60
  • zsoltioregon
    #60
    "Ki az a Budaházy?"
    Logikailag Budaházy György a legnépszerűbb Budaházy, aki rendőrökre akart támadni.
    De nyilván sok Budaházy György van. Ezért meg kéne adnom a SZIG számát, anyja nevét, szülhely és dátum. Ezeket nem tudom.

    A közlekedésrendszettel kapcsolatos dolgaidat, pedig a NKH-nak, Közútkezelőnek és az illetékes rendőri szervnek jelezd. (Gondolom nem tetted)
  • Elemir
    #59
    Ki az a Budaházy? Valaki vagy nevezzünk meg teljesen vagy nem. Nekem is ez a családnevem, és nekem sem csak vezetéknevem van. Köszönöm!

    Más:

    Nem a rendőrökkel van a gond, hanem azokkal akik azt vallják, majd a pénzbeszedés megoldja.
    Nem mondom, megoldotta... A rendőröket nem arra állítják rá, hogy a mindennapokban, mindig ugyanott és ugyan úgy szabálytalankodókat elkapják. Sajnos.
    Minden nap ugyanarra megyek, és mindig van egy hely ahol lekanyarodnak és tilos. Ami egy dolog, de balesetveszélyes is.
    Rendőr még sose volt ott.

    Egy másik 3-as kereszteződésben, az elsőbbségtáblát nem nézik, és még nekem ordítanak, hogy nem engedem előre őket.
    Rendőr még sose volt ott.

    A harmadik és negyedik egy lámpás kereszteződés ahol balra kanyarodó sávból rendszeresen egyenesen mennek, majd beerőszakolják magukat és egyenesen tovább haladók közé. Ja ebből az egyik egy rendőrségnél van. Ám, de még rendőrt ott sose láttam.

    A hely Debrecen, várom a lelkes rendőrök érdeklődését.
    (Az 1, 3, 4 esetében szinte kivétel nélkül román rendszámú kocsik.

    Nah kibeszéltem magam, thx
  • Rotyoka
    #58
    Juj ne, fenn van a neve megy egy több éves kép róla a neten most MI LESZ?!

    Őszinten, MI A FASZT TUDNAK VELE KEZDENI?!
    Tudod hány kibaszott alteregója van mindenkinek?
    Tudod hány ugyan olyan nevű véglény él a földön mint te?


    Istenem, remélem se bankkártyátok, se ilyen pontgyűjtő cuccok, se telefonotok és se tv-tek nincs otthon. Ja és internetet is kávézóból tolod most
  • aaaaa
    #57
    Lehet törekedni arra, hogy szabályos légy, de előfordulhatnak olyan helyzetek, amikor kénytelen vagy megszegni a szabályokat. Például ki kell kerülni valakit, de záróvonal van és sorolhatnám.
  • mad mind
    #56
    Attól, hogy te nem töltesz fel képet, bárki más megteheti, pl. lányod barátnője/barátja. Naponta többszáz kamera lefényképez, levideóz bármilyen turista lefényképez kirakja a netre. Nem tudod megakadályozni a netes megjelenésed.
    Milyen intézkedést vársz? Ha te sem éred el a céget, akkor ők szerinted elfogják érni?
    Nekem az a kérdésem, hogy attól hogy kint van a képed a neten, mitől vagy veszélyben? aláírom, hogyha bűnöző, vagy beépített ügynök/titkos ügynök vagy, akkor kockázatot jelent, de átlag polgárként semmi hátrányt nem jelent.
  • mad mind
    #55
    Ez nem igaz. Lehetséges szabályokat betartva vezetni csúcsidőben, csak nem kell figyelni a sok dudáló, átkozódó embert.
  • immovable
    #54
    :) Nem baj, biztos van aki szeret téged is. :)
  • redfish
    #53
    No, akkor (mivel a témába vág) elmesélem nektek :
    Én SOHA, SEHOVÁ nem töltöttem fel sem magam, sem a gyerekeim fényképeit, nincs sehol profilunk, a gyerekeimnek is elmagyaráztam, hogy ez miért nem jó...

    Erre most pár napja döbbenten látom, hogy a lányom neve és fotója fenn van a neten (próbaképpen rákerestem a Google-ban)!!!...

    Kiderült, hogy az iskolai fotózást végző "Digiévkönyv" nevű cég a gyerekek és a szülők megkérdezése nélkül minden iskolai fotót feltölt a netre!...
    (Emlékszem, amikor a fotózáshoz az űrlapot ki kellett tölteni, hogy mekkora és milyen fotókat kérünk majd, akkor kifejezetten ráírtam az űrlapra : Nem egyezem bele a gyerekem személyes adatainak, és fotóinak a netre való publikálásához!)

    Nos, most kiderült, hogy a kérésem ellenére a gyerekem fotója és neve kinn van az interneten évek óta, de még egy csomó iskola tanulóinak a fotói is, akik ugyanígy nem járultak hozzá a közléshez!!!...

    Felhívtam az iskola igazgatóját : ők is bosszankodnak rajta, próbálták volna levetetni a fotókat, de a cég elérhetetlen (én is próbálkoztam a megadott számokon, de nem veszik fel a telefont)...

    Panaszt tettem az Adatvédelmi Hivatalnál, remélem valami hathatós intézkedést tesznek!...

    Szóval, hiába próbál óvatosan élni a polgár, ha lehetnek olyanok, akik magasról lesz@rják a törvényeket és mindent megcsinálhatnak!...
  • aaaaa
    #52
    Pár éve jött egy akció hogy a 3 évnél öregebb mentődoboz már nem felelt meg... Biztos sok új mentődoboz maradt raktáron, valakiknek, akiknek jó kapcsoltai voltak.
    Máskor persze halhatnak halomra az emberek, kórházi várólistákkal, meg nincs pénz a drága műtétre megoldásokkal. Csak az autósokat akarják megvédeni annyira. Ha nem kötöd be magad, halálra bírságolnak, de ha napi 5 doboz cigit szív el valaki, vagy piál éjjel nappal, az nem probléma...
  • teddybear
    #51
    Ezért sem kell beregisztrálni semmilyen hasonló oldalra. Persze aki mégis megteszi, az ne csodálkozzon.
  • Doktor Kotász
    #50
    Igen, az is felmerült, hogy csak egy szimpla zsebtolvaj vagy.
  • immovable
    #49
    Bp-en csúcsidőben LEHETETLEN szabályokat betartva közlekedni. Naponta tapasztatalom.
  • immovable
    #48
    Személyeskedő hangvételed bizonytalanságot tükröz. :)
  • kvp
    #47
    "Hát az arcfelismerés az tényleg teljesen felesleges, aki ismer valakit, az felismeri szoftver nélkül is, az meg igazán nem egy nagy dolog, hogy néhány fotón végigtaggelje magát vagy másokat, legalább a kattintóizma edzésben marad"

    Az arcfelismeres arra kell, hogy ha van egy fotonk az illetorol, akkor feltoltjuk mint barati fotot. Ekkor a gep megeresi magatol, hogy ki az illeto valojaban es kiirja a valodi nevet. Ennek modernebb valtozata az, amikor a katona megy az utcan, sisakja mellett a kamera es a gep a szemuvegere kivetiti, hogy az eppen a latomezejeben levo embereknek mi a neve, gyanusak/ellensegesek-e, stb. A gond az, hogy ez a technika ugyan meg kicsit macerasabban, de a bunozoknek is a rendelkezesere all. Vagy akar a sarki zoldsegesnek is.

    Gyakorlatilag ket ellenszer van, vagy meg kell probalni eltuntetni az illeto ugynok adatait a netrol ami nem igazan mukodokepes. Vagy meg kell szuntetni a rejtett nyomozast. Ez utobbi esetben teljes megfigyeles kellene, hogy az embereket mindig figyeljek valamilyen technikaval, mivel igy nem tudhatja senki, hogy eppen nezik-e a kamera kepet. Tovabba a rejtett rendori akciok helyett maradna a katonasag hasznalata. Azert ha a civilruhas nyomozok feladatait katonai alakulatok vegeznek nem lennenek az emberek annyira boldogok, bar lehet hogy hatasosabb lenne. Egy pelda: a kabitoszer fogyasztas is majdnem teljesen megszunne az orszagban ha az osszes elkapott fogyasztot lecsuknak par evre es az ellenorzes nem szuroproba szeruen tortenne (rejtett nyomozokkal), hanem katonai ellenorzopontokon, amiknek mindenkinek naponta tobbszor at kellene mennie. Nekem az a bajom ez utobbi megoldassal, hogy tobb problemat okoz mint amennyit megold.
  • Asperot
    #46
    91 óta vezetek eddig kb 20k-t költöttem rendőr által kiszabott büntetésekre. Mindnek volt oka. Eü csomagot meg sosem kérték. Azt sem tudom van-e. Persze lehet hogy mázlista vagyok.
  • aaaaa
    #45
    Te vezetsz is autót nap mint nap, vagy csak osztod itt az okosságot ? Millió és egy alakalom van arra, hogy megbüntessenek, ha akarnak, akár mert a nyílt úton kint felejtett 30-as útépítős táblát nem tartottad be és 45-tel vagy 50-nel "száguldoztál". Sokszor ha hirtelen fékeznél amikor észreveszed a táblát, halálra zúzna a mögötted szintén nem harminccal jövő kamion, de majd elmagyarázhatod a Jóistennek, hogy te betartottad a szabályokat, és a másik volt a hibás. És biztos százezrek haltak meg a lejárt mentődoboz miatt is, mert négy évesen már elporladt a teljes tartalma. Hagyjuk már...
    Majd ha idősebb leszel és levezettél több százezer kilométert Te is rájössz, hogy vannak esetek, ahol nem lehetsz állandóan 100%-osan szabálykövető, bármennyire is igyekszel.
  • Molnibalage
    #44
    Azért valahol vicces, hogy hazai példákkal jönnek az emberek. Mintha az lenne a rendőrség és rendvédelem csúcsa. Ennyi erővel legyen példa az Magya Honvédség. Ha az lenne a példa, akkor a világ összes fegyveres ereje rövid úton összeomlana...
  • Molnibalage
    #43
    Már lehet, hogy van is.
  • katakpult
    #42
    Hát az arcfelismerés az tényleg teljesen felesleges, aki ismer valakit, az felismeri szoftver nélkül is, az meg igazán nem egy nagy dolog, hogy néhány fotón végigtaggelje magát vagy másokat, legalább a kattintóizma edzésben marad

    Viszont a net az már csak ilyen, meg hála annak, hogy minden kis izében van kamera, már elbújni sem lehet, még ha akarna is valaki...
  • zsoltioregon
    #41
    ez beugratós kérdés?:)

    SG-ről 3 rendőrt ismertem meg. (nemvagyok az, mielőtt rámsütik:) Egyik se geci és egyik se bűnöző...

    Ez csak egy kompenzálás, ha "menő arc" akar valaki lenni, akkor szidja a sünt, mert a másik menő is ezt csinálja :D
  • Doktor Kotász
    #40
    "Rendőrnek tisztességes ember nem megy. Ahhoz g**inek kell lenni eleve."

    Te egy bodzatermesztő skandináv drogdíler, strici vagy?
  • immovable
    #39
    Főleg azért mert a szolgálunk és védünk szlogen a való életben a bűnözök irányába a szaladunk és félünk, míg nemecsek ernő felé uralkodunk és neked kuss a szlogen. :)
  • Asperot
    #38
    Nyilván van, de konkrétumok nélkül a nagyvilág, szolgál példaként bármire. pl Arra is hogy nincs bűnözés. :))
  • immovable
    #37
    Pont mint te. :)
  • zsoltioregon
    #36
    :DDD nem is az, de az enyém is rossz :) nem jut eszembe... a visszafogott/ nyögvenyelős egy szinonimájára gondoltam:D
  • Mighty
    #35
    Hősies?

    Nem inkább hektikus? :)
  • Asperot
    #34
    Nem élek addig, míg olyat találok, hogy gyilkost elengedtek volna. :))
  • zsoltioregon
    #33
    nagyon ritka!

    és a nyomravezetői díjak mértéke és kifizetése is igen heroikus néha:)
  • Merces
    #32
    ... ja, hogy magyarországon kivül nincs élet, az más.......
  • Cat #31
    Itthon is van vádalku! Több jelentős bűncselekménynél fel is használták ennek lehetőségét, keress rá.

    pl. http://www.mno.hu/portal/649704
  • Asperot
    #30
    hiszel amit akarsz :)
  • immovable
    #29
    Ha nem vagy beépített ügynök ezek a pontok rád is igazak. :)
  • Asperot
    #28
    Ami igazán vicces, 1: kb minden ismereted filmekből szedegeted. 2: Magyarországon, amit példaként hoztál fel, nem létezik. Nem árt tudni. :))
  • Merces
    #27
    ..örülök hogy vicces, hogy néha gyilkosokat engednek el mert beköpték a nagyfőnököt, szűklátókörű vagy ha azt hiszed ezek a módszerek tényleg szükségessek....az persze más káposzta hogy a fejétöl bűzlik a hal
  • Asperot
    #26
    Rég röhögtem ekkorát.
  • Merces
    #25
    ..tisztában vagy vele, hogy a beépült rendőr legaláb bűnpártolást követ el?,vagy esetenként roszabbat,szerintem az eféle hatósági magatartás nem etikus ugyanugy ahogy például a vádalku sem...
  • Crane
    #24
    Magyarországon a tisztességes állampolgárok 99% retteg a rendőröktől. Szinte mindenkinek (nekem is) nagyon komoly negatív tapasztalatai vannak. Ebbe bele értem azt is amikor nyilvánvaló, hogy semmit sem tudnak tenni azért, hogy a rendes polgárok vagyonát megvédjék, vagy hogy sértet helyzetükben védelmezően lépjenek fel.
    És a legnagyobb probléma, hogy ezért nem a rendőr a hibás. Ő is csak áldozat.
  • Csirke4
    #23
    Nem értem ezt a közúti bírságos dolgot.
    Ha valaki nem megy gyorsabban a megengedettnél azt nem fogják kirángatni a kocsiból, hogy márpedig 150 ezret legyen szíves helyszíni bírságként mostazonnal ideadni. Ha te 170-el mész a 100-as táblánál akkor miért a rendőr a geci?
  • Asperot
    #22
    Ami önmagában elég rossz befektetés. Kár hogy csak ennyit látsz az egészből.
  • shamanist
    #21
    Akkor azt mondjátok, Mick Keelty igazából Kiliti Miklós és magyar 38 éves nyugdíjas NBH-s?
    Kár hogy nem vagyok egy közösségi portálon sem fent, mert rákeresnék... :D