355
  • FoodLFG
    #195
    jaja. Ez a Carmack gyerek nem gyenge. Erre szokták mondani, hogy "van tartalom mögötte". :D

    A videó alatt az egyik kommentező össze is hasonlította a Steve Jobs és John Carmack előadásokat. marketing bullshit vs. tudás

    itt az előadás: http://youtu.be/4zgYG-_ha28
    80 perc előadás + 80 perc Q&A >.<b
  • bmw
    #194
    Ezek az okos kutyuk tok egyformak mar mindenki mondhat a masikra vmit, hogy ki masolt kirol.....
  • gombost
    #193
    Ja és az Apple nem kifejezetten lopta a GUI-t, hanem abban az időben többen dolgoztak náluk, akik a XEROX-nál a PARC-ot fejlesztették.
  • gombost
    #192
    Igen, én is írtam, hogy tudok a XEROX-ról, de az még nem volt széles közönségnek elérhető.
    Azonban legyünk őszinték: a mi nagy szerencsénk, hogy egymástól lopkodnak/vesznek szabadalmakat, mert így is nagy a káosz az informatikában, de ha mindenki a saját szabványait használná, akkor nem biztos, hogy itt "beszélgetnénk" egy fórumon.
  • FtranX
    #191
    Ezen a ki csinalta meg eloszor dolgon rugozni hujeseg. Egyetlen termek sem jelent meg az utobbi 40 evben, amelyik ne epitett volna masok tapasztalatira, otleteire.

    A Samsung meg ne tervezzen ennyire iPhone-hoz hasonlito a telefonokat/tableteket, mert igy sosem fogok venni. :)
  • vision5
    #190
    Mármint úgy értem, hogy nem lopták az ötletet hanem licencelték a technológiát.
  • vision5
    #189
    Rosszul tudod, ha valóban így lett volna az egy bíróságon támadható tény. A Xerox, mint kutatólabor viszont nem volt profitérdekelt a fejlesztés terén, ezért tehették meg számonkérés nélkül.
  • vision5
    #188
    http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Computer,_Inc._v._Microsoft_Corporation
  • Sir Ny
    #187
    ha jól tudom, akkor az ms az appleról másolt, és nem a xeroxról. ( az apple elküldte nekik a félkész termékeket, hogy tudjon rájuk az ms fejleszteni )
  • passatgt
    #186
    "Érdekes vonatkozás hogy az iPhone, iPad eszközök Samsung memóriákat és Samsung memóriavezérlőt használnak"

    Ennek a pernek szerintem nincs köze a Samsung alkatrészgyártós részéhez, legalábbis ha az apple nem rendel tőlük, akkor az a samsungnak gond, apple meg keres más céget
  • vision5
    #185
    Ja és hogy miben is hasonlítanak ezek az eszközök? Ugyanazokat a technológiákat másolják _párhuzamosan_ (ahogy annó a Microsoft és az Apple is egyszerre másolta le a grafikus desktopot a Xerox Labs munkájáról).

    Ikonok: első ötlet: Xerox Labs, bejegyzett szabadalom: Cygnus Systems, Michigan (nem Apple)
    Mobil desktop: első ötlet: Xerox Labs, bejegyzett szabadalom:Wayne Douglas Trantow (Portland, OR, US) (nem Apple)
    Multi touch: első ötlet: Wayne Westerman és John Elias (University of Delaware), bejegyzett szabadalom: Palm, vele párhuzamosan Apple és Microsoft Labs
    Számos mobil távközlési szabvány: Nokia, Sony-Ericsson, Nortel
    iOS: eredete: BSD Unix (a felület és alkalmazások kivételével), pár rész Linuxból származik

    Ez csak a jéghegy csúcsa. Érdekes vonatkozás hogy az iPhone, iPad eszközök Samsung memóriákat és Samsung memóriavezérlőt használnak.
  • passatgt
    #184
    akkor úgy mondom, hogy az Apple készítette az első grafikus interfésszel ellátott személyi számítógépet tömeggyártásban:)
  • MacropusRufus
    #183
    akit érdekel:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Xerox_Alto
    http://en.wikipedia.org/wiki/Xerox
    http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Computer,_Inc._v._Microsoft_Corporation
    "Midway through the suit, Xerox filed a lawsuit against Apple claiming Apple had infringed copyrights Xerox held on its GUIs. Xerox had invited the Macintosh design team to view their GUI computers at the PARC research lab; these visits had been very influential on the development of the Macintosh GUI."
  • MacropusRufus
    #182
    az első a Xerox volt. A Xerox Altot- 1972-ben készítették gui-val(!), az Apple-t meg 1976-ban alapították. És ráadásúl az Apple ellopta az Alto gui felületét.
    Kb. mint az MS az Apple-tól :) vissza nyalt a fagyi.
  • Egerwin
    #181
    Nem az apple találmánya, hanem a xeroxé.
    Javaslom megnézni a Számító emberek című filmet, elég jól sikerült alkotás, kiderül belőle mennyire pofátlan mind a két cég (apple,microsoft).


  • Rotyoka
    #180
    Most akkor az baszott rá akinek már van ilyen?
  • MacropusRufus
    #179
    nos az első GUI-t Stanfordban csinálták ami egy javított változata volt a Xerox Alto gépeken futó gui-nak. Ez utóbbit szerezte meg az Apple.
    Szóval egyik sem volt az eslő semmilyen téren. :)


  • vision5
    #178
    Megint a felhasználók járnak rosszul. Nem érné meg egy próbaper a düsseldorfi bíróság ellen, hogy tröszt okokból korlátozzák a vásárlók szabad választását? Az egész amúgy is egy vicc ami folyik a szoftverszabadalmakkal, ami az USAban és Németországban érvényes csak, vajon mi joguk van kiterjeszteni ezt az EU-ra?
  • kanduhr
    #177
    :)
  • kanduhr
    #176
    Öö, már bocs, de ha bemegyek a legközelebbi computer boltba, és megmondom nekik, hogy filmezésre, netezésre akarok egy gépet, egy 5ezresért összepakolják nekem (plusz persze a gép ára:)), és nincs +50% -os ár egy alma lógó miatt. De ahogy látom, te is bemagoltad az iBibliát:) : "Az Apple igényes embereknek valo. A többi meg a buherjozsiknak."

    Energiagazdaságos (zöld) cuccokból állítottam össze a gépem, úgy hogy erős is legyen, és ne túl drága. Windowst raktam rá. Tehát már nincsenek is igényeim?:D

    Vírus pedig Mac OS-re is van, nem is hinnéd mennyi...

    A designt meg embere válogatja - szerintem tökéletesen megfelelő a Windows kinézete is, míg a Mac OS (szerintem) borzalmasan igénytelen.
  • SityiSXT
    #175
    Elnéztem, bocs.
  • SityiSXT
    #174
    Miért lenne kamu? Pár perce fotóztam.
  • kanduhr
    #173
    Egy csöppet kamu a kép, de sebaj.
  • SityiSXT
    #172
    Most érkezett egy szállítmányunk Kínából, benne BT headsettel. Szerintem ők már sejtenek valamit - figyeljétek csak a sárga matrica szövegét:
  • macleod2005
    #171
    Amúgy ebbe az egészbe nem ez a felháborító, legyen igazad, tényleg hasonlít. De akkor is, egy amcsi cég, gyakorlatilag megvette kilóra az illetékes EU bizottságot, mert ilyet még a világ nem látott, hogy kérdezés, fellebbezés nélkül úgy tiltanak ki egy terméket, ami mellesleg nem kis nevű, mint a huzat. Így azért lassan eljutunk oda, hogy a tescoba nem lesz 15 forintos kifli, csak 600 forintos iKifli, mert a többit nem lehet forgalmazni. Aztán amikor ezeknek több pénzük lesz mint az államnak (nem csak Apple), akkor jön a szívás.
  • Gamecube86
    #170
    http://www.digitimes.com/news/a20110810PD200.html LOL
  • gombost
    #169
    Ezt most találtam: http://en.wikipedia.org/wiki/File:On_Line_System_Videoconferencing_FJCC_1968.jpg
    1968-ban NLS-en videókonferencia és online élő prezentáció, na ez a durva!
  • narumon
    #168
    Vannak dolgok amiket le lehet védeni és vannak amiket nem. Olyat hogy grafikus oprendszer, olyat önmagában nem lehet levédeni. Az oprendszer designját, az ikonok designját viszont már igen.
  • gombost
    #167
    De nem az MS találta ki. Volt ugye a 60-as évek végén az NLS, utána a XEROX, aztán az Apple, de még a DOS-nak is voltak grafikus felületei/alkalmazásai.
  • Sir Ny
    #166
    Mire gondolsz/kérek linket.
  • Hunty
    #165
    A graf felh. felület alkalmazására gondoltam, nem a kinézetére.
    Magát a graf. interfészt a MS. találta ki és alkalmazta először (az IBM-nek akkor még hasonló ötlete sem volt). Így nyugodtan levédethette volna az alkalmazhatóságot, akkor pedig eleve nem lehetett volna másik, aminek a hasonlóságát vitatni lehet...
  • macleod2005
    #164
    Értem én, visszább én is megemlítettem, hogy ez az asztal rajta ikonok téma is onnan való :), csak azért írtam ezeket, mert ez is tipikusan az volt, hogy az EU egy más kotinensen lévő céget, akiktől igazából ők csak vásárolnak, bűntett meg, mert nem tetszett nekik úgy a win, ahogy azt kapták...
  • Sir Ny
    #163
    Még jó, hogy nem az volt az első grafikus oprendszer. A jelenlegi ismereteink szerint az első GUI-t a Xerox találta fel, amit _megvett_ tőlük az alma, az almától meg a ms lelcsórt. Szóval ez itt egy öngól, kéremszépen.
  • passatgt
    #162
    apple volt az első, a windows jópár évvel később jött ki, előtte is voltak már más gui-k:
    link
  • paradan
    #161
    Értelmes érv kell miben jobb az Apple? Semmiben. De mégis mindenben.
    érv:

    (amitől nem jobb lesz, hanem szimplán használhatóbb)
    Az Apple sw tele van idegeesítő kötöttségekkel. Ez igaz magára az OSX-re is. A windows ellenben univerzális. Namármost 83452millio hw-re nem lehet jo programot irni. Esélye sincs a microsoftnek, de cserébe kompatibilis még a madárszarral is. No meg csesznek a designra, vannak virusok, ha pölö deisngt akarsz veszel Sonyt. De akkor árban uigyanott vagy sw-ekkel egyutt.
    Az Apple viszont kötött hw-ekre gyárt. Igy egyszeru tökéetlesebb sw-t irni. Ergo stabilabb egyszerubb és akinek kevés az ideje vagy lusta vagy szimplán nem buherálással akarja tölteni az idejét az vesz Apple-t. Nincs virus, egyszeru használni, de cserébe ottvannak a kötöttségek és az 50%-kal magasabb ár.
    Tehát egy Apple terméket annak aki tudja mire kell és arra pont jo jobb használni mint egy PC-t, vagy Androidot, akinek meg a buherálás kell, meg a vírusok, meg a kalamajka, és ebben el tud igaziodni sőt rendszerezi is ezt, és kell neki hogy univerzális legyen annak a PC jobb.

    Az Apple igényes embereknek valo. A többi meg a buherjozsiknak.
    ÉS most kapaszkodj én mindkettő vagyok, mert kell az egyszeruség is és néha kell a kompatibilitás.
  • Hunty
    #160
    Én a PC hőskorára, az első Windowsra (v.3,1) gondoltam. Az volt az első grafikus felületű oprendszer. Ha azt akkor levédeti a MS., akkor most a többi oprendszer graf felület nélkül, parocssorból bohóckodhatna...
  • narumon
    #159
    "Még szerencse, hogy a Microsoft annak idején nem védette le a grafikus felhasználói felületet, mert most minden egyéb oprendszer parancssorból egerészhetne..."

    Levédette. Azon a szinten legalábbis mint az apple. Ezért nem nézhet ki egy másik oprendszer úgy mint a Windows.
  • RecoPhile
    #158
    Ezt védték le.*
  • gombost
    #157
    A grafikus felület mondjuk pont az Apple találmánya. Tudom, hogy volt a XEROX-nak a PARC, meg előtte is volt már próbálkozás, de a '84-es Mac volt az első használható grafikus OS.
  • paradan
    #156
    Akkor legközelebb nyisd is ki a szemed és meglátod a hasonlóságot.