97
  • Skynet
    #57
    "Az E3-on a nintendo tarolt, ez biztos."
    Annyira tarolt hogy a befektetők húzzák a szájukat..:D
    Mivel tarolt? A 96. mario kidicarus és egyéb hasonló rókabőr címekkel? Vagy a víjúval amiről semmisem derült ki? :)
  • Skynet
    #56
    Köszi,ebben a videóban X360/ps3/pc videókból vannak összevagdosva jelenetek, WIIIIIUUU cuccként....:D

    2006-ban jött a viii és utána a bogzok ahogy írtad,tökmellékes a wii még egy ps2 szintjét sem hozza techben.
    Az pedig hogy a vijúú hozza majd a jelenlegi konzolok szintjét egyenlőre találgatás,mivel semmi konkrétum nincs csak tippek és egy 3magos proci hír meg egy légbőlkapott r700-as infó...
    + egy madaras techdemo ami kb semmit sem jelent egy 2005-ös techdemóban is szebbet toltak pc-n.
    + ígéretek amik pedig nintendoéknál rendszerint látványvilág terén kamuk..Igen erős kamuk..:)
    Azt meg hogy a mai napig a legjobban fogyó konzol a WII ki nem szarja le ha a hc gamereknek nem megfelelő színvonal Mario Kid icarus és a többi hasonló nintendo agymenés. Teljesen más réteget/egy sokkal nagyobb céloz meg mint a másik két konzolgyártó ezt fogd már fel :)
    Ha a wii-re a hc játékosoknak próbáltak volna játékokat kiadni hatalmas bukás lett volna, helyette legyártottak kb 10ezer forintból egy konzolt amit eladtak a sok hülyének 40-50ezres áron tömve főként a casual és kiddytakony irányvonalú játékokkal amik rámozdítják az érdeklődőket a konzolra. Ennyi.
    3ds vs vita,újfent milyen újdonságot hozott a nintendo? egy 3d-t amitől a legtöbb embernél fejfájás jelentkeziik ráadásul ha csak picit elfordítod a készüléket már torzít a kép...A játékok pedig itt is inkább a casual és kiddy célközönséget célozzák, a vita pedig egy hc játékosoknak fejlesztett kézikonzol...Tulajdonképpen nintendoék kézikonzol téren még a psp-t sem hozták be techben,nemhogy a Vitát..:)

    Felesleges erről vitázni nintendo világéletében túlárazott motyit adott casual és kiddyjátékokkal,néha egykét hc játékkal, de a komoly hc címek sosem nintendora jöttek.
  • donceleger
    #55
    most mutatták még csak be a gépet, jövőre, jövő végén várható európában és te máris arról beszélsz, hogy temetik a wii-t!!!! Ember!! Netán a Nintendonál dolgozol, hogy ennyire tisztában vagy ezekkel a dolgokkal?? Olyan kijelentéseket teszel, amiről halvány fogalmad sincs!!!!
    Amúgy ez az egész vita nem is érdekel. Az E3-on a nintendo tarolt, ez biztos. A sok szűk látókörű ember meg inkább csak fikázni tud. Az innovációt el kell fogadni, nem megkérdőjelezni! Szerencsére nem vagyunk egyformák.
    Én csak az idén vettem wii-t (tavaly novemberben engem is megbabonázott a microsoft a kinect-tel, szerencsére időben eladtam a gépet, és megvettem a wii-t), úgyhogy van egy jó pár cím amivel ellehetek egy darabig! Bár nem hinném, hogy a wii-re nem is fejlesztenének további játékokat!
    Én próbáltam playt, volt is, kinect is volt, most meg wii van! Nálam ez a nyerő, és még sokan másoknál is. Sokmillió ember pedig nem tévedhet!
  • tibisan
    #54
    ezek szerint neked nem az jött le , mint mindenki másnak ?
    ráhúzta szakma a vizeslepedőt a nintendóra a wii-u miatt..
    vagy neked milyen forradalmi , kihagyhatatlan újdonságok jöttek a wi-u-val?
    nemis volt nintendós játék a zeldán kívül és a 3ds-es cuccokon kívül..a wii mintha nem is lett volna soha , úgy el lett felejte a nintendo részéről
  • tibisan
    #53
    a dreamcast nem tehetett róla , hogy ő lett a sega hóhéra..
    amikor a sega nagy örege , az elnök meghalt betett a japán piacnak, a részvényesek ,meg akinek volt egy kis része a tortából szétcincálták, marcangolták a sega-t..
    nem a géppel volt a baj , a ps2-t tudta volna tartani , a dvd nem jelentett előnyt.. az volt akkor a dvd , mint ami a bluréj a ps3 megjelenésekor.
    ha a tőzsdén jegyezték volna a sega-t a japánok , vagy részben betársult volna a segához más cég vagy befektető (mint ahogy tette ezt egy square-enix,koei-tecmo) , talán elkerülhető lett volna az egész
  • adam first
    #52
    Szánalom=Nintendo. Már a Wii is egy rakás szar volt. Nem csak a konkurenciához képest, hanem önmagához képest is. Igazából Nintendóéknál már a GC megjelenésének az idején kezdődtek a komoly gondok, elindultak a lejtőn olyan 2002, 2003 környékén és mára valahol a mocsár legalján tengődnek. Hol van már az az N aki olyan játékokat készített(Super Mario 64), olyan fejlesztőcsapatokat birtokolt (Rare) és olyan korszakalkotó jelentőségű gépeket dobott a piacra, mint a NES, SNES vagy akár az N64. Talán kézi konzol piac ahol még próbálnak a régiek lenni, de hogy őszinte legyek akkor inkább már egy PSVita.
  • Major
    #51
    Hm elég csak arra nyilatkozatra gondolni amit az EPIC alelnöke mondott hogy az Unreal 4.0-ás Engine 3 db Nvidia GTX 580 SLI konfigon már tűrhetően zötyög és jelnleg az XBOX360 és a PlayStation 3 is túl kevés különálló processzormaggal rendelkeznek az UE 4.0 futtatásához. Ráadásul szerinte még az is elképzelhető, hogy az XBOX720 és a PlayStation 4 sem fogja majd tudni maradéktalanul kiszolgálni az új motor igényeit.

    Kérdés, hogy a WIIU, hogy fog megbirkózni evvel a problémával
  • donceleger
    #50
    Erre megint csak azt tudom mondani, a wii 2006-ban debütált, erre jött az x360 és a play 3 erősebb technikával. És akkor? Még a mai napig a legjobban fogyó konzol a wii! Ezt itt már számokkal, adatokkal is alátámasztotta valaki, úgyhogy nem ismétlem meg. Az erősebb csak akkor érvényesül, ha érdekesebb is. Mivel nem a jövőre kell figyelni, hanem a jelenre, mivel most volt E3, és itt a nintendo vitte a pálmát. X mit mutatott? Kinect-et, amit már tavaly is egy pár nívós játékcímmel. Play a 3D-re helyezi a hangsúlyt, meg erre a Vitára. Az igazi újdonságot megint a nintendo hozta. És ha majd a többiek kitalálnak valamit a jövőre nézve, ami a nintendo hanyatlását okozhatja, akkor senki se hiddje el, hogy majd tétlenkedni fognak.
  • NEXUS6
    #49
    Ahogy látom kb olyan HD4870 szint. Kb megfelel egy olyan pécének, amilyen nekem is van (minusz a DX11 támogatás - nekem HD5770-em van- , amit viszont PC-n is minimálisan használnak, mínusz 4GB RAM, ami itt meg nem biztos, hogy kell egyáltalán, mert nincs rajta Win, ami önmagában 1 GB-t megegyen).
    Az enyémen sem mindegyik játék megy már el max felbontás/max beállítással még 30 fps-sel sem.

    Jövőre, mire a WiiU megjelenik ez a szint már PC-n is kevés lesz, új generációs konzolnak pláne!
    A legerősebb mostani konzol ugyan, de sajna a Nintendo beleesett abba a ritmusba, ami a Segát tönkrebaxta. Megadrájv kijött elsőként a saját kategóriájában, a SNES viszont rálicitált. Saturnal detto. Első volt, majd a következőnek jövő PS agyonverte, a DC-nél szintén.

    Persze el kell dönteni, hogy ez az első köv generációs konzol, vagy az utolsó a mostaniak közül?

    Ha az új PS-t és az X-et idén még nem demozzák, akkor bőven lehet 2-3 éve ennek a masinának is.
  • Major
    #48
    Egy kis c# és XNA studio...
  • Major
    #47
    Nem tudom, hogy annál könnyebb-e fejleszteni rá, mintsem összekötöd a PC-det az Xbox-oddal közvetlenül és már is fejleszthetsz rá?
  • Etinger
    #46
    Szerintem ez a cucc jó lesz + erre jönnek az új Mariók is, a nagyok meg kopizzák majd mint eddig. Én 3DS-t vennék az új Paper Marioval, Super Mario Brossal, meg az új Super Marióval ami félig 3Ds.
  • tibisan
    #45
    most azt mondanám erre , várd meg a ps vitá-t , mert az e3-a bemutatót elnézve felveszi a versenyt a eddigi nintendós felhozatallal, a logikai és a mario szerü játékok terén..kb mint a wii tette eddig..mintha a mielfogyott a wii-ből az a vitá.n folytatódna
  • Goo
    #44
    Én a wii-t kizárólag a Mario miatt választottam, másik konzol megvételét azért tervezem, mert olyat akarok látni amit a wii-n nem. És emiatt már nekem számít, hogy a gép hardwaresen mit tud.
  • tibisan
    #43
    ps3ra talán több a belsős játék , viszont x360-ra általában szebbek a multis játékok/fpsek..
  • Goo
    #42
    Szeretem a causális játékokat, a mario-hoz hasonló játékot. Szeretem az fps-t, ha nem túl véres. A monster hunter tri wii-n nagyon bejött. Szeretem az egyedi, elgondolkodtató játékokat és nagyon szeretem a logikai játékokat is. Köszi a segítséget.
  • MacropusRufus
    #41
    A vasba az IBM Power 45nm multi-core proci van, ATI Radeon HD kártyával.
    Ebből még nem derűl ki, hogy az ami tud.

    Gyengeség: lehet igazad lesz, de véleményem szerint a Nintendo ismét lépet egy nagyot előlre a kijelzős kontrollerrel.

    Portolás: ami elfut a Wii-n az elfut a Wii U-n is ui. kompatibilis lefelé a cucc, tehát a portolás kb. nem nagy gond. Pontosabban pont akkora megkora egy Wii gém portolása volt.
  • Goo
    #40
    A wii jó volt causális szempontból, akárki akármit mond. És a mario sorozat is az egyik legjobb a világon, aki szerintem ennek az ellenkezőjét mondja az szánalmas szerintem. A kérdés már nem is wii körül forog, hanem a wii utódjáról szerintem. A wii-n szerintem már fölösleges vitázni, nekem teljesen mindegy melyik legjobb, nekem az a lényeg, hogy amit veszek az jó legyen.
  • tibisan
    #39
    ehhez tudni kéne milyen tipusú játékok érdekelnek..
  • Goo
    #38
    Wii u-t nem veszek, ha már ilyen rossz a híre. Én nem tudom, hogy ez a rossz hírkeltés csak itt van, vagy más országokban is. Én csak azt tudom, hogy ez az egész konzolháború reklám és marketingfogásról szól, semmi másról, de amiket itt is és máshol is olvasok elég aggasztó a nintendo esetében. Én csalódtam a nintendo-ban amiatt, hogy úgy tűnik mintha már kidobnák a wii-t. Mi lesz majd a wii u esetében, amikor pár év megint eltelik. Sony a legerősebb multi szerintem, így ez talán emiatt is szükségszerű odafektetni, mert ha ők is szívnak, akkor mi is megszívjuk, mint ahogy a N esetében igaz.
  • Goo
    #37
    Most tervezem egy másik konzol megvételét. Szerintetek ps3-at választok rosszul járok. Ezenkívül van egy wii-m. Azért kérdezem, mert olvasom a kommenteket. Köszi a segítséget üdv J!
  • tibisan
    #36
    a fejlesztési nehézségekkel nem igazán lehet gond , mert hasonlóak lesznek az alapok a wiiével , mivel kompatibilis a két rendszer..
    a wiire meg könnyebb volt fejlesztni , mint x360ra vagy ps3ra..
    az érdektelenség a veszélyes, mert az nem fog beruházni rá ,aki 6 évig nem tette meg a másik 2 konk. képpel..és ez a gép már nem fogja megfogni a gyerekes szülőket , mert nem nevezhető az e3-as bohóckodás után semmiképpen partykonzolnak vagy családi szórakoztató játéknak , eszköznek..pláne , ha mék 1 vagy több táblairányító kell beszerezni , hogy mindenki tudjon szórakozni..pénznyelő ez a gép , és ezt már a nintendo bennfentesei , akinek vesztenivalőja van már észre is vette ezt a bemutatót követő reakciókból , visszajelzésekből..
  • NEXUS6
    #35
    Persze, meg okostelóra is van COD6. De ezzel inkább csak azt akartam jelezni, hogy hc szinten hol is tart ez a műfaj.
    10-15 évvel ezelötti hc gáme, meg ott van a FB-n, mint partijáték. Szal a dolgok változnak.

    A PS2 2000-ben a technika csúcsa volt, 2005-ben meg a népkonzol kategória. A Wii megjelenésekor kb annyit vitt, mint az. És az emberek átlagelvárása grafika terén, technológiában kb ez volt. Az emberek nagyon jól elvoltak a Wii-vel, olyan apróságok kimaradtak persze az életükből mint pl. a Blu-ray/HD-DVD formátumháború. Ki nem xarja le, nem igaz?

    Az X360, meg a PS3 kezdenek szintén átmenni a népkonzol kategóriába, a Nintendo lépése tehát jogos és időszerű volt.

    Azért tegyük hozzá, hogy a PS3 és az X360 is megjelenésükkor 1-2 dologban már eleve elavult volt, vagy rövidesen az lett technikailag. Más kérdés, hogy a PC-kben hiába volt ott a vas már akkor is, ha senki nem használta.

    A videkarik tekintetében az X360 is 4 generációval van most lemaradva az aktuális PC hw mögött. Ha a WiiU-ban mondjuk 2X olyan erős HW-van, mint az X360-ban az azt jelenti, hogy egy átlagos PC GPU-van benne max, vagy még az sem.

    Amúgy a Nintendo veszélyes vízekre evez. A Wii hardvergyengesége ugyan is előny volt, senkinek eszébe nem jutott olyan pixelháborút folytatni, ami az X és a PS között volt. Azt lehetett mondani, nagy arccal, hogy a grafika természetesen gyengébb, de a játékélmény jobb. És ezzel nem lehetett vitatkozni, mert 1 az 1-ben ugyan azokat a játékokat pont a hw különbségek miatt nem lehetett átírni. Mindenki evidenciaként fogadta el azt, amit gyakorlatilag nem lehetett letesztelni, a mákostésztát nem lehet összehasonlítani a bécsi szelettel.

    Most viszont a gyengeség aranyossága már nem védi a Nintendót, ha pl az erősebb hardver mellett túl nehéz lesz programozni, portolni a játékokat, ami a PS3 hibája is volt, akkor hasonló küzdelemmel kell szembenéznie a Nintendo-nak, mint a Sony-nak is éveken keresztül.
  • tibisan
    #34
    én meg a third partyval vagy kiakadva..
    most akkor a cod meg a multis össznépi vérfürdők számitanak annak , vagy az online szerü minél nagyobb a rakás címszóval bármi..
  • Ecco
    #33
    Nem teljesen értem mi hogy van definiálva. Az számít hardcorenak aki hardcore játékkal játszik, vagy az aki hardcore stílusban? Az előbbi esetben hogy jön ez össze a konzolokkal, az utóbbiban meg nem teljesen mindegy, hogy valaki COD-dal vagy marióval tolja 24/7?
  • tibisan
    #32
    filmekre értettem a dolgot , mivel helyigényeségy 1080-as febontás , és oda bluréj kell már
  • Major
    #31
    Az optikai lemezkapacitás nem feltétlenül okoz minőségromlást. Emlékszek én még 5 cd-s Final Fantasy 11-re.
  • donceleger
    #30
    xbox-nak sincsen blu-ray támogatási, sőt, hd-dvd támogatási sincs, mégis dicsérik a gépet és összehasonlítják play 3-al. Ilyen alapon akkor a play3 a legjobb!
    De szerencsére a felbontás nem az optikai meghajtótól függ. Hiába blu-ray, ha csak 720p a felbontás. Az 1080p majdnem 2,5-ször nagyobb felbontást tud produkálni! És ez a nem mindegy!
  • tibisan
    #29
    ha hd dvd-s lesz , nem valószínű ,hogy vetekedni fog a ps3 bluréjes felbontásával
  • tibisan
    #28
    hamár így dobálóztok a számokkal , csak annyit még , hogy szintén vgchartzos példával énve tavaly karácsony óta 2-3 milliót adtak el (akkor volt 82-3 millión) fél éven belül wii-ből , ps3 és x360 ból meg 10-12 millóval többet (akkor voltak 41-2 millión)
    tehát mire kijönnek az új gépekkel a konkurensek (sony , microsoft)befogják érni a wii-t az eladásokkal..
    és nem is lehet a move-ra meg a kinectre kapható minőségi játékokra fogni a dolgot...csak ezeket alapból adják a géphez a boltban , mikor megveszi az ember.
    wii-s oldalrol nézve meg elfáradt a nintendo. semmi újat forradalmit nem tettek az új projectükhöz..ez már nem a mozgásérzékelésről szól , mint a wii-nél.
    az , hogy kamerázok a monitoros irányítóval , meg amerre forditom ,arra mozdul a kép meg az irány , az már nem új ...a ps3-as dualshock3 is forgatva érzékelte az irányváltást a játékokban , mikor kijöttek vele.
    itt nincs mit szépíteni , a részényesek is érzik már a vesztüket..akik a sega-t egykor eltemették már készítik az ásóikat.
    szerencséje a nintendonak , hogy ott a 3ds , ami még hozhat vissza valamennyit a wii-u ra kidobott pénzből.
  • donceleger
    #27
    Ha nem tévedet a Call of Duty 6 az a Black ops! Mellesleg az is van wii-re.
    Prohardveren van egy minimális leírás a hardverről, hát nem az eddigi filozófiát követik a nintendónál. Állítólag brutál lett a vas, ezt alátámasztja az is, hogy nem csak 720p játékokat fog támogatni, hanem 1080p-t is! Ezzel pedig grafikailag is lenyomja az xboxot meg a play-t is.
  • donceleger
    #26
    Ha már úgysem tudsz leszakadni a casual témáról akkor remélem ez a videó egy kicsit elgondolkodtat! És remélem a hc gamereket is kiszolgálja!
    Ja és a U-val már nem csak az eladásban jobb a nintendo, mint a konkurensek, hanem hardverban is.
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LtpOx4QEfLg
  • Major
    #25
    Globálisan eladott, tehát már nem a raktárban csücsülő konzolok:

    1. Wii – 86.01 million as of 31 March 2011
    2. Xbox 360 – 55 million as of 4 June 2011
    3. PlayStation 3 – 50 million as of 31 March 2011
  • cateran
    #24
    A vgachartz szerint (tudom, nem megbizhato, mert nem teged tamaszt ala) WII-bol valamivel kevesebbet adtak el, mint PS3-bol es Xbox360-bol OSSZESEN! A heti top 10 worldwide eladott jatekokbol is 4 WII, 1 3DS, 1 PC, a maradek 4-en osztozik a 2 "hc" konzol...Az amerikaiban meg eppenseggel 6 ami WII..
    Ja, mondjuk hardverben meg mindig annyit adnak el belole, mint a masik 2-0bol osszesen..A top selling 2011 listan is 4 WII van (ebbol 3 az 1. 5-ben)

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jo esellyel teljesen igazad van...
  • mousee
    #23
    Kicsit belefolynék a vitába:
    Nagyon sajnálatos, hogy mostanában az az elterjedt, hogy egy játék akkor jó ha jó a grafikája... Mennyi szemét rókabőr játék jön jobb grafikával ki évről évre, amiből már a harmadik, de legkésőbb a negyedik rész után azt mondod, hogy unalmas szar. A játék is ipar lett, akárcsak a zene, a sablont nyomják ahelyett, hogy valami újat alkotnának. Régen hány olyan játék volt, ami mind a mai napig bele van égve az emlékekbe hogy mekkora volt? Hány gagyi grafikás régi játék szegezett napokra oda a gép elé? Én most szedegetem össze a kedvenceimet a régiek közül, ezres körül hozzád vágják a régi sirály játékokat, én pl múlt héten toltam fel az Imperium Galactica II-t, amíg betegszabin voltam, és hát.. nem nagyon tudtam felkelni a gép elől (shinariakkal nehéz szinten... ahh, na ez játékélmény :D).
    Az ömlengést félretéve:
    Én nem szeretem a konzolokat. Nem tudom megszokni a gamepados irányítást, a verekedős játékokon kívül szerintem semmire sem jók (ez szigorúan magánvélemény, bele ne kössetek), a stratégia és a kalandjátékok (akár rpg, akár mmo) az én világom (kivéve a japán szörnyűségek, mert attól a víz kiver), szóval nekem továbbra is a PC a favorit. Viszont ez a konzol elgondolkodtatott erősen. Ha jó árban lesz, és jó játékok jönnek rá (már pedig ha elterjed, akkor jönni fognak), akkor kell :)
  • sajtosnudli
    #22
    Ugye azt te se gondolod komolyan hogy F1-et jobb Wii-n játszani?:D A valaha volt egyik leggyengébb F1-es játék volt a 2009-es Wii-s változat és nem csak a grafikája miatt.
  • MacropusRufus
    #21
    Nem értettem soha ezt a vitát. Az PS3 és az Xbox nem egészen azt a területett fedte le amit a Wii. Ezzel nyert a Wii. Mind a PS3 mind az XBox ugyan azt tudja, picike eltérésekkel, ui. a Wii egy teljesen más, merőben más jákékirányítást és ezzel együtt más játékélményt adtott. Ez tette verhetetlenné. És bármennyire is hihetelten, de a grafika nem minden, igenis kellelnek jó játékok amik meg nem feltétlenűl járnak király grafikával, viszont olyan játékélményt adnak, hogy még legalább 10x leüll az ember játszani vele minimum.
    Sajnos új statisztikákat nem tudok, de
    2010. szept. 30-ig 75.9milliót adtak el Wii-ből
    2010. szept. 30-ig 41.6milliót adtak el PS3-ból
    2008. ápr. 18.24milliót adtak el XBox-ból.

    A forrás wikipedia. Mivel az XBox adatai 2 évvel régebbiek a többihez képest lehet duplázni nyugodtan, de akkor is uccsó.

    Ez a mostani konzol meg sztem marha jó. Ez elég komoly teret ad a játékfejlesztőknek, és eléggé szegényes fantáziára utal ha valaki azt hiszi, hogy akkor két képernyőn egyszerre fog ugyan az menni... Viszont simán lehet egy akármilyen játék kiegészítő képernyője, esetleg egyéb testre szabott vezérlést lehet elhelyezni rajta (hotkey) stb..
    Szóval egyetértek azokkal akik azt mondták, hogy ebből is kopy+pészt lesz mint a mozgáskövető rendszerből.
  • Etinger
    #20
    Szerinte az Xbox, PS3 nem tudott volna alapból egy olyan kis gépet piacra dobni már mikor kijöttek - egyből? Nem vagy naiv - érzem a hozzászólásodon - szóval te is tudod, hogy ez mind pénz... Tudták ők, hogy X évb és majd jön a Slim PS, Slim Xbox.. meg tudja tököm még mi.
  • Etinger
    #19
    Túl nagy mennyiségben vették a Wii-t ahhoz, hogy megállja a helyét az állításod, miszerint hogy az ősfanok vették volna főleg a wiit (mondjuk én spec az vagyok, de jó pár ismerősöm nem).

    Akárhogy is nézed, arattak, amit felesleges túlmagyarázni, a számok beszélnek helyettünk. Sajnos rengeteg gagyi is készült Wii-re, de játékélményben egyszerűen üt. Lehet minimal graf, de egyszerűen egy PS3, Xbox nem tudja hozni ezt a szintet. HC Gamernek titulálni magad manapság pedig legalább annyira ciki mint a "get a life" duma...
  • Etinger
    #18
    New Super Mario Bros, Super Mario Galaxy, Super Mario Galaxy 2, Wario Shake it!, Donkey Kong Country, Paper Mario.. ez 6 cím, mint Mario gyűjtő / fan, pont elég volt ahhoz, hogy megvegyem a gépet :)