21966
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Plata
    #18640
    Dockyard-al ne foglalkozz,ahhoz minden hajó osztályból kell hogy legyen legalább 1 Tier 5 vagy 10 hajó.
    De inkább minél nagyobb szintű kell,nekem T5-8 hajóim vannak és nem nagyon haladok sehogysem vele és mindjárt vége.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.10.04. 11:33:32
  • Abdul Alhazred
    #18639
    Sziasztok!

    Néhány napja ránéztem a játékra (korábban valami videokártya bug miatt nem futott) és kedvet kaptam hozzá...
    A német ágra látom van most kedvezmény így azt kezdtem el húzni 0-ról kezdtem mindent most 3-4T ben vagyok.
    Néhány kérdésem azért lenne a profikhoz:
    A Dockyardot mivel lehet fejleszteni?
    A különböző hajótípusokhoz mit érdemes a kapitányoknál fejleszteni?
    Melyik ágak a leginkább kezdőbarátok?
    Kikötőt csak goldért lehet venni vagy néha adnak azt is?
    Nekiálltam kampányoknak is de túl sok különféle hajó kell hozzájuk így csak lassan haladok. (nyilván a low tier kampánnyal kezdtem)
    A tankost béta óta tolom de itt nagyon sok info van egyszerre amit még nem értek.

    Várom a segítő válaszokat!
    Jó vadászatot!
    A.
  • Darun
    #18638
    Szerintem nem a hajó xp-ből lehet fejleszteni, legalább is év elején még nem lehetett, nem tudom azóta ezen változtattak e. Free xp-ből illetve Elit xp-ből lehet kapitány fejlesztésre illetve átképzésre forditani.
  • Darun
    #18637
    Le lehet róla kapcsolni, gondolom lehet másikat megadni illetve a twitch csatornát másik fiókhoz rendelni. Viszont ha twitches jutalmat akarsz, azt akárhány fiókra rákötheted, csak az egyikre tudod aktiváln sztem, mert limitálva van az aktiválási szám illetve magára a Warshipre is csak egyszer lehet valamit aktiválni, tehát az sem fog működni, hogy átveszel valami jutalmat, majd egy másik fiókból ugyanazt és mivel már az elsőből meg van, creditet kapsz érte.
  • lonvard
    #18636
    Ugyan már. Most volt egy giga csatám T8-T10, belefutottam egy kezdő biszmarkosba. 93 000 hp-t szedtem le róla, pedig csak 69 200 van benne. :D Nem volt szegénynek a másodlagosa kifejlesztve, meg úgy semmije se, és azt csináltam vele amit akartam, végül fennakadt a falon, és aztán amit kapott, azt nem köszönte meg. Összesen 110 000 damage, és vesztettünk. :D Tökmindegy, előtte nyertem egy csomót.

    Na. Szakmai kérdés. Kapitányt mintha lehetne hajó xp-ből fejleszteni. Na most a Grafban van 445 000 felhasználatlan xp. Ha átképzem a kapitányt Grafra, ráfordíthatom ezt az xp-t a fejlesztésére?
  • carp3tm0nster
    #18635
    T4-től T-10 mindennel csak bukok. Nem gondolom,hogy én lettem ennyire béna az utóbbi kb 1 hétben...
  • Blacus27
    #18634
    hali van rá lehetőség megváltosztatni az acountal összekapcsolt twitch csatornát?
  • lonvard
    #18633
    Omahával küzdök jelenleg. Tök jó kis hajó. Tűzerős, mozgékony, jó vele a csatahajókat bombázni, mer kigyújtja azokat, és alapból is jól sebzi. Éppen jó a lőtávja 5-ös szinthez képest, 15,2 km, szóval tudom tartani a távolságot, ellentétben pl. a szerencsétlen brit könnyűcirkálókkal. Rombolókra mocskos veszélyes a gyorsan töltő ágyúival, szóval ez is egy olyan hajó, ami minden hajótípus ellen bevethető, ráadásul jó a légvédelme. Távolságot viszont tartani kell, mer elsöprik pár sorozattal. Legutóbb például azzal az Izmaillal nem kellett volna kikezdenem olyan 9 kilométerről. :D

    Ja és tök érdekesek az ágyúi, illetve az elrendezésük.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.10.01. 16:07:04
  • carp3tm0nster
    #18632
    A másodlagosok gyújtották fel...
  • Plata
    #18631
    Tegnap én nyolcas amcsi BB-vel olyan jó csatát mentem,három nyócas cruisert csaptam ki meg két másik nyócas BB-t.
    Cruiserek közre akartak fogni,de előbb az egyiknek csaptam egy oltári nagy citadellát utána a másiknak.
    Nincs még csak egy nyócas hajóm,de ez nagyon jónak tűnik.Igaz pézem sincs hogy másikat vegyek meg,T8 japó destroyer kifejlesztve.
    Jah csak azt nem értem hogy amcsi BB-vel ha AP-vel lövök hogy gyújtok ki hajót?
    Vagy a másodlagos ágyúk csinálták volna?
    Mert több kigyújtásom is lett.Sosem lőttem HE-vel.
  • carp3tm0nster
    #18630
    Egy kör Myoko-val, úgy hogy most már 6BB a sztandard 90k dmg, vereség. Lementem a jó kis Kuma-val tolni egyet, 78k dmg vereség...
  • Darun
    #18629
    Nekem ez volt tavaly december óta. Ehhez jön még hozzá, hogy ha van is nyertes meccse, az általában az első kettő, ami ugye napi küldi szempontjából mindegy, mert az vesztes meccsből is meglehetne, utána viszont hiába szerezek vesztes meccsből is elég xp-t, csak akkor ad jutalmat, ha nyer a csapat. De sem időm, sem kedvem nincs minden nyeréshez öt bukást lenyomni.
  • carp3tm0nster
    #18628
    22 meccsből 7 nyert, úgy hogy az átlagsebzésem szépen emelkedett feljebb... winrate is luck...
  • carp3tm0nster
    #18627
    Hát nem. A world of HE spam és a world of overpen világában én voltam a szerencsés...
  • lonvard
    #18626
    Kicsit bismarckoztam. Ott szúrtam el korábban, hogy a lőtávolság növelő skill mellé skót voltam kiképezni a kapitányt manual fire controllra, ami a másodlagos szórását csökkenti ugye. Na most anélkül viszont lófütyi a hatótávnövelés, mer össze-vissza puffogtatnak a tüzérek. Azé' nem akartam, mer ahhoz le kellett szedjem a rejtőzködés skillt, ami a Grafnak fontosabb, szóval nem akartam, de végül átképeztem a faszit Bismarckra. Egyelőre nem bántam meg. Magabiztosan vonulok csatába, keresem a bajt, még a basic firing traininget is megkapta a kapitány, hogy ki legyen maxolva a másodlagos, és akkor tudom, hogy enyém a legkeményebb másodlagos tüzércsapat, csak tartani kell egy olyan 8-10 km-es távot, és csak popcornt ropogtatunk. Persze így kiheréltem a Grafot némileg, fontos képességek vesztek el, de nem baj most, kell egy kis bismarckozás. Mindjárt egy upswing, az utóbbi 6-7 csatát zsinórban nyertük.
  • Caliph
    #18625
    az nem a hajó hibája :D
  • carp3tm0nster
    #18624
    Kétszer találkoztam vele ellenfélként, mindkétszer full broadsideban, én Musashi-val. Kell még info? :D
  • lonvard
    #18623
    Oké. :D

    Hosszú menet lesz, mer phoenixnél járok. De hát kellenek az ilyen célok.
  • Count Adyn
    #18622
    van itt róla egy videom is milyen jó móka tud lenni :) mini Des Moines :)
    #18556
  • pajer_csaba
    #18621
    Számold át forintba és ráfordított időbe, és megtudod. Én szerintem nem - ennyi pénzért és energiáért jobb hajókat is beszerezhetsz, kifejleszthetsz a játékban.
  • lonvard
    #18619
    Na jó, tetszik a hajó, kifejezetten erős légvédelmű radaros cirkálóval még nem játszottam. Kicsit tartok attól, hogy nincs gyógyítás skillje, de majd meglátjuk. Elkezdem az ágat csinálni. :)
  • Plata
    #18618
    Letöltöttem a legújabb magyarosítást a játékhoz,be is raktam a res mods mappába,de nem történik semmi.
  • Count Adyn
    #18617
    mocskos nagyot üt AP val :)
  • lonvard
    #18616
    Közepes-magas tierben már nincs igazán lassú csatahajó, szóval inkább csak arra figyelek, hogy inkább legyen páncélozottabb, mint sok ágyús-nagy kaliberes. Mer effektívebbnek érzem, hogy bár kisebbeket sebzek egy sorozattal, de viszont úgy kell agyonverni a hajót, nem tudnak elsöpörni egy-egy jól betalált sorozattal.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2020.09.25. 21:35:42
  • pajer_csaba
    #18615
    Érdekes, nekem a csatahajók lőtávja, csőszáma és páncélzata előnyt élvez a sebességgel szemben (ok, a fordulékonyságnak azért örülök), minthogy azt vettem észre, csatahajózni inkább hasonlít egy sebéazeti beavatkozáshoz, mint egy rárontós-legázolós taktikához.
  • lonvard
    #18614
    Nálam három tényező kell hogy összeálljon, hogy szeressek játszani. Relatíve nagy lőtáv, jó páncélzat, relatíve gyors-mozgékony hajó, valamint szép hajó. Tehát négy tényező. :D Ez így cirkálótól felfelé. Kiesik minden könnyűcirkáló, minden közepes-alacsony lőtáv, minden gyenge páncélú csatahajó, minden csiga lassúságú csatahajó.
  • lonvard
    #18613
    Jah, én egy kört próbáltam, nagyon nehezen töltötte be a hajómat, és aztán laggolt mint az istennyila, miközben semmi nem indokolta. Nulla damage-val lőttek ki, ez volt életem legszégyenteljesebb Graf köre. :D Na persze idáig azt hittem, hogy nálam volt a hiba, valami frissítés mehetett a háttérben, de most hogy jelezted, talán nem is ez volt.
  • pajer_csaba
    #18612
    Nincs abszolút kedvenc. OM hajókat tolom presztízsből. Ezen kívül a Graf Spee még talán az, ami "kedvencnek" mondható, de játszani nem mondanám, hogy tudok vele - ahogy semelyik másikkal sem.
  • lonvard
    #18610
    Kamikazét nagyon sajnálom, hogy nem lehet már venni. :(( Balimore-t mért szereted?
  • Count Adyn
    #18609
    Tirpitz B 60 % al 200 csatából:) Meg Kamikaze, Baltimore amit imádok még :)
  • lonvard
    #18608
    Na egy indokolatlan önajnározás:

    Graf Spee : 308 csata, 59% winrate. :PP

    Közben meglett a kapitányának a 16 (vagy 17) pontja, és így már megcsináltam olyanra, hogy a másodlagos fegyverre 4 skillpont, és kiképeztem újra a Bismarckra.

    Közben a Guepard parancsnokának meglett a 10 pontja, és ezáltal a 10%-os rejtőzködés, ami kellett mint egy falat kenyér.

    Szóval most a hajóim:

    Graf Spee
    Bismarck

    Guepard
    Kagero

    Nicholast is tolom, mer tetszik az amerikai romboló ág is. Abban is ül egy 10 skilles kapitány.

    Ezzel az összes hajóval tök jó a játék.

    Nektek mi a kedvenc hajótok, amivel szívesen játszotok? Mondjuk olyan 8-as szintig.

  • Plata
    #18607
    Sima T8 hajó.
  • pajer_csaba
    #18606
    Csak nem a prém Massa? :D Éppen akkor felvetett a pénz, éa gyorsan lecsaptam a fekete verzióra (meg a fekete Tirpitz-re). Na azzal voltak jó köreim (10-ből 4, és ez nem a winrate, csak hogy élvezetes volt a játék). Minden más instant agyfasz és idegből lakberendezés... :/

    De nekem is T8 a legnagyobb hajóm. Most így fejből van egy Amagi, egy QE, egy Gneise, prém Tirpitz, prém Massa, amcsi Nyú Mehíkó, meg valami alacsonyabb tierű francia "csoda" (talán a Normandie?). Ja, meg a Viribus Unitis, de az csak presztizsből. Na, ahogy fentebb írtam, még a Massa az amivel jókat lehet játszani randomban (utána a Tirpitzel, de oda már okosnak is kell lenni), de a többivel masszív autofellatio.
  • pajer_csaba
    #18605
    Csak nem a prém Massa? :D Éppen akkor felvetett a pénz, éa gyorsan lecsaptam a fekete verzióra (meg a fekete Tirpitz-re). Na azzal voltak jó köreim (10-ből 4, és ez nem a winrate, csak hogy élvezetes volt a játék). Minden más instant agyfasz és idegből lakberendezés... :/

    De nekem is T8 a legnagyobb hajóm. Most így fejből van egy Amagi, egy QE, egy Gneise, prém Tirpitz, prém Massa, meg valami alacsonyabb tierű francia "csoda" (talán a Normandie?). Ja, meg a Viribus Unitis, de az csak presztizsből. Na, ahogy fentebb írtam, még a Massa az amivel jókat lehet játszani randomban (utána a Tirpitzel, de oda már okosnak is kell lenni), de a többivel masszív autofellatio.
  • Plata
    #18604
    Ez nem igaz,nekem ugyan T10 hajóm nincs de T8 amerikai BB nagyon élvezetes.
  • pajer_csaba
    #18603
    Tegnap visszaraktam ezt a szart. (Bár volt egy kis gebasz, mivel mostanság rákaptam a Steam-re, gondoltam, azt a verziót rakom fel, elfelejtve, hogy azzal kezdhetem elölről. Szal kétster kellett felraknom, hogy visszakapjam az eredeti accomat, kb éjfélre már be is tudtam lépni.) Hiányzott, hogy hadihajókkal lövöldözzek hadihajókat. Mivel ezt a fórumot is követem, asszem nem bántam meg, hogy csak co-op csatákat megyek. A random már legutóbb is brutál játszhatatlan volt, a BB gyakorlatilag már Tier III-tól ingyen célpont bárkinek. Tiszta szégyen.
  • carp3tm0nster
    #18602
    A BB-ket szépen lassan kinullázza a WG. Használhatatlan AP lövedékek, tulajdonképpen csak arra valóak, hogy a sok HE spammer és tsa jó sok HP-t le tudjon belőle szippantani...
  • Plata
    #18601
    De milyen jó volt.
    Csicsás BB nagy pofával jött nekem és csúnyán beszopta.
    Egyébként láttam egy vicces dógot,csapattárs carrierrel ütközéssel megölt egy ellenséges csatahajót.
    Ilyet se láttam még.Hogy nem lőtte szét messziről.Szerintem igen idióta volt.
    Mondjuk ez a Musashi ami engem akart megenni reggelire az is nagyon beképzelt majom volt,teljesen rám fordult közelről.
  • carp3tm0nster
    #18600
    RNG beadta neked, ritka pillanat.
  • Plata
    #18599
    Nem hiszem hogy sikerül megcsinálni ezt az eventet,de ma este mentem jó csatát T8 amerikai csatahajóval,még stock,de az előbb olyan mázlis lövéseim voltak vele,előbb egy Musashi vagy mi a ragya jött nekem közelről három citadellát lőttem neki,a maradék hp-ját meg a másodlagos lövegek leszedték.Utána meg egy T10-es Moskva-t csaptam ki szintén egyetlen sortűzzel,dupla citadellát lőttem neki.
    Egész jó ez a hajó.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2020.09.17. 21:17:32