355
  • macleod2005
    #155
    Microsoftos szabányokat nem nézné az EU. ők ellenségek, nézd vissza a szabad böngészőválasztásos, meg a media player kitiltásos ügyeket, eléggé viccesek.
  • RecoPhile
    #154
    "floatr:

    Ezt védték le. Forradalmi.
    Gyakorlatilag minden eszközre ráhúzható a monitortól kezdve a pda-kon át egészen a navigációs eszközökig, de a tablet pc meg egyenesen ugyanaz, a képen szereplő HP tabletta már 2006-ban sértette az epül 2010-ben levédett formatervét."


    Egy másik fórum egyik hozzászólójának véleménye erről a témáról.

  • macleod2005
    #153
    Nem, nem látom amit mondasz, én azt látom, hogy az apple elhatározta, hogy ba**zunk ki jól a samsungal. Láttam már mindkét kacatot testközelből és rohadtul nem az jutott eszembe, na vajon ki másolta a másikról.
    Amit meg leírtam az fiktív, erre is utal a mintha kötő szó...
  • Hunty
    #152
    "Egy német bíróság..."
    "Az ítélet szerint a Samsung gyakorlatilag egész Európában nem forgalmazhatja a Galaxy Tab 10.1 típusú készülékét."
    "...Németországban az első fokú és különösen a gyorsított szabadalmi eljárásokban nem kötelező meghallgatni a másik felet."

    Na ezt most nem értem...
    Mióta hozhat egy német bíróság az egész Únióra kiterjedő tiltó határozatot? Különösen ilyen egyedi joggyakorlattal (nem kell meghallgatni a másik felet)! Azt el tudom képzelni (ismerve az EU-t), hogy ennek kapcsán megvizsgálják a kérdést, de hogy egy német bíróság bármely más államra kötelező ítéletet hozzon... Na ne már...

    Még szerencse, hogy a Microsoft annak idején nem védette le a grafikus felhasználói felületet, mert most minden egyéb oprendszer parancssorból egerészhetne...
  • Cat #151
    Dizájn tekintetében nem, de mérnöki munkában mind a kodak, mind a nokia nagypályás. Rengeteget kutatnak, fejlesznek, évtizedek óta, csomó dolgot ők találtak ki, szóval szvsz jogos, hogy perelnek.
  • Globalmaster
    #150
    MAI CIKK!!!

    http://index.hu/tech/2011/08/11/a_samsungtol_var_segitseget_az_apple/

    Még ekkora képmutatást...
  • passatgt
    #149
    túltáz-túlzás
  • passatgt
    #148
    szóval az egy kicsit túltáz, hogy mindent és mindenkit beperel, ez inkább a Kodak és a Nokia jellemzője:D
  • passatgt
    #147
    ez egy picit régebbi, de:
  • narumon
    #146
    "Na azért aki itt az autókkal dobálódzik az gondolkodjon el picit, itt azért mégis arról szól a per, hogy nagyon hasonlít. Autókra fordítva ez olyan, mintha a BMW perelné be a Mazdát, hogy mégis hogyan képzeli, hogy ő is mer szedánt gyártani, pláne "

    Nem nem... továbbra is rosszul látod. A BMW egy kínai céget perelt be mert "nagyon hasonlított" a kocsi. Meg is nyerte a pert. A mazda az kurvára nem úgy néz ki. Itt is a Samsung Galaxy Tab 10.1 az nem olyan hasonlóságot mutat mint két más márkájú sedan. Nyisd már ki a szemed. Két szinte egyforma eszközről van szó. Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet látni, meg bele kell keverni ide minden mást.

    És ha már kocsi, ott is erről volt szó:
    http://totalcar.hu/magazin/hirek/356981/
  • kanduhr
    #145
    Az komoly, 80 percig folyamatosan löki a szöveget:D

    ON: Engem csak az zavar, hogy az utóbbi években az Apple mindent és mindenkit beperel. Természetesen más cégek is szoktak ezzel élni, de egy kicsit undorító, amit ezek művelnek.
    Egyik volt kollegám Apple mániás volt, és váltig állította, hogy minden termék, amit ez a cég gyárt, az tökéletes, és sokkal jobb mint adott területen a konkurencia. Egyszer le is álltam vele vitázni az oprendszerekről, de egy azaz egyetlen egy értelmes érvet sem volt képes felhozni, hogy miért éri meg jobban, mint mondjuk egy Windows - csak lökte Jobbs Bibliáját.

    Egyébként tényleg vicc, hogy képesek levédetni egy szabályos formát. Ez mindent elmond a hozzáállásukról.
  • FoodLFG
    #144
    John Carmack szerint sem, bár ő a szoftver szabadalmakról beszél.
    http://youtu.be/00Q9-ftiPVQ?t=40m
  • Sir Cryalot
    #143
    Úgy működnek a színfalak mögött a dolgok,hogy a nanotech mostmár engedélyezve lesz mert totál veszélytelen is , és messze jobb mint bármi, és a szemetet nem igazán kéne beengedni mostmár egyáltalán, tehát ráléptek a dzsunka gyártók tökére többfelől, az Apple, a Siemens Osram-Sylvania nevű leányvállalata,

    az Samsung /LG kapott az OSRAM-tól a dzsunka koreai ledek miatt pert, (az van a tévékben meg monitorokban, be fogják őket tiltatni vagy megegyeznek, remeélem nem)
    azóta visszapereltek, a többi gyártó fizet az osram-nak csak ők nem.

  • gombost
    #142
    Jézusom! Komolyan? Az a játék le van védve? Ez a rendszer tényleg nagyon sz@r! :)
  • Darth Sith
    #141
    "Németországban az első fokú és különösen a gyorsított szabadalmi eljárásokban nem kötelező meghallgatni a másik felet."
    ez WTF???????????????? ezt magyarázza már el nekem valaki, hogy ilyesmi, hogyan működhet
  • passatgt
    #140
    vagy a tetris, ha jól tudom csak az EA-nél van a jog, csak ő csinálhat tetrises játékot:)
  • wraithLord
    #139
    Hát ez agyhalál. Jobs-ék félnek, hogy mindenki Sámsung Galaxist akar majd venni, és nem Összerágottalma ÉnPedet? Vagy csak éppen nagyon unatkoztak?
    Mégis milyen legyen egy tablet, WC-kefe formájú? Kíváncsi lennék, mi megy a háttérben.
    Ilyen erővel az Apple-t meg beperelhetnék azok, akik kitalálták az mp3 lejátszót, az érintőképernyős telefont, a PDA-t... és persze a tabletet... stb.
  • gombost
    #138
    Ebben van valami.
    De ez kb. olyan, mint az a szabadalmi troll faszi, aki levédetett valami EDGE nevű játékot és a 90-es évek eleje óta abból él, hogy mindenkit perel, aki olyan játékot ad ki, amiben szerepel az edge szó.
    Valaki írta már, de ez a szabadalmi rendszer tényleg nem jó, kellene valami változás.
  • passatgt
    #137
    szerintem ez nem az Apple hibája, inkább azoké, akik engednek iylet levédetni:)
  • gombost
    #136
    Ugyan már ne viccelj! Ha ez komoly, akkor a grafikusok b*szh*tják. Élesben, hátulról. A szabályos geometriai formák száma véges (még, ha lekerekítik a sarkokat akkor is). A színek száma több millió, csak éppen egy halandónak semmit nem jelentenek. Az ikont gondolom nem kell nagyon magyarázni. Szóval egy ilyet levédetni és még perelni is miatta. Nonszensz.

    @FoodLFG Almát én sem, viszont Samsungot igen. Ezért zavar.
  • passatgt
    #135
    A Samsung ikonja lekerekített, szinte ugyanolyan fehér telefon van rajta, zöld átmenetes a háttér és tükröződés van a tetején. Tehát egyforma, a levédett ikonnal szinte megegyezik.

    Ettől függetlenül az ikonos részt én sem tartom jogosnak, egyedül ez a telefonos illetve az utolsó kettő itunes-os ikon az, ami tényleg lopás. Vagy 98-ban te is lila ikonokat csináltál:)
  • Komolytalan
    #134
    A zöld a leggyakrabban használt - default - ikon, gomb, akármi színe szokott lenni. Szóval nehogymár az ifoson zöld legyen a legfontosabb (telefon) gomb, amikor én már 98-ban zöld ikonokat csináltam hasonló célra.
  • FoodLFG
    #133
    epül terméket nem veszek, úgyhogy részemről megtettem a magamét.
  • passatgt
    #132
    Nem a telefonikont védték le, hanem a szín+lekerekítés+telefonikon+tükröződés kombinációt
  • passatgt
    #131
    A példát ott sántít, hogy az apple levédette, majd utána csinált egy hasonlót a samsung, tehát nem egy meglévő dolgot védetett le, hanem egy saját kitalált szín/forma/megjelenés kombinációt. Pl a samsung nyugodtan csinálhatott volna egy kék vagy sárga hívás ikont is, de zöldet csinált. És ahogy látod, nem mindenben hasonlít, de a levédett ikonnak több meghatározása van, és gondolom van valami szabályozás erre, hogy hány pont egyezik, akkor gond van, vagy valami ilyesmi, annyira nem értek hozzá:)
  • macleod2005
    #130
    Na azért aki itt az autókkal dobálódzik az gondolkodjon el picit, itt azért mégis arról szól a per, hogy nagyon hasonlít. Autókra fordítva ez olyan, mintha a BMW perelné be a Mazdát, hogy mégis hogyan képzeli, hogy ő is mer szedánt gyártani, pláne szürkébe, a fekete bőrülések meg már a pofátlanságnak a netovábbja, a fehér indexbúrát meg már ne is említsük.

    Az ikonokról meg egyszerűen annyit, Windows 3.0 1990 ....
  • Sir Cryalot
    #129
    Remélem a nanotechnológia nem csak az emberiséget menti meg hanem Stevet is !

    Steve a kedvenc cyborgom Ő soha nem halhat meg .
  • Egerwin
    #128
    Jó a forma az tényleg hasonlít, de nehogy már az ikonokat is levédesse az apple. Évtizedek óta használják már ezeket az ábrákat, csak a színvilágon meg a téglalap formáján változtatnak néha.
    Ez olyan mintha csinálnék kresz tábla formájú ikonokat és levédetném őket, majd pedig beperelném a közútkezelőket, amiért "ellopták" az ötletem.
  • zedow
    #127
    én beperlem Steve-et mert a feje nagyon hasonlít a seggemre :P
  • gombost
    #126
    Igen, sikeresen kiválasztottál párat, amik pontosan ugyanúgy néznek ki, csak fektetve vannak.
    De 10 éve ugyanígy néztek ki a tabletek, csak kicsit vaskosabbak voltak.
    Az ikonok meg. Jobs császár le fogja védetni a stilizált telefon ábrát, vagy mit képzel magáról?
    Az ezeréves Samsung telefonjaim menüjében ugyanezek az ikonok vannak, csak más a háttérszín (pl. a telefon ikon lila).
  • passatgt
    #125
    gondolom a csillagos részt a kép alatt nem olvastad el:)
  • GregSB
    #124
    Mondjuk ez itt most nerm számit, mert csak referencia ként szerepel a táblázatban.
  • GregSB
    #123
    Ez a visual guide csak egy helyen hibádzik: A Samsung F700-at a 2007-es márciusi barcelonai Mobile World Congressen mutatták be először, előtte nem lehetett látni soha, és ősszel jelent meg végül a végleges készülék.

    Volt még annó, egy fake kép, ami keringett a neten, és azt hiresztelte hogy az F700-t még az iPhone előtt jelentették be, de ez kamu. Aki nem hiszi, az keresse vissza a hireket a 2007-es MWC-ről a tech oldalakon (engadget, gizmodo, techcrunch, wired, stb...)

  • passatgt
    #122
    Na itt van összefoglalva és akkor részemről a téma lezárva:D A Samsung oszlopában a 2. képnél azok vannak, amik az Apple termékek bemutatása előtt készültek, tehát ha az apple nem csinál pl iphone-ot, akkor így nézett volna ki a Samsung telefonja.



  • Sir Cryalot
    #121
    JA és normális 3D Tévé sincs,de lesz majd , Apple.
  • narumon
    #120
    Hát nem tudom találomra rákerestem Android tabletre googleben, ezek mindegyike lényegesen máshogy néz ki mint az ipad

    http://www.talkandroid.com/2278-google-android-tablet-to-rival-ipad/
    http://www.technobites.net/wp-content/woo_custom/5-T-Mobile-Android-Tablet.jpg
    http://www.newtipss.com/technology/tcl-touchlife-android-tablet
    http://cdn1.mobilemag.com/wp-content/uploads/2010/04/wepad_1.jpg

    És akkor most nézd meg megint jól ezt a kettőt:
    http://mobilarena.hu/dl/cnt/2011-04/71642/samsung_galaxy_tab_101v_1.JPG
    http://static0.spottr.hu/wp-content/uploads/2010/01/ipad4.jpg

    Ha ezek után sem érted miről van szó akkor nem tudok mit mondani.
  • passatgt
    #119
    + A samsung erre valami módosított csatlakozót rakott(kép) ami úgy néz ki mint az Apple féle csatlakozó()
  • Sir Cryalot
    #118
    Ahelyett hogy kamu tabletet gyártottak volna gyárthattak volna RGB LED-es normális monitort! Egy normális 21. szdi 3D monitor nincs!!! Szóval gyerünk apple!!
  • passatgt
    #117
    Meg az is érdekes, hogy kijött iphone-al apple, mindenki elkezdett ilyet csinálni, utána jött az iPod Touch, samsung egyből csinált egy Galaxy Playert, utána jött az ipad, samsung egyből csinált egy Galaxy Tab-ot, aple csinált egy vékony notebookot, samsung is csinált utána egyet és még sorolhatnám(bár ez mindegyik cégre igaz kb, az Apple sikereit próbálják meglovagolni, teszem hozzá jogosan, csak a Samsung egy kicsit pofátlanabbul teszi)
  • narumon
    #116
    Ööö ha nem tűnt volna fel akkor perelik is egymást rendesen.