207
  • 5c0rp330n
    #87
    az engadget egy full objektiv oldal, soha nem allt sem az apple, sem az android melle. egy teljesen tenyszeru osszehasonlito tablazatrol beszelunk. es a legtobb tulajdonsagban a nagyobb tenyleg jobbat jelent narumon, barmilyen meglepo is :D
    "SIM > microsSIM, microUSB > dock connecto"
    ebben mi a meglepo? a user szempontjabol amelyik teloba belemegy sim, abba minden belemegy, microsim is. a microUSB pedig elvileg A SZABVANY telefonok es hordozhato eszkozok csatlakozasara, egy kabel jo lenyegeben a telefonomhoz (toltesre is!), fenykepezomhoz, kameramhoz, mindenhez. ellenben az apple sajat fosaval. ha ez nem elony akkor nemtom mi az. nem az osszehasonlitas elfogult, az tokeletesen objektiv. ti vagytok azok, akik megkerdojelezik csak hogy a fos telefonjukat vedjek, amiben mindenki csalodott.
  • Pukkka
    #86
    PC only? Szedd össze magad =)
  • Gerygrey
    #85
    Azt például megkérdezhetem, hogy miért? Mert ezt már én is hallottam, meg azt is, hogy az Adobe cuccok jobban futnak OSX alatt, mint ugyanazon a vason Windows-szal, de nem igazán tudom elképzelni az okát, és az Apple topikban meg is cáfolta valaki.

    Szóval tényleg jobb munkára a Mac, mint a PC (az általam használt progik - AE, Premiere, Photoshop - Windows és OSX alatt egyaránt elérhetőek), vagy a stúdiók csak azért használják, mert sok fölösleges elverhető pénzük van? :)
  • narumon
    #84
    Nagyon kiváncsi leszek a 4S kamerájára. Papíron bitang jónak tűnik, várom az első tesztképeket is. Apple-nél felfogták, hogy önmagában a megapixel az ég világon semmit sem jelent.
  • narumon
    #83
    "Kíváncsi lennék rá melyik nagy cég engedheti meg magának, hogy a céges környezetben elengedhetetlen alkalmazásokat,"

    Nem hinném, hogy céges környezetben "elengedhetetlen" alkalmazások azok PC only...
  • Pukkka
    #82
    Az hogy használnak Mac-et, meg hogy Mac-et használnak nem ugyan azt jelenti. Nálunk is van aki Mac-et használ, sőt, nekem is van, mert hobby audio munkáimhoz kiváló. De üzleti környezetben, komoly használatra sajnos alkalmatlan.
  • reconka
    #81
    kis cegrol van szo pl itt a Google.. ok pl hasznalnak macet
  • asgh
    #80
    Például DTP vagy a digitális videózás területen a mac alapnak számít, még akkor is mac-et használnak, ha van az adott szoftvernek PC-s megfelelője.
  • asgh
    #79
    Tényleg mi lesz most a Samsung beadványával? Biztos ami biztos alapon látatlanba beperelte az iPhone 5-öt!
  • hurkaur
    #78
    Vajon reconka vagy ede0001 nem hasznal valojaban mac-et? Melyik nem mond igazat? Reconka, vagy Ede0001? Vagy talan a denveri musztangok focicsapata?
  • Pukkka
    #77
    Írj már nekem pár példát melyik nagyobb cégnél használnak Mac-et. Kíváncsi lennék rá melyik nagy cég engedheti meg magának, hogy a céges környezetben elengedhetetlen alkalmazásokat, sehogy, vagy csak korlátozva tudja használni.
  • aronvirginas
    #76
    "fail, a fel eves s2 elpicsazza."

    Vitatható az összehasonlítás. Az objektivitás álcája alatt olyanokat állít, hogy SIM > microsSIM, microUSB > dock connector valamint, hogy a nagyobb méret előny, ami szerintem simán szubjektív. Én például kényelmi szempontok miatt nem vennék 4 collosnál nagyobb kijelzőjű telefont. Szóval nem lehet ezt ilyen kategorikusan kijelenteni. Majd az eladások eldöntik, elvégre egy termék célja az eladhatóság, nem a technikai paraméterek lebegtetése. Jobban mondva a technikai paramétereket is azért turbózzák fel a gyártók, hogy jobb eladásokat produkáljanak. Kérdés, hogy mindig ez-e a legjobb út. Nem vagyok meggyőződve.
  • ede0001
    #75
    Ez így csak találgatás. Szvsz a megjelenés utáni tesztek lesznek mérvadóak. Ott fog eldőlni, hogy ki picsáz kit.
  • reconka
    #74
    ede: lehet c64en lagol itunes igazad van :)
    majd menj be apple storeba vagy aprbe es nezd meg hogy nem lagolnak a gepek :)

    Feltehetek egy kerdest?
    Miert irsz olyan dolgot amirol fingod sincs ha soha eletedbe nem hasznaltal macet miert irsz ilyen dolgot?
    Elmondom azert mert szuletett troll vagy ede :)
  • narumon
    #73
    Nemeee??? Ugye csak viccelsz? Nézd már meg a táblázatot még egyszer; annyit csinált az összehasonlító hogy szerinte ami nagyobb szám az jobb. Ennyi.
  • 5c0rp330n
    #72
    BTW igen a tablazatot vegigneztem, es nem nagyon lehet egyik pontjaval sem vitatkozni.
  • reconka
    #71
    ede cica, normalisan mukodik itunes.. windowson probaltam, ott sem rossz, de macen jobban viselkedik.. hidd el en hasznalom tokeletesen mukodik.

    nem volt soha apple termeked, es soha nem is lesz, de jo beszelgetni olyan dolgokrol amirol fingod sincs. Nem tudod hogy mukodhet vallati rendszerbe imac, nem tudod mennyire fontos az adatbiztonsag. :)

    Persze neked van igazad, azert hasznalnak minden nagyobb cegnel apple termeket.. ok a hulyek..
  • narumon
    #70
    El is olvastad az összehasonlítást? Mert elég nagy baromságokkal van tele...
  • ede0001
    #69
    Ne gyere nekem az OSX -xel. Az itunest a mai napig nem tudták normálisan megírni, hogy ne laggoljon tőle a rendszer. A time machine ismerem. Elárulom hasonló szolgáltatás van a Windowson is. Csak be kéne kapcsolni. Csak ahhoz úgy látszik láma vagy.

    A korosztályt meg lehet nem kéne szóba hozni, lehet, hogy én már akkor C64 előtt ültem, amikor te még a csattogós lepkét kergetted.
  • narumon
    #68
    Ugyan ne ülj már fel neki, ez valami fikázós nick direkt. Tele van ilyennel a net; beregisztrál - soha nem látott még apple terméket és nekiáll apple trollként viselkedni, hogy lejárassa azokat az embereket akiket utána a másik nickjével ő is oszt. És jöhet magyarázni, hogy látjátok, hogy én megmondtam, hogy ilyen hülye apple trollok vannak. Szomorú de ez van, az internet névtelensége mögött bármit lehet csinálni.
  • reconka
    #67
    ede0001
    iMac nem jatekra valo, bar lehet a te korosztalyodnak egy jatek gep kell, az vegyen xboxot psp-t vagy valami dzsunka pct. Attol meg hogy nem lehet rajta jatszani attol meg lehet jo gep ugye? Tudod mit jelent hogy nem fagy ki, nem lep ki egy program, mert olyan kedve van.. tudod mi az a time machine? mikor lesz ilyen szolgaltatas windowson.. elmondom soha budos eletbe..

  • 5c0rp330n
    #66
    fail, a fel eves s2 elpicsazza.

    inkabb erre leszek kivancsi: link
  • aronvirginas
    #65
    "Nálam a biztosítékot az Apple csak ezekkel a jogi baszakodásokkal veri ki, hogy ilyen idióta perekkel, kamu bizonyítékokkal próbálja ellehetetleníteni például a Samsungot."

    Nem kéne alhamarkodott következtetéseket levonni amíg nem látod át az egészet. Tény, hogy a szenzációhajhász média elsősorban az Apple pereit említi, ugyanakkor az is tény, hogy mióta világ a világ minden gyártó perelte a másikat ilyen-olyan modnvacsináltnak ható ürüggyel. Szerinted a Microsoft, a Google, a HTC, a Samsung stb. nem perel? Ne legyünk már ennyire egyoldalúak, az Apple nem a mumus, csak egy multi, annak minden hibájával.
  • ede0001
    #64
    iphone 4 300 órát na ne röhögtess! Nekem naponta kellett töltenem b+.

    Hülye gyerek, egy laptopba való videókártya teljesítményben soha nem lesz olyan mint a PC-s. Láma vagy. Vegyél b+ szar imacet horror áron, aztán nézegesd a belülről porosodó képernyőjét!
  • reconka
    #63
    mit ersz a fostalicska robo droid fosoddal lehet benne 4 magos proci ha szaggat scroll kozbe, ha kifagy minden percbe, ha nem fagy akkor meg virusokkal kell szopnod..



    " Én 3-4 naponta töltöm a telóm és használom is, nem naponta)"
    tudod mennyit bir szifon 4? 300 orat az szerintem tobb mint a te 4 napod meg ugy is hogy hasnzalod..

    ".Teljesítményben meg sem közelíti az normál PC alkatrészekből összerakott gépet.Ráadásul árban is el vannak nagyon szállva.Én csak tudom, mert volt nekem ilyenem.Soha többet nem veszek semmilyen almás terméket."
    ugyannyira gyors imac mint a windowsos gepek.. sot gyorsabb.. megneznek olyan windowst ami 20 sec alatt bootol be ssd nelkul.. megneznek olyan windowst ami sleepbol 3 sec alatt all fel.. kicsi troll te meg hozza sem szagoltal iMAchez, de tolod a hulyesegedet.
  • GregSB
    #62
    Ezzel tökéletesen egyetértek, és én is így gondolkodom. Csak azért hoztam fel az eladási adatokat, mert volt itt 1-2 jólértesült úriember, aki temeti az iPhone 4-es és a 4S-t. Mintha olyan szarul fogynának...
  • Gerygrey
    #61
    GSMLINE-nál, ahol én szoktam telefont venni:

    iPhone 4 16GB: 130K Ft
    Galaxy S2 16GB: 113K Ft
    Galaxy S 16GB: 89K Ft
    Galaxy S 8GB: 72K Ft

    Ár/érték arányban szerintem magasan vezet a sima 8 gigás Galaxy S, ha most nem lenne telefonom, valószínűleg most is azt választanám. De a SGS2 és iPhone 4 közül is az SGS2-t, még akkor is, ha egy árban vannak.
  • gombabácsi
    #60
    nekem nem elég menő az apple cucc

    valami menőbb kell!
  • fergusonpapa
    #59
    istenem ne magyar árakhoz nézétek.arról nem apple tehet h itteni szolgáltatok lehuznak minket.
  • Gerygrey
    #58
    Én meg a 66-os úton végig, Chicago-tól Los Angelesig :) (És ha már ott járok, a hazaihoz képest fele áron szívesen megvenném azt az iMac-et is, mert bár mobil eszközön nekem az Android az elsőszámú és egyetlen ami szóba jöhet, azt azért nehéz lenne nem elismerni, hogy desktop fronton az Apple valami olyasmit alkotott, amit megközelítenie se sikerült senkinek. Kár, hogy árban marhára nem ugyanaz a helyzet, mint a mobiloknál...)
  • kisedi
    #57
    B*sszuskulcs. RERE: A GALAXY S II kerül 149e HUF ba DOMINÓ-ban! Tehát pontosan egy árban az Iphone3GS-el. Ez BORZALOM. Apple FUCK. Vagy SZNOB vagy b*rom aki M.O. ennyiért
  • VRSDM
    #56
    én ironizáltam ofkorsz.
    te meg elcsipted a lényeget az egész alma mániában.

    na de a világért sem szeretnék megbántani egy " prémium életmódban élő alma tulajt sem " :)
  • narumon
    #55
    Há mer fordítva van; a legtöbb embert valami előfizetéses ár érdekel és csak keveseket érdekli előfizetés nélkül. USA-ban meg főleg.
  • narumon
    #54
    Hehhe ez jó volt :) Biciklizni én is imádok, ha lerakom az agymenést amit munkának hívok akkor feleségemmel gyakran pattanunk bringára. Harley-vel meg egyszer USA nyugati partot szeretném bemotorozni....
  • EnxTheOne
    #53
    Iphone áraknál miért nem a rendes árat irják? Faszomnak kell elöfizetés. :D
  • Gerygrey
    #52
    Én meg például bringázok, ha megnyerném a lottóötöst, akkor is csak kétkerekű járműveket (pl Honda Goldwing, esetleg Harley, vagy egy egyedileg épített chopper) vennék :) Itt van az, hogy milyen különbözőek lehetnek a felhasználói igények, és milyen jó, hogy ennyi féle készülékgyártó versenyez azért, hogy melyik tudja jobban kielégíteni azokat. Nálam a biztosítékot az Apple csak ezekkel a jogi baszakodásokkal veri ki, hogy ilyen idióta perekkel, kamu bizonyítékokkal próbálja ellehetetleníteni például a Samsungot. Pedig szerintem teljesen más a célközönség, akinek az Android tetszik jobban, az legfeljebb a Samsung és a HTC készülékei közül fog választani, és akkor sem vesz Apple-t, ha az minden mást betiltat.

    Trollok és vérpistikék mindkét oldalon szép számmal előfordulnak (illetve három, mert az iOS és az Android-troll mellett létezik a legsötétebb: a butatelefon-troll is, ahogy itt szépen ki lett vesézve mindhárom alfaj) nem kell foglalkozni velük. :)
  • Sir Cryalot
    #51
  • narumon
    #50
    100%-ig egyetértek!
  • narumon
    #49
    Nem is említettem, hogy bármi bajom lenne veled, sőt a normális hangon elmondott dolgaiddal egyet is értek. Az, hogy leírod, hogy neked jobban tetszett a galaxy, meg jobbnak találod az teljesen elfogadható, sőt támogatható döntés. Nálam egy dolog veri ki a biztosítékot; ha én ugyanezt mondom az iphone-ra és jön a nagyokos vérpista és megmagyarázza hogy innentől kezdve akkor hülye vagyok meg buzi meg éppen még milyen jelzők jutnak eszébe. Porschet meg soha nem vennék mert Geil, egy Ferrárit elfogadnék, de sajnálnám rá egyébként a pénzt, ezért leragadtam a BMW-nél, abból most M5-re gyűjtök :P
  • ede0001
    #48
    1x már kérdezted szerintem ha rám hallgatsz nem veszel sem imacet sem minit. Laptop alkatrészekből összeállított asztali dísz mindkettő.Teljesítményben meg sem közelíti az normál PC alkatrészekből összerakott gépet.Ráadásul árban is el vannak nagyon szállva.Én csak tudom, mert volt nekem ilyenem.Soha többet nem veszek semmilyen almás terméket.