97
  • NEXUS6
    #1
    Az elmúlt 5 évben akár káromkodásként is oda vissza röpködtek a megapixelek, meg a shéder művelet/sec-ek, amikor a PS meg az X tábor döngölte éppen egymást az agyagba.

    Ez meglehetősen szűkszavú nyilatkozat a gép képességeit illetően.
  • Major
    #2
    Hát ez az. Ez a gép semmiféleképpen sem nevezhető egy csodának, inkább csak felhozták a wii-t, olyan szintre amit már 5-6 évvel ezelőtt az xbox 360 és a ps3 is tudott. Ha be is indul, akkor sem látok sok sanszot neki, mivel 2014 környékén már biztosan lesz a PS-nél és az Xbox-nál generációváltás.

    u.i.: Voltak tévedések is, mivel sokan azt hitték, hogy a joy-stik akár kézikonzolként is használható lesz, de ezt a hírt a Nintendo cáfolta, én személy szerint nem sok értelmét látom, hogy kijelzőtt kapott az alap wii kar is.

    De, jöhetnek a kommentek. Ki, hogy látja?
  • morden
    #3
    Annak idején, a forradalmi vezérlés vitte a Wii-t nem a grafika, most csináltak egy jelenleg elfogadható konzolt, számomra túl bonyolúlt és érthetetlen vezérlésel. ( ha játszom akkor nem a kis képernyőn nézem a cuccot, hanem a rendes nagy képernyőn, és nem fogom nagyon váltogatni azt, hogy mit nézzek.)
  • donceleger
    #4
    Ahogyan eddig is, úgy most is, a sony meg az xbox másolni fogja a nintendot. Hiszen annak idején, amikor a pixel háborúk voltak, meg a hd stb..., a nintendo bemutatott egy wii készüléket 2006 környékén, és attól fogva ők uralták a piacot. Nem a tudás számított, hanem a játékélmény! És sokáig uralkodott is, mígnem a konkurensek is megalkották a saját mozgásérzékelős konzoljukat, kiegészítőjüket. Ebből a sony egyértelműen a nintendot másolta, az xbox pedig újat hozott, de sok hátránnyal. Egy előnyük volt, a jobb képminőség! Már akinek ez fontos volt egyáltalán.
    Mára érthető, hogy a nintendo is lépést tart. Így alkotott egy hd gépet ő is. Ugyanúgy mozgásérzékelőkkel, plussz az U kiegészítővel. Szerintem korrekt, és egy lépéssel megint csak a konkurensek előtt vannak. Ahogy a cikk végén is írták, várhatjuk a hasonló megoldásokat.
  • Zro
    #5
    Ez pl. arra lehet jó, hogy az adott játékhoz testre szabott vezérlőfelület kerül ki a kis lcd-re.
  • Skynet
    #6
    Elnézést de a nintendo nem a hc gamer réteget célozza sosem hanem a kiddy vonalat és a wii-vel főként a csoportos társas szórakozás vonalat...Ez jóval nagyobb réteg mint a HC réteg,ha a HC vonalat célozta volna mint a másik két konzolgyártó,sehol sem lenne a WII-vel.
    Sosem voltak a konkurensek elött,egyszerüen más a célközönség.
    Ízlések és pofonok van akinek ez a játékélmény de van aki inkább hány a 99. mario,kidikarus,zelda vonaltól...
    Hogy ez a konzol techben lehagyja-e a jelenlegi generációt...Azért még erősen kérdőjel,Nintendoék minden konzolnál erős ferdítésekkel kamuvideókkal és kamuképekkel jelentkeztek eddig, a mostani madaras techdemojuk is kb 5 évvel ezelötti színvonalnak még jólett vlna és talán egy régi xbox is lenomyta volna..
    A techdemonak beállított hc videó összeállítás pedig egy x360/ps3/pc játékvideókból összeállított valami volt.
  • Marko001
    #7
    Nem tetszik a controller formája, böszme nagy lett. Nem lehet valami kényelmes hosszú távon. Ez a kijelzős megoldás viszont marha jó kiegészítője a nagy képernyőnek. Pl.: inventory megjelenítés, meg plusz gombokat lehet vele megvalósítani, stb. Esetleg minigame-et a játékon belül. :)
  • Szecsi
    #8
    Ez a gep ephogy utoleri a tobbieket de ok is lepnek hamarosan, bar jo lenne tudni speckokat. A sajat kijelzos joy nem fog meg egyszerre 1 kepet nezek, max ha foglalt a TV akkor jo. Legalabb erre mar jonnek hardcore gamek is.
    A wii pedig a casual jatekosoknal volt slager, de a box beelozte ezen a teren is.
    Erdekes hogy a szerzok sem egyforman latjak, mashol lehuztak a gepet,a befeketetoiket sem kapraztatta el
  • Etinger
    #9
    Figyelj, az elmúlt években szarrá verte a Nintendo a mezőnyt, a PS3 és az Xbox360 alkotói azóta is csak pislognak, hogy alázhatott be ennyire egy ilyen egyszerű platform. Írták máshol is.. benne van a bukta lehetősége mint saccra 17 éve a virtualboy esetében, de egy Wii féle odabaszás is lehet a nagyokkal szemben. Az biztos, hogy a Nintendo kreativitásban magasan veri a mezőnyt. A grafika az szarabb... hát oké :)
  • Etinger
    #10
    Bocs, az előzőt nem feltétlen csak neked címeztem :)
  • Skynet
    #11
    "Figyelj, az elmúlt években szarrá verte a Nintendo a mezőnyt"

    Szarrá verte a mezőnyt KONZOL GÉP eladásban,játék eladásban nem.
    Casual és egyéb kiddytakony játékokban igen.
    Hc gamereknek szánt komoly akciójátékokban sehol sincs,és nem is lesz.
    A nintendonak is más a célközönsége, ahogyan a microfostnak és a sanyinak is.
    A sanyi és a mikrofost bepróbálkoztak a casual szemetekkel,elkezdtél elnyomni a wii-t..Most a nintendo próbálkozik be a casual szemetek mellett a hc gamer vonallal..Jópárszor megpróbálták,sosem volt ilyen téren sikeres,most sem lesz.
    A casual és kiddytakony vonallal viszont eladásban továbbra is a két konzolcég elött fog maradni,sokkal nagyobb ez a célközönség.
  • donceleger
    #12
    Jössz itt mindig a casual meg a kiddytakony játékokkal, de azért te is tudod, hogy nem csak ezek a játékok léteznek wii-re. És én sem a Mariora meg a Zelda-ra gondoltam.
    A hc gamereknek is volt/van egy két cím, amivel a wii-n is el lehet lenni. Ott vannak a Call of Duty-k, nemrég jelent meg a The Conduit 2. Én személy szerint gyűlölök fps-el játszani konzolon, mert számomra irányíthatatlan a két gombával a mozgás és szarrá lőnek mielőtt én egyáltalán becéloznám az ellenfelet. Havernak xbox 360 van és akárhányszor próbálkoztam vele, mindig ugyanezt állapítottam meg.
    Most Wii-m van, egyébként 2011-ben vettem, és nemrég szereztem meg a Call of Duty 3-at. Nem egy mai darab, de az irányítása sokkal élvezetesebb mint a gombákkal való szarakodás! Azóta pedig jött ki pár fps játék wii-re, újabbak és biztosan jobbak is. Úgyhogy nem csak mario meg zelda meg kiddy-k vannak.
    És akár tetszik, akár nem, szarrá verte a menyőzt wii és most is azt fogja. Ők voltak az elsők, akik mozgásérzékeléssel látták el a konzolt, a többiek pedig igencsak késtek vele, de már nem bírták tovább halogatni. A play Move-ja egy az egyben a wii-t másolja, ezt több helyen is lehetett olvasni.
    És ha a hc gamerek felemelnék a seggüket a kanapéról, akkor biztosan őket is érdekelné a wii újdonsága.
    Vannak még sport játékok is. F1, tennis, st... sorolhatnám. Ezeket is jobb mozgásérzékeléssel játszani.
    Még mindig a Wii a nyerő!
  • Skynet
    #13
    "szarrá verte a menyőzt wii"
    tetszik nem tetszik HARDVER eladásban verte csak szarrá és sacual/kiddytakony kínálatban. Minden másban alulmarad.
    Többször játszottam WII-n hc gamereknek kitlaált játékokkal,és egyéb "nagynevű" játékokkal....Számomra a "hagyjuk" kategória ahogy a legtöbb hcgamer számára is.
    WII a nyerő bizony! Csak nem akkor ha komoly akciójátékot vagy autóversenyt vagy bármi hasonlót akar játszani az ember.:)

    (Azon hogy F1-et mozgásérzékeléssel jobb játszani...Szakadok :DDDDDDD)
  • Major
    #14
    Azért azt se felejtsük el, hogy a WII megszületésében az is sokat vetett a latba, hogy előtte a Nintendo két konzoljával is bukott. (Nintendo 64, GameCube)
  • Etinger
    #15
    HC gamereknek az infúzió be van kötve... esélytelen olyan játékot készíteni amit nem lehet csak kizárólag ujjmozgással az ágyon fekve chipszet zabálva tolni :D
  • Etinger
    #16
    Jepp. És óriási buktájuk is volt, '94-ben a virtualboy-jal. De próbálkoznak, és ez a szép... hogy nem a bejáratott sablonos megoldásokra mennek rá. Mernek valami váratlant húzni.. ami ha bejön, akkor persze a többiek le is nyúlják szépen :)
  • NEXUS6
    #17
    Sőt Kóladutyihárom okostelóra is van, de azért az attól még nem lesz a hártkór csúcsa ugye?

    Ugyan ezt az irányítást megtalálod péesháromnál is, csak precízebben, és még grafika is van hozzá. És már asszem COD6-nál tartunk kb. Szal?

    És igazából a mostani Víjú is ugyan azt a filozófiát követi, kb ugyan akkora költséget jelentő hw-t raktak bele valszeg, mint az elődjébe. Csak akkor az új irányítás elvitte az egész bulit.

    Amúgy ez a hc-kezsuöl dolog szerintem nem állja meg a helyét. A Wii képességeihez képest mindig is túl volt árazva, a többiek meg hiába mentek kb ugyan arra az árszintre egyszerűen nem tudták befogni. Pedig ugribugriból, meg a netről letölthető gagyiságból azokon is Dunát lehetne rekeszteni, még sem tudták befogni eladásokban.
    Ha a kezsuölt úgy fogalmazod meg mint idióta vásárló, aki a pénzéért nem a legjobb képességű terméket veszi meg, hanem megy a divat után, akkor persze van kezsuöl.

    A Wii első időszaki eladásait szerintem egyértelműen a N ősfanok adták, akik következő konzolnak egy kulcstartós kvarcjátékot is elfogadtak volna, ha valami Zöldás, Donkis, vagy Márjós dolog van rajta. Aztán a dolog beindult, a divatos korházfehér dizájn, az, hogy igazi konzolt és nem egy erőművet akartak rásózni ezen a néven az emberekre, mint a másik két gyártó megtette a hatását. A mostani slim verziók még mindíg óriásiak a Wiihez képest. Ami kb a ciki kategóriát jelenti akkor, amikor a leggyorsabban fejlődő elektronikai szegmenst a netbookok, meg hordozható gépek jelentik.
  • Etinger
    #18
    New Super Mario Bros, Super Mario Galaxy, Super Mario Galaxy 2, Wario Shake it!, Donkey Kong Country, Paper Mario.. ez 6 cím, mint Mario gyűjtő / fan, pont elég volt ahhoz, hogy megvegyem a gépet :)
  • Etinger
    #19
    Túl nagy mennyiségben vették a Wii-t ahhoz, hogy megállja a helyét az állításod, miszerint hogy az ősfanok vették volna főleg a wiit (mondjuk én spec az vagyok, de jó pár ismerősöm nem).

    Akárhogy is nézed, arattak, amit felesleges túlmagyarázni, a számok beszélnek helyettünk. Sajnos rengeteg gagyi is készült Wii-re, de játékélményben egyszerűen üt. Lehet minimal graf, de egyszerűen egy PS3, Xbox nem tudja hozni ezt a szintet. HC Gamernek titulálni magad manapság pedig legalább annyira ciki mint a "get a life" duma...
  • Etinger
    #20
    Szerinte az Xbox, PS3 nem tudott volna alapból egy olyan kis gépet piacra dobni már mikor kijöttek - egyből? Nem vagy naiv - érzem a hozzászólásodon - szóval te is tudod, hogy ez mind pénz... Tudták ők, hogy X évb és majd jön a Slim PS, Slim Xbox.. meg tudja tököm még mi.
  • MacropusRufus
    #21
    Nem értettem soha ezt a vitát. Az PS3 és az Xbox nem egészen azt a területett fedte le amit a Wii. Ezzel nyert a Wii. Mind a PS3 mind az XBox ugyan azt tudja, picike eltérésekkel, ui. a Wii egy teljesen más, merőben más jákékirányítást és ezzel együtt más játékélményt adtott. Ez tette verhetetlenné. És bármennyire is hihetelten, de a grafika nem minden, igenis kellelnek jó játékok amik meg nem feltétlenűl járnak király grafikával, viszont olyan játékélményt adnak, hogy még legalább 10x leüll az ember játszani vele minimum.
    Sajnos új statisztikákat nem tudok, de
    2010. szept. 30-ig 75.9milliót adtak el Wii-ből
    2010. szept. 30-ig 41.6milliót adtak el PS3-ból
    2008. ápr. 18.24milliót adtak el XBox-ból.

    A forrás wikipedia. Mivel az XBox adatai 2 évvel régebbiek a többihez képest lehet duplázni nyugodtan, de akkor is uccsó.

    Ez a mostani konzol meg sztem marha jó. Ez elég komoly teret ad a játékfejlesztőknek, és eléggé szegényes fantáziára utal ha valaki azt hiszi, hogy akkor két képernyőn egyszerre fog ugyan az menni... Viszont simán lehet egy akármilyen játék kiegészítő képernyője, esetleg egyéb testre szabott vezérlést lehet elhelyezni rajta (hotkey) stb..
    Szóval egyetértek azokkal akik azt mondták, hogy ebből is kopy+pészt lesz mint a mozgáskövető rendszerből.
  • sajtosnudli
    #22
    Ugye azt te se gondolod komolyan hogy F1-et jobb Wii-n játszani?:D A valaha volt egyik leggyengébb F1-es játék volt a 2009-es Wii-s változat és nem csak a grafikája miatt.
  • mousee
    #23
    Kicsit belefolynék a vitába:
    Nagyon sajnálatos, hogy mostanában az az elterjedt, hogy egy játék akkor jó ha jó a grafikája... Mennyi szemét rókabőr játék jön jobb grafikával ki évről évre, amiből már a harmadik, de legkésőbb a negyedik rész után azt mondod, hogy unalmas szar. A játék is ipar lett, akárcsak a zene, a sablont nyomják ahelyett, hogy valami újat alkotnának. Régen hány olyan játék volt, ami mind a mai napig bele van égve az emlékekbe hogy mekkora volt? Hány gagyi grafikás régi játék szegezett napokra oda a gép elé? Én most szedegetem össze a kedvenceimet a régiek közül, ezres körül hozzád vágják a régi sirály játékokat, én pl múlt héten toltam fel az Imperium Galactica II-t, amíg betegszabin voltam, és hát.. nem nagyon tudtam felkelni a gép elől (shinariakkal nehéz szinten... ahh, na ez játékélmény :D).
    Az ömlengést félretéve:
    Én nem szeretem a konzolokat. Nem tudom megszokni a gamepados irányítást, a verekedős játékokon kívül szerintem semmire sem jók (ez szigorúan magánvélemény, bele ne kössetek), a stratégia és a kalandjátékok (akár rpg, akár mmo) az én világom (kivéve a japán szörnyűségek, mert attól a víz kiver), szóval nekem továbbra is a PC a favorit. Viszont ez a konzol elgondolkodtatott erősen. Ha jó árban lesz, és jó játékok jönnek rá (már pedig ha elterjed, akkor jönni fognak), akkor kell :)
  • cateran
    #24
    A vgachartz szerint (tudom, nem megbizhato, mert nem teged tamaszt ala) WII-bol valamivel kevesebbet adtak el, mint PS3-bol es Xbox360-bol OSSZESEN! A heti top 10 worldwide eladott jatekokbol is 4 WII, 1 3DS, 1 PC, a maradek 4-en osztozik a 2 "hc" konzol...Az amerikaiban meg eppenseggel 6 ami WII..
    Ja, mondjuk hardverben meg mindig annyit adnak el belole, mint a masik 2-0bol osszesen..A top selling 2011 listan is 4 WII van (ebbol 3 az 1. 5-ben)

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jo esellyel teljesen igazad van...
  • Major
    #25
    Globálisan eladott, tehát már nem a raktárban csücsülő konzolok:

    1. Wii – 86.01 million as of 31 March 2011
    2. Xbox 360 – 55 million as of 4 June 2011
    3. PlayStation 3 – 50 million as of 31 March 2011
  • donceleger
    #26
    Ha már úgysem tudsz leszakadni a casual témáról akkor remélem ez a videó egy kicsit elgondolkodtat! És remélem a hc gamereket is kiszolgálja!
    Ja és a U-val már nem csak az eladásban jobb a nintendo, mint a konkurensek, hanem hardverban is.
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LtpOx4QEfLg
  • donceleger
    #27
    Ha nem tévedet a Call of Duty 6 az a Black ops! Mellesleg az is van wii-re.
    Prohardveren van egy minimális leírás a hardverről, hát nem az eddigi filozófiát követik a nintendónál. Állítólag brutál lett a vas, ezt alátámasztja az is, hogy nem csak 720p játékokat fog támogatni, hanem 1080p-t is! Ezzel pedig grafikailag is lenyomja az xboxot meg a play-t is.
  • tibisan
    #28
    hamár így dobálóztok a számokkal , csak annyit még , hogy szintén vgchartzos példával énve tavaly karácsony óta 2-3 milliót adtak el (akkor volt 82-3 millión) fél éven belül wii-ből , ps3 és x360 ból meg 10-12 millóval többet (akkor voltak 41-2 millión)
    tehát mire kijönnek az új gépekkel a konkurensek (sony , microsoft)befogják érni a wii-t az eladásokkal..
    és nem is lehet a move-ra meg a kinectre kapható minőségi játékokra fogni a dolgot...csak ezeket alapból adják a géphez a boltban , mikor megveszi az ember.
    wii-s oldalrol nézve meg elfáradt a nintendo. semmi újat forradalmit nem tettek az új projectükhöz..ez már nem a mozgásérzékelésről szól , mint a wii-nél.
    az , hogy kamerázok a monitoros irányítóval , meg amerre forditom ,arra mozdul a kép meg az irány , az már nem új ...a ps3-as dualshock3 is forgatva érzékelte az irányváltást a játékokban , mikor kijöttek vele.
    itt nincs mit szépíteni , a részényesek is érzik már a vesztüket..akik a sega-t egykor eltemették már készítik az ásóikat.
    szerencséje a nintendonak , hogy ott a 3ds , ami még hozhat vissza valamennyit a wii-u ra kidobott pénzből.
  • tibisan
    #29
    ha hd dvd-s lesz , nem valószínű ,hogy vetekedni fog a ps3 bluréjes felbontásával
  • donceleger
    #30
    xbox-nak sincsen blu-ray támogatási, sőt, hd-dvd támogatási sincs, mégis dicsérik a gépet és összehasonlítják play 3-al. Ilyen alapon akkor a play3 a legjobb!
    De szerencsére a felbontás nem az optikai meghajtótól függ. Hiába blu-ray, ha csak 720p a felbontás. Az 1080p majdnem 2,5-ször nagyobb felbontást tud produkálni! És ez a nem mindegy!
  • Major
    #31
    Az optikai lemezkapacitás nem feltétlenül okoz minőségromlást. Emlékszek én még 5 cd-s Final Fantasy 11-re.
  • tibisan
    #32
    filmekre értettem a dolgot , mivel helyigényeségy 1080-as febontás , és oda bluréj kell már
  • Ecco
    #33
    Nem teljesen értem mi hogy van definiálva. Az számít hardcorenak aki hardcore játékkal játszik, vagy az aki hardcore stílusban? Az előbbi esetben hogy jön ez össze a konzolokkal, az utóbbiban meg nem teljesen mindegy, hogy valaki COD-dal vagy marióval tolja 24/7?
  • tibisan
    #34
    én meg a third partyval vagy kiakadva..
    most akkor a cod meg a multis össznépi vérfürdők számitanak annak , vagy az online szerü minél nagyobb a rakás címszóval bármi..
  • NEXUS6
    #35
    Persze, meg okostelóra is van COD6. De ezzel inkább csak azt akartam jelezni, hogy hc szinten hol is tart ez a műfaj.
    10-15 évvel ezelötti hc gáme, meg ott van a FB-n, mint partijáték. Szal a dolgok változnak.

    A PS2 2000-ben a technika csúcsa volt, 2005-ben meg a népkonzol kategória. A Wii megjelenésekor kb annyit vitt, mint az. És az emberek átlagelvárása grafika terén, technológiában kb ez volt. Az emberek nagyon jól elvoltak a Wii-vel, olyan apróságok kimaradtak persze az életükből mint pl. a Blu-ray/HD-DVD formátumháború. Ki nem xarja le, nem igaz?

    Az X360, meg a PS3 kezdenek szintén átmenni a népkonzol kategóriába, a Nintendo lépése tehát jogos és időszerű volt.

    Azért tegyük hozzá, hogy a PS3 és az X360 is megjelenésükkor 1-2 dologban már eleve elavult volt, vagy rövidesen az lett technikailag. Más kérdés, hogy a PC-kben hiába volt ott a vas már akkor is, ha senki nem használta.

    A videkarik tekintetében az X360 is 4 generációval van most lemaradva az aktuális PC hw mögött. Ha a WiiU-ban mondjuk 2X olyan erős HW-van, mint az X360-ban az azt jelenti, hogy egy átlagos PC GPU-van benne max, vagy még az sem.

    Amúgy a Nintendo veszélyes vízekre evez. A Wii hardvergyengesége ugyan is előny volt, senkinek eszébe nem jutott olyan pixelháborút folytatni, ami az X és a PS között volt. Azt lehetett mondani, nagy arccal, hogy a grafika természetesen gyengébb, de a játékélmény jobb. És ezzel nem lehetett vitatkozni, mert 1 az 1-ben ugyan azokat a játékokat pont a hw különbségek miatt nem lehetett átírni. Mindenki evidenciaként fogadta el azt, amit gyakorlatilag nem lehetett letesztelni, a mákostésztát nem lehet összehasonlítani a bécsi szelettel.

    Most viszont a gyengeség aranyossága már nem védi a Nintendót, ha pl az erősebb hardver mellett túl nehéz lesz programozni, portolni a játékokat, ami a PS3 hibája is volt, akkor hasonló küzdelemmel kell szembenéznie a Nintendo-nak, mint a Sony-nak is éveken keresztül.
  • tibisan
    #36
    a fejlesztési nehézségekkel nem igazán lehet gond , mert hasonlóak lesznek az alapok a wiiével , mivel kompatibilis a két rendszer..
    a wiire meg könnyebb volt fejlesztni , mint x360ra vagy ps3ra..
    az érdektelenség a veszélyes, mert az nem fog beruházni rá ,aki 6 évig nem tette meg a másik 2 konk. képpel..és ez a gép már nem fogja megfogni a gyerekes szülőket , mert nem nevezhető az e3-as bohóckodás után semmiképpen partykonzolnak vagy családi szórakoztató játéknak , eszköznek..pláne , ha mék 1 vagy több táblairányító kell beszerezni , hogy mindenki tudjon szórakozni..pénznyelő ez a gép , és ezt már a nintendo bennfentesei , akinek vesztenivalőja van már észre is vette ezt a bemutatót követő reakciókból , visszajelzésekből..
  • Goo
    #37
    Most tervezem egy másik konzol megvételét. Szerintetek ps3-at választok rosszul járok. Ezenkívül van egy wii-m. Azért kérdezem, mert olvasom a kommenteket. Köszi a segítséget üdv J!
  • Goo
    #38
    Wii u-t nem veszek, ha már ilyen rossz a híre. Én nem tudom, hogy ez a rossz hírkeltés csak itt van, vagy más országokban is. Én csak azt tudom, hogy ez az egész konzolháború reklám és marketingfogásról szól, semmi másról, de amiket itt is és máshol is olvasok elég aggasztó a nintendo esetében. Én csalódtam a nintendo-ban amiatt, hogy úgy tűnik mintha már kidobnák a wii-t. Mi lesz majd a wii u esetében, amikor pár év megint eltelik. Sony a legerősebb multi szerintem, így ez talán emiatt is szükségszerű odafektetni, mert ha ők is szívnak, akkor mi is megszívjuk, mint ahogy a N esetében igaz.
  • tibisan
    #39
    ehhez tudni kéne milyen tipusú játékok érdekelnek..
  • Goo
    #40
    A wii jó volt causális szempontból, akárki akármit mond. És a mario sorozat is az egyik legjobb a világon, aki szerintem ennek az ellenkezőjét mondja az szánalmas szerintem. A kérdés már nem is wii körül forog, hanem a wii utódjáról szerintem. A wii-n szerintem már fölösleges vitázni, nekem teljesen mindegy melyik legjobb, nekem az a lényeg, hogy amit veszek az jó legyen.