World of Warships

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#20721
Kaptam XP-t 😄

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

#20720
Ez az, amire én is kurva kíváncsi lennék. Hogy ezt így hogy? De Yamával is volt olyan, hogy Satsumának kizárólag overpen vagy lepattanó, semmi más, pedig egész csata alatt küldtem folyamatosan.
#20719
Köszi, de ez nem vigasztal. De értékelem a próbálkozást. 😄
#20718
Azt hogy sikerült?
ozimak
#20717
😄 Annál már csak kb. az összes supership jobb 😄 Na jó, talán az új t11 Repu nem. De a Satsuma 8db 510-essel, vagy az Eagle esetleg a USS US... Nem beszélve a cruiserekről.
#20716
Ezeknek a szuperszaroknak miért nincs külön csatamód, ahol csak egymás anyját bszhatnák kedvükre? Izumóval, 6 km-ről 2k-t sikerült beleverni a Hannoverbe úgy, hogy full broadside állt és 6 lövedékből 5 talált. Annyira jó, hogy be vannak rakva randomba, de annyira...
#20715
A CV-s játékosokkal semmi bajom, sokkal inkább azzal, amivé a fejlesztők tették a CV-t. Emlékszem, régen a revörk előtt azért kb egy fair párbaj volt BB-vel a CV ellen harcolni. Bármelyikőtök hibázik, az vesztett. Most meg, amikor meglátom, hogy jönnek a gépek, és rám, már csak azt tippelgetem, mennyit fogok bekapni (mindig alul becsülöm...).
#20714
Nyugi van, nem haragszom én rá. <#love11>
#20713
Az emoticonokból arra következtetnék, hogy félig viccnek szánta (nem sértésnek), másrészt arra célzott, hogy nem igazán szeretik az emberek a CV-s játékosokat.

Nekem abból jön le inkább ez, hogy évekkel ezelőtt játszottam egy svéd csajjal. Azóta is fenn van barátlistán. Pár hete találkoztam vele meg egy klántársával Randomban, ellenfélként. Épp az "új" angol BC-ket próbálgatták. Az egyik kapott tőlem egy citkót, a másiknak is szépen lehúztam az életét, mire beirta csetre hogy csaló vagyok, stb. Amikor megismertem, egy kedves csaj volt.Persze nem ismerem, azt talán túlzás lenne állitani hogy a játék tette ilyenné, de azért szomorú volt nála látni ezt a nem pozitiv változást.
#20712
Ez vajon bizonyíték arra, hogy a szar(rá tett) játék toxicitást szül?!

"Oh, you misunderstand me, Lieutenant. All I meant was it's a little foolish to worry about your careers at a time like this when there's a good chance we're all about to be killed." (Garak)

#20711
Remélem, édesanyád most hangosan csuklik...<#mf2><#nevetes1>
#20710
Ma rekord született! kb 4 óra játékkal sikerült valahogy véletlenül 2 csatát megnyerni! <#worship> A héten talán meg lesz a 10 összesítve! :-) Nem is emlékszem mikor tudtam megcsinálni a napi hatos küldit.. :-) Tudom! Co-op. De nem jó, nem szeretnék 10-es hajóval csatánként 200 ezer creditet bukni.... :-) Lófaszt nem fizet.... Egyszer kipróbáltam kíváncsiságból. Nyolcassal randomban keresek úgy 140 Ezer körül, egy ugyanilyen hasonló csatával a co - op 23 ezret fizetett, meg úgy negyed annyi xp-t.... Vicc kategória! Ja, és a random az vesztes csata volt, a másik meg győzelem... :-P
Utoljára szerkesztette: mumus70, 2022.09.03. 23:38:16
#20709
Ne is akarjál kifordulni! Rohadt idegesítő! Pláne amikor 10 percet utazom hozzád, hát tessék szépen egyenes vonalban, egyenletes sebességgel haladni, ne sajnáld már a sebzést szegény CV-stől! <#beka2> <#banplz> <#eplus2>
#20708
Tier VI Mackensen, Strait map, kirak teljesen egyedül délre, persze 2 CV mindkét oldalon a csapat meg a szigetekkel csókolózik, megint. Egyetlen torpedó-rajból 4(!) támadás, kifordulni már egy fél éve nem lehet semmit, HP 2/3 bye-bye, 11 km-ről semmit nem lehet eltalálni hála RNG-god, tök mindegy hova célzol, végül 2 lelőtt gép teljesítménnyel szednek ki a csata 3.(!) percében. Köszi, WG, megérte ma is felkelni.
#20707
Beletelt vagy két napba, de rájöttem a megoldásra, ami az overpen problémádat illeti: ha CA vagy DD az ellenfeled, válts át HE-re. Ja, hát igen, BB-vel lassú és szar a lőszerváltás, meg ki kell húzni rá a kapitányi skillt is. De ez van. HE még akár citadellát is tud lőni cirkálónak, az AP-vel meg csak magadat szopatod ellenük.
#20706
Coop-ban is teljesithető. Csak szólok.
#20705
Kicsit off,de képzeld jönnek a duplacsöves orosz td-k.
Az első egy T5 prém lesz 2 darab 122 milis ágyúval és kb nulla armorral.<#nyes>
Olyan lesz mint a Su-152 troll ágyúval.Csak T5-ben dupla ágyúval.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Sőt jön német Kv1 is.<#vigyor>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.08.29. 13:20:02

#20704
Én tisztában vagyok vele. Minden lőszernek van egy szöge, ami felett mindenről lepattan. Illetve ott van pl az immune zone, ami szintén kb mindent pattint. Illetve érdekes az is, hogy az SAP/HE lőszernél feltüntetik a pent, az AP-nál nem, pedig ott jóval nagyobb eltérések vannak az egyet nemzeteknél, annak tényleg lenne értelme. WoT-ban meg még Armor layout sincs.
Caliph
#20703
genyóság de a fizika létezik ,van olyan szög amikor bizony pattan. illetve a 16 milis armor is kapásból "vastagabb lesz" ha döntve van.
az hogy a játékban hogy vagy hogy nem modellezik le a fizikát,az megint más kérdés 😄 valszeg a random number generator működik itt is mint mindenhol.

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#20702
Még tavaly úgy nyertem egy Brawl-t Huanghevel, hogy a csata végén kifordultam full oldalt a KGV-nek, mert AP-val lőtt. A brit LCA-knak nincs semmi páncélja, közel is volt, a lövedék úgy ment át rajtam mint kés a vajon. Eleve le voltam már sebződve, de a full overpen miatt túléltam, igaz kb semmi életem nem maradt. Ő ellőte magát, én túléltem, aztán odaértek a torpedóim. Az Omaha pl egy bitang jó hajó, de akkora citkója van mint egy ház. Igaz hogy szemből kisebb felületet ad, de könnyebb belőni, pont az effektiv páncélvastagság/AP lőszer fuse delay miatt.

Amikor bejött a creditért vehető gold lőszer, kb akkoriban találták ki azt is, hogy lepattanhat (korábban mindent átvitt). Az APCR lőszernek amúgy rosszabb a pattanási szöge, mint a sima AP lőszernek (nyilván ezért is volt rinya, mert mi az hogy a gold jobban pattog mint a sima AP?)
#20701
Nekem akkor is elég szár érzés volt hogy egy szinttel nagyobb BB-vel full oldalba kapva nem sebzek bele semmit.
Amúgy az eventen kapott Peregrine-el én pattintottam zsinórban három T95 lövést is úgy hogy arannyal lőtt.Őszintén szólva csak néztem hogy mi a fxsz van?<#wow3>
Utána meg rátáraztam és háromból két lőszer átütötte szemből,akkor meg már az állam koppant hogy szemből beviszem sima lőszerrel ezt az istenverését.<#wow2>
Jah és a legesleg emlékezetesebb pattintásom az volt amikor Mauert-at seggbe lőtte Fv215b gold lőszerrel és lepattant.<#fogmosas>
Na arra mekkora esély volt.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.08.29. 12:44:55

#20700
Az nem genyóság, hogy a 406 milis lövedék lepattan a 16 milis páncélról? De ilyen van a tankban is (anno a Tigrisemet pattintotta ELC AMX, én meg Hummel pattintottam le egy STA-2-t, csak hogy a két legemlékezetesebbet emlitsem)

Amúgy nem igazán látom a logikát abban, hogy a legtöbb hiszti a játékmechanikai ismeretek hiányából adódik, és általában ezek az emberek hangoztatják ilyenkor "ja amúgy nem érdekel az egész, ez csak egy játék, nem akarom megtanulni hogy működik, csak játszani szeretnék". Ez a kettő igy együtt nem igazán működik. Mert ha nem értitek mi hogy működik, akkor nem is fog menni. (aki szereti a lent, annak ez nyugodtan ing)
#20699
De akkor is tök genyóság hogy nulla sebzés és tökre telibe találom.<#nyes>
Ne hogy már ha átmegyek rajta akkor meg benyögje hoyg rikósé.<#hehe>
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.08.28. 21:52:36

#20698
Hmm... ezek szerint nem értetted meg. Visszaolvasod amit írtak, vagy ismételjék el még egyszer? (Fun fact: az overpen még az egyik legreálisabb része a játéknak, a BB AP a valóságban is simán átment a legtöbb cirkálón.)
#20697
Overpen vagy sem,rohadt idegesítő.
Alabama-val ma 8.9 km távolságról telibe csaptam egy T7 cruisert,erre overpen és torpedo protection mittomén mi a szart írt ki.Hát kapja már be.
Ugyanezt eljátszotta Constellation is,két BB-be 3 citadellát lőttem,vacak new orleans-ba meg overpen.<#falbav>
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.08.28. 20:35:01

#20696
Ja igen, az a 30 csomó elég szánalmas. Cserébe a lövedékei tetves lassúak. De legalább kevés az élete is.
Caliph
#20695
és lassú mint a dög

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#20694
Én ki is próbáltam, faternak beadta negyedikre (az első 3 bundlit kiszedte creditből és rögtön utána kiadta, mondtam neki hogy 1000 dublonért ne hagyjon már benn egy T8-as hajót!), mentem is vele egy csatát, de így elsőre nem egy nagy eresztés. Egy nehéz cirka heal nélkül, only AP.
Caliph
#20693
mondjuk én néztem hajóról vidit,nem éreztem úgy hogy nekem ebbe bele kell szeretni 😊

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#20692
Milyen küldik? Nem láttam őket, de lehet, csak túlságosan a Puerto Rico-sokra koncentráltam... (Bocsi, ha úgy tűnik, játszom a hülyét. Nem, nem játszom.)
#20691
35 bundli tétel van, ebből 2 értelmes (a hajó meg a kapitány), de nem hinném hogy minden 35. játékosnak bedobja első háromba a hajót
#20690
Kb mekkora eséllyel esik belőle bármi jó?

#20689
3.5M creditért lehet venni darabját, összesen 3-t, a többit gondolom a küldik adják
#20688
Én még nem láttam ilyen vackot.

#20687
És hogyan lehet ehhez ilyen csillivlli tokent szerezni? Mármint dublonon kívül...
Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2022.08.27. 17:42:51
Caliph
#20686
elinditassz egy csatát,berongyolsz középre sebzel amit tudsz,meghalsz,kilépsz mielőtt a csapat ugatna,inditod a kövit berongyolsz középre sebzel amit tudsz ,meghalsz kilépsz,másik hajó indit és igy tovább 😄 elégge stat romboló,de ennél gyorsabban nem lehet wint farmolni. esetleg még úgy ha 3an bementek szakaszban valami OP szar ruszki hajóval,és összejátszotok,egy jó team simán viszi a csapatot a hátán. nem mindig persze 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#20685
Tudom, ironia akart lenni :-)
ozimak
#20684
"Másik" csapatba? <#confused> Nem tudsz "csapatot" választani. A matchmaker/AI dönti el kivel játszol. Nincs beleszólásod.
#20683
Jók ezek a "" nyerj X Y csatát "" küldetések.... Csak határidősek az a baj.... Az 5 az még 2 nap alatt is esélytelen..... Debil fasz csapatok! Hogy lehet átkerülni a másik csapatba hogy oda rakjon?
ozimak
#20682
Úgy látszik kárpótolni akar a játék a tegnap estéért 😄

3,5 millió kreditért még meg is éri 😄
CodeRed
#20681
Valóban, tényleg csak új accountra érvényes, sorry. Most, hogy újra megnéztem az ajándék kártyát némileg kisebb betűkkel tényleg ez szerepel rajta.

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#20680
Ha jól sejtem, ez csak új accountra váltható be.
CodeRed
#20679
Sziasztok,

egy vásárlás mellékleteként kaptam egy bónusz kódot a játékhoz, de én nem játszom ezt a játékot, úgyhogy aki kapja marja alapon kiteszem ide hátha valakinek hasznára lesz:

46EZGZTT-68896-DFYUP

tartalma:

Tátra - Európai II-es szintű romboló
Nassau - Német II-as szintű csatahajó
Emden -Német II-es szintű cirkáló
7 nap prémium fiók a gyors kezdéshez
2.000.000 kredit
200 dublon (bármi legyen is az <#idiota> )

https://www.youtube.com/channel/UCNMRCx_bkrHBdc51cuob9wg/featured

#20678
Most direkt megnéztem a saját statom... nekem is az Iowa volt az első T9-es hajóm, sejtettem hogy magasan ezzel a legrosszabb a statom, nem is szerettem (41% WR és 63k átlag sebzés) és azóta se nagyon vettem elő.
Tegnapelőtt kipróbáltam ezt a Brawl valamit, mert a T4-t szeretem, gondoltam fun lesz. 4 csata, 4 vereség. Rögtön az első meccsen nálunk 3 BB + 1 DD, enemy: 3 BB + 1 Kuma. Az egyik BB és a DD-nk szakaszba voltak. Én kis naiv, azt hittem ez nekünk előny. A DD-s csávó megállt közvetlenül a cap szél mellett, megvárta mig a cirkáló befoglal (sziget mögött állt, tehát spottolni sem spottolt) aztán amikor odaért a haverja, tett egy karikát és húzott egy füstöt a BB-nek a cap-re. Közben meg meghalt. Ilyen 90 csatás 35% környéki WR-es gyökér volt.
Az egyik csatába bevittem az Arkan sass-t is, erre naná hogy CV-t rak be az ellenfélhez. Meg is nyerte nekik a csatát.

Épp most repcsiztem egyet. Valami szerb kretént rakott be mellém a MM, még el se kezdődött a csata, már végigklikkelte az összes foglalási pontot. Aztán megy a csata és a botok szépen elkezdték lehagyni őt pontban, de csata közben is folyamatossan klikkelgetett, meg beirja hogy cap és def. Én bombázóval voltam, 5 capem volt, ennek az anyaszomoritónak meg 0 def killje. És nem kezdő volt, mert T10-es spexcialista vadásszal jött be. És lelőtt 5 gépet. Ennyi. Csata után megkérdeztem tőle, miért nem harcolt. Erre irt valamit klingonul, meg hogy "madjar", meg "haha". Nem emlékszem hány csatája volt, de a 41% WR elég sokat elmondott róla. Miután megnéztem a statját, bocsánatot kértem tőle és elköszöntem. Bár igy utólag belegondolva, akinek nincs agya, azt zavarni sem lehet, nem?
ozimak
#20677
Na tessék... 😊 Felmentem, játszottam 3 random meccset 😊 Inkább ne tettem volna...
Első meccsen mindjárt ez az észlény és tsai:
38% WR
21%-os Mino
És az Iowa amivel ezen a meccsen is képviselte magát a srác. Természetesen túlélte a meccset full hp. Folyamatosan egész meccsen a spawnon úszkált fel-alá.
A második meccset megnyertük, de nélkülem mert nekem 3 DD elől kellett menekülnöm egész ideig amíg életben voltam. Ugyanis a mi 4 DD-nk le se szarta, hogy az övéik bejöttek a mi spawnunkba már gyakorlatilag. Így folyamatos Harugumo HE spam és a Shimával valamint a Daring-el való crosstorping csodáit élvezhettem vagy 3-5 percig.
Majd végül a harmadik meccsen én is megízlelhettem, milyen amikor konkrétan szart sem ér az én találatom...
78(!) találat, 32 pen, 138.900 dmg...
Azt hiszem hetekre elég a trauma 😄 Alig várom, hogy legyenek t8-as operation-ök.
#20676
Én értem, hogy "arcade" de ha annyi mindent le tudnak szimulálni és kalkulálni, akkor ez sem lenne egy lehetetlen feladat. Bezzeg az HE spam az totál rendben van...

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

Caliph
#20675
papir gyújtogatós cirkák ha letolt gatyával kapják el őket,sokszor direkt fordulnak egy nagy kaliberes BBnek broadsideal,mert nagyobb az esély az overpenre mint hogy komoly sebzést vagy citát kap

#20674

még mindig egy arcade játékról beszélünk és nem szimulátorrol.ha meglépnék amit irsz,a teljes komplett könnyű cirkáló vonal mehetne a kukába,prémestől mindenestől. kb akkor hozták be az overpen buzulást amikor kihozták a wooster és társait. addig ott volt a minotaur,de azzal kicsaptak 3x akkor megtanultad hogy merre hogyan helyezkedj.de teljes mértékben megértem amit irsz 😊 igy is "spagetti code" amit csinál a wg
néha visszahoznám a jó öreg overpen nélküli rendszert,beültetném a kezdő játékost egy minoba vagy hasonló papirba,és kötelezően 20 csatát le kell tolnia. ha eközben nem tanulja meg mi a helyezkedés,meg a broadside,menthetetlen az ügy
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.08.24. 21:52:50

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#20674
Az overpen egy vicc lassan már. Német hajónál maradva, x találatból kb 10-15% ami rendes találat. A maradék overpen, ricochet, non-pen, torpedo prot hit(ez az egyik kedvencem. Ha áttöröm a torp protection, akkor el is tűnik a lövedék? Nem halad tovább a páncélzat felé? nem robban a páncélzat és a torp prot között?). A szemből érkező lövedék behatol a toronyba majd overpen-nel kimegy? Aham, és egy 2xx méteres cirkálón áthaladó lövedéknek nem volt ideje robbanni, ugye? A vízvonalon becsapódó, majd overpennel a másik oldalon kimenő lövedék 2 lyukat szakít csak a hajótestbe. Persze, flooding nincs, mert a víz ott megáll. Komolyon, nem tudom még mennyire lehetne nerfelni a BB-ket. Sírnak a CA-sok,hogy dev strike meg ilyenek. Ha olyat kaptál akkor valszed te voltál béna. Amúgy akik itt vagyunk a forumon és aktívan toljuk ezt a fosch-t, számoljuk már meg magunkban őszintén, hogy kb mennyi dev strike-ot adtunk....
Ja, és most mentem pár kört Yamato-val a ranked miatt. Hát az a szerencsétlen hajó is csak egy XP pinata... Van heal, meg repcsi, meg unlimited overpen...

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

ozimak
#20673
Overpen. Nem tudom mikor kezdtétek a játékot, de ezek nem mai dolgok a játékban. Sajnos a zombi csapattársak sem. Utoljára CV rework előtt voltak értelmes csaták és játékosok. CV rework után rengeteg új játékos jött, csakúgy mint most a suboknál.
Overpenre visszatérve: Ez előfordulhat szinte minden könnyű cirkálónal. Sőt néha még nehezeknél is. Simán lőttem már 6-8-9 overpent egymás után 3x(azaz 20-25x!) egy Prinz Eugenbe is. Ha nincs meg a kellő vastagságú páncél az AP élesedéséhez, akkor szimplán átlövöd a hajót. Sokan mondják, hogy hülyeség, de ez van... Pl. sokan mondták, hogy az overpen mellé "tegyenek be" floodingot. De az meg eléggé kibaszás lenne, tekintve, hogy hányszor kap egy cirkáló (meg főleg egy DD) overpent. Ezért számít elég OP-nek pl., hogyha egy hajónak rövid élesedésidejű AP-je van (lásd Mino pl.)
#20672
Overpen?