83
Sajátos műfajú TPS a Robot Entertainmenttől
  • Kheled
    #83
    Üdv!
    Olyan gondom lenne, hogy amikor bal klikkel használom a számszeríjat vagy épp a kardot, folyton átvált csapdára, sokszor volt hogy ez miatt halltam meg szinte,mert nem váltott át a fegyver, ezt miért csinálja? Olyan mintha a görgőt használnám (gyors csapda kiválasztás), de hozzáse nyúlok,csak bal egérgomb.
    Köszi
  • JokerX23
    #82
    Szevasztok :D
    most nemrég kezdtem el játszani a 2. részével és szeretném Coop-ba is tolni de sajna kellenek hozzá barátok de senkit se tudok felvenni :SS ezért aki akar az vegyen fel.: No. [23] Szpáj . :DD
  • szobipeet
    #81
    Van már megoldás a coopra? Nekem steamen nem sikerül barátot felvenni. Hogy kell?
  • Guren
    #80
    ennek kiegészítőnek kellett volna lennie, nem második résznek. kicsit fel is basztak, mert az első részt előrendeltem. ezt már csak leárazáskor veszem 2 euróért.
  • Maxtreme
    #79
    nem azt mondom, nekem is tetszik. Csak kicsit több változtatást vártam. :)
  • AnarchoiD
    #78
    Nekem teljesen bejon, uj mapok uj skull rendszer uj kari .. nagyon allat

    +mostmar akar kinezetre is elbaszhatod a sok skull -t ;)

  • Fpocok
    #77
    APA FOLYTATÓDIK!
  • zorrobomber
    #76
    nincs mit :D
  • Maxtreme
    #75
    hát kössz :D
  • zorrobomber
    #74
    van benne coop
  • Maxtreme
    #73
    Nem rossz, csak totál ugyanaz mint az első. :)
    Kicsit azért csiszolhattak volna rajt.
  • mnorbi
    #72
    nekem azt irja a steam hogy nincs subcription , pedig bevagyok jelentkezve
  • Csokis
    #71
    Elérhető a második rész demója!
  • Guren
    #70
    durván leárazták steamen, vegyétek.
  • Mr_no_NaMe
    #69
    Sziasztok! Van valami megoldás arra, hogy ne legyen kripta sötét a játék? Bármit állítok az nvidia panelen, a játék le se szarja, és baromi sötét az egész, alig látok valamit. Mi a teendő?
  • zorrobomber
    #68
    nem tudom, engem a Magicka inkább idegesített :) Sanctum meg teljesen casual és abszolút nem kompetetitív, még csak nem is nézi hogy melyik tornyot melyik játékos építette, csak a fegyver killek látszanak külön
  • Smithwarden
    #67
    Direkt poenosra megrajzolt casual jatek, amivel nem kompetitiven nyomjuk haverokkal (mint pl valamelyik multi FPS-el warozva), hanem csak jot "okorkodunk" neha coopban.
    Sanctum nem annyira vicces/fun kategoria, mint peldaul egy Dungeon Defenders vagy egy Magicka.
  • zorrobomber
    #66
    öö, mi az hogy fun kategóriás? a Sanctum is tower defense
  • csoli31
    #65
    OFF.
    Akkor ajánlom neked aDungeon Defenders nevű játékot.
  • Smithwarden
    #64
    Koszi a tippet, nem rossz csomag.
    Viszont maradok inkabb a fun kategorias defense jatekoknal. :)
  • zorrobomber
    #63
    FYI
    http://www.indieroyale.com/
    ebben a pakkban most benne van a Sanctum, amiben van coop
  • Smithwarden
    #62
    Majd a coop/multi DLC fog erdekelni, ami lehet mar csak Orcs Must Die 2 neven fog valamikor megjelenni.
    Na akkor majd megveszem a gamet, ugyanugy ahogy a Dungeon Defenders-t, mert haverokkal az igazi fun az ilyen tipusu game igazan.
  • Guren
    #61
    kijött az első dlc

  • Serpa
    #60
    gondoltam egyet és kiprobáltam a demot, azóta odáig jutottam, hogy a teljes játékkal játszom.

    10/10-es játék lenne, ha legalább egy coopot belepakoltak volna, ami adná magát ebben a játékstílusban; de így "csak" 9/10 :)

    alig lehet abbahagyni ezt a játékot, szinte magába szívja az embert.
    néhány pályát tervezek, hogy végigviszem, aztán 5-6+ lesz belőle.
    (a pályák újrajátszása is élvezetes az elsőre nem használható csapdák alkalmazásával és nem utolsósorban a teljes koponya-gyűjtemény miatt)

    az a lengő-buzogány, valamint a plafonra rakható prés durván tud pusztítani, ahogyan már írták előttem, azok alá a "fejlesztett" kátrány és tömegsír lesz ott.

    érdemes a demot kiprobálni, abből le lehet szűrni mit kap az ember.
  • Was
    #59
    Hát ez jó cucc volt. Hardon már nem folytattam, eléggé bedurvult (nekem legalábbis)
  • Richardix
    #58
    A plafon-buzogány lehet hogy kevés helyre rakható, de már 1 darabbal is őrületes pusztítást végez. Egyébként én azért is részesítem a lassítókat előnyben a tüskés csapdákkal szemben, mert a lassítóknak nem kell újratölteniük, így minden egyes orkot belassítanak. Azt mondtam, sok íjászt használok, pontosítanák, maximális mennyiségű íjászt rakok le, amik tüzes nyilakkal szétalázzák az orkokat. A barikádhoz hozzá se nyúlnak, amíg van alternatív útvonal, és a drágaságára csak annyit, 1500-2800 pénzből általában le tudom zárni a nem kívánt útvonalakat, ez jóval olcsóbb, mint kicsapdázni azokat is. A varázskártyáknál én mindig a csapdákat fejlesztettem, így sokkal gyorsabban szereztem a pénzt, és az íjászaim is fenyegető tűzerővé válnak. A lassítók közé néha lerakok tüskés, vagy lávacsapdákat is, de az íjászok miatt gyakran el sem érik ezeket :D Fali csapdaként kizárólag tüskefalat használok, azt is többnyire úgy, hogy szemből, és ne oldalról csapjon le az orkokra. Egyébként a 2 oldalra lerakott tüskecsapda is hasznos tud lenni, ha nagyobb mennyiségű ork, vagy pl ogre kerül közé, de ez tényleg luxuskategória.
  • Pio
    #57
    Naja, ezt azért azonnal nem lehet megcsinálni a meccsek elején... :(
  • ratgab
    #56
    Ezt nem is próbáltam! Jól hangzik, de akkor is drága a barrikád.
  • Pio
    #55
    Én a hagyományos Tower Defense-ekből megszokott dolgot csináltam, vagyis barricade-okból építettem egy cikkcakkos útvonalat, amit természetesen minden ellen követ is, mint a kisangyal, mert barricade-ot csak akkor vernek szét, ha nem tudják kikerülni. Így pedig a falra szerelt pengék iszonyatos pusztítást tudtak végbevinni, hisz pont az a hátrányuk, hogy csak 1 egységnyit támadnak nem jelentett semmit, mert mindig minden ork elment előttük.
    Alájuk pedig lassítócsapdát és/vagy lassítóvá fejlesztett tüskét pakoltam, az egész rendszerrel szembe pedig leraktam pár íjászt.
    Szerintem ez a megoldás egy kicsit túl erős is lett, még csak nem is fenyegetett soha annak a veszélye, hogy kitörjön az ellen.
  • ratgab
    #54
    Már végigértem, a következők válltak be.

    Eleinte: Alap "szöges" csapdát használtam, majd azt később felfejlesztettem és igen sokáig használtam.

    Lezárni a folyosót nem nagyon tudod, mert előbb utóbb mindenhol áttörnek.
    Lassító csapda szerintem totál haszontalan, mivel a szöges fejlesztése lassít is. Nyílakat kilövő még hatásos, de érdemes egymás után pakolni őket(egymással szemben szerintem nem jó). Továbbá ennek van az egyik legnagyobb hatószöge.

    Ha van magmakamra vagy valami szakadék a környéken, akkor az orkkilövő csapda és a falból kicsapodós és ellökős is csodákra képes.

    Mobile Ballista repülő és gyalogos ellent is lő, később must have.
    Íjásszokat mindig sokat használtam, eléjük raksz egy jó nagy csapdasávot (alapcsapda, később lávás, majd a gombás is nagyon jó tud lenni).

    Íjászokat lehetőleg valami magaslatra érdemes helyezni, ahol nem esik útba az orkoknak (gnollok amúgy is előszeretettel mennek rájuk vadászni, de ezt egy kardos katona elhelyezésével elég jól lehet kompenzálni).

    Levegőből logó buzogány, plafonról lecsapodó orkösszenyomó haszontalan, egyszerűen túl kevés helyen lehet őket használni.

    Ha közel van az ork kapuhoz a Rift még egy decoy bábú is hasznos lehet, gnollok és az ogrék előszeretettel nekiállnak csépelni.

    Lassító csapdát, battlestaff-t, plafonra szerelhető csapdákat a mobile ballista kivételével, falból kicsapódó fejszés csapdát, barrikádot (ezt kb. 2 perc alatt szétcsapják, terelni lehet jó, de arra meg drága). nagyon ritkán használtam, nem válltak be.

    Összességében: ork kapuba csapda (eleinte szöges, később magma), az útvonalak telirakva lehetőség szerint szöges csapdákkal, taposóval és nyílkilövőkkel (jóval később a daráló csapda is nagyon eredményes tud lenni, mivel beszívja az arra járókat még messziről is). Emelvényekre annyi íjjász amennyit csak a pénzemből tudtam venni, rift elé annyi közelharcos amennyit tudtam venni.

    És nem utolsó sorban, mikortól megszerzed a Weaver-eket varázskártyára mindig raktam annyi pontot, hogy 33%-al több mannám és 33%-al több sebzésem legyen a 3 varázslatra
    (tűzlabda, nem rossz nem rossz, de nem sokat használtam,
    fagyasztás, igazi jolly joker, mindent fagyaszt kivéve a fagy ogrékat, szálló ellenfelekre instant death, magma ogréra igen pusztító, gnollok legjobb ellenszere, ahogy a páncélos ogrékat is igen szereti.
    Villám, igen nagy instant kedvenc lett, instant öl alap orkokat, de nem 1-et, hanem 5-öt egyszerre, fejlesztve még talán többet is... Beállsz a rift elé, ahol töltődik a mana és bármennyi jöhet. Amúgy a hit and run taktika bevállik, mana elpuffogtat átvált számszeríjra osztja a fejeseket, míg a mana feltöltődik, ezután kezdeni az eljéről.
  • Richardix
    #53
    Amúgy ti milyen taktikákat szoktatok használni? Én lezárom a folyosókat úgy, hogy minden ork egy útvonalon menjen, amit jórészt lassítókkal és íjászokkal (meg a helyzethez illő egyéb csapdákkal) spékelek ki.
  • G.I.JOE
    #52
    A 280.26-os bugos, rakj fel eggyel régebbit, vagy újabb bétát.
  • Vincentcloud
    #51
    Nekem is csinálta ezt egy darabig, de az új driver megoldotta.
  • Gerisone
    #50
    áááá féltem h ezt mondjátok
  • Optimus Prime
    #49
    Egy próbát megér, hogy feltedd a legújabb béta drivert, ha az se akkor lehet tényleg hardverhiba.
  • bajgunar
    #48
    Háát az sokminden lehet! De legfőképp VGA hiba! Nekem pl az volt! Azonnal gariztattam!
  • Gerisone
    #47
    Halli! nekem ezt irja ki! ez miért van?
  • Optimus Prime
    #46
    Nálam csak szaggatott mikor max grafikára és AA-ra akartam tenni. A demó, de nekem júniusi driver van fent.

    Ritka beteg játék, főleg hogy nem bírom a fantasy, de ebben a stílusban szórakoztató. Főleg, hogy a főhős egy igazi [i]jerk[/!i], ahogy táncol a pálya végén. xD

    Kell egy banner a topicnak, mert összeütök valamit.
  • Guren
    #45
    a 10. pályától kezd érdekes lenni. nehéz észrevenni a tömegben a gnollokat, azok meg rendesen meg tudnak szívatni :(
  • Guren
    #44
    na, kijött steamen is.