171
  • Attila1234
    #131
    A két éves iPhone 3G-m még mindig tökéletesen működik. Mondjuk a következő telefonon már Androidos lesz. Ma már nagyon rossznak számít az iPhone ár/teljesítmény viszonya a szememben.
  • Doktor Kotász
    #130
    Iphone és társaira gondoltam...
  • Doktor Kotász
    #129
    Az Apple nem egy IT-cég, hanem egy divatmárka zseniális marketinggépezettel.
    Asztali gépet, laptopot, zenelejátszót és telefont árulnak. Kommersz fogyasztói termékeket. Na meg szoftvert és tartalmat is árustanak.

    Mondom, ezeket a teljestményeit még el is ismerem.
    Tök zseniális, ahogyan előadta Steve Jobs, hogy feltalálták az MP3 lejátszót. Pedig nem. Tök zseniális, ahogyan előadta Steve Jobs, hogy feltalálta a smartphonet. Pedig nem. Tök nevetséges, ahogy Steve Jobs előadta, hogy feltalálta a kéziszámítógépet. Pedig nem.
    Tök zseniális, ahogyan elérte Steve Jobs, hogy ezeket a márka rajongói valóban el is hiszik.

    Mondom, le a kalappal ezek előtt.
    Leutánozták a Microsoftot, csak nem szart árultak, hanem középfinom minősget iparművészeti köntösben. A számtógép korábban egy doboz volt, amibe belegyömöszölték a hardvert. A laptop két egymásra csukható lapos négyszögletes műanyag, amibe belegyömöszölték a hardvert.
    Az Apple hangsúlyt fektetett az iparművészetre.
    Sút, a könnyű kezelhetőségre is. Nem a vevőtől várják el, hogy tanulja meg kezelni az eszközeit.

    És zseniális, ahogyan bekaszálják az extraprofitot a felülárazással. Zseniális.

    Az undortó a Samsung ügy, a Flash ügy, a szabadalomcigánykodás.
    A kedvenc cégemból a legmegvetettebbé váltak.

    Tehát aki hetet-havat összehord arról, hogy mit gondolok, mint asgh a 115-ös hsz-ben, az egy hülye kis ostoba buzi.
  • fonak
    #128
    Ezek egy részét akkor is totál felesleges pénzkidobásnak tartanám, ha megengedhetném magamnak. Persze, ha annyi pénzem lenne, hogy nem bírnám mire költeni, biztos megvenném őket, mert miért ne, de egyébként nemigen, illetve csak azért ha a "felsőbb társadalmi köreimben" elvárnák (pl. a drága öltönyt).
    A 440e-es karóra az inkább vmi olcsó vacak egyébként, azzal talán ki is néznének onnan, ahol mindenkinek több milliót érő van, de amúgy nem kéne egyáltalán semmilyen karóra. Ugyanolyan idejétmúlt dolog, mint a dédapáink zsebórája és sétapálcája. :)
    1M forintos hifit is meghagynám az audiofileknek, én nem hallom a különbséget, és nem is akarom elhitetni magammal, hogy igen.
    20 milliós autó sem kéne feltétlenül, minek. Ha olyan gazdag lennék, hogy zsebpénz lenne a 20 millió is, akkor persze biztos nem vonnám meg magamtól, de nem "kuporgatnék" rá, mondjuk ha 10x annyi lenne a jövedelmem, akkor sem akarnék feltétlenül 20 milliós autót, ez van. Valszeg beérném egy max. 6 millióssal.
    Lakás, vagyis ház az más tészta, abból nyilván a lehető legjobbat, és jó helyen vennék.
    Szóval a témához visszatérve, Apple cuccot nem vennék akkor sem, ha nem lenne túl nehéz kiköhögni az árát, inkább vennék egy olcsóbb alternatívát és még egy másik kütyüt, vagy bármi másra költeném. Az Apple-vásárlók nagy része státuszfogyasztó, vagy divatmajom, ezen kár vitatkozni, Magyarországon pedig az USA-val ellentétben az átlagjövedelemhez képest igencsak túlzás Apple termékre költeni (nyilván van aki megteszi, inkább éhezik, csak hogy villanthasson, vagy ami jellemzőbb volt az elmúlt években, zálogba vágja a jövőjét, a lakhatását is akár, a fogyasztás bűvöletében).
  • Attila1234
    #127
    Biztos úgy van, ahogy mondod. :)
  • Alien_AM
    #126
    A lenyeg hogy magadat egeted.
  • Attila1234
    #125
    Ez nagyon gyenge volt. Még a te szintedhez képest is.
  • Alien_AM
    #124
    Ez a post mar eldurrant itt nem is egyszer:1980 ota hasznalom az apple termekeit a munkahelyemen 2 macen dolgozom, anyamnak mbpje van, otthon 4 iphonet hasznalok es igen is en jobban tudom mi az apple mint ti XD

    Nem gondolod hogy egy ilyen forum ez kicsit gyenge, gondolom igazabol meg soha nem lattal de meg kepen se Alma jelet se :D
  • hurkaur
    #123
    u know da shit
  • Doktor Kotász
    #122
    Sok faszságot hordtál össze, hogy miről mit gondolok.
    Cáfolgassa neked a faszom a kitalációidat.
  • Alien_AM
    #121
    ezenkivul most a HTML5ot probalja nyomatni, ugy tesz mintha a HTML5 CSS3 és a js tábornak hirtelen ő lenne a vezére, mintha az iPhone es az iPad nélkül nem léteznének, nem fejlődnének ezek a technologiak, az apple tehat ügyesen forditja ezeket a technológiai törekvéseket sajet termekei nepszerusitesere
  • narumon
    #120
    "Hogy a francba lehet az minőség, ami pár évet jó eséllyel ki sem bír?"

    Többen kérdezték már, hogy ezt a baromságot honnan szeded?
  • Attila1234
    #119
    Ez annyira azért nem állja meg a helyét. A munkahelyemen egy öt éves Mac Prón dolgozom, és tökéletesen működik, ráadásul még mindig ijesztően csendes. :)
  • Doktor Kotász
    #118
    "megsem erzem hitelesnek, mikor azt irod, hogy "tok atlagos minoseg""

    Mert?
    rhattam volna azt is, hogy tök ugyanolyan vedd meg majd dobd el minél hamarabb, hogy újabbat vehess szar, mint a többi.

    Hogy a francba lehet az minőség, ami pár évet jó eséllyel ki sem bír?
  • Alien_AM
    #117
    "A flash meg felzabál 1GB ramot, meg 100%-on pörgeti a procit hogy egy nyavajás bannert megjelenítsen"


    Érdekes, akkor biztos sok flasht lathattal, vagy ezt egy appleork forumbol copyztad?
  • Attila1234
    #116
    Az Apple nem IT vállalkozás, hanem a 2000-es évek Sony-ja. Mint IT cég, már rég csődbe mentek volna. Hiba lenne a céget IT-s szempontok alapján vizsgálni, ezen már túl vannak.
  • asgh
    #115
    "Hazug feelinget, nem technológiát árulnak."

    Majd kifejted az érzelmi indokaidat, hogy miért nem szereted.
    Vicces.
    A Samsung meg a flash érvelés tipikus racionalizálás: valamit zsigerből elvetsz, majd utólag ideologizálod. Pl. a Samsung belsős infók alapján lenyúlja az apple fejlesztéseket és hú-ha, az apple beperli. A flash meg felzabál 1GB ramot, meg 100%-on pörgeti a procit hogy egy nyavajás bannert megjelenítsen, az apple meg mekkora szemét, hogy nem engedélyezi a telefonjain (miközben az általad említett konkurens tartalmak eleve nincsenek telefonra optimalizálva, viszont lezabálják a telefon aksiját kb. fél óra alatt.)
    Tőlem egyébként azt veszel, amit akarsz, azt utálsz, amit akarsz, ez mind magánügy.
    Azt viszont nem ártana már észrevenned, hogy az általad említett "hazug életérzés" duma nem más, mint a magát IT elitnek vizionáló, tizenéves vérpistikék szánalmas ideológiája arra a ellentmondásra, hogy ha szerintük az apple túlárazott szemetet árul, akkor miért a legsikeresebb IT cég a világon.
    Persze értem én, aki szűk környezetében úgy nő fel, hogy a család, a barátok, meg mindenki őt tekinti a számítógép zseninek, az előbb utóbb maga is elhiszi, hogy amit ő gondol, az az igazság és nem fogja fel ésszel, hogy rajta kívül vannak mások, akiknek más igényeik vannak a számítástechnikával szemben, mint neki. Pl. hajlandóak kifizetni egy hardverért az extra árat, ha cserébe egy tényleg működő rendszert kapnak, ha nem kell vele szopni, ha jár hozzá alkalmazásbolt és tartalomszolgáltatás, stb. stb.
  • narumon
    #114
    Szerintem lehet mindenféle hülyeségbe belekötni, de a minőségükbe nem igen. Vagyis lehet, csak azzal már magát égeti az ember. A brandekről meg annyit, hogy nyilván mindenki hülye a világon aki;
    - nem 50e forintos öltönyben jár, hanem egy minőségi többszörösébe kerülöbe
    - nem 8e forintos cipő van a lábán hanem esetleg egy 80e forintos
    - nem 40e forint volt a karórája hanem 440e
    - nem panelben lakik hanem esetleg egy új építésű magánházban
    - nem 100e forintos hifin hallgat zenét hanem 1M forintoson
    - nem Szuzukival jár hanem egy 20 milliós autóval....

    Igen igen, ezek mind hülyék, és ha te megtehetnéd ezeket te akkor is ragaszkodnál a dorkóhoz, a szuzukihoz, a casiohoz, a sony music centerhez és a panelhoz. Aki nekem ezt mondja az vagy hazudik vagy tényleg fogalma sincs arról, hogy miről beszélünk.
  • llaszlo
    #113
    Nem írtam, hogy hülye, de hülyeségeket írkál minden alap nélkülm mindezt úgy beállítva, mintha tény lenne és ő belelátna az emberek fejébe.
  • SlickAdam
    #112
    megsem erzem hitelesnek, mikor azt irod, hogy "tok atlagos minoseg"

    jo cuccaid lehetnek, ha neked egy Apple termek mar csak atlagosnak hat mellettuk.:)
    egyebkent en meg nem lattam Apple cuccal "vagizo" embert (eleve idegesit a szo, ez csak a fejben hibas emberek szlogenje). hozzam meg senki nem jott oda iPhone-al, hogy "nezd csira nekem mim van". egyetlen ember, akit lattam telefonnal olyan sokaig celtalanul ugykodni, hogy felmerult a gyanum: csak mutogatni akarja, az egy orosz srac volt az uj Samsung Galaxy-javal.
  • hurkaur
    #111
    hulye lenne az sg ezt szurni. nem veletlen van ennyi apple hir es igy beosztva napokra, hisz nagyon jol tudjak hogy flame == penz(oldallatogatas/reklam).
  • Doktor Kotász
    #110
    "kicsi kotasz, te nem hogy nem hasznaltal, szerintem meg csak nem is fogtal, de ugy igazabol nem is lattal meg Apple termeket. ekkora bullshit-et meg nem olvastam. menj es nyomkodj valami Acer masinat 500 Euro-ert, ha az ugyis ugyanaz a minoseg! :D"

    A 680x0 korszaktól kezdve ismerem az Apple termékeit. Emlékszem, mikor váltottak PPC-re.
    Sokáig a kedvenc márkám volt. Nem tudom megmondani pontosan mikortól, de lassan, észrevétlen a legmegvetettebb márka lett a szememben az Apple.

    Hazug feelinget, nem technológiát árulnak. A technológia az csak a csomagolás.
    Semmi bajom azzal, ha valakinek feeling kell, ha hajlandó ezért fizetni. Mondjuk egy aranyos butuska kislány vihog, hogy milyen cuki, úgy szereti, mint a hello kittys polóját. Nincs ezzel baj.

    Ezért még csodállom is az Apple-t, meg Steve Jobs-t. Komolyan, ez egy rendkívüli teljestmény.

    Mondjuk, visszatasztó, de nem a cégre nézve, amikor a korábban pepsi colát szürcsölő gumicsizmás parasztok vesznek egy Apple terméket, és hercegnek érzik magukat. Sót, inkább szánalmas.

    Jü példa erre amit írtál:

    "ekkora bullshit-et meg nem olvastam. menj es nyomkodj valami Acer masinat 500 Euro-ert, ha az ugyis ugyanaz a minoseg! :D"

    Tökéletesen jellemző egy magát hercegnek képzelő gumicsizmás parasztra..

    Ami viszont undorító, és megvetendő, amiért már idegenkedem a cég termékeitől, arra a legjobb példa, amit a Samsunggal művelnek. A flash kiátkozása hazug indokokkal. (olyan platform, amivel programok megkerülhetik a gyári szoftverboltot) De nem ezt kommunikálták, hanem hazug indokokat.

    Maga a cég lett ellenszenves. A kedvenc cégből.

    Igen, ha ez nem lenne, akkor lehet, hogy vettem volna IPhone-t. Mert nem rosz. Egy átlagos, de jó termék. És annyira nem zavart volna, hogy sok gumicsizmás paraszt vagizik vele. Régebben vagy 15 éve a stricik egy presszóban kirakták az asztalra a Nokia 2110i telefonjukat. TGisztára ugyanez az utóérzés...

    De maga a cég lett ellenszenves.
  • fergusonpapa
    #109
    Szánalom ami itt megy. maréknyi ember jön az agymosot dumávalmega flame-el

    De ha öket nem érdekli az apple minek vannak itt?

    komolyan nincs egy moderátor akki szürné vagy büntetné ezeket,mert ilyenkor az oldal szinvonalla a béka sege alatt van.

    Szerintem.
  • Sir Ny
    #108
    Annak nincs semmi értelme, hogyha bárki bármit állít, akkor odadobod neki, hogy te nem dolgozol nagy cégnél, TEHÁT te síkhülye vagy, TEHÁT te tévedsz. Lényegében ez volt a gondolatmeneted. Ha ezt nem látod be, az eléggé égő részedről.
  • Sir Ny
    #107
    „Sir Ny nem ertem mi bajod, sztem tok vicces a video, nem flamelesnek szantam hanem poennak"

    Hol, mit, miért, mikor, milyen videó?
  • nachtwey
    #106
    Hagyjad már szerencsétlent, nem lehet mindenki félisten 3 DELL monitorral a notebookja végén, Adobe által készített külön PS billentyűzettel, egyedi szerkeszthető filekorláttal.
  • Alien_AM
    #105
    "A WIndows user ismeroseim 1/5-enek iPhone4-e van, van akinek 2 db."

    ja ertem mint az ORBIT ragogumi reklamban mindig ket darabot vesznek be, tehat vegyetek ket iphonet es akkor te leszel a tuti XD szep reklam es agymosas,

    mondjal meg ilyen jo kis torteneteket had rohogjek
  • Alien_AM
    #104
    "En Apple-user vagyok, csakugy, mint a baratnom vagy az az olasz srac es amerikai csaj, akikkel berlunk egy lakast.
    Senkinek nincs iPhone4-e, nekem van egy 3 eves 3G-m."


    Megis kit erdekel hogy milyen orkal laksz es berelsz egy dobozt, hogy jon ez ide.

    Sir Ny nem ertem mi bajod, sztem tok vicces a video, nem flamelesnek szantam hanem poennak
  • SlickAdam
    #103
    kicsi kotasz, te nem hogy nem hasznaltal, szerintem meg csak nem is fogtal, de ugy igazabol nem is lattal meg Apple termeket. ekkora bullshit-et meg nem olvastam. menj es nyomkodj valami Acer masinat 500 Euro-ert, ha az ugyis ugyanaz a minoseg! :D
  • llaszlo
    #102
    Valóban nem minőség, aha lol.
    A legtöbb laptopban valami ultragagyi webkamera van, az mbp-kben hd van
    A touchpadok minősége és használhatósága is jóval sz@rabb, mint a macekben
    Az alu borítás valóban gagyi a műanyaggal szemben. LOL
    A legtöbb laptopnak a zsanérja fél egy év múlva elkezd lötyögni, és tényleg minden mac zsanérja lötyög. LOL
    Amelyik gép meg valóban minőséget képvisel az valahogy alig olcsóbb, mint a macek. Milyen érdekes.
    és még sorolhatnánk

    Szóval akkora f@szságokat írsz, hogy hihetetlen és még el is hiszed. LOL
  • Doktor Kotász
    #101
    "ez azert van, mert ezek premium, luxus gepek. ugyhogy dragak.
    hol olvastad, hogy olcso-t irtunk volna??? "

    Nem prémium, nem luxus, csak túlárazott.
    Tök átlagos minőség, csak ha valaki kifizeti a felárat, akkor feelingje lesz, hogy hú, neki jár a luxus. Pedig csak átlagos kommersz terméket adtak el neki felárral. Igen, sokan nem engedhetik ezt meg maguknak. De akkor is egy hamis illúzió az egész. A prolik illúziója, hogy hercegek.
  • llaszlo
    #100
    Miért? Semmi forrást nem írt csak úgy iq-ból meg semmi értelme.
  • G_ArchAngel #99
    A komment mezo alatt van video vagy link beszurasa.

    En Apple-user vagyok, csakugy, mint a baratnom vagy az az olasz srac es amerikai csaj, akikkel berlunk egy lakast.
    Senkinek nincs iPhone4-e, nekem van egy 3 eves 3G-m.

    A WIndows user ismeroseim 1/5-enek iPhone4-e van, van akinek 2 db.
    Nem csak es kizarolag Apple Mac userek vesznek iPhone-t, sot a tobbseguknek nincs is.

    Egyszeruen random leagymosottoztal tobb millio embert, akiknek az izlese nem felel meg egy haterenek vagy a videot keszito HTC-fanboi-enak.
  • Sir Ny
    #98
    ez eléggé mellé lett részedről. Sztem inkább maradj csöndben
  • Anubys
    #97
    Az eddigi hozzászólásaid alapján Te, csak a brand-ek nem stimmelnek... :)
    Tudsz érvet is felhozni, vagy csak fikázni mindent és mindenkit, aki nem vinpécé és kandroid párti?
  • Alien_AM
    #96
    vajon az alattam posztolo agymosottak kozul hanyan allnak a jobb oldalon ebben a videoban:

    http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg

    XD
  • Sir Ny
    #95
    „Pont ugyanazokból az alkatrészekből, pont ugyanazokon a gépsorokon rakják össze, mint a fele-harmadannyiba kerülő konkurens készülékeket."

    Ne zavarjon, hogy saját alma processzor van benne (amiben a világ párszáz legjobb procitervezője működött közre), RETINA kijelzője van neki, ugyanakkora mindegyik szín képpontja; illetve speciális antennája van ()

    Pont más alkatrészek vannak benne. Sőt, akár még az is kijelenthető, hogy JOBB alkatrészek, mint máshol, pedig nem egy mai darab. Bár a jobb mindenképp subjektív, de elég sokak szerint az.
  • sanyicks
    #94
    Egyrészt, normális használatnál nem kell "strapabíróság" mert nem dobáljuk.
    Másrészt tökjó hogy strapabíró a burkolat, csak hogy amikor 2 méterről leejted és egy remekművet karcol a vinyó fej a lemezbe, vagy elreped az alaplap, vagy kijelző nagyon nem érsz vele semmit.
  • llaszlo
    #93
    "Ma magyarorszagon macos-t tobb csoport vesz:
    -akinek azert kell mert mac (ez a tabor egyre nagyobb)
    -aki nem ert a pc-hez es nem is akar (ez a tabor szukul)
    -aki kreativ munkat vegez (muveszek...)
    -aki macos/ios fejlesztesbol akar megelni (ide foleg ok irnak)"

    Ezt így honnan iq-ból??? LOL Te biztos valami látó lehetsz, hogy tudod az emberek mit miért vesznek és merre tart a piac. Nem is értem, miért nem valami híres cégnél dolgozol és miért nem előrejelzést készítesz a várható piaci változásorkól. LOL
  • Alien_AM
    #92
    a w3c validalast direkt nem hoztam fel mert nem mervado ugyhogy ezzel hiaba vagdalkodsz, mert ioncube vagy js ascii (\u003C\u0073\...) ra mit mond egy validator...