9164
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Pio
    Amúgy ennek is megvan ám a mélysége, ha a postgame-et is végig akarod vinni és főleg ha nekiállsz pvp-zni, ott velem is feltörlik a padlót a profi arcok. :D
    A sztori könnyű, az elején tényleg túlságosan is az, főleg, ha grindelsz. De ez igazából az összes résznek felróható, X-el és Ultra Sunnal elég sokat játszogattam előző évben 3DS-en, ott se nagyon lehet megakadni, pláne, ha néha grindelget az ember.
    Ezek a Pokémon játékok szerintem mindig arról szólnak, hogy elkap ez a loop és azon kapod magad, hogy X órája hajkurászod a dögöket, mert "Szerezd meg mind!". :D
    Azért mindenképp adj neki szerintem egy esélyt, mert megérdemli. Én Nintendo játékokat sose szerettem streamen nézni, a mai napig nem szeretem, valahogy úgy nem jön át (számomra) a lényegük.

Miket vettél még mellé?
  • SlickAdam
    jo, oke. ha nem az ezt megelözö reszek fenyeben nezem es elfogadom, hogy ez tenyleg NAGYON piciknek keszült, akkor valoban nem rossz.
    igen, mindegyik resz egyszerü, de ez kabe faék szint. tisztessegesen leültem es 55 colra kirakva, odafigyelve neztem belöle majd 2 ora walkthrough-t YT-on es haaaat...
    erdemes belekukkantani pl egy ... ööö ... Pokemon Black & White (NDS) videoba. valtozatos helyszinek (rendben, tudom a Let's Go egy remake, nem adhattak hozza uj szakaszokat, de na....), sorozaton belül "nehez" harcok, kimondottan jo sztori, ...

szerk.: DE! 2-t fizet 3-at kap akcioban ezt valasztottam harmadiknak. jövöheten megjön es valszeg felbontom. remelem megvaltozik a velemenyem, bar nem hiszem, hogy sajat iranyitastol felulirodnak a yt-on latottak.
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2018.11.29. 22:43:16
  • Pio
    Igen, a 8 pont az nem számít igazán nagy kritikai sikernek, mert azért felfele torz a pontozási skála, 5 pont alatt nem nagyon vannak számontartott játékok,
    A 8 pont az inkább ilyen korrekt alkotás, szerették a kritikusok, semmi kiemelkedőt nem mutatott fel, de tisztességesen össze van rakva és a Pokémonok általában pontosan ilyen játékok, nem forradalmasítanak semmit, járják a saját maguk által kitaposottutat.

Ez a rész most kapta nagyon a rajongóktól az ívet, lehet erre gondolt SlickAdam is, de ez őszintén szólva nem is magának a résznek szólt, hanem annak, hogy ez egy remake és nem egy új generáció. Meg a Pokémon GO-s irányításnak, amitől amúgy én is tartottam, hogy hülyeség lesz, de amúgy tök jól sült el (és handheld módban elkerülhető annak, akit zavar).

Nekem egyetlen problémám van a játékkal, hogy TV módban nem tudom pro controllerrel irányítani, de még 2 fél joyconnal se, nekem fura fél képzzel irányítani, még most is szokatlan, pedig van már vagy 20 órám a cuccban. Valahogy emiatt handheld módban jobban esik játszani vele.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.11.29. 22:37:07
  • Maala
    10-ből? :-D És az nem nagy siker? :-D
  • Pio
    Mert amúgy úgy gondolod, hogy rossz lett az új epizód? Én úgy látom eléggé lelkes mindenki, aki játszik vele. Szerintem is teljesen méltó feldolgozása a Yellownak. Pokémonok általában nem nagy kritikai sikerek, ilyen 8-9 pontos cuccok szoktak lenni.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.11.29. 22:25:53
  • Pio
    US piacon összesen eddig. Nagyjából kalkulálható ebből amúgy, hogy olyan 800k fogyott black friday időszakban.
  • SlickAdam
    ha nem toltak volna el jövöre, iden a Yo-Kai 4 Switch-en sztem agyonverte volna a Pokemon-t head-2-head japcsiban
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2018.11.29. 22:03:32
  • Negritis
    jah csak a LG P/E elvileg nyugaton fogy jól míg a 3DS eladások japánban ugyanannyit hoztak mint japánon kívül
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2018.11.29. 21:56:09
  • SlickAdam
    eszmeletlen mennyi pokemon fogy minden evben.
    es ugy tünik teljesen mindegy, hogy jo-e az uj epizod
  • Maala
    Összesen eddig.
  • Botond #8832
    8,2 millió switch fogyott a fekete péntek napján? 22 millió 3DS? Vagy rosszul értelmezem a lentieket?
  • Pio
    Igen és az volt a lényeg, hogy ha beregisztráltál az oldalra, megadtál egy számlaszámot és betetted vagy a csatornád egészének vagy az egyes videóknak a linkjét, akkor azok után megkaptad előbbi esetben 70, uóbbi esetben 60%-át a bevételnek, a többit behúzta a Nintendo. A logika emögött valami olyasmi volt, hogy a Nintendo dolgozott a terméken, aminek a segítségével Te műsort csinálsz, ezért osztoztok a bevételen, ami persze eleve kikezdhető logika, hisz a konzolt, játékot megvetted, akkor már fizettél a Nintendonak.
    De a probléma nem is ez volt igazából, hanem az, hogy a jutúberek jelentőssége látványosan megnőtt, komoly marketing tőkét képviselnek, amit ráadásul ingyen csinálnak. Az egy nagyon érdekes kérdés, hogy mennyi bevételt termelt a Nintendonak a claimelés, amitől ezzel teljes egészében el fognak esni és hogy ezt kompenzálja az ilyen módon nyert extra reklám.
    Szinte biztos vagyok benne, hogy anyagilag ez egy minuszos húzás a részükről, rövid távon mindenképp, de pont most tehetnek meg ilyesmit, amikor amúgy jól megy a szekér és nem ezen fog múlni a negyedéves üzleti jelentés.

A filozófiai jelentősége viszont szerintem elég nagy a változásnak. Teljesen egyértelmű volt, hogy a Nintendo of America, Europe, UK már rég meglépte volna ezt, de az anyacég ragaszkodott a korábbi elvekhez. Úgy néz ki, hogy az új vezetőség nyitottabb a trendekre és hallgat a cég nyugati ágainak javaslataira is, aminek a hiánya eddig eléggé jellemző probléma volt a Nintendo működésére.

Féligmeddig ide kapcsolódik, hogy többek közt miért is merik most meglépni, hogy elengedik ezt a bevételt, hogy US piacon különösen erősre sikeredett a Black Friday időszak:
    - $250 millió értékű termékértékesítés
    - Switch eladások 115%-al nőttel a 2017-es hasonló időszakhoz képest
    - ezzel a Switché lett a legsikeresebb black friday a cég történetében (eddig a Wii-é volt)
    - az adott időszak legjobban fogyó video gaming terméke volt online az Adobe Analytics szerint
    - több, mint 1 millió first party játék fogyott, 78%-os yoy növekedés

overall US:
    - Pokémon 1,5 millió felett
    - Super Mario Party 1 millió felett, a sorozat legsikeresebb darabja
    - Switch 8,2 millió felett
    - 3DS 22 millió felett
    - SNES classic 2,5 millió felett
    - NES classic 2 millió felett

Japánban pedig a Pokémon tolta meg a Switch eladásokat a szokásos heti mennyiség nagyjából ötszörösére.
  • Negritis
    a Nintendo nem copyright strike-t tolt rá (mint páran) hanem igen Claimelte ami a nagyobb youtuberek esetében jelentős mivel ők sok pénzt kapnak belőle

pokemon speedrun-st tudok akinek minden videoja claimelve volt, de leszarta és nem csinált hisztit mint pl Angry Joe
    ugye itt a kérdés hogy meg akarsz élni a videózásból, vagy csak csinálod a közönségnek

claim-strike
  • Pio
    Jól értelmezed, a program megszűnik és nem fogják claimelni a videókat, mindenki megtarthatja a teljes reklámbevételt.

Annyit hozzátennék azért, hogy még mindig azt látni, hogy totális félreértés volt a korábbi rendszerrel kapcsolatban és sokan még mindig azt hiszik, hogy a Nintendo töröltette az emberek videóit/csatornáját, ha Nintendo tartalmat töltöttek fel, de ez nem így volt. Egyszerűen annyi történt, hogy ha Nintendo játékról tettél fel videót (Nintendo fejlesztésű játékról, tehát például a Pokémonra ez nem vonatkozott), akkor abból nem kaptál reklámbevételt, kivéve ha regisztráltad a csatornádat vagy csak a konkrét videót ebben a programban, ekkor pedig a bevétel nagyjából kétharmada lett a tied, a többi a Nintendoé.

Nade pont azért, mert mindenki tudta, hogy valami katyvasz van a Nintendo tartalmak körül ezért sok jutúber bele se merült abba, hogy pontosan miről van szó, egyszerűen ignorálta a Nintendot, mint platformot, szóval mindenképp káros rendszer volt ez a jutúberek és a közönség számára is, tök jó, hogy eltörlik és a lehető legjobbkor, ugyanis a Smash úgy néz ki elég nagyot fog menni és minden esélye megvan arra, hogy egy közepesen népszerű játékká váljon Twitchen. Már 2 héttel a megjelenése előtt megdöntötte a Switches játékok előrendelési rekordját.
  • TDC Geronimo
    Jó reggelt nintendo. 10+ évet késtek csak ezzel is...
  • Negritis
    nah elvileg nyögdíjazzák a creators programot és a Nintie átlép a 21. századba ha jól értelmezem a polygon cikkét gyorsan átfutva
  • Pio
    Hehh, most nézem, ezeket jól bedarálta a Nintendo, persze eléggé várható volt. :)
  • Negritis
    https://www.reddit.com/r/pokemon/comments/a0qi5w/sabrina_confirming_that_lets_go_goldsilver_is/

• Pio
    Felkerült a teljes Smash soundtrack a netre, piszok jó feldolgozások vannak benne, összesen ugyebár nagyjából 800 darab.

Néhány példa:

• SlickAdam
    na ez igazi ugras 3DS utan. remelem jövöre jön EU-ba is (meg csak most decemberben jön a 3DS-es 3. resz)
  • Negritis
    hát ez a black friday sem arról szól h beszerszek egy extra set joy-cont :D
    egyrészt továbbra se láttam fasza szín kombót (szürke+sticker még beleférhet)
    másrészt max kamu kedvezmény van rá (alá emag)
  • Negritis
    tudom, és én még az eredeti ninja gaident is imádom a nes minin :D
  • Pio
    The Messenger nagyon jó játék, nem véletlenül van ott az idei The Game Awards jelöltlistáján, csak ajánlani tudom. :)
  • Negritis
    engem valahogy kb csak a Messenger ami megfogott ebből
    viszont az meg platform függetlenül van leértékelve
  • Pio
    Eshopban nézzetek körül, 140 játék van leárazva, köztük komolyabb darabok is, Odyssey, Xeno 2, BOTW, DKC, Warriors játékok, stb...
  • Pio
    Méltó tisztelgés az elődje előtt, ez ugye egy Yellow remake alapvetően. Engem eléggé elkapott benne a pvp, a sztorival nem is haladtam még sokat. :)
  • Negritis
    konzolok szervízében 50-80%os switch játék leárazások
  • Negritis
    én agyalok h eladom a sajátom, újat sztem már nem
  • Nirz
    Lehet még valahol Wii u-t kapni?
  • Negritis
    sztem igen
  • SlickAdam
    na mivan, jo az uj pokemon?
  • Negritis
    vjb elbaszta és csak holnap tudok menni érte :(
  • Pio
    nosztalgia launch trailer:

• Negritis
    Sports Party-t próbálta valaki?
  • Negritis
  • Maala
    Omg... És már csak egy hónap?! :-D
  • Pio
  • Pio
    Ja, még szerencse, hogy sok szabim maradt decemberre... :)
  • Pio
    Smash főtéma, éneklős verzió a trailerből:

• Rage47
    kell egy Switch.. meg egy második élet :D