)
  • Gerygrey
    #114
    WP-re nem tudom, de Androidra egy ideje szintén van hasonló Vlingo néven.

    (Valamelyik Android keynote-on láttam ilyet Google Translate-tal is, a bemondott szöveget hangban fordítja le, bár az még erősen kezdetleges)
  • asgh
    #113
    Na ja, az iPod megjelenésekor is ment a fikkerparty, hogy az iPod áráért mennyivel jobb mp3 lejátszókat lehetett kapni, pedig a nagy durranás az iTunes Store és a hozzá kapcsolódó üzleti modell volt.
    Érdemes utánanézni a Siri-nek, mekkora brutál fejlesztés van mögötte, jellemző, hogy amint kijött a cég a szoftverével, 2 hónapra rá az apple felvásárolta 200millió USD-ért. A beszédfelismerés valójában a parasztvakító rész, az érdekes az, hogy hogyan értelmezi és oldja meg a feladatokat, az pedig valódi paradigmaváltást jelent a számítógép-ember kapcsolatában. Megint azzal vág a többiek elé az apple, hogy korai stádiumban megszerez egy technológiát és eljuttatja az átlagfogyasztók szintjére, mielőtt a konkurencia felfogná, hogy miről is van szó.
  • narumon
    #112
    Igen? Erről én lemaradtam. Valami link?
  • narumon
    #111
    Ööö mondjuk Iphone4 a maga 5Mpixelével szerintem nem sokkal rosszabb.(Sőt)
    http://www.engadget.com/2010/09/30/nokia-n8-vs-iphone-4-camera-showdown/
  • Gerygrey
    #110
    Valahogy éreztem, hogy valami gagyi nokiára akarod kihegyezni a dolgot :)

    Az N8 lehet, hogy jobb képeket készít mint a Galaxy S vagy az iPhone, de minden másban lényegesen szarabb (oprendszer, hogy csak egyet mondjak...)

    De légy boldog azzal a tudattal, hogy milyen fasza "fényképezőgéped" van :)
  • Pukkka
    #109
    WP-re is van már egy ideje.
  • Gerygrey
    #108
    Ez tény.

    Például egy fesztiválra, ahova a DSLR-t nem merném elvinni, tökéletes a Galaxy S kamerája is, nem kell oda Xenon vaku meg ilyen faszságok. Arra a pár hangulat/emlékfotóra, Facebook-képekre bőven jók a mai telefonok. Nem is várnék DSLR minőséget, azt ekkora házban nem is lehet kivitelezni.
  • Pukkka
    #107
    Nagyobb nem nagyobb, azért azt még mindig el lehet mondani, hogy egy telefon sem készít olyan képeket 8mpx-en mint az N8 12-n.
  • narumon
    #106
    Amiről eddig még nem beszéltünk; SIRI
    Erről senkinek semmi véleménye? Ha ez úgy fog működni mint a reklámban / marketing anyagban, akkor ezzel önmagában letarolják a piacot már megint. Szerintem.
  • G_ArchAngel #105
    Nikon a pletykak szerint a 36mpixellel hozza ki a D700 fullframe utodjat. Most sirok, mert az ojektivek 70%-a 24mpixelen elverzik.
    De majd a barmok a zaszlojukra tuzik es vonulnak vele, hogy annyi van benne, mint belepo kozepformatumban. Csak ugye az joval nagyobb szenzor, lenyegesen jobb lekepzesu objektivvel.

    De a parasztnak megapixel jelenti a minoseget.
  • G_ArchAngel #104
    Mindig az a legjobb f.gep, ami nalad van, mikor kell egy.
  • G_ArchAngel #103
    Barlangban is lehet lakni, megis elterjedtebb a teglahaz. Nem vagyunk egyformak.
  • G_ArchAngel #102
    Nagyjabol a legnagyobb baromsag, tetszik amikor az egybites forumozo kitalalja, hogy azert van iMac-em, hogy felvagjak vele: rajtam kivul latta par haverom es a baratnom. Ezzel aztan rohadtul lehet villogni.
    A telefon ugyanaz: ki sem latszik a tenyerembol, meg amugy ki az a nyomorult, aki azt nezi, hogy mas mivel telefonal. Nincs sajat elete?
  • Gerygrey
    #101
    Sokmindenre nem alkalmas egy okostelefon. Nem tud kávét főzni, nem helyettesít egy profi fényképezőgépet, házimozirendszert, asztali számítógépet, barátnőt... :) Igazad van, az okostelefonoknak semmi értelme.
  • narumon
    #100
    Hát például amit felsoroltál arra mind jó csak nem ilyen marketing bullshit féleségben mint ahogy te szeretnéd. (gy.k. aminek nincs értelme)
  • aronvirginas
    #99
    Mondom, a csalódottságot majd az eladási számok alapján állapítsuk meg 1 év múlva, ne fórumkommentek alapján. Én nem védem senkinek a telefonját, sem az Apple-ét, sem a Samsungét. Csak úgy látom, hogy kicsit megint próbál mindenki túl okos lenni, már-már csodálom, hogy közületek nem vezet mindenki telekommunikációs világcéget ha már ilyen jól átlátjátok a piacot.
  • Tinman #98
    "Eddig is LED vakut használtak, szerintem ezután is azt fognak."
    Sötétben jó szar képeket is csinál szegény :-/

    "Egyéb kérdés?"

    Mire jó akkor az iPhone? Mer' fészbuk, meg engri börds már lassan a hűtő szoftverére is van...
  • narumon
    #97
    Én semmire nem gondoltam :)
    Főleg, hogy most körülnéztem és egyre erősödik bennem a gyanú, hogy nem is találnék a lakásban sem microUSB sem miniUSB kábelt. A hordvinyóban bíztam én is, de az egyiknek beépített kábele van a másik meg USB3-as, annak meg ilyen széles csatija van. Szóval ha valaki adna nekem most egy ilyen "szabvány" telefont, hogy töltsem fel, elég nagy bajban lennék. :))
  • Gerygrey
    #96
    - 12 megapixeles kamera?

    Mi a f***nak? Telefonba, körömméretű CMOS esetén 5 fölött minden egyes megapixel fölösleges, mert a kisebb szenzor miatt csak zajosabb lesz a gép. A SGS azt hiszem, 5 megapixeles, és telefonhoz képest teljesen jó, komolyabb fotózásra meg fényképezőgép való.

    - teljes Flash támogatá?

    Az nem is lesz, még Steve Jobs mondta. Mondjuk Androidon van flash, és néha jól jön, de tökéletesen ellennék nélküle is, és egyáltalán nem volt szempont a vásárláskor.

    - fm rádió?

    Bakelitlemezjátszó nem kéne bele? :D 2011-ben a netrádiók, a last.fm, az MP3 és a youtube korában minek? Android és iOS alatt ezek mind elérhetőek, akár a villamoson ülve is.

    - fm transmitter?

    Na, az meg aztán tényleg minek? Lehet kapni Mediamarkt jellegű üzletekben kétezerért, nem hinném, hogy olyan tömeges igény lenne rá...

    - Xenon vaku?
    - Carl-Zeiss optika?

    Lásd megapixel: két újabb értelmetlen marketing-bullshit.

    - 2-5 mp alatt kapcsolatot létesítő GPS vevő?

    Az jó lenne, de ilyet én még csak százezres céleszköztől láttam...

    - totálisan ingyenes utcaszintű full WORLD(!) térképek?

    Google maps miért nem jó? Újabban már BKV-s útvonaltervező is van benne, kifogástalanul működik Android és iOS alatt egyaránt.
  • narumon
    #95
    "Ebben vagy az 5-ben lesz-e:

    - 12 megapixeles kamera?"

    Ebben, nem, 5-ben meg ki tudja?

    "- teljes Flash támogatá?"

    Ki tudja....

    "- fm rádió?"

    Szerintem egyikben sem.

    "- fm transmitter?"

    Szerintem egyikben sem.

    "- Xenon vaku?"

    Eddig is LED vakut használtak, szerintem ezután is azt fognak.

    "- Carl-Zeiss optika?"

    Miért pont Carl Zeiss? Egyébként nem hinném.

    "- 2-5 mp alatt kapcsolatot létesítő GPS vevő?"

    Ez már eddig is volt.

    "- totálisan ingyenes utcaszintű full WORLD(!) térképek? "

    Ha a google maps eljut ilyen szintre akkor igen, egyébként meg nem telefongyártói feladat szerintem. Szóval egyébként meg nem :)

    "Csak azért kérdezem, mert ha ezek lesznek /nekem ezek fontosak/, akkor feltétlenül veszek egy iPhone-t."

    Akkor mostanában még nem fogsz venni. Egyéb kérdés?
  • Gerygrey
    #94
    MicroUSB-vel csak az a baj, hogy pont ezeket nem tudja. Amire te gondolsz, az a mini USB, ami a mobilvinyók, fényképezőgépek és más eszközök 90 százalékához jó, egy időben telefonokon is használták, csak aztán jött ez az idióta microUSB-őrület... Most pedig megint kétféle szabvány van a piacon, fasza.
  • Tinman #93
    Kérdésem lenne az iPhone gurukhoz...

    Ebben vagy az 5-ben lesz-e:

    - 12 megapixeles kamera?
    - teljes Flash támogatá?
    - fm rádió?
    - fm transmitter?
    - Xenon vaku?
    - Carl-Zeiss optika?
    - 2-5 mp alatt kapcsolatot létesítő GPS vevő?
    - totálisan ingyenes utcaszintű full WORLD(!) térképek?

    Csak azért kérdezem, mert ha ezek lesznek /nekem ezek fontosak/, akkor feltétlenül veszek egy iPhone-t.
  • narumon
    #92
    "ebben mi a meglepo? a user szempontjabol amelyik teloba belemegy sim, abba minden belemegy, microsim is. a microUSB pedig elvileg A SZABVANY telefonok es hordozhato eszkozok csatlakozasara, egy kabel jo lenyegeben a telefonomhoz (toltesre is!), fenykepezomhoz, kameramhoz, mindenhez. ellenben az apple sajat fosaval. ha ez nem elony akkor nemtom mi az. nem az osszehasonlitas elfogult, az tokeletesen objektiv. ti vagytok azok, akik megkerdojelezik csak hogy a fos telefonjukat vedjek, amiben mindenki csalodott."

    Bocsi az előzőben lemaradt erre a válasz:

    Képzeld akinek apple gépe van, annak meg egy kábel jó a telefonjához, a tábla pcjéhez, ráadásul a fényképezőmet nem tudom microUSB-n tölteni. Szóval ezek ilyen lejárt barom mantrák. Csak a mi lakásunkban kószál legalább 4-5 i cucc kábel, míg microUSB-t valószínűleg csak erős túrással tudnék találni (de lehet, hogy még úgy sem.) Minazonáltal ha nagyon szeretnéd microUSB-n tölteni akkor van Dock-MicroUSB átalakító csak neked!
  • narumon
    #91
    2az engadget egy full objektiv oldal, soha nem allt sem az apple, sem az android melle. egy teljesen tenyszeru osszehasonlito tablazatrol beszelunk. es a legtobb tulajdonsagban a nagyobb tenyleg jobbat jelent narumon, barmilyen meglepo is :D "

    Ahan akkor gyorsan szaladjunk csak végig a "baromságokon"

    1, Nagyobb Ghz = gyorsabb processzor - azt hiszem ezt a PC-s világban már végletekig megcáfolták, de telefonos oldalon is elég megnézni, hogy az Iphone4 egyetlen árva maggal mit produkált.
    2, Tudtommal a 4S is 1GB memóriával jön
    3, TV out - győztes az MHL, hogy miért jobb mint a HDMI vagy a dock connector, azt nem tudni....
    4, 8Mpixel kamerák közül kihozta győztesnek a HTC Titan kameráját mert f értékben 2.2. Azt, hogy egy kamerának ezek elhanyagolható adatai arra rá se rántsunk. (Odaadok neki egy régi 4Mpixel Canont - de tuti, hogy kihozza győztesnek a HTC fényképezőjét mert szerinte 8 nagyobb mint 4. Az hogy képminőségben a 4Mpixeles Canon lealázza az kedves szerkesztőt már nem is érdekli
    5, SIM jobb mint a MicroSIM. - Szimplán követte a nagyobb jobb elvet, más értelmét nem látom.
    6, LEGVICCESEBB! Itt magából csinál hülyét; elismeri, hogy a 4S sokkal tovább bírja akkumulátor időben, ezért ad ide egy pontot, majd utána rögtön ad a Samsungnak egy pontot mert nagyobb az akksija (amivel kevesebb ideig bírja) :P
    7, és végül még egy pont a Samsungnak szimplán azért mert nagyobb.

    Hát ha ez szerinted objektív összehasonlítás (rengeteg szubjektív tényező van benne ugyanis), akkor nincs is több kérdésem hozzád, de szerintem gondold át mégegyszer.

    "SIM > microsSIM, microUSB > dock connecto"
    ebben mi a meglepo? a user szempontjabol amelyik teloba belemegy sim, abba minden belemegy, microsim is. a microUSB pedig elvileg A SZABVANY telefonok es hordozhato eszkozok csatlakozasara, egy kabel jo lenyegeben a telefonomhoz (toltesre is!), fenykepezomhoz, kameramhoz, mindenhez. ellenben az apple sajat fosaval. ha ez nem elony akkor nemtom mi az. nem az osszehasonlitas elfogult, az tokeletesen objektiv. ti vagytok azok, akik megkerdojelezik csak hogy a fos telefonjukat vedjek, amiben mindenki csalodott.
  • Gerygrey
    #90
    És ha nekem Win7 alatt is betonstabil az After Effects? (egyedül a 4 giga RAM kevéske a Core i7 mellé rendereléskor - van, hogy 25 százalékon megy csak a proci, a RAM meg fullon, de gondolom, ez OSX alatt is ugyanígy van, nem véletlenül ajánlanak manapság 16 gigát videós munkára)

    Egyébként az, hogy mik az elengedhetetlen céges progik, nyilván cégfüggő. Láttam már olyat, hogy a belső céges háló kizárólag 6-os Internet Explorerrel megy, na ők tényleg nem sokra mennének a Mac-kel, de oda nyilván nem is kell kraft, Gizikének táblázatszerkeszteni jó az ötvenezres teszkós PC is.
  • narumon
    #89
    F*ck! :) Szóval Win only :)
  • Pukkka
    #88
    Nem fut gyorsabban, csak stabilabb.