207
  • passatgt
    #167
    "Jobb kijelzőt kapott, támogatja a FaceTime funkciót és a HD felbontású videorögzítést." -> nem változott HW-ben semmi, csak lett egy fehér is, ezeket mind tudta az előző
  • passatgt
    #166
    " többek között van benne lépésszámláló és Nike+ szolgáltatás" -> eddig is volt, csak most futáshoz is jobban használható
    " Kijelzője multi-touch érzékeny, és került bele FM-rádió" -> mindkettő volt az előzőben is
  • ADAMEX9
    #165
    Szemet szemért... abszolút jogos!
  • passatgt
    #164
    "220 ezer Walkman eladása" -> 220 millió Walkman eladása
  • skyhero911
    #163
    úristen előtted már le írták... köszönöm neki, sajnálom 150 hozzászólást nincs kedvem vissza olvasni :) (amúgy is ahogy olvastam az utolsó 10-et csak a vita megy)
  • ADAMEX9
    #162
    Mikor szándékoznak már lecserélni ezt a gagyi ikoncsomagot iOS-n?
    Borzalmas...
  • fergusonpapa
    #161
    Kanadában 650 dollár lesz a 16gigás 4S

    nem tudom kik beszélnek itt 200-300ekröl(max nálunk lesz ilyen)de külfödön normális áron van.Ehez képets az uj nokia ( N9 ) 800dolcsi ésegy kalap szar.
    samsung galaxy2 ami szintén hasonló árban van.Tudásban is egyforma,egyikben ez másikban aza jobb.nagy dolog..

    ennyit a tulárazásról...
  • narumon
    #160
    "Hűha... neked az elit dolgokról nem sok fogalmad lehet."

    Óóó biztos nincs. Mondjuk kérdés mit nevezünk elitnek.

    "Aki megteheti saját pincészete is van, saját palackozója, brand-je etc. A borászat a kultúra egyik magas foka is tud lenni, nem a falusi parasztokból kéne kiindulni."

    Nohát ezt nem is tudtam, tényleg? No ne mondd már? (Borászkodni nincs időm, de a neves borászok azért ismernek ha már itt tartunk - és saját brandem is van, igaz az nem bor. Meg nem is ide tartozik.
    Attól még tény, ha kimegyek a telekre, akkor egyrészt nekem ott van áram, és van rendszeresítve egy ilyen kis nyüzüge CD-s, mp3-as, rádiós lejátszó. Mondjuk rádió állásban szerintem még soha nem volt a kapcsolója mert a minimum hogy idegesít ami Magyarországon rádiózás címén megy. Ettől függetlenül pont remekül mondod, az amerikai és az eu átalgember akinek a termék készül, nagyvárosban szívja a port, hétvégén max a clubba jut le, és nem borászkodni megy ahol az iphone-ról akarja hallgatni azefemrádiót. (Halkan jegyzem meg, nekem fos helyen lehet a hétvégi házam, mert 3G lefedettség van....)

    "A 30 milliós hétvégi házakat már meg sem merem említeni..."

    Én sem. Félek az ilyen nagy számoktól.

    "Offline módban ez felettébb érdekes, no meg ott ahol 0 térerő van."

    No, ott nem is fogja megtalálni 2mp alatt már csak a technika korlátai miatt sem. (Nem nem tudnak olyan chipet beépíteni ami ezt megoldja mert ez a technikai korlát fizikai természetű ugyebár)

    "Aki használt már pl. Garmin navigációt, az csak legyint az IGO-ra... természetesen Garmin van N series-en is."

    Használtam Garmin navigációt. Maradok IGO-nál, legyintek a Garminra.

    "Tudás, ár/érték arányt vizsgálva csúnyán."
    Hát nem tudom én továbbra sem tudok ennél olcsóbban ilyen telefon venni...
  • fergusonpapa
    #159
    Ilyenkor gondolom nem köcsög a samsung -.-' ?!
  • fergusonpapa
    #158
    uristen olvas már utána..else olvassod a cikket. elöfizuval -.-'
  • narumon
    #157
    Előfizetéssel. Már kibeszéltük.
  • Tinman #156
    "Igen, az iphone célközönsége a szüretelő FM rádiót hallgató közönség :D"

    Hűha... neked az elit dolgokról nem sok fogalmad lehet. Aki megteheti saját pincészete is van, saját palackozója, brand-je etc. A borászat a kultúra egyik magas foka is tud lenni, nem a falusi parasztokból kéne kiindulni.
    A 30 milliós hétvégi házakat már meg sem merem említeni...

    "hogy előszőr a mobil cellák alapján háromszögel."

    Offline módban ez felettébb érdekes, no meg ott ahol 0 térerő van.

    "Én erre IGO-t használok, szerintem messze a legjobb navi szoftver még ha pénzbe is kerül"

    Van egy IGO alapú 1.5 éves GPS-em, pont azért vettem, hogy ne a telefonra kelljen hagyatkoznom. Aki használt már pl. Garmin navigációt, az csak legyint az IGO-ra... természetesen Garmin van N series-en is.

    "Szerintem nincs elárazva."
    Tudás, ár/érték arányt vizsgálva csúnyán.
  • skyhero911
    #155
    Az új iphone 4S biztos 200 dollár? Nem 2000? Túl "olcsónak" tűnik ez nekem...
  • narumon
    #154
    "hogy akár tetszik, akár nem, gyilkos módon terjed a flash. Én sem szeretem, de nem fogok x-eket nézegetni sehol, meg ezernyi kedvenc flash oldalam van."

    Igen? No én ezt nem vettem észre. Sőt én azt vettem észre, hogy ma gyakorlatilag szinte nincs olyan oldal amit ne tudnék flash nélkül megnézni. És ha esetleg akad is (mondom nem nagyon találok), akkor sem olyan amit otthon ne érne rá megnézni a gépen.

    "Mondjuk mert a hétvégi házban éppen szüretelsz, almát szedsz és már unod a 32 GB-nyi MP3-at."

    Igen, az iphone célközönsége a szüretelő FM rádiót hallgató közönség :D

    "Nagyon szívesen demonstrálom ^^"

    A tied is csak azt tudja amit bármelyik iphone, hogy előszőr a mobil cellák alapján háromszögel. Ezt mindegyik eszköz így csinálja. Szerintem még a sokszázezres is.

    "Gondolom a teljes világ OFFLINE ráfér a GYÁRI belső memóriába is ugye? Nem tudom, ezért kérdezem."

    Én erre IGO-t használok, szerintem messze a legjobb navi szoftver még ha pénzbe is kerül. (mert ingyen adnak pl NavnGo-t de az nekem nem tecc)

    "Egy kicsit nem érzed elárazva az iPhone árát? Vagy etetni kell belőle az éhező Kínai munkásokat, mert ugye szegényt ott rakják össze, nem mondjuk Finnland felé."

    Szerintem nincs elárazva.
  • aronvirginas
    #153
    "semmivel nem rosszabb, mint amit az iphone 4 produkal."

    Ezt vitatnám, mivel a családban van mindkét telefonmodellből és az iPhone 4 szemmel láthatóan jobb fotókat/videókat készít. Az S2-t nem ismerem igazán, de a szimpla Galaxy S képminősége meg sem közelíti az iPhone 4-ét, ezt személyes tapasztalatból tudom.
  • 5c0rp330n
    #152
    semmivel nem rosszabb, mint amit az iphone 4 produkal. annak az arszintjeben pedig a galaxy s 2 van, ami 1080p-ben vesz fel, es egyebkent es mindenben kb ketszer olyan jo.
  • aronvirginas
    #151
    Ez olyan mint az Ariel meg a hagyományos mosópor. Valahogy meg kell különböztessék a saját termékeiket a konkurens termékektől, a Mac pedig mint brand és platform jól elkülönül a a PC-től, amit legtöbben a Windows-zal asszociálnak. Lehet lovagolni ennek a technikai megalapozottságán, de nem érdemes.
  • lpmaskmancick
    #150
    Miért említik külön, hogy Mac meg PC? A mac is személyi számítógép, vagy nem?
  • aronvirginas
    #149
    "Böngészőben tabok támogatása, mint Androidon"

    Eddig is volt, bár tény, hogy ugyanolyan gagyi megoldás mint a gyári Android böngészőben. Nem hiába használom az Opera Mobile-t (annak is vannak hibái, persze)
  • aronvirginas
    #148
    "Full HD-ba tud felvenni a Galaxy S?"

    Nem tud. 720p az, amit tud. Ugyanakkor a minősége siralmas, a zajszint hatalmas.
  • Tinman #147
    73k és 1080p rögzítés... eddig olvastam.

    Komolytalan.
  • 5c0rp330n
    #146
    osszefoglalva:

    "No, meg is volt a mai Apple keynote. Jön az iPhone 4S.
    8mpx kamera és most már egy gombnyomásra indul, mint Androidon
    A kamerához van grid (csíkok), ha akarod, mint Androidon
    HSDPA helyett HSPA, azaz nem tudja amit a csúcs Androidok (HSPA+)
    Dual core proci, SGS543-as GPU-val, majdnem olyan erős, mint a csúcs droidok
    Új értesítési rendszer, mint Androidon
    Új zárolt képernyő értesítési rendszer, mint a Samsungokon
    Find my friends, mint Androidon a Latitude 1.6 óta
    Böngészőben tabok támogatása, mint Androidon
    iMessage = gtalk, Viber, Whatsapp Androidon
    Asszem más nem volt. Ja de, twice as amazing... az..."

    plusz ezt azert beteszem ide h lassatok igazi okostelefont is, mert ugy latom sokan itt meg nem lattak:
  • Tinman #145
    "És ők ugyanolyan komolytalan képeket fog készíteni egy iPhone-nal, egy N8-cal, de még egy 1D Mark II-vel is."

    Nem feltétlenül... van egy minőségi szint, amit előhívatva már bőven tökéletes egy családi fotóalbumba, vagy egy közösségi portához.

    "Inkább húzódik vissza. Szerencsére egyre több helyen Ajax és HTML5 segítségével oldalak meg olyan dolgokat, amikre régen (tök fölöslegesen) Flash-t használtak."

    Nem érezzük ezt eléggé, a flash még iszonyú sokáig nem fog kikopni. SAJNOS!

    "3 giga zenét is nehezebben unok meg, mint borosbocskor süketelését"
    Ez már ízlés kérdése... én pl. szívesem hallgatom őket is, vagy éppen a showderesek vígszínházas ügyködéseit.

    "mert XXI. század ide vagy oda, lehet olyat is :)"
    Nem szabad ennyire a netre alapozni, sok olyan hely van még ahol nem elérhető, vagy értékelhetetlen sebességű.

    "Én meg inkább csak beteszem a CD-t, az SD kártyát, vagy épp rádugom jack kábellel a telefont, ha épp netrádiót hallgatnék."

    Ezek fizikai kapcsolatok... kopnak, használódnak az eszközök.

    "Autó, gyalogos és tömegközlekedés van benne. Mi kell még?"

    Hangnavi is van? Erre nem válaszoltál.

    "Én egyrészt nem szoktam egymenetben megkerülni a bolygót, úgyhogy nincs szükségem offline térképre."

    Az offline térképek iszonyú fontosak! Nem kell ahhoz bolygót kerülni, hogy olyan helyre érj, ahol se 3G, se wifi, de még a GSM is döglődik. Ilyenkor az offline térképek, adatkapcsolat nélküli GPS-el aranyat érnek. Tapasztalat.

  • Pukkka
    #144
    Veled azért szívesen elbeszélgetnék...
  • fergusonpapa
    #143
    huzzon már el a nokiás...N8 - Symbian URISTEN
  • Pukkka
    #142
    Páldavideók nem nagyon mozgatnak meg, mert látom hogy semmiféle laggot nem produkál HD-ba. Full HD-ba tud felvenni a Galaxy S? Ez nekem új.
    Át tudja küldeni wifin, csak nem mindenhol van wifis TV.
    DLNA szintén van benne.
    Google Docs-al nem foglalkozom, viszont a saját excel tábláimat kényelmesen tudom olvasni/szerkeszteni, és bármilyen meglepő, a céges levelek elolvasása sem jelent problémát.
    A tárhelyes okfejtést nem értem. A full HD-s videolejátszást szintén nem értem miért kevered ide. Nem célom filmeket nézni telefonon.
  • kisedi
    #141
    Pukkka. Ezen jót nevettem:) Az ócska 73eHUF-os Galaxy S-em ezeket mind tudja, kivéve a DSLR-t persze. Kérdés N8 tud full HD videót venni? Sztem nem, a példavideóban még HD-ban is laggol vizszintes mozgásnál. Az N8 nem tudja Wifin átküldeni a TV-re a videót, képeket, zenéket? Nem értem miért nincs benne DLNA, minden android tudja. Az N8 640 képpont széles kijelzőjén lehet kényelmesen böngészni a céges e-mail-eket? Nos pl egy exclel táblához kell a 800 képpont széles kijelző.(Sztem a minimum. Google Docs.) Az Apple és N8 handsetje BT-kihangosítója jó az androidhoz? Persze. Mire van szükséged? +32 GB MicroSD kártyára? Hát azt az Iphonba be nem teszed, néhány HD film és megtelik a 16GB. Az N8 meg le se bírja játszani a FUll HD-t. Egyedül a BB-t irigyelem, mondjuk az meg rontja a szemet, mert még 3,7" kijelzője sincs nemhogy 4" mint egy "occsó-vacak" Galaxy S-nek. Nem véletlen Ő a legnyagyobb darabszámban eladott okostelefon Európában, Ázsiában és japánban.
  • Gerygrey
    #140
    "Komolyabb fotózást az emberek 90%-a nem folytat"

    És ők ugyanolyan komolytalan képeket fog készíteni egy iPhone-nal, egy N8-cal, de még egy 1D Mark II-vel is. Akinek meg van érzéke a fotózáshoz, az szép fotókat fog tudni készíteni bármelyik felsorolt eszközzel.

    " Ne érdekeljen senkit, hogy akár tetszik, akár nem, gyilkos módon terjed a flash."

    Inkább húzódik vissza. Szerencsére egyre több helyen Ajax és HTML5 segítségével oldalak meg olyan dolgokat, amikre régen (tök fölöslegesen) Flash-t használtak. Az, hogy a Flash _még_ elterjedt, létjogosultságot ad ugyan a Flash meglétének Android alatt, de azért én is örülnék, ha végre egyszer kikopna a netről.

    "Mondjuk mert a hétvégi házban éppen szüretelsz, almát szedsz és már unod a 32 GB-nyi MP3-at."

    3 giga zenét is nehezebben unok meg, mint borosbocskor süketelését vagy azt a kb 2 CD-nyi mennyiségű fröccsöntött műanyag popszart, amit a rádiók egész nap ismételgetnek :) Ha meg megunom, akkor hallgatom a kabócákat, ne adj' isten beszélgetek valakivel, mert XXI. század ide vagy oda, lehet olyat is :)

    "csak xy mhz, ráhangolod az autórádiót és ennyi... akár zene, akár rögzített tananyag, mindegy."

    Én meg inkább csak beteszem a CD-t, az SD kártyát, vagy épp rádugom jack kábellel a telefont, ha épp netrádiót hallgatnék.

    "Nagyon szívesen demonstrálom ^^"

    Annyira azért nem nagy cucc, hogy érdekeljen. A HTC Desire is talál holdat 10-15 másodperc alatt, bőven elfogadható.

    "Az is tud hangnavit és többféle közlekedési eszközzel tervezni?
    Gondolom a teljes világ OFFLINE ráfér a GYÁRI belső memóriába is ugye? Nem tudom, ezért kérdezem."

    Autó, gyalogos és tömegközlekedés van benne. Mi kell még?

    Én egyrészt nem szoktam egymenetben megkerülni a bolygót, úgyhogy nincs szükségem offline térképre. Ha Párizsba megyek mondjuk, akkor Párizst és környékét itthon, vagy wifivel bárhol letöltöm offline használatra (tud ilyet az androidos Google Maps) oszt' jónapot.
  • Tinman #139
    Troll?

    Mert merek kérdezni a nagyságos apple fanoktól?

    Én kérek elnézést, de tényleg. ^^

    Érdekes, hogy azok a dolgok, amik nincsennek meg az iPhone-ban vagy gyengébbek, mint más konkurens készülék esetében, azok a dolgok nem is fontosak, sőt feleslegesek, ódivatúak, érdektelenek. Hát persze :-D

    Ja és mindezt mennyiért is?
  • Tinman #138
    "Mi a f***nak? Telefonba, körömméretű CMOS esetén 5 fölött minden egyes megapixel fölösleges, mert a kisebb szenzor miatt csak zajosabb lesz a gép. A SGS azt hiszem, 5 megapixeles, és telefonhoz képest teljesen jó, komolyabb fotózásra meg fényképezőgép való."

    Komolyabb fotózást az emberek 90%-a nem folytat, de amíg ilyen minőségre képes egy nem iPhone, addig nem vagyok meggyőzve a 12 MP, a normális optika és a Xenon vaku mellőzéséről. Nézz meg egy sötétben ellőtt képet ledes vakuval, meg egy Xenon mellett.



    Aztán ott a videózás kérdése, abban is alul marad egyelőre az iPhone.



    "Az nem is lesz, még Steve Jobs mondta."

    A haldokló garbós? Ne érdekeljen senkit, hogy akár tetszik, akár nem, gyilkos módon terjed a flash. Én sem szeretem, de nem fogok x-eket nézegetni sehol, meg ezernyi kedvenc flash oldalam van.

    "Bakelitlemezjátszó nem kéne bele? :D 2011-ben a netrádiók, a last.fm, az MP3 és a youtube korában minek?"

    Mondjuk mert a hétvégi házban éppen szüretelsz, almát szedsz és már unod a 32 GB-nyi MP3-at.

    "Na, az meg aztán tényleg minek? Lehet kapni Mediamarkt jellegű üzletekben kétezerért, nem hinném, hogy olyan tömeges igény lenne rá..."

    Oltári kényelmes, hogy nem kell dugosgatni, nem kell usb-zni (egyébként egyéb telefon esetén akár pendrive-ot is dughatsz a telóba), csak xy mhz, ráhangolod az autórádiót és ennyi... akár zene, akár rögzített tananyag, mindegy.

    "két újabb értelmetlen marketing-bullshit."
    Vagy nem. Ismétlem sötétben k. nem mindegy, hogy led vagy xenon. Ez tény, nem marketing.

    "2-5 mp alatt kapcsolatot létesítő GPS vevő?
    Az jó lenne, de ilyet én még csak százezres céleszköztől láttam..."

    Nagyon szívesen demonstrálom ^^

    "Google maps miért nem jó? Újabban már BKV-s útvonaltervező is van benne, kifogástalanul működik Android és iOS alatt egyaránt."

    Az is tud hangnavit és többféle közlekedési eszközzel tervezni?
    Gondolom a teljes világ OFFLINE ráfér a GYÁRI belső memóriába is ugye? Nem tudom, ezért kérdezem.

    Egy kicsit nem érzed elárazva az iPhone árát? Vagy etetni kell belőle az éhező Kínai munkásokat, mert ugye szegényt ott rakják össze, nem mondjuk Finnland felé.
  • Pukkka
    #137
    Arra pedig, hogy milyen telefonjaim vannak.
    Van egy saját N8, igen fotózás miatt, hiába mondják hogy normális képeket normális fényképezővel kell csinálni, és hiába van otthon egy 5D-m, ha például elmegyek egy buliba, van nyaralás alkalmával csak leugrunk a tengerpartra, esetleg biciklizni megyek ( ami mondjuk nem túl sűrűn fordul elő ), szóval olyan helyzetekben ahová nem szívesen viszek egy DSLR-t, mert vagy zavarna, vagy félteném tökéletes az N8. Szebb képeket és videókat csinál mint az iphone, direktbe rátudom utána rögtön kötni hdmi-n keresztül a tv-re. Emelett a céges levelezéseimet folyamatban látom, tudok böngészni és minden mást amire szükségem van.
    Az iphone céges telefonom, telefonálásra tökéletes, levelekre szintén, és mivel olyan cégnél dolgozom, ami Apple termékeket is gyárt, minden úgymond high-tech kieget ingyen megkapok hozzá.
    A samu nem az enyém, tesztelésre van nálam már jó ideje, mert érdekel.
    Emellett van egy BB-m is, csak kizárólag a céges levelezésre.
  • hurkaur
    #136
    Sg mintapolgara csak is androidos telefont hasznalhat, linux disztrib. oprendszer futhat a gepen, es operaval bongeszik!!
  • Gerygrey
    #135
    Jogos, a Tinman nevű Nokia trollal tévesztettelek össze, ő sorolta ezeket, nem te. Összekevertelek vele, mea culpa :)
  • hurkaur
    #134
    Udv sg-n :)
  • narumon
    #133
    Ó és igen! Ismét eljutottunk oda, hogy érvek helyett jönnek a vagdalkozások meg a trágárságok. Ezért imádok itt eszmecserét folytatni, mert kultúra valahol a béka segge alatt van. Jól jellemzed az országban uralkodó állapotokat.
  • Pukkka
    #132
    Én úgy gondolom, normális hangnembe próbáltam beszélni veled, nem teljesen látom melyik hozzászólásom számít trollkodásnak, főleg hogy mitől lettem hirtelen Nokia-troll. Lehet vissza kellene még olvasnod, hogy lásd mit írtam én, és mit más. Bár ez lehet megerőltető lenne számodra, szóval inkább hagyjad.
  • 5c0rp330n
    #131
    apukam, neked aztan barmit le lehet nyomni a torkodon, barmibe belemagyarazod, amiben az iphone egy szar hogy az igazabol meg elony is. ilyen elvakultsaggal nem lehet vitatkozni. az, hogy az engedgaet-et vadolod meg fanboysaggal, jol mutatja h mekkora agymosott applebirka vagy.
  • Pukkka
    #130
    Látom gondod van az olvasással is. Mutasd már meg hol írtam én ilyeneket, hogy legyen benne 12 mpx, meg FM transmitter.
  • Gerygrey
    #129
    Bocs, ezt visszaszívom, már fel sem tűnt hogy az egyik Nokia-troll helyett jött egy másik :)
  • Gerygrey
    #128
    Azért ez így elég hihető sztori, hogy van egy N8-ad, meg csak úgy mellékesen hever ott egy SGS2, és pár perccel később még eszedbe jut, hogy hoppá, még egy iPhone-od is van (miközben pár tucat hozzászólással korábban írtad, hogy csak akkor vennél iPhone-t, ha lenne benne 12 megapixel meg FM transzmitter és egyéb baromságok. Haggyuk már ezt...)