9388
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Pio
    #8866
    Azért ne vegyél ám szó szerint mindent, amit felkap a reddit... a "rakás szar"-tól rendkívül messze van ez, mentem olyan 30 meccset, smooth, stabil volt 4személyes módban is, egyetlen meccsben volt komolyabb lag összesen, ott ki is esett az ellenfél végül.

    Ami valóban probléma az az, hogy kismillió paramétert beállíthatsz arra, hogy milyen meccset szeretnél keresni és mivel több tízezer variáció lehetséges, ezért nyilván nem fog ugyan olyat találni, mint amilyenre bejelentkeztél, szóval megpróbál ahhoz kötelit keresni. Na és ezen a rendszeren nem ártana még finomítani, súlyoznia kéne a feltételeket, mert azt, hogy a meccs 3 vagy 4 perces valószínűleg könnyen elengedi az ember, azt viszont, hogy 1v1 vagy 4 fős FFA már nem, viszont a rendszer látszólag egyforma súlyozással kezeli ezeket a paramétereket és gyakran nem olyan játékmódban kötsz ki, mint amit beállítottál preferáltnak.
    Ez amúgy elsősorban a kompetitív embereket zavarja, akik a játékot a randomot minél jobban kizárva, kompetitív módon, 1v1 módban szeretnék játszani és szerintem kéne nekik csinálni egy külön módot akár külön ranking rendszerrel is, ahol csak itemek nélkül 1v1 megy (mint a Wii U-s Smashben).

    Amúgy van egy lobbyrendszer is, ott viszont olyan lobbyra jelentkezel be, amilyenre akarsz vagy kreálhatsz saját lobbyt, annyi, hogy ott mindig egy meccs megy, a többiek pedig nézők, illetve ahogy néztem ott nincs ranking.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.12.09. 20:43:25
  • TDC Geronimo
    #8865
    Ja csak kár hogy nintendo már pénzt kér az onlinért és egy rakás szar még mindig. Reviewk bezzeg ezt nem említik meg, mert azelőtt jöttek mielőtt aktiválták volna az onlinet...
  • Pio
    #8864
    Teljesen megérdemelten ilyen sikeres, ez a játék valami elképesztő. Azt se tudom, hová kapjam a fejem közben, annyi minden van benne.
  • TDC Geronimo
    #8863
    Super Smash Bros Ultimate breaks franchise records to become this week's No.1 UK boxed game.

    It is the fastest-selling Nintendo Switch game released so far, eclipsing the combined launch sales of Pokémon: Let's Go Pikachu and Pokémon: Let's Go Eevee.

    The game's launch sales are 302 per cent higher than the numbers achieved by Super Smash Bros for Wii U and they're 233 per cent higher than Super Smash Bros for 3DS. Launch sales are also 62.5 per cent higher than the Wii game Super Smash Bros Brawl. All of which means Ultimate is the fastest-selling Smash Bros game in the franchise's UK history.

    It's worth noting that the sales only include physical numbers, so digital downloads of Ultimate have not been counted.

    wow...

    Kedden jön enyém
  • Maala
    #8862
    Én még főleg a World of Lightot tolom, és nincs annál kielégítőbb, mint hogy a sok-sok próba után (mert ugye más karaktereket is illik tanulni) megunom, kiválasztom Kirby-t, és egy kalapáccsal kiütöm az ellent a picsába :-D
  • Pio
    #8861
    Idei talán kedvenc indiemhez a The Messengerhez jövőre jön ingyen DLC. Tényleg nagyon ajánlom a cuccot, nagyon remek alkotás és hogy nem csak a levegőbe beszélek a The Game Awards-on megkapta az év legjobb indie debütálása díjat (elsőjátékos fejlesztőnek járhat).

  • Pio
    #8860
    Azt pletykálják, hogy day 1 kétszer olyan jól fogyott USA-ban, mint a Pokémon, szóval úgy fest elég sokan voltak így ezzel... :)

    Nálam a Melee volt az utolsó, amivel játszottam és a 3DS-es rész demóját is megnéztem, szóval nekem is javarészt új az egész és csak ámulok és bámulok, hogy milyen elképesztő mennyiségű tartalom van a cuccban.

    Az egyetlen dolog, amin szerintem csiszolhatnának az a matchmaking. Mondták is és érthető, hogy sok paraméter van, ezért nem úgy építi a meccseket, hogy mindenki ugyan olyan beállításon legyen, de azért súlyozhatná a kritériumokat, például az biztos nem sokakat zavarna, ha 30 másodperccel hosszabb meccsre kerülnek be, de az azért eléggé zavaró, hogy valaki 1v1et akar menni, aztán valami teljesen mást kap.
  • Pio
    #8859
    Nem tudom erről a cuccról hallottatok-e már, de nagyon jó kis artsy cuccnak tűnik, IGN podcastben pedig megerősítették, hogy valóban az, az év egyik legjobb indijeként emlegették ketten is, igaz még nem értek a végére. Jövő csütörtökön érkezik.

  • Negritis
    #8858
    lehet hogy a mutant year zero is jön
  • Maala
    #8857
    Akkor már hárman veszítjük el tőle a szüzességünket. :-D
  • Negritis
    #8856
    lényegében nekem is első :D
  • TDC Geronimo
    #8855
    Megrendeltem én is keddre jön. Első smashem lesz, de twitchen nézem nagyon tetszik
  • Maala
    #8854
    Jött reggel az e-mail, hogy "beszállító miatt késik a szállítás hétfőig"... kompenzációként kapsz xy-t, ha bejössz érte ma vagy holnap. Itt egy WTF-ot megeresztettem. :-D

    Felhívtam őket, mondták, hogy mehetek érte ma személyesen, az e-mail csak a futárosoknak szól.

    Aztán jött a 2. e-mail, hogy várják a személyes átvevőket holnap... :-D

    Mondtam szarok bele, elmegyek érte, max üres kézzel jövök haza. Pár perccel boltba érkezés előtt jött a mail, hogy "mehetek érte átvenni" :-D
  • Pio
    #8853
    Na, mesélj! Nagyon jól néz ki a pakk. A játék meg elképesztően tartalmas, annyi menüpont van benne, hogy már a menürendszerben navigálás is egyfajta minijáték... :D
  • Negritis
    #8852
    én steelbook-t kaptam a VJB-től a notesz mellé :D
  • Maala
    #8851
    Én meg mindjárt. :-D

    Bár amit a konzolokszervize ma leművelt, az fél szívinfarktust okozott. :-D
  • Negritis
    #8850
    Nintendo UK

    Verified account

    @NintendoUK
    17m17 minutes ago
    More
    To improve your experience, we are temporarily taking Super Smash Bros. Ultimate’s network services offline between 15:30 and 16:00 (UK time), including Online Play. We apologise for the inconvenience and thank you for your understanding.


    -
    én sajnos csak karácsony után tudom belevetni magam
  • Evoluti0N
    #8849
    Gondolom a kalózos részt. Az AC része a játéknak szokásos AC volt. Van, aki szereti, van aki nem. A kalózos része azonban fenomenális.
  • SlickAdam
    #8848
  • SlickAdam
    #8847
    az a kalozos? mit faltal rajta annyira? :D
  • Botond #8846
    Nem akarom még egy platformon (x360 és pc) kimaxolni az AC4et!!!!444
    De úgy látom muszáj lesz...
  • Negritis
    #8845
    régi AC játékok lehet jönnek
    gs cikk



    egy blackflag-re és a chronicles részekre lehet be is neveznék
  • Negritis
    #8844
    egyik kedvenc újításom a LG P/E-ben hogy a cut, flash ... most már nem veszi el 1-1 támadás helyét hanem külön lehet őket használni
  • SlickAdam
    #8843
    dk tropical-t "ujrajatszani" + diablo 3
    (meg mult heten vettem dark souls es minecraft-ot)

    megint a hörcsög mod es alig jatszok... :D
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2018.11.29. 22:58:56
  • Pio
    #8842
    Amúgy ennek is megvan ám a mélysége, ha a postgame-et is végig akarod vinni és főleg ha nekiállsz pvp-zni, ott velem is feltörlik a padlót a profi arcok. :D
    A sztori könnyű, az elején tényleg túlságosan is az, főleg, ha grindelsz. De ez igazából az összes résznek felróható, X-el és Ultra Sunnal elég sokat játszogattam előző évben 3DS-en, ott se nagyon lehet megakadni, pláne, ha néha grindelget az ember.
    Ezek a Pokémon játékok szerintem mindig arról szólnak, hogy elkap ez a loop és azon kapod magad, hogy X órája hajkurászod a dögöket, mert "Szerezd meg mind!". :D
    Azért mindenképp adj neki szerintem egy esélyt, mert megérdemli. Én Nintendo játékokat sose szerettem streamen nézni, a mai napig nem szeretem, valahogy úgy nem jön át (számomra) a lényegük.

    Miket vettél még mellé?
  • SlickAdam
    #8841
    jo, oke. ha nem az ezt megelözö reszek fenyeben nezem es elfogadom, hogy ez tenyleg NAGYON piciknek keszült, akkor valoban nem rossz.
    igen, mindegyik resz egyszerü, de ez kabe faék szint. tisztessegesen leültem es 55 colra kirakva, odafigyelve neztem belöle majd 2 ora walkthrough-t YT-on es haaaat...
    erdemes belekukkantani pl egy ... ööö ... Pokemon Black & White (NDS) videoba. valtozatos helyszinek (rendben, tudom a Let's Go egy remake, nem adhattak hozza uj szakaszokat, de na....), sorozaton belül "nehez" harcok, kimondottan jo sztori, ...

    szerk.: DE! 2-t fizet 3-at kap akcioban ezt valasztottam harmadiknak. jövöheten megjön es valszeg felbontom. remelem megvaltozik a velemenyem, bar nem hiszem, hogy sajat iranyitastol felulirodnak a yt-on latottak.
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2018.11.29. 22:43:16
  • Pio
    #8840
    Igen, a 8 pont az nem számít igazán nagy kritikai sikernek, mert azért felfele torz a pontozási skála, 5 pont alatt nem nagyon vannak számontartott játékok,
    A 8 pont az inkább ilyen korrekt alkotás, szerették a kritikusok, semmi kiemelkedőt nem mutatott fel, de tisztességesen össze van rakva és a Pokémonok általában pontosan ilyen játékok, nem forradalmasítanak semmit, járják a saját maguk által kitaposottutat.

    Ez a rész most kapta nagyon a rajongóktól az ívet, lehet erre gondolt SlickAdam is, de ez őszintén szólva nem is magának a résznek szólt, hanem annak, hogy ez egy remake és nem egy új generáció. Meg a Pokémon GO-s irányításnak, amitől amúgy én is tartottam, hogy hülyeség lesz, de amúgy tök jól sült el (és handheld módban elkerülhető annak, akit zavar).

    Nekem egyetlen problémám van a játékkal, hogy TV módban nem tudom pro controllerrel irányítani, de még 2 fél joyconnal se, nekem fura fél képzzel irányítani, még most is szokatlan, pedig van már vagy 20 órám a cuccban. Valahogy emiatt handheld módban jobban esik játszani vele.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.11.29. 22:37:07
  • Maala
    #8839
    10-ből? :-D És az nem nagy siker? :-D
  • Pio
    #8838
    Mert amúgy úgy gondolod, hogy rossz lett az új epizód? Én úgy látom eléggé lelkes mindenki, aki játszik vele. Szerintem is teljesen méltó feldolgozása a Yellownak. Pokémonok általában nem nagy kritikai sikerek, ilyen 8-9 pontos cuccok szoktak lenni.
    Utoljára szerkesztette: Pio, 2018.11.29. 22:25:53
  • Pio
    #8837
    US piacon összesen eddig. Nagyjából kalkulálható ebből amúgy, hogy olyan 800k fogyott black friday időszakban.
  • SlickAdam
    #8836
    ha nem toltak volna el jövöre, iden a Yo-Kai 4 Switch-en sztem agyonverte volna a Pokemon-t head-2-head japcsiban
    Utoljára szerkesztette: SlickAdam, 2018.11.29. 22:03:32
  • Negritis
    #8835
    jah csak a LG P/E elvileg nyugaton fogy jól míg a 3DS eladások japánban ugyanannyit hoztak mint japánon kívül
    Utoljára szerkesztette: Negritis, 2018.11.29. 21:56:09
  • SlickAdam
    #8834
    eszmeletlen mennyi pokemon fogy minden evben.
    es ugy tünik teljesen mindegy, hogy jo-e az uj epizod
  • Maala
    #8833
    Összesen eddig.
  • Botond #8832
    8,2 millió switch fogyott a fekete péntek napján? 22 millió 3DS? Vagy rosszul értelmezem a lentieket?
  • Pio
    #8831
    Igen és az volt a lényeg, hogy ha beregisztráltál az oldalra, megadtál egy számlaszámot és betetted vagy a csatornád egészének vagy az egyes videóknak a linkjét, akkor azok után megkaptad előbbi esetben 70, uóbbi esetben 60%-át a bevételnek, a többit behúzta a Nintendo. A logika emögött valami olyasmi volt, hogy a Nintendo dolgozott a terméken, aminek a segítségével Te műsort csinálsz, ezért osztoztok a bevételen, ami persze eleve kikezdhető logika, hisz a konzolt, játékot megvetted, akkor már fizettél a Nintendonak.
    De a probléma nem is ez volt igazából, hanem az, hogy a jutúberek jelentőssége látványosan megnőtt, komoly marketing tőkét képviselnek, amit ráadásul ingyen csinálnak. Az egy nagyon érdekes kérdés, hogy mennyi bevételt termelt a Nintendonak a claimelés, amitől ezzel teljes egészében el fognak esni és hogy ezt kompenzálja az ilyen módon nyert extra reklám.
    Szinte biztos vagyok benne, hogy anyagilag ez egy minuszos húzás a részükről, rövid távon mindenképp, de pont most tehetnek meg ilyesmit, amikor amúgy jól megy a szekér és nem ezen fog múlni a negyedéves üzleti jelentés.

    A filozófiai jelentősége viszont szerintem elég nagy a változásnak. Teljesen egyértelmű volt, hogy a Nintendo of America, Europe, UK már rég meglépte volna ezt, de az anyacég ragaszkodott a korábbi elvekhez. Úgy néz ki, hogy az új vezetőség nyitottabb a trendekre és hallgat a cég nyugati ágainak javaslataira is, aminek a hiánya eddig eléggé jellemző probléma volt a Nintendo működésére.

    Féligmeddig ide kapcsolódik, hogy többek közt miért is merik most meglépni, hogy elengedik ezt a bevételt, hogy US piacon különösen erősre sikeredett a Black Friday időszak:
    - $250 millió értékű termékértékesítés
    - Switch eladások 115%-al nőttel a 2017-es hasonló időszakhoz képest
    - ezzel a Switché lett a legsikeresebb black friday a cég történetében (eddig a Wii-é volt)
    - az adott időszak legjobban fogyó video gaming terméke volt online az Adobe Analytics szerint
    - több, mint 1 millió first party játék fogyott, 78%-os yoy növekedés

    overall US:
    - Pokémon 1,5 millió felett
    - Super Mario Party 1 millió felett, a sorozat legsikeresebb darabja
    - Switch 8,2 millió felett
    - 3DS 22 millió felett
    - SNES classic 2,5 millió felett
    - NES classic 2 millió felett

    Japánban pedig a Pokémon tolta meg a Switch eladásokat a szokásos heti mennyiség nagyjából ötszörösére.
  • Negritis
    #8830
    a Nintendo nem copyright strike-t tolt rá (mint páran) hanem igen Claimelte ami a nagyobb youtuberek esetében jelentős mivel ők sok pénzt kapnak belőle

    pokemon speedrun-st tudok akinek minden videoja claimelve volt, de leszarta és nem csinált hisztit mint pl Angry Joe
    ugye itt a kérdés hogy meg akarsz élni a videózásból, vagy csak csinálod a közönségnek

    claim-strike
  • Pio
    #8829
    Jól értelmezed, a program megszűnik és nem fogják claimelni a videókat, mindenki megtarthatja a teljes reklámbevételt.

    Annyit hozzátennék azért, hogy még mindig azt látni, hogy totális félreértés volt a korábbi rendszerrel kapcsolatban és sokan még mindig azt hiszik, hogy a Nintendo töröltette az emberek videóit/csatornáját, ha Nintendo tartalmat töltöttek fel, de ez nem így volt. Egyszerűen annyi történt, hogy ha Nintendo játékról tettél fel videót (Nintendo fejlesztésű játékról, tehát például a Pokémonra ez nem vonatkozott), akkor abból nem kaptál reklámbevételt, kivéve ha regisztráltad a csatornádat vagy csak a konkrét videót ebben a programban, ekkor pedig a bevétel nagyjából kétharmada lett a tied, a többi a Nintendoé.

    Nade pont azért, mert mindenki tudta, hogy valami katyvasz van a Nintendo tartalmak körül ezért sok jutúber bele se merült abba, hogy pontosan miről van szó, egyszerűen ignorálta a Nintendot, mint platformot, szóval mindenképp káros rendszer volt ez a jutúberek és a közönség számára is, tök jó, hogy eltörlik és a lehető legjobbkor, ugyanis a Smash úgy néz ki elég nagyot fog menni és minden esélye megvan arra, hogy egy közepesen népszerű játékká váljon Twitchen. Már 2 héttel a megjelenése előtt megdöntötte a Switches játékok előrendelési rekordját.
  • TDC Geronimo
    #8828
    Jó reggelt nintendo. 10+ évet késtek csak ezzel is...
  • Negritis
    #8827
    nah elvileg nyögdíjazzák a creators programot és a Nintie átlép a 21. századba ha jól értelmezem a polygon cikkét gyorsan átfutva