355
  • Retechegér
    #115
    WTF!!!!!
    Amúgy egyik szirszart sem venném/veszem meg. MUHAHAHHAHA
  • narumon
    #114
    Ha egy nagyobb képet nézel az LG-ről akkor látod hogy teljesen más a kávája és az alsó design is jelentősen eltér.
    (Ettől függetlenül nem lehet hogy az LG és a Samsung azért nem pereli egymást soha mert egy kartelben ücsörögnek?)
  • passatgt
    #113
    http://www.apple.com/pr/pdf/110415samsungcomplaint.pdf

    Itt a komplett anyag, ha valakit érdekel:)
  • jeti00
    #112
    mi az, hogy hasonlítanak? a specifikációt senki se nézte a bíróságon? :D
    valahol olvastam egy cikket, hogy amcsiban lehet ilyen állatságokat levédeni, nem úgy volt, hogy az eu-ban nem?

    off: ha vlki tabletet akar akkor a dell inspiron duo-t nézze meg :)
  • gombost
    #111
    Én ezt most nem értem. A tabletet nem az Apple találta ki. Minden tablet kb. ugyanúgy néz ki. A Galaxy viszont sokkal konfigurálhatóbb. Miben hasonlít? Tényleg nem értem.
  • morden
    #110
    Be is fogják perelni nyugi :D
  • nagypite
    #109
    Most olvastam az indexen: "Az Apple a világ legértékesebb – nyilvánosan működő – részvénytársasága. A vállalat piaci értéke tegnap túlnőtt az Exxon Mobil olajipari konszernén, mely 2005 óta állt a világ élén e mutató tekintetében"

    Annyi pénzük van már, hogy az egész világot be tudnák perelni
  • Gerygrey
    #108
    Egyébként égbekiáltó különbség, hogy az androidos tabletek szinte kivétel nélkül 16:9-es képernyőt használnak, szemben az iPad bóvli 4:3-ával... Ez a képen is jól látszik.
  • Skynet
    #107
    Deeeeehogy tiltják, ahogy leírtam: Németország..Usa..EU...Holló a hollónak nem vájja ki a szemét.:)
  • Gerygrey
    #106
    Én csak azt remélem, hogy megjelenése után az iPhone 5-öt is betiltják, hiszen egy az egyben lekoppintja az Android notification rendszerét :)
  • Skynet
    #105
    Ilyen felfogással nyugodtan perelhetnék egymást a monitor gyártók a tv gyártók a mosógép gyártók, a dvd lejátszó gyártók,megúgy általában mindenki...Szánalmas.
    De nem csoda merthát Apple...:)
  • z3d
    #104
    Az árképzés valóban érdekes, ebben maximálisan egyetértünk :)
  • z3d
    #103
    Bakker, akármennyire is nézem, nekem ez két céleszköz. Számomra minden tablet ugyanilyen. A samu homesceenje ráadásul nem is ez, az meg ne legyen már baj, hogy az ikonok egymás mellé meg alá vannak elhelyezve az app drawerben, könyörgöm.
    És nem, nem vagyok vak, lehet, az a bajom, hogy informatikus vagyok, és a lényeget nézem. Ez a két gép nem jobban ugyanolyan, mint bármely másik két random cucc.
  • morden
    #102
    http://techdigest.tv/samsung_r87_lcd_hd_tv-thumb.jpg
    http://i.i.com.com/cnwk.1d/i/bto/20081204/LG_TV_32_270x270.jpg
  • passatgt
    #101
    Az a szerencséja a Semsungnak, hogy a Honeycomb kinézetét nem tudták annyira testreszabni, mert az előző, 7 colos tabnál lényegében egy az egyben az ipad-ról lett másolva(ugyanazok a színárnyalatok, billentyűzetelrendezés, naptár és emailkliens ugyanaz stb...)

    Viszont a két cucc között én sem látok sok hasonlóságot, mondjuk az elég gáz volt, hogy kijöttek a 10-es tabjukkal dupla áron, majd amikor az apple bejelentette az újat, akkor pár napra rá gyorsan összedobtak egy ugyanolyan gépet, ami vékonyabb lett(papíron, igazából vastagabb) és pontosan ugyanannyiért adták, vagy adják, ha már kijöt...
  • halaszlo
    #100
    Én a Samsung helyében kicserélném a borítást szögletesre és azt mondanám, hogy nyugodtan csinálja mindenki ilyenre a készülékét, aki nem ért egyet az apple hozzáállásával. Szerintem rohadt sok cég melléállna és baromi jó reklám lenne.
    Egyébként tényleg nem sok alternatíva maradt design terén, miután már billentyűzet sincs a gépeken.
    Ha valaki a szögleteset is levédi, akkor mi van? Utána már csak két cég lesz a piacon? :)
  • narumon
    #99
    Miért? Hogy kéne lennie? Ha cég szinten perelsz valakit valamiért akkor minden egyes országban külön kéne perelned? Szerintem az lenne csak az igazán vicces, főleg a káosz miatt.
  • narumon
    #98
    Okés akkor várok tőled is két egyforma tévét. Valamilyen csoda miatt azok sem ilyen egyformák....
  • narumon
    #97
    Ezzel egyetértek és akkor most a föld lakosságának 95%-ról beszélünk.
  • narumon
    #96
    Húha nehéz eset vagy. Nézd már meg a cikkben szereplő fenti képet. Nézd egy percig. Ne mondd már, hogy nem 1:1 koppintás bazdmeg. Ahhoz vaknak kell lenni. És igen most keress rá neten a többi tabletre... Jééé bazmeg nem így néznek ki. Vajon miért nem?
  • morden
    #95
    Nem vagyok jogász, de valahol azért érdekesnek gondolom azt, hogy egy amerikai cég beperel egy ázsiai céget európában, majd egy német bíróság a maradék 24 tagálamra is jogerős itéletet hoz :D
  • z3d
    #94
    Nem érzek bizsergést, igazság szerint melóznom kéne.
    Szerintem aki már annyira egyszerű vásáró, hogy nem tud különbséget tenni két tablet között...hát ott már komoly agyi problémák vannak.
  • morden
    #93
    Nemtudom hogy észre vetted-e ,de a képen az apple szemlátomást kisebb, mint a samsung, ellemben valóban mind a kettő fekete szegéllyel körülvett érintőképernyővel rendelkezik, szerintem most kellene beperelnie egymást a TV gyártóknak is :D
  • z3d
    #92
    A tény az, hogy ez a per vicc. Az alma azért indította, mert a samsung kezdett sikeres lenni. Igen, tudom, a nyomába sem ér az alma eladásoknak, igen, valahol az IPAD2 szerintem is jobb, mint a többi tablet. Ahogy már többször is írtam, van, amiben az alma jobb.
    A kérdés nem ez volt, hanem a per nevetségessége. Plusz az eredeti indok. Kár, hogy ezt nem látjátok, és még tapsoltok is.
  • narumon
    #91
    A bizsergést gondolom te érzed most minden hozzászólás után, nekem nincsenek ilyen perverzióim. Én meg tudom különböztetni de ez nem rólunk szól, hanem az egyszerű vásárlókról akik nem.

    Továbbra sem értem miért olyan bonyolult ezt felfogni és továbbra is várom, hogy mutass két egyforma notebookot ha már szerinted azok is ennyire egyformák.
  • narumon
    #90
    Igen, pont ezt vettem észre én is, hogyha az apple beperel valakait akkor az Apple a geci. Ha valaki bepereli az Applet, akkor is az apple a geci. Ez ilyen szemellenzős dolog, csak olyan nagy az a szemellenző, hogy már ki sem látnak belőle.
  • narumon
    #89
    Hát engem nem nagyon érdekel, hogy ki hol mit röhög, én csak leírom a véleményemet megspékelve néhány TÉNY-el (ami a másik oldalról szokás szerint mindig hiányzik). Ugyanígy beírok a Windowsos vagy googleös vagy akármi másos forumba is.
    Ráadásul mielőtt a hülye előítéleteket megkapnám, több Samsung termékem van otthon mint Apple. Ettől azonban még a TÉNY TÉNY marad.
  • z3d
    #88
    Nyilván ha egymás mellé tennél egy IPAD2-t meg egy Galaxy 10.1-et, nem tudnád első ránézésre megmondani, melyik melyik.
    Pont az almások nem tudják megkülönböztetni a saját terméküket a másiktól? Segítek: az az alma, ahol ti enyhe bizsergést éreztek.
  • narumon
    #87
    Ezt nem tudom honnan vetted, itt az eredeti cikk:
    http://www.sg.hu/cikkek/81471/az_apple_beperelte_a_samsungot

    Mégegyszer a lényeg; ha nem látod, hogy egy az egyben ugyanarról van szó akkor nagyon vak vagy.
    Most keress szépen két notebookot ami ennyire hasonlít egymásra. Várom.
  • G_ArchAngel #86
    Az a legnagyobb bajotok, hogy Apple. Objektivitas es az Apple-fikazok meg jartak egy terkepen ezen a nyamvadt bolygon:

    Nokia bepertelte az Apple-t, meggyerte a pert, Apple fizet -> Kocsog Apple, hajra Nokia!
    Apple beperelte a Samsung-ot, meggyerte a pert, Samsung (ra)fizet -> Kocsog Apple, hajra Samsung!

    Egy orom lehet ezzel az eletfelfogassal minden este agyba kerulni.
  • z3d
    #85
    Igen, elfelejtettem az alma életérzést, meg a szolgáltatások egymásba fonódását, az alkalmazások designjának nagyszerűségét, a ... várj, a többi marketingszöveg most nem jut eszembe.
    Azért jó ám az, hogy itt röhögtök mondjuk 3an, miközben a fél sg az almán röhög ez miatt, de TUTIRA nektek van igazatok, és mi vagyunk a vakok :D
  • z3d
    #84
    Attól még, hogy üvöltesz, nem lesz ám igazad.
    Kifejtem, hogy érthette Morden.

    Alma által kifogásolt dolgok:
    "-téglalap alakú kialakítás, lekerekített sarkokkal
    -lapos, mintázat nélküli, átlátszó felület, amely a készülék előlapját takarja
    -az előlap alatt középre igazított kijelző és a kijelző körül található, minden irányban egyenlő vastagságú káva
    -a sarkain lekerekített hátlap, amely egybeolvad az előlappal
    -a készülék bekapcsolásakor előbukkanó színes ikonok a képernyőn"

    Helyettesítsük be a laptopokra:
    "-téglalap alakú monitor, lekerekített sarkokkal
    -monitor előtti, mintázat nélküli, átlátszó felület, led háttérvilágítás
    - a monitor alatt téglalap alakú billentyűezt van, a billentyűzetet minden oldalról 2cm-es szegély határolja. A touchpad pont középen van.
    -a laptop sarkain lekerekítettek, a monitor a billentyűzetről nyílik fel
    -a készülék bekapcsolásakor előbukkanó színes ikonok a képernyőn - ezt át sem kell írnom, annyira vicc"

    A fenti jellemzőket szerintem nem csak 1 darab laptopra lehet ráhúzni, persze én, mint földi halandó, lehet, tévedek.
  • G_ArchAngel #83
    Nezni es latni nem ugyanaz:)
  • narumon
    #82
    Azt nem értem miért olyan bonyolult nekik ezt felfogni. A kocsik is egyformák valamennyire, de pont nem annyira, hogy lehessen perelni érte; Ferrari meg Corvette, tök egyformák de azért mégsem. Mint ahogy a notebookok is tökegyformák, de azért ránézésre megmondom, hogy melyik az Asus és melyik a DELL.
    A képre meg nem képesek ránézni, hogy vazz csumaugyanúgy néz ki.
  • G_ArchAngel #81
    Gondolom annyira latja a reszleteket, mint x3d: fekete, lapos, tapogatni lehet:)

    Olyanok, mint a csajok:
    - Milyen kocsit vegyunk, dragam?
    - Cuki pirosat!

    :D
  • narumon
    #80
    Nintendo fan? Valamit nagyon összekeversz... (Csakúgy mint a cikkben)
  • narumon
    #79
    "MÁR KIVESÉZTÜK EZT: az én klónom kb harmad annyi volt mint egy ipad és minden egyes kategóriában megveri az applét, sebesség, ár, kompatibilitás, használhatóság stb "

    Igen kiveséztük csak a LÉNYEGBEN nem veri meg: mozgóalkatrész, szoftverek, akku..
  • Skynet
    #78
    Mondja ezt egy nintendo fan..:DDDD
    Na ez az igazi lol :DDD
  • narumon
    #77
    "Szóval ennyi erővel a laptop gyártók is perelhetnék egymást, hisz a laptopok nagyrésze ugyan úgy néz ki ráadásul a kezdőképernyő is ugyan az :D "

    Mégegyszer: NEM a laptopok NEM UGYANÚGY NÉZNEK ki! Legalább nézz meg néhányat.
  • Skynet
    #76
    Van aki nem szereti a szart,hiába nem tévedhet sokmillió légy..:)