76
  • Retechegér
    #1
    Lehet nem kellett volna a 3310-es korszak után szarszemeteket gyártani amik még ki se néztek sehogyse (talán 1-2), akkor nem lennének szopóágon...
  • ProgServ
    #2
    A cikk első fele merő rossz indulat, a második fele puszta spekuláció, nem tudom, melyik a rosszabb.
  • Cat #3
    Nem a szarszemetekkel volt a baj, az jó döntés volt, amiatt van ekkora részesedése a Nokiának, és még mindig borzasztóan erős a fejlődö piacokon. Indiában, Braziliában, Afrikában az emberek többségének első telefonja a Nokia volt, ami baromi jó alapokat jelent ott.

    A baj az, hogy a csúcskategóriában nem váltottak időben. Hány éves az iPhone? Már rég tele kellett volna szorniuk a piacot olcsó érintőképernyős készülékekkel, de úgy nehéz, hogy azok a felsőkategóriában sincsenek bevezetve (onnan szivároghatna le a fejlett technológia). Erről teljesen elfeledkeztek, ehelyett mindenféle szoftveres fejlesztésbe fogtak, meg más piacokra akartak belépni (pl. NGage).
  • LOTR|Atocha
    #4
    Bocs hogy ezt mondom, de csak részben van igazatok!
    Ott rontottak el mindent, hogy nemet mondtak az androidra! Égbekiáltó hiba volt!
    Kb. akkora, hogy ebbe buknak bele...
    Részemről meg is érdemlik.
  • kill3r21
    #5
    ezt mond annak az 5ezer embernek aki lehet elveszti a munkahelyét sajnos...
  • Major
    #6
    Való igaz, tényleg sok értelme lett volna egy telített piacra belépni. Ez egyenlő lett volna az azonnali öngyilkossággal. Már késő belépni, ez teljesen egyérelmű.
  • Major
    #7
    Sok cég is volt már nehéz helyzetben lásd Apple és kilábaltak belőle...
  • fergusonpapa
    #8
    vagy a motorola amit az andorid mentet meg.
  • coolbboy83
    #9
    A motorola bevételének csak néhány százalékát teszik ki a mobiltelefonok, sok más ágazatban érdekelt... (Freescale Semiconductors) is a Motoroláé... tehát a félvezető iparban is ott van...

    A Nokia megérdemli, ez ami a képen van szarul és néz ki, és szar is.... 1-2 designer kellene oda azért, hogy ezt a buflák kinézetet eltüntessék... Egy HTC, vagy Samsung 5x jobb design, vagy akár az iPhone.
  • coolbboy83
    #10
    Lenullázni a részvényárat, és kilóra megvenni..... utána bevonni tőkét, és csinálni rendes telefont - a neve dovábbra is segíteni fogja ebben.
  • pasi29uk
    #11
    Bizony bizony. Most kellene venni rengeteget. Ha valakinek kötélből van az idegrendszere (vagy nem rezel be kisebb nagyobb átmeneti árfolyam ingadozástól) és van elég pénze szerintem elég nagy szorzóval kalkulálhatja a befektetését.
  • TomecK
    #12
    Na csókolom, azért ne írjunk le egy olyan társaságot amelyiké a legnagyobb részesedés a mobiltelefon piacon. Illetve a Googlijé a legnagyobb, de abba beletartozik az android és még sokan mások. Első a gugli aztán jön a Nokia 5 % -os lemaradással, és csak utána jön az alma meg samuék. Tehát nem kell egyből kivégezni a Nokiát a cím is egy idióta baromság. Az igaz, hogy a részvények 30 % -ot estek egy hét alatt, de ilyet láttunk már máskor is, más cégeknél. Azt én sem értem miért nem sikerült a symbiant kidobni kukába, de ha egyszerű jól működő nem túl okos telefonokat csinálnak akkor bőven van még helyük. A legnagyobb bajom a Motorola Defy-el, hogy csomó dologra jó meg okos meg android meg mittomén, de nem bírja az akksi úgy ahogy én szeretném, valamint tényleg arra amire való (telefonálás) az valahogy macerásabb vele mint egy egyszerű nokia telefonnal. Tehát meg van a nokia helye a piacon csak vegyenek fel pár jó dizájnert mert ocsmány telefonokat gyártanak.
  • MR007
    #13
    Az a sok agyament hozzászólás. Leragadtatok az időben. Ott lett elb@szva az egész hogy októberben az N8 után leálltak és bejelentették itt a vége a symbian nem képes erősebb hardverral működni, és egy nagy kalap..... Hát most komolyan nézzük az átlag ember szemével. Igen jól sikerült teló lett még ha a körítés dobott is rajta csinos öszképpel sokan megvettük. És nem volt xar, még ma is felveszi a versenyt bármivel és ma már a szoftver is egész türhető. De a lényeg ha most a Nokia visszalépne és bejelentené hogy SGS2 szinvonalú hardverrel ellátott új symbian telót fog kidobni, akár az N8-at feltúrbózva bizony sokan ugranának rá.
    De nem ez van, hanem világgákürtölik hogy semmit sem érünk, nem tudunk semmit, levagyunk maradva. Ezekután ki fog Nokia telefont venni? Ki fog rá fejleszteni rajtuk kívűl? C7,E7,E6,X7 mehet a múzeumba, semmi értelme, mert nem is akartak előrébb lépni.
    Ehelyett lehetett volna úgy is csinálni hogy titokban építeni a WP7-et és mellette, vagy a késöbbiekben - ha az emberek úgy döntenek és nem érné már meg, mert már nem venné senki sem - váltani a már kész WP7-re. Ne mondja már senki hogy nem lehetett volna okosabban. Szerintem még ha zsugorodna is a vevőtábor még mindig szép számmal állnánk mellette, mert sokunknak ez kell és kész. Aztán a jövő még mindig hozhat meglepetést, mert most érzésem szerint a programozók alaposan odaléptek hogy mentsék ami menthető, hogy megmaradjanak.
  • stain
    #14
    Mi lenne, ha nem távolkeleti kütyüket vennénk, hanem európait? Az lesz a vége, hogy a bmw-ket is kínában fogják gyártani...
  • MR007
    #15
    "A Nokia nem kínál a potenciális vevőknek költségcsökkentési lehetőséget, mivel bajai éppen technológiai lemaradásából származnak"

    De tudja a szerő! Ha így lenne hogyan jöhetne a WP7-8. Meg az a sok minden amiről nem beszélnek, belső fejlesztések. Pl..640X360 kijelzőfelbontás csak a szoftverek kontabilitása miatt maradt.
  • MR007
    #16
    Jó vagyok. kompatibilitás.
  • DjDano
    #17
    Te miről beszélsz? A távol keleti gyártók mobiljaiban semmi fantázia nincs, szinte egyen kinézetűek... A Nokia válságban van, de a dizájnra lehet a legkevesebb panasz, lásd Nokia N8 vagy most az X7, ezek igazán formabontóak/egyediek!

    Retechegér: A Nokia mobilokkal úgy 2008 tájékáig semmi gond nem volt, most sem a minőséggel van probléma, sokkal inkább azzal, hogy elszaladt mellettük a konkurencia az innováció és a szoftver versenyképességének terén is (sajnos)...
  • M2 #18
    Nokia volt a minőségi telefon, szerettem nagyon, de lehetett is tudni melyik a tuti készülékük. Aztán egy cserénél csak pislogtam, mert vagy 50 féle Nokia lett, egyik ezt tudta jól, másik amazt. Ekkor jelent meg egy új (mobilos) cég, egy azaz egy darab készülékével ami mindent tudott, jól. Úgy éreztem a Nokia cserben hagyott és így lettem elégedett Apple vevő.
  • MR007
    #19
    A mindenkori vezetők hagytak cserben nem a Nokia. Az olyanok mint a mostani. Semmibenézi az alkalmazottakat és a szimpatizánsokat a saját boldogulása miatt. Ha veszít azért jó, ha győz meg azért. Ő be van biztosítva. A sok ezer alkalmazott meg mellékes. Mindig a fejétől bűzlik a hal.
  • Doktor Kotász
    #20
    Ha én itthon innen a fotelból évekkel ezelőtt megmondtam, hogy a NOKIA beszopja a faszt, ha nem lép a piacra androidos készülékekkel, illetve az alsókategóriában sem fejleszt megfelelő kínálatot, akkor hogy a faszba lehetnek olyen balfaszok a menedzsmentben az egykori piacvezetőnél?
  • Sir Ny
    #21
    Szerintem meg a Nokia ott rontotta el hogy
  • MR007
    #22
    Talán összeesküvés elmélet! Miért kell megsemmisíteni egy programnyelvet úgy ha épp nem indokolt? Beszéljen egy nokiás programozó.
  • MR007
    #23
    Az lehet hogy neked mindegy, de nincs így vele mindenki. Mások vagyunk mindenkinek más tetszik. A cikk meg olaj a tűzre.
  • Major
    #24
    Mivel 2008-ban bízott abban a Nokia, hogy az Android nem fog problémát jelenteni a Symbiannal szemben. Így enne miért is kellett volna nekik Androidos készülékeket kihozniuk? A mérleg nyelve más fele dőlt, egy túlzsúfolt piacra pedig nem lett volna érdemes belépni. Én azt mondom nem feltétlenül rossz a WP7 + Nokia páros, jó ha van az Androidnak még egy konkurense.
  • MR007
    #25
    És a WP7 majd a Nokiától fog beindulni mi. Aki folyton hazudik. Meg a cikk szerint "A Nokia nem kínál a potenciális vevőknek költségcsökkentési lehetőséget, mivel bajai éppen technológiai lemaradásából származnak." Nemár. Mit változtat. És ez már nem Nokia hanem az MS. Szerinted hány symbian hívő van még, illetve az S^3 tulajok hogy vélekednek a telójukról. A kettő együtt nem kell senkinek. Az MS a nokia szabadalmait akarja megkaparintani, úgy hogy tönkreteszi a Finn céget és mindent a symbianra fog.
    Nekem Nokia N8 telóm van és nem értem mások szerint miért olyan xar.
  • MR007
    #26
    Ezt egy "Madve" nevü user írta korábban:
    "Nem tudnék sok esetet mondani amikor tényleg gondot jelentett volna a kisebb hardver. Viszont sgs2-t megakasztja másodpercekre a 8-10 megás excel fájlok megnyitása, amit n8 gondolkodás nélkül felpattint..."
    Ha ilyenek vannak akkor hogy is van....... elavult symbian. Persze.
  • Major
    #27
    S^3-al semmi baj nincs. Egyszerűen arról van szó, hogy már a csapból is az szól, hogy vegyél okos telefont és mostanra ez az egész eljutottunk odáig, hogy az okos telefon egyenlő lett az Androiddal. Elszaladt a piac Nokia felett. Szerintem az MS szerződéssel semmi baj sincs. A Nokia ott rontotta el, hogy semmi átmentet nem hagyott. Azt mondja: Ne vedd a Symbiánt mert nem támogatjuk, de közben nem is ajánl fel alternatívát csak majd a Q4-ben..

    Nekem is Symbianos telefonom van, de a következő már WP7-es lesz. Nekem tetszik a rendszer és általában és mindig olyat veszek ami ritkább, de jó. Samsung i8700 már 60-65E körül van.
  • RoyalPredator
    #28
    A Nokia már nem versenyképes a "smart" kategóriában.
    Gyártsanak common telefonokat, amiket az egyszerű emberek vesznek.

    És a design csapatot rúgják jól valagba, mert egyszerűen élettelenek.
  • fergusonpapa
    #29
    akkor vegyél iphonet az ritka.
  • sascha1978
    #30
    Ott rontották el, hogy bejelentették a Microsoft-tal a szerződést és hogy leállnak a Symbian-nal, és az első WP7-es telefon rá egy évre jelenik meg. Mit gondoltak ki fog venni egy kifutó rendszerű telefont? Amely rendszer egyébként sem a legjobb.
    Úgy kellett volna, hogy bejelentik a Microsoft-tal az egyességet, egy-két hónap múlva megjelennek a WP7-es telefonok, mellette x (1-2 év) ideig még megy párhuzamosan a Symbian.
  • niof
    #31
    Hát nem tudom... nekem már volt sokféle telóm, sokféle OS-al, de a legjobbak eddig a Nokiáim, és a Blackberry-m volt OS tekintetében, fej-fej mellett. iPhone még csak mutatóban járt nálam 1*, azt nem tudtam kivesézni rendesen. Jelenleg, a melóm miatt főképp, egy olyan Samsungot nyúzok, ami egy feltöltéssel eldöcög nálam kicsit több mint egy hónapot (GT-E2730)! Kicsit bumszli, kicsit vastag, kicsit buta, de telefomálni, üzenetet küldeni lehet vele, és a Galaxy3-at már egyáltalán nem sajnálom pedig szerettem, hogy lecseréltem erre, mert nekem nem érte meg, hogy reggel lehúztam a töltőről, és este dughattam rá vissza, akármilyen "smart" is volt. Jelenleg a hosszú üzemidőnél, és az elérhetőségnél nincs fontosabb a számomra, és ezt mostanában gyakorlatilag csak 1-2 készülék tudja.

    Az biztos, hogy a Nokia design terén jócskán le van maradva, viszont a S3-mal szerintem sem volt semmi probléma. Remélem azért a cég nem tűnik el a süllyesztőben, és fogunk még tőlük, kicsit szebb, és használat szempontjából praktikusabb telefonokat is látni, mint a konkurenciáké, és továbbra sem a "hű de okos" készülékekkel, hanem a HASZNÁLHATÓ készülékekkel fogják a piacot ostromolni. Ha nem így lesz, akkor én sajna nem fogok a következő készülékem esetében Nokián gondolkodni, hanem valószínűleg visszatérek egy komolyabb modellhez a RIM oldalára... az ő telefonjaik legalább tényleg jók, és nem is csúnyák... :)
  • Darth Dave
    #32
    Nekem Nokia 5800 telefonom volt, és pár napja cseréltem le egy Androidos Motorola telefonra. Az állam pár napja a földet veri, annyira új, és más ez a telefon. Nem is tudtam, hogy mennyi dolgot nem tudott a régi telefonom. Kb olyan az érzés, mintha Win98-ról Win7-re váltottam volna.

    Ez az első nem Nokiás telefonom.... na ez jelent valamit...
  • MR007
    #33
    Én is vmi hasonlóra gondolok. A dolog ott bűzlik hogy másokkal ellentétben nem akarnak több rendszert futtatni. Vajon miért? Gyártási kapacítás hiánya? A min. kettőt /WP7,Symbian/ versenyeztetni kellene, nem csak az egyiket, és a vásárlók döntsenek, de amíg van rá kereslet addig mindenképpen támogatni a régit. Ezt nyilatkozták is.
    Da ha közben rémhírét terjesztik vminek az feltételezi hogy egy előre elképzelt megírt forgatókönyvet akarnak valóraváltani, ami nem lenne feltétlenül indokolt.
  • Major
    #34
    Oké, csak te egy 3 éves telefonról beszélsz, ez idő alatt aztán fejlődött egy picit a mobil szegmens is.
  • hegege
    #35
    E52 is megy 6-7 napot ugy ,hogy telefonálok vele napi 1 órát. Ritkán ha kell kihasználom a tudását(rádió, navigáció-autós és gyalogos egyaránt-,mp3, és esetenként filmnézés). Mi a baj ezzel?Office prezentációt nem erről fogok tartani dolgozni nem "fogok" és nem is akarok rúla.Kamerája számomra elfogadható(ha kirándulni megyek ugy is viszem a digitális gépem). De a legfontosabb amit írtam heti 1 feltöltéssel (van hogy 10-12 nap) elvan és azt tudja ami azaz telefon..
  • torreadorz
    #36
    A nokia már sokkal korábban elcseszte, és nem is csak az okostelefonok piacán.

    Magam részéről eddig maximum 30k-t költöttem egy telefonra, és az elmúlt 6 évben nem volt nokia telefonom, pedig előtte nagy fan voltam.
    Egyszerüen kibaszottul szar designjú telefonokat gyártottak.
    Emlékszem kb. 5 éve nagy divat volt a széthajthatos telefon, a nokiának vagy nem volt ilyen modellje, vagy valami hányadék kinézete volt, igy végül samsungot vettem, főleg amikor megláttam hogy hogy néz ki a nokiákon az vezérlőgombok (a fel/le, jobbra, balra "nyil")...

    Aztán 2-3 évre rá a flip-flop telefonok jöttek divatba, és mit ad isten, a nokiának már megint nem volt normális kinézetü telefonja ebben a kategóriába...

    És bizony ma már szinte egy ismerősömnek sincs nokia telefonja, egyszerüen kinézetben, stilusban, tudásban vagy éppen árban lekörözte a többi gyártó.
  • Victor1103
    #37
    Nekem 5800 Chrome-om van kb 1 éve és semmi pénzért nem adnám el. Mégpedig azért nem mert 1.) már ez is túlbonyolított olyan funkciókkal amiket sose használok ki. 2.) amiket kihasználok azokkal maximálisan meg vagyok elégedve 3.) nekem tetszik a designja a telefonnak
  • Dj Tommy
    #38
    Számomra az kicsit hihetetlen, hogy ilyen nagy múlttal rendelkező céget mint a Nokia, hagynának eltűnni.
    Ennek inkább lejáratás "szaga" van.

    (Ha bekövetkezne amiről a hír szól, akkor bespájzolnék inkább néhány N8-t a jövőre nézve.)


  • ftcfan
    #39
    Önök a Google fizetett cikkét olvashatták
  • Ferrer
    #40
    Szerintem adják el a kínaiaknak, aztán menjenek el a pénzből sörözni.. többet úgyse ér.