9388
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Pio
    #8424
    Egy kis hamisítatlan FreddieW móka a Skyrim Switch alkalmából:

  • SlickAdam
    #8423
  • SlickAdam
    #8422
    0:40
  • n000rbi
    #8421


  • TDC Geronimo
    #8420
  • Negritis
    #8419
  • Pio
    #8418
    SMO Trick Shot compilation:

  • Pio
    #8417
    Link on The King of Red Lions szobor

  • Pio
    #8416
    Ha valakit érdekel 1 óra múlva indult ITT a tinyBuild (amcsi indie developer/publisher) #helloswitch streamje, talán várható pár új bejelentés (elsősorban portok, de talán új cím is). Összesen 6 játékot fognak bemutatni a gépre.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.02.10. 18:06:29
  • Pio
    #8415
    Mario + Rabbids zene BTS

  • Pio
    #8414
    Japánban mik vannak... :)

  • Pio
    #8413
    Tegnapról mára éjszaka a NIS America több játékot is bemutatott az idei Switch felhozatalukból. Elég japán cuccokról van szó. Engem az Ys VII: Lacrimosa of DANA érdekel, már előző évben felkeltette a figyelmem és a zenéje eszméletlenül szép. Nyáron érkezik egyébként.




    A többi trailert is bedobom spoilerbe, hogy ne legyen túl sok a videó:



  • Pio
    #8412
    Nem tudom, de előző év egyik nagy kedvence volt, úgyhogy bekattintottam. Szerintem fél év és el is jutok addig, hogy kipróbáljam.... :D

    Jött egy launch trailer is ma:

  • Negritis
    #8411
    abban érdekelne hogy van-e rendes joycon support D:
  • Pio
    #8410
    Elég masszív akciózás indult ismét az eshopban, most először akciós a Golf Story.
  • Pio
    #8409
    Ahogy lentebb írtam, bármire. Értsd: bármilyen Switch eShop vásárlásra lehet használni majd őket.
  • Moby
    #8408
    Ez tök jó meg minden.



    De mire jók a pontok?
  • Super Mario
    #8407
    Nekem is jobban tetszik az új rendszer, többet fognak érni a pontok. Olyan lesz ez, mint egy üzletlánc pontgyűjtő kártyája, csak digitálisan.
  • n000rbi
    #8406
  • Pio
    #8405
  • Pio
    #8404
    Márciustól Switchen is lehet használni a MyNintendo goldot a következő módon:

    1 gold = 1 cent és a kedvezmény bármire használható.

    Illetve a pontgyűjtés is változik, márciustól minden digitálisan vásárolt játék árának 5, illetve mindig fizikai játék árának 1%-a jóváírásra kerül.

    Amennyire eddig nézegettem a rendszert ~10% kedvezményt jelentett a digitális vásárlóknak a Nintendo által kijelölt játékokra. Switchen a kedvezmény 5% lesz, de bármire el lehet használni. Ez szerintem így egy egész jó új rendszer, lényegileg aki digitálisan játszik annak egy permanens 5%os kedvezményt jelent az új rendszer.

    Ami viszont elég szomorú, hogy visszamenőleg nem lesznek felszorozva a pontok, vagyis hiába gyűlt eddig sokkal lassabban a pont, költeni ugyan úgy lehet majd azokat is. Vagyis lényegileg minden március utáni vásárlás 5× annyit fog érni ilyen módon, mint a március előttiek.
  • Pio
    #8403
    overview trailer

  • Pio
    #8402
    Napi sóderbánya: egy linkedin profil alapján elképzelhető, hogy a Bandai Namco dolgozik a Metroid Prime-on (hogy remasteren vagy az új részen az nem derül ki) illetve a Switch exkluzív Ridge Racer 8-on.
    Illetve kevéssé high profile hír, de a Tooth and Tail (egészen jól sikerült 2017-es indie RTS) úgy néz ki érkezik Switchre.
  • Evoluti0N
    #8401
    Nier Automata PS4 esetében sem remekel. Alap gépen csak 900p, Pro-n meg csak 1080 és az se tudja tartani a fix 60-at. Platinumosok már csak ilyen bénák.
  • TDC Geronimo
    #8400
    Pillars of Eternity II: Deadfire coming to Consoles (PS4, XB1, Switch) this holiday

    Na ezzel megvárom switchet. Tökéletes lesz rá
  • Pio
    #8399
    Egyébként szó se róla, egy Super Mario Odyssey féle megoldás engem is gyönyörködtet, amikor a kép egyes elemeinek felbontása és framerate-je a távolság és a látószög függvényében dinamikusan változik a stabil 60 fps foreground érdekében és én is örülnék, ha minden játékot ilyen komolyan vennének.

    De pont egy Platinum esetén pont egy portnál eszembe nem jutna ilyesmire számítani. Már az, hogy javult a framerate egy pozitív hír. Ahogy mondtam, a Wii U játékot tartják műfaja legjobbjának (pedig igen erős a mezőny), én pedig annyit szűrtem le, hogy ezt az élményt kapom egy picit még jobb minőségben.

    Korábban már kifejtettem a véleményem a digital foundry kapcsán. Az, hogy valami 60 fps-ről néha 1-1 másodpercre becsúszik 55-re, esetleg egy amúgy is követhetetlenül kaotikus jelenetnél szintén fél másodpercre 50-re az a kategória, amit konkrétan nem is érzékelsz digital foundry grafikonok nélkül. Az, hogy ezekre a DF rámutat és a játékosok ezek tudatában ülnek a játék elé szerintem nettó vesztesége a gamer világnak, semmi haszna, de pár ember élményét egy picit-nagyon elrontja.

    Azt látni kell, hogy a játék Wii U-n 30-50 FPS közt ingadozott, néha bezuhant 30 alá. Ehhez képest a közel teljesen stabil 60 FPS elég nagy előrelépés, érezhetően jobb lesz az élmény. Handheldben pedig (ami alapvetően gyengébb, mint a Wii U) nagyjából ugyan azt tudja a játék, mint, Wii U esetében.
    Egy ilyen játéknál szerintem a stabil 60 fps irányába lépés fontosabb, mint a felbontás, én efelől olyan határozott vagyok, hogy ha valamit változtatnék, akkor az részemről a handheld felbontás csökkentése lenne némi plusz framerate-ért.

    Platinumtól sajnos ez várható, de ez persze részemről se mentesíti őket semmi alól. A NieR Automatát például azért nem voltam hajlandó megvenni a mai napig, mert pofátlanságnak tartom, hogy a PC portot úgy hagyták ott, ahogy.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.02.06. 18:23:52
  • n000rbi
    #8398
    Állj, senki nem mondta, hogy SotC szintű remake-et vártam ettől. Nekem úgy tűnik, hogy a framerate se volt lényeg, mert bár jobb, de ugyanúgy csapkorászó. Ha stabil lenne, kevésbé zavarna, hogy dokkolva is 720p. Legalább az egyik kritériumot teljesítették volna, de egyet sem. Az pedig nem mentség, hogy Platinum és ők ehhez bénák. (holott amúgy meg zseniális játékokat tesznek le az asztalra, volt már párhoz szerencsém)

    Meg fogom venni, mert WiiU-n kimaradt, de majd használtan, olcsón, mert nem akarom támogatni az ilyen minőségű átiratokat.
  • Pio
    #8397
    Ééés már dagad is az újabb botrány, Kirby preview verzió csak 30 FPS! :)
  • Pio
    #8396
    Leírtad a lényeget, ez egy port, nem egy remaster/remake, ehhez érdemes igazítani az elvárásokat is.

    Nem bagatellizálok semmit, a Wii U verzió minden idők egyik legjobbjaként számon tartott action-adventure hack'n'slash játéka ever, pedig ott néha 30ra is beesett a framerate. Én nem gondolnám, hogy ugyan ez a játék stabilabb framerate-el ne lenne zseniális. Számomra, akinek az Wii U verzió kimaradt instant get, akinek viszont megvolt Wii U-n annak szerintem nem sok értelme van.

    A különböző platformokra megjelenő portok az esetek döntő többségében ugyan azt tudják ugyan annyi pénzért. Annyi, hogy általában nagyjából egy időben is jönnek ki, itt viszont mivel a két platform időben eltolódva létezik, ezért a portok is időben eltolódva készülnek el.

    Általában ha ilyen csúszás történik, akkor azért valami pluszt fel szoktak kínálni a port kapcsán. Ez itt is fennáll, új kosztümök, local multi és az első rész jár a kései port mellé (vagy digitálisan ha az első rész nem kell, akkor némi discount).

    Lehet, hogy ki tudnák sajtolni belőle dockedben az 1080p-t, de mivel már az első rész framerate-je is problémás volt lehet úgy voltak vele, hogy inkább a framerate legyen a lényeg. A Wii U verzió kapcsán az egyetlen panasz, amit sokat lehetett hallani az a framerate beesés volt.

    Amit Evoluti0N írt az maximálisan helytálló, sajnos a platinum játékok sose a cutting edge technológiáról voltak híresek és akkor még finoman fogalmaztam. Tény, hogy a Mario Kart 8 esetén sikerült megoldani az 1080p-t, de úgy tudom az Wii U-n egy atomstabil 60 fps játék volt 720p-ben.

    Egyébként egy dolgot fontos tudni a portok kapcsán: a Switch teljesítménye nem nagyobb érdemben a Wii U teljesítményénél. Handheldben kicsit kevesebbet tud, dockedben kicsit többet, de nem érdemi a különbség. Grafikai oldalról sosem fog látszani az 5 év korkülönbség a 2 platform között.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.02.06. 17:48:43
  • n000rbi
    #8395
    Ne bagatellizálj, sajnos szinte semmit nem javítottak a porton. Ettől azért többet várna az ember, ha már újra eladják.
    Utoljára szerkesztette: n000rbi, 2018.02.06. 17:13:30
  • Pio
    #8394
    Túl pixelesek az árnyékok, számomra ez játszhatatlan! :D
  • Evoluti0N
    #8393
    Hát, ez egy kicsit csalódás. Megveszem, mert Wii U-m nem volt, de akkor is. Mondjuk Platinumtól nem is vártam csodát...
  • SlickAdam
    #8392
  • Frogmorton77
    #8391
    Nem tudja esetleg valaki, hogy Budapesten van-e olyan konzolbolt, ahol ajándék erzsébet utalványt (ami mindenre jó, NEM a kajás) elfogadnak?
  • Pio
    #8390
    Ha valakit érdekel ITT minden Switch rumort össze szoktak szedni és listázzák őket. A legalaptalanabbakat is, szóval tényleg csak módjával. :)
  • Negritis
    #8389
    én még mindig ezen vagyok leakadva

  • n000rbi
    #8388
    Nem ember. Nem lehet az :D
  • SlickAdam
    #8387
    ööö
  • Pio
    #8386
    Sőt, az új COD-ot is pletykálják. Na nem, mintha kéne, de az azért nem kicsit lepne meg. :D
  • SlickAdam
    #8385
    kress trilodzsi switch-re? behugyozok :D