115
  • endrev
    #1
    A felejtés bére... Ben Affleck, Uma Thurman.. :)
  • Atkamon
    #2
    Ghost in the Shell... :)
  • echo
    #3
    ha lenne is ebből valami embereknél, csak egy iszonyú szűk réteg férne hozzá, mert rohadt drága lenne. szerintem ez igaz az összes ilyen high tech egészségügyi dologra amin mostanában dolgoznak. sacc az amerikai elit fog élni vele.
  • philcsy
    #4
    Ez mindennél így van először.
    Pl.: plasztikai vagy szem műtétek. Régen csak a leggazdagabbak engedhették meg maguknak, ma már pár havi fizetésből el lehet végeztetni az egyszerűbb beavatkozásokat.
  • egynyári üröm
    #5
    ömm, lehet nem én vagyok erre a legexpertebb forrás, de én úgy tudom, hogy az idős kori elbutulás a homloklebeny dopaminfelvevő receptorainak hibájából ered, és nem a hippokampusz hibájából alakul ki. persze a technika nagyon faja :)
  • Rotyoka
    #6
    Amerikai elit? Szerinted hol van AMerika leggazdagabb embere egy olaj sejk-hez képest? Segítek: Sehol :)
  • sanyicks
    #7
    Hát amerika leggazdagabb emberei simán megvehetnék azokat a sejkeket, mert nem olajjal dolgoznak, hanem sok sok virtuális pénzzel, amiből akármennyit termelhetnek, átverhetik a fél világot :)
  • sanyicks
    #8
    plusz a származásuk is segíti őket nem kicsit :)
  • Yagami
    #9
    sanyicks-nál a pont...
  • philcsy
    #10
    Persze, mert mindenki aki gazdag(abb mint te) az zsidó.
  • Tetsuo
    #11
    LOL Ugy latszik, Te nem ertettel a hsz-bol semmit vagy CSAK a hsz-t erted, mast nem..
  • viasz
    #12
    Ezt már rág feltalálták, úgy hívják Mónika show :D
  • gombabácsi
    #13
    ez mekkora egy félkamu kutatás...
    a tudósok lassan azt etetnek be a népnek amit akarnak
  • RoyalPredator
    #14
    Ne szólj be nekik, mert az erekciódat lekapcsolják iPhone-ról 3G-vel a világ másik pontjáról, az álmodban heréidbe ültetett mikrochip segítségével. ;)
  • galocza
    #15
    philip k dick rulz.
  • Bronx South
    #16
    Nem kell zsidó legyen. Elég ha zsidóbérenc, vagy csak szabadkőműves.
    A FED -nél meg mint tudjuk (már aki tudja), nem sok gusztustalanabb dolog van a világon.
    Az olajbiznisz legalább tisztességes vállalkozás, bár eléggé környezetkárosító.
  • Rotyoka
    #17
    Hidd el nincs annyi pénz a világ bankjaiban ill. azok birtokában mint az olajmezőkön. Az olajmezőn felbecsülhetetlenül nagy összegek vannak, mert folyamatosan drágul míg a bankokban fix összeg.

    Hidd el az olajsejk az csak röhög amikor azt hallja, Amerika leggazdagabb embere
  • Rotyoka
    #18
    Azért te is elég idióta vagy ugye tudod? :D:D
  • tomonor
    #19
    Jon Doe :o
  • xrt
    #20
    "Hidd el nincs annyi pénz a világ bankjaiban ill. azok birtokában mint az olajmezőkön. Az olajmezőn felbecsülhetetlenül nagy összegek vannak, mert folyamatosan drágul míg a bankokban fix összeg."

    Akkor olvass utána egy kicsit. Valahol olvastam, nincs annyi forgalomban levő pénz mint a világon jelenlevő hitelek összessége...
    Több olaj? Fix összeg a bankokban? Ugyan már! A bankár csak egyszerűen beüt egy extra nullát a számsor végére, máris változik a helyzet.
  • RoyalPredator
    #21
    Nem teheti meg. Mindenre törvény írja elő a fedezetet.
    Még kaszinókban is van kézpénzes fedezet a zsetonokra.
  • orkaman
    #22
    azért nem lenne rossz. mozi helyett bemész, kérsz egy komplett sci-fi mozifilm törlést, hazamész és már nézheted is HD-ban a starwars/startrek kedvenceidet, úgy mintha most először látnád.

    egy startek/stargate törléssel ellennék fél évig, mennyi is? 1000 rész :)
  • xrt
    #23
    "Nem teheti meg. Mindenre törvény írja elő a fedezetet.
    Még kaszinókban is van kézpénzes fedezet a zsetonokra."

    Természetesen törvény van rá. Pl. a bankoknál 5% fedezetre van szükség a hitelállományra...
  • ozdimorgo
    #24
    Hurrá! Ez valóban komoly lépés a teljes agymosás felé...
  • niof
    #25
    Járjál már utána légyszi, hogy a FED hogy is működik az USA-ban!!! Az amerikaiaknak egy vasuk sincs gyakorlatilag, mert az összes vagyonuk felett a FED rendelkezik, mivel tőlük kapták anno hitelbe, jókora kamattal (A régi időkben az amerikai dollárra az volt írva apró betűvel, hogy "bármikor beváltható aranyra". Mióta a FED bekebelezte az amerikai aranykészletet, a dolláron a felirat erre változott: "Jogi tender".(This note is legal tender for all debts, public and private.) Ez elég sokat elmond azért). És ha nincs pénzük, de törleszteni kell a FED-nek kamatostól, akkor kitől szereznek pénzt a törlesztéshez? Hát vagy a FED-től magától, de ez egy ördögi kör, és csak görgeti maga előtt az adóssághalmazt, vagy üzletelnek más országokkal, és a befolyt tőkéből fizetnek, vagy lerohannak néhány országot a béke és a demokrácia nevében az olajért, amit aztán rohadt drágán tovább lehet passzolni, ergo bevételt generál, hogy fizethesse a FED-nek a járandóságát.
  • JMáté
    #26
    Te pontosan melyik egyetem tanultál közgazdaságtant?
  • JMáté
    #27
    Nekem egyszer még általánosban az egyik (órát egyébként nem túl gyakran tartó) tanárom megmondta hogy akinek nála több pénze van az valamit biztosan ügyeskedett, mert becsületes munkával többet nem lehet keresni. Ironikus módon a következő évben éppen ő volt az aki nem tudott elszámolni a befizetett osztálypénzzel. Ilyenek az emberek.
  • HöfEE
    #28
    Szépen összefoglaltad a lényeget. De úgysem fogja mindenki "elhinni". Kár, hogy nem hit kérdése a dolog.
  • JMáté
    #29
    Zeitgeist, ha nem tévedek...
  • JMáté
    #30
    Én csak azt nem értem hogy mi a faszér' nem költöztök ki Észak-Koreába? Tök jó lenne ott nektek, elzárva a külvilágtól, és így a gonsoz kapitalizmustól. Sőt ott talán még zsidók sincsenek. Arról nem is beszélve hogy nemzeti hősök lennétek. A sok emigráns után végre önkéntes bevándorlók. Folyton az állami tévében mutogatnának titeket, és talán egyszer még a Vezérrel is kezet foghatnátok...
  • niof
    #31
    Azt is láttam, de az amerikai bankrendszer felvásárlása a 900-as évek elején pénzügyi manipulációkkal nem csak a Zeitgeist-ben látható, hanem történelmi tény, utána lehet nézni nyugodtan. A mai napig azok a családok működtetik a FED-et, akik akkor is benne voltak-alapították, csak nyilvánvalóan a leszármazottjaik (The Rothschild-Rockefeller-Morgan-Warburg Created Federal Reserve). Abba meg ne is menjünk bele hogy ők milyen szabadkőművesek meg zsidók meg ilyesmik, mivel a mindenkori USA elnök is szabadkőműves pl...
  • JMáté
    #32
    Sőt, én úgy tudom még földönkívüli is, és ezért volt világválság. Hiszen ki más okozta volna? Az a Földön mindenkinek rossz, na de az ufóknak!
  • niof
    #33
    nem muszáj közszemlére tenni hogy hülye vagy...
  • Omega
    #34
    Az amerikai elnök simán csak egy cigány, ezenkívül semmi rendkívüli.
  • JMáté
    #35
    Nem. Az amerikai elnök UFO. És ezt annak teljes tudatában mondom hogy az UFO azonosítatlan repülő tárgyat jelent. És aki nem ért velem egyet az hazaáruló. Így már világos, vagy csináljak egy freewebes oldalt is ahol minden sort más betűmérettel és színnel írok hogy higgyetek nekem?
  • EnxTheOne
    #36
    ÉS "szerelem kapcsoló" mikor lesz? (Csak én kapjak oylat)
    Meglátok az utcán egy jó pinát. Katt. :D
  • sajtosjoska
    #37
    "ÉS "szerelem kapcsoló" mikor lesz? (Csak én kapjak oylat)
    Meglátok az utcán egy jó pinát. Katt. :D"

    mármint bekapcsolod, hogy elfelejtsd, hogy van barátnőd, így bűntudat nélkül húzhatod meg?
  • TheLostOne
    #38
    "gyógyszerészeti hatóanyagokkal blokkolták a két terület között végbemenő normális idegi kölcsönhatásokat"

    Magyarul nem olyan egyszerű felejteni, kb agykárosodás kell hozzá. Sőt, az sem elég a teljes felejtéshez, mivel elvileg az emlékek holografikus redundanciával vannak tárolva az agy minden területén, eléggé szétszórva. A kísérletben az idegi folyamatok blokkolásával ha jól sejtem az adatok lokalizációját akadályozták meg, vagy pedig a lokalizációs adatokat törölték, ami kb felér egy lemez gyorsformázásával (FAT/NTFS/XYZ tábla törlése). A dekódolást nem akadályozhatták, elvégre az implantátum által közvetített adatot felfogta az agy.

    Embereknél amúgy ez talán nem is működne (még mindig a törlésről van szó), túl hatékony az agy asszociációs képessége, pillanatok alatt helyreállítana akármilyen emléket, amint valamilyen módon feldolgozás alá keveredik véletlenül, gyakorlatilag elég ha beugrik egy kép, és azonnal visszaáll minden, ha tudod ki vagy mi van a képen, egyszóval össze tudod kötni valami más emlékkel.

    Az implantátum az más tészta, nagyjából egy agy kompatibilis emlék emulátor, az agy natív formátumában képes adatokat küldeni, ilyen szempontból kurva veszélyes cucc, megfelelően kifejlesztve emberek teljes személyisége, akarata felülírható lenne vele. Van egy tippem, hogy már csak az agy kódolási rendszerének ismerete hiányzik ehhez, de ha sokat kísérleteznek, elemzik a rögzített mintákat, ez sem tarthat sokáig.

    Komolyan mondom pár év, és a legnagyobb rosszindulattal sem lehet majd senkit paranoiásnak nézni, ha azt lesi valakin, van -e valami műtéti heg a fején...
  • TheLostOne
    #39
    Amúgy a legkevésbé azon lepődnék meg, ha kiderül, hogy ez a kódolási formátum nem is olyan bonyolult, ha jól sejtem nagyon kevés a nyers adat, a legtöbb már létező adatokra való hivatkozásokból áll össze. Ha ez igaz, talán egy kicsit nehezíthetik az enkódolást a személyenként eltérő hivatkozásrendszerek, de egy adott egyén emlékmintájának rögzítése után lehet könnyen átkonvertálható egy mesterségesen készített univerzális emlék az adott személy hivatkozásrendszerére (asszociációs hálójára).
  • bandee1
    #40
    Szép új világ! A sok hülye fészbúkoló barom meg kineveti azokat, akik "összeesküvésekről" és ehhez hasonló "baromságokról" "merészel" beszélni. Alczheimer kór, meg demencia, persze!!! Az atomenergiát is csak atomerőművekben használtuk, nem csinált belőle az emberiség atombombát. Sosem robbantottak atombombát az amerikaiak. Tudjuk jól. Lassan ezek a memóriakapcsolók kötelezőek lesznek. Először csak egy törvényen fognak vitatkozni, aztán meghozzák a törvényt, aztán bevezetik mindenhol, és kész az új, tökéletesen irányított világ. Aki nem hiszi, nézzen utána a létező HAARP -nak pl. mire is képes a szerkezet. De persze, lehet hülyének nézni, meg "baromságot" emlegetni....aztán egyszer csak beköszönt ez a "szép" "új" "világ".
    Tudjuk: Nem létezik George Orwell sem. Ő is csak egy "barom" volt.