142
Aszexualitás - Betegség vagy életmód?
  • Hugh Hefner
    #62
    azt úgy hogy balfasz
  • Hugh Hefner
    #61
    nekik a legkönnyebb... biztos hogy egyszerűbb az életük. nincs bennük késztetés, szóval hiányérzet sincs, viszont egy raklapnyi problémától és feszültségtől megkímélik magukat... az örömtől is, de hát nem is hiányzik nekik
  • Dj Faustus #60
    * Hopp eggyel lentebb, clio1616v-nek ment a válasz.
  • Dj Faustus #59
    "akinek nem kell a szex, az miért él?"
    A munkájának. A családjának. A hobbijának. A vallásának/hitének.

    Csak az utóbbi 60(?) évben a világ szexuális forradalmat élt át, így mostanság a csapból is az folyik. A média azt akarja elhitetni veled, ha nem vagy szaporítószerved által vezérelt ösztönlény, a fogyasztói társadalom hűséges állatkája, akkor nem vagy trendi.
  • Loál János #58
    Te csak rejszolj tovább boldogan, #49.
  • Fbn Lx
    #57
    ja hát nem is tudom, sok idióta, mind lője fejbe magát irgumburgum ejhaj kutyafittye
  • clio1616v
    #56
    nem fav a topik csak amíg fent van az új topikok között néha beleolvasok:

    felmerült bennem a kérdés, hogy akinek nem kell a szex, az miért él?
  • pett3rson
    #55
    ha jól tudom az auto-felációra sem sokan képesek, ráadásul nem valami gerinckímélő :)
  • IXEMGabeo
    #54
    viszont, aki nem vágyik a szerelemre sem, az már Aromantikusnak számít:)
  • Dj Faustus #53
    Az aszexualitás - mint a homoszexualitás/biszexualitás - nem feltétlen betegség, hanem szexuális irányultság. Nem összetévesztendő az impotenciával, vagy a lelki traumát szenvedettekkel, a cölibátussal - az aszexualitást maga a delikvens "választja" magának, és nem érez ezért bűntudatot, nem szégyenkezik miatta. Ugyanúgy vágyhat szerelemre, egy ember közelségére, csak egyszerűen nem kívánja a szexualitást.

    Olvasgatnivaló
    Másik olvasgatnivaló
  • tutituti
    #52
    Ezt mondtam én is.De a negatív hozzáállást nem vezet itt eredményre.
  • jhetedikj
    #51
    ez jobban tetszik :D
  • búgódisznó
    #50
    Ennek valoszinu kivalto oka lehet valami lelki trauma vagy testi rendellenessegbol fakado kishituseg pl kis mell, penisz stb.
  • Loál János #49
    Rejsz Matyi.
  • jhetedikj
    #48
    fúúú de okos vagy
  • Dj Faustus #47
    "Engem az érdekel aki aszexuális az ki se veri"
    Az aszexuális egyént abszolúte nem érdekli a szexualitás.

    "ha nemi kapcsolatot nem tart fent senkivel de önmagát kényezteti azt hogyan kell nevezni?"
    Autoerotika (autoeroticism). Az "auto" a görög ön..., önmagától..., saját képességéből..., saját... előtagot takarja - lásd automata=önmagától mozgó.
  • jhetedikj
    #46
    Engem az érdekel aki aszexuális az ki se veri vagy ha nemi kapcsolatot nem tart fent senkivel de önmagát kényezteti azt hogyan kell nevezni? :D
  • Siluro
    #45
    Köszönjük az értékes hozzászólásod, köszönjük, hogy megkerestél minket, majd értesítünk, ha mindannyiunk elvesztette a szüzességét, úgy tűnik Neked ez a legfontosabb dolog az életedben.
  • Narxis
    #44
    Beszélünk róla és kész, ha nem tetszik akkor tudod merre találod az ajtót!!!
  • tomcsa4
    #43
    A sok szűz. Aki aszexuális, az nem foglalkozik vele. Mit kell ezen beszélni?
  • Siluro
    #42
    Nem rossz téma szerintem, érdemes kicsit körbejárni, bár ez egy olyan dolog, amiről nem szokás beszélni, de hát mire való az internet, ugye. :)
    Én úgy gondolom, hogy az aszexualitás egy fajta lelki alapon kialakult probléma lehet. Feltételezem ez is lehet stressztől, egy korábbi rossz nemi élménytől. Talán pszichológus vagy egy kis életmód váltás ezen is tud segíteni. Azért gondolom, mert az impotencia a férfiaknál, főleg fiatal korban a stressztől és egy bizonyos fokú "túlgörcsöléstől" alakul ki. Tehát az egyén megtenné, amit meg kell tennie, de nem megy, emiatt görcsös lesz és a teljesíteni akarás miatt már később sokkal komolyabb problémával áll szemben. Szóval szerintem főleg pszichológiai oka lehet a dolognak, ha logikusan gondolkodok.
  • VRSDM
    #41
    trű-trű
  • IXEMGabeo
    #40
  • Dj Faustus #39
    "Valszeg "betegség" (bár ez rossz fogalom rá) mert a faj fenntartása általában az elsődleges prioritás az élőlényeknél úgyhogy ha erre nem éreznek vágyat akkor nem stimmel valami."
    Nem feltétlenül az - legalábbis ha a populáció kis részét érinti (mert a faj fenntartása attól még megvalósul, ha kis mértékű aszexualitás jelen van).
    Ha a "szexuális fütöttség" mértékét vizsgáljuk a populáció egészében, egy szép haranggörbe mentén fognak elhelyezkedni: kevés aszexuális, sok átlagosan szexuális, és kevés hiperszexuális. Valószínüleg ez a populáció méretének növekedésével változik - megakadályozva a túlnépesedést.

    Érdekes megjegyezni, hogy az International Classification of Diseases rendszerében nem szerepel betegségként; míg a másik véglet, a szexuális túlfűtöttség igen (F52.7 Excessive sexual drive: Nymphomania, Satyriasis). Valószínüleg azért, míg az egyik társadalmilag nem okoz problémát, a másik igen (szexuális zaklatás, molesztálás, "mutogatós bácsi").

    "Az aszexualitásról meg annyit,hogy a feltűnési viszketegségben szenvedő alacsony önbecsülésű,érzelemhiányos embereknek annyi türelmük van(nincs társasági élet,antiszocializáció),hogy saját maguknak kitalálnak mindenféle eszement kórt/bajt/betegséget,csak hogy felfigyeljünk rá esetleg sajnáljuk.Vagy csupán saját magát foglalja el."
    Attól lehet valaki érzelmekkel teli szociálisan aktív, magas önecsülésű, hogy nem hajtja szexuális fütöttség. És lehet valaki antiszociális, érzelmektől mentes, kisebbségi komplexusoktól szenvedő, de szexuálisan fűtött is. Uram bocsáss így kapja el a barátnődet egy sötét utcsarkon és erőszakolja meg egy bolond. Reméljük nem történik meg.
  • VRSDM
    #38
    az én húsomat nem kóstolja meg valaki (valaki lány?)
    csak mert aszekszuális vagyok énis, meg kéne nézni mivan már azzal a hústömeggel :P

    amúgy tényleg fölös ragozni, az akar vitatkozni róla aki ebben szenved (NEM CÉLZÁS!), mindenki más belátja hogy bizony ez egy lelki eredetű, valószínűleg (szerintem, nem vagyok doki) önértékelési zavar lehet, ami persze valamilyen múlt béli masszív lelki sokk eredménye.
  • S8DJ
    #37
    egyem a husod
  • tutituti
    #36
    Legyen betegség,de akkor lelki eredetű!
    Amin tudnak segíteni.Szerintem ez pszichés dolog lehet és visszavezethető egy behatásra.
    Csak ugye ezt nem látja be az aki ebben "szenved".
    Bár én nem értem meg ezt.És nem a nemi vágyak elfojtása miatt.
  • IXEMGabeo
    #35
    levonva a konklúziót akkor ezekszerint mégiscsak betegségnek számít...a szexuális vágy nagyon ritka esetben nem mozdul el semelyik irányba se...

    Lehet valaki érzelmi hulladék, de a vágyakat nem lehet elfojtani...

    6#-os számú hsz is nagyon igaz, meg, amit Nessie is említett
  • tutituti
    #34
    Nem rád céloztam!
    Az aszexuálisokra.
  • IXEMGabeo
    #33
    ha rám céloztál akkor qvára tévedsz...Azt nem tudhatod, hogy egy fórumon kiben mennyi érzelem lakozik és kivel/kikkel találkozik az illető;)

    nem baromság, elvégre az Új-Zélandi nő nem is tűnt volna fel...ritka dolog ez, azért ért meg egy rövidke okfejtést...
  • NessieGraf
    #32
    Ez a téma futott már itt. Nem emlékszem zárták-e a topikot végül, mert van ilyen még régebbről, vagy mi lett vele.

    Az ember alapvető, normális működése fizikálisan a promiszkuitás, ami tudatos befolyással vihető el a monogámia felé.

    Szerintem aki aszexuális, azaz nem kíván szexuális életet élni, utódokat nemzeni, tegye azt. Van, aki az utódnemzést a vele azonos neműekkel párosodva kerüli el. Szerintem mindkét módszer kulturáltabb, mint a megfogant, vagy másr megszületett gyerekeket eltenni láb alól.
  • tutituti
    #31
    Ha a nő nem akar "hálni"(ez a szó,sírok)akkor frigid.
    Ha a férfi nem akar dugni(így máris más) akkor barom.
    Erről ennyit.Az aszexualitásról meg annyit,hogy a feltűnési viszketegségben szenvedő alacsony önbecsülésű,érzelemhiányos embereknek annyi türelmük van(nincs társasági élet,antiszocializáció),hogy saját maguknak kitalálnak mindenféle eszement kórt/bajt/betegséget,csak hogy felfigyeljünk rá esetleg sajnáljuk.Vagy csupán saját magát foglalja el.
    Erről ennyit,kár ragozni.
  • IXEMGabeo
    #30
  • Play4Real
    #29
    te ilyen aszexuális vagy????
  • IXEMGabeo
    #28
    Nem saját magam miatt, új téma SG-n, ennyi a lényeg Büdös úr...;)
  • EnxTheOne
    #27
    trolls attacked me. T.T :(
  • IXEMGabeo
    #26
    cikk FAIL

    #7:

    feleannyira sem izgalmas téma;)

    Halkan jegyzem meg ez nem Wolfsnack féle topiknyitási kényszer volt...
  • SZilaJMaGGoT
    #25
    xDD
  • Narxis
    #24
    lol
  • Fresh Duke
    #23
    Kár, hogy te max filmben fogsz 1-et is látni.