100
  • Omega
    #1
    Világ életében ezzel kellett volna foglalkoznia.
  • narumon
    #2
    Azért lehet fikázni Gates-t, de az tény, hogy ha a milliomosoknak csak a negyede fordítana annyi figyelmet a világ dolgai iránt mint Gates, akkor egy sokkal jobb világban élhetnénk :(
  • Alfa Of NS
    #3
    Egy ásóval gödröt ásnak, két deszka keresztül rajta. Ha megtelik betemetik. Ide a hárommillió dolcsit
  • shaddam
    #4
    Lehúzza magát?
  • liberty2
    #5
    Izé ... ha a világ azon részét célozza a project ahol nincs lehetőség vezetékes víz használatára akkor honnan a kínjukból szereznének napelemeket a WC-hez?
  • adler30
    #6
    Nemes cél,végre a szerencsétleneken is segíthet.Jöjjön össze neki.
  • NessieGraf
    #7
    A nagy találmányt úgy hívják: BUDI. Ilyen egyszerű. De javaslom, fektessen még pénzt a reggel feltalálásába is.
  • Palinko
    #8
    de ne haragudj, vízöblítésesre nincs zsé, de pár ezret kiperkálnak mert megtehetik? pont a szegényeken nem segít semmit ez is max valami nyilvános helyre vagy tömbházakba lenne jó bár oda meg gondolom kevés lenne a napelem kraft.
  • NEXUS6
    #9
    Csak az kéne még!

    Csak mert ilyen nagyszerű ez az ember.



    Remélem te kapsz először a vakcinájából.
  • Pharaoh
    #10
    Akinek nincs pénze vezetékes vízre, stb annak majd lesz több ezer dollárja WC-re mi?

    Működési költség is csak pár cent, de az akku cseréje több 100 dollár, ami max 5-8 évig bírja ki. Telken a pottyantós 30 éve üzemel, mindenféle költség nélkül.
  • gombabácsi
    #11
    hát az én nagymamámnál még budi van (gödör, rajta kis fülke fáből, benne ülőke stb) és sose volt gondja a higiéniával, 80 éves, beteg se nagyon volt

    persze talán ez valami véletlen lehet :)
  • wraithLord
    #12
    Én ezt úgy oldottam meg olyan helyen, ahol nem volt WC, hogy fogtam egy lapátot, elmentem a kukoricásba, ástam egy kis lyukat, belekakkantottam, majd betemettem.

    Persze lapát helyett bármi megteszi, amivel lehet akkora lyukat kaparni, mint a kutyák/macskák szoktak. Ha nincs kukoricás, akkor pedig értelemszerűen olyan területet válasszunk, ami kényes, illetve kevésbé kényes elvárásainknak megfelel.

    Előnye, hogy ingyen van, továbbá üzemeltetése komolyabb mentális képességeket nem igényel. Több emlősállat többmillió éve erre esküszik... Ők azok, akik még nem haltak ki rendszeres lakóhelyre ürítés okozta járványok miatt. X)
  • gombabácsi
    #13
    ez már a Bibliában is benne van, kb "ha táboroztok legyen nálatok egy kis ásó stb"

    Ószövetség, Mózesnél, nem is tudom hány ezer év...
  • Cat #14
    Nyilván ezeket a kormányok vennék meg, vagy a helyi, vagy a fejlett országoké, segélyként. S hogy mi szükség van erre? Röhej, de rengeteg pénzt takarítanak meg, ugyanis az emberi ürülék rengeteg baktériumot és korokozót tartalmaz, például a mostani németországi uborkavész esetén is ez volt az első gyanúsított, mint trágyázási anyag. Rakat betegséget terjeszt, pl. a kubai földrengés vagy az ázsiai cunami/pakisztáni áradás után rohantak mindent fertőtleníteni, mert kolerát, vérhast és egyéb kedves betegségeket okoz.

    Namost ez az eszköz az összes ilyet megelőzi, tehát megéri.
  • Cat #15
    Indiában most is a Gangeszbe szarnak, meg beledobják a félig elégett halottaikat majd utána megmosdanak benne, mert "szent folyó".
  • Rotyoka
    #16
    Ti is a dunába szartok + szemeteltek majd azt isszátok és ti is abban fürdötök -> FAIL.


    Annyi különbséggel, hogy beleöntötök a vízbe 200 kiló klórt előtte.
  • Rotyoka
    #17
    Am nyugodtan szidhatjátok Gates-t, mivel a magyarok körében az a menő ha valakit le tudnak ugatni (mert a saját nyomorukat nem ismerik fel).

    De amíg élt Michael Jackson addig Gates volt a 2. számú ember aki törődött a szegény, elmaradott emberekkel. Mivel már MJ nem él, ezért ő lett az elsőszámú, aki nem csak a pofáját járatja, hanem tesz is valamit
  • G_ArchAngel #18
    40milliard dollart forgatott bele kutatasokba eddig a vagyonabol.
    Sok idiota olajsejk es zsebdiktator vehetne rola peldat.
  • sedward
    #19
    "Előnye, hogy ingyen van, továbbá üzemeltetése komolyabb mentális képességeket nem igényel. Több emlősállat többmillió éve erre esküszik... Ők azok, akik még nem haltak ki rendszeres lakóhelyre ürítés okozta járványok miatt. X)"

    Köszönöm, ez jól esett, megmentette a napot :)

    Elképzelem, hogy a buckalakóknak valahogy így üzenne Besenyő Pista bácsi: Forradalmasítani a wc-t kérem? Hát ez nóórmáális? Nem kell ehhez forradalom kérem, csak egy kis por, az a neve, hogy Septifos, beszórjuk a budiba és a pöcegödör tartalma lebomlik! Nem is kell a drága napelem kérem, meg az üzemanyagcella a dzsungelba, meg a hugytank. JA, és az $5000 dollárjuk is megmarad :)
  • doctore8
    #20
    Nagyon könnyű másokat szidni anélkül, hogy meg is értenéd miről beszélt! A népességcsökkenés és a vakcina hallatán csak a kőbunkó, tanulatlan amerikaiktól vártam volna hasonlót... A lényeg, hogy a vakcinák oltóanyagot tartalmaznak különböző, ma már gyógyítható betegségek ellen. Úgy jön ide a népességcsökkenés, hogy a csökkenő gyerekhalandóság mérsékli a termelékenységi rátát. Jó lenne nem mindenbe illuminatit meg NWO-t látni. Amúgy is elég feltűnő lenne, hogy az oltás után egyes területeken sterilek lennének az emberek, mert ott már a nemi érés után csinálnak is gyereket, ergó a közeljövőben látszódna.
  • NEXUS6
    #21
    A logikád ott hibádzik, hogy az orvosi ellátás javítása azokban az országokban, ahol a kultúra, az írástudók aránya nem ér el egy bizonyos szintet ott egyértelműen népességrobbanást okoz.
    Ha az az igaz, amit te írsz, akkor ezzel az aprósággal ezexerint Bill nincs tisztában.

    A múltkor volt egy filmben, hogy valamelyik Afrikai országban hogy alakult ki az éhínség. Javítottak az egészségügyön, és a vízellátáson. Az asszonyok egész napja nem azzal ment el, hogy vízért mentek a közeli vízlelőhelyre, hanem otthon voltak. Mit gondolsz, mit csinál apuci, meg anyuci ha otthon vannak és momentán nincs kedvük olvasni, meg tévézni. Csak mert nem tudnak olvasni, tévéjük meg nincs. A gyerekek meg ugye életben maradnak a jobb orvosi ellátásnak köszönhetően. Gondolhatod, mi lett a vége. Totális humanitárius katasztrófa.
    Aztán ugye, ha csak Magyarországból indulunk ki, vajon az egészségügyi ellátás az, ami ugye mindenkinek kb ugyan olyan szinten jár, vagy az iskolázottság, a kulturális háttér az, ami meghatározza egyes rétegek, nemzetiségek szaporodási rátáját, kedvét?
    Szerinted?

    És ha nyilvánvalóan nem az egészségügyi ellátás, a gyerekek védőoltásai azok a tényezők, amik meghatározók, akkor BG még is miért kapcsolja össze minden egyes alkalommal a népességszabályozást az egészségügyi ellátással?

    Nos, OK. Ám legyen. Ez amit sugallni akarok mind csak beteges konteó.
    De akkor viszont a valóság sokkal rosszabb, mert a világ leggazdagabb embere egy félművelt barom, aki a kis adománykáival jó eséllyel fog nagyobb gondot okozni, mint egy jó kis háború!
  • Rotyoka
    #22
    Persze ha te nem kaptál volna csillió védőoltást akkor járna a pofád.

    Vagy kapjon mindenki vagy senki. Leszarom, hogy túlnépesedik a föld mivel 100 éven belül úgy is itt a 3.vh
  • NEXUS6
    #23
    De az én védőoltásomat nem BG-től kaptam, hanem egy olyan rendszertől, ahol volt élet/köz/létbiztonság, a kultúra nem csak a gazdagoknak járt, meg ilyen baromságok. Tudom ez demagógia...

    Nem az a baj BG-vel, hogy ő lenne az antikrisztus megtestesülése, egyik szeméből a gyűlölet, a másikból a megvetés sugározna. Hanem, hogy a tettei között és amit esetleg gondol nincs koherencia.
    Ha az üzletét nézzük, akkor mivel a fő területeken (OS/Office) gyakorlatilag egyeduralkodó, és ebből évi több 10 mrd $ adózás utáni nyeresége van az M$-nek, akkor elgondolkodhatunk, hogy vajon nincs-e túlárazva ez a termék? Vajon nem rabolja le a piacokat, vajon nem tudnák azok az emberek akik esetleg kevesebbet fizetnek az ő termékeire, hogy mire költsék az így megtakarított pénzüket?
    Miért játssza itt a nagy jótékony embert? Vajon ha egy afrikai szegény kormánytól elkér csak 10 000 milliót, akkor hány ember hal meg emiatt? Vajon szembesült már ezzel?
  • csirkenátha
    #24
    eddig is szarral foglalkozott.... ezután is
  • philcsy
    #25
    Nekem mindenről a SouthPark jut eszembe.
  • philcsy
    #26
    Ez a találmány majd jó leszűrhajón, repülőn, tengeralattjárón, mobil WC-nek. Stb-stb. Csak pont arra nem jó amire tervezték. Szegény tömegek ellátására. A hozzáállás viszont rossz. Egyénileg kiépíteni a kapacitásokat a lehető legnagyobb pazarlás. Az a fölhevítős dolog viszont tetszett. Azt akár közvetlenül a napenergiával is megoldhatnák mindenféle drága technológia nélkül.

    "Kémiai úton dolgozzuk fel, elégetve az ürüléket, a keletkező energiát pedig a vizelet elpárologtatásához használjuk fel" Tök jó, milyen húgyszag lehet ott.
  • Piel
    #27
    Talán BG észrevette, hogy a fejlődő országok jobban tudnak fejlődni, ha segít nekik. Ha kevesebben halnak, meg, többen fognak fogyasztani. Ha többen fogyasztanak, akkor egyszer még számítógépet is el lehet nekik adni Windows-al. Fogyasztói társadalom kiépítése... Kicsit hosszadalmas, de jobban megéri, mint erdőt telepíteni. A fogyasztói társadalomban élő emberek, csak egy statisztikai számhoz hasonlítanak, és könnyű velük számolni... Ha jól tudom ez valami amerikai találmány. Vagy mégsem?
  • Yodafon
    #28
    És gondolom az egészet a Windows vezérli majd (Windows Embedded toilet edition)
    A kiccsajt meg szúrnám
  • mad mind
    #29
    Ja és jön az árvíz a budidat kimossa, te meg a családod kolerát és vérhast kaptok.
  • immovable
    #30
    Húzza le magát a win7-el együtt!
  • mad mind
    #31
    Hülye vagy, már alig megy a Dunába szennyvíz, meg miből gondolod, hogy itt mindenki Bp-i?
  • NEXUS6
    #32
    Szerintem az az alapvető gond ezzel a termékkel, hogy egy high-tech kütyüről van szó.
    Ebből több dolog is következik:
    1. Marha drága. Ott az emberek napi 1-2 dollárból ha élnek, ami nem azt jelenti, hogy valamilyen valutában van is ennyi pénzük, hanem, hogy ilyen értékű áru kerül hozzájuk. Egy kis közösségnek egy ilyen trónus nagyon futurisztikus, nagyon drága. Ha a kajára sem jut pénz, lehetőség, akkor nem ez a legnagyobb gondjuk.
    2. Mivel drága a cuccos a szervizelése is drága. Az meg honnan lesz?
    3. Az előbbi csak azért fontos, mert mivel drága a cuccos az emberek önkéntelen azt fogják érezni, hogy szét kell lopkodni. Lezsedik a napelemet, meg mindent ami mozdítható. Katonákkal fogják őrizni?
    4. Végül. Miért is víznélküli megoldás? Mert olyan helyre tervezik, ahol nincs víz. Megint csak nem ez lesz a legnagyobb gondjuk.
  • Pharaoh
    #33
    Arról nem is beszélve, hogy nem a dunából jön az ivóvíz, hanem kutakból.
  • rolika
    #34
    Üzemanyagcella meg napelem egy budin? Hülyék ezek? Egy afrikai ország GDP-je a rajz megvalósítása...
    Meg már rég van ilyesmi:
    http://www.esoviz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=16
  • halaszlo
    #35
    "Akinek nincs pénze vezetékes vízre, stb annak majd lesz több ezer dollárja WC-re mi?"

    A baj az, hogy nemcsak pénz nincs, hanem víz se. Viszont a Nap süt, mint állat.
    Szóval az irány jó szerintem. Minden tiszteletem Bill-é.
  • doctore8
    #36
    "A logikád ott hibádzik, hogy az orvosi ellátás javítása azokban az országokban, ahol a kultúra, az írástudók aránya nem ér el egy bizonyos szintet ott egyértelműen népességrobbanást okoz."
    Nem hibádzik. Ha jól emlékszem egy energia jövőjéről szóló fórumon hozta fel Gates és ott úgy említette, hogy az évszázad végére csökken a népesség.

    "Ha az az igaz, amit te írsz, akkor ezzel az aprósággal ezexerint Bill nincs tisztában."
    Szerintem nem lehet mindenki mindennel tisztában, gondolom a szakértők javasolták ezt a módszert. A szándék egyértelműen Gates-é.


    "A múltkor volt egy filmben, hogy valamelyik Afrikai országban hogy alakult ki az éhínség. Javítottak az egészségügyön, és a vízellátáson. Az asszonyok egész napja nem azzal ment el, hogy vízért mentek a közeli vízlelőhelyre, hanem otthon voltak. Mit gondolsz, mit csinál apuci, meg anyuci ha otthon vannak és momentán nincs kedvük olvasni, meg tévézni. Csak mert nem tudnak olvasni, tévéjük meg nincs. A gyerekek meg ugye életben maradnak a jobb orvosi ellátásnak köszönhetően. Gondolhatod, mi lett a vége. Totális humanitárius katasztrófa."
    Azért a történet nem ilyen egyszerű! A dél-afrikai államokban egyes esetekben még csökken is a népesség, nemhogy nő. Dél-Afrikai Köztársaság, Namíbia és Botswana ahol a civilizáció valamelyest megvetette a lábát, ott egyértelműen nincs gond a népességet tekintve.

    "Aztán ugye, ha csak Magyarországból indulunk ki, vajon az egészségügyi ellátás az, ami ugye mindenkinek kb ugyan olyan szinten jár, vagy az iskolázottság, a kulturális háttér az, ami meghatározza egyes rétegek, nemzetiségek szaporodási rátáját, kedvét?
    Szerinted?"
    Nem vagyok a cigányok rajongója és általában nem szoktam őket védeni, de most megteszem. A cigányok közül sem mindegy, hogy milyen rétegről beszélünk. Akik normálisan beilleszkedtek - márpedig azért ilyen is van szép számmal - azok azonos termelékenységgel rendelkeznek, mint a fehérek. Akik szaporodnak, mint a nyulak azok még mindig olyan környezetben vannak, mint a putris cigányok. Egyrészt. Másrészt pedig van egy réteg, aki iskolázatlansága miatt máshogy nem tud pénzhez jutni. Most hagy ne legyen már az én hibám, hogy a kormány fizeti a gyerekgyártásukat - esetleg szavazatokat is szereznek így - és nem teszi kötelezővé az oktatásukat, kiemelésüket és sz@rnak a problémába.

    Azért annyit megkérdeznék a kitűnő logikáddal kapcsolatban, hogy ha tényleg sterilizálná őket, akkor csak 10-15%-os népességcsökkenés lenne? Ugyan már, ennyire nem lehetsz naív.




  • Pluskast
    #37
    "Az elmúlt 200 évben egyetlen felfedezés sem járult nagyobb mértékben az életek megmentéséhez és az egészség megóvásához a WC feltalálása által előidézett higiéniás forradalomnál"

    Ez is milyen hülyeséget beszél... Persze a penicilin az semmi sem volt igaz?
  • martincpt
    #38
    A WC ürítés közben leállt - Hibajelentés küldése :D
  • NEXUS6
    #39
    "Nem hibádzik. Ha jól emlékszem egy energia jövőjéről szóló fórumon hozta fel Gates és ott úgy említette, hogy az évszázad végére csökken a népesség."

    Gates viszont szó szerint ezt mondta a fórumon, és a belinkelt videóban is ilyen összefüggésben beszélt:
    "The world today has 6.8 billion people... that's headed up to about 9 billion. Now if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by perhaps 10 or 15 percent."
    Nem azt mondta, amit itt te is bizonygatsz, és amiben én is tökre egyetértek veled, hogy a kulturáltság, iskolázottság, az állandó, biztos munkahelyek létrehozása vezet a népesség csökkenéshez, hanem az oltások, egészségügyi biztosítás, reproduktív egészségügyi szolgáltatások (sterilizálás????). Mégegyszer mondom, ha nincs meg az előbbi, ha a társadalom, a gondolkodás nem kerül egy civilizáltabb szintre, akkor az egészségügy javítása önmagában éppenhogy népesség növekedést okoz. Ebben az összefüggésben az egészségügyi gondoskodás max sterilizálás útján vezethet a népesség csökkenéséhez!
    És ezzel, ha úgy tetszik nincs is gond, mert ilyen gyakorlat volt Amerikában, a skandináv országokban, talán Szlovákiában is sterilizálták a cigányokat, periférián levő rétegeket, és természetesen a Náci Németországban. Khmmm...

    A cigányokkal kapcsolatban is egyetértek, és ezért nem is írtam ki, hogy cigányok, mert ez így nem igaz mindenkire, ezért írtam a társadalmi rétegeket hozzá. Egy echte magyar származású periférián élő család valszeg pont ugyan olyan produktív utódok szempontjából, mint egy cigány. Más kérdés, hogy sajnos nálunk a cigányok adják a lecsúszott rétegek többségét.

    Nem tudom tehát pontosan eldönteni, hogy BG miről is beszél. Mellesleg a Föld népessége valszeg így vagy úgy de 9 milliárdnál be fog állni, BG és barátai bármit is tesznek a növekedés ellen, vagy mellett. A kérdés csak az, hogy a 9 milliárd többsége nyugati, vagy legalább is nyugati kultúrájú emberke lesz, vagy olyan országokból származó, amelyek hasonlóan emelkednek föl mint pl. Kína/India, csak a hatalmas emberi erőforrásukra támaszkodva?

    "Szerintem nem lehet mindenki mindennel tisztában, gondolom a szakértők javasolták ezt a módszert. A szándék egyértelműen Gates-é."
    Ha nem vagyok valamivel tisztában, nem állok ki a világ elé, mint leggazdagabb ember és ontom a baromságot. Vagy akkor a szándék mi is?

    A szándék szerintem egy malthusianista elgondolás, hogy a szemét rétegek elszaporodása miatt elfogynak a Föld erőforrásai, és akkor nekünk gazdagoknak sem jut. Ennyi. Ennek megakadályozására keres módszereket, a kérdés csak az, hogy az erkölcsiségéből fakadóan melyek azok a módszerek, amelyek még elfogadhatók.
    Az üzletvezetési módszereit tekintve nekem nincsenek illúzióim vele kapcsolatban.
  • shamanist
    #40

    van úgy, hogy már nem is a cikkek miatt járok ide! :LOL: