3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Psychedelic #1460
    480 hp, és 150 shield, az kb lvl 12-es szinten kéne hogy legyen, nem 32-n, és lvl 12-n se gearböl lesz meg a 480 hp-d, még az is csoda ha rare gear esik mire oda eljutsz. Nem a geart kell várni, jó gear nélkül is simán haladni kéne normálon. A játék valóban nehéz, de nem normálon, viszont hc játék, az a fajta, ami nem feltétlen a kockulást követeli meg, hanem inkább azt, hogy a játékot minél jobban kiismerd. Bár ez manapság a szar console játékok korában, ahol egy bossfightnal is csak a képernyőn nagyba felvillanó gombokat kell megnyomni, valóban furcsa lehet, de itt érdemes tájékozódni, utána olvasni dolgoknak. Akár belenézni fórumba, vagy más PoE-val foglalkozó oldalakra, és 10 perc alatt választ kapnánk rengeteg kérdésre. Nem sok hozzászólás van itt, de ha jön is valami, az mindig egyszerre megmutatja, hogy az emberek a játék alapvető lehetőségeivel sincsenek tisztában, kb olyan szinten van 1-2 ember poe-val, mintha fps-ben nem mondanák nekik, hogy a késről át lehet váltani más fegyverre is, ezért elkönyvelik, hogy csak kés van, és meg se próbálnak fegyvert váltani, aztán nem értik, miért nem tudnak megölni valamit.
    Nincsenek tisztában a currencykkel, hogy melyik mire való, hogy milyen itemeket érdemes felvenni a földről, hogyha eladjuk a vendornak mit kapunk cserébe, hogy miket érdemes megvenni a vendortól, pedig mindent árulnak ami csak kellhet, ahhoz hogy egy normal ne okozzon gondot. Ott van ezer lehetőség, csak fogalmuk nincs róla, és a problémákra nem az a megoldás, hogy utánanézünk, esetleg kérdezünk fórumon, hanem kapsból köpködéssel kezdünk, kijelentjük, hogy a játék egy elbaszott szar, és hogy NEM lehet semmit csinálni. Holott, ha a sirás helyett, feltennének pár kérdést, semmivel nem tartana tovább mint köpködni, és pillanatok alatt jönne válasz.

    Ez egy ilyen játék, HC játék, HC embereknek, ha valakinek csak arra van igénye, hogy este az egész napi meló után beüljön a gép elé, és csak nyomkodnia kelljen a gombokat, gondolkodás, odafigyelés nélkül, arra van elég sok játék, de lehet nem éppen a PoE. Ha itt, valaki jól akar haladni, ki kell ismernie a játékot, ez mehet úgyis, hogy maga jön rá mindenre vagy úgy ha utánanéz a dolgoknak, ha valakinek se kedve, se ideje az ilyenre, ez nem az ő játéka.

    És ettől meg nem a játék szar, direkt lett ilyen a játék amilyen, azoknak az embereknek készül, akik erre vágynak, akik ilyen játékkal akarnak játszani. Ha agyatlan HnS-re vágyik az ember, diablo 3-al kell próbálkozni, bár van akinek az is gondot okoz, de poe-nal lényegesen kevésbé összetett.

    "Egy normális rpg-ben akár mmo akár h'n's mire végig érsz egy területen összegyűlik a pénz, jobb felszerelésre, akár rare itemekkel is felszerelheted magad. Itt még gold sincs"
    Ez külön tetszett, egy normális rpg-ben, illetve normális hns-ben soha nem volt ez, hogy mire végigértünk 1 területen, megvolt a jó gear. Nem tudom milyen rpg az amikkel te játszani szoktál, manapság valóban lehet ilyen szarokat játszani, de régen amikor még minőségi játékok készültek, és nem a 8 éves casual pistikéknek fosták ki 2 hetente a rókabőrt, ez nem így működött. Egy HnS meg mindig is a farmolásról szólt, és karakter tápolásról, nem pedig arról, hogy végigmegyek minden nehézségen 1x, és fullra kész a karakterem. Nagyon el vagy tévedve.
  • attiGT
    #1459
    Nem rosszindulatból írom, de Jethro esete tökéletesen megmutatja, hogy manapság milyen játékok vannak kint, (hozzáteszem még1x, hogy nem rosszindulatból írom) de kb csukott szemmel, 0 gondolkodással végig lehet vinni hasonló játékokat, D3, TL2, stb...

    Ez a játék nem a mai HnS-ek közé tartozik, hanem D2-érából való.

    És ne hogy azt higyje bárki is, hogy attól, hogy kripp vagy nugi vagy bármelyik másik pro videoját megnézi mindent tudni fog, vagy neki is menni fog. Meg lehet nézni hányszor van halálközelben bármelyik ilyen 1-2-3 órás versenyen és a manőverezésekkel sikerül életben maradni persze potik helyes használata mellett.
  • ToCsEk
    #1458
    menj fel hivatalos oldalra és kezdj el nézni egy 3órás solo racet vagy akár egy másfél órásat vagy 150perceset, nugitol meg kripptől tanulhatsz elég sokat 0 itemből hogy jutsz el act2 act3ba
  • Fletley9
    #1457
    " 32es szintű a karakterem, 480 hp és 150 shield, 1 hitelnek a mobok "

    Meg is érdemled :)
  • attiGT
    #1456
    Hát akkor ez a játék nem neked való, ki lett amúgy jelentve, hogy hardcore gamereknek lett készítve, úgy ahogy tartják magukat ehhez.. IMO
  • JethroHUN
    #1455
    Alapjaiban van elbaszva az egész játék... Nevetséges mennyire aljas unfair szar az egész. Értelmetlen több 100 akár 1000 órás farmolás az egész játék. 32es szintű a karakterem, 480 hp és 150 shield, 1 hitelnek a mobok ACT3ba... esélyem nincs. Miért? MERT baromira semmi szintjéhez való cucca sincs. Miért? MERT rohadtul nem lehet felszerelni a karakter. Egy normális rpg-ben akár mmo akár h'n's mire végig érsz egy területen összegyűlik a pénz, jobb felszerelésre, akár rare itemekkel is felszerelheted magad. Itt még gold sincs. Azt sem értem mi a fenért esik ki egy 26as szinten lévő bossból egy 10 szinttel kisebb szemét, amivel baromira nem lehet mit kezdeni. Full 6 fős partyval sem lehet sehova se eljutni, meg lessz a boss kész quest, de úgyis az van hogy EGY valaki felkapja az összes jó cuccot... nem mondom h nem esett 1 rare páncél se ami pont jó lett volna, de itt is többszörösen megszívat a játék mert gem socket nem lesz rajta az ami kéne... és akikor most döntsem mit akarok használni? skilleket vagy a jobb armort? Nevetséges. Mondhatjátok h van kő amivel lehet bele socketet rakni. Igen csak random és az a kő is olyan baszott ritka, h kb értelme nincs erre alapozni. Az árusok szintén nem érnek semmit, használhatatlan dolgokat árulnak, csillagászati áron. Egy teljes inventory magical cucc kell, h onnan a legolcsóbb szart megvegyem... nevetséges.
  • attiGT
    #1454
    ha kell segítség itt talán találsz pár szakértőt nekem erre nincs időm, de hidd el semmi se lehetetlen.
  • attiGT
    #1453
    Hidd el, ezt jó páran már mondták, majd megtanultak egy s mást és voala.
  • JethroHUN
    #1452
    Rohadtul nem lehet ezt a játékot egyedül tolni... azonos szintű bossok kb lehetetlenek, ha kinyír lehet előröl kezdeni az egész instát. loot sem esik semmi. pub party meg nevetséges... össze vissza rushol mindenki, ninja lootol stb.
  • Poszka
    #1451
    Mit ertesz kis szint alatt? Mindenki fejlodik folyamatosan. A legtobben szoktunk uj karaktereket kezdeni. Csak alltalaban gyorsan elerjuk az end game-et.

    @relod87 sajnos itt nem eleg ha brutal dps es leech-ed van. Mondom engem a hetvegen tankkal 1 hiteltek terkepen. pedig az 5k hp nem keves.
  • JethroHUN
    #1450
    Senki nem játszik alacsony szinten ebből a forumból?
  • ToCsEk
    #1449
    nem rosszak a clawok, life steel miatt könnyeb túlélni vele de 1 dagger jobb lehet nagyobb dpsel és crit chance-el de hát úgy megy ez ki mire épít, mi szimpatikus neki de egy 150%+ increased Physical Damage roll-al bármi lehet OP :D
  • relod87
    #1448
    Köszi a feedbacket, valamennyire tényleg kéne raknom hp-re is úgy tűnik, azt nem gondolom, h ne lehetne innen kiegyensúlyozni a buildet.

    Kicsit off, de D2-ben működött pl. a whirlwind titan barbár, ahol az összes stat pont erőre ment, alap vitalityvel. Ezek szerint viszont itt muszáj megtámogatni, ha magas szinten is jó karaktert akarok, nem lesz elég a brutál leech.
  • lopostok
    #1447
    Én így ingeneral kérdeztem, buildel skillekkel együtt. Bár szerintem claw-okat fogok használni, mert az talán kevésbé gear függő (ezt olvastam a fórumokon).
  • Poszka
    #1446
    Kicsit tud problemas lenni a hp hianya. Nekem a 86-os karakteremmel van 5k hp, 22k armour, 450 life/sec, 93/85/85 resist, megis Carnage 1 hitelt mapon a hetvegen. Kicsit se b.... fel agyilag

    @Andrews2007 En nem ertem minek jaratod ennyire a szadat. Tetszik a jatek? Ha igen akkor fogd be es jatsz, ha nem akkor minek irogatsz? Amugy is Act 1 normalon minek raksz el barmit is? Ha meg el akarod rakni es nem akarsz stash tabokat venni akkor 1 perc alatt lehet uj karaktert varosba vinni. Komolyan 1 perc, nem orakrol van szo.
    Kicsit idegesito, hogy valaki ahelyett, hogy elvezne a jatekot es orulne, hogy ingyenes inkabb telesirja a kisparnajat, mert nincs eleg hely a stashben.
  • Psychedelic #1445
    Milyen build, milyen skillek? Ez dönti el, hogy melyik fegyver jobb, alapból, nem az hogy a claw jobb lenne mint a dagger, vagy hogy a 2h kard, jobb mint a 2h mace, build és skill függő a dolog.
  • lopostok
    #1444
    Shadownak szerintetek melyik a jobb, claw vagy dagger+magic shield? Nem tudok dönteni, pedig már ideje lenne így act 3 elején. :D
  • Psychedelic #1443
    Ha magas szintet szeretnél elérni, akkor akadályozni fog a kevés hp, mivel 80 után pl 1-1 halál már több órányi xp bukás, az meg nem felemelő érzés, amikor 3 óra játék után, pont ott vagy mint ha nem is játszottál volna. Illetve, van annyira nehéz a játék, hogy bizony a halál elkerülhetetlen legyen, egy nem jól felépített karakterrel, így egy idő után egy helyben fog toporogni az ember. Ez megvolt már diablo 2-ben is, ott se jutott el az ember az igazán magas szintekre, ha folyton meghalt.
    Persze vannak ilyen 1000 hp armorok, csak az nem épp egy olcsó, illetve egy gyakori item, talán a játék egyik legritkább és drágább iteme. Na meg az is jobban mutat, ha egy olyan chestben van 10000 hp-d, mint ha egy olyan chestben van 5k. Főleg hogy mapokon sokszor a 10k hp is kevés, nem egy ember esett már össze HC-ban annyival is.
    Persze, ha egy karakterrel nincsenek hosszu távu terveink, nem akarunk mapokat tolni folyamatosan 80-90 szintig elmenni, akkor teljesen jó lehet bármilyen build.
  • relod87
    #1442
    A diablo 2-ben működtek hasonló buildek, szerintem ha nagyon elakadok vele, akkor majd visszatérek rá, ha összegyűjtök a többi karakterrel olyan geart, hogy ellensúlyozza :) láttam olyan unique páncélt, ami önmagában ad 1000 hp-t. Mondjuk az vicces, hogy a 20-as templaromnak már több hp-je van, mint a 45-ös duelistnek :)
  • Psychedelic #1441
    Sokan játszanak hasonló felfogásban, de miután, eljutnak merciles végére, és magas szintre, meg mapoznak rájönnek miért is kell a sok hp, és új karaktert kezdenek. :)
  • JethroHUN
    #1440
    üdv, most kezdtem nem rég a játékot. Szóval aki jönne velem alacsony szinten az vegyen fel ingame NaevaHUN a lv17es rangerem neve. (ez jutott eszembe, mert nem rég nézte a spartacus stb. Amúgy H3X nickem legtöbb játékba)
  • relod87
    #1439
    Sziasztok!

    Sokat nézegettem a fórumot mire végre regisztráltam, az open beta kezdete óta tolom a játékot, de csak egy hete komolyabban. Azon csodálkoztam főleg, hogy mennyien rá vannak kattanva az extra magas hp-re, olyen hozzászólásokat láttam, h 40 körül nagyon kevés a 900, de még az 1500 hp is.

    Na most nekem eszembe nem jutna hc-n játszani a brutál desyncek miatt, de egyelőre cruel act 2-őn elég jól megvagyok a dw duelistemmel szűk 500 hp-val és elég alacsony armor/eva-val, a bossok persze parák, de sztem sokkal élvezetesebb így haladni. Van még valaki, aki hasonló kamikaze felfogásban játszik? :)
  • Winifred
    #1438
    Nincs még róla hír, hogy jönne az 1.0., de szerintem ha heti rendszerességgel figyeled a hivatalos oldalt képben leszel és nem kell folyamatosan megkérdezned.
  • Andrews2007
    #1437
    No de kb mikorra lesz 1.0 a játék? Majd akkor folytatom az ACT 2-vel szerintem.
  • Andrews2007
    #1436
    Igen elvesztette de melyik nem??? A WOW is vesztett már 1-2 milliót. A többi MMO meg teljesen megbukott. (lásd Warhammer online, gyakorlatilag a Conan is, még free to playben se népszerű pl)

    De a free to playé válással lett 3 milliós bázisa. Ami azóta lecsökkent 1 millióra, ha jól tudom. Bár a legújabb kiegészítője (Riders of Rohan lovas harccal Mines of Moria kiegnél is nagyobb területtel) , amit még nem próbáltam ki de meg tudom venni pontokból most is éppen, elég nagy siker lett a kritikusoknál.
  • WhiteStar
    #1435
    a lotro azért lett f2p mert pillanatok alatt elveszítette a kezdeti játékosbázisát, és már csak így éri meg fenntartani, de nem lepődnék meg ha hamarosan bezárnák.

    és teljesen elfogadott hogy a f2p játékot ilyen módon tartják fenn. fölösleges ezen tovább pörögni.
  • Andrews2007
    #1434
    LOTRO-val 2007-es béta óta játszok s nem vettem észre olyat ami hátrányt adna se ilyen idegesítő dolgot ami pedig az időmet veszi el. Vagy játékpénzt mert nem tudom eladni a kevés hely miatt tárgyat. Ott mindig volt hely.
    Egyébként egész jól ment 1,5 millón is tolták olykor összesen. Csak ez kevés a WOW 10 millájához képest. A többi nagyobb MMO-hoz képest annyira nem volt kevés. A free to play-el 3 millióra nőtt annó a játékos szám. Ennek nagyon is örültek a fejlesztők és a kiadó.
    A nagy kiegészítők nagy részét ingyen szereztem meg a többit meg akciósan.
    Nem mondtam, hogy nem free to play ha észrevetted volna, csak hogy az ígéretüket nem tartották be mert szerintem ez nem kozmetika, a kozmetika a ruha, petre való küllemi dolgok, tűzijátékok stb egyéb dolgok.
    A kevés hely nagyon sok tesztelőt és újságírót is mindig idegesít a legtöbb RPG-ben, engem miért ne idegesíthetne. Itt főleg fontos, mivel a tárgyak eladásával kapsz alkatrészeket, fejlesztő elemeket és csere-bere cuccokat, de ha kidobod akkor nem kapsz semmit, dobni meg alig dobnak a lények mindenféle váltó cuccot az 1. actban legalábbis.

    De én meg látom úgy se akarod érteni mi a lényeg.
    Nem mondtam én okosnak magam csak egy egyszerűen megérthető dologról meséltem, hogy nem tartották be az ígéretüket a kozmetika gyanánt ennyi.
    Neverwinterbe, LOTRO-ba a kis zsákhely nem jellemző a helyet nem kozmetikának tekintették.
  • WhiteStar
    #1433
    hagyd rá, kibaszottul okos, nem látod??
  • yesname #1432
    A LOTRO mióta is free to play? Költői kérdés. (Nem ment jól, ezért lett az.) Nem mellékesen ott bizony fizethetsz jóval fontosabb dolgokért, mint plusz hely...
    A plusz hely, meg ugyanúgy kozmetikai, mint bármilyen ruha stb. Nem juttat előnyhöz a többiekkel szemben.
    Játszani tudsz vele anélkül hogy fizetnél érte? Igen. Előnye van valakinek mással szemben a plusz hely miatt? Nincs. Akkor miért is nem free to play? (Ingyen játszható)???
  • Andrews2007
    #1431
    Tudom jól mit jelenet. De a fejlesztők arról beszéltek, hogy csak a kozmetikáért kell fizetni s egy jó ideig nem is volt inventory helyvétel lehetőség pénzzel. Aztán hirtelen lett.
    LOTRO-nál pl nem kell helyet venni mert 5 zsák is van. Igen az MMO de a lényeg az hogy free to play és online végig mit a Path of Exile. A nagy játék új kiegészítőkért (területi, küldetésbeli) viszont kell fizetni. Vagy a nehezen megszerzett Turbine pontokból veszi meg az ember szinte ingyen.
  • yesname #1430
    Én még mindig nem értem, hogy miért is átverés? Free to playnek hirdették és az is. Már ha tudod mit jelent. Ahhoz, hogy játszhass kell fizetned? Nem. Aki fizet jut bármilyen játékbeli előnyhöz ami a nem fizető játékosokkal szemben előnyhöz juttatja? Nem. Hol itt az átverés? Az ezzel kapcsolatos felháborodásodat szerintem is pofátlanok, nem kicsit...
  • Andrews2007
    #1429
    Eleve hogyan regisztrálhattam volna itt 2007-ben, ha akkor születtem? :D Onnan jött a név egyébként.

    Na szerintem fejezzük ezt be a lényeg az hogy az ACT 2 és ACT 3 legyen még jobb mint az Act 1.! ) Igazán egyedi hangulat, világ jellemzi ezt a játékot. Csak még sok mindent kell rajta polírozni.
  • Andrews2007
    #1428
    Sokaknak ismerőseim közül a kamerával volt gondja, hogy túl közel van a többi hasonló akció-rpg játékhoz képest is. Némileg van benne igazság. Sőt olyan is volt, hogy eltakarta a tereptárgy a domb stb a teret s nem láttam az ellent, elér e engem stb. A grafika minősége maga jó szerintem .
  • Andrews2007
    #1427
    A másik az, miért kell külön netes fórumokat bújni receptekért , infókért miért nem képesek azonnal a játék interfészébe be implentálni őket???? 2013-ban! Jó tudom béta, de már elég régóta.

    Tudom hogy lehet csereberélni karakter közt, de nekem nincs időm ma már minden játékban 10 különféle karakterre. Mert akkor csak 2-3 játékkal tudnék kb játszani. A stashbe a ládába szoktam pakolni most is.
    A legnagyobb gond hogy teljesen free to playnek hirdették és átverték ezzel az embereket, mikor alapvető dolgokért kell fizetni s ők csak kozmetikai dolgokat említettek!!! Most akkor döntsék el. De ha fizetni kell akkor minőségi legyen a support is mindenképp!
  • Andrews2007
    #1426
    Van amúgy egy videó youtube oldalam is csak azon van majd 100 játékról bemutató, interjúk is, bétatesztek, multivideók stb stb. Szóval nem 2007-
    ben születtem. :D Hanem majdnem már 27 éve. Bítrpom ezt a biztso 207-es vagy. :D 1993 óta a Doom 1 és a Wofenstein 3D, Warlock Heroesra hasonlító stratégia óta játszok PC-n..... Diablo 1-2 egyik kedvenc de azért a 3. részével is sokat játszottunk multiban nagy fun volt úgy is hogy azért nehézségben elmaradt az utolsó 2 szintig a Di2-túl sokkal könnyebb volt. Infernoig vittük már ott tényleg csak a pénzzel lehet nyerni AH-val, de hát az már egy plusz extra erős fokozat volt. Ott abba is hagytuk.
  • Andrews2007
    #1425
    Már bétáztam azzal is kétszer a Neverwinterrel. Igen ez gyakorlatilag egy online akció-rpg jó sok fejlesztgetési lehetőséggel és egyedi trade itemekkel stb.

    A megjelenésekor nagyszerű s zseniális Baldur's Gate 1-2-vel, Icewind Dale-1-2-vel játszottál már ugye? Hát azt ha berakod ma egy MMO-ba teljesen átültetve, 400-an, ha megveszik/fellépnek rá még ha free is. Leányálomban éltél ha azt vártad esetleg. Eleve nekem bejön ez az akciódúsabb harc rendszer egy jó kis vérfrissítés úgy, hogy azért rpg alapok is bőven megvannak. A világ szerintem maga művészetileg hozza a rendes DnD hangulatot és a lények jó része is. A harc változott igazán. De ugyanúgy van kockadobás karakter generáláskor mint régen pl. S nagyon szép MMORPG ami manapság is elég ritka.
  • Andrews2007
    #1424
    Diablo 3-ra sokat nem költöttem kb 6 ezret mivel akkor még volt igazi pénzes aukciós ház is és akciósan vettem az alap játékot is 11 ezerért.

    De az nem free to play játéknak volt hirdetve, s volt egy múltja!!!!!
  • Andrews2007
    #1423
    Játszottam jó sokat a Diabo 2 -vel, de csak egyben már a kiegészítővel egyben játszottam ki. 1986-os vagyok egyébként. Paladinnal és Druiddal vittem ki. Kiegészítőbe nőtt a slot hely, nem is csoda tényleg az lap játékban kisebb volt de szerintem még ott is több hely volt mint itt. Hogy miért? Sok identify és portal tekercs volt itt meg mint mondtam alig akad nem tudom identifyozni és kidobni vagy eladni ha szar akkor is esetleg.
  • ToCsEk
    #1422
    hm, holnap jön a 0.10.7 Patch, nem lesz rossz :)
  • ToCsEk
    #1421
    ha van hc orbom és sc-re akarom átrakni őket mi a mostani váltási árfolyam? 1:2ben elatudom cserélni? nincs sok kb 20-30 összesen, de van 1 exaltomis