21953
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • DannyL81
    #20032
    Az elmúlt egy évben részt vettem két T10-es, egy T9-es és egy T6-os CB-n.
  • Darun
    #20031
    Tavaly egyszer volt (a nyáron) nem T10-es CB. Szóval az egy ritka kivétel volt. Gondolom ilyen beetetés jellegű, hogy a kisebb/kezdő klánok is kipróbálhassák magukat.
  • Count Adyn
    #20030
    Devblog

    Clan Battles

    From February 21 to April 11, the 16th Clan Battles Season will be held on tier X ships in a 7 vs 7 format.

    Restrictions:

    Aircraft carriers are not allowed.
    No more than two battleships per team.
    No identical ships are allowed on a team.
  • Caliph
    #20029
    van olyan elhúzódó csata hogy elfogysz-van olyan anyahajó mint pl a saipan ami eleve kevés tartalékkal indul. nyilván egy kagánál aminél még a kéménybe is repcsit dugtak,nem számít.
    sőt régen volt valami olyasmi hogy a gép ami nem dob az nem sérül akkor amikor dob az első raj vagy nemtom,és volt is rá t8as angol cv,az idomitable ami kb ebből élt
    slingshot ,azaz csúzli manőver :D


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.22. 16:20:05
  • DannyL81
    #20028
    Ugyan ez volt a mostani is, aminek most lett vége. Honnan van ez az infód? Ez elég furcsa lenne.
  • Darun
    #20027
    A kövi CB szezon 10-es lesz, CV nélkül illetve nem lehet két egyforma hajó a csapatban.
  • lonvard
    #20026
    Akival kezdem jól érezni magam, megvan az első top1 csata. Végül is csak majd 30 csata kellett hozzá. :D Megjegyzem rombolóval legalábbis számomra nagyon nehéz 1. helyezést elérni csapaton belül. Igaz nekem főként mustukival és kageróval, tehát torpedóhajókkal volt sok csatám, de nem emlékszem, hogy akár egyszer is sikerült volna ez a mutatvány velük.

    Jó szériát futok, az első 10 meccs az 8 vereséggel zárult, de a követketző 20 csata az olyan jól futott, hogy most 54%-os a winrate. Beizzítottam a modokat is, amiket Caliph ajánlott, tök hasznos a detect számláló például, illetve az a kanyarodási szöget mutató. Az is jó hogy ha már ki tudom jelölni a hajót, akkor megmutatja van-e radarja, hydroja. Fú, nagyon jól érzem magam, most ráéreztem. Mindjárt megveszem a hajóhoz az egyedi camuflágot, ami annak a jele, hogy elköteleztem magam a hajó mellett. :D


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.22. 14:52:03
  • lonvard
    #20025
    Ja mert mióta változott az anyahajós játék, én azt gondoltam, nem számít mennyi gépet lövök le, mer van tartalékban bőven, tehát hogy olyan mint egy lövedék, hogy kit érdekel, hogy fogy. Most akkor mégis számít?
  • szemes63
    #20024
    Köszönöm.
  • Caliph
    #20023
    vigyáz a repcsijeire. a játék elején még annyira egyben vannak a hajók,hogy egy támadásnál többet nem tudsz véghez vinni,és akkor pusztul kb az egész raj. igy egy támadó kört vissza küld a carrierre,és azok megmaradnak,magas szinten nagyon hasznos,mert ott egy csomó AA light cirkával találkozhatsz,ami hamarabb kezdi el leszedni a repcsijeid mint hogy te meglátnád
    én a játék kezdetén az adott cv leggyengébb támadó rajával megyek egy kört,felderitem melyik ellenséges hajók merre indulnak,aztán dd keresés. igy a csapat tudhatja mire számítson egy oldalon.
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.22. 12:35:50
  • Plata
    #20022
    Nekem van szenes Angol,azt nagyon szeretem.
  • szemes63
    #20021
    Az miért van, hogy a CV-s videókban az anyahajóról valóindulás után a semmit bombázzák, rakétázzák?
    Miért jó ez?
  • DannyL81
    #20020
    King George megvan, az tényleg nagyot tud ütni. Csak azért érdeklődöm, mert szerintem a köv. CB az vagy T7 vagy T8 lesz. T8-ba megvagyok, de a T7 felhozatal nálam elég gyenge, egyelőre.

    Nelson-t sajnos kivették. Annó 500.000 free XP volt, de nem vettem ki, már bánom.
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.22. 10:23:59
  • DannyL81
    #20019
    Na ezzel most megleptél. A Scharnhorst-al kapcsolatban annyi kételyem van, hogy az inkább battle cruiser. Kb. annyira csatahajó mint a Stalingrad.
  • Darun
    #20018
    Ezeket pont nem nagyon ismerem. Az Ashitaka nem lehet rossz, gyakorlatilag egy T7-es Amagi, gyengitett légvédelemmel. Mondjuk a mostani metában elég sűrűn vannak CV-k, szóval ez lehet probléma. A Nelson nagyon jó, de az tudtommal már nem elérhető (free xp-s hajó volt). A Yukon felejtős, Poltava, California szintén. Engem a Hyuga sem győzött meg. A legjobb egyértelműen a Scharn, de szóba jöhet még a Hood vagy a Strasbourg.
    A Duke légvédelme erősebb a KGV-énél, meg van rajta hydro, viszont a fő lövegek lassabban töltenek. Én inkább a KGV-t választanám, ami sztem a tree legjobb hetes csatahajója.
  • ozimak
    #20017
    Florida, Scharnhorst. A többi kb. kuka. (bocs azoktól akik szeretik a többit)
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.01.21. 21:03:55
  • DannyL81
    #20016
    Melyik T7-es prém BB most a best buy szerintetek?

    Adatok alapján az Ashitaka, Yukon, Hyuga tűnik jónak, de nem ismerem egyiket sem.
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.21. 19:29:51
  • lonvard
    #20015
    Ja, és romboló elleni csatában autopilotot használok. Nem tudom mennyire szokványos. :D Tehát az van, hogy egy olyan 6 kilométerről elkezdjük bombázni egymást, jellemzően szigetek vesznek körül, és gyorsan töltő ágyúink vannak. Ha nekiállok kormányozni, akkor a tűzgyorsaságom és pontosságom lecsökken, ellenben a kormányzásra se tudok figyelni és nekimegyek valaminek. Tehát amint megpillantom a rombolót, rányomok a térképre a menekülési irányomban, és aztán csak az ágyúkra koncentrálok, és lövök azzal, ami éppen rálát, nem érdekel. 4 csőből minden helyzetben tudok tüzelni, és ha bombazáporban tartom akkor úgy is megzavarodik. Ez már többször bejött. Lényeg, hogy a rombolótól ellenkező irányba induljak el, hogy ne érjen meglepetés, hogy rám ereszti a torpedóit. Tehát nem attakolom, hanem inkább eltartok tőle.
  • lonvard
    #20014
    Arra jutottam, hogy a legamatőrebb amit csinálhat egy romboló, ha beáll a legelején foglalni, és álló motorral várja, hogy mi történik. Ez csak olyankor jön be, ha azon az oldalon nincs romboló. Minden más esetben be fog rongyolni hozzá a másik romboló, detektálja, és aztán sok sikert a további játékhoz. :D

    Most végre valahára volt egy vállalható csatám akizukival. 3 kört foglalós pálya, középső körnél biztosított a hordozónk vadászfedezetet, ezért oda mentem foglalni. Gondoltam ha jön a romboló, azt észlelni fogom, és a vadászok miatt a repülőktől se kell tartanom. Jó gondolat volt, végül is érkezett a romboló, de sokkal előbb láttam meg, kényelmesen elhelyezkedtem, előbb elkezdték a cirkálók lőni, utána én is beszálltam, szétlőttük. Na mondom, velem pont ez szokott történni, mikor ostoba vagyok. Utána a BB-k szükségét érezték beúsztatni középre, erre biztosítottam füstöt nekik, illetve beszálltam a légvédelembe, tűzharcba, és ezt végig folytattam. Torpedózásig nem jutottam, de nem lőttek ki mint egy hülyét, volt 50 k damage, és spottoltam, füstöltem, lelőttem 11 repcsit, utolsó romboló voltam. Végül vesztettünk. :D

    3. lettem, végre baszki van egy top 3-as helyezésem. :)
  • Count Adyn
    #20013
    ezért szoktak a rombolók betolatni épp csak a kör szélére aztán tipli amint gáz van :)
  • lonvard
    #20012
    Utánanézek mindenképpen, mer kaszinózás amit most csinálok. Vakon megyek, és vagy bejön, vagy nem.

    Nálam az egy standard nyitás volt, hogy ha 2-3 romboló van csak, és a hordozó másik oldalon ténykedik, akkor érdemes megjátszani a kört, mert hátha az adott oldali romboló nem ott van, vagy bement középre és üresen hagyta. Ez akizukival úgy nézett ki az első csatáimban, hogy mindenképpen odamegyek, és kizavarom a rombolót. Amatőr gondolat volt. Most ott tartok, hogy mivel előbb látnak meg, pont beleszaladok a kereszttűzbe, tehát a kört megközelítem, de elbújok egy domborzati elem mögött, vagy egy kicsit távolabbról sasolok, és megvárom mit lép az ellen oldali romboló, a hordozó, illetve az ellenség cirkálói és csatahajói jobban oszlanak el, ha kicsit kivárok. Vagy csak spottolok, amíg a másik romboló foglal, és amikor elfoglalta a kört és elégedetten távozott belőle, akkor úszom oda és visszafoglalom. És akkor már időben el vagyunk csúszva, zajlik a tűzharc, spottolok is addig sokat, és akkor mindenki happy.

    Na ebből mi szokott lenni? A csapat nem érti mit csinálok, és elkezd klikkelgetni, hogy menjé' má' be a körbe bzmeg! :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.21. 14:05:42
  • lonvard
    #20011
    Mondjuk van egy olyan kihívás faktora, hogy akármilyen szar hajóba botlasz, megpróbálod kihozni belőle a legjobbat. Csak ugye irgalmatlan időigényes, de ha neked az a fun, hogy küzdesz mindennel, ami következik, akkor értelek. :)
  • Darun
    #20010
    Én ezt az ágat inkább DD vadász cirkálónak nézem. Az átütés alapból (IFHE nélkül) 21, a DD-k páncélja 19 milis. Igaz hogy kevés az életük, de gyorsak, fordulékonyak és ne feledjük hogy füstölnek. Azért az kapásból ad némi védelmet. Modulnak lőtávnövelés kb kötelező rá, rejtőzés maxra, amivel már 10 km alatt van a detect, viszont 13km-re torpedóznak. A Worchesternek és a Minonak is kb ekkora a lőtávja, arra még sem mondta senki hogy használhatatlan és inkább a "rossz vicc" kifejezést alkalmazták, annyira OP-k voltak amikor kijöttek. Sztem nagyon jó kis support hajó lesz belőle, valami radaros akármivel, vagy egy DD-vel szakaszban kellemetlen élmény lesz majd az ellenfél számára. Én épp most Tashizom, borzalmas az a hajó, a Minsk óta nem volt szükségem erre a harcstilusra és 1,5 alatt kicsit kikoptam belőle. Pedig hasonló stilus lehet az is, mint ez az új ág, vagy az Atlanta, US LCA-k, stb.

    #20000 Az oroszoknál 2 DD ág van. A Grozo ágra pont egyik sem igaz abból, amit leirtál. Egyrészt 10 km-es torpok, a sebességük nem túl jó, cserébe nehezen detektálhatóak. Azon az ágon alapból van minden rombin Def AA, Heal, az Ognevoi fejlesztett tornya után már toronyforgásuk is, alapból is nagyon gyorsak, jó az álcájuk, én nagyon szeretem ezt az ágat, ellenben a Khabával. Most a csre miatt kiszenvedtem a Tashit, de nem megy vele a játék és nem is szeretem az ilyen rombolókat. Ezen a 7.4-es álcához 8km-es torpedó tényleg borzalom. Az is érdekes, hogy néha BB-vel simán végigdodgeolok egy meccset, ezzel meg szinte semmit. Pedig láttam ellenfélként nagyon jó Khabákat/Tashikat, láttam hogy kéne játszani vele, de nekem nem megy. Ahogy a Georgia-ra is mindenki mondja hogy milyen OP hajó, én imádom a Montit, ez a Georgia viszont nagyon nem adja. Nekem.
  • Caliph
    #20009
    pont ahogy mondod,szinte úgy kell menni vele mint egy rombolóval. 4x5 mélyvizi torpedók,torpedó töltés gyorsítóval és nagyon jó dobási szöggel,azaz jól számolod: 40 mélyvizi torpedót tud dobni egyszerre. az olyan mint erdélyben a medve,nem játék :D
    és kb ennyi is volt az előnye..még talán kb a füst. egyedül nem fogsz érni semmit,szinte mindig valaki kell hogy spottoljon amig a füstből puffogtatsz. és kb olyan lesz mint a japán cirkálók,ha felspottolsz,mindenki célpontja leszel.
    és a lövedékek nagyon lassúak,gyors célpontot nem fogsz vele eltalálni,akár 2-3 salvo is a levegőben van mire az első célt ér
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.21. 08:57:20
  • DannyL81
    #20008
    Na ja! Képzel magad elé ahogy suhansz vele egy Petro felé.
  • Paradoxon61
    #20007
    Csak nekem tűnik úgy hogy ez az Ázsiai cirkáló ág valójában egy vicc kategória?
    T-10-ben a cirkáló HP-ja 30,7 K a többi nemzet 50 K-s HP-hoz képest. Túlélő képessége még az 50et se éri el, 47. Az ágyuk T-10-ben 127 mm. Ez inkább tűnik egy nagyobb méretű rombolónak, mint cirkálónak. Az alap felderíthetősége alapján is, ami 12,5 km. lőtáv 14,5 km.
    Jó eséllyel ha egyszer ellövi magát az az utolsó is lesz.... Lehet hogy romboló stílusra lesznek jók és nem cirkálóként? Jó kis mélyvizi torpjeik vannak és hatékonynak tűnnek a leírás szerint, de cirkálóként brrrrrr. A tűzgyújtás sem rossz, 9% alapból.
  • Darun
    #20006
    Az új német DD ág. T10-ben a rombikon 19 milis páncél van, az Elbingnek 25-ös a teste (az orr és a tat azon is 19-es)
  • Caliph
    #20005
    ja meg kihúztam pl a richthofent meg a petrot is,1 db csata van velük...ahogy megvan a t10 valahogy elvesztem az érdeklődésem iránta.
    legtöbb csatám a Missourival van,mert azzal farmolom a kreditet,meg a tirpitzel,mert az volt ez első és máig a legkedvencebb t8as prém hajóm
  • Caliph
    #20004
    van egy olyan hivatalos progi hogy modstation. wg oldaláról le lehet tölteni,aztán bejelölni hivatalosan engedélyezett modokat. köztük van olyan is,ami kiirja a jobb felső sarokban a hajók mellé hogy mekkora a radar hatótáv,vagy a torpedó hydro stb...nem kell megjegyezni semmit. persze idővel majd megtanulod,de amcsi és orosz cirkáknak van radajuk szinte biztos,az angolnál meg vagy füst vagy radar,azt nem látod(bár talán már arra is van mod ami kiirja mit rakott fel)
    nézz körül,sok jó kis mod van,és mint irtam mind hivatalos onnan
  • Caliph
    #20003
    én kb mindent húzok párhuzamosan,az olasz vonal kivételével minden legalább 7-8 körül van. 10es még messze nincs sok,japán fullos,amcsiból midway,oroszból khaba és petro,németből kurfürst és richthofen,angolból nincs,ázsia a yueyang,svéd halland...ezek vannak meg jelenleg.
    ja meg francia sincs sehol, BBből nyolcas ,meg van a jean beart mint acélos hajó. hollandot el sem kezdtem és szerintem nem is fogom,nem jönnek be azok a hajók még a bombázókkal sem
    zárt béta óta játszok,az olyan 2015 körül volt,és 6000 csata körül járok,szal nics túlzásba tolva :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.20. 13:21:21
  • lonvard
    #20002
    De minek ennyi hajót kihúzni? Én azon igyekszem, hogy adott kategóriában találjak 1-et, amivel aztán szeretek játszani. Neked ez meg már a nem tudom hányadik 10-es sorod. :)

    Akizuki: hát izé. Grafhoz képest matekegyenlet vele a játék. Graffal mi a játékom? Valamelyik értelemszerű irányba elindulok, csata elején lövöldözünk kicsit, ügyelve hogy ne kerüljünk túl sok hajó célkeresztjébe, aztán később majd alakul ahogy adja magát a helyzet. Könnyed, nyugis játék, és mindig van damage.

    Akizuki: Na, itt a tűzerős romboló. Megyünk a körbe! Na de 8-as szint, és hiába 6,1 a rejtőzés, csomó rombolónak ennél kisebb lesz, tehát kicsivel előbb látnak meg, ezzel pedig magamra szabadítom a pokolt. Plusz radaros hajók. Na melyik hajók radarosak? Lista kellene, az nincs, tehát sose tudom. Tehát akkor ugyanott tartok, mint kageróval, hogy megyünk is a kör felé, meg nem is megyünk. Tucatnyi változó kavarog a fejemben, amik boríthatják a nyitó taktikát. Megy az agyalás, közben a csapat szükségét érzi hogy instruáljon, hogy mért nem megyek ide vagy oda. Érzem, hogy a legfontosabb egységgé váltam felderítés és körfoglalás szempontjából, de közben számolok az ellenfél váratlanul bekövetkező ellenlépéseivel. Ezek szorításában vergődve próbálom aránylag kevés sérüléssel megúszni az első 5 percet. :D

    Kageróval azért vergődtem, mert azzal se repülő se romboló nem láthatott meg. Akizukival azért vergődöm, mert ugyan van képességem elbánni repülővel és rombolóval, de közben szarrá lőnek más irányból. Egy helyezkedési hiba, vagy csak balszerencse, és kapom a súlyos büntit. Mögöttem a cirkálók és BB-k meg élik világukat, úszkálnak, távolról lövöldöznek. Akkor talán nem mondok újat, hogy a legnehezebb játék magas tierben a rombolókkal zajlik. Mindent számításba kell venni, a rombolók fajtáját, amikkel találkozunk, van-e hordozó, van-e radaros, honnan érkeznek a kör felé a hajók, domborzat, hajókat számon tartani, hogy nehogy váratlanul egy sziget mögül előtörjön valami, ésatöbbi ésatöbbi. Kageróval 8-as szinten ugye volt egy csomó csatám, aminél nem kellett ennyit agyalni. Mert eleve nem is mentem bele kétes szituba az esélytelenségem folytán. Akizukival meg alkotni akarok. Talán hibásan fogom fel a szerepét. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.20. 13:16:21
  • Caliph
    #20001
    orosz 10es ddk a legjobbak ha egy magányos BBt szivatni kell...nagy lőtáv,gyorsak,szétégeted. és ha változtatod a sebességet és az irányt nincs az a BB ami eltalál...persze más kérdés ha van mellette egy desmo vagy smolensk :D
    t8ig kb szopás a vonal,a kilences és a 10es khaba viszont fasza...most húztam ki karikor a vonalat,mert kiveszik a khabát szenes hajóba. igy legalább meglesz
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.20. 11:59:57
  • Paradoxon61
    #20000
    Angol, amerikai talán, az orosz szerintem messze felejtős. Nincs az a páncél ami megvéd akkor ha a torpedó hatótávod 4 km az észlelhetőséged meg 12 km. Ugyanis az orosz DD-re ez jelemző 10-es szinten, de alatta sem jobb. 4-5 km-es torpedó távjuk van, maximum kamikaze támadásra jók. Vagy bejön vagy nem. :)

    Pajer Csaba láttam én is azokat a videókat az ember csak ámul és bámul rajtuk, no nem jó értelemben gondolom. :)
    Ami a japán precizitást illeti. amire én gondoltam. Lást: Yamató és Muszasi. Az első olyan csatahajók voltak a világon, amiknek nem egy külön borítás volt a páncél, hanem a páncél volt maga a hajótest, ráadásul nem szegecselve mint ahogy a többi, hanem hegesztett páncél. Ezzel jelentősen megelőzve a korát. Az már más kérdés, hogy maga a csatahajó már akkor elavult valójában, amikor ezek készültek, a CV-k elavulttá tették őket.
    A játékból amúgy nem szabad következtetést levonni hadi témában, hisz igazából annyi köze van csak a tengeri csatához, hogy a gifteket hajónak ábrázolták és lőni lehet velük.
  • Caliph
    #19999
    én ezt a csatornát szoktam nézni,elképesztő mit és hogyan raknak össze :D

  • lonvard
    #19998
    Ez a topik összehozza azért a világháború fanatikusait. :) Emlékszem pár hónapja felvetettem, hogy a Bismarck vezérkara miért a hídon volt, mikor elkezdődött a végső ütközet. (mert a szemtanúk szerint a komplett vezérkar akkor halt meg, mikor az ütközet elején találatot kapott a híd) (jut eszembe a Hood elleni csatát is a hídon ácsorogták végig) , miközben a csuzimai csatánál az I. világháború előtt 10 évvel már megcsinálták csatahajóknál a szupervédett parancsnoki bunkert hajón belül, ahonnan az orosz tengernagy próbálta irányítani a csatát (gyakorlatban ez nem ment neki, de ez mellékes). Szóval hogy felmerült, hogy a Bismarcknak nem is volt ilyen bunkerje. És akkor megjelent itt egy szaki pár órán belül, és tartott egy kimerítő értekezést, hogy dehogynem volt, és hogy az nem a hajó mélyében van (ahogy én gondoltam), hanem a híd előtt egy páncélozott bunkerszerű valami, ami a játékban a modellen is megjelenik, mint ágyútorony szinten páncélozott ojjektum. És akkor ez egy tök jó infó volt. Arra egyébként nincs magyarázat, hogy mért nem mentek be oda. Nem akartak, kábé ez a magyarázat. Ami szerintem egy parancsnoki kartól mocskos nagy felelőtlenség, mert ha kiesnek a csata elején, magára marad a legénység. Ahogy a Bismarck esetében történt is.

    Játék: raktak be olyan rombolót, aminek értékelhető páncélzata is van? Esetleg valami orosznál el tudom képzelni.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.20. 10:14:58
  • pajer_csaba
    #19997
    Pár dolgot azért egy picit pontosítanék a japán hajóépítéssel és ipari minőséggel kapcsolatban, mert bár a repülőkhöz nem értek, a hajókhoz egy kicsit igen... A japán hajók terve valóban figyelemre méltóan minőségi, sok meghökkentő, kreatív és sok előremutató megoldással - bár a konstrukciós hibák azért náluk is hemzsegtek, köztük pl jó pár átvétellel (uram bocsá' lopással), pl all or nbothing. Ugyanakkor a kivitelezésben a 30-as, 40-es évek japán ipara rettenetesen elmaradt bármelyik másik háborús országhoz képest. A japán nehézipar egész egyszerűen nem bírta el azt a terhelést, amit a flotta-fejlesztési program igényelt, ezért a hiányzó gyártókapacitást kiadták bérbe, bedolgozó-ipar formájában. Ez azt jelentette, hogy magánszemélyek szépen bebicikliztek a gyárba, megkapták a sablonalkatrészt meg egy mintatervet, és otthon a sufniban, fészerben, a saját eszközeikkel lereszelték az 1200 db-os megrendelést, majd a kész termékeket visszabiciklizték a gyárba, ahol aztán beépítették azokat a hajókba. Elképzelhető, hogy mekkora logisztikai feladat volt ezt megszervezni több ezer ilyen Fusimisi bácsival, meg több százezer biszembaszom alkatrésszel, ami a japán ipari logisztikát ugyan dicséri, de erőteljesen rányomta a bélyegét a minőségre. Fun fact: a Yamato osztály egyébként végzetesnek bizonyuló gyenge pontja egy olyan alátétlemez volt a páncélöv és a tartóbordák illesztésénél, ami speciel ilyen bedolgozós módszerrel készült.

    Ha valakit komolyan érdekel, hogy hogy is nézett ki akkoriban egy ilyen bedolgozó Fusimisi bácsi munkarendje, az keressen rá a Youtube-on a pakisztáni how its made videókra, ahol az olajos bőrű füstifecskék szebb napokat is látott, omladozó vályogházak sarkában kuporogva, térdig porban, a munkadarabot kézzel-lábbal igazgatva reszelgetik a rengeteg szirszart - bádog tejeskannát, vizipipa alsó részt, szemüveglencsét, habszivacs papucsot, meg tükörradiálos autógumiból kerti kaspót... - olyan eszközökkel, amik már a tárgyalt korszakban is elavultnak számítottak, csoda, hogy árammal mennek és nem gőzzel. Na, ez az igazi ázsiai termelési mód. Szinte biztosra veszem, hogy a fehér, ejrópai, a 8 órás munkaidőhöz, rendezett munkakörülményekhez, munkaruhához és gépesítettséghez szokott melós számára még a megtekintése is undorító egy ilyen "munkavégzésnek". Aztán mindenki döntse el maga, hogy mekkora színvonala ez a gyártási-folyamatnak.
  • lonvard
    #19996
    Igen, szóval keresni kell a szituációkat, mikor le lehet csapni anélkül, hogy olyan megtorlásban részesüljünk, ami nem ár/érték arányos. Eszembe jut I. világháborúban az olasz fronton Doberdónál köves talaj volt, és nem tudták beásni magukat normálisan a magyarok. Nem voltak kiépített lövészárkok, csak ilyen köves talajba vájt mélyedések. Ezek után nem mertek rálőni az olaszokra, mivel azok olyan ágyútűzzel válaszoltak, hogy nem érte meg. :D Játékban főleg az eleje olyan, hogy észnél kell lenni, mert egyetlen kis detectedre olyan reakciót váltunk ki, ami nagyon nem éri meg.
  • Paradoxon61
    #19995
    Elfelejted hogy a japán DD az üveg hajó. Már akkor is sérül ha csak mellé lőnek. :) Ahogy írtad, óvatosan, alattomosan, osonva. :)
    Ami a japán hajóépítést illeti mesterek voltak benne. De mellette a szamuráj szellem a vesztükbe sodorta őket. Ők a biztonságot gyávaságnak tekintették, ezért nem volt a Zero vadászokban páncél az ülésnél és önzáró üzemanyagtartály. Az eredménye az 1 találattól felrobbanó gép lett. De ugyan ezért vesztették el az anyahajóikat is. Amíg az amcsi feltöltötte harc közben széndioxiddal az üzemanyag ellátó rendszert, hogy ne gyulladjon be, addig a japán még a bombákat is fedélközben a gépek mellett tárolta. El is bukott 4 anyahajót gyorsan. Légvédelemmel is csak azután kezdte felszerelni a hajóit, hogy már nem maradtak anyahajói és rájött hogy így védtelenek.
    De az biztos hogy tervezés, precizitás terén szerintem verték még a németeket is.
  • lonvard
    #19994
    Akizukival elért az OP hajó - szindróma, jelesül hogy túlbecsülöm, és rendre belehajtok vele a kereszttűzbe. Nem így kell, óvatosan kell. Olyan ostoba döntéseket tudok hozni a harc hevében, hogy megrendül az önmagamba vetett hitem, miszerint hogy nem vagyok teljesen hülye. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.19. 11:31:43
  • Plata
    #19993
    Fogalmam sincs hány csomósak voltak,rám lőtte őket,de épp távolodtam és nem értek utol.