102
A folytatás...
  • wedge31
    #62


    Megjelenés: Április 27.
  • grebber
    #61
    Warhammer 40 000: Dawn of War III - már lehet jelentkezni a bétatesztre
  • grebber
    #60
    Prophecy of War

  • grebber
    #59
    Dawn of War III - bemutatkoznak az orkok
  • Lokker
    #58
    gépigényről tudni már valamit?
  • Stockbauer33 #57
  • grebber
    #56
    45 perc gameplay
  • Darun
    #55
    Nagyon egyszerű a megoldás: ne ugorj 10 méter magasra!
  • grebber
    #54
    Warhammer 40000: Dawn of War 3 - ilyen lesz az Eldar faj
  • grebber
    #53
    Warhammer 40,000: Dawn of War III - Közel 40 percnyi videót kaptunk
  • silverchain
    #52
    Onnan, hogy én vagyok az egyik marine, és lemértük.
  • Lokker
    #51
    Honnan tudod, hogy 10 méterre ugrik fel?
  • silverchain
    #50
    Csak ezt a pörgő-forgó kalapácsot, meg a felugrok 10 méterre jump pack nélkül animációt vegyék ki, mert sírok.
  • grebber
    #49
    Warhammer 40,000: Dawn of War III - az orbitális lézer nem gyerekjáték
  • grebber
    #48
    Ezek se erőltették meg magukat ugyanaz mint az E3-as
  • wedge31
    #47
  • wednes
    #46
    Valószínű a multi miatt hozzák vissza a bázis építést. Elsőbbséget élvezhet a játékmenet és a népszerűség a hiteles, W40k világ bemutatásához képest.
    Eleve nehéz is lenne kibalanceolni az egységek arányát, ami "hiteles" lenne. Egy ork hadjárat leverésénél olyan arányokat olvastam, hogy a zöldbörűek végtelen tengerét kaszálták le (több tíz millió) a birodalom is több millió gárdistát veszített és a mariskákat is egy elég komoly, jelentős veszteség érte, 130 fő.
  • [NST]Cifu
    #45
    Pont ez a baj - nincs szükség infrastruktúrára, legalábbis a mariskáknak.

    Drop pods: Lezuhan kb. oda, ahol szükség van az Adeptus Astares-re.
    Storm Raven, Thunderhawk, Storm Eagle: VTOL képes gépek, tehát helyben szállnak le- és fel, annyi sima felületre van szükségük, hogy elférjenek rajta. Alternatívaként lebegve is kiugorhatnak belőle az űrgárdisták.
  • Lokker
    #44
    Retribution-ban is ahogy haladtál előre a pályán úgy lett egyre több katonád. Nyilván nem egy teljes képernyőt lefedő sereg de adta. Az már más kérdés, hogy csak egyszer volt erőm végig vinni.
  • Prof William
    #43
    Az infrastruktúrát ki kell építeni. De inkább csak a Astartesek fogadására . A játékban is látszik, hogy orbitális pályáról jönnek le a katonák.

    Én inkább annak örülök hogy nem 5 katonával kell nyomulni hanem egy kisebb sereggel. Erre utaltam amikor azt írtam hogy jó az 1-et veszik alapul.
  • Lokker
    #42
    Azt most fogom olvasni, de nekem az jött le, hogy ritka mikor komolyan építkeznek. Inkább különböző állásokat alakítanak ki.
  • Shiwo
    #41
    az Angyalok eljövetelében speciel megemlítik, hogy a Caliban erdeit lédózeróljak és mindenfele építkeznek..
  • Lokker
    #40
    A könyveket olvasva nem is rémlik olyan hogy mikor a birodalomhoz visszacsatoltak egy elveszett bolygót az Egy Igaz Császár nevében, neki álltak volna bázist építeni.
  • [NST]Cifu
    #39
    A besorolása RTS, de nem kifejezetten stratégiai játék.

    Taktika: Harcászati eljárások alkalmazása (ie.: egység szinten)
    Stratégiai: Hadászati irányítás (ie.: hadsereg parancsnoki szinten)

    Ha valóban stratégiai játék lenne, akkor te csak kiadnád a parancsot az egységeknek, amelyek a tudásukhoz képest igyekeznének megvalósítani azt, nem neked kellene az útvonaltól kezdve a célpontok kijelöléséig mindent megadni nekik - lévén az az egység parancsnokának a feladata.

    Itt taktikai szinten kell irányítani, és ebben teljesen jó volt a GoW2, mert nem volt annyi egységed, hogy ne tudd őket folyamatosan, taktikai szinten menedzselni.

    Attól, hogy a játékstílusra ráragadt az RTS (Real Time Strategy), attól még általában taktikai parancsokat adsz az egységeknek, legfeljebb a játéktól függően lehetőséged van stratégiai szinten is irányítani.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2016.07.25. 14:03:15
  • wedge31
    #38
    Nekem ez sose volt probléma mert mindkét stílus bejön, persze a bázisépitös jobban mert azon nöttem fel.
  • jarlaxxe
    #37
    " bázist kell építeni egy taktikai játékban " -kevered a szezont a fazonnal, pl az xcom az ami taktikai játék, ez egy rts, ahol régen alap volt a bázis épités csak pont a Relic hagyta ezt el és ezt többen utálják mint szeretik.
  • [NST]Cifu
    #36
    Nekem pont ezért nem tetszik. Nevetséges, hogy bázist kell építeni egy taktikai játékban. A GoW2 sokkal jobb volt ilyen szempontból, kár, hogy a GoW1 megoldásához tértek vissza... :(
  • Prof William
    #35
    Végre újra van bázisépítés nem 5 katonával szerencsétlenkednek küldetés címszó alatt...
  • wedge31
    #34
  • Darun
    #33
    Nekem kimaradt a CoH, igy ehhez érdemben nem tudok hozzászólni. A DoW-nak is csak a kampány részével játszottam, RTS-ekben még a lövöldéknél is bénább vagyok multiban... bár a DoW 2-ben legalább nem volt légierő. (még sok sok évvel ezelőtt néha Total Annihilation-t toltam párszor öcsémmel, aki nem egy nagy gémer, de járt C&C Generals LAN-ra és a légierő elég jól ment neki, szóval TA-ban is mindig ő nyert) Talán egyszer max kétszer próbáltam az arénát, de olyan nehezen talált társakat és olyan sokáig töltött, aztán meg olyan gyorsan meghaltam hogy inkább hagytam. Mondjuk a "sima" space marineket én is kicsit gyengének éreztem, elvileg egy belőlük felérne több tucat gárdistával vagy orkkal, ehhez képest.... Ráadásul azt is tegyük hozzá, hogy a Wh40k világa az epikus csatákra van kihegyezve. Nekem már sokszor a DoW-ban is nagyon kevésnek tűnt az egység limit, főleg az orkoknál, kicsit olyan érzésem volt, mint amikor a BfME-ben a gonosz oldalon 5 egységgel álltam fel a Helm szurdokban. (bezzeg amikor a jókkal voltam, a gépnek legalább tizszer annyi egysége volt egyszerre és folyamatosan jött az utánpótlás) Hát nah...
  • yossarianHUN
    #32
    Hát számomra a DoW 2 egy átskinezettt CoH volt, annak meg mindig is utáltam a harcrendszerét. Feláll egymással szemben két osztag lövész, a katonák pár másodpercenként elpöttyintenek egymásra egy-egy lövést (az is röhej volt, hogy a space marine bolter mióta félautomata), nem történik semmi, majd mikor eléggé elfogyott a squad HP, hirtelen elkezdenek hullani az emberek. Majd a rosszabbul álló osztag villámgyorsan visszasprintel a bázisra egy-két fő veszteséggel, te meg nézhetsz utánuk szomorúan. Ami hype meg kultusz kialakult a CoH körül, annyira nem értettem, mit lehet szeretni ezen.
  • Darun
    #31
    Ezek szerint nem csak én voltam elégedetlen a DoW 2-vel. Az első rész pont az egyszerűségével fogott meg, bár tény hogy egy kicsit kidolgozottabb kampánynak jobban örültem volna, de talán pont azért játszottam végig újra meg újra az összes frakcióval, mert egyszerűségében is tökéletes volt. Valójában én is azt vártam volna a II-től, hogy az első részt adják ki szebben kidolgozva. (mondjuk az alapjáték skill rendszere tetszett, a kiegészitőké annyira már nem) És végre lesz Titán <3
  • Prof William
    #30
    Vajon angol nyelven nincs?
  • yossarianHUN
    #29
    Ezt akartam mondani, mintha egy DoW 1-et látnék, 2016-os grafikával. Ha tényleg így lesz, minden vágyam teljesült.
  • Prof William
    #28
    Igazán pofás lett és úgy tűnik végre elfelejtetjük ezt a "5 egységgel kommandózunk" stílust és visszatér a bázisépítés.
  • jarlaxxe
    #27
  • yossarianHUN
    #26
    Ne is mondd...
  • SLICK
    #25
    na igen, ezt a világot éljük. Nem is értem miért nem jutott eszembe :D
  • wednes
    #24
    Szerintem DLC áradattal sokminden lesz benne...idővel. :)
  • wedge31
    #23
    Eldar, ork és persze a space marinok lesznek, de ez még persze bővülhet.