76
  • jenojeno
    #76
    Esetleg ha mégis ráállnának az Androidos telefonok gyártására a licenc díj megfizetése mellett az utolsó pillanatban? Ebben az esetben még menthető lenne a Nokia.
    El kell felejteni a saját symbian rendszerűeket és az új "Mambó-MeeGo" félét. Túlságosan ragaszkodnak a saját rendszerekhez. Továbbra is Nokiát vennék ha lenne androidos verziójuk,meg aztán a Nokia win7 rendszerű telcsijeik még nem kaphatók de az meg ha megjelenik az már elég drága lenne.

    Így maradt egyelőre a Motorola Defy
  • Landren
    #75
    végnapjait éli mi? ilyen szar címet, atya világ
    sok a kárörvendő, de azért még nem kell temetni a Nokiát

    N9

  • Madve
    #74
    Mellékesen SGS2 nem takarja be az igényeimet, inkább csak tévedés volt...
  • Madve
    #73
    "Valószínűleg elkerülhette a figyelmed."

    Vagy nem említetted, hogy előfizetésről van szó. Mondjuk az előfizetéses ár nem mérvadó, a leírásod hiányos ebből a szempontból. Annyit írtál, hogy 20 rugó, és semmi többet, most már azt is tudom, hogy 2 év az időtartam, de még ez is elég kevés infó.
    Néhány telefon, amiket én vettem annó:

    Nokia 3310 15000FT 2 év vodánál emlékeim szerint 5000ft kaukcíót kértek.
    Nokia 3410 25000FT kártyásan vodánál, gondolom előfizetésen bőven 20 alatt lett volna.
    Sharp GX20 Voda 2 év 20000FT
    Nokia 3650 (gyárilag függetlenül) 15 ezer havertól jó állapotban használtan.
    Nokia N70 50 ezer hasonlóképpen, gondolom előfizetés esetén az is belefért volna a 20-ba.
    Majd országot váltottam:
    Nokia N95 8GB £0 18 Hónap O2-nél.
    Nokia 5800XM £0 18 Hónap O2-nél.
    Nokia N8 £429 előrendelve nokiától. 18 hónap előfizetéssel £0 lett volna.
    Samsung Galaxy S2 £0 2 évvel O2-nél.

    Akkor most miről beszélünk?
  • Madve
    #72
    "Elég érdekes, amikor kiragadsz egy-egy mondatot a környezetéből és félremagyarázod."

    Nem tudom, hogy mire gondolsz, esetleg félre érthettem valamit. Ha bővebben kifejted, akkor javítom. Én személy szerint bármelyik telefonom elvesztése esetén 3 agyvérzésen, meg kb. ugyanennyi szívinfarktuson esnék túl, mivel általában olyat veszek, (mint te is) ami betakarja az igényeimet, és -emiatt is- kötődöm az aktuális telefonomhoz.
  • Piel
    #71
    Valószínűleg elkerülhette a figyelmed. Régen Westel aztán T-mobile kétéves előfizetésekkel adta a telefonjaimat. A K700-ast webshop-ból rendeltem anno 10k alatt. A K530-at 18k-ért adták, hogy leadtam egy régi Westeles telefont. Mindet újonnan vettem, csak kivártam az alkalmas pillanatokat. A mostani Samsungom is 15900 ft volt. Mindent tud ami kell a munkámhoz... Folyamatosan megy, 5 napot kibír, és hozza a multimédiát... Tehát belefér a 20 k-ba!
  • Piel
    #70
    Elég érdekes, amikor kiragadsz egy-egy mondatot a környezetéből és félremagyarázod. Mintha ott lenne az is, hogy "ha tönkremegy vagy elveszítem munka közben, akkor nem kapok agyvérzést." Mindent tudtak a telefonjaim amire nekem szükségem volt. Tehát: naptár, jegyzetek, emlékeztető, megfelelő minőségű fényképező, könyvolvasás, filmnézés, zenehallgatás ment róla.
  • Madve
    #69
    Ott is inkább csak az os kinézete miatt, meg a kijelző felbontása miatt húzzák le, a cikk további része viszonylag korrekt, a leírt hibák is nagyjából stimmelnek a pr1-es szoftverrel kapcsolatban, ugyanakkor kiemeli az előnyök egy részét is, tehát nem végig negatív, inkább csak van egy kis hiszti benne, mert nem olyan csábító a gyári felület, az megint más hogy kiben mi ragad meg a cikket olvasva. Inkább úgy mondanám, hogy ez a cikk már nem aktuális.
  • Madve
    #68
    Wp7 jelenlegi állapotában még az IOS-el is nehezen versengene, majd jövőre kiderül, hogy kit akarnak lenyomni vele, de addig is android jóval fölötte áll használhatóságban. Én azt mondom, hogy ha tovább fejlesztik androidot, és kezdenek valamit azzal a hatalmas hardverigényével, és kitöltik azokat a foghíjakat amik fennálnak pl symbiannal szemben, akkor még lehet jó is. Mondjuk remélhetőleg meego is bekerül a képbe, és ha minden jól megy, akkor az már tényleg ad alternatívát a régi motoros smart eszközhasználóknak, nem csak a "butafonról" váltóknak, akiket a látvány kielégít.

    Chrome-mal meg semmi bajom, (mármint a böngészővel) szerintem tényleg az egyik legjobb választás jelenleg, (plusz adott egy új irányvonalat a többi böngészőnek is) de ez már egy másik téma.
  • DjDano
    #67
    A Mobilarénás teszt minden csak nem mérvadó! Szánalmasan lehúzzák a telót mondvacsinált indokokkal...
  • DjDano
    #66
    Azért mert az Android népszerű, még a WP7 is simán felveszi vele a versenyt! Persze már be lett oltva mindenki hogy az Android az überfasza rendszer, minden más közelébe se ér, de ez abszolút nem igaz! Ugyanez a helyzet a Chrome-al, amit brutális marketinggel lenyomnak az emberek torkán
  • Madve
    #65
    Mellékesen asszem a kínai shengzen (is) gyárt(ott) nokia meg ericsson akkukat is, jó mondjuk attól még nem feltétlenül ugyanaz a két akku.
  • Madve
    #64
    fergusonpapa ezt már párszor megbeszéltük. Egy gyorsabb memkártya volt a használhatóság titka, meg hozzáértés, plusz nem nagy elvárások, mivel olcsó okostelefon volt gyenge hardverrel, de ezt lehetett már akkor is tudni, amikor a picipénzt kicsengette érte az embert. Ez nem csoda, van gyenge androidos telefon is olcsón, attól sem kell nagy dolgokat elvárni. Mellékesen spb titka annyi 5800-on, hogy telefon saját memóriájára kell telepíteni, nem a memkártyára, azt fut az szépen.
  • Madve
    #63
    Volt már egy pár nokiám, de akkucserére egyiknél sem volt szükség. Az akku élettartama, csakúgy a kopás is a telefon használatától is függ. Ha nem sokat használod, jórészt készenlétben (nem nyomkodod, nem sokat beszélsz rajta) van, nincs hosszú körmöd, és szűk zsebed sem, és nem árt ha az apró sincs mellette, esetleg vmilyen tokot is használsz, akkor kevésbé kopik a telefonod, az akku is tovább bírja. Az akku gyengülését észrevettem, de nem csak Nokiánál, mondjuk én elég sokat is beszélek rajta, meg nyomkodom is eleget, ennek ellenére eddig szinte minden telefonom pár év használat után (szinte)karcmentesen talált gazdára, nem egy esetben a gyári kijelzőfóliával rajta (ez touchscreenes telefonoknál már nem fog összejönni). Mondjuk az utóbbi pár évben már szokásom volt pótakkukat venni az aktuális telefonomhoz(occó kínai ebayről 2/pakk asztali töltővel, kevésbé bírta mint a gyári, de a célnak megfelelt), és arra tökéletesen jó volt, hogy meghosszabbítsam a gyári akku élettartamát. Ez N8-nál nem megy a beépített akku miatt, de az meg elég ideig bírja, hogy ne is legyen rá szükség, legrosszabb esetben szinte bárhol tudom tölteni.

    Egyébként meg nem kötekedni akarok, de az R320, K530, K700 egyike sem passzol bele a 20000ft-os árszabásodba, mivel a K530 közép, a másik kettő felső(közép?) kategóriás telefonja volt az ericssonnak, és soha nem ment az új áruk 20 alá, még kifutás környékén sem (talán k530? de a másik kettőben biztos vagyok). Max. használtan vehetted 20-ért, de akkor meg nincs olyan, hogy drága telefon, csak nem vártál eleget (Jó pl. Vertu soha nem lesz 20k).
  • M2 #62
    "Nem nevezném igénytelenségnek azt, ha egy éjjel nappal hordott telefonnak nem veszek százezrekért telefont."

    Vicces, mert ha leveszed az igénytelenség szó negatív értelmezését, akkor pont megvalósítod azt: nincsenek nagy igényeid egy telefonnal szemben, elegendő volt az alsó kategória tudása. Nincs is ezzel semmi baj.
  • Piel
    #61
    Nem az elérhetetlen árú Nokiákról beszéltem, hanem arról amit a hétköznapi használatra vesz az ember. A Nokia 20 ezer alatt gagyi telefonokat árul. Az akkumulátor problémával amit te említettél soha nem találkoztam, pedig volt R320-asom. Ja, és mindig gyári akkumulátor került bele, ha 4 év után szükségessé vált a csere. Viszont a Nokiás ismerőseim mind elmondták, hogy 1 év után veszít az üzemidejéből az akkumulátor, és 2 év után cserés lesz, vagy pedig állandóan töltőn lóg. Itt fekszik előttem a K530-asom ami lassan 4 éves és gyári akkumulátorral hozza az 5 napokat éjjel-nappal. Igaz tartalék telefon és kevesebbet használom, de a készenléti ideje alig csökkent. A K700-asomba most vettem 5 évesen új, gyári Li-Pol akkumulátor, és működik. A Nokiánál ezeket a felső kategóriás telefonok, a jóval 20 ezer Ft feletti kategória nyújtotta. Még egy érdekesség, hogy az ismerőseim felső kategóriás Nokia telefonjai is erősen megkoptak (sarkok, gombok), míg az én olcsó SE telefonjaim alig.
  • Piel
    #60
    Nem nevezném igénytelenségnek azt, ha egy éjjel nappal hordott telefonnak nem veszek százezrekért telefont. Én elgondolkodtam volna mielőtt igénytelennek nevezek bárkit is a fórumon. Mivel a telefonjaim tudtak mindent ami nekem kellett az olcsóbb kategóriában ezért bocs, hogy nem vettem százezres Nokia telefont, mert csak az a jó! Lehet, hogy ez én hozzáállásom miatt megy tönkre ez a nagyszerű cég! Nekem olyan telefon kellett ami ha tönkremegy vagy elveszítem munka közben, akkor nem kapok agyvérzést. A drága kategóriában volt sok jó telefonja másoknak is, ezért valószínűleg te nem vetted észre aki még mindig Nokia fan. Legyél boldog vele! Meg a Symbianoddal. Azért nézzél meg egy telefontesztet, mielőtt annyira isteníted őket.
  • MR007
    #59
    Képes vagy bedobni egy októberi cikket? Na erre céloztam korábban mikor azt írtam egyesek nem tudják miket írkálnak, megállt velük az idő.
    Akkor adok egy rosszindulatu példát: LG Optimus 2X 1920x1080 video test
    http://www.youtube.com/watch?v=R9143lbG0k8
    Itt még az elején megjelenést követően igen csak laggol a felvétel/full HD/, amit gondolom késöbb, mostanra már kijavítottak.
  • Madve
    #58
    Igen? Most ezzel mi van? Belinkeltél egy tesztet, ami negatív hangvétellel indít, pozitívan zárul tetszett plecsnivel a végén. Ezen még a pr1-es szoftver van, az említett apróságok javítva vannak. Tehát ezzel most mit akartál?
  • Venom T
    #57
    http://mobilarena.hu/teszt/nokia_n8_vajon_eleg_lesz-e/varakozas_keslekedes.html

    Tessék: N8 teszt

    Nem mondtam, hogy rossz a Symbian, de tartom azt, hogy azt, hogy a Droid nyomába se ér!

    Nyilván nem vagyok egyedül a véleményemmel, ha a legnépszerűbb mobil oprendszerré nőtte ki magát...
  • fergusonpapa
    #56
    5800 mi?? az volt nekm opera mini meg ebuddy és már akadt minden..

    n8 ténleg erös de a symbian miat fejeltös volt számomra.nincs a hardverhez megfelelö szoftveres támogatás.Ez a symbian legnagyobb hátránya sztem.
  • Madve
    #55
    Azért azt állítani, hogy az ANDROID mindent tud, amit a SYMBIAN kissé necces.
    Max akkor állja meg a helyét, ha azt írjuk: Tud annyit, amennyit az átlagfelhasználók igényelnek. Csak picit túlbonyolítva néhány dologban, a többi meg inkább csak felületes.

    "És kevesebb erőforrást igényelne? Persze, mert 0 a grafikus felülete. Ha már ráhúznál egy Sense-t vagy egy TouchWiz 4.0-t, esetleg egy SPB Mobile Shell-t, megnézném a Symbiant, hogy mennyire nem erőforrás igényes."

    Akkor láss csodát:
    Nokia N8 HTC Sense Shell + Zeemote.avi + dual sim + 20 apps running
    Nokia N8 - SPB Mobile Shell & N-Desk
    Nokia N8 UI Review (SPB & N-Desk)

    Van több videó is, ha kíváncsi vagy, akár 5800-al is, amiben még grafikus gyorsítás sincs.

    "Csak picit túlbonyolítva."

    Bővebb magyarázat a bonyolultságra?
  • Venom T
    #54
    Azért azt állítani, hogy a Symbian mindent tud, amit az Android kissé necces.
    Max akkor állja meg a helyét, ha azt írjuk: Tud annyit, amennyit az átlagfelhasználók igényelnek. Csak picit túlbonyolítva.
    És kevesebb erőforrást igényelne? Persze, mert 0 a grafikus felülete. Ha már ráhúznál egy Sense-t vagy egy TouchWiz 4.0-t, esetleg egy SPB Mobile Shell-t, megnézném a Symbiant, hogy mennyire nem erőforrás igényes.
  • Madve
    #53
    Nem, de te tudnál előszőr róluk, és ők fizetnének neked az ötletedért. Mondjuk inkább csak azt akartam ezzel érzékeltetni, hogy Nokia évekkel megelőzte a többieket, csak senkinek nem tünt fel. Most meg mindenki azzal jön, hogy mert hol volt a nokia, hogy lemaradt, meg hogy az apple=innováció. Na ez a marhaság. Apple az ios-el semmi újat nem vonultatott fel a csilivili megjelenésen kívül, a market ötlete sem tőle származott, egyetlen dolog ami sikerült neki, hogy kiharcolta az olcsó mobilnetet a szolgáltatóknál. Nokia csak az érintős telefon kiadásával késett el, meg a csilivili skinnel, de semmi mással.

    Miután a symbian mindent tud, amit az android, mindezt kisebb erőforrással minek kellett volna nokiának?

    Most lesz nekik ios-nél is butább Win7, mert Elop "szíve" microsoftos..
  • Venom T
    #52
    "És ha rémlik valakinek a clubnokia nevű rejtélyes dolog aminek a szórólapja minden nokia dobozában benne volt, akkor már tudjuk is, hogy kié volt az első appstore, amit amúgy a nokia le is védetetett, tehát az apple eleve tilosban járt amikor megnyitotta az övét."

    Már meg ne haragudj, de ez egy marhaság!

    Ha én nyitottam volna elsőnek egy élelmiszerboltot, akkor az összes mostani multi tilosban járna, csak azért mert én voltam az első?

    A Nokiával csak egy baj van (többen leírták már) túl magabiztos volt. Nem ismerte fel a rá váró kihívást. Későn reagált az Android/iOS párosra.

    Egyébként szerintem az se állja meg a helyét, hogy Androidos os-el nem lett volna esélyük...

    Igenis életképesebb lett volna, mert a sok Nokia fannak nem kellett volna kompromisszumot kötnie!
    Most lesz nekik vérszegény Win 7. Ami ugyan jó lenne, csak a Droid már annyira népszerű, hogy képtelenség akár egy lapon is említeni őket!

    Kár...
  • Madve
    #51
    Hát ez érdekes. Nekem N8-am van (de még megvan az 5800-am is valahol), meg mellette egy SGS2-m. Felsorolnád azokat a nagy dolgokat amiket androidnál tapasztaltál, mert nekem inkább mínuszosra akar kijönni a váltás. (Még mindig az n8-at viszem magammal, amíg a samsungot csak itthon használom.)
    Ok, látványos de más egyéb?
    Kérlek sorold fel őket, hátha nekem nem tűntek fel dolgok!
    Mellékesen az sgs2 elölről szép, de hátulról és oldalról siralmas.
  • Madve
    #50
    Khmmm... Szerintem Nokia sohasem volt az a nagyon drága kategória. Pl. a 3210-es majd azt követően a 3310-es volt (nem csak) magyarország néptelefonja, és ez eleve kizárja azt, hogy olyannyira elérhetetlen árú legyen egy átlag állampolgárnak. Szerintem azóta sem szálltak el az árazással. Térerőben híresen jók (még mindig) mondjuk tény és való, hogy a 3XXX-es szériában voltak térerőproblémás modellek (működtek, csak sokszor elvesztették a jelet, gyengébben fogták, vagy megszakadt a hívás, mint pl az iphone-ok manapság), ezt az antenna vmelyik kis alkatrészének garanciális cseréje megoldotta. Híresen strapabíróak nem mellékesen a papírtelefonnak, vagy eldobható telefonnak becézett olcsó kategóriás samsungokkal szemben meg pláne. Sokan kifogásolták azt velük kapcsolatban, hogy recsegnek-ropognak (pláne ha csavargatták őket) ez volt az xpress-on előlapok mellékhatása, ami a csavarhúzómentes egyszerű teljes burkolatcserét tette lehetővé.
    Akkuról meg annyit, hogy mutass egy olyan hétköznapi használatban lévőt márkától függetlenül, ami ne gyengülne egy év alatt.
    Mellékesen bátyám 2 egymásutáni SE R320-asának az akkuja púposodott fel, majd lyukadt ki, a sav persze tönkrette mindkét esetben a telefont is, meg csúnyán megmarta bátyám bőrét is, aki csak az égő fájdalom miatt vette észre, hogy mi történik.
  • Madve
    #49
    "És van hozzá már egy ideje"

    Gyakorlatilag hamarabb volt symbianra opera, mint ahogy megszületett valakiben az az ötlet apple-nél, hogy telefonnal kéne előrukkolni. Mint ahogy skype, nimbuzz, és hasonló jól ismert szoftverek is elsőnek symbianra születtek meg mert az futott a jobb okostelefonokon nokián, samsungon, ericssonon...
    És ha rémlik valakinek a clubnokia nevű rejtélyes dolog aminek a szórólapja minden nokia dobozában benne volt, akkor már tudjuk is, hogy kié volt az első appstore, amit amúgy a nokia le is védetetett, tehát az apple eleve tilosban járt amikor megnyitotta az övét. Én pl. onnan szedtem le még a 3410-esemre plusz játékot, amíg mindenki más jajongva tenyerelt a c vagy a piros gombon a telefonján ha megjelent az a kis pörgő földgömb, ami azt jelezte, hogy kapcsolódik a böngésző.
  • MR007
    #48
    És van hozzá már egy ideje megfelelő böngésző is. Opera. Nem volt lehetetlen megírni.
    http://www.youtube.com/watch?v=KICSTCdb84E
  • MR007
    #47
    Előrendelésnél kiderült hogy megdöntötték az addigi rekordot, amit addig az N95-é volt. Házonbelüli csúcs. Volt rá kereslet még az igen magas ára mellett is. És hidd el első osztályú minőségi anyag és összeszerelés.
    A baj szerintem a folytatás volt, és egy összeesküvés elmélet az új vezetés révén. Csak erre tudok gondolni, mert szerintem a mostani S^3 teljesen versenyképesnek tűnik. Ugyanazt tudja mint az android csak kisebb erőforrással.
    Ami szerintem pozitívum és jobb OS-t feltételez, főleg ha a jövőbe néznénk. Kisebb fogyasztás.....
    Láttad futni rajta a Gameloft játékokat? Mert kezdetben igen gyorsan pörögtek kifele. Gondolom S^3 esetében jelenleg már nem olyan nehéz megírni. Hogy miért lett vége azt mindenki tudja.
    A kezelése ugyanolyan vagy jobb mint az androidnál lévő - van ám hozzá SPB Mobile Shell is ha kell. Gyors és átlátható, bármit elérek pár lépésből...Ami nagyon más az a WP7 lessz.
    Androidéknál már most káosz van a sok verzió miatt, frissítések lexarása stb....
    Tucat teló rövididőre beépített kémprogramokkal xar kamerával, rossz minőség.
    Most a napokban fog kijönnia PR2.0 symbian Anna ami, nyáron meg a PR3.0 Belle. Szóval nem alszanak a fiúk és nam vagyuk elfelejtve.
    Szerintem itt sokan nem tudják miket írkálnak, leragadtak jópár évre a múltban, talán sokan sértődöttség és indokolatlanul. Elfelejtik hogy fejlődés van, az a 5800 és N97 a maga idejében - van N97-em is és néha azt is használom - jó volt, de már elszált felette az idő. Ma már egy telót a telefonáláson kívűl egyébb mással is fel kell ruházni ahhoz hogy csábító legyen, nagy a verseny.
    Szóval én szúrkolok a Nokia symbian részlegének hogy megmaradjon, mert úgy érzem mostanában indokolatlanul sok támadás éri őket. És ne legyen már az hogy csak egy maradhat, mint a Hegylakóban. Sivárabb is lessz úgy a mobil világ. Szerintem a szoftver az jó és a hardver is még, de ha nem csinálnak 1GHz kétmagos CPU-val és erősebb GPU-val belőle, akkor nem lehet tovább lépni, mert ma már mindenki csak a számokat lesi. És könyörgöm a fejlesztőket ne zavarjuk már el!!!
  • narumon
    #46
    Szerintem ha az N8-at annyira vették volna ahogy te állítod akkor nem tartana itt a cég.
  • DjDano
    #45
    Ne becsüld le a szoftver egyszerűségének, kezelhetőségének fontosságát, ugyanis ezen egy cég sikere vagy sikertelensége múlik! A Series 30/40/60 szoftver több mint 10 évig verhetetlen volt ilyen szempontból, a többi gyártó menüje hozzá képest igen bonyolultnak hatott... Most pedig itt az Android ami tulajdonképpen szárnyakat adott a HTC, Samsung, LG és egyéb gyártóknak, az Androifd nélkül sehol nem lennének!

    Tehát a Nokiának csak egy jó (android konkurens) szoftver (úgy néz ki a WP7 lesz az) kell és onnantól már lehet építkezni!
  • msgreg
    #44
    Nekem már egy ideje Nokiáim vannak!
    Árban sajnos nem igazán volt képes felvenni a versenyt sohasem a kisebb gyártókkal,szerintem nem is akarta!
    Akárki akármit mond a Nokia minőségét kellett mindig is megfizetni,nem feltétlen a tudását!!!Láttam már úgy szétesni sanyi ericcsont,meg LG-t,h öröm volt nézni!A szétkopott silány minőségű műanyagok,csörgő,zörgő,illesztési hibás telefonok ez amit sok gyártó ajánlani tud!Úgyis csak pár évig használja a paraszt,hulljon csak szét,majd vesz másikat...
    Viszont,hogy ne csak áradozzak,h mennyire odavagyok a nokiáért...a symbiannak már rég a kukában lett volna a helye a Nokia bukásának szerintem legfőbb oka a makacssága!!!
    Ott van az android,el kell fogadni,h jó és viszik mint a cukrot és nem egy halott op. rendszerre építeni.A nokia exkluzív akart maradni a rá jellemző oprendszerével és most könnyen eltűnhet a süllyesztőben :S
  • DjDano
    #43
    Az hogy te IGÉNYTELEN vagy nem a Nokia hibája, mellesleg pont az alsó/alsó-közép kategóriás Nokia telóknál nincs nagyobb gond, ott ugyanis még mindig igencsak jó/versenyképes mobilok kerülnek ki a kezük közül!
  • lenox01
    #42
    "Nekem 5800 Chrome-om van és semmi pénzért nem adnám el. Mégpedig azért nem mert már ez is túlbonyolított"

    LOL ilyen emberek vették eddig ezeket a szarokat, ezért volt piaca a Nokiának "mert egyszerű a menüje". Értelmes embernek nem kellett eddig se. Nagyifon való neked is, az talán nem bonyolult...
  • Piel
    #41
    Nekem 1996-ban volt utoljára Nokia telefonom. Akkor nem az árát néztem, hanem a sok "okos" véleményére adtam, mert azt mondták, hogy a Nokia az aztán egy csuda telefon. Megbántam. Akkor adtam túl rajta amikor láttam, hogy egy idétlen formájú bumszli Alcatel is jobb térerőben. Azután meghatároztam egy megfizethető 20 ezer forintos értékhatárt, és amikor szerződés lejártával válogattam, valahogy tudásban és elérhetőségi időben (vagy csak az én igényeimnek) megfelelően soha egyszer sem találtam Nokia telefont. Valamiért szinte mindig a SonyEricsson hozta azt amit elvártam egy telefontól. A 20 ezer Ft-os határ maradt, újabb telefonok jöttek-mentek, másfél éve valahogy a Samsung került az asztalra. Váltottam és nem bántam meg. Ugyan annyiért többet nyújtott mint a SonyEricsson. Nem bánt a dolog, mert a régi SE telefonok az akkumulátoraival 4 éveket működtek. Akkor kellett új aksit venni, amúgy most is működnek! Nálam a minimum az, hogy egy töltéssel kibírjon legalább öt napot az én használatom mellett. Ezt eddig mindegyik 20 k alatti telefon hozta, de egy sem volt valahogy Nokia. Még a Nokia fanok megdöbbenését sem értem, mert mindenki tudja, hogy egy év után gyengül az akkumulátora szinte minden Nokiának, két év után csere... Tudom voltak értékes és jó telefonjaik, de nem az én pénztárcámnak! Megsiratni nem fogom őket, de a piaci verseny miatt jobb volna ha a piacon maradnának. De ezért valamit tenni is kellene! Azért, mert csilli-villi egy telefon újonnan és fél év alatt megkopik, nem fogom megvenni. Azért mert drága és ugyanazt tudja mint a többiek, nem fogom megvenni... Vagy mutassanak valamit, vagy pedig menjenek kapálni... Piac van! Érthető?
  • Ferrer
    #40
    Szerintem adják el a kínaiaknak, aztán menjenek el a pénzből sörözni.. többet úgyse ér.
  • ftcfan
    #39
    Önök a Google fizetett cikkét olvashatták
  • Dj Tommy
    #38
    Számomra az kicsit hihetetlen, hogy ilyen nagy múlttal rendelkező céget mint a Nokia, hagynának eltűnni.
    Ennek inkább lejáratás "szaga" van.

    (Ha bekövetkezne amiről a hír szól, akkor bespájzolnék inkább néhány N8-t a jövőre nézve.)


  • Victor1103
    #37
    Nekem 5800 Chrome-om van kb 1 éve és semmi pénzért nem adnám el. Mégpedig azért nem mert 1.) már ez is túlbonyolított olyan funkciókkal amiket sose használok ki. 2.) amiket kihasználok azokkal maximálisan meg vagyok elégedve 3.) nekem tetszik a designja a telefonnak