97
  • NEXUS6
    #17
    Sőt Kóladutyihárom okostelóra is van, de azért az attól még nem lesz a hártkór csúcsa ugye?

    Ugyan ezt az irányítást megtalálod péesháromnál is, csak precízebben, és még grafika is van hozzá. És már asszem COD6-nál tartunk kb. Szal?

    És igazából a mostani Víjú is ugyan azt a filozófiát követi, kb ugyan akkora költséget jelentő hw-t raktak bele valszeg, mint az elődjébe. Csak akkor az új irányítás elvitte az egész bulit.

    Amúgy ez a hc-kezsuöl dolog szerintem nem állja meg a helyét. A Wii képességeihez képest mindig is túl volt árazva, a többiek meg hiába mentek kb ugyan arra az árszintre egyszerűen nem tudták befogni. Pedig ugribugriból, meg a netről letölthető gagyiságból azokon is Dunát lehetne rekeszteni, még sem tudták befogni eladásokban.
    Ha a kezsuölt úgy fogalmazod meg mint idióta vásárló, aki a pénzéért nem a legjobb képességű terméket veszi meg, hanem megy a divat után, akkor persze van kezsuöl.

    A Wii első időszaki eladásait szerintem egyértelműen a N ősfanok adták, akik következő konzolnak egy kulcstartós kvarcjátékot is elfogadtak volna, ha valami Zöldás, Donkis, vagy Márjós dolog van rajta. Aztán a dolog beindult, a divatos korházfehér dizájn, az, hogy igazi konzolt és nem egy erőművet akartak rásózni ezen a néven az emberekre, mint a másik két gyártó megtette a hatását. A mostani slim verziók még mindíg óriásiak a Wiihez képest. Ami kb a ciki kategóriát jelenti akkor, amikor a leggyorsabban fejlődő elektronikai szegmenst a netbookok, meg hordozható gépek jelentik.
  • Etinger
    #16
    Jepp. És óriási buktájuk is volt, '94-ben a virtualboy-jal. De próbálkoznak, és ez a szép... hogy nem a bejáratott sablonos megoldásokra mennek rá. Mernek valami váratlant húzni.. ami ha bejön, akkor persze a többiek le is nyúlják szépen :)
  • Etinger
    #15
    HC gamereknek az infúzió be van kötve... esélytelen olyan játékot készíteni amit nem lehet csak kizárólag ujjmozgással az ágyon fekve chipszet zabálva tolni :D
  • Major
    #14
    Azért azt se felejtsük el, hogy a WII megszületésében az is sokat vetett a latba, hogy előtte a Nintendo két konzoljával is bukott. (Nintendo 64, GameCube)
  • Skynet
    #13
    "szarrá verte a menyőzt wii"
    tetszik nem tetszik HARDVER eladásban verte csak szarrá és sacual/kiddytakony kínálatban. Minden másban alulmarad.
    Többször játszottam WII-n hc gamereknek kitlaált játékokkal,és egyéb "nagynevű" játékokkal....Számomra a "hagyjuk" kategória ahogy a legtöbb hcgamer számára is.
    WII a nyerő bizony! Csak nem akkor ha komoly akciójátékot vagy autóversenyt vagy bármi hasonlót akar játszani az ember.:)

    (Azon hogy F1-et mozgásérzékeléssel jobb játszani...Szakadok :DDDDDDD)
  • donceleger
    #12
    Jössz itt mindig a casual meg a kiddytakony játékokkal, de azért te is tudod, hogy nem csak ezek a játékok léteznek wii-re. És én sem a Mariora meg a Zelda-ra gondoltam.
    A hc gamereknek is volt/van egy két cím, amivel a wii-n is el lehet lenni. Ott vannak a Call of Duty-k, nemrég jelent meg a The Conduit 2. Én személy szerint gyűlölök fps-el játszani konzolon, mert számomra irányíthatatlan a két gombával a mozgás és szarrá lőnek mielőtt én egyáltalán becéloznám az ellenfelet. Havernak xbox 360 van és akárhányszor próbálkoztam vele, mindig ugyanezt állapítottam meg.
    Most Wii-m van, egyébként 2011-ben vettem, és nemrég szereztem meg a Call of Duty 3-at. Nem egy mai darab, de az irányítása sokkal élvezetesebb mint a gombákkal való szarakodás! Azóta pedig jött ki pár fps játék wii-re, újabbak és biztosan jobbak is. Úgyhogy nem csak mario meg zelda meg kiddy-k vannak.
    És akár tetszik, akár nem, szarrá verte a menyőzt wii és most is azt fogja. Ők voltak az elsők, akik mozgásérzékeléssel látták el a konzolt, a többiek pedig igencsak késtek vele, de már nem bírták tovább halogatni. A play Move-ja egy az egyben a wii-t másolja, ezt több helyen is lehetett olvasni.
    És ha a hc gamerek felemelnék a seggüket a kanapéról, akkor biztosan őket is érdekelné a wii újdonsága.
    Vannak még sport játékok is. F1, tennis, st... sorolhatnám. Ezeket is jobb mozgásérzékeléssel játszani.
    Még mindig a Wii a nyerő!
  • Skynet
    #11
    "Figyelj, az elmúlt években szarrá verte a Nintendo a mezőnyt"

    Szarrá verte a mezőnyt KONZOL GÉP eladásban,játék eladásban nem.
    Casual és egyéb kiddytakony játékokban igen.
    Hc gamereknek szánt komoly akciójátékokban sehol sincs,és nem is lesz.
    A nintendonak is más a célközönsége, ahogyan a microfostnak és a sanyinak is.
    A sanyi és a mikrofost bepróbálkoztak a casual szemetekkel,elkezdtél elnyomni a wii-t..Most a nintendo próbálkozik be a casual szemetek mellett a hc gamer vonallal..Jópárszor megpróbálták,sosem volt ilyen téren sikeres,most sem lesz.
    A casual és kiddytakony vonallal viszont eladásban továbbra is a két konzolcég elött fog maradni,sokkal nagyobb ez a célközönség.
  • Etinger
    #10
    Bocs, az előzőt nem feltétlen csak neked címeztem :)
  • Etinger
    #9
    Figyelj, az elmúlt években szarrá verte a Nintendo a mezőnyt, a PS3 és az Xbox360 alkotói azóta is csak pislognak, hogy alázhatott be ennyire egy ilyen egyszerű platform. Írták máshol is.. benne van a bukta lehetősége mint saccra 17 éve a virtualboy esetében, de egy Wii féle odabaszás is lehet a nagyokkal szemben. Az biztos, hogy a Nintendo kreativitásban magasan veri a mezőnyt. A grafika az szarabb... hát oké :)
  • Szecsi
    #8
    Ez a gep ephogy utoleri a tobbieket de ok is lepnek hamarosan, bar jo lenne tudni speckokat. A sajat kijelzos joy nem fog meg egyszerre 1 kepet nezek, max ha foglalt a TV akkor jo. Legalabb erre mar jonnek hardcore gamek is.
    A wii pedig a casual jatekosoknal volt slager, de a box beelozte ezen a teren is.
    Erdekes hogy a szerzok sem egyforman latjak, mashol lehuztak a gepet,a befeketetoiket sem kapraztatta el
  • Marko001
    #7
    Nem tetszik a controller formája, böszme nagy lett. Nem lehet valami kényelmes hosszú távon. Ez a kijelzős megoldás viszont marha jó kiegészítője a nagy képernyőnek. Pl.: inventory megjelenítés, meg plusz gombokat lehet vele megvalósítani, stb. Esetleg minigame-et a játékon belül. :)
  • Skynet
    #6
    Elnézést de a nintendo nem a hc gamer réteget célozza sosem hanem a kiddy vonalat és a wii-vel főként a csoportos társas szórakozás vonalat...Ez jóval nagyobb réteg mint a HC réteg,ha a HC vonalat célozta volna mint a másik két konzolgyártó,sehol sem lenne a WII-vel.
    Sosem voltak a konkurensek elött,egyszerüen más a célközönség.
    Ízlések és pofonok van akinek ez a játékélmény de van aki inkább hány a 99. mario,kidikarus,zelda vonaltól...
    Hogy ez a konzol techben lehagyja-e a jelenlegi generációt...Azért még erősen kérdőjel,Nintendoék minden konzolnál erős ferdítésekkel kamuvideókkal és kamuképekkel jelentkeztek eddig, a mostani madaras techdemojuk is kb 5 évvel ezelötti színvonalnak még jólett vlna és talán egy régi xbox is lenomyta volna..
    A techdemonak beállított hc videó összeállítás pedig egy x360/ps3/pc játékvideókból összeállított valami volt.
  • Zro
    #5
    Ez pl. arra lehet jó, hogy az adott játékhoz testre szabott vezérlőfelület kerül ki a kis lcd-re.
  • donceleger
    #4
    Ahogyan eddig is, úgy most is, a sony meg az xbox másolni fogja a nintendot. Hiszen annak idején, amikor a pixel háborúk voltak, meg a hd stb..., a nintendo bemutatott egy wii készüléket 2006 környékén, és attól fogva ők uralták a piacot. Nem a tudás számított, hanem a játékélmény! És sokáig uralkodott is, mígnem a konkurensek is megalkották a saját mozgásérzékelős konzoljukat, kiegészítőjüket. Ebből a sony egyértelműen a nintendot másolta, az xbox pedig újat hozott, de sok hátránnyal. Egy előnyük volt, a jobb képminőség! Már akinek ez fontos volt egyáltalán.
    Mára érthető, hogy a nintendo is lépést tart. Így alkotott egy hd gépet ő is. Ugyanúgy mozgásérzékelőkkel, plussz az U kiegészítővel. Szerintem korrekt, és egy lépéssel megint csak a konkurensek előtt vannak. Ahogy a cikk végén is írták, várhatjuk a hasonló megoldásokat.
  • morden
    #3
    Annak idején, a forradalmi vezérlés vitte a Wii-t nem a grafika, most csináltak egy jelenleg elfogadható konzolt, számomra túl bonyolúlt és érthetetlen vezérlésel. ( ha játszom akkor nem a kis képernyőn nézem a cuccot, hanem a rendes nagy képernyőn, és nem fogom nagyon váltogatni azt, hogy mit nézzek.)
  • Major
    #2
    Hát ez az. Ez a gép semmiféleképpen sem nevezhető egy csodának, inkább csak felhozták a wii-t, olyan szintre amit már 5-6 évvel ezelőtt az xbox 360 és a ps3 is tudott. Ha be is indul, akkor sem látok sok sanszot neki, mivel 2014 környékén már biztosan lesz a PS-nél és az Xbox-nál generációváltás.

    u.i.: Voltak tévedések is, mivel sokan azt hitték, hogy a joy-stik akár kézikonzolként is használható lesz, de ezt a hírt a Nintendo cáfolta, én személy szerint nem sok értelmét látom, hogy kijelzőtt kapott az alap wii kar is.

    De, jöhetnek a kommentek. Ki, hogy látja?
  • NEXUS6
    #1
    Az elmúlt 5 évben akár káromkodásként is oda vissza röpködtek a megapixelek, meg a shéder művelet/sec-ek, amikor a PS meg az X tábor döngölte éppen egymást az agyagba.

    Ez meglehetősen szűkszavú nyilatkozat a gép képességeit illetően.