9168
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • TDC Geronimo
    Egyre jobban megy smash. Unlockoltam king DDDt meg luigit. Ezek szerintem S tier karakterek, mert marha jól megy velük :D
  • Negritis
    kaptam még 1 set joy-cont karácsonyra

viszont ez is szürke, szóval jó lenne valami "skin"t rátolni
    valakinek ötlet?
  • Negritis
    végre :D

• Kongy
    Mario + Rabbids 20 euró most az eShopban.
  • Negritis
    én Arekkz-t szoktam nézegetni
    MH:W miatt találtam rá, de overall elég skilles játékos

valamint hálisten MvG visszatért és most épp Smash-t tol

bár közölte ha jön Sora (aminek sokan örülnének) akkor megeszi a gamecard-t és ráhagyja :D
  • Pio
    Wow, gratula hozzá! :)
  • Negritis
    nice, remélem a gyűrű már meg volt :D
  • foxxi

Párom ajándéka karira
  • Negritis
    nem lehet ez az input lag annak a hozománya hogy most wireless controller van a korábbiakkal ellentétben?
  • Negritis
    Nintendo UK

Verified account

@NintendoUK
    13m13 minutes ago
    More
    Explore the Wyoming wilderness with only the voice on the end of a handheld radio to keep you company in Firewatch, out now on #NintendoSwitch #eShop
  • Pio
    Én nem tapasztaltam ilyen problémát, biztosra veszem, hogy nem különösebben rossz e tekintetben a játék.

Redditen hirtelen ezt találtam, ami nagyjából ugyan ezt írja le:

To put this in perspective actually what he measured is around 5-6 frames of input delay which is quite fine, around or even a bit better than the average input delay of fighting games nowadays.

Just prior episodes (especially the first 2) were so damn good and above the average. But this is a tendency, modern fighting games usually have a bit higher input lag than their predecessors.

I assume there is some technical explanation for this, I would assume it is somewhat related to the better graphics, more effects, wireless controllers, absence of CRT monitors, but I am just guessing, maybe someone can help us out with this.

Edit: some example I've found on the internet, note that it varies from patch to patch, from platform to platform, I wanted to collect some data with video proof:

Street Fighter V - 7.3 frames https://www.youtube.com/watch?v=Uk5n-xOD2vU
    Mortal Kombax X - 6.4 frames https://www.youtube.com/watch?v=_MeDCSflnwc
    Marvel vs. Capcom Infinite - 6 frames https://www.youtube.com/watch?v=444mtzp4MtA
    King of Fighters XIV - 6.4 frames https://www.youtube.com/watch?v=2sSJFoxneq4
    Tekken 7 - 4.8 frames thanks to a patch, originally was 7.7 https://www.youtube.com/watch?v=APfQVCu9R2M

Alatta kommentekben írogatják, hogy sok játékban patchelgetik, javítgatják, de nagyjából ennyi az átlagos érték, illetve írják, hogy minél puritánabb kinézetű egy játék általában annál alacsonyabb számot tudnak elérni, továbbá azt is írja valaki, hogy ez részben tudatos design döntés is a fighting game fejlesztők részéről az online elterjedése kapcsán, mert online-ban egy ilyen input lag jól elfedi a network delay-t a 2 user közt és single playerben is ezt az input lagot hagyják azért, hogy konzisztens legyen a játék single- és multiplayer módja.
  • TDC Geronimo
    Én nem vettem észre. Azt mondták korábbi részekhez képest magas. Azokkal nem játszottam
  • SlickAdam
    input lag nem veszes? mintha azt mondtak volna, hogy tul magas.
  • Pio
    Nagyon ajánlom ZeRo csatornáját, profi játékos és csinál sok oktatóvideót is. Néha elmegy nagyon profi szintre, de sok számunkra is hasznos tanácsot is ad. Amúgy a streamjeit is ajánlom, én őt szoktam nézni, nem laggos és a héten jött egy patch, amiben optimalizáltak a lentebb kitárgyalt matchmakinges dolgon is, én a patch óta gyakorlatilag sose kerültem olyan meccsre, ami érdemben eltért volna attól, amire eredetileg jelentkeztem.
  • TDC Geronimo
    Na ez a smash nagy királyság. Első smashem, első pár óra elég keservesen telt, aztán átraktam irányítást és 1-2 óra alatt muscle memoryba is volt az egész. Most már jóval jobb :D
  • Negritis
    Bethesda

Verified account

@bethesda
    Follow Follow @bethesda
    More
    #DOOM for #NintendoSwitch has been updated with a new patch adding performance enhancements and video capture!

• Pio
    Ha már a UK számokról megemlékeztünk itt vannak a japán számok is. Igaz egyelőre előzetes adatok, de úgy néz ki, hogy 1,3 millió fogyott a játékból, amivel a Pokémon szériát nem számolva minden idők valaha volt legsikeresebb Nintendo játéka azon a piacon.
  • Pio
    "When I picked these up the person at the register asked if "the kids would enjoy it". I said yes. There were no kids, just 8 adults having a good time." :D

• Pio
    Huhh, látom nagyon belelovalltad Magad... Óvatosan jegyzem meg, hogy ez amúgy nem Nintendo játék, hanem Bandai Namco. :)
  • TDC Geronimo
    Tegnap néztem liriket 6 órán át ahogy tolta és förtelem volt. Ráadásul neki még lan adaptere is van

A másik meg igen a rendes 1v1 hiánya. Teljesen idióták dolgoznak nintendonál, akik ezekért az online dolgokért felelősek komolyan mondom. Az hogy nincs rendes 1v1 de még online tournament sincs csak CPU val meg local... 2018 van nintendo ébresztő
    Utoljára szerkesztette: TDC Geronimo, 2018.12.09. 21:00:52
  • Pio
    Azért ne vegyél ám szó szerint mindent, amit felkap a reddit... a "rakás szar"-tól rendkívül messze van ez, mentem olyan 30 meccset, smooth, stabil volt 4személyes módban is, egyetlen meccsben volt komolyabb lag összesen, ott ki is esett az ellenfél végül.

Ami valóban probléma az az, hogy kismillió paramétert beállíthatsz arra, hogy milyen meccset szeretnél keresni és mivel több tízezer variáció lehetséges, ezért nyilván nem fog ugyan olyat találni, mint amilyenre bejelentkeztél, szóval megpróbál ahhoz kötelit keresni. Na és ezen a rendszeren nem ártana még finomítani, súlyoznia kéne a feltételeket, mert azt, hogy a meccs 3 vagy 4 perces valószínűleg könnyen elengedi az ember, azt viszont, hogy 1v1 vagy 4 fős FFA már nem, viszont a rendszer látszólag egyforma súlyozással kezeli ezeket a paramétereket és gyakran nem olyan játékmódban kötsz ki, mint amit beállítottál preferáltnak.
    Ez amúgy elsősorban a kompetitív embereket zavarja, akik a játékot a randomot minél jobban kizárva, kompetitív módon, 1v1 módban szeretnék játszani és szerintem kéne nekik csinálni egy külön módot akár külön ranking rendszerrel is, ahol csak itemek nélkül 1v1 megy (mint a Wii U-s Smashben).

Amúgy van egy lobbyrendszer is, ott viszont olyan lobbyra jelentkezel be, amilyenre akarsz vagy kreálhatsz saját lobbyt, annyi, hogy ott mindig egy meccs megy, a többiek pedig nézők, illetve ahogy néztem ott nincs ranking.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.12.09. 20:43:25
  • TDC Geronimo
    Ja csak kár hogy nintendo már pénzt kér az onlinért és egy rakás szar még mindig. Reviewk bezzeg ezt nem említik meg, mert azelőtt jöttek mielőtt aktiválták volna az onlinet...
  • Pio
    Teljesen megérdemelten ilyen sikeres, ez a játék valami elképesztő. Azt se tudom, hová kapjam a fejem közben, annyi minden van benne.
  • TDC Geronimo
    Super Smash Bros Ultimate breaks franchise records to become this week's No.1 UK boxed game.

It is the fastest-selling Nintendo Switch game released so far, eclipsing the combined launch sales of Pokémon: Let's Go Pikachu and Pokémon: Let's Go Eevee.

The game's launch sales are 302 per cent higher than the numbers achieved by Super Smash Bros for Wii U and they're 233 per cent higher than Super Smash Bros for 3DS. Launch sales are also 62.5 per cent higher than the Wii game Super Smash Bros Brawl. All of which means Ultimate is the fastest-selling Smash Bros game in the franchise's UK history.

It's worth noting that the sales only include physical numbers, so digital downloads of Ultimate have not been counted.

wow...

Kedden jön enyém
  • Maala
    Én még főleg a World of Lightot tolom, és nincs annál kielégítőbb, mint hogy a sok-sok próba után (mert ugye más karaktereket is illik tanulni) megunom, kiválasztom Kirby-t, és egy kalapáccsal kiütöm az ellent a picsába :-D
  • Pio
    Idei talán kedvenc indiemhez a The Messengerhez jövőre jön ingyen DLC. Tényleg nagyon ajánlom a cuccot, nagyon remek alkotás és hogy nem csak a levegőbe beszélek a The Game Awards-on megkapta az év legjobb indie debütálása díjat (elsőjátékos fejlesztőnek járhat).

• Pio
    Azt pletykálják, hogy day 1 kétszer olyan jól fogyott USA-ban, mint a Pokémon, szóval úgy fest elég sokan voltak így ezzel... :)

Nálam a Melee volt az utolsó, amivel játszottam és a 3DS-es rész demóját is megnéztem, szóval nekem is javarészt új az egész és csak ámulok és bámulok, hogy milyen elképesztő mennyiségű tartalom van a cuccban.

Az egyetlen dolog, amin szerintem csiszolhatnának az a matchmaking. Mondták is és érthető, hogy sok paraméter van, ezért nem úgy építi a meccseket, hogy mindenki ugyan olyan beállításon legyen, de azért súlyozhatná a kritériumokat, például az biztos nem sokakat zavarna, ha 30 másodperccel hosszabb meccsre kerülnek be, de az azért eléggé zavaró, hogy valaki 1v1et akar menni, aztán valami teljesen mást kap.
  • Pio
    Nem tudom erről a cuccról hallottatok-e már, de nagyon jó kis artsy cuccnak tűnik, IGN podcastben pedig megerősítették, hogy valóban az, az év egyik legjobb indijeként emlegették ketten is, igaz még nem értek a végére. Jövő csütörtökön érkezik.

• Negritis
    lehet hogy a mutant year zero is jön
  • Maala
    Akkor már hárman veszítjük el tőle a szüzességünket. :-D
  • Negritis
    lényegében nekem is első :D
  • TDC Geronimo
    Megrendeltem én is keddre jön. Első smashem lesz, de twitchen nézem nagyon tetszik
  • Maala
    Jött reggel az e-mail, hogy "beszállító miatt késik a szállítás hétfőig"... kompenzációként kapsz xy-t, ha bejössz érte ma vagy holnap. Itt egy WTF-ot megeresztettem. :-D

Felhívtam őket, mondták, hogy mehetek érte ma személyesen, az e-mail csak a futárosoknak szól.

Aztán jött a 2. e-mail, hogy várják a személyes átvevőket holnap... :-D

Mondtam szarok bele, elmegyek érte, max üres kézzel jövök haza. Pár perccel boltba érkezés előtt jött a mail, hogy "mehetek érte átvenni" :-D
  • Pio
    Na, mesélj! Nagyon jól néz ki a pakk. A játék meg elképesztően tartalmas, annyi menüpont van benne, hogy már a menürendszerben navigálás is egyfajta minijáték... :D
  • Negritis
    én steelbook-t kaptam a VJB-től a notesz mellé :D
  • Maala
    Én meg mindjárt. :-D

Bár amit a konzolokszervize ma leművelt, az fél szívinfarktust okozott. :-D
  • Negritis
    Nintendo UK

Verified account

@NintendoUK
    17m17 minutes ago
    More
    To improve your experience, we are temporarily taking Super Smash Bros. Ultimate’s network services offline between 15:30 and 16:00 (UK time), including Online Play. We apologise for the inconvenience and thank you for your understanding.

-
    én sajnos csak karácsony után tudom belevetni magam
  • Evoluti0N
    Gondolom a kalózos részt. Az AC része a játéknak szokásos AC volt. Van, aki szereti, van aki nem. A kalózos része azonban fenomenális.
  • SlickAdam
  • SlickAdam
    az a kalozos? mit faltal rajta annyira? :D