3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • ToCsEk
    #1420
    nesze neked hc kari
  • Morti666
    #1419
    üdv első kari általában tanulókari
    amíg kiismered a játékot megérted az egészet kb egy hét

    vki ha azt szereti ha magától találja ki mi merre hogy
    ha guideot szeretnél követni akkor exilepro.com
    kiválasztod a buildet és ott a skillfa gemek leírás stb
    bár ha most kezdtél játszani nyilván csak szimpátia alapján választhatsz

    egyébként alul van a skilltab ahova beállítod a skilleket amiket használsz qwer betűkön, ha ráviszed a kurzort látszanak a dps-ed stb stb

    sok sikert
  • kissd
    #1418
    Üdv mindenki.

    Most kezdtem ezt játszani. Elsőre nagyon jó, másodikra nekem nagyon bonyolultnak tűnik a skillrendszer. Van valami leírás róla, hogy merre érdemes fejleszteni? Angol is jó.
    Másik ami engem kicsit idegesít az az, hogy ha találok valami új tárgyat, honnan tudom, hogy ha felrakom jobb-e vagy nem. Most mindig fel kell rakni és a skill adatlapon bogarászni, hogy jobb lett-e vagy nem.
    Vagy csak én vagyok béna?

    Előre is kösz.
  • lopostok
    #1417
    Hali, most nem rég kezdtem el játszani. Shadow-ot kezdtem,már az act2 elején járok. Eddig nem olvastam utána semmit, csak így utólag kezdtem el olvasgatni a fórumot (ilyen benyomások alapján döntöttem, így lettem shadow is, mert ennek tetszett a legjobban a története). Valaki, aki jártas tudna tanácsokat adni? :)
    SC-n játszok, és daggert használok, nem claw-kat (azt olvastam, hogy daggerrel nehezebb és gear igényesebb, mivel nincs lifesteal).
  • Psychedelic #1416
    Másik account is lehet, de a többi karakter inventoryba is elfér egy fél stash tab-nyi cucc, kreál még 1 karit mondjuk rings néven, és minden gyürüt átpakol ahhoz, aztán ha kell megtalálja. Diablo 2-ben még ez ment, igaz ott is volt vagy 3-4 acc külön csak erre. :)

    Grafikával amúgy nekem sincs bajom, nem rosszabb csak más, poe-ban, például ami sötét az sötét, én szeretem amikor az ember nem tudja, hogy a következő sarkon mi jön, pl egy mapon, ha bemegyek az ajtón vajon rhoa-k fognák rám chargeolni és meghalok, vagy vmi más jön. Diablo 3-ban pl pont ez nem tetszett, hogy mindig mindent belátsz. Szerintem ez hozzá tartozik az ilyen játékokhoz, ez kell bele.

    Én se látom értelmét ennek a vitának, már az elején se volt értelme, de nem tudok szó nélkül elmenni amellett, ha valaki szarrágóskodik ilyen stash dolgokon. Ez kiveri a biztosítékot, pláne mert szerintem, nagyon is korrekt módon kezelnek mindent, folyamatos updatek, eventek, uj skillek stb.
  • Morti666
    #1415
    sztem nincs sok értelme vitatkozni vkivel akinek a 2007 nyilván a születési éve, amugy egyetértek

    egy dolgot kivéve nekem egyáltalán nem tetszik jobban a diablo3 grafikája

    ha pedig valaki nem akar fizetni ládahelyért az csináljon magának egy másik pakolós accountot(nyilván te is ezt akartad írni karakter helyett) ennyi, ez már igy 8 tab, ami bőven elég, kivéve ha szemetet tárolsz
  • Psychedelic #1414
    Te játszottál amúgy diablo 2-vel? Hol volt ott neked több hely a ládában? Pont mint poe-ban, nagy helyet foglaltak el az itemek, és még a LoD-os ládában is talán ha 10 fegyver elfért összesen akkor sokat mondtam. Találomra hoztad fel példának a diablo 2-t, vagy játszottál is vele?
    Hihetetlen, hogy diablo 3-ban több hely volt, mennyit is fizettél a játékért a boltban, hogy több helyed legyen? Itt mennyit is fizettél hogy játszass? Mellesleg, ott sincs annyival több hely, a ládában mint itt alapból, ha a diablo 3 árát ráköltöd a ládádra poe-ban, 30x annyi helyed lesz.
    Az megint hihetetlen, hogy a blizzard, több száz emberrel, és jó pár ezerszer nagyobb költségvetéssel, jobb animációkat, cgi-ket, látványt tudott eléd rakni, mint egy garázs cég, akik pár emberrel, kiadó nélkül, eléd raktak egy játékot tök ingyen, és akiktől 2k forintot sajnálsz, láda slotra. Azt talán meg se kéne emlitenem, hogy a diablo 3, maga a pay to win, ahol soha a büdös életben, nem fogod tudni megközelítani gearben a legjobbakat, hacsak nem rmah-ban veszed az itemeket/goldot te is.
    A lotros, neverwinteres hasonlatokat meg se említem, de ugy tudod, hogy a poe, nem mmo, és elég nehéz, egy olyan játékba ami nem mmo, behozni egy mmo rendszert. Neverwintert külön ajánlani tudom mondjuk, DnD-hez köze nem sok van, és szerintem az elmúlt 10 év legunalmasabb mmo-ja, de legalább a ládádat ki tudod majd farmolni.

    Külön örülök annak, hogy ennyi játékot megvettél, azt még mindig nem értem, hogy akkor miért ekkora szenvedés ezért a játékért is fizetni. Ha azokért tudtál, ez miért nem ér meg 2500 ft-ot?

    Azt látom, hogy nem értesz a játékhoz, elég sok dolog van amiért scrollokat kapsz, ha eladod, csak ismerni kéne, utánanézni, nem pedig kijelenteni, hogy nem lehet venni, meg ilyet mondani, hogy a unid tárgyakért nem ad semmit, mivel elég fontos itemet ad. A vendor receptek a játék egyik legfontosabb része. A láda dologgal is segítek, ha normal act2-t kezded csak most, sétálj oda a ládádhoz, fogj meg minden itemet ami nem currency, és add el őket vendornak, mert kb csak szemét, és fölösleges tárolni. De ha minden lomot meg akarsz őrizni az utókornak, és még mindig sajnálod a pénzt nagyobb ládára, használd a diablo 2 módszert, kreálj, 20 karaktert, és add át azoknak.
  • Andrews2007
    #1413
    Hát egyedül most az Act 1 végi főbossnál haltam meg igaz ott kétszer is. Kicsit gyors volt és lassító a fagyasztásával. Most az Act 2 elején vagyok de most már megvárom míg 1.0 lesz és nem béta.

    Na a beváltható orbokról nem is tudtam. De slot helyet nem lehet velük venni nem?

    Ja azt tudom, hogy sokféle build van.

    Portál scrollsból sincs sok mivel nincs sok helyem az inventoryban ezért gyakrabban megyek a városba vissza. Tárgyakat viszont szeretném szétszedni hogy minél több identify s ezzel együtt portél tekercs legye Nekem ugyanis sokat nem dobtak. Portál még akadt Act1-ben de identify alig alig ahhoz képest mennyi felderítetlen tárgyat dobtak a bossok. Ja ha unidentified tárgyat adsz el azért jól vetem észre szinte semmit se ad a boltos?

    A Neverwinter, ahogy láttam a LOTRO (Lord of the Rings Online) féle utat követi. Lesz sokféle vásárlási lehetőség és nyersanyag. A játékon belül is szedhető lesz amolyan összesítő fizetőeszköz amivel kiválthatsz dolgokat.

  • Winifred
    #1412
    Lehet vásárolni NPC-nél eladsz Portal Scroll annak fejében kapsz Identify-t, de nem érdemes, ahogy haladsz előre a játékban folyamatosan esik és tudsz gyűjteni. Nem szükséges mindent beazonosítani sem szortírozz mit éri meg!

    Fizetőeszköz
    Itt találod a játékban fellelhető orbokat, amik fizetőeszközként szolgálnak: Fizetőeszközök
    Tudsz velük az NPC-nél vásárolni, illetve más játékosoktól különböző dolgokat (tárgy, gem) venni.

    Ajánlom ezt az oldalt és a fórumot is, hogy ne legyen probléma a karakterfejlesztésnél, mert lehet normalt végigtolod halál nélkül, de a többi nehézségi szinten dögledezni fogsz, bár lehet előbb feladod a játékot, minthogy eljutnál odáig. :)
  • Andrews2007
    #1411
    Ja és a LOTRO-t 2007-at játszom megszakításokkal. Meg van 3 db kiegészítő is hozzá. Ott van játékpénz mely beválható akármilyen dolgokra, de a játékban is összeszedheted nagy részét! Tetszett a Path of Exile-ban az újféle 'nyersanyag' rendszere is de most pl megint nincs egy szál identify-om se megint. Venni meg sehogy se lehet.
  • Andrews2007
    #1410
    Elég idegesítő hogy direkte alig van hely s óriás tárgyak miatt meg főleg és ezért kelljen fizetni igen. Mikor azt ÍGÉRTÉK!, hogy csak kozmetikákért kell fizetni, ez viszont azért elég fontos lenne az RPG-knek hogy legyen azért hely. Diablo 2-3ban pl több volt. Képzeld múlt nyáron 3-4 hónapig toltuk a Diablo 3-at 3-an! (csalódás volt de megvalósításban 10 szer jobb volt, animációk, szép térkép, CGI, átlátható fejlődés stb. ez a játék a skilltenger miatt jó igazán csak) Witcher 2-t GOG.com-on vettem 2500 ft-ért. Alan Wake+kiegje megvannak, szinte az Összes THQ játék, Heroes VI és minden DLC-je az összes Heroes játék ezen kívül, Shogun 2 total war, Mirror's Edge, Two Worlds 2 stb sorolhatnám. :)
  • Poszka
    #1409
    Maimalisan egyetertek
  • Psychedelic #1408
    Azért az ilyen dumával nálam nagyon lehet rázni a pofonfát. Van egy játék, amiért semmit nem kell fizetni, ingyen letöltöd tolod, nem kell fizetni a tartalomért, minden tartalmat megkapsz ingyen. Semmi olyat nem tud venni az ember, amivel előnyt szerezhet, igy azzal se lehet gondunk, hogy mások milliókat költenek a karakterükre, és sokkal erősebbek. És akkor valakinek van pofája azt mondani, hogy hát ez se free to play lett, csak mert 4 fület kapott a ládába.
    Azért van bőr a képeden, gondolom a witcher 2-t is csak torrentezted.

    Én boldogan fizettem ki nekik, azt a 15 dollárt, hogy kapjak még 6 slotot, sőt boldogan fizetek másért is, mert ennyi pénzért, lófaszt kapsz a seggedbe nem játékot. Más cégek elkérnek 10-15 ezret olyan játékokért, amiket 5-8 óra alatt végigtolsz, ezzel még az is többet játszott szerintem akinek nem is annyira tetszik.
    Minden más cégnél, az ilyen free to play rendszer ugy nézne ki, hogy csak 1 karit tudsz csinálni, a többiért fizess darabonként 15 dollárt, csak normal fokozat, a többiért fizess 15 dollárt, a passive fára, csak 40 pontot rakhatsz ki, a többiért fizess, a map contentért megint fizess, valamint nem 4 slotot kapnál a ládába, csak 1 felet, a többiért pedig fizess, és még sorolhatnám. Neked meg még a 4 slot is kevés, és fel vagy háborodva, hogy miért nem adtak 100 db-ot. És még csak azt se lehet mondani, hogy kötelező, új slotot venni, mert 4-el, is bőven megvan az ember, csak nem kell minden szemetet tárolni.

    Remélem az életben a te munkádat is ennyire tartják majd, és pont így fognak kifizetni, mint ahogy te csinálod. És amikor fizetség gyanánt, egy marék semmit kapsz a kezedbe, még meg is jegyzik, hogy dolgozhattál volna jobban is.

    Én pedig továbbra se fogok sajnálni, 2-3ezer forintot, egy olyan cégtől, akik elém raktak egy olyan játékot, amivel lazán több száz órát játszottam. Rohadtul megérdemlik, hogy a munkájukért, fizetséget is kapjanak. És szégyen, hogy még valaki azt is elvárja, hogy a játék mellé tök ingyen, a főnök is házhoz menjen, és kinyalja a valagát.
  • Andrews2007
    #1407
    Hát én most 15-ös két pengés tolvajszerű dexterity+intellect karival vagyok jaj mi a neve vagyok. A Witcher 2 enhanced editiont fejezem be közben.

    A játékban nem lehet szerezni ilyen pénznemet amiből vásárlunk? Ala Lord of the rings online?
  • attiGT
    #1406
    Igaz én még CB-ben befizettem egy Supporter packra (2e forint volt talán..) és az ahhoz kapott pontokból vettem tabokat, így most van 10 premium tabom.

    Viszont én ezt a következőképp látom: ingyen van a játék, viszont ha legalább napi 1-2 órát játszik vele valaki, akkor egy héten az tegyük fel 14 óra játékidő, egy hónapban 56 óra. Na most ennyi idő szórakozásért (mert jó a játék és élvezetes annak, aki szerette az ehhez hasonlókat) megéri 1-2 ezer forintot költeni a plusz tabokért. Ha pedig nem játszol vele napi szinten, akkor meg úgy se fog megtelni az a pár tab egyhamar, mert minek ha keveset játszol vele.
  • Andrews2007
    #1405
    Hát ez se lett free to play igazából. Mert az idegesítően kicsi inventoryt pénzért lehet növelni ha láttátok. Szép.. :(
  • attiGT
    #1404
    én most haltam meg desyncbe battlefronton cruelen DESYNCBE... elvártam volna, hogy így 3 hónap után kijavítják ezt...
  • ToCsEk
    #1403
    mekkora láma vagyok, hc-n NORMALON 4karit öltem meg lvl30alatt xD
  • ToCsEk
    #1402
    én most huzom karimat hcn xD act2 normal, sooon, hoyg vertek át annyi gcp-vel? előre adtad? a büdös gecije
  • attiGT
    #1401
    mapozik HCn valaki amúgy vagy van csapat?
  • attiGT
    #1400
    most volt egy cut throat race. solo 1 hour. kurvajó!! :D

    amúgy visszajöttem játszani 2 hónap után, február 12 körül hagytam abba forum postból tudom pontosan, tegnap este 113 GCPt veszítettem egy scammer miatt de leszarom úgyis visszaverekszem magam a topba valahogy! :D
  • ToCsEk
    #1399
    kösz
  • Poszka
    #1398
    Nem az nem bug. Ha megnezed akkor a skill maga 256-384 fire damage, de a tool tip-ben each target. Erthetobben: 1,2 sec ameddig tart a skill hatasa. 0,15sec-enkent esik egy golyo. A teljes skill sebzese a 256-384. a 256-ot el kell osztanod 8-al, mivel 8 golyo esik le annyi ido alatt. az kiad 32 minimum sebzest, 51 a spell damage-ek, fire damage-ek es crit chancekkel lesz belole
  • ToCsEk
    #1397
    erre valakinek ötlete? ez bug?
  • Szatesz
    #1396
    Szevasztok én ma szedtem le , Verszomj a karakterem neve
  • ToCsEk
    #1395
    miért nincs sehol se leírva hogy mennyi a zombik és csontvázak alap sebzése?:S
  • ToCsEk
    #1394



    szezon 2be lesz ilyen race?:D
  • Poszka
    #1393
    Valamiert eszembe jutott, hogy ki kellene probalni egy Quill Rain Elemental hit/split arrow buildet. build egy az egyben elemental dmg-re epitve. 5 linkben split arrow-chain-weapon elemental dmg-life on hit-added cold vagy added lightning. Elemental hitnel: elemental hit-lmp-chain-weapon elemental dmg-life on hit

    Szerintetek melyik lenne jobb?
  • Poszka
    #1392
    legutobbi informaciom szerint 1 gcp/5%. 15% folott pedig nagyjabol 1gcp/1%. Bar mostanaban eleg nehez eladni barmit is. egy hete arulok 15% plusszos gemeket, ar kikotes nelkul es senki sem ir ram.
  • ToCsEk
    #1391
    qualis gemek mennyibe mennek? már nem 1gcp 5%onként?
  • Morti666
    #1390
    szia
    blood magic, reduced mana 1 chaos kb
    determination 1 alch
    fél perc alatt kapni fogsz
  • LaposElem
    #1389
    Sziasztok!
    Segítségeteket kérném. Blood magic, Reduced mana, Determination skill gemekre lenne szükségem. Milyen "árfolyamon" mennek ezek mostanság, nem tudja valaki? Illetve nincs e valakinek "fölös", eladandó ezek közül?
  • MaRee
    #1388
    Jó kis játéknak tűnt ahoz képest hogy free, kb 2 órát játszottam is vele, de most letöröltem.

    Először is rohadt sokáig tartott felrakni, a telepítésnél kb háromnegyed óráig "allocating space" aztán majdnem 2 óráig töltötte le a játékot (5 GB). A játék maga jó volt, aztán kikapcsoltam a gépet, és utána nem indult el, hanem crashelt a loading screen-nél, hogy a 'Client.exe működése leállt". A fórumon azt írják, csak az újratelepítés oldja meg.

    Fél óra allocating space után bezártam..

    De hát ha jól tudom beta még csak ez, biztos jó lesz később. Diablo 3-nál még így is jobb
  • Poszka
    #1387
    Mostantol online vagyok ejfelig nagyjabol
  • Poszka
    #1386
    6-7 ora mulva fogok jatszani :D jelenleg oktatason vagyok, csak unom a fejem :D ign: Dupla_Totem
  • WhiteStar
    #1385
    lehet, nem szeretnék más karit húzni odáig :DD

    mi a nicked, és mikor fogsz kb játszani? majd rád pm-elek ingame.
  • Poszka
    #1384
    duelist es templar quest rewardkent kapja normal act1 brutus megoleseert. de ha gondolod ha hazaerek adok egyet, ha az egyszerubb :D
  • WhiteStar
    #1383
    érdekes skillnek tűnik. mostmár csak be kell szerezni :DD
  • Poszka
    #1382
    talan ami nem lenne rossz neked ezzel a skill faval az a lightning strike. life node-ot ahogy nezem nem is vettel ki egy darabot sem.

    Ez a fire ball karakterem passive faja, meg kis szintu. witch nezd meg mennyi hp-t vettem ki vele. Elosszor azokra hajtottam es utana minden masra.
  • WhiteStar
    #1381
    link