143
Aszexualitás - Betegség vagy életmód?
  • anonimincognito
    #103
    Most itt van olyan is, aki aszexuális, vagy csak úgy erről a témáról megy a levelezés?
  • IXEMGabeo
    #102
    Él:) Kérdezz bátran:)
  • anonimincognito
    #101
    Sziasztok! Él még ez a fórum?
  • xido
    #100
    hát barátom..nem titok,hogy sok stressztől megszabadulsz,ha másként kezeled a nőket és nem hajtasz senkire igazán csak sodródsz az árral,lazán minden erőlködés nélkül dumálgatsz és kerülöd a következményekkel járó szitukat :)

    van még elég dolog az életben,ami fejfájást tud okozni rajtuk kívül is :)
  • IXEMGabeo
    #99
    pff ne szórakozz velem:DDD
  • salsoul
    #98
    Kasztráltathatod magad. És még jó pénzt is kaphatsz a heréidért.
    Egy here világpiaci ára kb 35 000 dollár (~8mFt).

    Referencia: Eladta a heréjét, hogy megvehesse álmai autóját
  • IXEMGabeo
    #97
    ja és téma ON
  • IXEMGabeo
    #96
    Most kajak elgondolkoztam, hogy érdemes annak lenni, mert így valóban megszabadulunk mindennemű csalódástól, ami érheti az embert...

    Kíváncsi leszek...valószínű kiutazom külföldre, ha az ottani lányoknak se jövök be idővel azaz ott is várható, hogy kikosaraznak és megpróbálnak hülyére venni akkor tényleg velem és a saját eszmény rendszeremmel van a gond ill. ahogyan kezelem őket. Ha 1 éven belül sikerül ott felszednem egy angol csajt akkor viszont ezt a magyar nők kudarcának veszem...Valóban velük lesz a probléma és talán mégse velem?

    Mindenesetre elgondolkodtató az, hogy életmóddá alakítsa az ember attól függően miféle mederbe halad az élete...
  • Laurent
    #95
    Ma már két dolgot értünk aszexualitáson, nem árt majd jelzőkkel különválasztani, ezt a két elégé eltérő fogalmat és magatartást.

    Egyik aki egy fajta frigid, a másik, aki nem vesz tevékenyen részt a szexualitásban, de nem is autoszexualitásan sem, csak azt élvezi ha jelen van, de nem a hagyományos kukoló szerepben.

    Például a párja szexuális életét élvezi anélkül, hogy ő direkt szexuális magatartást folytatna.
  • georgesmatyas
    #94
    Vagy: A szexualitás
  • NessieGraf
    #93
    Természetes, hogy mindennek megvan a maga helye, ideje, mértéke. Az is, hogy ez emberenként is lehet különböző. Ettől még fennáll az a véleményem, hogy aki azt gondolja aszexuális, az nem találta meg a neki megfelelő partnert, körülményt. Akadnak olyan stílusok, amiktől sokat látott veteránként is irtózom. Ha a szex ilyenhez kapcsolódna az agyamban, simán elmenne a kedvem tőle, még akkor is ha eredetileg volt.
  • tomcsa4
    #92
    De a szexet nem minden nap csinálod. Nem minden órában. Enni, inni egy nap többször is kell, aludni detto, gondolkodni detto, kommunikálni illik. Ezek tényleg fő cselekvések. Egy kapcsoalt alapja a jó szex, de ha csak e körül forog az egész, akkor mehet a levesbe mindkét fél.

    Gondolom Gaboo szülei sem (ahogy az enyémék sem) "nemzettek" minden órában, minden nap.
  • georgesmatyas
    #91
    Ez a ritka rendes fiú topicba akartam, valami gond van
  • georgesmatyas
    #90
    Tessék rám privátot írni :D
    Ritka rendes fiú vagyok :D [onlywoman]
  • NessieGraf
    #89
    A baj az, hogy ezzel szemben működik a szándékos tenyésztés is.
  • sz4bolcs
    #88
    A világ túlnépesedő részein minden bizonnyal sokat reklámozzák...
  • Ziacska
    #87
    Ha azt vallod, hogy egoista vagy, akkor a "maratoni szex"-el nem a párod iránti érzéseidet mutatod, csak az önkielégítésnek a kényelmesebb módját választod.
  • Ziacska
    #86
    Legalább nem szaporodunk :D
  • NessieGraf
    #85
    Szerintem a homoszexualitás divatba hozása is a túlnépesedéssel függ össze.
  • Dj Faustus #84
    "Valószínűleg szex nélkül élet sem lenne."
    Viszont ha a populációban kis százalékban jelen van az aszexualitás az nem káros.
    Sőt ha belegondolunk abba, hogy a Föld túlnépesedett; illetve abba, hogy ott, ahol legnagyobb a népesség növekedése, pont ott a legnagyobb a szegénység; vagy az érzelem/értelem/öröm nélküli szexualitás és a szexuális kapcsolat útján terjedő betegségek káros hatásait elnézve - talán még van némi haszna is.
  • IXEMGabeo
    #83
    mármint olyan téren nem érdekel, hogy eljátsszak a gondolattal is, hogy gyereket nemzek, nekem nincs szükségem rá és nem is kötelezhet rá senki.
  • IXEMGabeo
    #82
    az engem nem izgat másoknál mik a főcselekvések:)
  • NessieGraf
    #81
    Ha esetleg nem emlékeznél, apa nemzett és anya szült. Valószínűleg szex nélkül élet sem lenne. Ennyit a fő cselekvésekről.
  • IXEMGabeo
    #80
    akkor nálad mi az igazi cselekvés?:D

    evés, ivás, alvás, szex? ezek a főcselekvések?

    szerintem ez élethez elengedhetetlen cselekvések:

    1. ivás
    2. evés
    3. alvás
    4. gondolkodás
    5. cselekvés
    6. kommunikáció

    ezek nélkül meghalnánk, v megőrülnénk, de a szex nélkül sokkal jobban tűrőképesebb a legtöbb ember...
  • Sir Quno Jedi
    #79
    nem mer az is pótcselekvés
  • SötétBarom
    #78
    10/10 AAA végigjátszásokat? :DD:D
  • NessieGraf
    #77
    Nem tudom mit sajnálsz rajta. Nekem volt és van családom. Egy ideig a szüleim családjának voltam a tagja, később saját családot alapítottam szexszel, szerelemmel, gyerekkel. Majd jött egy válás, néhány év múlva új kapcsolat, ami több mint 20 éve tart.

    Viszont ahogyan szélesedett az érdeklődési köröm az idők során úgy került a szex az őt megillető helyre. Előtérből akkorra, mikor helye és ideje van. :)
  • Sir Quno Jedi
    #76
    "A munkájának. A családjának. A hobbijának. A vallásának/hitének."

    Azt tudjátok, hogy ezek mind csak pótcselekvések?! Na és vajon mit helyettesít velük az alany???! :DDD
  • VRSDM
    #75
    Sajnállom a gyermekkorod.
    ...
    nekem van családom :)
  • RaZoK
    #74
    * ebből is látszik, hogy az aszexualitás már 93'-ban is röhej tárgya volt.

    ja és csak nekem javítaná a firefox az "aszexualitás" szót? ez akkora baromság, hogy még a firefox is egyetért :D
  • RaZoK
    #73
    "Mármint a szexuálistól. Mert attól még örülhetnek, lehetnek romantikusok, [b]érezhetnek akár szerelmet is, de nem vágynak a szexre.[b]"

    már most látom, hogy ez egy véget nem érő történet

    a szerelemnek a szenvedély a mértani közepe, a szenvedély előzménye a vonzalom, tulajdonképpen a szenvedély és a kölcsönös vonzalom határozza meg a szerelmet, ezen két fogalom végeredménye a szexuális kapcsolat

    tehát az aszexuálisok azok mind kihűlt droidok?






    Pusztító szex jelenet (+18)

  • IXEMGabeo
    #72
    óó dehogynem, utódja nem nagyon lesz az aszexuálisnak, ennek ellenére úgy gondolom, hogy már a hosszú ideig tartó romantikus partnere az illetőnek már már az is családtagnak tekinthető. Mi a hétköznapi életben a nagyon közeli szerettünket, akár embert, állatot családtagnak tekinthetünk nemde?
  • Dj Faustus #71
    "Családnak nevezzük a szociológiában az olyan együtt élő kiscsoportot, amelynek tagjait vagy házassági kapcsolat, vagy leszármazás, más szóval vérségi (kivételes esetben örökbefogadási) kapcsolat köti össze."
    Forrás: Andorka Rudolf: Bevezetés a szociológiába

    Ergó van családja neki is. Akár szülei/testvérei/férje/felesége/örökbefogadott gyermeke révén.
  • NessieGraf
    #70
    Az nem saját család. Csak olyan oda vitt a gólya.
  • Palinko
    #69
    testvér, anya, apa etc.
  • NessieGraf
    #68
    Egy apró kérdés: ha nincs szex és nem szaporodik, honnan van családja?
  • Dj Faustus #67
    "az örömtől is, de hát nem is hiányzik nekik"
    Mármint a szexuálistól. Mert attól még örülhetnek, lehetnek romantikusok, érezhetnek akár szerelmet is, de nem vágynak a szexre.

    "hogy alakult ki,"
    No ezen vitatkoznak - genetikai, fejlődéstani (ha jól emlékszem tanulmányaimból a kisgyermekkor meghatározó ilyen szempontból), szociális (rossz szexuális tapasztalatok) és egyéb tényezők (például trend?) is befolyásolhatják.

    "hogy lehetséges, hogy van ilyen egyáltalán "
    Statisztikailag előfordulhatnak égimeszelők, törpék és a többség középtermetű. Ugyanígy a populáció kis hányadában előfordulnak aszexuálisok, meg szexmániások is.
  • IXEMGabeo
    #66
    itteni kommenteket olvasva

    valaki természetes szelekciónak véli...
  • clio1616v
    #65
    hát nekem nem okoz akkora örömöt, amikor sikeres vagyok a munkámban, mások elismerése, az hogy segíteni tudok nekik természetesen jó érzés, a vallásom egoizmus, a hobbim és a családom az elégedettségi szintemet növeli, de nincs annál, jobb amikor egy maratoni szexszel örömet okozunk egymásnak a párommal és kifejezzük egymásnak a szeretetünket...
  • IXEMGabeo
    #64
    nincs rá magyarázat, ez a cikk sem új, de a kutatók se tudják pontosan

    a lehetséges okait leírtuk...